Walczymy z w³osami zbijaj±cymi siê w str±ki! - Strona 5 - Wizaz.pl

Wróæ   Wizaz.pl > Uroda > Pielêgnacja w³osów i fryzury > Pielêgnacja w³osów

Notka

Pielêgnacja w³osów W tym miejscu rozmawiamy o pielêgnacji w³osów. Je¶li twoje w³osy s± suche, pozbawione blasku lub zniszczone i szukasz sposobu na poprawê sytuacji. Do³±cz do nas.

Odpowiedz
 
Narzêdzia
Stary 2014-08-06, 16:17   #121
Fleur_D
Zakorzenienie
 
Avatar Fleur_D
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomo¶ci: 4 266
Dot.: Naturalny szampon

[1=18d73f41c1c01aef8fdf04b 5e3282c14752c25f5_62181c6 d1d29a;47594918]Zale¿y co rozumiesz przez "naturalny" szampon. Kryteria, które poda³a¶ (delikatne, bez parabenow, silikonow oraz tych wszystkich mocnych detergentow) nie powoduj±, ¿e szampon jest naturalny. Te warunki spe³niaj± tak¿e kosmetyki, które nie s± nazwane szamponami, ale nadaj± siê do mycia w³osów:
- Babydream - p³yn do k±pieli dla kobiet w ci±¿y,
- Hipp - szampono/p³yn do k±pieli dla niemowl±d
- Facelle - p³yn do higieny intymnej
mo¿esz te¿ myæ w³osy od¿ywk±
itp.
A naturalne to s± orzechy pior±ce i mydlnica lekarska [/QUOTE]

Glinkê Beloun te¿ mo¿na uznaæ za na naturalny produkt. Mam na my¶li glinkê w postaci glinki, nie myd³o czy te¿ szampon z glink± w sk³adzie.

Od jakiego¶ czasu u¿ywam jej do mycia w³osów i chwilê j± na nich trzymam. W³osy s± dobrze oczyszczone i ³adnie siê uk³adaj±. Raz w tygodniu oczyszczam w³osy szamponem ze SLeS.
Ale ja nigdy nie mia³am problemów ze zbyt silnym dzia³aniem szamponów, wiêc nie mogê stwierdziæ, czy ten sposób jest bardziej delikatny. Na pewno nie ma sk³adników, których nie chcesz
Fleur_D jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2014-08-06, 16:42   #122
tobebeauty
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-08
Wiadomo¶ci: 1
Dot.: Walczymy z w³osami zbijaj±cymi siê w str±ki!

Witam wszystkie Wiza¿anki !
Jestem now±, dumn± u¿ytkowniczk± tego forum, co nie oznacza, ¿e nigdy tu nie by³am (wrêcz przeciwnie, od ponad roku forum wiza¿u mam w zak³adkach, nie wiem czego tak d³ugo zwleka³am z za³o¿eniem konta!)

Ale przejd¼my do rzeczy - mam w³osy cienkie, rzadkie, z tendncj± do p³et³uszczania siê i str±czkowania. Full zestaw jak widaæ :D
Temat ten jest idealny dla mnie, bo str±czkowanie siê w³osów to co¶, co najbardziej daje mi siê we znaki.

Chcia³abym podzieliæ siê z wami sposobami, które najlepiej dzia³aj± na moje w³osy. Jest to SEBORADIN BALSAM do w³osów (Niger). Wypróbowa³am ju¿ wiele masek / od¿ywek / balsamów. Nic nie sprawdzi³o siê tak ¶wietnie jak ten balsam. W³osy nie do¶æ, ¿e s± doci±¿one (ale nie obci±¿one), to piêknie siê b³yszcz± i przede wszystkiem nie zbijaj± siê w str±czki prawie ca³y dzieñ (co i tak jest ogromynm sukcesem, a wlosy myjê codziennie).

Kolejnym kosmetykiem, na którego warto zwróciæ uwagê jest olejek do w³osów SESA LUB KOKOSOWY DABUR. Pocz±tkowo by³am bardzo niezadowolona z obu olejków, szczególnie z Sesy - w³osy po ca³onocnym olejowaniu zamiast b³yszczeæ siê by³y szortkie i wysuszone. Postanowi³am jednak zu¿yæ obie buteleczki przed kupnem kolejnych olejów do testowania. Nie mia³am ochoty nak³adaæ Sesy na kolejn± noc, ze wzglêdu na zapach (który mój T¯ przyrówna³ do zapachu rodem z ToiToi'a ), postanowi³am wiêc, od niechcenia, na³o¿yæ olej na po³ godzinki-godzinkê przed myciem. TO BY£ STRZA£ W DZIESI¡TKÊ! W³osy by³y takie, jak to sobie wyobra¿a³am zamawiaj±c produkty, a przykrego zapachu uda³o mi siê pozbyæ emugluj±c olej od¿ywk± Garniera. Jak potem doczyta³am oleje zio³owe typu w³a¶nie Sesa d³ugo trzymane na w³osach mog± daæ efekt wysuszenia (ze wzglêdu na zio³a).

Mam nadziejê, ¿e komu¶ pomo¿e to, co napisa³am i ¿e ja bêdê mog³a nauczyæ siê jeszcze wiêcej od Was, kochane Wiza¿anki :* !
tobebeauty jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2014-08-06, 18:13   #123
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a
Konto usuniête
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomo¶ci: 22 549
Dot.: Naturalny szampon

Cytat:
Napisane przez Patricia155 Poka¿ wiadomo¶æ
No wlasnie naturalne to mialam na mysli wlasnie te kryteria ktore wymienilam.
W takim razie tytu³ w±tku s³abo ma siê do tematyki, bo produktów spe³niaj±cych te kryteria jest pe³no, ale z natur± nie musz± mieæ wiele wspólnego.
Cytat:
Tylko wlasnie chodzi mi zeby byl przeznaczony do wlosow przetluszczajacych sie bo niektore tak dzialaja ze po umyciu ma sie takie wrazenie jakby wlosy byly posklejane, tluste itp a ja chce tego uniknac
Czego by¶my nie wymieni³y, bêdziesz musia³a i tak spróbowaæ na sobie.
Mo¿esz jeszcze sprawdziæ szampony Fitomed, maj± du¿o ekstraktów ro¶linnych.
A je¶li w³osy tu¿ po umyciu s± zlepione, to nie masz problemu z przet³uszczaniem, tylko z niedostatecznym oczyszczeniem. Wówczas mocny detergent jest nawet wskazany.

Natomiast je¶li to jest rzeczywi¶cie przet³uszczenie tu¿ po myciu, to masz do czynienia ze stanem chorobowym.
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2014-08-06, 19:15   #124
Patricia155
Raczkowanie
 
Avatar Patricia155
 
Zarejestrowany: 2014-04
Wiadomo¶ci: 43
Dot.: Naturalny szampon

Nie mam problemow z tlustymi wlosami po umyciu, ale mam wlosy cienkie i musze uwazac przy dobieraniu szamponu, bo latwo im zrobic ,,krzywde" w postaci obciazenia a wtedy wygladaja jakby byly tluste. O to mi chodzilo. Mysle ze sporbuje te fitomed. Ja niestety nie znam sie za bardzo na skladnikach w szamponach dlatego pytam o te bez silikonow, parabenow itp. Chodzi mi o taki ktory moge spokojnie stosowac codziennie, nie narazajac wlosow na przeciazenie i tego typu sprawy. Podsumowujac chodzi mi o szampon, po ktorym moje wlosy beda lekkie, nie beda sie plataly i bede mogla je spokojnie myc codziennie. Jesli macie jakies szampony tego typu, znacie sklady to bardzo prosze o propozycje.

Wys³ane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
Patricia155 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2014-08-11, 10:10   #125
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomo¶ci: 25 326
Dot.: Naturalny szampon

Cytat:
Napisane przez Patricia155 Poka¿ wiadomo¶æ
Nie mam problemow z tlustymi wlosami po umyciu, ale mam wlosy cienkie i musze uwazac przy dobieraniu szamponu, bo latwo im zrobic ,,krzywde" w postaci obciazenia a wtedy wygladaja jakby byly tluste. O to mi chodzilo. Mysle ze sporbuje te fitomed. Ja niestety nie znam sie za bardzo na skladnikach w szamponach dlatego pytam o te bez silikonow, parabenow itp. Chodzi mi o taki ktory moge spokojnie stosowac codziennie, nie narazajac wlosow na przeciazenie i tego typu sprawy. Podsumowujac chodzi mi o szampon, po ktorym moje wlosy beda lekkie, nie beda sie plataly i bede mogla je spokojnie myc codziennie. Jesli macie jakies szampony tego typu, znacie sklady to bardzo prosze o propozycje.

Wys³ane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
Parabeny do obci±¿enia w³osa maj± siê nijak. Silikony ju¿ tak i najprostsza metoda to spisaæ sobie na karteczce najczê¶ciej wystêpuj±ce (w necie jest takich spisów ca³a masa, choæby tu) i korzystaæ z niej, jak siê idzie na zakupy czy ogl±da sk³ady w necie. Inaczej za ka¿dym razem bêdziesz musia³a pytaæ, a niekoniecznie od razu dostaniesz odpowied¼. Po jakim¶ czasie zapamiêtasz te nazwy.
Poza silikonami niektórzy unikaj± te¿ polyquaterniów, to te¿ s± substancje filmotwórcze.
chimay jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2014-11-23, 11:54   #126
angelynn
Raczkowanie
 
Avatar angelynn
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Amsterdam
Wiadomo¶ci: 390
Moje w³osy wygl±daj± jak bym ich nie czesa³a...

Dziewczyny pomó¿cie, bo mnie to ju¿ dobija okropnie, ¿e praktycznie nie mogê chodzic w rozpuszczonych w³osach, bo po 10 minutach po wyj¶ciu z domu robi± siê z nich jakie¶ str±ki i wygl±daj± jak bym ich nie czesa³a w ogóle...

U¿ywam od¿ywki bez parabenu i silikonów.
Olejowanie i wcierki na porz±dku hmm tygodniowym.
Ogolnie moje w³osy s± zadbane a wygl±daj± stasznie.. jakie¶ rady?
__________________
"Kobieta jest organizmem ultradoskona³ym. Potrafi siê regenerowaæ po ekstremalnie ciê¿kich do¶wiadczeniach. Przetrwa wszystko."
angelynn jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2014-11-23, 11:59   #127
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomo¶ci: 25 326
Dot.: Moje w³osy wygl±daj± jak bym ich nie czesa³a...

Cytat:
Napisane przez angelynn Poka¿ wiadomo¶æ
Dziewczyny pomó¿cie, bo mnie to ju¿ dobija okropnie, ¿e praktycznie nie mogê chodzic w rozpuszczonych w³osach, bo po 10 minutach po wyj¶ciu z domu robi± siê z nich jakie¶ str±ki i wygl±daj± jak bym ich nie czesa³a w ogóle...

U¿ywam od¿ywki bez parabenu i silikonów.
Olejowanie i wcierki na porz±dku hmm tygodniowym.
Ogolnie moje w³osy s± zadbane a wygl±daj± stasznie.. jakie¶ rady?

Jaka to od¿ywka? Parabeny nic nie maj± wspólnego z kondycj± w³osów. Silikony mog± wzmagaæ str±czkowanie, ale inne filmformery tak¿e, równie¿ oleje mog± w³osy obci±¿yæ. Ja przy regularnym olejowaniu mia³am w³a¶nie takie kluski.
Moim zdaniem mo¿esz mieæ za ciê¿k± pielêgnacjê, za s³abo/za rzadko oczyszczasz w³osy z tego, co siê na nich nadbudowuje (nie tylko silikony siê potrafi± nadbudowaæ).
chimay jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c

Najlepsze Promocje i Wyprzeda¿e

REKLAMA
Stary 2014-11-23, 12:03   #128
angelynn
Raczkowanie
 
Avatar angelynn
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Amsterdam
Wiadomo¶ci: 390
Dot.: Moje w³osy wygl±daj± jak bym ich nie czesa³a...

Cytat:
Napisane przez chimay Poka¿ wiadomo¶æ
Jaka to od¿ywka? Parabeny nic nie maj± wspólnego z kondycj± w³osów. Silikony mog± wzmagaæ str±czkowanie, ale inne filmformery tak¿e, równie¿ oleje mog± w³osy obci±¿yæ. Ja przy regularnym olejowaniu mia³am w³a¶nie takie kluski.
Moim zdaniem mo¿esz mieæ za ciê¿k± pielêgnacjê, za s³abo/za rzadko oczyszczasz w³osy z tego, co siê na nich nadbudowuje (nie tylko silikony siê potrafi± nadbudowaæ).
od¿ywka z biovaxu do w³osów cienkich ze sklonnoscia do wypadania.

ogolnie wlosy mam bardzo ³adne i poprawi³a sie ich kondycja, jak je rozczesze wygl±daj± super, ale co z tego jak po wyjsciu z domu masakra

co do olejowania robe to raz w tygodniu, rzeczywiscie w³osy s± troche hmm... tluste po pierwszym myciu, po drugim wszystko wraca do normy
__________________
"Kobieta jest organizmem ultradoskona³ym. Potrafi siê regenerowaæ po ekstremalnie ciê¿kich do¶wiadczeniach. Przetrwa wszystko."
angelynn jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2014-11-23, 12:11   #129
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomo¶ci: 25 326
Dot.: Moje w³osy wygl±daj± jak bym ich nie czesa³a...

Cytat:
Napisane przez angelynn Poka¿ wiadomo¶æ
od¿ywka z biovaxu do w³osów cienkich ze sklonnoscia do wypadania.

ogolnie wlosy mam bardzo ³adne i poprawi³a sie ich kondycja, jak je rozczesze wygl±daj± super, ale co z tego jak po wyjsciu z domu masakra

co do olejowania robe to raz w tygodniu, rzeczywiscie w³osy s± troche hmm... tluste po pierwszym myciu, po drugim wszystko wraca do normy
Ja bym umy³a jakim¶ rypaczem i maskê nak³ada³a ewentualnie przed myciem przez jaki¶ czas, ¿eby zobaczyæ, czy to co¶ da. Wcze¶niej mia³a¶ te¿ takie problemy? Je¶li nie, to zmiana nawyków powinna pomóc.
W przypadku w³osów sk³onnych od zawsze do str±czkowania nie da siê tego zjawiska ca³kiem wyeliminowaæ, mo¿na tylko ograniczyæ.
chimay jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2014-11-23, 12:37   #130
angelynn
Raczkowanie
 
Avatar angelynn
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Amsterdam
Wiadomo¶ci: 390
Dot.: Moje w³osy wygl±daj± jak bym ich nie czesa³a...

Cytat:
Napisane przez chimay Poka¿ wiadomo¶æ
Ja bym umy³a jakim¶ rypaczem i maskê nak³ada³a ewentualnie przed myciem przez jaki¶ czas, ¿eby zobaczyæ, czy to co¶ da. Wcze¶niej mia³a¶ te¿ takie problemy? Je¶li nie, to zmiana nawyków powinna pomóc.
W przypadku w³osów sk³onnych od zawsze do str±czkowania nie da siê tego zjawiska ca³kiem wyeliminowaæ, mo¿na tylko ograniczyæ.
problem siê pojawi³ odk±d nie ma farby na w³osach, wczesniej ci±gle farbowalam w³osy i prostowa³am, byly przesuszone, ale jakos wygl±da³y, teraz dbam o nie, a one chyba siê mszcz± za te wszystkie lata katuszy
__________________
"Kobieta jest organizmem ultradoskona³ym. Potrafi siê regenerowaæ po ekstremalnie ciê¿kich do¶wiadczeniach. Przetrwa wszystko."
angelynn jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2015-08-06, 08:53   #131
milka3233
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-08
Wiadomo¶ci: 75
Str±czkuj±ce siê w³osy

Hej dziewczyny.
Moje w³osy s± bardzo cienkie, szybko siê przet³uszczaj±, sa proste, l¶ni±ce, ¶liskie i zdrowe, obciête w kszta³cie litery U. Po chwili od rozczesania zbijaj± siê w nieestetyczne str±czki. Wygl±da to strasznie.
Próbowa³am ju¿ wszystkiego.
Odstawi³am silikony- by³a niewielka poprawa, ale w³osy szybko siê niszczy³y mimi piêlêgnacji olejami, maskami.
Maski, od¿ywki, oleje nak³ada³am przed myciem, ale równie¿ nie widzia³am du¿ych efektów.
Suszy³am w³osy suszark±- by³o lepiej, ale nie pozby³am siê problemu.
Stylizowa³am je ¿elem lnianym- tu efekt mnie zaskoczy³-w³osy faktycznie by³y bez str±ków, ale niesamowicie spuszone, poza tym nie podobam siê sobie w lokach.
Nie u¿ywam ¿adnych produktów i narzêdzi do stylizacji, wiem ¿e ciep³o pogorszy sprawe.
W³osy czesze tangle teezerem lub szczotka z naturalnego wlosia.
Staram siê nie obci±¿aæ ich nadmiernie produktami.

Co mo¿e byæ przyczyn± tego problemu ? Czy ten problem da siê wgl zniwelowaæ ? Czy mo¿e mam ju¿ tak± strukturê w³osa i nie wa¿ne co bêd± robiæ problem nadal pozostanie? Jakie triki i kosmetyki polecacie przy pielêgnacji takich w³osów ? Dziêkuje za odpowiedzi.
milka3233 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c

Okazje i pomys³y na prezent

REKLAMA
Stary 2015-08-07, 14:48   #132
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomo¶ci: 25 326
Dot.: Str±czkuj±ce siê w³osy

Cytat:
Napisane przez milka3233 Poka¿ wiadomo¶æ
Hej dziewczyny.
Moje w³osy s± bardzo cienkie, szybko siê przet³uszczaj±, sa proste, l¶ni±ce, ¶liskie i zdrowe, obciête w kszta³cie litery U. Po chwili od rozczesania zbijaj± siê w nieestetyczne str±czki. Wygl±da to strasznie.
Próbowa³am ju¿ wszystkiego.
Odstawi³am silikony- by³a niewielka poprawa, ale w³osy szybko siê niszczy³y mimi piêlêgnacji olejami, maskami.
Maski, od¿ywki, oleje nak³ada³am przed myciem, ale równie¿ nie widzia³am du¿ych efektów.
Suszy³am w³osy suszark±- by³o lepiej, ale nie pozby³am siê problemu.
Stylizowa³am je ¿elem lnianym- tu efekt mnie zaskoczy³-w³osy faktycznie by³y bez str±ków, ale niesamowicie spuszone, poza tym nie podobam siê sobie w lokach.
Nie u¿ywam ¿adnych produktów i narzêdzi do stylizacji, wiem ¿e ciep³o pogorszy sprawe.
W³osy czesze tangle teezerem lub szczotka z naturalnego wlosia.
Staram siê nie obci±¿aæ ich nadmiernie produktami.

Co mo¿e byæ przyczyn± tego problemu ? Czy ten problem da siê wgl zniwelowaæ ? Czy mo¿e mam ju¿ tak± strukturê w³osa i nie wa¿ne co bêd± robiæ problem nadal pozostanie? Jakie triki i kosmetyki polecacie przy pielêgnacji takich w³osów ? Dziêkuje za odpowiedzi.

Nie tylko silikony obci±¿aj± w³osy, robi± to tak¿e inne filmformery np polyquarternia, jak równie¿ emolienty, w tym tak¿e oleje.
Skoro masz zdrowe w³osy, to ogranicz olejowanie i szukaj l¿ejszych produktów. Kup te¿ jaki¶ porz±dnie oczyszczaj±cy szampon.
chimay jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2016-05-11, 20:48   #133
11ala21
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomo¶ci: 1
Dot.: Walczymy z w³osami zbijaj±cymi siê w str±ki!

Cytat:
Napisane przez wikuuusss Poka¿ wiadomo¶æ
Znalaz³am informacjê, ¿e jednym z czynników powoduj±cych str±ki s± cieniowane w³osy (mo¿e Ameryki nie odkry³am, nie wiem ) Wiêc chcê was o to zapytaæ - str±kuj± siê wam w³osy i tym samym macie je pocieniowane? To by du¿o t³umaczy³o, a mi da³o nadziejê na to, ¿e gdy pocieniowane w³osy odrosn± nie bêd± siê zbijaæ w kolonie
Niestety, ja mam w³osy nie cieniowane, a str±ki robi± mi siê na po³owie w³osów, od ramion w dó³
11ala21 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2016-05-11, 21:14   #134
201607040946
Konto usuniête
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomo¶ci: 20 500
Dot.: Walczymy z w³osami zbijaj±cymi siê w str±ki!

Moje ci±gle siê str±czkuj±, ju¿ siê z tym pogodzi³am
201607040946 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2017-01-13, 11:04   #135
Luinloth
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2017-01
Wiadomo¶ci: 101
Dot.: Walczymy z w³osami zbijaj±cymi siê w str±ki!

Dziewczyny, a co robicie, ¿eby Wam siê w³osy nie str±czkowa³y po u¿yciu produktów do stylizacji?
Luinloth jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Odpowiedz

Nowe w±tki na forum Pielêgnacja w³osów


Ten w±tek obecnie przegl±daj±: 1 (0 u¿ytkowników i 1 go¶ci)
 

Zasady wysy³ania wiadomo¶ci
Nie mo¿esz zak³adaæ nowych w±tków
Nie mo¿esz pisaæ odpowiedzi
Nie mo¿esz dodawaæ zdjêæ i plików
Nie mo¿esz edytowaæ swoich postów

BB code is W³±czono
Emotikonki: W³±czono
Kod [IMG]: W³±czono
Kod HTML: Wy³±czono

Gor±ce linki


Data ostatniego posta: 2017-01-13 12:04:03


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:27.