Panny Młode 2021 - Strona 119 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum ślubne > Jeszcze przed ślubem

Notka

Jeszcze przed ślubem Na tym forum rozmawiamy o tym co powinno zadziać się jeszcze przed ślubem, czyli o wieczorku panieńskim, prezentach.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2021-01-17, 16:18   #3541
Pollinaa
Zakorzenienie
 
Avatar Pollinaa
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 6 118
Dot.: Panny Młode 2021

Cytat:
Napisane przez ciri15 Pokaż wiadomość
Jeszcze biorąc pod uwagę to o czym ludzie na grupach pisali, że np z 150 zaproszonych było 50... Koronawirus to świetna wymówka

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
No właśnie. My obrażać się nie będziemy i nie zdziwię się jak z prawie 100 zostanie między 50-60.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Pollinaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-01-18, 10:55   #3542
f1i2o3
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2020-10
Wiadomości: 132
Dot.: Panny Młode 2021

Cytat:
Napisane przez Pani_Mada Pokaż wiadomość
to trochę niebezpieczne podejście...
Może niebezpieczne, ale ja zapraszam tylko najbliższą rodzinę i przyjaciół wspólnych i że tak to ujmę- własnych od wieeelu lat. "Mój"też podobnie. Ze starszych osób tylko nasi rodzice.

Oczywiście nie obrażę się jeśli ktoś odmówi, ale mam nadzieję, że te osoby które cos dla mnie znaczą, nie będą się obawiać i przyjdą, bo ja dla nich też znaczę . Wiem, że dwie osoby mają pracę wyjazdową i w marcu będę wiedziała czy będą w PL, a jedna dziewczyna będzie w mocno zaawansowanej ciąży -więc zapraszam tylko na ślub.

Tylko wiecie, ja mam max 50 osób, i na świeżym powietrzu w sumie, więc to inny typ wesela

Edytowane przez f1i2o3
Czas edycji: 2021-01-18 o 10:58
f1i2o3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-01-18, 13:09   #3543
savior_
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-11
Wiadomości: 218
Dot.: Panny Młode 2021

Cytat:
Napisane przez f1i2o3 Pokaż wiadomość
Może niebezpieczne, ale ja zapraszam tylko najbliższą rodzinę i przyjaciół wspólnych i że tak to ujmę- własnych od wieeelu lat. "Mój"też podobnie. Ze starszych osób tylko nasi rodzice.

Oczywiście nie obrażę się jeśli ktoś odmówi, ale mam nadzieję, że te osoby które cos dla mnie znaczą, nie będą się obawiać i przyjdą, bo ja dla nich też znaczę . Wiem, że dwie osoby mają pracę wyjazdową i w marcu będę wiedziała czy będą w PL, a jedna dziewczyna będzie w mocno zaawansowanej ciąży -więc zapraszam tylko na ślub.

Tylko wiecie, ja mam max 50 osób, i na świeżym powietrzu w sumie, więc to inny typ wesela
Ja też będę zapraszać tylko tych najbliższych i przyjaciół. Nie chcę wielkiej imprezy i liczę na to, że zaproszeni przyjdą. Jeśli nie to już większy problem. Ale zobaczymy czy w ogóle będzie wesele. Śniło mi się, że Kościół mi odmówił terminu, bo covid i to w dniu ślubu. Poszłam w sukience do restauracji przestawić termin i był 'najbliższy' jakoś za dwa lata. I Pani była oburzona, że przychodzę w dniu imprezy i opieprzyła mnie, że powinnam dwa dni wcześniej to zgłosić Do tego śniło mi się, że mój zespół splajtował i klops.
Nie drukowałam jeszcze zaproszeń i nie roznosiłam. Boję się, że nie będzie i tak wesela bo obostrzenia. Termin majowy..

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
savior_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-01-18, 17:34   #3544
kapsw
Rozeznanie
 
Avatar kapsw
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 782
Dot.: Panny Młode 2021

Dawno się nie odzywałam...


Ale dziś powstał projekt mojej sukienki i jakoś no, kolejna rzecz z głowy. Ślub w październiku, pierwsza przymiarka w sierpniu. Ostatecznie będzie trochę inna niż moja inspiracja - tzn. pod kątem koronki. Podobały mi się ciężkie gipiury, ale jednak ograniczenie ruchów jest słabym pomysłem w moim przypadku (lubimy tańczyć i no nie widzę tego, a koniecznie chcę długi rękaw, bo podobają mi się + pora roku) + po przyłożeniu do ciała jednak jakoś tego nie czułam (taki ciężkawy efekt, a ja delikatna jestem), więc będzie lżejsza koronka francuska.
No i cena w miarę, zmieściła się w założeniach.

Jeszcze trochę i będę rozglądać się za zaproszeniami. No i próbuję ogarnąć tort... ale tu będę niestety bardzo wybredna, jestem wyczulona na wszystkie sztuczne dodatki do ciast, itp. a miałam okazję zawodowo duuużo ciast degustować i smak mi się wyostrzył.

Nadal liczymy, że uda się w październiku bez większych ograniczeń, choć niepokojący jest brak informacji nt. sezonu ślubnego (rządzącym pewnie wydaje się, że mogą powiedzieć np. w kwietniu że od kwietnia można robić wesela, bo ich wyobraźnia chyba nie zakłada, że te imprezy są planowane i robione z wyprzedzeniem... ). I tak zapraszamy najbliższe osoby - ok. 60 osób na liście gości.

Jeśli nie będzie można - będzie ślub bez wesela, obiad na sali albo impreza w domu z cateringiem, zależnie od poziomu ograniczeń.
__________________
Źle czy dobrze, okaże się później. Ale trzeba działać, śmiało chwytać życie za grzywę. Wierz mi, malutka, żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania. Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się. / Andrzej Sapkowski
kapsw jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-01-18, 19:00   #3545
Lottie69
Zakorzenienie
 
Avatar Lottie69
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 13 308
Dot.: Panny Młode 2021

Cytat:
Napisane przez kapsw Pokaż wiadomość

Nadal liczymy, że uda się w październiku bez większych ograniczeń, choć niepokojący jest brak informacji nt. sezonu ślubnego (rządzącym pewnie wydaje się, że mogą powiedzieć np. w kwietniu że od kwietnia można robić wesela, bo ich wyobraźnia chyba nie zakłada, że te imprezy są planowane i robione z wyprzedzeniem... ). I tak zapraszamy najbliższe osoby - ok. 60 osób na liście gości.



Tylko przypomnę, że w ubiegłym roku dali znać chyba koniec maja, że można robić wesela
To było jakoś 2 tyg przed moim terminem i nie miałam takich nerwów ze stali, żeby czekać w niepewności.


Teraz już mi wszystko jedno
Lottie69 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-01-18, 19:36   #3546
kapsw
Rozeznanie
 
Avatar kapsw
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 782
Dot.: Panny Młode 2021

Oo właśnie. Nie śledziłam rok temu aż tak, za to udało nam się być na ostatnim legalnym weselu 17.10 i podziwiam znajomych za spokój w obliczu "za dwa dni mamy ślub, musimy ściąć jeszcze listę gości" (weszli w czerwoną strefę, ale lista gości ścięła się samoistnie).

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Źle czy dobrze, okaże się później. Ale trzeba działać, śmiało chwytać życie za grzywę. Wierz mi, malutka, żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania. Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się. / Andrzej Sapkowski
kapsw jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-01-19, 08:14   #3547
f1i2o3
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2020-10
Wiadomości: 132
Dot.: Panny Młode 2021

Cytat:
Napisane przez kapsw Pokaż wiadomość
Dawno się nie odzywałam...


Ale dziś powstał projekt mojej sukienki i jakoś no, kolejna rzecz z głowy. Ślub w październiku, pierwsza przymiarka w sierpniu. Ostatecznie będzie trochę inna niż moja inspiracja - tzn. pod kątem koronki. Podobały mi się ciężkie gipiury, ale jednak ograniczenie ruchów jest słabym pomysłem w moim przypadku (lubimy tańczyć i no nie widzę tego, a koniecznie chcę długi rękaw, bo podobają mi się + pora roku) + po przyłożeniu do ciała jednak jakoś tego nie czułam (taki ciężkawy efekt, a ja delikatna jestem), więc będzie lżejsza koronka francuska.
No i cena w miarę, zmieściła się w założeniach.

Jeszcze trochę i będę rozglądać się za zaproszeniami. No i próbuję ogarnąć tort... ale tu będę niestety bardzo wybredna, jestem wyczulona na wszystkie sztuczne dodatki do ciast, itp. a miałam okazję zawodowo duuużo ciast degustować i smak mi się wyostrzył.

Nadal liczymy, że uda się w październiku bez większych ograniczeń, choć niepokojący jest brak informacji nt. sezonu ślubnego (rządzącym pewnie wydaje się, że mogą powiedzieć np. w kwietniu że od kwietnia można robić wesela, bo ich wyobraźnia chyba nie zakłada, że te imprezy są planowane i robione z wyprzedzeniem... ). I tak zapraszamy najbliższe osoby - ok. 60 osób na liście gości.

Jeśli nie będzie można - będzie ślub bez wesela, obiad na sali albo impreza w domu z cateringiem, zależnie od poziomu ograniczeń.

Gratuluje projektu sukni

A to tort to tak wcześnie trzeba ogarniać?
Ja mam planowo ślub w czerwcu i chciałam się za to wziąć jakoś w marcu/kwietniu...


Liczę że od kwietnia ruszy sezon ślubny.
f1i2o3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2021-01-19, 10:30   #3548
pitrasiaa
Raczkowanie
 
Avatar pitrasiaa
 
Zarejestrowany: 2016-11
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 108
Dot.: Panny Młode 2021

Ja liczę że do września sporo się ogarnie. I też idę w tym tygodniu zamówić obrączki.

Chce mojego namówić na oglądanie garniturów. Znalazłam jedna pracownie w Krakowie na Floriańskiej gdzie szyja piękne za 3 tysiące razem z kamizelką. Ile dają wasi Panowie?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
pitrasiaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-01-19, 12:07   #3549
Pollinaa
Zakorzenienie
 
Avatar Pollinaa
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 6 118
Dot.: Panny Młode 2021

Cytat:
Napisane przez pitrasiaa Pokaż wiadomość
Ja liczę że do września sporo się ogarnie. I też idę w tym tygodniu zamówić obrączki.

Chce mojego namówić na oglądanie garniturów. Znalazłam jedna pracownie w Krakowie na Floriańskiej gdzie szyja piękne za 3 tysiące razem z kamizelką. Ile dają wasi Panowie?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Mój kupił za 590zł z Pawo, a koszulę za 49 z Wólczanki, buty 230. Już ma wszystko

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Pollinaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-01-19, 12:21   #3550
raspberry21
Raczkowanie
 
Avatar raspberry21
 
Zarejestrowany: 2019-07
Lokalizacja: małopolskie
Wiadomości: 493
Dot.: Panny Młode 2021

Moj kupił na promce cały zestaw w Pako Lorente za tysiaka. No jeszcze musi dokupić kamizelkę bo nie było akurat jego rozmiaru. Poza tym ma wszystko

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
raspberry21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-01-19, 12:43   #3551
Kat_wisz
Rozeznanie
 
Avatar Kat_wisz
 
Zarejestrowany: 2020-02
Wiadomości: 890
Dot.: Panny Młode 2021

Mój ma w cenie wesela
tylko kupi buty i jakieś dodatki

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Kat_wisz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2021-01-19, 13:06   #3552
Personal_Jesus
Zakorzenienie
 
Avatar Personal_Jesus
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Trójmiasto
Wiadomości: 38 005
Dot.: Panny Młode 2021

Witam Dołączam, data ślubu 21.08.2021
__________________
Every siren often my lullaby Every heartbeat functioning thrown to the night I'm quenched in your light And see the floor rising through a dream Forgotten thoughts lost in a memorable theme And soaked to the skin


Mój kulinarny kącik
Personal_Jesus jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-01-19, 13:40   #3553
raspberry21
Raczkowanie
 
Avatar raspberry21
 
Zarejestrowany: 2019-07
Lokalizacja: małopolskie
Wiadomości: 493
Dot.: Panny Młode 2021

Cytat:
Napisane przez Personal_Jesus Pokaż wiadomość
Witam Dołączam, data ślubu 21.08.2021
Hej
Dużo macie już załatwione?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
raspberry21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-01-19, 18:01   #3554
kapsw
Rozeznanie
 
Avatar kapsw
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 782
Dot.: Panny Młode 2021

Cytat:
Napisane przez f1i2o3 Pokaż wiadomość
Gratuluje projektu sukni

A to tort to tak wcześnie trzeba ogarniać?
Ja mam planowo ślub w czerwcu i chciałam się za to wziąć jakoś w marcu/kwietniu...


Liczę że od kwietnia ruszy sezon ślubny.
Pewnie nie, ale się rozglądam, bo wesele robimy 120 km od miejsca w którym mieszkamy na co dzień i nie znam tam miejscowych cukierni (a mieszkańcy mają gust inny niż ja, więc rady się nie sprawdzają) więc to nie jest dla mnie oczywisty wybór. W okolicach naszego zamieszkania byłyby to dla mnie wybory oczywiste, więc pewnie zostawiłabym na później.

Btw. jakąś większą zasadność widzę w wydawaniu na garnitur niż sukienkę. Garnitur przynajmniej później się przyda, marzy mi się, żeby kupił taki porządny, 100% wełny. Zobaczymy jak wyjdzie z budżetem.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Źle czy dobrze, okaże się później. Ale trzeba działać, śmiało chwytać życie za grzywę. Wierz mi, malutka, żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania. Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się. / Andrzej Sapkowski
kapsw jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-01-19, 18:40   #3555
Pani_Mada
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 18 614
Dot.: Panny Młode 2021

Cytat:
Napisane przez kapsw Pokaż wiadomość
Btw. jakąś większą zasadność widzę w wydawaniu na garnitur niż sukienkę. Garnitur przynajmniej później się przyda, marzy mi się, żeby kupił taki porządny, 100% wełny. Zobaczymy jak wyjdzie z budżetem.
garnitur męża będzie pewnie co najmniej 2 razy droższy niż moja sukienka
Pani_Mada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-01-19, 20:35   #3556
ciri15
Ekspert od Dupy Strony
 
Avatar ciri15
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 20 778
Dot.: Panny Młode 2021

Ja tam nie wiem czy mojemu jego.garnitur się jeszcze przyda, podobają mi się takie wyróżniające się, żeby z daleka było widać że to Pan młody, a nie gość, więc głupio byłoby tak się chyba wybrać na inną okazje

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Jak na św. Hieronima jest deszcz albo go ni ma, to na św. Szczepana pada albo nie pada.

ciri15 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-01-19, 22:13   #3557
leille
hayat güzeldir ₊⋆ ☽
 
Avatar leille
 
Zarejestrowany: 2015-07
Wiadomości: 20 011
Dot.: Panny Młode 2021

Cytat:
Napisane przez f1i2o3 Pokaż wiadomość
A to tort to tak wcześnie trzeba ogarniać?
Ja mam planowo ślub w czerwcu i chciałam się za to wziąć jakoś w marcu/kwietniu...


Liczę że od kwietnia ruszy sezon ślubny.
My mamy ślub w sierpniu, a jakoś tydzień temu już zarezerwowałam termin w cukierni i Pani mi pisała, że to już odpowiedni moment, a do ślubu jeszcze 6 miesięcy
__________________
» magister żona 🕊
leille jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-01-20, 07:59   #3558
Personal_Jesus
Zakorzenienie
 
Avatar Personal_Jesus
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Trójmiasto
Wiadomości: 38 005
Dot.: Panny Młode 2021

Cytat:
Napisane przez raspberry21 Pokaż wiadomość
Hej
Dużo macie już załatwione?
Datę w kościele, salę, dziewczynę od zdjęć, dj-a, panią od dekoracji, dziewczyna od wypieków zamówiona, ja mam sukienkę i buty, wiem kto zrobi zaproszenia, zapisani jesteśmy na nauki przedmałżeńskie, mam makijażystkę, także chyba sporo
__________________
Every siren often my lullaby Every heartbeat functioning thrown to the night I'm quenched in your light And see the floor rising through a dream Forgotten thoughts lost in a memorable theme And soaked to the skin


Mój kulinarny kącik
Personal_Jesus jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-01-20, 09:06   #3559
LiviaVe
hę?
 
Avatar LiviaVe
 
Zarejestrowany: 2018-02
Wiadomości: 1 867
Dot.: Panny Młode 2021

Dostałam kolejną wycenę tortów i ciast - tym razem z cukierni. Tort na 70 osób 550 zł, ciasta 25 zł/kg, paczki 17 zł. Zamawiacie paczki z ciastem?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
LiviaVe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2021-01-20, 09:10   #3560
Gwiazdeczka223
Zakorzenienie
 
Avatar Gwiazdeczka223
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 3 819
Dot.: Panny Młode 2021

Hej dziewczyny!
Melduję że zamówiśmy obrączki i jeszcze udało nam się z 15% zniżką więc w ogóle bajka

Mam ostatnio pewne rozkminki co do mojej sukni ślubnej, zapraszam na grupę!

---------- Dopisano o 10:10 ---------- Poprzedni post napisano o 10:09 ----------

Cytat:
Napisane przez LiviaVe Pokaż wiadomość
Dostałam kolejną wycenę tortów i ciast - tym razem z cukierni. Tort na 70 osób 550 zł, ciasta 25 zł/kg, paczki 17 zł. Zamawiacie paczki z ciastem?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja nie, w naszych stronach nie spotkałam się żeby ktoś dawał
__________________
Wymiana
Gwiazdeczka223 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-01-20, 09:23   #3561
raspberry21
Raczkowanie
 
Avatar raspberry21
 
Zarejestrowany: 2019-07
Lokalizacja: małopolskie
Wiadomości: 493
Dot.: Panny Młode 2021

Cytat:
Napisane przez LiviaVe Pokaż wiadomość
Dostałam kolejną wycenę tortów i ciast - tym razem z cukierni. Tort na 70 osób 550 zł, ciasta 25 zł/kg, paczki 17 zł. Zamawiacie paczki z ciastem?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
My mamy 23zl za paczkę. Ale nie wiemy jeszcze czy będziemy dawać. Na początku przy planowaniu wesela na 200 osób chcieliśmy z tego zrezygnować a teraz nie wiem 🤷☠♀️ możliwe, że weźmiemy bo u nas to dość popularne.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
raspberry21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-01-20, 09:27   #3562
Lottie69
Zakorzenienie
 
Avatar Lottie69
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 13 308
Dot.: Panny Młode 2021

Cytat:
Napisane przez LiviaVe Pokaż wiadomość
Dostałam kolejną wycenę tortów i ciast - tym razem z cukierni. Tort na 70 osób 550 zł, ciasta 25 zł/kg, paczki 17 zł. Zamawiacie paczki z ciastem?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Tak, ale koszta były całkiem spoko. U mnie jest mega zakorzeniony zwyczaj ciasta na odchodne, więc nawet sobie nie wyobrażam bez
Muszę się zdzwonić znowu z cukiernią co i jak...
Lottie69 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-01-20, 10:40   #3563
LiviaVe
hę?
 
Avatar LiviaVe
 
Zarejestrowany: 2018-02
Wiadomości: 1 867
Dot.: Panny Młode 2021

U nas właśnie też chyba na każdym weselu było ciasto, czasami jeszcze wódka. No ale z wódki napewno rezygnujemy. Rozmawiałam z narzeczonym - nie wyobraża sobie nie mieć paczek . A na szczęście nie jest to duży koszt, totym samym nie będziemy się już raczej bawić w żadne inne podziękowania dla gości.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
LiviaVe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-01-20, 11:42   #3564
ciri15
Ekspert od Dupy Strony
 
Avatar ciri15
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 20 778
Dot.: Panny Młode 2021

Cytat:
Napisane przez LiviaVe Pokaż wiadomość
Dostałam kolejną wycenę tortów i ciast - tym razem z cukierni. Tort na 70 osób 550 zł, ciasta 25 zł/kg, paczki 17 zł. Zamawiacie paczki z ciastem?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
U nas się daje, ale ja nie zamierzam, dla mnie to dodatkowy koszt, wolę go przeznaczyć na coś co będzie na weselu/ślubie i nie daje prezentów dla gości.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Jak na św. Hieronima jest deszcz albo go ni ma, to na św. Szczepana pada albo nie pada.

ciri15 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-01-20, 11:43   #3565
pitrasiaa
Raczkowanie
 
Avatar pitrasiaa
 
Zarejestrowany: 2016-11
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 108
Dot.: Panny Młode 2021

Ja jestem trochę przeciw paczkom u mnie bo większość gości będzie przyjezdnych i nie wiem czy będą mieć lodówkę w miejscu noclegu, czy nie... a dawać samo kruche ciasto, czy inne bez kremów to dla mnie słabe (chociaż ja jestem łasuchem ).

Moja mama za to jest bardzo za i chce nawet za to zapłacić. U mnie jest to zwyczajem, ale ja trochę idę na przekór zwyczajom weselnym u mnie w rodzinie (prawdopodobnie będę pierwszą panną młodą bez brzucha na ślubie w tym pokoleniu :"D)


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
pitrasiaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-01-20, 11:45   #3566
Personal_Jesus
Zakorzenienie
 
Avatar Personal_Jesus
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Trójmiasto
Wiadomości: 38 005
Dot.: Panny Młode 2021

Ja właśnie chyba też rezygnuję z prezentów dla gości. Jakoś zawsze te prezenty lądują w szufladzie z innymi rzeczami i leżą bez sensu. A nie mam pomysłu co dać oryginalnego.
__________________
Every siren often my lullaby Every heartbeat functioning thrown to the night I'm quenched in your light And see the floor rising through a dream Forgotten thoughts lost in a memorable theme And soaked to the skin


Mój kulinarny kącik

Edytowane przez Personal_Jesus
Czas edycji: 2021-01-20 o 11:52
Personal_Jesus jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-01-20, 12:52   #3567
LiviaVe
hę?
 
Avatar LiviaVe
 
Zarejestrowany: 2018-02
Wiadomości: 1 867
Dot.: Panny Młode 2021

Cytat:
Napisane przez pitrasiaa Pokaż wiadomość
Ja jestem trochę przeciw paczkom u mnie bo większość gości będzie przyjezdnych i nie wiem czy będą mieć lodówkę w miejscu noclegu, czy nie... a dawać samo kruche ciasto, czy inne bez kremów to dla mnie słabe (chociaż ja jestem łasuchem ).

Moja mama za to jest bardzo za i chce nawet za to zapłacić. U mnie jest to zwyczajem, ale ja trochę idę na przekór zwyczajom weselnym u mnie w rodzinie (prawdopodobnie będę pierwszą panną młodą bez brzucha na ślubie w tym pokoleniu :"D)


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
W przypadku dużej ilości przyjezdnych gości, to faktycznie może lepiej zrezygnować z takich paczek. U nas wszyscy są dookoła komina

Przyszedł mi 3 metrowy welon z Ali - jest ekstra! Nie jestem jednak pewna koloru, więc zamówiłam jeszcze drugi.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
LiviaVe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-01-20, 13:18   #3568
Pani_Mada
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 18 614
Dot.: Panny Młode 2021

Cytat:
Napisane przez Lottie69 Pokaż wiadomość
Tak, ale koszta były całkiem spoko. U mnie jest mega zakorzeniony zwyczaj ciasta na odchodne, więc nawet sobie nie wyobrażam bez
Muszę się zdzwonić znowu z cukiernią co i jak...
u nas też to bardzo mocno zakorzeniony zwyczaj. myślałam o tym, żeby zrezygnować ale... no z pewnością sporo gości byłoby rozczarowanych. a sama też lubię sobie po weselu zjeść ciasto, bo dopiero wtedy mam na nie ochotę.
z wielu tradycji regionalnych rezygnuję, ale to akurat zostaje. Ci przyjezdni z noclegami dostaną paczki dopiero przy wymeldowaniu z hotelu, a do tego czasu będą w chłodni.

---------- Dopisano o 14:18 ---------- Poprzedni post napisano o 14:18 ----------

Cytat:
Napisane przez LiviaVe Pokaż wiadomość
W przypadku dużej ilości przyjezdnych gości, to faktycznie może lepiej zrezygnować z takich paczek. U nas wszyscy są dookoła komina

Przyszedł mi 3 metrowy welon z Ali - jest ekstra! Nie jestem jednak pewna koloru, więc zamówiłam jeszcze drugi.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
daj linka
Pani_Mada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-01-20, 15:23   #3569
LiviaVe
hę?
 
Avatar LiviaVe
 
Zarejestrowany: 2018-02
Wiadomości: 1 867
Dot.: Panny Młode 2021

Link: 37,86 zł 8%OFF | NZUK eleganckie akcesoria ślubne 3 metry 2 warstwy welon slubny biały kość słoniowa prosty welon ślubny z grzebieniem welon slubny gorąca sprzedaż
https://a.aliexpress.com/_m0x9ak5

Zamówiłam kość słoniową, ale czekam jeszcze na biały.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
LiviaVe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-01-20, 16:13   #3570
_Poli_
Rozeznanie
 
Avatar _Poli_
 
Zarejestrowany: 2018-09
Wiadomości: 707
Dot.: Panny Młode 2021

U nas też jest mocno zakorzeniony zwyczaj dawania ciasta i wódki po weselu. Generalnie tż nie chce robić właśnie prezentów typu mydełka, krówki, herbata itp. Wydaje mi się, że jakbyśmy dawali i ciasto i jakiś prezent i wódkę to to jest zdecydowanie za dużo Więc ma tę chwilę pozostaje w planach to ciasto + wódka do przedyskutowania.

Ja w sobotę idę do salonu w końcu poszukać sukni chciałam do 2 salonów w których już byłam ale jeden siostra zarezerwowała mi na 12.30 a drugi miał wolną godzinę tylko 13. Pani podobno jak usłyszała że w takim razie dziękuję to stwierdziła że na 13.30 zapisze. Ale jestem sceptycznie nastawiona. Byłam w 3 miejscach i faktycznie w jednym byłam około 25 minut ale w pozostałych 2 raczej mniej więcej 40-50. A jeszcze pozostaje dojazd. Więc nie wiem chyba będę dzwonić i dopytywać. Bo nawet jeśli będę na czas to nie chcę czuć że koniecznie muszę się zmieścić w tych 30 minutach...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
_Poli_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Jeszcze przed ślubem


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-03-30 09:57:50


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 17:02.