Pierścień NuvaRing - wątek zbiorczy! - Strona 73 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2011-11-03, 07:59   #2161
pszczola2000
Rozeznanie
 
Avatar pszczola2000
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 833
Dot.: Pierścień NuvaRing - wątek zbiorczy!

dokładnie 116.16zł kupowałam 28-10-2011
__________________
Zapuszczamy i dbamy o włoski

Go włoski Go!

(70cm)

Po ENCANTO można myć włosy już po 3h!!

pszczola2000 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-03, 12:21   #2162
lenka990
Zaszynszylowana
 
Avatar lenka990
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: Południe
Wiadomości: 6 994
Dot.: Pierścień NuvaRing - wątek zbiorczy!

illeeeeeeeeee?
Ale u was w stolicy są małe ceny... ja dzisiaj kupowałam na Ślasku w aptece gdzie dwa tygodnie temu jak pytałam 1 szt była po 39.50 a dzisiaj musiałam kupić za 49,50 Kiedyś płaciłam w Katowicach na Stawowej 129 zł za 3 sztuki ale od marca cena im podskoczyła do 145 zł...

Może któraś z was zna aptekę na terenie Katowic, Bytomia czy Zagłębia Dąbrowskiego gdzie ceny są niższe? niż te podane przeze mne. Będę wdzięczna za podpowiedź, gdzie szukać
__________________
18.02.2006
01.05.2014
14.08.2016


"Nie dyskutuj z debilem, bo sprowadzi cię do swojego poziomu i pokona doświadczeniem"
lenka990 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-03, 13:52   #2163
pannanika
Zakorzenienie
 
Avatar pannanika
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Mazowieckie
Wiadomości: 6 541
Dot.: Pierścień NuvaRing - wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez lenka990 Pokaż wiadomość
illeeeeeeeeee?
Ale u was w stolicy są małe ceny... ja dzisiaj kupowałam na Ślasku w aptece gdzie dwa tygodnie temu jak pytałam 1 szt była po 39.50 a dzisiaj musiałam kupić za 49,50 Kiedyś płaciłam w Katowicach na Stawowej 129 zł za 3 sztuki ale od marca cena im podskoczyła do 145 zł...

Może któraś z was zna aptekę na terenie Katowic, Bytomia czy Zagłębia Dąbrowskiego gdzie ceny są niższe? niż te podane przeze mne. Będę wdzięczna za podpowiedź, gdzie szukać
Nie wiem, nie jestem stamtąd, ale warto po prostu jak chodzisz po mieście zahaczać o apteki i pytać. Ja tak zrobiłam w 3 aptekach w mojej okolicy i ceny wahały się między 129 a 156 więc warto ^^
__________________
Liliowy Zakątek || FB
pannanika jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-03, 14:31   #2164
pszczola2000
Rozeznanie
 
Avatar pszczola2000
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 833
Dot.: Pierścień NuvaRing - wątek zbiorczy!

przez telefon panie tez podają cene możesz obdzwonić wszystkie ;p
__________________
Zapuszczamy i dbamy o włoski

Go włoski Go!

(70cm)

Po ENCANTO można myć włosy już po 3h!!

pszczola2000 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-04, 20:28   #2165
plineczka003
Zadomowienie
 
Avatar plineczka003
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 107
Dot.: Pierścień NuvaRing - wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez pszczola2000 Pokaż wiadomość
dokładnie 116.16zł kupowałam 28-10-2011
A mogłabyś podać dokładny adres tej apteki?
Czy na trójpak musi być inna recepta? Tzn. jak mam wypisane 3op to pani w aptece wyda mi trójpak czy musi być to zaznaczone przez lekarza na recepcie?
Od środy noszę ring i jest super Tylko gdy wyjmowałam tampona (moja pani ginekolog doradziła mi skrócić przerwę, więc zaczęłam go stosować w czasie miesiączki) zahaczył o ringa i ten się wysunął, ale tylko za pierwszym razem, przez noc się ułożył i było już ok
Co najważniejsze TŻ nic nie wyczuł, gdy mu powiedziałam był zaskoczony że mam coś w sobie. Dzisiaj gdy już wiedział też nie czuł żadnej różnicy, więc potwierdzam - NuvaRing nie jest odczuwalny przez partnera, co było dla mnie najważniejsze. Niestety ja go odczuwam Może tkwi w tym, że pod czas miesiączki jestem dosyć sucha (pomijając krew, która przecież śliska nie jest), ale on mnie na początku obciera Tzn. czuje jak się we mnie przesuwa i wręcz odczuwam ból. Nie wiem, może coś się zmieni po miesiączce.
Potwierdzam, od leczenia trądziku nie jest ginekolog tylko dermatolog. Tabletki zawierające więcej hormonów poprawią wam cere, ale to tylko doraźne. Przecież nikt przez całe życie nie będzie brał tabletek. Jeśli macie problem z cerą warto zacząć się leczyć u dermatologa
plineczka003 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-04, 20:38   #2166
mafda
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 1 969
Dot.: Pierścień NuvaRing - wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez lenka990 Pokaż wiadomość
illeeeeeeeeee?
Ale u was w stolicy są małe ceny... ja dzisiaj kupowałam na Ślasku w aptece gdzie dwa tygodnie temu jak pytałam 1 szt była po 39.50 a dzisiaj musiałam kupić za 49,50 Kiedyś płaciłam w Katowicach na Stawowej 129 zł za 3 sztuki ale od marca cena im podskoczyła do 145 zł...

Może któraś z was zna aptekę na terenie Katowic, Bytomia czy Zagłębia Dąbrowskiego gdzie ceny są niższe? niż te podane przeze mne. Będę wdzięczna za podpowiedź, gdzie szukać
ja tez ostatnio tyle płacę
właśnie zawsze najtaniej na Stawowej, 3 maja, Plebiscytowej... często kupuje na 1000-leciu bo mam blisko a zawsze zwlekam z zakupem do ostatniego dnia. A tu ceny kosmos

http://www.doz/apteka/p15724-NuvaRin...cg__24_h_3_sztkiedyś u nich kupowałam

cena 133zł teraz
__________________
Laura my love

Edytowane przez mafda
Czas edycji: 2011-11-04 o 20:40
mafda jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-04, 21:08   #2167
lenka990
Zaszynszylowana
 
Avatar lenka990
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: Południe
Wiadomości: 6 994
Dot.: Pierścień NuvaRing - wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez pannanika Pokaż wiadomość
Nie wiem, nie jestem stamtąd, ale warto po prostu jak chodzisz po mieście zahaczać o apteki i pytać. Ja tak zrobiłam w 3 aptekach w mojej okolicy i ceny wahały się między 129 a 156 więc warto ^^
Dlatego nie kupuje u siebie w mieście bo jak mi Pani powiedziała 159 zł za trójpak to zwątpiłam Oj chyba będę musiała się przejść po Katowicach

---------- Dopisano o 22:05 ---------- Poprzedni post napisano o 22:03 ----------

Cytat:
Napisane przez pszczola2000 Pokaż wiadomość
przez telefon panie tez podają cene możesz obdzwonić wszystkie ;p
Chyba się coś musiało ostatni zmienić bo jak zadzwoniła do Apteki do Dąbrowy Górniczej, gdzie mieli ringi po 120 zł za trójpak to pani powiedziała, że przez telefon ceny mi podać nie może, jedynie co mi może powiedzieć to czy jest na stanie... Oj dziwne mi się to wydało...

---------- Dopisano o 22:08 ---------- Poprzedni post napisano o 22:05 ----------

Cytat:
Napisane przez mafda Pokaż wiadomość
ja tez ostatnio tyle płacę
właśnie zawsze najtaniej na Stawowej, 3 maja, Plebiscytowej... często kupuje na 1000-leciu bo mam blisko a zawsze zwlekam z zakupem do ostatniego dnia. A tu ceny kosmos

http://www.doz/apteka/p15724-NuvaRin...cg__24_h_3_sztkiedyś u nich kupowałam

cena 133zł teraz
Kurde, ja nie wiem co się teraz stało... Ceny spadły a potem w ciągu pół roku podskoczyły.... Muszę wyczić jakąś tania aptekę w tych Katowicach. tam jednak największa konkurencja jest. Na Mickiewicza się otworzyła aptek i tam chwalą się że niby najtańsi w mieście... Musze się tam do nich przejść w tygodniu :P
__________________
18.02.2006
01.05.2014
14.08.2016


"Nie dyskutuj z debilem, bo sprowadzi cię do swojego poziomu i pokona doświadczeniem"
lenka990 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-11-04, 22:02   #2168
pannanika
Zakorzenienie
 
Avatar pannanika
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Mazowieckie
Wiadomości: 6 541
Dot.: Pierścień NuvaRing - wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez plineczka003 Pokaż wiadomość
A mogłabyś podać dokładny adres tej apteki?
Czy na trójpak musi być inna recepta? Tzn. jak mam wypisane 3op to pani w aptece wyda mi trójpak czy musi być to zaznaczone przez lekarza na recepcie?
Od środy noszę ring i jest super Tylko gdy wyjmowałam tampona (moja pani ginekolog doradziła mi skrócić przerwę, więc zaczęłam go stosować w czasie miesiączki) zahaczył o ringa i ten się wysunął, ale tylko za pierwszym razem, przez noc się ułożył i było już ok
Co najważniejsze TŻ nic nie wyczuł, gdy mu powiedziałam był zaskoczony że mam coś w sobie. Dzisiaj gdy już wiedział też nie czuł żadnej różnicy, więc potwierdzam - NuvaRing nie jest odczuwalny przez partnera, co było dla mnie najważniejsze. Niestety ja go odczuwam Może tkwi w tym, że pod czas miesiączki jestem dosyć sucha (pomijając krew, która przecież śliska nie jest), ale on mnie na początku obciera Tzn. czuje jak się we mnie przesuwa i wręcz odczuwam ból. Nie wiem, może coś się zmieni po miesiączce.
Potwierdzam, od leczenia trądziku nie jest ginekolog tylko dermatolog. Tabletki zawierające więcej hormonów poprawią wam cere, ale to tylko doraźne. Przecież nikt przez całe życie nie będzie brał tabletek. Jeśli macie problem z cerą warto zacząć się leczyć u dermatologa

Ulica Nowowiejska 5 Zaraz przy metrze politechnika - aptekarz warszawski. Ja mam na recepcie napisane 1x 3 op. Jak masz trzy opakowania na recepcie to ci da trójpak, myślę, że jakbyś miała trzy recepty po jeden to też by ci dała Tak wychodzi najtaniej i w sumie wygodniej, bo nie trzeba co miesiąc latać do apteki

Może masz krążek za płytko? Ja go nigdy nie czuję
__________________
Liliowy Zakątek || FB
pannanika jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-05, 14:04   #2169
podusia
Rozeznanie
 
Avatar podusia
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 780
Dot.: Pierścień NuvaRing - wątek zbiorczy!

Kobietki mam problem, od środy mam włożony NR i od wczoraj praktycznie bez przerwy drętwieje mi stopa, kłuje mnie w łydkach i mam coraz bardziej dokuczliwy ból głowy, kurcze tak byłam nastawiona dobrze że będzie ok, po tabletkach zawsze pojawiał się właśnie taki problem i chcąc nie chcąc musiałam z nich rezygnować. Do gina dodzwonić się nie moge bo jest nieosiagalny a chciałam zapytać czy jeśli wyjmę tak nagle krążek to bardzo sobie rozreguluję cykl. Bo jeśli mi to nie minie to chyba nie wytrzymam tych 3 tygodni Nie chce sobie namieszać w organizmie, szczerze mówiąc to byłam pewna że wszystko ok będzie z NR, gin wspominał że kobiety dobrze go tolerują aczkolwiek jeśli miało się problemy przy pigułkach to nie można wykluczyć że po NR ich nie będzie.
__________________


Edytowane przez podusia
Czas edycji: 2011-11-05 o 14:07
podusia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-05, 14:07   #2170
pannanika
Zakorzenienie
 
Avatar pannanika
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Mazowieckie
Wiadomości: 6 541
Dot.: Pierścień NuvaRing - wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez podusia Pokaż wiadomość
Kobietki mam problem, od środy mam włożony NR i od wczoraj praktycznie bez przerwy drętwieje mi stopa, i mam coraz bardziej dokuczliwy ból głowy, kurcze tak byłam nastawiona dobrze że będzie ok, po tabletkach zawsze pojawiał się właśnie taki problem i chcąc nie chcąc musiałam z nich rezygnować. Do gina dodzwonić się nie moge bo jest nieosiagalny a chciałam zapytać czy jeśli wyjmę tak nagle krążek to bardzo sobie rozreguluję cykl. Bo jeśli mi to nie minie to chyba nie wytrzymam tych 3 tygodni
Ja bym wyjęła natychmiast, bo możesz sobie zafundować zakrzep. Zresztą z tego co pamiętam to samo jest napisane w ulotce. Przykro mi, że masz 40 zł w plecy, ale chyba lepiej nie ryzykować...
__________________
Liliowy Zakątek || FB
pannanika jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-05, 14:35   #2171
podusia
Rozeznanie
 
Avatar podusia
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 780
Dot.: Pierścień NuvaRing - wątek zbiorczy!

Pannanika dziękuję Ci za odpowiedź. Wiesz, tu już nie o pieniądze chodzi, włożyłam go w środę jak dostałam @ ,nadal krwawię i nie wiem jak to się rozreguluje jak go wyjmę, ale chyba jednak go wyciagnę
W ulotce właśnie przeczytałam, że można go wyjąć w każdym momencie jeśli się chce przestać stosować.
__________________


Edytowane przez podusia
Czas edycji: 2011-11-05 o 16:08
podusia jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-11-05, 17:26   #2172
plineczka003
Zadomowienie
 
Avatar plineczka003
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 107
Dot.: Pierścień NuvaRing - wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez pannanika Pokaż wiadomość
Ulica Nowowiejska 5 Zaraz przy metrze politechnika - aptekarz warszawski. Ja mam na recepcie napisane 1x 3 op. Jak masz trzy opakowania na recepcie to ci da trójpak, myślę, że jakbyś miała trzy recepty po jeden to też by ci dała Tak wychodzi najtaniej i w sumie wygodniej, bo nie trzeba co miesiąc latać do apteki

Może masz krążek za płytko? Ja go nigdy nie czuję
O dziękuję w takim razie następnym razem przejadę się tam, skoro wychodzi taniej Ale jednak powiem pani doktór, że będę kupowała trójpak.
Na bank nie jest za płytko, bo jak go szukam palcem to mogę go tylko dotknąć opuszkiem palca, a po stosunku nie jestem w stanie go dotknąć.
Myślę, że problem tkwi w suchości. Zobaczymy co będzie po miesiączce.
plineczka003 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-06, 05:53   #2173
barblo
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 3
Dot.: Pierścień NuvaRing - wątek zbiorczy!

Ja wyciągnęłam po 5 dniach stosowania NR (założony po raz pierwszy w 4 dniu miesiączki ) a nogi drętwiały mi jeszcze ok. 4 dni. Krwawienie po wyciągnięciu przeciągnęło się o kolejne 5 dni.
barblo jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-06, 05:55   #2174
barblo
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 3
Dot.: Pierścień NuvaRing - wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez podusia Pokaż wiadomość
Pannanika dziękuję Ci za odpowiedź. Wiesz, tu już nie o pieniądze chodzi, włożyłam go w środę jak dostałam @ ,nadal krwawię i nie wiem jak to się rozreguluje jak go wyjmę, ale chyba jednak go wyciagnę
W ulotce właśnie przeczytałam, że można go wyjąć w każdym momencie jeśli się chce przestać stosować.
Wjęłam NR po 5 dniach .....krwawienie się przeciągnęło i tyle.
barblo jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-06, 17:59   #2175
plineczka003
Zadomowienie
 
Avatar plineczka003
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 107
Dot.: Pierścień NuvaRing - wątek zbiorczy!

Póki co jestem zachwycona. Zawsze miałam problemy z długimi i intensywnymi miesiączkami, nawet gdy brałam tabletki. A tutaj 4 dni i po okresie Na dodatek apetyt jest mniejszy i odkąd stosuje ring nie pojawił mi się ani jeden nowy wyprysk!
plineczka003 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-07, 10:51   #2176
milka1696
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 210
Dot.: Pierścień NuvaRing - wątek zbiorczy!

Cześć dziewczyny.
Właśnie zaczynam moja przygodę z krążkiem Ale mam dylemat. Z powodu problemów z jelitem drażliwym przechodzę z Yasminu właśnie na krążek. Jelita nadal trochę szwankują i ginekolog stwierdziła, że tabletki mogą niezupełnie się wchłaniać. Wczoraj wzięłam ostatnią tabletkę. W środę lub w czwartek dostane krwawienia. I teraz pytanie, kiedy najlepiej włożyć pierwszy krążek? Przy założeniu, że wszystko dobrze się wchłaniało, po 7dniowej przerwie, ale nie mam co do tego pewności...Jeśli jednak tabletki się nie wchłaniały, to kiedy w takim przypadku będę zabezpieczona? nie będzie to już nawet 2-5 dzień krwawienia...a nie mam ochoty zabezpieczać się dodatkowo miesiąc....może w takim razie go umieścić w pierwszy dzień krwawienia? Pomóżcie Bo juz sama nie wiem co robić.... Nie chciałabym się rozregulować, ale też chcę mieć pewnośc, że wszystko działa
milka1696 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-07, 15:27   #2177
kalae
Rozeznanie
 
Avatar kalae
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 864
Dot.: Pierścień NuvaRing - wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez lenka990 Pokaż wiadomość
Dlatego nie kupuje u siebie w mieście bo jak mi Pani powiedziała 159 zł za trójpak to zwątpiłam Oj chyba będę musiała się przejść po Katowicach

---------- Dopisano o 22:05 ---------- Poprzedni post napisano o 22:03 ----------



Chyba się coś musiało ostatni zmienić bo jak zadzwoniła do Apteki do Dąbrowy Górniczej, gdzie mieli ringi po 120 zł za trójpak to pani powiedziała, że przez telefon ceny mi podać nie może, jedynie co mi może powiedzieć to czy jest na stanie... Oj dziwne mi się to wydało...

---------- Dopisano o 22:08 ---------- Poprzedni post napisano o 22:05 ----------



Kurde, ja nie wiem co się teraz stało... Ceny spadły a potem w ciągu pół roku podskoczyły.... Muszę wyczić jakąś tania aptekę w tych Katowicach. tam jednak największa konkurencja jest. Na Mickiewicza się otworzyła aptek i tam chwalą się że niby najtańsi w mieście... Musze się tam do nich przejść w tygodniu :P
a mi tez nie chciała powiedzieć przez tel ceny, powiedziala ze nie podaja, wiem ze w aptece magicznej w bytomiu jest za 39,5 i tam właśnie nie chciała się podzielić ceną przez tel.

---------- Dopisano o 16:27 ---------- Poprzedni post napisano o 16:22 ----------

Cytat:
Napisane przez podusia Pokaż wiadomość
Kobietki mam problem, od środy mam włożony NR i od wczoraj praktycznie bez przerwy drętwieje mi stopa, kłuje mnie w łydkach i mam coraz bardziej dokuczliwy ból głowy, kurcze tak byłam nastawiona dobrze że będzie ok, po tabletkach zawsze pojawiał się właśnie taki problem i chcąc nie chcąc musiałam z nich rezygnować. Do gina dodzwonić się nie moge bo jest nieosiagalny a chciałam zapytać czy jeśli wyjmę tak nagle krążek to bardzo sobie rozreguluję cykl. Bo jeśli mi to nie minie to chyba nie wytrzymam tych 3 tygodni Nie chce sobie namieszać w organizmie, szczerze mówiąc to byłam pewna że wszystko ok będzie z NR, gin wspominał że kobiety dobrze go tolerują aczkolwiek jeśli miało się problemy przy pigułkach to nie można wykluczyć że po NR ich nie będzie.
pierwsze 3 krązki mogą dawać różne objawy, bo organizm sie "przygotowuje".
z mojego doświadczenia pierwszy krązek, okres się wydłuża, i ja mialam czestsze cierpniecie nog ale nie wiem czy to z krazkiem bylo zwiazane, przy 3 mialam plamienia, ale od 4 jest wszystko dobrze.
kalae jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-07, 15:46   #2178
lililjan
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 39
Dot.: Pierścień NuvaRing - wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez milka1696 Pokaż wiadomość
Cześć dziewczyny.
Właśnie zaczynam moja przygodę z krążkiem Ale mam dylemat. Z powodu problemów z jelitem drażliwym przechodzę z Yasminu właśnie na krążek. Jelita nadal trochę szwankują i ginekolog stwierdziła, że tabletki mogą niezupełnie się wchłaniać. Wczoraj wzięłam ostatnią tabletkę. W środę lub w czwartek dostane krwawienia. I teraz pytanie, kiedy najlepiej włożyć pierwszy krążek? Przy założeniu, że wszystko dobrze się wchłaniało, po 7dniowej przerwie, ale nie mam co do tego pewności...Jeśli jednak tabletki się nie wchłaniały, to kiedy w takim przypadku będę zabezpieczona? nie będzie to już nawet 2-5 dzień krwawienia...a nie mam ochoty zabezpieczać się dodatkowo miesiąc....może w takim razie go umieścić w pierwszy dzień krwawienia? Pomóżcie Bo juz sama nie wiem co robić.... Nie chciałabym się rozregulować, ale też chcę mieć pewnośc, że wszystko działa

Witaj Ja wkładałam 3 dnia okresu- tak powiedziała mi moja doktor Ale piszę do ciebie w innej sprawie W końcu znalazłam osobę, która też ma problemy z jelitami i musiała zrezygnować z tabletek Jak to było u ciebie? Bo u mnie co prawda nigdy nie było problemów, po przyjęciu tabletek, bo specjalnie brałam je wieczorem, ale co z tego skoro cały dzień dobrze nie było Tylko,że ja sama musiałam wywalczyć, żeby ktoś zwrócił uwagę na mój problem. Bo tak na serio nikt nie umiał mi powiedzieć,czy mój problem może obniżać wchłanianie tabletek
lililjan jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-07, 17:15   #2179
milka1696
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 210
Dot.: Pierścień NuvaRing - wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez lililjan Pokaż wiadomość
Witaj Ja wkładałam 3 dnia okresu- tak powiedziała mi moja doktor Ale piszę do ciebie w innej sprawie W końcu znalazłam osobę, która też ma problemy z jelitami i musiała zrezygnować z tabletek Jak to było u ciebie? Bo u mnie co prawda nigdy nie było problemów, po przyjęciu tabletek, bo specjalnie brałam je wieczorem, ale co z tego skoro cały dzień dobrze nie było Tylko,że ja sama musiałam wywalczyć, żeby ktoś zwrócił uwagę na mój problem. Bo tak na serio nikt nie umiał mi powiedzieć,czy mój problem może obniżać wchłanianie tabletek

I od początku dodatkowo się nie zabezpieczałaś? Ja chyba przyjmę pierwszego dnia krwawienia, żeby mieć zupełną pewność. Zresztą nie mam ochoty stosować prezerwatywy, jakąś awersje mam:P

U mnie problemy z jelitami zaczęły się niedawno, miałam trochę stresów, dość długotrwałych i w końcu musiało się to jakoś na mnie odbić. Teraz powoli jest lepiej, ale biorę jakieś tabletki na jelita Ja po prostu poszłam do ginekologa zapytać co z tym robić. Pani doktor powiedziała, że w takich przypadku motoryka jelit może być przyspieszona i nie ma pewności czy na pewno dobrze się wchłaniają. Mówiła, że raczej tak, ale po co się stresować dodatkowo tym i przepisała krążek. Tabletki łykałam zawsze ok. 18, potem rewolucji żołądkowych już nie było, przeważnie biegałam do toalety 2 razy rano, może czasem częściej i potem już nie, ale wypróżnienia były dość luźne albo w ogóle przypominały biegunkę. Tak powiedziałam gin, i ona stwierdziła, że może lepiej zmienić, bo nigdy nic niewiadomo Jak się uspokoi mogę wrócić do tabletek, ale nie wiem czy będę chciała

A skoro nie wiem czy na pewno dobrze działają to włożę pierwszego dnia krwawienia, jakbym w ogóle nic nie brała
milka1696 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-11-08, 20:33   #2180
Karola8999
Raczkowanie
 
Avatar Karola8999
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 89
Dot.: Pierścień NuvaRing - wątek zbiorczy!

Dziewczyny, słuchajcie. Czy nuvaring jest odpowiednim sposobem antykoncepcji 'na pierwszy raz'. Dokładnie, to będą moje pierwsze hormony, mam już receptę i zapewnienia, że naprawdę skutki uboczne są bardzo rzadkie itd.. Bardzo boję się mdłości, po prostu nie mam na to czasu, a mam dość co miesięcznego strachu po prezerwatywach. Macie jakieś rady dla 'początkującej' ?
Karola8999 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-08, 20:40   #2181
pannanika
Zakorzenienie
 
Avatar pannanika
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Mazowieckie
Wiadomości: 6 541
Dot.: Pierścień NuvaRing - wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez Karola8999 Pokaż wiadomość
Dziewczyny, słuchajcie. Czy nuvaring jest odpowiednim sposobem antykoncepcji 'na pierwszy raz'. Dokładnie, to będą moje pierwsze hormony, mam już receptę i zapewnienia, że naprawdę skutki uboczne są bardzo rzadkie itd.. Bardzo boję się mdłości, po prostu nie mam na to czasu, a mam dość co miesięcznego strachu po prezerwatywach. Macie jakieś rady dla 'początkującej' ?
Jak dla mnie będzie super, bo ma mało hormonów i nie trzeba o nim pamiętać
__________________
Liliowy Zakątek || FB
pannanika jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-09, 06:46   #2182
Annuar
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 316
Dot.: Pierścień NuvaRing - wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez Karola8999 Pokaż wiadomość
Dziewczyny, słuchajcie. Czy nuvaring jest odpowiednim sposobem antykoncepcji 'na pierwszy raz'. Dokładnie, to będą moje pierwsze hormony, mam już receptę i zapewnienia, że naprawdę skutki uboczne są bardzo rzadkie itd.. Bardzo boję się mdłości, po prostu nie mam na to czasu, a mam dość co miesięcznego strachu po prezerwatywach. Macie jakieś rady dla 'początkującej' ?
Ja również uważam, że NR jest dobrą metodą jako pierwsza antykoncepcja hormonalna. Skutków ubocznych jest mniej, nie trzeba o nim pamiętać codziennie.
Żałuję, że jak zaczynałam brać hormony, to NR nie było jeszcze w Polsce. Na pewno wybrałabym NR zamiast tabletek.
Moje rady:
1) wybierz dobrą stałą porę (godzinę) na jego wyciąganie i wkładanie, bo odchylenie wynosi tylko 3 godziny. Ja polecam robić to wieczorem przed pójściem spać, w ciągu dnia łatwiej jest zapomnieć.
2) wg mnie nie warto zbyt wnikliwie się przyglądać reakcjom swojego organizmu na hormony, gdyż można popaść w hipochondrię i znaleźć w sobie wszystkie skutki uboczne.
3) jakby coś było nie tak (np. lekkie mdłości) daj sobie 3-4 miesiące na przystosowanie organizmu
Annuar jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-09, 06:56   #2183
pszczola2000
Rozeznanie
 
Avatar pszczola2000
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 833
Dot.: Pierścień NuvaRing - wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez plineczka003 Pokaż wiadomość
Póki co jestem zachwycona. Zawsze miałam problemy z długimi i intensywnymi miesiączkami, nawet gdy brałam tabletki. A tutaj 4 dni i po okresie Na dodatek apetyt jest mniejszy i odkąd stosuje ring nie pojawił mi się ani jeden nowy wyprysk!

właśnie, dziewczyny czy Wy też odczuwacie mniejszy apetyt podczas krążka? Ja mam ten problem że wogole nie mam apetytu, jem minimalnie a nawet mniej, czasem sie dziwie że jeszcze chodzę ;/ patrze np na słodycze i mi sie nie chce ich jesc ;/ oszukuje żołądek czym sie da ;/
czuje głód ale mam niechęć do jedzenia.
Szukam przyczyny i nie wiem o co chodzi
__________________
Zapuszczamy i dbamy o włoski

Go włoski Go!

(70cm)

Po ENCANTO można myć włosy już po 3h!!

pszczola2000 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-09, 09:48   #2184
kalae
Rozeznanie
 
Avatar kalae
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 864
Dot.: Pierścień NuvaRing - wątek zbiorczy!

nie zauwazylam jakiejsc zmiany w apetycie, mam taki jak mialam, nic wiecej ani mniej.
jesli to dluzej trwa to bym szukala przyczyny gdzies indziej
Cytat:
Napisane przez pszczola2000 Pokaż wiadomość
właśnie, dziewczyny czy Wy też odczuwacie mniejszy apetyt podczas krążka? Ja mam ten problem że wogole nie mam apetytu, jem minimalnie a nawet mniej, czasem sie dziwie że jeszcze chodzę ;/ patrze np na słodycze i mi sie nie chce ich jesc ;/ oszukuje żołądek czym sie da ;/
czuje głód ale mam niechęć do jedzenia.
Szukam przyczyny i nie wiem o co chodzi


---------- Dopisano o 10:48 ---------- Poprzedni post napisano o 10:46 ----------

Cytat:
Napisane przez Karola8999 Pokaż wiadomość
Dziewczyny, słuchajcie. Czy nuvaring jest odpowiednim sposobem antykoncepcji 'na pierwszy raz'. Dokładnie, to będą moje pierwsze hormony, mam już receptę i zapewnienia, że naprawdę skutki uboczne są bardzo rzadkie itd.. Bardzo boję się mdłości, po prostu nie mam na to czasu, a mam dość co miesięcznego strachu po prezerwatywach. Macie jakieś rady dla 'początkującej' ?
ja zaczelam od nuva ring antykoncepcje i polecam
kalae jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-09, 19:27   #2185
KinkyGirl
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 2 292
Dot.: Pierścień NuvaRing - wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez Karola8999 Pokaż wiadomość
Dziewczyny, słuchajcie. Czy nuvaring jest odpowiednim sposobem antykoncepcji 'na pierwszy raz'. Dokładnie, to będą moje pierwsze hormony, mam już receptę i zapewnienia, że naprawdę skutki uboczne są bardzo rzadkie itd.. Bardzo boję się mdłości, po prostu nie mam na to czasu, a mam dość co miesięcznego strachu po prezerwatywach. Macie jakieś rady dla 'początkującej' ?

Hej Karola. Ja też dostałam receptę, mam ring, dzisiaj dostałam okresu, więc powinnam włożyć. Boję się, bo to hormony, ale z drugiej strony stosunku w prezerwatywach boje się jeszcze bardziej. Może przesadzam, ale hormony widzę jako wielkie zło, tak wszyscy o nich mówią i weź się nie bój. Echh
KinkyGirl jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-10, 07:20   #2186
Annuar
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 316
Dot.: Pierścień NuvaRing - wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez pszczola2000 Pokaż wiadomość
właśnie, dziewczyny czy Wy też odczuwacie mniejszy apetyt podczas krążka? Ja mam ten problem że wogole nie mam apetytu, jem minimalnie a nawet mniej, czasem sie dziwie że jeszcze chodzę ;/ patrze np na słodycze i mi sie nie chce ich jesc ;/ oszukuje żołądek czym sie da ;/
czuje głód ale mam niechęć do jedzenia.
Szukam przyczyny i nie wiem o co chodzi
Chyba trochę Tobie zazdroszczę
U mnie nic się pod tym względem nie zmieniło. Teraz, jak to zwykle u mnie bywa w związku z jesienią, zimnem itp. jem nawet więcej. Muszę się powstrzymywać by nie wrzucać w siebie jeszcze jakiś kalorii...
Annuar jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-10, 07:53   #2187
pszczola2000
Rozeznanie
 
Avatar pszczola2000
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 833
Dot.: Pierścień NuvaRing - wątek zbiorczy!

każdemu sie wydaje że fajnie że mi się jeść nie chce
ale jak sie żołądek zaciśnie.... to ciężko co kolwiek przełknąć, minimalne ilości
a nie ukrywajmy jest to powolne wyniszczanie organizmu.

Nie mam bulimii ani anoreksji jak by co ;p
musze chyba iść do lekarz coś jakieś badania zrobić, ale sie nie chce człowiekowi ;/
__________________
Zapuszczamy i dbamy o włoski

Go włoski Go!

(70cm)

Po ENCANTO można myć włosy już po 3h!!

pszczola2000 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-10, 09:58   #2188
milka1696
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 210
Dot.: Pierścień NuvaRing - wątek zbiorczy!

Dziewczyny, dziś wieczorem wkładam pierwszy krążek trochę się stresuję Kochałyście się bez zabezpieczenia od samego początku? jakoś ciężko mi zaufać

Parę postów wyżej pisałam jak to ze mną jest
milka1696 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-10, 10:59   #2189
pszczola2000
Rozeznanie
 
Avatar pszczola2000
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 833
Dot.: Pierścień NuvaRing - wątek zbiorczy!

nie dygaj ;p

gdyby były z tego dzieci to na forum byś sie na pewno o tym dowiedziała
powodzonka
__________________
Zapuszczamy i dbamy o włoski

Go włoski Go!

(70cm)

Po ENCANTO można myć włosy już po 3h!!

pszczola2000 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-10, 11:09   #2190
milka1696
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 210
Dot.: Pierścień NuvaRing - wątek zbiorczy!

W sumie to już nie mogę się doczekać, aż będę mogła to wypróbować

Lubię takie nowości
milka1696 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-09-23 12:54:05


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 03:21.