Majówki 2017 cz. I ! <3 - Strona 34 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Odchowalnia - jestem mamą

Notka

Odchowalnia - jestem mamą Forum dla rodziców. Tutaj porozmawiasz o połogu, karmieniu, wychowaniu dziecka. Wejdź i podziel się swoją wiedzą i doświadczeniem.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2017-06-17, 16:40   #991
Baambi
Zadomowienie
 
Avatar Baambi
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 1 771
Dot.: Majówki 2017 cz. I ! <3

Bunny biedna Jesteś z tym zastojem. Mi się wczoraj jakby zaczął robić znowu ale Nina mi w nocy zjadła.

My za to dzisiaj problemy z brzuszkiem :-( gazy meczyly Nine. Pomogły masaże, rurka windy i infacol. Nie wiem czy to była już kolka :-/
Baambi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-06-17, 17:02   #992
milutek
Wtajemniczenie
 
Avatar milutek
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Pomorskie
Wiadomości: 2 219
Majówki 2017 cz. I ! &lt;3

Benny najbardziej lubi spać na brzuszku (jeśli w ogóle śpi )

Przyszły książeczki kontrastowe, ale będziemy mieć zajęcie!! Normalnie chyba z całe 7 minut będzie spokój

Mata Baby senses super, ale kurczę 350 zł to przeginka!IMG_0628.jpg
__________________
milutek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-06-17, 17:20   #993
milutek
Wtajemniczenie
 
Avatar milutek
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Pomorskie
Wiadomości: 2 219
Majówki 2017 cz. I ! &lt;3

Aaa i jeszcze miałam pisać do Bunny - bidaku wiem jak takie nieudane zakupy mogą człowieka wk... i zdołować!! Ja mam to samo, w nic się nie mieszczę, albo jak już się zmieszczę to wyglądam jak pasztet Póki nie schudnę to nie jadę do galerii co by się nie dołować, a na razie chyba zacznę ubierać się w SH... Daj znać w co się ubierzesz, może cos już kupiłaś?
__________________
milutek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-06-17, 17:23   #994
inezz6
Zadomowienie
 
Avatar inezz6
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 1 677
Dot.: Majówki 2017 cz. I ! <3

Hej 😊 my dziś siedzimy w domu, bo pogoda paskudna i pada i walczymy o przetrwanie 😀
Ja też na razie omijam sklepy, na szczęście mam w czym chodzić, preferuje długie kiecki i spódnice. Zostało mi 6 kg do wagi sprzed ciąży, ale mogłabym spokojnie schudnąć 10 albo i więcej.

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka
__________________
Franuś

"Kiedyś tam,będziesz miał dorosłą duszę,
Kiedyś tam,kiedyś tam...
Ale dziś jesteś mały jak okruszek,
Który los rzucił nam."
inezz6 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-06-17, 17:23   #995
gornek
Zakorzenienie
 
Avatar gornek
 
Zarejestrowany: 2013-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 6 042
Majówki 2017 cz. I ! &lt;3

Współczuje Wam dziewczyny z tym nie spaniem dzieci. Ja na chwile obecna nie znam tego pojęcia, bo Maks to anioł. Bardzo rzadko ma gorsze dni i marudzi.
Kiwaczka ja bym za ten tort tez nie zaplacila i zrobiła awanturę. Rozumiem ze nie miałaś wyjścia ale towar byk nie zgodny z umowa
My dostaliśmy taka matę http://www.mediaexpert.pl/maty-eduka...FQObGAodfcsADw sama bym kupiła inna, ale to prezent wiec nie będę juz kupować innej.

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
__________________
02.05.2012
14.04.2017 Maksymilian
13.05.2022 Filip

Edytowane przez gornek
Czas edycji: 2017-06-17 o 18:13
gornek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-06-17, 19:21   #996
bunnybe
Zadomowienie
 
Avatar bunnybe
 
Zarejestrowany: 2016-04
Wiadomości: 1 756
Dot.: Majówki 2017 cz. I ! <3

Bambi ja naiwnie myslalam ze jak raz mi sie zrobil i udalo sie szybko go pozbyc to bede miala na dlugo spokoj a tu dwa dni i bach znow to samo i ta sama piers
Milutek swietne te ksiazeczki dzieki kochana, jutro jade znow do CH (mialam jechac dzis ale przez ten zastoj nie czulam sie na silach) i musze cos kupic bo naprawde nie mam co na siebie wlozyc a nie chce wygladac na slubie siostry jak uboga krewna i bez tego moje poczucie atrakcyjnosci zamieszkuje ostatnio niżyny

Wysłane z mojego LG-K120 przy użyciu Tapatalka
__________________
16.05.2017 G.
bunnybe jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-06-17, 19:27   #997
marta6704
Zakorzenienie
 
Avatar marta6704
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: z... =)
Wiadomości: 5 000
Dot.: Majówki 2017 cz. I ! <3

Dziecko poszło na spacer z tatą i pewnie mam jeszcze z 15-20 min spokoju

Nocka okropna, budził mi się co godzinę na jedzenie, od 3 wcale nie chciał spać,zasnął o 5 i znów od 6 pobudka
Męczyliśmy się do 9 i później poszłam z nim w kimę do 12:30

Więc dzisiaj udało mi się wykąpać dopiero po 17.

Mam paskudny humor, tż coraz bardziej mnie denerwuje, on siedzi sobie przy komputerze pół dnia jak ma wolne, a ja sprzątanie, obiad i marudzące dziecko. Wszystko sama. W nocy zero pomocy. Dzisiaj już przysypiałam przy przebieraniu małego. O wszystko trzeba go prosić bo sam nie pomyśli, że potrzebuje pomocy.
Ogólnie to czuje się jak krowa i zaniedbana matka polka, mam też wrażenie, że strasznie się od siebie oddalamy z tż.

Co do ubrań to zaczynają się wyprzedaże i tyle rzeczy mi się podoba, ale boję się nawet przymierzyć bo znów będę płakać, że jestem grubasem.

Piękne macie te maty.
Muszę poszukać jakiejś dla mojego szkraba.
Póki co był zainteresowany przez 10 min karuzelą w bujaczku.
marta6704 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2017-06-17, 20:19   #998
CamomileS
Zadomowienie
 
Avatar CamomileS
 
Zarejestrowany: 2015-05
Wiadomości: 1 659
Dot.: Majówki 2017 cz. I ! <3

Marta a rozmawialas z tz? Mowilas ze ma się sam domyślać ze trzeba wyrzucić śmieci a nie czekać na instrukcje?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
CamomileS jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-06-17, 20:51   #999
gornek
Zakorzenienie
 
Avatar gornek
 
Zarejestrowany: 2013-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 6 042
Dot.: Majówki 2017 cz. I ! <3

Marta jakbym czytałamo swoim mężu czasem... ma dni, ze zrobi dosłownie wszystko niestety rzadko to sie dzieje ale cześciej jest tak jak u Ciebie i wcale rozmowy tu nie pomagają


Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk
__________________
02.05.2012
14.04.2017 Maksymilian
13.05.2022 Filip
gornek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-06-17, 20:58   #1000
emi_lka
Zakorzenienie
 
Avatar emi_lka
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 6 074
Dot.: Majówki 2017 cz. I ! <3

Hej, hej!

Cytat:
Napisane przez happiness__ Pokaż wiadomość
Mój też zachwycony matą, wczoraj do nas przyszła i bardzo mu przypadła do gustu 😊 decorail, jaką macie?

Ja też myślę, że 3-4 godziny to dobry wynik, mój też robi takie przerwy nocne. Na początku spał ciągle i rzadko budził się na jedzenie, a ja go nie budziłam i zrobiłam błąd 😕 laktacja mi spowolniła, on zaczął słabo przybierać i musieliśmy wprowadzić mm. Potem zaczęłam go budzić co 2 godziny, a w nocy co 3, ale to było wyzwanie, szczególnie w nocy, nie chciał wcale wstawać... A teraz odmieniło mu się na tym punkcie całkowicie, pochłania duże ilości mleka i je strasznie szybko, jest bardzo niecierpliwy i potrafi się nieźle rozpłakać, jak jest głodny. Już go nie budzę, bo nie ma takiej potrzeby, sam nie dotrwa do tego czasu, w którym miałabym go budzić. A jak wyjątkowo pospi dłużej to daję mu już spać. Najgorzej, że zapętliliśmy się w taki mix, że już bardziej się nie da - karmienie piersią, odciąganie mleka i mm. Do tego karmienie przez kapturki, parę razy tylko złapał bez i było to okupione nerwami. Aa no i młody odstawił się od jednej piersi w trakcie silnego zapalenia, które przeszłam (choć jeszcze zostało trochę twardego, które nie chce zejść...) i nie dało się go karmić wtedy z tej piersi, więc z tej jednej jak narazie tylko odciągam. Zamówiłam sns i jak przyjdzie to w tym upatruję ostatniej deski ratunku, żeby przejść przynajmniej z dokarmiania butlą moim mlekiem, bo muszę to robić praktycznie po każdym karmieniu

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Współczuję. Miałam podobny etap i było mega ciężko. Mam nadzieję, że uda Ci się zminimalizować mm.

Kapturki są pomocne, a z drugiej strony uciążliwe i jednak efektem może być niepełne opróżnianie. Wydaje mi się, że trzeba próbować je odstawić jednak, jak tylko będzie to możliwe. Warto spróbować "odciągnąć" sutek laktatorem i podać dziecku.

[1=999fd1c55571ad5d2d0bdb0 1d195d36e03efc653;7472879 1]Tak właśnie różnie je. Raz zje 60 i za 1.5/2h chce znowu raz 90 raz 120 najczęściej tak jest gdy robi się gorąco.

[/QUOTE]

U nas karmienie się unormowało, Leon je co 3 godz. średnio (co 2,5-3,5), zwykle 100-120 ml, czasem zje 150 ml (proponuję rano i wieczorem), generalnie na dobę zjada ok. 820 ml - ma 7 tygodni.

Pomogła zmiana butelki...

Od przedwczoraj mamy problem z kupą - robi plastelinowatą. Wczoraj rano była normalna, ale dziś znów plastelinka...

Do tego dwa razy - w nocy i teraz wieczorem - ulał tak bardzo, że zalał siebie i mnie/TŻta - miałam wrażenie, że zwrócił wszystko, co pochłonął...

Macie podobne doświadczenia przy mm?

Cytat:
Napisane przez bunnybe Pokaż wiadomość
U nas tez dzis ciezki dzien znow zrobil mi sie po nocy zastoj w piersi chyba bede musiala w nocy odciagac laktatorem bo mlody sie szybko najada i do rana mam juz kamien zamiast piersi
Do tego od samego rana jest nieodkladalny i placzliwy, zasypia tylko przy cycu i jak tylko laduje w lozeczku to jest ryk wczoraj skończylismy miesiac i myslalam ze bedzie juz tylko lepiej ale gdziez tam! Jestem wykonczona, piers mnie strasznie boli a maly jak na zlosc nie chce sie przyssac na dobre, pewnie mu nie smakuje bo to mleko zastoinowe jest slone. Odciagnelam 10min laktatorem to malo co poleciało i to mleko ma szary kolor, podobno to normalne przy zastoju. Dzis nie jest moj dzien

Wysłane z mojego LG-K120 przy użyciu Tapatalka
Wygląda mi to na skok 5 tygodnia! Trzymaj się! Współczuję zastoju.

Cytat:
Napisane przez Kiwaczka Pokaż wiadomość
Dołączam do grupy "zmęczonych matek". Jagoda od wczoraj zaczyna powoli dawać w kość. Spać nie chce sama, najlepiej w naszym łóżku i przy nas. Jest inaczej- ryk.. zanim zacznie butle ciągnąć to też swoje musi wyryczeć. Zostawić ją babci- ok, po pół godzinie znowu płacz. A tu tyle roboty mam bo jutro chrzciny
Do tego w☠☠☠☠i..ła mnie wizyta w cukierni. Zamówiłam tort. Babka napisała sobie na kartce "chrzest Jagody". Mówię.jej że takiego tekstu nie chce, tylko "pamiątka chrztu świętego Jagody" a ona że ok,tylko tak to napisała.. Mówię że chce ładnie przyozdobiony, np na szatce mamy ręce wyciągnięte wyszyte i żeby to też wkomponować. Ok ok. Przyjeżdżam po tort i mnie szlag jasny na miejscu trafił... tort z wyglądu jest brzydki, jakby zapomnieli i na szybko go robili :/ i zgadnijcie co na nim jest napisane... tak, dokładnie -"chrzest Jagody"... Kur.wa
Nowego mi nie zrobią. Pby przynajmniej smakował bo na naturalnych składnikach

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 14:37 ---------- Poprzedni post napisano o 14:34 ----------

A co do maty to musze kupić. Choć myślałam o takich dużych puzzlach które kładzie się na podłodze

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
A u Was może skok 7-8 tc?
Z tortem współczuję!
Powodzenia jutro!

Cytat:
Napisane przez milutek Pokaż wiadomość
Aaa i jeszcze miałam pisać do Bunny - bidaku wiem jak takie nieudane zakupy mogą człowieka wk... i zdołować!! Ja mam to samo, w nic się nie mieszczę, albo jak już się zmieszczę to wyglądam jak pasztet Póki nie schudnę to nie jadę do galerii co by się nie dołować, a na razie chyba zacznę ubierać się w SH... Daj znać w co się ubierzesz, może cos już kupiłaś?
Ja postanowiłam zrobić zakupy w sklepach internetowych, teraz przeceny 50-70%, co nie będzie pasować - odeślę.

Cytat:
Napisane przez bunnybe Pokaż wiadomość
Bambi ja naiwnie myslalam ze jak raz mi sie zrobil i udalo sie szybko go pozbyc to bede miala na dlugo spokoj a tu dwa dni i bach znow to samo i ta sama piers
Podobno to typowe, że zastoje robią się w tym samym miejscu. Warto zajmować się piersiami profilaktycznie nawet bez zastojów - pod prysznicem ocieplać i lekko masować - wygarniać od spod pachy do sutka i lekko rozmasowywać te newralgiczne miejsca.


Cytat:
Napisane przez marta6704 Pokaż wiadomość
Dziecko poszło na spacer z tatą i pewnie mam jeszcze z 15-20 min spokoju

Nocka okropna, budził mi się co godzinę na jedzenie, od 3 wcale nie chciał spać,zasnął o 5 i znów od 6 pobudka
Męczyliśmy się do 9 i później poszłam z nim w kimę do 12:30

Więc dzisiaj udało mi się wykąpać dopiero po 17.

Mam paskudny humor, tż coraz bardziej mnie denerwuje, on siedzi sobie przy komputerze pół dnia jak ma wolne, a ja sprzątanie, obiad i marudzące dziecko. Wszystko sama. W nocy zero pomocy. Dzisiaj już przysypiałam przy przebieraniu małego. O wszystko trzeba go prosić bo sam nie pomyśli, że potrzebuje pomocy.
Ogólnie to czuje się jak krowa i zaniedbana matka polka, mam też wrażenie, że strasznie się od siebie oddalamy z tż.

Co do ubrań to zaczynają się wyprzedaże i tyle rzeczy mi się podoba, ale boję się nawet przymierzyć bo znów będę płakać, że jestem grubasem.

Piękne macie te maty.
Muszę poszukać jakiejś dla mojego szkraba.
Póki co był zainteresowany przez 10 min karuzelą w bujaczku.
Ojej, niefajnie. U nas TŻ sprawdza się wspaniale, gdy jest w domu to w zasadzie on się zajmuje synkiem. Pogadajcie. Może ustalcie konkretnie podział obowiązków.
emi_lka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-06-17, 21:33   #1001
vikuniaa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 4 054
Dot.: Majówki 2017 cz. I ! <3

Marta, bardzo mi przykro z powodu zachowania TZ. Tak zdecydowanie byc nie moze, musisz miec wsparcie i musisz miec czas dla siebie, inaczej naprawde mozna oszalec. Jak TZ jest w domu to w 90% on przebiera malego, w nocy go nie budze, bo ja tak czy siak musze sie obudzic do karmienia. Chyba, ze mam focha, to kaze mu przebierac malrgo w nocy

Dziecko ma mame i tate i obowiazkiem TZ jest pomaganie tobie i wyreczanie cie w obowiazkach. Innej opcji nie ma, inaczej sie nie da zbudowac szczesliwej rodziny. Koniecznie z nim pogadaj!


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
mom to be
vikuniaa jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-06-17, 21:52   #1002
bunnybe
Zadomowienie
 
Avatar bunnybe
 
Zarejestrowany: 2016-04
Wiadomości: 1 756
Dot.: Majówki 2017 cz. I ! <3

Emilka dzięki za info o tej powtarzalności zastojów, musze poświęcić tej piersi więcej uwagi -i tak jak pisalam na fb czesciej karmic spod pachy zeby nie kamieniala po zewnetrznej stronie

Marta nie daj sie! Ustal z Tz jakies zasady, musi Ci pomagac, sama nie dasz rady, zaraz zmienisz sie w zombie u mnie odpukac maz robi wszystko (poza kp ) przy malym i teraz na tacierzynskim wszystko w domu: pranie, sprzatanie, gotowanie i zakupy, nieoceniona pomoc. Oraz bardzo o mnie dba, ciagle pyta czy zrobic mi cos do jedzenia albo picia, czuje sie bardzo zaopiekowana i juz mi przykro ze od poniedziałku wraca do pracy
__________________
16.05.2017 G.
bunnybe jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-06-17, 23:38   #1003
vikuniaa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 4 054
Dot.: Majówki 2017 cz. I ! <3

Dziewczyny, bylismy dzisiaj pierwszy raz z Maluszkiem na dluzszych zakupach, pojechalismy do duzego CH z rzeczami dla domu i spal w wozeczku, po godzinie go nakarmilam w aucie (mam ciemne szyby z tylu) i pojechalismy na obiad i tam musielismy go przebrac (na szczescie mieli przewijak) i nakarmic juz publicznie , przykrylam piers i maluszka duza tetra i bylo ok, pozniej mi tz przytrzymal tetre, a ja schowalam piers. Nie wstydzilam sie . Nie nakarmilabym z cyckiem na wierzchu, bez tetry, ale w ten sposob czulam sie jak najbardziej ok. Pierwsze koty za ploty!

Wlasnie sie klade, a moj krolewicz spi po srodku lozka. Nie moglam go dzisiaj uspac w jego lozeczku no i teraz mam .

Czy Wasze maluszki maja stale pory kladzenia do lozka na noc? O ktorej?


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
mom to be
vikuniaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-06-17, 23:42   #1004
gornek
Zakorzenienie
 
Avatar gornek
 
Zarejestrowany: 2013-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 6 042
Dot.: Majówki 2017 cz. I ! <3

Ja mam ten plus ze butle moge dać w każdym miejscu, ale raz musiałam karmić go w CH i wiecej tego nie zrobie. Chodzą Ci ludzie, kichają kaszlą nie zasłaniają twarzy straszne to :/ w czwartek jadę na zakupy właśnie do CH ale młodego zostawiam w domu z Tz. Chce w miarę szybko ogarnąć to co potrzebuje i nie narażać młodego na atrakcje.
Co do kładzenia spać Maks chodzi o stałych porach czyli miedzy 20 a 21, zależy o której go wykąpiemy


Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk
__________________
02.05.2012
14.04.2017 Maksymilian
13.05.2022 Filip
gornek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-06-17, 23:48   #1005
999fd1c55571ad5d2d0bdb01d195d36e03efc653
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 6 732
Dot.: Majówki 2017 cz. I ! <3

Cytat:
Napisane przez marta6704 Pokaż wiadomość
Dziecko poszło na spacer z tatą i pewnie mam jeszcze z 15-20 min spokoju

Nocka okropna, budził mi się co godzinę na jedzenie, od 3 wcale nie chciał spać,zasnął o 5 i znów od 6 pobudka
Męczyliśmy się do 9 i później poszłam z nim w kimę do 12:30

Więc dzisiaj udało mi się wykąpać dopiero po 17.

Mam paskudny humor, tż coraz bardziej mnie denerwuje, on siedzi sobie przy komputerze pół dnia jak ma wolne, a ja sprzątanie, obiad i marudzące dziecko. Wszystko sama. W nocy zero pomocy. Dzisiaj już przysypiałam przy przebieraniu małego. O wszystko trzeba go prosić bo sam nie pomyśli, że potrzebuje pomocy.
Ogólnie to czuje się jak krowa i zaniedbana matka polka, mam też wrażenie, że strasznie się od siebie oddalamy z tż.

Co do ubrań to zaczynają się wyprzedaże i tyle rzeczy mi się podoba, ale boję się nawet przymierzyć bo znów będę płakać, że jestem grubasem.

Piękne macie te maty.
Muszę poszukać jakiejś dla mojego szkraba.
Póki co był zainteresowany przez 10 min karuzelą w bujaczku.
porozmawiaj z tz

Padam na twarz po dzisiejszym dniu. Mała ogólnie była grzeczna, tylko częściej domagała się mleka ale to na pewno przez to że ciepło było i pić jej się chciało. Leżałam z nią pod parasolka na lezaku cały czas A i tak zjaralam się na maksa.. nogi, dekolt, twarz i ramiona i plecy do połowy hahah 🤣 oczywiście się nie rozebralam na plaży mimo że chodziły w strojach dwoczesciowych 10000 razy grubsze ode mnie ale.mnie to nie przekonało:p
Pod koniec Maya już strasznie marudziła i non stop mleko chciała.. weszliśmy do domu umyłam ja położyłam do naszego łóżka przytulilysmy się twarz w twarz(tak się wtulila że szok) i jak ręką odjal spi jak aniołek. Nawet jej nie ruszyłam z naszego łóżka. I wydaje mi się że czasami na wyjściu tak często domaga się mleka bo myśli że po mleku się z nią położę. Ale generalnie była grzeczna bardzo

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
999fd1c55571ad5d2d0bdb01d195d36e03efc653 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-06-17, 23:52   #1006
vikuniaa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 4 054
Dot.: Majówki 2017 cz. I ! <3

[1=999fd1c55571ad5d2d0bdb0 1d195d36e03efc653;7474011 1] porozmawiaj z tz

Padam na twarz po dzisiejszym dniu. Mała ogólnie była grzeczna, tylko częściej domagała się mleka ale to na pewno przez to że ciepło było i pić jej się chciało. Leżałam z nią pod parasolka na lezaku cały czas A i tak zjaralam się na maksa.. nogi, dekolt, twarz i ramiona i plecy do połowy hahah 🤣 oczywiście się nie rozebralam na plaży mimo że chodziły w strojach dwoczesciowych 10000 razy grubsze ode mnie ale.mnie to nie przekonało:p
Pod koniec Maya już strasznie marudziła i non stop mleko chciała.. weszliśmy do domu umyłam ja położyłam do naszego łóżka przytulilysmy się twarz w twarz(tak się wtulila że szok) i jak ręką odjal spi jak aniołek. Nawet jej nie ruszyłam z naszego łóżka. I wydaje mi się że czasami na wyjściu tak często domaga się mleka bo myśli że po mleku się z nią położę. Ale generalnie była grzeczna bardzo

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz[/QUOTE]


Ja uwielbiam sie tak tulic z syneczkiem <3 tez jest w naszym lozku i go zostawie, ewidentnie nie chcial dzisiaj spac sam, a ja tez potrzebuje jego bliskosci i w sumie czasem sie ciesze, ze zasnal w naszym lozku i moge go przytulic do snu .


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
mom to be
vikuniaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-06-18, 00:22   #1007
999fd1c55571ad5d2d0bdb01d195d36e03efc653
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 6 732
Dot.: Majówki 2017 cz. I ! <3

Cytat:
Napisane przez vikuniaa Pokaż wiadomość
Ja uwielbiam sie tak tulic z syneczkiem <3 tez jest w naszym lozku i go zostawie, ewidentnie nie chcial dzisiaj spac sam, a ja tez potrzebuje jego bliskosci i w sumie czasem sie ciesze, ze zasnal w naszym lozku i moge go przytulic do snu .


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
O tak nie ma nic piękniejszego

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
999fd1c55571ad5d2d0bdb01d195d36e03efc653 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-06-18, 04:12   #1008
gornek
Zakorzenienie
 
Avatar gornek
 
Zarejestrowany: 2013-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 6 042
Dot.: Majówki 2017 cz. I ! <3

Emilka miałam pytać wcześniej ale wyleciało mi z głowy. Przeczytałam, nie pamietam czy tu czy na fb ze dajesz Leonowi czasem 150ml mleka. Sama podjelas decyzje o takiej ilości czy lekarz moze sam zalecił? Pytam, bo mi położna i lekarz mówili, żebym podawała wiecej mleka tzn wiecej niż 120 ml dopiero od 3 miesiąca. I nie wiem sama czy dobrze robię, chociaż Maks rzadko chce zjeść wiecej niż 120 ml.


Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk
__________________
02.05.2012
14.04.2017 Maksymilian
13.05.2022 Filip
gornek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-06-18, 05:55   #1009
emi_lka
Zakorzenienie
 
Avatar emi_lka
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 6 074
Dot.: Majówki 2017 cz. I ! <3

Cytat:
Napisane przez gornek Pokaż wiadomość
Emilka miałam pytać wcześniej ale wyleciało mi z głowy. Przeczytałam, nie pamietam czy tu czy na fb ze dajesz Leonowi czasem 150ml mleka. Sama podjelas decyzje o takiej ilości czy lekarz moze sam zalecił? Pytam, bo mi położna i lekarz mówili, żebym podawała wiecej mleka tzn wiecej niż 120 ml dopiero od 3 miesiąca. I nie wiem sama czy dobrze robię, chociaż Maks rzadko chce zjeść wiecej niż 120 ml.


Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk
Jak zmienilismy butelke, to zrobilam eksperyment i podalam 150 ml - zjadl, tego dnia nawet 2 razy. I w ciagu dnia zjadl wtedy rekordowo duzo, stwierdzilam, ze nie bede przesadzac i rozpychac zoladka. Ale bedac u pediatry zapytalam o to i powiedziala, zeby proponowac 150 ml rano i wieczorem, gdy glod jest wiekszy, ze byc moze zwiekszy sobie przerwy miedzy karmieniami. I tak robie, ale rzadko zjada 150 ml. Raz tylko po 120 ml plakal jeszcze z niedojedzenia. Wiec generalnie stawiamy na 120 ml.

Mamy problem z kupami - w nocy znowu zaparcie, kupa nieładna...
Sama boje sie wprowadzac leki...
emi_lka jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-06-18, 06:26   #1010
decorail
Zakorzenienie
 
Avatar decorail
 
Zarejestrowany: 2015-11
Wiadomości: 3 855
Dot.: Majówki 2017 cz. I ! <3

Ja jak zasypiam z synkiem to trzymam go za rączkę
Jakoś bardzo przytulać się nie chce niestety - zazdro Effpe

Vikunia - dzielna mamusia z Ciebie - takiego wypadu jeszcze nie miałam - brawo

Staramy się ok 21 bo kłaść i czasem zaśnie sam, a czasem do 22:30 się bujamy

Edytowane przez decorail
Czas edycji: 2017-06-18 o 06:28
decorail jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-06-18, 08:23   #1011
milutek
Wtajemniczenie
 
Avatar milutek
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Pomorskie
Wiadomości: 2 219
Dot.: Majówki 2017 cz. I ! <3

Deco naprawdę nasze łobuzy podobne bo Benio tez nie chce się przytulać. Jak tylko zbliżę twarz do jego twarzy (lub cokolwiek innego) to zaraz ma nadzieje ze to cyc. Jak się okazuje ze to jednak nie cyc, to jest niezły wnerw
__________________
milutek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-06-18, 08:29   #1012
bunnybe
Zadomowienie
 
Avatar bunnybe
 
Zarejestrowany: 2016-04
Wiadomości: 1 756
Dot.: Majówki 2017 cz. I ! <3

Haha milutku wlasnie sobie wyobrazilam jak Benny zaczyna ssac Twoj nos 😂 mi sie wydaje ze dzieci kp zaspokajaja sobie ta potrzebe bliskosci na cycu wlasnie, ja sie w sumie ciesze ze naszemu to wystarcza bo i tak spedzamy duzo czasu na karmieniach jakby mial jeszcze spac na mnie godzinami to juz w ogóle nic bym nie zrobila zeby nie bylo lubi e sobie polezec z nim przytulona ale pare min obojgu nam wystarcza
A Grzes tez cycoholik, ostatnio chodzilam tylko w koszulce bez stanika przez ten zastoj to jak lezal sobie na mnie to cycka i tak poszukal i zaczal go ssac przez koszulke 😂😂😂

Wysłane z mojego LG-K120 przy użyciu Tapatalka
__________________
16.05.2017 G.
bunnybe jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-06-18, 08:42   #1013
milutek
Wtajemniczenie
 
Avatar milutek
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Pomorskie
Wiadomości: 2 219
Dot.: Majówki 2017 cz. I ! <3

Bunny a żebyś wiedziała, że Benny ssie mi różne dziwne części ciała,taki mega ssak z niego
Staram się go nauczyć ssać smoczek, co by trochę moje brodaweczki miały wytchnienia, ale ciężko, wkurza się, niby chce, niby nie, upoci się cały. A próbujemy już piątego, teraz mamy kuleczkę i tak jakby trochę lepiej.

Benio tak jak Grześ śpi w swoim łóżeczku, konsekwentnie go odkładam. Pierwszy synek czasem z nami spał w łóżku, ale często przebudzałam się z paniką, szukałam go, myślałam że spadł z łóżka, po czym okazało się że smacznie śpi w swoim łóżeczku. dlatego teraz żeby nie mieć mętliku w głowie, odkładam do łóżeczka i śpię spokojnie

Bunny powodzenia na zakupach, normalnie Ci kibicuję, bo wiem jaki to wyczyn
__________________
milutek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-06-18, 08:43   #1014
decorail
Zakorzenienie
 
Avatar decorail
 
Zarejestrowany: 2015-11
Wiadomości: 3 855
Dot.: Majówki 2017 cz. I ! <3

Milutek - takie dzikie gado-ssaki

Bunny - Jacek raz zassał sutka Tż przez koszulkę - biedny aż jęknął z bólu
decorail jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-06-18, 08:51   #1015
bunnybe
Zadomowienie
 
Avatar bunnybe
 
Zarejestrowany: 2016-04
Wiadomości: 1 756
Dot.: Majówki 2017 cz. I ! <3

No ja tez probuje ze smokiem ale maly galgan nie chce i wypluwa, tylko czasem na spacerze zassie zeby zasnac a tak to robi miny jakbym mu trucizne dawala.
Dzieki za kciuki przydadza sie! Wlasnie karmie mlodego i jak tylko zasnie to sie ubieram i jade poki mnie jeszcze sily nie opuscily i mam nadzieje ze tak z samego rana unikne tlumow chociaz kto ich tam wie, z zasady unikam CH w weekendy ale jutro maz wraca do pracy wiec to moja ostatnia okazja

Wysłane z mojego LG-K120 przy użyciu Tapatalka

---------- Dopisano o 08:51 ---------- Poprzedni post napisano o 08:46 ----------

Decorail 😂😂😂 biedny tz dopiero sie zdziwil! Nasz ssak sie nie pitoli i jak jest na rekach u mojej mamy czy tesciowej a zglodnieje to tez zaczyna szukac 🙈 cycus to cycus- deal with it! 😀

Wysłane z mojego LG-K120 przy użyciu Tapatalka
__________________
16.05.2017 G.
bunnybe jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-06-18, 09:07   #1016
decorail
Zakorzenienie
 
Avatar decorail
 
Zarejestrowany: 2015-11
Wiadomości: 3 855
Dot.: Majówki 2017 cz. I ! <3

Bunny - mój Tż ciągnął cycka ponad 2 lata póki nie został wysłany na detoks do ciotki i wujka - obudził się w nocy i szukając cycka natknął się na owłosioną klatę wujka - już więcej cycka nie chciał
decorail jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-06-18, 09:51   #1017
CamomileS
Zadomowienie
 
Avatar CamomileS
 
Zarejestrowany: 2015-05
Wiadomości: 1 659
Dot.: Majówki 2017 cz. I ! <3

Cytat:
Napisane przez bunnybe Pokaż wiadomość
Haha milutku wlasnie sobie wyobrazilam jak Benny zaczyna ssac Twoj nos 😂 mi sie wydaje ze dzieci kp zaspokajaja sobie ta potrzebe bliskosci na cycu wlasnie, ja sie w sumie ciesze ze naszemu to wystarcza bo i tak spedzamy duzo czasu na karmieniach jakby mial jeszcze spac na mnie godzinami to juz w ogóle nic bym nie zrobila zeby nie bylo lubi e sobie polezec z nim przytulona ale pare min obojgu nam wystarcza
A Grzes tez cycoholik, ostatnio chodzilam tylko w koszulce bez stanika przez ten zastoj to jak lezal sobie na mnie to cycka i tak poszukal i zaczal go ssac przez koszulke 😂😂😂

Wysłane z mojego LG-K120 przy użyciu Tapatalka
Cycoholik
Cytat:
Napisane przez milutek Pokaż wiadomość
Bunny a żebyś wiedziała, że Benny ssie mi różne dziwne części ciała,taki mega ssak z niego
Staram się go nauczyć ssać smoczek, co by trochę moje brodaweczki miały wytchnienia, ale ciężko, wkurza się, niby chce, niby nie, upoci się cały. A próbujemy już piątego, teraz mamy kuleczkę i tak jakby trochę lepiej.

Benio tak jak Grześ śpi w swoim łóżeczku, konsekwentnie go odkładam. Pierwszy synek czasem z nami spał w łóżku, ale często przebudzałam się z paniką, szukałam go, myślałam że spadł z łóżka, po czym okazało się że smacznie śpi w swoim łóżeczku. dlatego teraz żeby nie mieć mętliku w głowie, odkładam do łóżeczka i śpię spokojnie

Bunny powodzenia na zakupach, normalnie Ci kibicuję, bo wiem jaki to wyczyn
Identycznie mialam

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
CamomileS jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-06-18, 09:56   #1018
ania9o
Zakorzenienie
 
Avatar ania9o
 
Zarejestrowany: 2012-01
Lokalizacja: mazowieckie
Wiadomości: 8 080
Dot.: Majówki 2017 cz. I ! <3

Wasze chłopaki to takie ssaki ale moja nie gorsza. TŻ wziął ją na ręce to mu chciała biceps ssać xD mi kiedyś złapała za nos 😁 Także no... Zdarza się 😜 u mojej mamy i teściowej też by chciała za cyca łapać 😜 i też mi się wydaje że nasze dzieciaki potrzebę bliskości zaspokajają przy cycu chociaż nie powiem bo moja jak zasypia to musi się przytulić i czuć ciepło człowieka, odłożyć ją ciężko żeby się nie przebudziła ☺



U nas znowu taka nocka. 21 spanie, 3 jedzenie, 6 jedzenie i od 6 impreza xD zasnęła teraz oczywiście przy cycu ☺
__________________
03.10.2015 żonka
26.04.2017 mamusia
02.08.2018 mamusia
ania9o jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-06-18, 10:00   #1019
999fd1c55571ad5d2d0bdb01d195d36e03efc653
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 6 732
Dot.: Majówki 2017 cz. I ! <3

Cytat:
Napisane przez decorail Pokaż wiadomość
Ja jak zasypiam z synkiem to trzymam go za rączkę
Jakoś bardzo przytulać się nie chce niestety - zazdro Effpe

Vikunia - dzielna mamusia z Ciebie - takiego wypadu jeszcze nie miałam - brawo

Staramy się ok 21 bo kłaść i czasem zaśnie sam, a czasem do 22:30 się bujamy
Może przyjdzie czas że polubi. Maya to straszny przytulas:p
Cytat:
Napisane przez decorail Pokaż wiadomość
Bunny - mój Tż ciągnął cycka ponad 2 lata póki nie został wysłany na detoks do ciotki i wujka - obudził się w nocy i szukając cycka natknął się na owłosioną klatę wujka - już więcej cycka nie chciał
Hahaha 😂😂😂😂

Młoda spała z nami cała noc. Najpierw od 21-3:30 dałam butle ululalam i do kołyski a po 5 płacz więc wzięłam ja do siebie i spała do 8
W sypialni mamy 28 stopni. A na dworze 32... spać się nie da. Mała dzis będzie caly dzień w samym pampersie

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
999fd1c55571ad5d2d0bdb01d195d36e03efc653 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-06-18, 10:19   #1020
marta6704
Zakorzenienie
 
Avatar marta6704
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: z... =)
Wiadomości: 5 000
Dot.: Majówki 2017 cz. I ! <3

Dzięki dziewczyny. Porozmawiałam z tz, wieczorem i w nocy już bardzo się starał. Sam wstał przebrać, rano to samo. Teraz usypia go na rękach. Pierwszy raz.
Mam nadzieję, że to się szybko nie zmieni.
Prosił mnie tylko, żebym konkretnie mu mówiła, że potrzebuję czegoś bo on czasami nie wie i nie widzi, że cos chce.

U nas nocka nie najgorsza. Maluch spał prawie całą noc z nami. I wystarczy, że jestem obok, a on potrafi zasnąć sam. Niesamowite to jest. Bez bujanie, noszenia. Kładę. Łapie za rączkę, przytulam i nagle śpi. Dlatego pospalismy z 3 pobudkami do 9.

Dzisiaj szykuje się piękna pogoda więc pojdziemy na długi spacer.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
marta6704 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Odchowalnia - jestem mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-04-05 20:18:38


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:09.