Paznokcie akrylowe - wątek zbiorczy - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Paznokcie

Notka

Paznokcie Forum, w którym rozmawiamy o pielęgnacji paznokci. Podyskutujmy o malowaniu, kształcie, stylizacji i dominujących trendach w zdobieniu paznokci.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2005-08-11, 11:01   #1
ruda020
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 14

Paznokcie akrylowe - wątek zbiorczy


dziewczyny, prosze o wasze porady i sugestie, oraz doswiadczenia z zakładania paznokci akrylowych na szablon. z gory dzieki
ruda020 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-11, 15:45   #2
mona1978
Zakorzenienie
 
Avatar mona1978
 
Zarejestrowany: 2004-10
Lokalizacja: Studio Stylizacji 4U
Wiadomości: 6 687
GG do mona1978
Dot.: jak krok po kroku założyć akryle??

Czytając Twój post wnioskuję, że nie masz ukończonego kursu /szkolenia.
Nie wiem czy wybór drogi internetowej do pozyskania jakiejś wiedzy np typu "krok po kroku" jest odpowiedni. Jeżeli ktos pokusi się na opisanie metody akrylowej to i tak będziesz miała mnóstwo pytań. Ja polecam najpierw szkolenie a potem ewentualne problemy rozwiązywać na forum.

Nie jestem ani złośliwa ani wredna ale tak po prostu uważam - takie moje zdanie

mona1978 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-11, 17:21   #3
bb-m
Rozeznanie
 
Avatar bb-m
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: k/wawy
Wiadomości: 993
Dot.: jak krok po kroku założyć akryle??

Zrobienie paznokci akrylowych jest bardzo proste, ja skończyłam taki kurs i z przykrością stwierdzam, że to było wyrzucenie pieniędzy.Osoba która organizowała kurs nie miał do tego uprawnień, zapłaciłam 600 zł za dyplom który mi wydrukowala na komputerze, bez pięczątki, podpisu itp. Więc uważam, że na własne potrzeby nikomu nie jest potrzebny kurs, wystarczy dwa razy iść do profesjonalistki, raz na założenie tipsów, drugi raz na ich uzupełnienie, dodatkowo poczytać forum i już wszystko wiadomo. Kosmetyki bez problemu można kupić na targach, albo w salonie kosmetycznym, niektóre prowadzą sprzedaż po cenach producenta.
bb-m jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-11, 17:56   #4
ashley18
Raczkowanie
 
Avatar ashley18
 
Zarejestrowany: 2004-06
Wiadomości: 187
GG do ashley18
Dot.: jak krok po kroku założyć akryle??

Od razu zaznaczam, ze ten tekst nie jest moja wlasnoscia, a znalazlam go na stronie www.udanezakupy.com.pl


"Metoda akrylowa

Metoda przedłużania własnych paznokci, utwardzania łamliwych paznokci, jako jedna z metod łączenia tipsów z płytką paznokciową

Produkty: puder akrylowy (3 kolory), liquid, primer w sztyfcie, pędzelek do akrylu, formy do paznokci, odtłuszczacz, blok biały, szary i niebieski, pilnik prosty, bananowy, teflonowy czerwony.

Kolejność czynności:

1. Przygotować płytkę paznokciową matowiąc ją białym blokiem, odsuwając o usuwając martwy naskórek.

2. Przemyć płytkę paznokciową odtłuszczaczem.

3. Przykleić formę tak, aby się sztywno trzymała i była do końca wciśnięta pod paznokieć. Zwrócić uwagę, aby forma nie odstawała od paznokcia

4. Wytrawić paznokieć primerem (najlepiej stosować primer w sztyfcie w celu uniknięcia rozlania go po skórkach)

5. nakładać akryl w następujący sposób:

6. odlać potrzebna ilość liquidu do kieliszeczków w jednym do pracy w drugim do mycia pędzelka. Za każdym razem myć pędzel. Jeżeli liquid w kieliszku do pracy będzie mętny - dolać nową porcję, tę zaś przelać do kieliszka w którym myjemy. Nadmiar liquidu odsączać w papier lub ręcznik jednorazowy

7. zanurzyć pędzelek w liquidzie (pędzelek nie może być zbyt mokry ponieważ akryl nie stężeje i stanie się "gumowaty") następnie obtoczyć pędzelek w pudrze akrylowym.

8. formować kuleczkę poczym nałożyć na paznokieć (formę). Jeżeli opanowaliśmy już układanie akrylu na paznokciu zamiast kulek możemy płasko pędzelkiem nabierać akryl w takiej ilości aby w rezultacie dwoma nałożeniami zbudować cały paznokieć. Nakładanie zaczynamy od wolnego brzegu paznokcia - nie od wału !!!

9. najlepsze efekty otrzymamy nakładając na formę akryl w kolorze białym a na sam paznokieć różowy, poczym na całość bezbarwny w celu nadania paznokciom głębi i połysku

10. wypolerować. Powierzchnię paznokcia wygładzić za pomocą bloków: szarego, białego, niebieskiego. Można również po wygładzeniu białym blokiem, nałożyć oliwkę i wypolerować pilnikiem 4-częściowym.

Uwagi:
1. Nie dopuścić do zaschnięcia akrylu na pędzelku, ponieważ nie będzie on zdatny potem do użytku.

2. Masa utwardzająca nie może dotykać wału paznokciowego.

3. Dostępny jest także liqud UV który nie zasycha na pędzelku tylko pod lampą UV. W ten sposób możemy dowolnie długo formować paznokcie bez ryzyka zasychania pędzelka – ważne: przy użyciu liquidu UV nie potrzeba nam drugiej porcji płynu do czyszczenia pędzelka – LIQUID UV JEST BEZWONNY co pozwoli zachować przyjazną atmosferę w gabinecie."
ashley18 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-11, 18:03   #5
beliczek
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2003-04
Wiadomości: 3 310
Dot.: jak krok po kroku założyć akryle??

ruda - fiberglass jest prostszy w nakładaniu i daje bardziej naturalny efekt. może bys spróbowała...

Edytowane przez beliczek
Czas edycji: 2005-08-11 o 18:46
beliczek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-11, 21:28   #6
ruda020
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 14
Dot.: jak krok po kroku założyć akryle??

dzieki. chodzi mi poprostu o to by nie płacic kosmetyczce za to co moge sama zrobic. dzieki jeszcze az. buźka i pozdrawiam
PS. fiberglass tez przedłuza czy tylko odzywia??
ruda020 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-11, 21:48   #7
beliczek
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2003-04
Wiadomości: 3 310
Dot.: jak krok po kroku założyć akryle??

Sam fiberglass wzmacnia panokcie, w sensie utwardzenia. Nałożony na tipsy przedłuża ich żywotność i pięknie modeluje. Polecam tę metodę!
beliczek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2005-08-11, 22:30   #8
patyska
Przyczajenie
 
Avatar patyska
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Połaniec
Wiadomości: 23
GG do patyska Wyślij wiadomość przez MSN do patyska
Dot.: jak krok po kroku założyć akryle??

Cytat:
Napisane przez beliczek
Sam fiberglass wzmacnia panokcie, w sensie utwardzenia. Nałożony na tipsy przedłuża ich żywotność i pięknie modeluje. Polecam tę metodę!
a jak mozna to zrobić ? przyznam ze te akryle sa dosc zamotane w zalozeniu
__________________
Będę używać Google zanim zadam głupie pytanie
Będę używać Google zanim zadam głupie pytanie
Będę używać Google zanim zadam głupie pytanie
Będę używać Google zanim zadam głupie pytanie...

~Written By PatyŚka
patyska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-11, 22:34   #9
beliczek
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2003-04
Wiadomości: 3 310
Dot.: jak krok po kroku założyć akryle??

Cytat:
Napisane przez patyska
a jak mozna to zrobić ? przyznam ze te akryle sa dosc zamotane w zalozeniu
Wiesz, fibreglassy nie sa az takie trudne o ile kilka razy sie widziało jak to robić i w dodatku ma się opis krok po kroku. Musiałabyś to zobaczyć na własne oczy, ciężko tak opisać. w porównaniu z akrylem sa o niebo prostsze - tak sądze.
beliczek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-12, 00:24   #10
patyska
Przyczajenie
 
Avatar patyska
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Połaniec
Wiadomości: 23
GG do patyska Wyślij wiadomość przez MSN do patyska
Dot.: jak krok po kroku założyć akryle??

Cytat:
Napisane przez beliczek
Wiesz, fibreglassy nie sa az takie trudne o ile kilka razy sie widziało jak to robić i w dodatku ma się opis krok po kroku. Musiałabyś to zobaczyć na własne oczy, ciężko tak opisać. w porównaniu z akrylem sa o niebo prostsze - tak sądze.
chyba jednak i to sobie odpuszczę... dzieki za rady
__________________
Będę używać Google zanim zadam głupie pytanie
Będę używać Google zanim zadam głupie pytanie
Będę używać Google zanim zadam głupie pytanie
Będę używać Google zanim zadam głupie pytanie...

~Written By PatyŚka
patyska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-12, 10:34   #11
froggie
Zakorzenienie
 
Avatar froggie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Żabkowo
Wiadomości: 11 756
Dot.: jak krok po kroku założyć akryle??

Na Twoim miejscu nie brałabym się za nakładanie akryli, jak nic o nich nie wiesz, poza tym, że się je nakłada. Jeszcze sobie zniszczysz paznokcie, a potem będzie żal i pytanie jak je odbudować
froggie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2005-08-12, 15:51   #12
ashley18
Raczkowanie
 
Avatar ashley18
 
Zarejestrowany: 2004-06
Wiadomości: 187
GG do ashley18
Dot.: jak krok po kroku założyć akryle??

Metodę fiberglass rowniez znalazlam na tej stronie:

"Metoda fiberglass

Fiberglass Metoda wzmacniania naturalnego paznokcia, naprawiania płytki paznokciowej i utwardzania paznokci przedłużonych tipsami.

Produkty: resin, aktywator, włókno, butelka z aktywatorem, klej do włókna, odtłuszczacz, blok biały, szary i niebieski, pilnik prosty, bananowy i 4- częściowy, nożyczki, pinceta szpic, końcówki do resiny, aceton.

Kolejność czynności:

1. Przygotować płytkę paznokciową matowiąc ją białym blokiem. W przypadku płytki z zagłębieniami i bruzdami zmatowić ją białym blokiem, wypełnić resiną i wygładzić.

2. Przemyć płytkę paznokciową odtłuszczaczem.

3. Odciąć włókno szerokości płytki paznokciowej, przyłożyć do paznokcia i dopasować do jego wielkości przycinając nożyczkami. Należy pozostawić odległość, co najmniej 0,5mm od wału paznokciowego. Jeżeli nie przedłużamy płytki włóknem, przyciąć je powyżej krawędzi paznokcia. Przycisnąć włókno wacikiem lub folią tak, by dokładnie przylegało do paznokcia.

4. Zwilżyć włókno klejem do włókna tak, by powierzchnia tkaniny stała się zupełnie przezroczysta. Pozostawić do wyschnięcia.

5. Nałożyć warstwę resiny zygzakowatym ruchem, zaczynając od wału i kierując się ku wolnemu brzegowi. Spryskać aktywatorem z odległości 25cm. Czynność tą powtórzyć 2-3 razy, w zależności od żądanej grubości.

6. Powierzchnię paznokcia wygładzić za pomocą bloków: szarego, białego, niebieskiego. Można również po wygładzeniu białym blokiem, nałożyć oliwkę i wypolerować pilnikiem 4-częściowym.

Uwagi:
1. Rozpylać aktywator z odległości 25 cm, ponieważ zachodząca reakcja połączona jest z wydzielaniem ciepła i paznokieć może ulec przegrzaniu.

2. Masa utwardzająca nie może dotykać wału paznokciowego.

3. Resinę nakładać w następujący sposób: pierwsza warstwa pokryć włókno, drugą warstwę nałożyć powyżej włókna, trzecią warstwą dojść do wału paznokciowe"
ashley18 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-12, 15:51   #13
beliczek
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2003-04
Wiadomości: 3 310
Dot.: jak krok po kroku założyć akryle??

Ale mimo wszystko ten opis nie wystarczy do dobrego nałożenia fiberglassu .trzeba to zobaczyc na własne oczy...
beliczek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-12, 16:02   #14
froggie
Zakorzenienie
 
Avatar froggie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Żabkowo
Wiadomości: 11 756
Dot.: jak krok po kroku założyć akryle??

Cytat:
Napisane przez beliczek
Ale mimo wszystko ten opis nie wystarczy do dobrego nałożenia fiberglassu .trzeba to zobaczyc na własne oczy...
tak tak zgadzam sie , a jesli już tak bardzo chcesz to poćwicz nie na własnych paznokciach a na "lużnych" tipsach
froggie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-12, 17:00   #15
mona1978
Zakorzenienie
 
Avatar mona1978
 
Zarejestrowany: 2004-10
Lokalizacja: Studio Stylizacji 4U
Wiadomości: 6 687
GG do mona1978
Dot.: jak krok po kroku założyć akryle??

Cytat:
Napisane przez bb-m
Zrobienie paznokci akrylowych jest bardzo proste, ja skończyłam taki kurs i z przykrością stwierdzam, że to było wyrzucenie pieniędzy.Osoba która organizowała kurs nie miał do tego uprawnień, zapłaciłam 600 zł za dyplom który mi wydrukowala na komputerze, bez pięczątki, podpisu itp. Więc uważam, że na własne potrzeby nikomu nie jest potrzebny kurs, wystarczy dwa razy iść do profesjonalistki, raz na założenie tipsów, drugi raz na ich uzupełnienie, dodatkowo poczytać forum i już wszystko wiadomo. Kosmetyki bez problemu można kupić na targach, albo w salonie kosmetycznym, niektóre prowadzą sprzedaż po cenach producenta.
No właśnie - a jaką masz pewność, że ta pseudo stylistka nie "nauczyła się" przez internet pazurków? I też nie mówiła tylko o nauce na własne potrzeby?

A podawanie "krok po kroku" jak się robi czy akryle czy fiberglass pozostawię bez komentarza !

Jestem pewna , że za jakiś czas będzie masa pytań typu "co zrobić" , "mam problem" "dlaczego tak się dzieje" itd....... Hmm oby nie !

mona1978 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-12, 17:12   #16
bb-m
Rozeznanie
 
Avatar bb-m
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: k/wawy
Wiadomości: 993
Dot.: jak krok po kroku założyć akryle??

Pseudostylistki nie powinny pracować w renomowanych salonach kosmetycznych, jestem pewna, że zanim ta pani została przyjęta do pracy musiał pokazać dyplom, więc łatwo można się przekonać, że ukończenie kursu nie gwarantuje nam umiejętności. A zresztą czego można się nauczyć w jeden dzień???
bb-m jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-12, 18:43   #17
ashley18
Raczkowanie
 
Avatar ashley18
 
Zarejestrowany: 2004-06
Wiadomości: 187
GG do ashley18
Dot.: jak krok po kroku założyć akryle??

Cytat:
Napisane przez mona1978

A podawanie "krok po kroku" jak się robi czy akryle czy fiberglass pozostawię bez komentarza !
Czy to nawiazanie do mnie? Autorka pytania prosila by ktos podal Jej jak to sie robi "krok po kroku" wiec podalam. Co Ona z tym zrobi, to juz nie moja sprawa :/ Zreszta jesli nie ja, to ktos inny by to podal, lub Ona sama sobie by to znalazla.

Pozdrawiam.
ashley18 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-12, 21:50   #18
Holly8
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 47
Dot.: jak krok po kroku założyć akryle??

Jeśli to tylko na wlasny uzytek to moze kup sobie zestaw kiss w normalnej drogerii jest tam instrukcja... nikt Ci nie zabroni robic pazurkow sobie bez kursu... inna sprawa jezeli chcesz na tym zarabiac....
http://www.telma.pl/kiss/salon.html
http://www.gazeta.perfumeria.pl/x_C_...4-7010001.html
Holly8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-12, 21:55   #19
mona1978
Zakorzenienie
 
Avatar mona1978
 
Zarejestrowany: 2004-10
Lokalizacja: Studio Stylizacji 4U
Wiadomości: 6 687
GG do mona1978
Dot.: jak krok po kroku założyć akryle??

Cytat:
Napisane przez ashley18
Czy to nawiazanie do mnie? Autorka pytania prosila by ktos podal Jej jak to sie robi "krok po kroku" wiec podalam. Co Ona z tym zrobi, to juz nie moja sprawa :/ Zreszta jesli nie ja, to ktos inny by to podal, lub Ona sama sobie by to znalazla.

Pozdrawiam.

Ja pozostawiłam ten temat bez komentarza i nie dotyczy on tylko Ciebie - dlaczego od razu tak to odbierasz?
Po prostu takie jest moje zdanie ( jestem uczulona na punkcie " krok po kroku" ) i je wyraziłam chyba w jasny sposób - do nikogo nie mam żadnych pretensji tylko w późniejszym terminie wyjdą wszystkie wpadki i nieudane "zabiegi pazurkowe" .

BB-m ja byłam na 3 dniowym kursie od rana do wieczora - podstawy mam teraz pozostała mi praktyka i taka kolejność zdarzeń mi odpowiada. Czy na miesięcznym kursie nauczysz się wszystkiego? Wątpię
Do tego potrzeba ogromu pazurków

Pozdrawiam
mona1978 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2005-08-12, 21:57   #20
mona1978
Zakorzenienie
 
Avatar mona1978
 
Zarejestrowany: 2004-10
Lokalizacja: Studio Stylizacji 4U
Wiadomości: 6 687
GG do mona1978
Dot.: jak krok po kroku założyć akryle??

Cytat:
Napisane przez Holly8
Jeśli to tylko na wlasny uzytek to moze kup sobie zestaw kiss w normalnej drogerii jest tam instrukcja... nikt Ci nie zabroni robic pazurkow sobie bez kursu... inna sprawa jezeli chcesz na tym zarabiac....
http://www.telma.pl/kiss/salon.html
http://www.gazeta.perfumeria.pl/x_C_...4-7010001.html
Właśnie !! Holly8 strzał w 10

mona1978 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-13, 09:08   #21
ruda020
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 14
Dot.: jak krok po kroku założyć akryle??

no właśnie taki maleńki zestaw kupiłam. chyba wszystko co jest potrzebne. nawet niezle wyszło jak na pierwszy raz. ale nie naleze do ludzi typu ze jak do konca nie umiem to bede natym zarabiac. Chodzilo mi oto by zaoszczedzic te 100 zł za nakładanie i 50 za uzupełnienie. bo co jak co ale uzupelniac to chyba sobie kazdy sam moze. Pozdrawiam.
ruda020 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-13, 09:38   #22
KasiekW
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: wawa
Wiadomości: 156
GG do KasiekW
Dot.: jak krok po kroku założyć akryle??

nikt ci nie zabroni tylko nie zapomnij o przesunieciu przy uzupełnianiu krzywej C (jesli w ogóle wiesz o czymm pisze)
__________________
gg 2381045
KasiekW jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-14, 21:34   #23
ashley18
Raczkowanie
 
Avatar ashley18
 
Zarejestrowany: 2004-06
Wiadomości: 187
GG do ashley18
Dot.: jak krok po kroku założyć akryle??

Cytat:
Napisane przez mona1978
Ja pozostawiłam ten temat bez komentarza i nie dotyczy on tylko Ciebie - dlaczego od razu tak to odbierasz?
Po prostu takie jest moje zdanie ( jestem uczulona na punkcie " krok po kroku" ) i je wyraziłam chyba w jasny sposób - do nikogo nie mam żadnych pretensji tylko w późniejszym terminie wyjdą wszystkie wpadki i nieudane "zabiegi pazurkowe" .
A no to w takim badz razie przepraszam - zle to odebralam
ashley18 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-15, 15:11   #24
jamadzia
Przyczajenie
 
Avatar jamadzia
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 22
Dot.: jak krok po kroku założyć akryle??

nie no nie moge tego bez komentarza zostawic!!! jak widze cos takiego to mnie trzesie. ciekawe jak ktokolwiek zrobi paznokcie po tym kursie "krok po kroku" interesuje mnie jak macie zamiar zbudowac linie stresu?? wiecie jaki ksztalt nadac pazurkowi?? jak zbudowac linie usmiechu?? jak wczesniej przygotowac dlonie (odkazanie itp)??? i chcialabym widziec te akryle opracowane na koniec tylko blokiem polerskim....
__________________
Miłość to partia kart,
w której wszyscy oszukują
- mężczyźni, by wygrać,
kobiety, by nie przegrać.
jamadzia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-24, 20:00   #25
paulakrk
BAN stały
 
Avatar paulakrk
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 7 580
GG do paulakrk
Dot.: jak krok po kroku założyć akryle??

"bo co jak co ale uzupelniac to chyba sobie kazdy sam moze"

hehehe dobre w serialu doktor Quinn widzialam jak indianiec sam wyciągał sobie strzałe z brzucha! Pewnie ,ze mozna samemu!! A jak! nie ma to jak desperacja! hehehe.....
paulakrk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-24, 20:29   #26
beticzek
Raczkowanie
 
Avatar beticzek
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 298
Thumbs down Dot.: jak krok po kroku założyć akryle??

a jasne sama zakladaj,po co przeplacac...

ja bede dobra kolezanka i ci podpowiem

linia uśmiechu oznacza ze masz sie szeroko uśmiechac jak zakladasz paznokcie

linia stresu oznacza ze masz sie nie stresowac jak zakladasz paznokcie ;-)


wiedzisz jakie to proste ;-)


lol lol lol lol lol lol lol lol lol
beticzek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-26, 22:02   #27
nucha
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2002-03
Wiadomości: 148
Dot.: jak krok po kroku założyć akryle??

Wiecie co, tak sobie mysle, ze zal mi jakos Was sie robi. Nie wiem po co te zlosliwosci, przytyki, itp. Gdyby wszyscy byli tak wspanialomyslni (bo tej pani czy tamtej zniszczysz paznokietek), nie byloby tyle zlosci i zawisci na tym swiecie. A tutaj mamy masowe ataki: panie po kursach-na panie, ktore takowego kursu jeszcze nie ukonczyly. Co Was to tak naprawde obchodzi co one robia i komu??Po pierwsze, nie sa to Wasze paznokcie, po drugie nikt do Was pretensji nie bedzie mial jesli Pani X zrobi zle paznokcie Pani Y jesli np ta Pani X jest z Warszawy, a Wy np. z Lodzi...Wydaje mi sie, ze takie przekomarzania i przytyki i tak nic nikomu nie daja, bo nie sadze, zeby dziewczyny, ktore w tej chwili nie maja ukonczonych kursow, na biegu je robily i zapozyczaly sie na przyklad, bo ta kolezanka z forum mi tak powiedziala, ze ja jestem be bo nie mam kursu, wiec zebym nie byla be szybko lece go zrobic.
Kurs nie kurs, praktyka czyni mistrzem tak czy siak. Z kursu mozna wiecej wyniesc teorii niz praktyki - ukonczylam kurs 40 godzinny - Kurs Wizazu, w bardzo znanej szkole Wizazu i Charakteryzacji i wiem, ze gdyby nie cwiczenia, niewiele by sie wynioslo i sadze, ze podobnie jest z tymi innymi kursami.
Przestancie naprawde sie przekomarzac, jakos oskarzac, rzucac zlosliwe uwagi, to naprawde nie ma sensu, po co Wam to?Dla wlasnej satysfakcji??No chyba, ze tak.
Dla wiadomosci: nie robie i nie zarabiam na robieniu paznokci ani z kursem ani bez.
Pozdrawiam serdecznie
nucha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-27, 00:09   #28
Margarita
Rozeznanie
 
Avatar Margarita
 
Zarejestrowany: 2002-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 879
Dot.: jak krok po kroku założyć akryle??

Naturalnie, że praktyka czyni mistrza - w przypadku robienia pazurków najważniejsze są doświadczenie i zdolności manualne. Jednak kurs daje pewne podstawy - zwłaszcza w zakresie higieny pracy i informacji anatomicznych o budowie paznokcia - to tak na początek, żeby nie zrobić sobie krzywdy Mając podstawy pozostaje juz tylko ćwiczyć, ćwiczyć i ćwiczyc.

Sam kurs to jeszcze nic - przekonałam się o tym, gdy moja Mama chcąc zaoszczędzic mi czasu poszła na pazurki do takiej "stylistki" legitymującej się dwoma dyplomami. Po wyczynach owej pani siedziałam trzy godziny nad maminymi paznokciami doprowadzajac je do jako takiej formy.

Jestem jednak za przestrzeganiem debiutantek przed ewentualnymi problemami jakie moga napotkać na początku. W końcu to praca na żywym organiźmie, można sie skaleczyć, zakazić czymś.
Myślę, że wiele przesądów na temat szkodliwości akrylu bierze się z faktu, że komuś na jakims etapie zabrakło wiedzy i doświadczenia. Naprawdę nie mogę słuchać narzekań dziewczyn zrywających sobie akryle za pomoca zębów i narzekających później na zniszczona płytkę...
Margarita jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-27, 08:56   #29
nucha
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2002-03
Wiadomości: 148
Dot.: jak krok po kroku założyć akryle??

Masz rację Margarita, ale porady i przestrzegania to jedno, a ataki i te złośliwości to drugie, a niestety tych drugich jest więcej (i niekoniecznie w tym wątku, są również inne podobne). I tak jak właśnie pisałyśmy, praktyka i praktyka, ale żeby zdobyć tę praktykę również nie raz popełni się błędy, bo nie wierzę żeby od razu po kursie taka osoba stawała się wielkim profesjonalistą, robiła wszystko idealnie. W każdej pracy praktyka i ćwiczenia uczynią z Ciebie kogoś, tak jak napisałam, z takiego kursu można więcej wynieść teorii niż praktyki, bo wiem to na własnym przykładzie ukończonego przeze mnie kursu. To, że nauczysz się robić ślicznie cieniutką kreseczkę na powiece, niekoniecznie zrobisz ją tak samo po jego ukończeniu...itd. Tylko ćwiczenia doprowadzą do perfekcji, a nie oszukujmy się, na kimś trzeba ćwiczyć i ktoś musi nam na to pozwolić. I to, że takowy kurs się skończyło, nie oznacza, że na pierwszej, drugiej czy piątej klientce nie popełnisz jakichs błędów.
Tak jak pisałaś, osoba, która robila paznokcie Twojej mamie, legitymowała się dwoma kursami...Brak komentarza, o czym to świadczy?
Pozdrawiam
nucha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-27, 10:49   #30
Butterflynails
SPAMER
Nieopłacona reklama
 
Avatar Butterflynails
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 443
GG do Butterflynails
Dot.: jak krok po kroku założyć akryle??

Ja rozumiem osoby które chca eksperymentowac na sobie, ale na tym sie nie kończy, robia paznokcie obcym osobom odpłateni i przychodzi do mnie później dziewczyna po uzupełnieniu u takiej Pani bez kursu i co ma? uzupełnienie nałożone na zapowietrzenie a pod zapowietrzeniem brud, bo dziewczyna pracowała w ogrodzie i Pani bez kursu nawet zapowietrzenia nie spiłowała przy okazji usówając brud. Całe szczęście, że dziewczyna jakiegos choróbska nie złapała
Butterflynails jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Paznokcie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:02.