łojotokowe zapalenie skóry głowy - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury > Pielęgnacja włosów

Notka

Pielęgnacja włosów W tym miejscu rozmawiamy o pielęgnacji włosów. Jeśli twoje włosy są suche, pozbawione blasku lub zniszczone i szukasz sposobu na poprawę sytuacji. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-06-23, 13:02   #31
angel with dirty face
Przyczajenie
 
Avatar angel with dirty face
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: Wrocław/Zielona Góra
Wiadomości: 19
Dot.: Łojotokowe zapalenie skóry !!

Polytar kosztuje koło 20 zł albo 19.99zł albo 22zł nie pamiętam dokąłdnie zależy w jakiej aptece a naprawde polecam
angel with dirty face jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-24, 19:56   #32
Ilia
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 4
Dot.: Łojotokowe zapalenie skóry !!

Dwa lata temu też się nabawiłam tego paskudztwa. Dermatolog nie pomógł, więc zaczełam leczyć się sama. Stosowałam różne szampony ale zdecydowanie najlepszy był HEALING Shampoo firmy Catzy Medicine (do nabycia w aptekach za ok. 8-10zł), poza tym po każdym myciu płukałam włosy w naparze z liści orzecha włoskiego (w zielarnich, ja brałam 3-4 łyzki stołowe zalewałam gorącą wodą i gotowałam 5min na wolnym ogniu - ale nie wolno dopuścić do wrzenia!). Co jeszcze...myłam włosy w letniej wodzie, ciepła pobudza wytwarzanie łoju. W naparze moczyłam głowę- wlewałam do miski, dolewałam zimnej wody (tak, żeby całość była letnia i tak ok. 5 min z głową w misce spędzałam). Poza tym piłam herbatke z pokrzywy i skrzypu polnego. Kurację zaczełam pod koniec listopada a w lutym praktycznie było juz po łojotoku. Dodam jszcze, że zima nie jest zbyt dobrym czasem na leczenie takich przypadłości, ze względu na ogrzewane pomieszczenia, wahania temperatury i okrycia głowy.
Teraz zapobiegawczo sosuję ten szampon raz w tygodniu, bo niestety słyszałam, że łotok lubi nawroty.

Przede wszystkim nie martw się - tak jak napisały dziewczyny - stres pogłębia objawy.

Pozdrawiam
Ilia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-25, 10:51   #33
lilebi
Przyczajenie
 
Avatar lilebi
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 26
GG do lilebi
Dot.: Łojotokowe zapalenie skóry !!

Cytat:
Napisane przez Ilia
Dwa lata temu też się nabawiłam tego paskudztwa. Dermatolog nie pomógł, więc zaczełam leczyć się sama. Stosowałam różne szampony ale zdecydowanie najlepszy był HEALING Shampoo firmy Catzy Medicine (do nabycia w aptekach za ok. 8-10zł), poza tym po każdym myciu płukałam włosy w naparze z liści orzecha włoskiego (w zielarnich, ja brałam 3-4 łyzki stołowe zalewałam gorącą wodą i gotowałam 5min na wolnym ogniu - ale nie wolno dopuścić do wrzenia!). Co jeszcze...myłam włosy w letniej wodzie, ciepła pobudza wytwarzanie łoju. W naparze moczyłam głowę- wlewałam do miski, dolewałam zimnej wody (tak, żeby całość była letnia i tak ok. 5 min z głową w misce spędzałam). Poza tym piłam herbatke z pokrzywy i skrzypu polnego. Kurację zaczełam pod koniec listopada a w lutym praktycznie było juz po łojotoku. Dodam jszcze, że zima nie jest zbyt dobrym czasem na leczenie takich przypadłości, ze względu na ogrzewane pomieszczenia, wahania temperatury i okrycia głowy.
Teraz zapobiegawczo sosuję ten szampon raz w tygodniu, bo niestety słyszałam, że łotok lubi nawroty.

Przede wszystkim nie martw się - tak jak napisały dziewczyny - stres pogłębia objawy.

Pozdrawiam
Dzięki !! Jesteście wielkie Od jutra (poniedziałek) zaczynam kurację. Może przez wakację pozbędę się tego świństwa ? Pozdrawiam wszystkich i baaardzo dziękuję
lilebi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-27, 17:51   #34
kamilak
Zadomowienie
 
Avatar kamilak
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: USA
Wiadomości: 1 062
Dot.: Łojotokowe zapalenie skóry !!

Chyba zaszło tu pewne nieporozumienie. Łojotokowe zapalenie skóry głowy to nie to samo, co łojotok. Przy ŁZS skóra jest ciągle czerwona, podrażniona, łuszczy się, robią się bąbelki. Niekoniecznie musi występować łojotok, który w porównaniu z ŁZS raczej łatwiej wyleczyć.
kamilak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-27, 18:46   #35
Edddytek
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 298
GG do Edddytek
Cool Dot.: Łojotokowe zapalenie skóry !!

jesli jestes z warszawy to moge polecic swietna dermatolozkę, mojemu bratu pomogla.
__________________
& the rest you can keep..
Edddytek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-28, 12:37   #36
lilebi
Przyczajenie
 
Avatar lilebi
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 26
GG do lilebi
Dot.: Łojotokowe zapalenie skóry !!

Cytat:
Napisane przez kamilak
Chyba zaszło tu pewne nieporozumienie. Łojotokowe zapalenie skóry głowy to nie to samo, co łojotok. Przy ŁZS skóra jest ciągle czerwona, podrażniona, łuszczy się, robią się bąbelki. Niekoniecznie musi występować łojotok, który w porównaniu z ŁZS raczej łatwiej wyleczyć.
Noo nie wiem, mi dermatolog mówiła, że to to samo x[ No, ale ok chyba mam łojotok. Jakoś sobie z nim poradze, ale czy morska woda, slonce, baseny powodują powiększenie łojotoku, czy nie ? Bo ostatnio gdy się w basenie kompałam, jak wóciłam strasznie mnie głowa swędziała i w ogóle.
Pzdr Papa
lilebi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-26, 13:40   #37
Dominikaaa
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 21
Dot.: Re: łojotokowe zapalenie skóry głowy

Mnie też ostatnio dopadło uporczywe swędzenie nie wiem co to może to ŁZS a może uczulenie na poznańską wodę, nie wiem, ale musze wam na to polecic produkty firmy Hipp. Dziś lecę kupić szampon z tej firmy, bo znana jest z tego że ma naturalne skłądniki zresztą poczytajcie sami, ja tam wierzę w nią.
http://www.hipp.pl/tce/frame/main/22.htm
Dominikaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2007-04-26, 15:54   #38
kapsel
Rozeznanie
 
Avatar kapsel
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: warszawa
Wiadomości: 926
GG do kapsel
Dot.: Re: łojotokowe zapalenie skóry głowy

hej. Kiedyś miałam ŁZS - tzn mam co roku praktycznie:/ Nie martw sie - Łzs zwykle trwa ok 3 miesiecy a pozniej odchodzi. Ja stosowałam tłustą oliwke i i steryd locoid crelo. Ale wiadomo jak to ze sterydami bywa....Podobno sampon selsun blue ( czy tam blu czy bleu) jest dobry. Najwazniejsze w tym wszytskim to nawilżanie. Ja jakos nie mam przekonania do tych takich śmierdzących smołowatych rzeczy - strasznie wysuszaja i mam wrazenioe ze tylko pogarszaja sprawe. W napadach ŁZS stosuje szampon Head&shoulders nawilżający na noc tłustą oliwke. A jesli zaczna Ci wypadac wlosy (bo niestety często i gęsto wypadaja po ŁZS) to polecam vichy dercos ampułki (szampon jest średni).
kapsel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-26, 17:51   #39
Karmen_1984
Raczkowanie
 
Avatar Karmen_1984
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Ostrów Mazowiecka, miedzy Wa-Wą a Białymstokiem
Wiadomości: 401
GG do Karmen_1984
Dot.: łojotokowe zapalenie skóry głowy

tez mecze sie z łzs. Polecam Sabal Ducray, i wszelkie ziołowe szampony pokrzywowe lub z czarnej rzepy, mi pasuje familijny. Seria Joanna rzepa tez jest OK.( ale nie w tych złotych butelkach, kiedys były w białych-rewelacja)>
Powodem łojotoku jest najczesciej zachwianie równowagi hormonalnej a zaleczenie jest bardzo cięzkie do wyleczenia.Czynniki wewnetrzne-suszarka, lakiery, żele a nawet solarium moze łojotok nasilać.Akurat mi sterydy(elocom, diprosalic) nie pomogły, oliwka salicylowa tylko sprawiła ze włosy bardzo mi wypadały.Dobrze jest wcierac w skóre sok z czarnej rzepy i tak 2 miesiące. Pozdrawiam
__________________
19.04.2005 zostałam Mamusią,kocham ten zawód
9.05.2007-- aparat na zębach(hmm,końca nie widać)
20.8.2008--jestem z moim Misiem
Karmen_1984 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-03, 12:14   #40
akubaku
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 1
Dot.: łojotokowe zapalenie skóry głowy

może ktos mi pomoże jak objawia się ta przypadłość ? Pytam bo od jakiegoś czasu a dokładnie od jakichś 5 -mcy poj pojawiaja mi się na głowie czerwone plamki z których schodzi naskórek coś jak łupież byłem u lekarza zrobili mi badania dostałem maść o nazwie TRIDERM jak smaruję szybko znika przestaję smarować znów pojawia się aha dodam jeszcze że najpierw miałem jedną plamkę teraz już są trzy i się powiększają POMÓŻCIE jak to sie u was objawiało może mam to samo ?
akubaku jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-19, 20:21   #41
Agnieszka1604
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 4
Dot.: Łojotokowe zapalenie skóry !!

Witam . Jakis miesiac temu zauwazyłam u mnie straszne wypadanie wlosów .. dodatkowo skóra głowy strasznie swedzi , pojawił siw łupież ..;/ czy te obiawy moga swiadczyc o łojotokowym zapaleniu skóry głowy ?
Agnieszka1604 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-10-27, 11:32   #42
fabregasowa
Zakorzenienie
 
Avatar fabregasowa
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 793
Dot.: Łojotokowe zapalenie skóry !!

Cytat:
Napisane przez Agnieszka1604 Pokaż wiadomość
Witam . Jakis miesiac temu zauwazyłam u mnie straszne wypadanie wlosów .. dodatkowo skóra głowy strasznie swedzi , pojawił siw łupież ..;/ czy te obiawy moga swiadczyc o łojotokowym zapaleniu skóry głowy ?
możliwe, ja mam podobne objawy, u mnie dermatolog też zdiagnozowała ŁZS, ale nie mam drożdżaków więc nie jest typowe...sama szukam złotego środka, od 2 miesięcy bezskutecznie ale nie załamuję się, bo wiem że niektórzy męczą się latami...
__________________
Wymiana kosmetyczna

https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...0#post52630770
fabregasowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-31, 11:22   #43
Agnieszka1604
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 4
Dot.: Łojotokowe zapalenie skóry !!

Cytat:
Napisane przez fabregasowa Pokaż wiadomość
możliwe, ja mam podobne objawy, u mnie dermatolog też zdiagnozowała ŁZS, ale nie mam drożdżaków więc nie jest typowe...sama szukam złotego środka, od 2 miesięcy bezskutecznie ale nie załamuję się, bo wiem że niektórzy męczą się latami...
Uzywalaś jakis srodków ??? Mozesz cos zaproponowac ? Nie mam połowy wlosów ;(
Agnieszka1604 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-31, 21:32   #44
fabregasowa
Zakorzenienie
 
Avatar fabregasowa
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 793
Dot.: Łojotokowe zapalenie skóry !!

nie wyleczyłam się więc tak naprawdę nie jestem ekspertem... Dermatlog przepisała mi szampon stieprox ( ok 40-55zł za 100ml) i kazała używać codziennie aż do oczyszczenia skóry - nie robię tego, bo miałabym siano na głowie, tymbardziej że na ulotce pisze że max 2-3 razy w tygodniu. Dostałam też wcierkę do włosów na salicylu, ale nie widzę po niej efektów. Aktualnie używam szampon squa med (ok 35-45 za150ml), na zmianę z babydream i szamponem na glicerynie J&J (na 4miejsu SLS...)

Odstawiłam naftę, bo mam wrażenie że to ona spowodowała spustoszenie na mojej głowie. Ale regularnie olejuję skorę głowy sesą albo rycyną. Chcę wykonać oliwkę salicylol 5% własnoręcznie, wychodzi taniej Poza tym kupiłam skrzypowitę, coś w końcu musi zadziałać, MUSI, bo połowa śmieci w moim koszu to włosy ;(
__________________
Wymiana kosmetyczna

https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...0#post52630770
fabregasowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-01, 09:36   #45
Agnieszka1604
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 4
Dot.: Łojotokowe zapalenie skóry !!

Jestem załana boje sie , ze te wlosy ktore wypadly nie odrosna i bede chodzila z kilkoma wlosami na glowie ;(
Agnieszka1604 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-01, 09:44   #46
Agnieszka1604
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 4
Dot.: Łojotokowe zapalenie skóry !!

jestem zalamana

---------- Dopisano o 10:41 ---------- Poprzedni post napisano o 10:40 ----------

Cytat:
Napisane przez fabregasowa Pokaż wiadomość
nie wyleczyłam się więc tak naprawdę nie jestem ekspertem... Dermatlog przepisała mi szampon stieprox ( ok 40-55zł za 100ml) i kazała używać codziennie aż do oczyszczenia skóry - nie robię tego, bo miałabym siano na głowie, tymbardziej że na ulotce pisze że max 2-3 razy w tygodniu. Dostałam też wcierkę do włosów na salicylu, ale nie widzę po niej efektów. Aktualnie używam szampon squa med (ok 35-45 za150ml), na zmianę z babydream i szamponem na glicerynie J&J (na 4miejsu SLS...)

Odstawiłam naftę, bo mam wrażenie że to ona spowodowała spustoszenie na mojej głowie. Ale regularnie olejuję skorę głowy sesą albo rycyną. Chcę wykonać oliwkę salicylol 5% własnoręcznie, wychodzi taniej Poza tym kupiłam skrzypowitę, coś w końcu musi zadziałać, MUSI, bo połowa śmieci w moim koszu to włosy ;(


---------- Dopisano o 10:42 ---------- Poprzedni post napisano o 10:41 ----------

Cytat:
Napisane przez fabregasowa Pokaż wiadomość
nie wyleczyłam się więc tak naprawdę nie jestem ekspertem... Dermatlog przepisała mi szampon stieprox ( ok 40-55zł za 100ml) i kazała używać codziennie aż do oczyszczenia skóry - nie robię tego, bo miałabym siano na głowie, tymbardziej że na ulotce pisze że max 2-3 razy w tygodniu. Dostałam też wcierkę do włosów na salicylu, ale nie widzę po niej efektów. Aktualnie używam szampon squa med (ok 35-45 za150ml), na zmianę z babydream i szamponem na glicerynie J&J (na 4miejsu SLS...)

Odstawiłam naftę, bo mam wrażenie że to ona spowodowała spustoszenie na mojej głowie. Ale regularnie olejuję skorę głowy sesą albo rycyną. Chcę wykonać oliwkę salicylol 5% własnoręcznie, wychodzi taniej Poza tym kupiłam skrzypowitę, coś w końcu musi zadziałać, MUSI, bo połowa śmieci w moim koszu to włosy ;(
boje sie ze wlosy nie odrosna a mam ich naprawde nie wiele ;(

---------- Dopisano o 10:44 ---------- Poprzedni post napisano o 10:42 ----------

Cytat:
Napisane przez akubaku Pokaż wiadomość
może ktos mi pomoże jak objawia się ta przypadłość ? Pytam bo od jakiegoś czasu a dokładnie od jakichś 5 -mcy poj pojawiaja mi się na głowie czerwone plamki z których schodzi naskórek coś jak łupież byłem u lekarza zrobili mi badania dostałem maść o nazwie TRIDERM jak smaruję szybko znika przestaję smarować znów pojawia się aha dodam jeszcze że najpierw miałem jedną plamkę teraz już są trzy i się powiększają POMÓŻCIE jak to sie u was objawiało może mam to samo ?
Ja mam to samo ;( najpierw byla to jedna krostka potem znacznie wiecej ;( dodatkowo wlosy zaczely wypadac ;( dowiedzialam sie ze to LZS walcze juz mies bez efektow ;( a wlosow coraz mniej
Agnieszka1604 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-02, 15:11   #47
esti92
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 15
Dot.: łojotokowe zapalenie skóry głowy

w jakimś innym temacie pisałam o sposobach, które pomogły mi..
np. o czosnku
ale to pomogło jedynie na skórę, a włosy jak wypadały, tak wypadają..

Edytowane przez esti92
Czas edycji: 2012-12-02 o 15:22
esti92 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-03-23, 09:14   #48
Disnejova
Wtajemniczenie
 
Avatar Disnejova
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 2 176
łojotokowe zapalenie

Witam jak w tytule jak wyleczyc to dziadostwo mam rany w glowie , smierdza wlosy , oraz sa strasznie sie przetluszczaja .
__________________
Człowiek nigdy nie pozbędzie się tego, o czym milczy.
„Jeśli próbujesz być kimś innym, poniesiesz porażkę. Świat już ma taką osobę. Teraz potrzebuje ciebie. Ścieżka, którą wytyczasz, może nie mieć sensu dla nikogo na świecie oprócz ciebie. I nie musi. Jest wyłącznie twoja.
Disnejova jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-03-09, 08:25   #49
Midziak
Rozeznanie
 
Avatar Midziak
 
Zarejestrowany: 2019-04
Wiadomości: 849
Dot.: łojotokowe zapalenie skóry głowy

Cytat:
Napisane przez esti92 Pokaż wiadomość
w jakimś innym temacie pisałam o sposobach, które pomogły mi..
np. o czosnku
ale to pomogło jedynie na skórę, a włosy jak wypadały, tak wypadają..
Czosnek brzmi fajnie jako antybakteryjna rzecz, ale czy aby serio jest dobrą metodą na i tak zmasakrowaną i podrażnioną skórę? No i przecież sam czosnek jej np. nie nawilży i nie nafaszeruje witaminami. Gdzie temu do takiego piroktonu olaminy czy rzeczy jak pantenol, ichtiol, glinka czy mleczko pszczele.
Midziak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2022-03-09, 10:40   #50
KathyLeonia
Kathy Leonia
 
Avatar KathyLeonia
 
Zarejestrowany: 2016-06
Lokalizacja: Polska Centralna
Wiadomości: 1 291
Dot.: łojotokowe zapalenie skóry głowy

ja wyleczyłam ŁZS
metodą prób i błędów, bez użycia sterydów i miliona monet.

jeśli ktoś ma ochotę zapraszam do lektury: https://kathyleonia88.blogspot.com/2...-wyleczyc.html
__________________
Kathy Leonia - wejdź do świata magii kosmetyków!

http://kathyleonia88.blogspot.com
KathyLeonia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2022-03-09 11:40:56


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 19:17.