Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - zbiorczy cz.3 - Strona 14 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2019-09-01, 09:47   #391
martaakow
Zakorzenienie
 
Avatar martaakow
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 9 549
Dot.: Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - zbiorczy cz.3

Cytat:
Napisane przez anka123skakanka Pokaż wiadomość
Szczerze mówiąc to mogę się podłączyć pod Twojego posta, bo też od dłuższego czasu chce rzucić tabletki ale brakuje mi odwagi wiem, dziwne.
Boję się przejść na prezerwatywy i tej masy skutków ubocznych, nieregularnego okresu itp. ale branie tabsow już mnie tak męczy, że chyba potrzebuje przerwy...
Także wiem co czujesz i wspieram w podjęciu decyzji o rzuceniu

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja wczoraj wyjęłam krążek. miałam czekać jeszcze tydzień, ale uznalam, że w sumie to po co. Kupiłam już nawet prezerwatywy i zobaczymy, jak będzie.

Cytat:
Napisane przez owocelki Pokaż wiadomość
A szukalyscie powodu nieregularnych okresów? U mnie jest to pcos, i trochę da się zdziałać dietą, suplementami, ziołami.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Szukałam. Pcos mi wykluczono. Obciążenie prolaktyny wyszło ciut niezgodnie z tym, co powinno być, ale ginekolog wówczas uznał, że wygląda bardziej jak stres spowodowany pobraniem (pielęgniarka chyba pierwszy raz pobierał, bo m je pokłuła jak chora) niż innymi nieprawidlosciami. Brałam mimo to bromergon, ale nie było różnicy, a miałam sporo skutków ubocznych, więc odstawilam po konsultacji z ginekologiem.
Miałam przebadane wszystkie hormony i robione wszelkie badania. Wszystko w normie.
Nie ustalono u mnie nigdy przyczyny, a moje okresy nie są nieregularne, a zanikające - po wszelkich kuracjach hormonami były po 28dniach, później np po 40, pozniej po 60, pozniej po 90, a pozniej już nic.

Cytat:
Napisane przez Adrianna_8 Pokaż wiadomość
Dziewczyny, ja również bałam się odstawienia antykoncepcji, ale wcale nie jest źle. Tabletki to nie jest must have i nie są wyznacznikiem udanego współżycia bla bla. Dajcie sobie pół roku bez tabletek - jeśli będzie bardzo źle, to do nich wrócicie. No i trochę niefajnie narażać cały organizm po prostu dla tabletek .

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Taki mam plan. Jeśli będzie źle, spróbuję za 6-9 miesięcy z jednoskladnikowymi tabletkami.
martaakow jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-09-01, 09:50   #392
c27114ece7e97a9e5dae0bed5be495ab318e4b93_5e17be829368c
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2019-04
Wiadomości: 422
Dot.: Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - zbiorczy cz.3

Cytat:
Napisane przez martaakow Pokaż wiadomość
I tak teraz męczą mnie:
- zerowe libido
- bóle głowy (przed anty nigdy nie bolała mnie glowa - chyba że miałam kaca mordercę)
- suchość pochwy = infekcje (choć na krążkach ciut się poprawiło - ale nie jest jak przed anty)
- senność
- rozdrażnienie
- puchnę
- jestem ulana w dole brzucha
- pajączki na nogach, zwłaszcza w okolicach kostek

(...)

Myślę o jednoskładnikowych, ale one części z moich problemów pewnie też nie rozwiążą, a slyszalam i czytałam dużo narzekań na plamienia lub niekończące się krwawienia.
Mogłabym się pod twoimi objawami podpisać. Tyle tylko, że ja łykam tabletki niespełna pół roku. Brałam je w sumie tylko i wyłącznie po to, żeby sobie dopasować cykl do wyjazdów i aktywności letnich, niby się przydały ale co się z nimi przy tym umęczyłam to moje. Martwi mnie odstawienie, bo moje miesiączki są tak obfite, że momentami uniemożliwiają mi funkcjonowanie... i też myślałam w związku z tym o jednoskładnikowych - tylko czy to coś da?
c27114ece7e97a9e5dae0bed5be495ab318e4b93_5e17be829368c jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-09-01, 17:56   #393
lightangel
Zakorzenienie
 
Avatar lightangel
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 8 102
Dot.: Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - zbiorczy cz.3

[1=c27114ece7e97a9e5dae0be d5be495ab318e4b93_5e17be8 29368c;87133373]Mogłabym się pod twoimi objawami podpisać. Tyle tylko, że ja łykam tabletki niespełna pół roku. Brałam je w sumie tylko i wyłącznie po to, żeby sobie dopasować cykl do wyjazdów i aktywności letnich, niby się przydały ale co się z nimi przy tym umęczyłam to moje. Martwi mnie odstawienie, bo moje miesiączki są tak obfite, że momentami uniemożliwiają mi funkcjonowanie... i też myślałam w związku z tym o jednoskładnikowych - tylko czy to coś da? [/QUOTE]Ja też biorąc tabletki cieszyłam się że moje mega obfite okresy zrobiły się prawie skąpe. Przez pewien czas brałam Seasonique, przy nich okres był tylko 4 razy w roku. Dla mnie ekstra, bo oprócz obfitych krwawień miałam też bardzo silne skurcze w czasie okresu i nieraz było tak że miałam 3 dni w miesiącu wyrwane z życia.
Odstawiłam tabletki żeby zajść w ciążę i bałam się że obfite okresy wrócą. Krwawienie po ostatnim opakowaniu było mega obfite i trwało 10 dni - wszystkie z mega skurczami i skrzepami. Każde kolejne było już normalne i o dziwo dużo mniej bolesne. Na początku organizm dochodził do siebie i dopiero po jakimś roku okresy zaczęły być regularne. Teraz mam cykle po 28 dni (a przed tabletkami to była prawie że loteria). Także wcale nie musi być gorzej po odstawieniu.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
lightangel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-09-01, 20:29   #394
blueon
Raczkowanie
 
Avatar blueon
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 282
Dot.: Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - zbiorczy cz.3

Hej! Mam pytanie odnośnie miesiączki po odstawieniu tabletek.
Brałam Belarę od około 6 miesięcy, a tabletki ogólnie biorę prawie dwa lata.

Niestety, ale 7 sierpnia lekarz neurolog kazał mi natychmiast odstawić tabletki do wyjaśnienia sprawy. Miałam problemy neurologiczne i do badań miałam ich na wszelki wypadek nie brać.

Byłam wtedy w połowie opakowania Belary i tego dnia nie wzięłam kolejnej tabletki. Wiem, że powinnam zaczekać do końca opakowania i nie zacząć nowego, ale lekarz kazał to zrobić natychmiast.
Nie miałam możliwości skonsultowania tego z moim ginekologiem, bo akurat byłam w rodzinnym mieście, a potem był on na urlopie.

Krwawienie z odstawienia wystąpiło i wyglądało wszystko normalnie. Powoli leci 4 tydzień bez tabletek (i jakoś 3 tydzień po krwawieniu z odstawienia).

Co z miesiączką? Wiem, że to wróżenie z fusów. Wiem, że mogę w ogóle nie dostać miesiączki.
Mam wrażenie, że ponad tydzień temu miałam owulację. Bolały mnie jajniki, miałam zupełnie inny śluz. Wszystko wyglądało tak, jak przed braniem tabletek na czas owulacji.

Teraz śluz jest w normie, ale nadal miewam takie bóle owulacyjne. Nie okresowe, bo u mnie można rozróżnić ból owulacyjny od przedokresowego.

Jak mogę wyliczyć ewentualny dzień miesiączki? Mam to liczyć od pierwszego dnia bez tabletki? Od pierwszego dnia krwawienia z odstawienia?

Zdaję sobie sprawę z tego, że magia się może zadziać. Że mój organizm może trochę szaleć. Ale z drugiej strony - męczy mnie codzienne spanie z podpaską, chodzenie z nią ciągle, bo w każdej chwili coś może się zdarzyć.

Do ginekologa planowałam się udać właśnie po tej pierwszej miesiączce bez tabletek, żeby móc coś powiedzieć.

Jeżeli miesiączka ma wrócić normalnie, to kiedy mniej więcej? Dzisiaj mija 25 dzień bez tabletki, normalnie miałam cykle od 22 do nawet 30 dni, z tego powodu brałam tabletki.
Kiedy powinnam się udać do lekarza z problemem, że miesiączka nie wróciła? Do kiedy mogę spokojnie czekać, a kiedy powinnam się zacząć martwić, że jej nie ma?

Ciążę oczywiście wykluczam. Nie mam partnera od jakiegoś czasu.

Edytowane przez blueon
Czas edycji: 2019-09-01 o 20:32
blueon jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-09-02, 07:24   #395
Adrianna_8
Zakorzenienie
 
Avatar Adrianna_8
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 9 612
Dot.: Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - zbiorczy cz.3

Cytat:
Napisane przez blueon Pokaż wiadomość
Hej! Mam pytanie odnośnie miesiączki po odstawieniu tabletek.
Brałam Belarę od około 6 miesięcy, a tabletki ogólnie biorę prawie dwa lata.

Niestety, ale 7 sierpnia lekarz neurolog kazał mi natychmiast odstawić tabletki do wyjaśnienia sprawy. Miałam problemy neurologiczne i do badań miałam ich na wszelki wypadek nie brać.

Byłam wtedy w połowie opakowania Belary i tego dnia nie wzięłam kolejnej tabletki. Wiem, że powinnam zaczekać do końca opakowania i nie zacząć nowego, ale lekarz kazał to zrobić natychmiast.
Nie miałam możliwości skonsultowania tego z moim ginekologiem, bo akurat byłam w rodzinnym mieście, a potem był on na urlopie.

Krwawienie z odstawienia wystąpiło i wyglądało wszystko normalnie. Powoli leci 4 tydzień bez tabletek (i jakoś 3 tydzień po krwawieniu z odstawienia).

Co z miesiączką? Wiem, że to wróżenie z fusów. Wiem, że mogę w ogóle nie dostać miesiączki.
Mam wrażenie, że ponad tydzień temu miałam owulację. Bolały mnie jajniki, miałam zupełnie inny śluz. Wszystko wyglądało tak, jak przed braniem tabletek na czas owulacji.

Teraz śluz jest w normie, ale nadal miewam takie bóle owulacyjne. Nie okresowe, bo u mnie można rozróżnić ból owulacyjny od przedokresowego.

Jak mogę wyliczyć ewentualny dzień miesiączki? Mam to liczyć od pierwszego dnia bez tabletki? Od pierwszego dnia krwawienia z odstawienia?

Zdaję sobie sprawę z tego, że magia się może zadziać. Że mój organizm może trochę szaleć. Ale z drugiej strony - męczy mnie codzienne spanie z podpaską, chodzenie z nią ciągle, bo w każdej chwili coś może się zdarzyć.

Do ginekologa planowałam się udać właśnie po tej pierwszej miesiączce bez tabletek, żeby móc coś powiedzieć.

Jeżeli miesiączka ma wrócić normalnie, to kiedy mniej więcej? Dzisiaj mija 25 dzień bez tabletki, normalnie miałam cykle od 22 do nawet 30 dni, z tego powodu brałam tabletki.
Kiedy powinnam się udać do lekarza z problemem, że miesiączka nie wróciła? Do kiedy mogę spokojnie czekać, a kiedy powinnam się zacząć martwić, że jej nie ma?

Ciążę oczywiście wykluczam. Nie mam partnera od jakiegoś czasu.
Ja bym poczekała pewnie z 2 miesiące i wtedy poszła do ginekologa na usg.
Tabletki można odstawić w dowolnym momencie (o ile się nie współżyje), więc za wiele nie mogłaś sobie pomóc. Musisz czekać .

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Adrianna_8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-09-02, 16:58   #396
anka123skakanka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2019-08
Wiadomości: 14
Dot.: Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - zbiorczy cz.3

Mam jeszcze takie jedno pytanie, jeżeli chcę odstawić tabletki, to wspołżyjąc ostatniego dnia opakowania (21 tabletka) a w trakcie przerwy już oczywiście nie, to nadal jestem zabezpieczona nie biorąc kolejnego opakowania?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
anka123skakanka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-09-02, 21:23   #397
lightangel
Zakorzenienie
 
Avatar lightangel
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 8 102
Dot.: Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - zbiorczy cz.3

Cytat:
Napisane przez blueon Pokaż wiadomość
Hej! Mam pytanie odnośnie miesiączki po odstawieniu tabletek.
Brałam Belarę od około 6 miesięcy, a tabletki ogólnie biorę prawie dwa lata.

Niestety, ale 7 sierpnia lekarz neurolog kazał mi natychmiast odstawić tabletki do wyjaśnienia sprawy. Miałam problemy neurologiczne i do badań miałam ich na wszelki wypadek nie brać.

Byłam wtedy w połowie opakowania Belary i tego dnia nie wzięłam kolejnej tabletki. Wiem, że powinnam zaczekać do końca opakowania i nie zacząć nowego, ale lekarz kazał to zrobić natychmiast.
Nie miałam możliwości skonsultowania tego z moim ginekologiem, bo akurat byłam w rodzinnym mieście, a potem był on na urlopie.

Krwawienie z odstawienia wystąpiło i wyglądało wszystko normalnie. Powoli leci 4 tydzień bez tabletek (i jakoś 3 tydzień po krwawieniu z odstawienia).

Co z miesiączką? Wiem, że to wróżenie z fusów. Wiem, że mogę w ogóle nie dostać miesiączki.
Mam wrażenie, że ponad tydzień temu miałam owulację. Bolały mnie jajniki, miałam zupełnie inny śluz. Wszystko wyglądało tak, jak przed braniem tabletek na czas owulacji.

Teraz śluz jest w normie, ale nadal miewam takie bóle owulacyjne. Nie okresowe, bo u mnie można rozróżnić ból owulacyjny od przedokresowego.

Jak mogę wyliczyć ewentualny dzień miesiączki? Mam to liczyć od pierwszego dnia bez tabletki? Od pierwszego dnia krwawienia z odstawienia?

Zdaję sobie sprawę z tego, że magia się może zadziać. Że mój organizm może trochę szaleć. Ale z drugiej strony - męczy mnie codzienne spanie z podpaską, chodzenie z nią ciągle, bo w każdej chwili coś może się zdarzyć.

Do ginekologa planowałam się udać właśnie po tej pierwszej miesiączce bez tabletek, żeby móc coś powiedzieć.

Jeżeli miesiączka ma wrócić normalnie, to kiedy mniej więcej? Dzisiaj mija 25 dzień bez tabletki, normalnie miałam cykle od 22 do nawet 30 dni, z tego powodu brałam tabletki.
Kiedy powinnam się udać do lekarza z problemem, że miesiączka nie wróciła? Do kiedy mogę spokojnie czekać, a kiedy powinnam się zacząć martwić, że jej nie ma?

Ciążę oczywiście wykluczam. Nie mam partnera od jakiegoś czasu.
U mnie pierwsze okresy po odstawieniu były w miarę regularne, pierwszy chyba po 28 dniach, kolejny po 30, potem przerwa zaczęła się wydłużać aż do 40 dni. Dopiero po około roku wszystko wróciło do normy.
Niestety, ale terminu krwawienia póki co nie wyliczysz. Jeśli miałaś objawy owulacji jakiś tydzień temu to można założyć że okres pojawi się za kolejny tydzień, ale to raczej luźna prognoza.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
lightangel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2019-09-03, 08:50   #398
c27114ece7e97a9e5dae0bed5be495ab318e4b93_5e17be829368c
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2019-04
Wiadomości: 422
Dot.: Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - zbiorczy cz.3

Cytat:
Napisane przez lightangel Pokaż wiadomość
J...Krwawienie po ostatnim opakowaniu było mega obfite i trwało 10 dni - wszystkie z mega skurczami i skrzepami.

...
Także wcale nie musi być gorzej po odstawieniu.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Czyli najlepsze przede mną.

Niby wiem, niby się łudzę, ale z wiekiem niestety bardzo mi się to rozhulało, więc stres jest.

I tak właśnie miałam doczekać do końca szóstego opakowania (zostało mi 6 tabletek), ale ponieważ zostało ono połączone z poprzednim mój organizm walnął fochem i zaserwował mi krwawienie. Takie na całego, a nie że plamienie. No to nie ma co, tabsy idą w odstawkę z marszu. Zobaczymy co z tego wyniknie a najwyżej za parę miesięcy pomyślę nad jednoskładnikowymi.
c27114ece7e97a9e5dae0bed5be495ab318e4b93_5e17be829368c jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-09-12, 08:38   #399
martaakow
Zakorzenienie
 
Avatar martaakow
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 9 549
Dot.: Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - zbiorczy cz.3

Wyjęłam krążek w zeszłą sobotę (prawie 2 tygodnie temu).
Typowo w pierwszych dniach okresu miałam silny ból głowy. Później nic.
Od soboty, kiedy powinnam normalnie włożyć nowy krążek, a nie włożyłam ze względu na odstawienie, codziennie boli mnie głowa. Nie jest to silny ból, ale bardzo uciążliwy. Głowa jest ciężka i boli przy ruszaniu, schylaniu.

Czy któraś z Was miała po odstawieniu takie bóle głowy?
Na tabletkach miałam 1-2 razy w tygodniu ból głowy, zwykle mocniejszy, ale nie zdarzyło mi się, żebym przez prawie tydzień miała bóle codziennie.
martaakow jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-09-12, 10:59   #400
9cf1d31d279bad27b001c12cbf2de6a056fa95f2_6583802d27f04
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 5 035
Dot.: Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - zbiorczy cz.3

Mi aż tak długo bóle głowy nie towarzyszyły. Dosyć szybko odczułam poprawę, bo pod koniec stosowania krążka bolała mnie głowa prawie codziennie. Dzisiaj znowu nie wiem co to jest ból głowy a od ostatniego krążka minęło prawie 2 miesiące. Rewelacja

Wysłane z mojego LG-K500n przy użyciu Tapatalka
9cf1d31d279bad27b001c12cbf2de6a056fa95f2_6583802d27f04 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-09-17, 23:28   #401
ruda200000
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2017-11
Wiadomości: 100
Dot.: Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - zbiorczy cz.3

Dziewczyny, a czy któraś z Was po odstawieniu tabletek anty przytyla?
Biorę vibin mini od roku i chciałabym przestać, ale boję się że skutkiem ubocznym będzie przebranie na wadze

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
ruda200000 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-09-19, 11:57   #402
naciqKrk
Raczkowanie
 
Avatar naciqKrk
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 141
Dot.: Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - zbiorczy cz.3

Ja będę teraz, po 5ciu latach robić sobie 2 miesięczną przerwę od Vibinu Mini, więc dam Ci znać. We wtorek wzięłam ostatnią tabletkę z blistra. Póki co prewencyjnie stosuję wcierkę do skóry głowy, z suplementów na skórę i włosy biorę: belissę, karoten, witaminę a oraz na skórę twarzy zewnętrznie stosuję maść na receptę od dermatologa isotrexin. Dodam, że przy braniu Vibinu nie miałam żadnych skutków ubocznych, skórę w ok stanie, czasem coś wyskoczyło, wagę mam stabilną od 8 lat. Zobaczymy jak to będzie.

Dermatolog powiedział mi, że w 2 miesiące skóra i włosy nie zdążą się popsuć, ale śledząc wątek widzę, że jest z tym różnie.
__________________
mój nick to jedynie wybryk młodości

Edytowane przez naciqKrk
Czas edycji: 2019-09-19 o 12:01
naciqKrk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-09-19, 12:26   #403
martaakow
Zakorzenienie
 
Avatar martaakow
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 9 549
Dot.: Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - zbiorczy cz.3

Ja jestem prawie 3 tygodnie po odstawieniu. Na razie nie widzę różnicy w stanie skóry. Głowa ostatni raz bolała mnie tydzień temu i od tamtej pory nic (oby tak zostało). Wody mi zeszło odrobinę. Czuję głównie po dłoniach (palce). Na wadze zeszło może trochę mniej niż 1 kg.
martaakow jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-09-19, 13:08   #404
naciqKrk
Raczkowanie
 
Avatar naciqKrk
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 141
Dot.: Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - zbiorczy cz.3

No to świetnie, cieszę się, że są i takie pozytywne wieści a jakie tabletki brałaś?
__________________
mój nick to jedynie wybryk młodości
naciqKrk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-09-19, 13:56   #405
martaakow
Zakorzenienie
 
Avatar martaakow
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 9 549
Dot.: Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - zbiorczy cz.3

Cytat:
Napisane przez naciqKrk Pokaż wiadomość
No to świetnie, cieszę się, że są i takie pozytywne wieści a jakie tabletki brałaś?
Ostatnie miesiące (nie pamiętam ile - 8-9?) byłam na krążkach, najpierw GinoRing, później NuvaRing. Wcześniej miałam różne tabletki, najpierw Microgynon 20, później Kontracept, Sidretellę, Vines i znowu Sidretellę. A później już krążki.
martaakow jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-09-19, 21:49   #406
lightangel
Zakorzenienie
 
Avatar lightangel
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 8 102
Dot.: Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - zbiorczy cz.3

Cytat:
Napisane przez ruda200000 Pokaż wiadomość
Dziewczyny, a czy któraś z Was po odstawieniu tabletek anty przytyla?
Biorę vibin mini od roku i chciałabym przestać, ale boję się że skutkiem ubocznym będzie przebranie na wadze

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja przytyłam jakieś 5 - 7kg, ale głównie przez zaniedbania dietetyczne i mniejszą ilość ruchu. Jak zmieniłam dietę na zdrowszą to dość szybko zrzuciłam nadmiar więc nie sądzę żeby to była wina odstawienia tabletek.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
lightangel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-09-20, 08:30   #407
naciqKrk
Raczkowanie
 
Avatar naciqKrk
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 141
Dot.: Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - zbiorczy cz.3

a w jakim okresie od odstawienia zaczęło się to tycie?
Co myślicie o piciu pokrzywy by zapobiec temu wypadaniu włosów po odstawieniu? Bardzo się tego obawiam...
__________________
mój nick to jedynie wybryk młodości

Edytowane przez naciqKrk
Czas edycji: 2019-09-20 o 09:08
naciqKrk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-09-20, 17:08   #408
lightangel
Zakorzenienie
 
Avatar lightangel
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 8 102
Dot.: Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - zbiorczy cz.3

Cytat:
Napisane przez naciqKrk Pokaż wiadomość
a w jakim okresie od odstawienia zaczęło się to tycie?
Co myślicie o piciu pokrzywy by zapobiec temu wypadaniu włosów po odstawieniu? Bardzo się tego obawiam...
Nie powiem Ci dokładnie, może jakieś 3 miesiące może trochę więcej. Tyle że tak jak pisałam, w tym samym czasie bardzo zmienił mi się tryb życia i dieta. Trafiło akurat tak że byłam zmuszona żywić się w fast foodach, nie było siły żeby nie przytyć.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
lightangel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-09-21, 15:19   #409
Migotka_89_Migotka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2019-09
Wiadomości: 13
Dot.: Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - zbiorczy cz.3

Od roku brałam Ovulan bez przerwy ,(tak zalecił lekarz )czyli przez rok nie miałam okresu ani nic. Teraz we wtorek ostawilam tabletki. Nadal brak nawet najmniejszych oznak ,że zbliża się okres/krwawienie z odstawienia.
Czy któraś brała Ovulan lub podobne tabletki bez przerwy i może mi powiedzie jak to wyglądało po odstawieniu?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Migotka_89_Migotka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-09-24, 11:32   #410
Nimfadora_
Raczkowanie
 
Avatar Nimfadora_
 
Zarejestrowany: 2012-02
Lokalizacja: Poland
Wiadomości: 53
Dot.: Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - zbiorczy cz.3

2,5 miesiąca temu odstawiłam tabletki asubtela po 5 latach brania.

Dostałam normalnie krwawienie, 8go dnia nie wzięłam już tabletki. 3 tygodnie później dostałam okres, trwał ok. 7 dni. Minęło kolejne 1,5 tygodnia i znowu...okres/plamienie. Była normalna krew, ale trwało to z 9 dni... potem spokój, zapomniałam nawet policzyć ile dni minęło ale +- miesiąc, miałam dostać okres, nawet mnie wysypało na twarzy a tu tylko plamienie przez ok 4 dni.

I nie wiem co dalej :/.



Druga kwestia to straszny trądzik po odstawieniu. Na szyi i pod żuchwą wysyp zaskórników, broda w pryszczach, nos i czoło w grudkach. Zainwestowałam w kremy na trądzik i trochę pomogło, ale na szyi nadal + dekolt cały w grudkach i plecy w pryszczach bolesnych.



Co robić?
__________________
Baby, you're all that I want
I want you all to myself
Oh, but you know me too well
Nimfadora_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-09-24, 11:46   #411
martaakow
Zakorzenienie
 
Avatar martaakow
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 9 549
Dot.: Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - zbiorczy cz.3

Cytat:
Napisane przez Nimfadora_ Pokaż wiadomość
2,5 miesiąca temu odstawiłam tabletki asubtela po 5 latach brania.

Dostałam normalnie krwawienie, 8go dnia nie wzięłam już tabletki. 3 tygodnie później dostałam okres, trwał ok. 7 dni. Minęło kolejne 1,5 tygodnia i znowu...okres/plamienie. Była normalna krew, ale trwało to z 9 dni... potem spokój, zapomniałam nawet policzyć ile dni minęło ale +- miesiąc, miałam dostać okres, nawet mnie wysypało na twarzy a tu tylko plamienie przez ok 4 dni.

I nie wiem co dalej :/.



Druga kwestia to straszny trądzik po odstawieniu. Na szyi i pod żuchwą wysyp zaskórników, broda w pryszczach, nos i czoło w grudkach. Zainwestowałam w kremy na trądzik i trochę pomogło, ale na szyi nadal + dekolt cały w grudkach i plecy w pryszczach bolesnych.



Co robić?
Może endokrynolog lub ginekolog-endokrynolog?
Chociaż wydaje mi się, że może uznać, że za mało czasu jeszcze minęło od odstawienia i organizm nie zdążył się jeszcze uregulować.


Ja na szczęście na razie bezproblemowo. Powiedziałabym nawet, że cera mi się poprawiła. Waga bez zmian od pierwszego lekkiego "zejścia" wody. Głowa nie boli od ponad 1,5 tygodnia, co mi się nie zdarzało ostatnio na krążkach. Raz mnie ćmiła lekko po męczącym spotkaniu, ale po wyjściu na powietrze i "rozchodzeniu" minęło, więc sukces, bo wczesniej każde najdrobniejsze "ćmienie" oznaczało 100% ból głowy.
martaakow jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-09-24, 17:57   #412
lightangel
Zakorzenienie
 
Avatar lightangel
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 8 102
Dot.: Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - zbiorczy cz.3

Cytat:
Napisane przez Nimfadora_ Pokaż wiadomość
2,5 miesiąca temu odstawiłam tabletki asubtela po 5 latach brania.

Dostałam normalnie krwawienie, 8go dnia nie wzięłam już tabletki. 3 tygodnie później dostałam okres, trwał ok. 7 dni. Minęło kolejne 1,5 tygodnia i znowu...okres/plamienie. Była normalna krew, ale trwało to z 9 dni... potem spokój, zapomniałam nawet policzyć ile dni minęło ale +- miesiąc, miałam dostać okres, nawet mnie wysypało na twarzy a tu tylko plamienie przez ok 4 dni.

I nie wiem co dalej :/.



Druga kwestia to straszny trądzik po odstawieniu. Na szyi i pod żuchwą wysyp zaskórników, broda w pryszczach, nos i czoło w grudkach. Zainwestowałam w kremy na trądzik i trochę pomogło, ale na szyi nadal + dekolt cały w grudkach i plecy w pryszczach bolesnych.



Co robić?
Póki co jeszcze czekać. Mi po odstawieniu lekarka powiedziała że mogę dochodzić do siebie nawet rok i miała rację. Też miałam problemy z cerą i nieregularne cykle, powoli wszystko wracało do normy i gdzieś po roku było już ok.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
lightangel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-01, 16:40   #413
Kalioope
Raczkowanie
 
Avatar Kalioope
 
Zarejestrowany: 2015-01
Lokalizacja: Czerwona Torebka
Wiadomości: 487
Dot.: Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - zbiorczy cz.3

Ten wątek jest rewelacyjny! Wczoraj powinnam wziąć pierwszą tabletkę z nowego blistra i tego nie zrobiłam, nie mam tabletek, recepty a i nie załatwię tak na już, więc stwierdziłam, że przerzucamy się na gumki, czego bardzo się boję (ogólnie panicznie ciąży, nie chcę mieć dzieci). Tabsy brałam 9 lat. Tak sobie Was zaczęłam czytać i wielu objawów w ogóle nie łączyłam z tabletkami. Od +/- dwóch lat potrafiłam nagle wpadać w płacz z błahego powodu lub w ogóle bez, byłam nastawiona do wszystkiego i wszystkich anty, nic mnie nie cieszyło, robiłam awantury z niczego, cellulit, uczucie spuchnięcia i co najgorsze-nogi puchły tak, że odciskały mi się spodnie, skarpetki, nie miałam w ogóle kostek, niesamowity ból łydek Jak teraz czytam co piszecie to jestem w szoku.
Zobaczymy jak to dalej u mnie będzie, raczej muszę coś wymyślić bo gumkom do końca nie ufam i myślę, że będę się bardzo stresowała a przecież nie o to w tym wszystkim chodzi ;p dziś drugi dzień jak powinnam wziąć tabletkę, póki co latam co chwila to toalety jak nigdy.
__________________
Muszę być silna!

78kg... 70kg... 64kg...--->cel 58/60kg
Kalioope jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-02, 14:26   #414
martaakow
Zakorzenienie
 
Avatar martaakow
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 9 549
Dot.: Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - zbiorczy cz.3

Cytat:
Napisane przez Kalioope Pokaż wiadomość
Ten wątek jest rewelacyjny! Wczoraj powinnam wziąć pierwszą tabletkę z nowego blistra i tego nie zrobiłam, nie mam tabletek, recepty a i nie załatwię tak na już, więc stwierdziłam, że przerzucamy się na gumki, czego bardzo się boję (ogólnie panicznie ciąży, nie chcę mieć dzieci). Tabsy brałam 9 lat. Tak sobie Was zaczęłam czytać i wielu objawów w ogóle nie łączyłam z tabletkami. Od +/- dwóch lat potrafiłam nagle wpadać w płacz z błahego powodu lub w ogóle bez, byłam nastawiona do wszystkiego i wszystkich anty, nic mnie nie cieszyło, robiłam awantury z niczego, cellulit, uczucie spuchnięcia i co najgorsze-nogi puchły tak, że odciskały mi się spodnie, skarpetki, nie miałam w ogóle kostek, niesamowity ból łydek Jak teraz czytam co piszecie to jestem w szoku.
Zobaczymy jak to dalej u mnie będzie, raczej muszę coś wymyślić bo gumkom do końca nie ufam i myślę, że będę się bardzo stresowała a przecież nie o to w tym wszystkim chodzi ;p dziś drugi dzień jak powinnam wziąć tabletkę, póki co latam co chwila to toalety jak nigdy.
Jest jeszcze spirala miedziana, bez hormonów. Ale musiałabyś doczytać o tej metodzie, ja o niej niewiele wiem.

My używamy gumek. Nie jest tak źle, jak myślałam.
martaakow jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-02, 15:14   #415
Kalioope
Raczkowanie
 
Avatar Kalioope
 
Zarejestrowany: 2015-01
Lokalizacja: Czerwona Torebka
Wiadomości: 487
Dot.: Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - zbiorczy cz.3

Cytat:
Napisane przez martaakow Pokaż wiadomość
Jest jeszcze spirala miedziana, bez hormonów. Ale musiałabyś doczytać o tej metodzie, ja o niej niewiele wiem.

My używamy gumek. Nie jest tak źle, jak myślałam.
No właśnie my też będziemy musieli ale mega się cykam

W sumie odkąd zaczęłam współżyć brałam tabletki, ciekawa jestem jak mój organizm będzie się zachowywał bez nich. Nie mam spuchniętych nóg, co mnie bardzo cieszy, nie są w końcu ciężkie, jak będzie dalej zobaczymy.
__________________
Muszę być silna!

78kg... 70kg... 64kg...--->cel 58/60kg
Kalioope jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-02, 15:36   #416
martaakow
Zakorzenienie
 
Avatar martaakow
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 9 549
Dot.: Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - zbiorczy cz.3

Cytat:
Napisane przez Kalioope Pokaż wiadomość
No właśnie my też będziemy musieli ale mega się cykam

W sumie odkąd zaczęłam współżyć brałam tabletki, ciekawa jestem jak mój organizm będzie się zachowywał bez nich. Nie mam spuchniętych nóg, co mnie bardzo cieszy, nie są w końcu ciężkie, jak będzie dalej zobaczymy.
Nie ma czego. Ja używałam gumek przed tabletkami. W ciążę nigdy nie zaszłam Gumki serio są skuteczne i nie ma co się dopatrywac szans na plemniki teleportujace się przez ścianki. Gumki też wcale nie pękają ani nie zsuwają się tak często, jak niektórzy twierdzą. Mnie raz się zdarzyło całkiem przypadkiem. Drugi raz podczas seksu w suchej trawie podejrzewam, że jakieś suche zdzblo przebiło.
A tak to nigdy więcej.
martaakow jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-03, 01:15   #417
laisla
Zakorzenienie
 
Avatar laisla
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 21 825
Dot.: Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - zbiorczy cz.3

U mnie około pół roku właśnie mija od odstawienia, widzę plusy i minusy. Na plus to, że zmniejszył się cellulit i zeszła woda powodująca opuchnięcia, 4 kg w dół w sumie też dzięki temu, ale może nie tylko. Na minus rozregulowany cykl, choć nie dramatycznie, ale jednak, 4-5 dni w jedną czy drugą stroną było problemem podczas planowania wyjazdów latem Okres niestety potrafi znowu przybierać powodziową postać, co utrudnia funkcjonowanie w tych kilku krytycznych godzinach. Najbardziej i tak boję się, że wrócą torbiele bo antykoncepcja hormonalna uwolniła mnie od nich, ulotniły się po kilku miesiącach brania. Zobaczymy..

---------- Dopisano o 01:15 ---------- Poprzedni post napisano o 01:12 ----------

Cytat:
Napisane przez martaakow Pokaż wiadomość
Nie ma czego. Ja używałam gumek przed tabletkami. W ciążę nigdy nie zaszłam Gumki serio są skuteczne i nie ma co się dopatrywac szans na plemniki teleportujace się przez ścianki. Gumki też wcale nie pękają ani nie zsuwają się tak często, jak niektórzy twierdzą. Mnie raz się zdarzyło całkiem przypadkiem. Drugi raz podczas seksu w suchej trawie podejrzewam, że jakieś suche zdzblo przebiło.
A tak to nigdy więcej.
Oj nie...gumki tylko w przypadku absolutnej niemożności skorzystania z innych metod
__________________
...
laisla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-03, 08:44   #418
martaakow
Zakorzenienie
 
Avatar martaakow
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 9 549
Dot.: Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - zbiorczy cz.3

Cytat:
Napisane przez laisla Pokaż wiadomość
Oj nie...gumki tylko w przypadku absolutnej niemożności skorzystania z innych metod
Jakich?
Bo z niehormonalnych to oprócz gumek na myśl przychodzi mi tylko wkładka miedziana.
No i wazektomia i sterylizacja, jeśli mowa o bardziej trwałych zabiegach.

Wszelkie kalendarzyki i monitorowanie cyklu, stosunki przerywane to dla mnie żadne zabezpieczenie.
martaakow jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-03, 10:20   #419
Kalioope
Raczkowanie
 
Avatar Kalioope
 
Zarejestrowany: 2015-01
Lokalizacja: Czerwona Torebka
Wiadomości: 487
Dot.: Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - zbiorczy cz.3

Też jestem ciekawa. Chciałabym przynajmniej na jakiś czas w ogóle zrezygnować z hormonów, po 9 latach dać organizmowi odpocząć. Boję się tylko, że przy gumkach i tak będę się bardzo stresowała i mi się w ogóle odechce

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Muszę być silna!

78kg... 70kg... 64kg...--->cel 58/60kg
Kalioope jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-04, 00:16   #420
laisla
Zakorzenienie
 
Avatar laisla
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 21 825
Dot.: Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - zbiorczy cz.3

Cytat:
Napisane przez martaakow Pokaż wiadomość
Jakich?
Bo z niehormonalnych to oprócz gumek na myśl przychodzi mi tylko wkładka miedziana.
No i wazektomia i sterylizacja, jeśli mowa o bardziej trwałych zabiegach.

Wszelkie kalendarzyki i monitorowanie cyklu, stosunki przerywane to dla mnie żadne zabezpieczenie.
No niestety tylko wkładka. Albo antykoncepcja hormonalna. Zgadzam się co do naturalnych metod, już lepsza gumka niż stres co miesiąc.
__________________
...
laisla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2024-02-29 19:00:19


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:14.