Mamusie październik 2021 cz. 3. - Strona 37 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Odchowalnia - jestem mamą

Notka

Odchowalnia - jestem mamą Forum dla rodziców. Tutaj porozmawiasz o połogu, karmieniu, wychowaniu dziecka. Wejdź i podziel się swoją wiedzą i doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2021-10-15, 18:38   #1081
LadyWhisper
Zakorzenienie
 
Avatar LadyWhisper
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 8 268
Dot.: Mamusie październik 2021 cz. 3.

Alios jak są grudki to spróbuj podczas karmienia głaskać w kierunku sutka, to samo w trakcie prysznica czy odciągania.

Co mogę bezpiecznego na infekcje dróg moczowych? Położna mówiła o urofuraginie ale w aptece mi odradzili i dali fitolizyne (sok z żurawiny pije i przepijam majątek już od sierpnia gdzieś )


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
__________________

.... Dziecko - to przecinek między ojcem a matką. Ale i spójnik.
Z Każdym Dniem Coraz Bardziej




LadyWhisper jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-10-15, 18:41   #1082
kawowa_lkj
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2021-02
Wiadomości: 542
Dot.: Mamusie październik 2021 cz. 3.

Cytat:
Napisane przez LadyWhisper Pokaż wiadomość
Alios jak są grudki to spróbuj podczas karmienia głaskać w kierunku sutka, to samo w trakcie prysznica czy odciągania.

Co mogę bezpiecznego na infekcje dróg moczowych? Położna mówiła o urofuraginie ale w aptece mi odradzili i dali fitolizyne (sok z żurawiny pije i przepijam majątek już od sierpnia gdzieś )


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Nie wiem czy przy kp, ale w ciąży gin dała mi Femistine - drogie, jednak dopiero to zadziałało i uniknęłam antybiotyku. Może o to podpytaj polożną.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
kawowa_lkj jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-10-15, 19:01   #1083
anilani
Raczkowanie
 
Avatar anilani
 
Zarejestrowany: 2019-08
Wiadomości: 440
Dot.: Mamusie październik 2021 cz. 3.

To ja jeszcze na zastój polecę karmienie w pozycji spod pachy i tak jak dziewczyny piszą, głaskanie piersi w kierunku brodawki. Pamiętam, że bolało tak, że karmiłam i płakałam, za to ulga przyszła naprawdę bardzo szybko, chyba właśnie od razu po tym jednym karmieniu. Trzymam kciuki, aby szybko przeszło

Lady, a może Urosept? Na pewno można brać w ciąży, więc może i przy kp jest dozwolony

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Edytowane przez anilani
Czas edycji: 2021-10-15 o 19:03
anilani jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-10-15, 19:20   #1084
Carillon
Zadomowienie
 
Avatar Carillon
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 1 126
GG do Carillon
Dot.: Mamusie październik 2021 cz. 3.

Cytat:
Napisane przez A_Lios92 Pokaż wiadomość
To ibuprofen można przy kp? :O Jeszcze w przypadku tak malutkiego dziecka? Bo z tego co wiem, to ibuprofen można podawać niemowlakom dopiero od 3 miesiąca, a do 3 tylko paracetamol i myślałam, że przy kp ta sama zasada.

O, a co to za sposób na wilczycę, bo pierwsze słyszę?




Ja to jestem zielona w temacie. Jak dzwoniłam do tej położnej to już miałam w głowie wizję antybiotyku i zakończenia kp. Dziś odciągałam laktatorem z tej bolącej piersi (dostałam za to burę od położnej ) i dałam małej butelką. A raczej próbowałam dać! Ten jej urażony wzrok powiedział mi wszystko
Cytat:
Napisane przez A_Lios92 Pokaż wiadomość
Niestety, boli mnie nie tylko przy karmieniu, to stały ból. Jak młoda jest przy piersi to czuję dodatkowo takie nieprzyjemne mrowienie (wcześniej tego nie było i to tylko w tej jednej piersi), jakby prąd mnie tam przechodził. Na razie wzięłam paracetamol, kurczę ibuprofen wydaje mi się jednak za mocny. Jak jutro będzie gorzej, to pewnie spróbuję, ale raczej wtedy przerzucę się na mm, a swoje będę odciągać i wylewać. Słabe rozwiązanie, ale chyba się nie odważę (mam awersję do leków wszelkiego typu - baaaardzo złe doświadczenia z przeszłości).
Trochę tego nie rozumiem. Czemu to źle że dajesz odciągnięte mleko? To przez te środki przeciwbólowe?
Przy zastojach niby mówią żeby przykładać dziecko do piersi.
Wiem tyle co usłyszałam i przeczytałam 🤭

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Carillon jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-10-15, 21:31   #1085
LadyWhisper
Zakorzenienie
 
Avatar LadyWhisper
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 8 268
Mamusie październik 2021 cz. 3.

Jak mi nie przejdzie do pn po zwiększonej dawce żurawiny i tej fitolizyne to się zapisze na e-poradę. Dzięki za podpowiedzi z KP jest chyba gorzej niż z ciaza jeżeli chodzi o leki


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
__________________

.... Dziecko - to przecinek między ojcem a matką. Ale i spójnik.
Z Każdym Dniem Coraz Bardziej





Edytowane przez LadyWhisper
Czas edycji: 2021-10-15 o 21:45
LadyWhisper jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-10-16, 07:40   #1086
A_Lios92
Zadomowienie
 
Avatar A_Lios92
 
Zarejestrowany: 2019-09
Wiadomości: 1 082
Dot.: Mamusie październik 2021 cz. 3.

Cytat:
Napisane przez Carillon Pokaż wiadomość
Trochę tego nie rozumiem. Czemu to źle że dajesz odciągnięte mleko? To przez te środki przeciwbólowe?
Przy zastojach niby mówią żeby przykładać dziecko do piersi.
Wiem tyle co usłyszałam i przeczytałam 🤭

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Tak, obawiam się tych leków w mleku. Chociaż teraz jak dziewczyny piszą, że ibuprofen jest ok, to już sama nie wiem 🤷 Tak na szybko zerknęłam do internetów i faktycznie wszędzie pojawia się, że jest bezpieczny. Muszę dopytać położną. Albo lekarza, bo chyba nas wizyta nie ominie - na nasze odparzenia nie pomaga nawet sudocrem, małej porobiły się ranki i obawiam się, że to jakaś infekcja 😭

Dzięki dziewczyny za wszystkie rady, ja już to wszystko robię - okłady, masaże. Niestety wczoraj na wieczór dostałam gorączki i wyszło mi zaczerwienienie na piersi 😩 Dziś już tej gorączki nie mam i mniej mnie boli (przy karmieniu już wcale), ale zaczerwienienie zostało. Czy to może samo przejść, bez jakiegoś leczenia farmakologicznego? Teraz jest weekend, więc i tak muszę czekać do poniedziałku, żeby umówić się do lekarza.
A_Lios92 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-10-16, 07:44   #1087
bonnie_j
Wtajemniczenie
 
Avatar bonnie_j
 
Zarejestrowany: 2018-04
Wiadomości: 2 014
Dot.: Mamusie październik 2021 cz. 3.

Cytat:
Napisane przez A_Lios92 Pokaż wiadomość
Tak, obawiam się tych leków w mleku. Chociaż teraz jak dziewczyny piszą, że ibuprofen jest ok, to już sama nie wiem 🤷 Tak na szybko zerknęłam do internetów i faktycznie wszędzie pojawia się, że jest bezpieczny. Muszę dopytać położną. Albo lekarza, bo chyba nas wizyta nie ominie - na nasze odparzenia nie pomaga nawet sudocrem, małej porobiły się ranki i obawiam się, że to jakaś infekcja

Dzięki dziewczyny za wszystkie rady, ja już to wszystko robię - okłady, masaże. Niestety wczoraj na wieczór dostałam gorączki i wyszło mi zaczerwienienie na piersi Dziś już tej gorączki nie mam i mniej mnie boli (przy karmieniu już wcale), ale zaczerwienienie zostało. Czy to może samo przejść, bez jakiegoś leczenia farmakologicznego? Teraz jest weekend, więc i tak muszę czekać do poniedziałku, żeby umówić się do lekarza.
Ja bym się wybrała do lekarza. Jeśli to zapalenie to może się przerodzić w ropień. lepiej to sprawdzić.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
bonnie_j jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2021-10-16, 07:48   #1088
karla906
Wtajemniczenie
 
Avatar karla906
 
Zarejestrowany: 2014-07
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 2 254
Dot.: Mamusie październik 2021 cz. 3.

Cytat:
Napisane przez A_Lios92 Pokaż wiadomość
Tak, obawiam się tych leków w mleku. Chociaż teraz jak dziewczyny piszą, że ibuprofen jest ok, to już sama nie wiem 🤷 Tak na szybko zerknęłam do internetów i faktycznie wszędzie pojawia się, że jest bezpieczny. Muszę dopytać położną. Albo lekarza, bo chyba nas wizyta nie ominie - na nasze odparzenia nie pomaga nawet sudocrem, małej porobiły się ranki i obawiam się, że to jakaś infekcja

Dzięki dziewczyny za wszystkie rady, ja już to wszystko robię - okłady, masaże. Niestety wczoraj na wieczór dostałam gorączki i wyszło mi zaczerwienienie na piersi Dziś już tej gorączki nie mam i mniej mnie boli (przy karmieniu już wcale), ale zaczerwienienie zostało. Czy to może samo przejść, bez jakiegoś leczenia farmakologicznego? Teraz jest weekend, więc i tak muszę czekać do poniedziałku, żeby umówić się do lekarza.
Może samo przejść jak najbardziej ale warto i tak planowo żeby ktoś to obejrzał żebyś była już potem spokojna.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
karla906 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-10-16, 08:09   #1089
kawowa_lkj
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2021-02
Wiadomości: 542
Dot.: Mamusie październik 2021 cz. 3.

Cytat:
Napisane przez A_Lios92 Pokaż wiadomość
Tak, obawiam się tych leków w mleku. Chociaż teraz jak dziewczyny piszą, że ibuprofen jest ok, to już sama nie wiem 🤷 Tak na szybko zerknęłam do internetów i faktycznie wszędzie pojawia się, że jest bezpieczny. Muszę dopytać położną. Albo lekarza, bo chyba nas wizyta nie ominie - na nasze odparzenia nie pomaga nawet sudocrem, małej porobiły się ranki i obawiam się, że to jakaś infekcja

Dzięki dziewczyny za wszystkie rady, ja już to wszystko robię - okłady, masaże. Niestety wczoraj na wieczór dostałam gorączki i wyszło mi zaczerwienienie na piersi Dziś już tej gorączki nie mam i mniej mnie boli (przy karmieniu już wcale), ale zaczerwienienie zostało. Czy to może samo przejść, bez jakiegoś leczenia farmakologicznego? Teraz jest weekend, więc i tak muszę czekać do poniedziałku, żeby umówić się do lekarza.
Może przejść, ale przy gorączce ja bym brała ibuprom. Może chociaż teleporada? Do pon może się pogorszyć...
A co do odparzen, to możliwe, że już jakąś masc z antybiotykiem bedzie potrzebna. Takie odparzenia do ranek tez niestety miał mój starszak, dostaliśmy wtedy od pediatry jakąś mocniejszą masc na receptę i clotrimazolum, to na zmianę dopiero pomogło. Ale przygotuj się, że jak już są ranki, to się chwilę goi

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
kawowa_lkj jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-10-16, 08:40   #1090
A_Lios92
Zadomowienie
 
Avatar A_Lios92
 
Zarejestrowany: 2019-09
Wiadomości: 1 082
Dot.: Mamusie październik 2021 cz. 3.

Cytat:
Napisane przez bonnie_j Pokaż wiadomość
Ja bym się wybrała do lekarza. Jeśli to zapalenie to może się przerodzić w ropień. lepiej to sprawdzić.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Cytat:
Napisane przez karla906 Pokaż wiadomość
Może samo przejść jak najbardziej ale warto i tak planowo żeby ktoś to obejrzał żebyś była już potem spokojna.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Cytat:
Napisane przez kawowa_lkj Pokaż wiadomość
Może przejść, ale przy gorączce ja bym brała ibuprom. Może chociaż teleporada? Do pon może się pogorszyć...
A co do odparzen, to możliwe, że już jakąś masc z antybiotykiem bedzie potrzebna. Takie odparzenia do ranek tez niestety miał mój starszak, dostaliśmy wtedy od pediatry jakąś mocniejszą masc na receptę i clotrimazolum, to na zmianę dopiero pomogło. Ale przygotuj się, że jak już są ranki, to się chwilę goi

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Dzięki wielkie. Wezmę ten ibuprom, chociaż mam wrażenie, że naprawdę jest lepiej niż wczoraj. Nawet ta pierś ma już normalną temperaturę (wczoraj na wieczór miała już 39 stopni). Jak tylko zacznie się znowu pogarszać to szukam lekarza na teleporadę, naprawdę biorę wszystko oby uniknąć soru (w moim mieście jest taki, że równie dobrze mogę iść od razu do zakładu pogrzebowego 🙈 )

A co do odparzeń to właśnie się już nastawiam na wszystko - maść z antybiotykiem, steryd… Najważniejsze dla mnie jest to, że mała nie wygląda jakby cierpiała, trochę protestuje przy zmianie pieluszki, ale ogólnie chyba jej to mocno nie boli.
Podejrzewam też, że będzie u nas jakaś alergia pokarmowa i może stąd te podrażnienia. Moje kp raczej zmierza ku końcowi, bo ja serio nie mam siły, żeby teraz wprowadzać dietę eliminacyjną, czekać przez kilka tygodni na efekty i męczyć dziecko. No i jeszcze te zapalenie. Echhh, a zapowiadało się tak kolorowo.
A_Lios92 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-10-16, 08:58   #1091
52226a6b84e10414ec85695991496d596c4cbe57_65555ba93c74a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 35 673
Dot.: Mamusie październik 2021 cz. 3.

Cytat:
Napisane przez A_Lios92 Pokaż wiadomość
Tak, obawiam się tych leków w mleku. Chociaż teraz jak dziewczyny piszą, że ibuprofen jest ok, to już sama nie wiem Tak na szybko zerknęłam do internetów i faktycznie wszędzie pojawia się, że jest bezpieczny. Muszę dopytać położną. Albo lekarza, bo chyba nas wizyta nie ominie - na nasze odparzenia nie pomaga nawet sudocrem, małej porobiły się ranki i obawiam się, że to jakaś infekcja

Dzięki dziewczyny za wszystkie rady, ja już to wszystko robię - okłady, masaże. Niestety wczoraj na wieczór dostałam gorączki i wyszło mi zaczerwienienie na piersi Dziś już tej gorączki nie mam i mniej mnie boli (przy karmieniu już wcale), ale zaczerwienienie zostało. Czy to może samo przejść, bez jakiegoś leczenia farmakologicznego? Teraz jest weekend, więc i tak muszę czekać do poniedziałku, żeby umówić się do lekarza.

Ja sprawdzam leki tutaj
http://www.e-lactancia.org/breastfee...rofen/product/
52226a6b84e10414ec85695991496d596c4cbe57_65555ba93c74a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2021-10-16, 09:17   #1092
kawowa_lkj
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2021-02
Wiadomości: 542
Dot.: Mamusie październik 2021 cz. 3.

Cytat:
Napisane przez A_Lios92 Pokaż wiadomość
Dzięki wielkie. Wezmę ten ibuprom, chociaż mam wrażenie, że naprawdę jest lepiej niż wczoraj. Nawet ta pierś ma już normalną temperaturę (wczoraj na wieczór miała już 39 stopni). Jak tylko zacznie się znowu pogarszać to szukam lekarza na teleporadę, naprawdę biorę wszystko oby uniknąć soru (w moim mieście jest taki, że równie dobrze mogę iść od razu do zakładu pogrzebowego )

A co do odparzeń to właśnie się już nastawiam na wszystko - maść z antybiotykiem, steryd… Najważniejsze dla mnie jest to, że mała nie wygląda jakby cierpiała, trochę protestuje przy zmianie pieluszki, ale ogólnie chyba jej to mocno nie boli.
Podejrzewam też, że będzie u nas jakaś alergia pokarmowa i może stąd te podrażnienia. Moje kp raczej zmierza ku końcowi, bo ja serio nie mam siły, żeby teraz wprowadzać dietę eliminacyjną, czekać przez kilka tygodni na efekty i męczyć dziecko. No i jeszcze te zapalenie. Echhh, a zapowiadało się tak kolorowo.
Dieta to ostateczność, najpierw sprawdź może inne pieluchy? Teraz jest duży wybór takich eko, one nie mają tyle chemii. U nas te odparzenia właśnie po jednej marce pieluch wyszły. Przejście na mm to też nie jest uniwersalne lekarstwo, bo w zwyklych mm też jest BMK a to jest pierwsze co każą eliminować. Ja wtedy też dostałam dietę eliminacyjną, ale to dopiero po 3 miesiącach, kiedy odparzenia nawracały (nie pomogła na odparzenia).

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
kawowa_lkj jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-10-16, 09:46   #1093
A_Lios92
Zadomowienie
 
Avatar A_Lios92
 
Zarejestrowany: 2019-09
Wiadomości: 1 082
Dot.: Mamusie październik 2021 cz. 3.

Cytat:
Napisane przez kawowa_lkj Pokaż wiadomość
Dieta to ostateczność, najpierw sprawdź może inne pieluchy? Teraz jest duży wybór takich eko, one nie mają tyle chemii. U nas te odparzenia właśnie po jednej marce pieluch wyszły. Przejście na mm to też nie jest uniwersalne lekarstwo, bo w zwyklych mm też jest BMK a to jest pierwsze co każą eliminować. Ja wtedy też dostałam dietę eliminacyjną, ale to dopiero po 3 miesiącach, kiedy odparzenia nawracały (nie pomogła na odparzenia).

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Pieluchy już wymieniłam jakiś czas temu na bambusowe, ale nie chodzi tylko o odparzenia - zauważyłam śluz w pieluszce. Trochę mnie to dziwi, bo myślałam, że alergia na bmk wychodzi dopiero gdzieś między 3-4 miesiącem. Ale jeśli to nie to, to co innego? I z tym mm to wiem, jak coś to pewnie niestety czeka nas Nutramigen. Albo chyba jakiś bebilon dla alergików. Starsza też piła przez jakiś czas Nutramigen, ale miała już chyba z 5 miesięcy.
A_Lios92 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-10-16, 10:08   #1094
karla906
Wtajemniczenie
 
Avatar karla906
 
Zarejestrowany: 2014-07
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 2 254
Dot.: Mamusie październik 2021 cz. 3.

Cytat:
Napisane przez A_Lios92 Pokaż wiadomość
Pieluchy już wymieniłam jakiś czas temu na bambusowe, ale nie chodzi tylko o odparzenia - zauważyłam śluz w pieluszce. Trochę mnie to dziwi, bo myślałam, że alergia na bmk wychodzi dopiero gdzieś między 3-4 miesiącem. Ale jeśli to nie to, to co innego? I z tym mm to wiem, jak coś to pewnie niestety czeka nas Nutramigen. Albo chyba jakiś bebilon dla alergików. Starsza też piła przez jakiś czas Nutramigen, ale miała już chyba z 5 miesięcy.
Śluz najprawdopodobniej jeszcze od Twoich estrogenów

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
karla906 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-10-16, 10:19   #1095
A_Lios92
Zadomowienie
 
Avatar A_Lios92
 
Zarejestrowany: 2019-09
Wiadomości: 1 082
Dot.: Mamusie październik 2021 cz. 3.

Cytat:
Napisane przez karla906 Pokaż wiadomość
Śluz najprawdopodobniej jeszcze od Twoich estrogenów

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Serio? O dzięki Ci!!!
A_Lios92 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-10-16, 10:44   #1096
LadyWhisper
Zakorzenienie
 
Avatar LadyWhisper
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 8 268
Dot.: Mamusie październik 2021 cz. 3.

Mi położna też mówiła że dziewczynki po porodzie "dostają" hormony matki i mogą mieć np powiększone piersiątka (moja Mała ma), znika to po jakimś czasie. Jakąś abstrakcja dla mnie


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
__________________

.... Dziecko - to przecinek między ojcem a matką. Ale i spójnik.
Z Każdym Dniem Coraz Bardziej




LadyWhisper jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-10-16, 10:46   #1097
kawowa_lkj
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2021-02
Wiadomości: 542
Dot.: Mamusie październik 2021 cz. 3.

Cytat:
Napisane przez LadyWhisper Pokaż wiadomość
Mi położna też mówiła że dziewczynki po porodzie "dostają" hormony matki i mogą mieć np powiększone piersiątka (moja Mała ma), znika to po jakimś czasie. Jakąś abstrakcja dla mnie


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Chłopaki też dostają

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
kawowa_lkj jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-10-16, 10:46   #1098
szmyglo
Zakorzenienie
 
Avatar szmyglo
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 3 477
Dot.: Mamusie październik 2021 cz. 3.

Cytat:
Napisane przez LadyWhisper Pokaż wiadomość
Mi położna też mówiła że dziewczynki po porodzie "dostają" hormony matki i mogą mieć np powiększone piersiątka (moja Mała ma), znika to po jakimś czasie. Jakąś abstrakcja dla mnie


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Niektóre mogą nawet mieć niewielkie krwawienie, coś jak miesiączka.
szmyglo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-10-16, 10:47   #1099
kawowa_lkj
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2021-02
Wiadomości: 542
Dot.: Mamusie październik 2021 cz. 3.

Cytat:
Napisane przez A_Lios92 Pokaż wiadomość
Pieluchy już wymieniłam jakiś czas temu na bambusowe, ale nie chodzi tylko o odparzenia - zauważyłam śluz w pieluszce. Trochę mnie to dziwi, bo myślałam, że alergia na bmk wychodzi dopiero gdzieś między 3-4 miesiącem. Ale jeśli to nie to, to co innego? I z tym mm to wiem, jak coś to pewnie niestety czeka nas Nutramigen. Albo chyba jakiś bebilon dla alergików. Starsza też piła przez jakiś czas Nutramigen, ale miała już chyba z 5 miesięcy.
To może być po prostu niedojrzały układ trawienny... Natomiast jak pojawiły się ranki, to też gojenie zajmie minimum tydzień, może dwa.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
kawowa_lkj jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2021-10-16, 11:18   #1100
A_Lios92
Zadomowienie
 
Avatar A_Lios92
 
Zarejestrowany: 2019-09
Wiadomości: 1 082
Dot.: Mamusie październik 2021 cz. 3.

Cytat:
Napisane przez szmyglo Pokaż wiadomość
Niektóre mogą nawet mieć niewielkie krwawienie, coś jak miesiączka.
To chyba chodzi o moczany. Moja miała przez dwie doby chyba.

Cytat:
Napisane przez kawowa_lkj Pokaż wiadomość
To może być po prostu niedojrzały układ trawienny... Natomiast jak pojawiły się ranki, to też gojenie zajmie minimum tydzień, może dwa.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
W poniedziałek umawiam się do pediatry. U nas jest taki problem, że mała brudzi mnóstwo pieluch (non stop popuszcza po trochu), więc niestety jest ciągle narażona na kontakt z bakteriami. Plus te ciągłe podmywanie też niszczy naskórek :/ Obawiam się, że nawet jak wjedzie antybiotyk to czeka nas szybki nawrót :/
A_Lios92 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-10-16, 11:33   #1101
Johasia28
Zadomowienie
 
Avatar Johasia28
 
Zarejestrowany: 2018-06
Wiadomości: 1 657
Dot.: Mamusie październik 2021 cz. 3.

Hejo, meldujemy co u nas. Wczoraj królewna cały dzień spała, nawet nie była jakaś pierwsza do jedzenia, gastro się jej na wieczór późny odpaliło ale nawet spoko noc, cycek, trochę spania, prościej by było jakbym się nie musiała pilnować żeby ją do tego baby-bolida odkładać bo tu się wszyscy prują jak dziecko śpi z mama (lol). Od rana znowu trochę cycka, drzemki, co prawda panienka ta mydelniczke zaczęła wyczuwac i dużo chętniej śpi po prostu przyklejona do mojego cycka jak do poduchy ale nawet sobie teraz drzemnelam obok niej. Badania wszystkie wychodzą super, żółtaczka 0,0 więc ideolo. Jutro będziemy mogli iść do domu jeśli nic się nie zmieni. Ale generalnie jest takie przepełnienie że dramat, byłyśmy na sali w czwórkę i już czuć było, że nas dużo a jeszcze przywieźli jedną babkę bo nie ma jej gdzie położyć. Więc duchota, gorąc. Tęsknię strasznie za starszakiem.

Wysłane z mojego Redmi Note 7 przy użyciu Tapatalka
Johasia28 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-10-16, 11:34   #1102
kawowa_lkj
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2021-02
Wiadomości: 542
Dot.: Mamusie październik 2021 cz. 3.

Cytat:
Napisane przez A_Lios92 Pokaż wiadomość
To chyba chodzi o moczany. Moja miała przez dwie doby chyba.



W poniedziałek umawiam się do pediatry. U nas jest taki problem, że mała brudzi mnóstwo pieluch (non stop popuszcza po trochu), więc niestety jest ciągle narażona na kontakt z bakteriami. Plus te ciągłe podmywanie też niszczy naskórek :/ Obawiam się, że nawet jak wjedzie antybiotyk to czeka nas szybki nawrót :/
U nas było to samo, co chwilę kleks. W czasie leczenia zmieniałam pieluchę dosłownie co sik, wychodziło nawet 20 na dobę potem skóra przez kilka miesięcy łatwo sie podrażniała w tym miejscu, ale jak szybko posmarowałam czymś z cynkiem, to już takiej slabej sytuacji nie było. Używałam też trochę wielorazowek, szczególnie w czasie upałów pomagały.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
kawowa_lkj jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-10-16, 11:39   #1103
karla906
Wtajemniczenie
 
Avatar karla906
 
Zarejestrowany: 2014-07
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 2 254
Dot.: Mamusie październik 2021 cz. 3.

Cytat:
Napisane przez A_Lios92 Pokaż wiadomość
Serio? O dzięki Ci!!!
Cytat:
Napisane przez LadyWhisper Pokaż wiadomość
Mi położna też mówiła że dziewczynki po porodzie "dostają" hormony matki i mogą mieć np powiększone piersiątka (moja Mała ma), znika to po jakimś czasie. Jakąś abstrakcja dla mnie


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Tak dokładnie tak to działa. To fizjologia ☺
Cytat:
Napisane przez Johasia28 Pokaż wiadomość
Hejo, meldujemy co u nas. Wczoraj królewna cały dzień spała, nawet nie była jakaś pierwsza do jedzenia, gastro się jej na wieczór późny odpaliło ale nawet spoko noc, cycek, trochę spania, prościej by było jakbym się nie musiała pilnować żeby ją do tego baby-bolida odkładać bo tu się wszyscy prują jak dziecko śpi z mama (lol). Od rana znowu trochę cycka, drzemki, co prawda panienka ta mydelniczke zaczęła wyczuwac i dużo chętniej śpi po prostu przyklejona do mojego cycka jak do poduchy ale nawet sobie teraz drzemnelam obok niej. Badania wszystkie wychodzą super, żółtaczka 0,0 więc ideolo. Jutro będziemy mogli iść do domu jeśli nic się nie zmieni. Ale generalnie jest takie przepełnienie że dramat, byłyśmy na sali w czwórkę i już czuć było, że nas dużo a jeszcze przywieźli jedną babkę bo nie ma jej gdzie położyć. Więc duchota, gorąc. Tęsknię strasznie za starszakiem.

Wysłane z mojego Redmi Note 7 przy użyciu Tapatalka
O rany masakra z tym przepelnieniem. No mnie też dobija myśl że będę leżeć i myśleć co u starszej. a wiesz jak Miki to znosi?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
karla906 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-10-16, 12:02   #1104
A_Lios92
Zadomowienie
 
Avatar A_Lios92
 
Zarejestrowany: 2019-09
Wiadomości: 1 082
Dot.: Mamusie październik 2021 cz. 3.

Cytat:
Napisane przez Johasia28 Pokaż wiadomość
Hejo, meldujemy co u nas. Wczoraj królewna cały dzień spała, nawet nie była jakaś pierwsza do jedzenia, gastro się jej na wieczór późny odpaliło ale nawet spoko noc, cycek, trochę spania, prościej by było jakbym się nie musiała pilnować żeby ją do tego baby-bolida odkładać bo tu się wszyscy prują jak dziecko śpi z mama (lol). Od rana znowu trochę cycka, drzemki, co prawda panienka ta mydelniczke zaczęła wyczuwac i dużo chętniej śpi po prostu przyklejona do mojego cycka jak do poduchy ale nawet sobie teraz drzemnelam obok niej. Badania wszystkie wychodzą super, żółtaczka 0,0 więc ideolo. Jutro będziemy mogli iść do domu jeśli nic się nie zmieni. Ale generalnie jest takie przepełnienie że dramat, byłyśmy na sali w czwórkę i już czuć było, że nas dużo a jeszcze przywieźli jedną babkę bo nie ma jej gdzie położyć. Więc duchota, gorąc. Tęsknię strasznie za starszakiem.

Wysłane z mojego Redmi Note 7 przy użyciu Tapatalka
Super wieści!

Cytat:
Napisane przez kawowa_lkj Pokaż wiadomość
U nas było to samo, co chwilę kleks. W czasie leczenia zmieniałam pieluchę dosłownie co sik, wychodziło nawet 20 na dobę potem skóra przez kilka miesięcy łatwo sie podrażniała w tym miejscu, ale jak szybko posmarowałam czymś z cynkiem, to już takiej slabej sytuacji nie było. Używałam też trochę wielorazowek, szczególnie w czasie upałów pomagały.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
U nas to samo z tymi zmianami pieluch 😐 Ostatnio to w ogóle kładę małą na podkład z rozpiętą pieluchą, żeby wszystko tam oddychało, i jak tylko cokolwiek do niej trafi to od razu zmieniam. Zdarza się, że przez 40 min zmieniam jedną pieluchę, bo co chwilę niespodzianka 😩 Ja akurat cieszyłabym się jakby były upały, bo w ogóle z gołym tyłkiem mogłaby więcej leżeć.
Mówisz, że wielorazówki mogą pomóc? Mam ich trochę kupionych, ale chciałam spróbować dopiero jak ta częstotliwość zmiany pieluch się zmniejszy, bo teraz to chyba utonęłabym w praniu 🙈
A_Lios92 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-10-16, 12:03   #1105
Carillon
Zadomowienie
 
Avatar Carillon
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 1 126
GG do Carillon
Dot.: Mamusie październik 2021 cz. 3.

Cytat:
Napisane przez A_Lios92 Pokaż wiadomość
To chyba chodzi o moczany. Moja miała przez dwie doby chyba.



W poniedziałek umawiam się do pediatry. U nas jest taki problem, że mała brudzi mnóstwo pieluch (non stop popuszcza po trochu), więc niestety jest ciągle narażona na kontakt z bakteriami. Plus te ciągłe podmywanie też niszczy naskórek :/ Obawiam się, że nawet jak wjedzie antybiotyk to czeka nas szybki nawrót :/
Na szkole rodzenia położna omawiała jak się zmienia kupa u niemowlaka i był tam okres gdzie określiła to jako pierdo-kupy czy jakoś tak że są często i są kleksy.

Znalazłam też taki artykuł od hafija może komuś coś pomoże?

https://www.hafija.pl/2017/03/kupaniemowlaka.html

Oczywiście nie rozwiązuje to problemu odparzeń

My jesteśmy po wizycie i Remek się zabunkrował i nie chce jeszcze wychodzić za tydzień mamy ktg za dwa następną wizytę równo w dzień terminu.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Carillon jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-10-16, 12:13   #1106
Johasia28
Zadomowienie
 
Avatar Johasia28
 
Zarejestrowany: 2018-06
Wiadomości: 1 657
Dot.: Mamusie październik 2021 cz. 3.

Cytat:
Napisane przez karla906 Pokaż wiadomość
Tak dokładnie tak to działa. To fizjologia O rany masakra z tym przepelnieniem. No mnie też dobija myśl że będę leżeć i myśleć co u starszej. a wiesz jak Miki to znosi?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
A Miki nieźle, mąż z nim cały czas jest, kręcą się po spacerach, zakupach, dzisiaj idą do moich rodziców trochę (zjeść ) więc cały czas coś się wokół niego dzieje. No i my już od jakiegoś czasu jakby go przyzwyczajalismy, że nie jest non stop ze mną jak do tej pory, tylko usypial go mąż, babcia go brała raz jedna raz druga, mąż go też na jakieś wycieczki na cały dzień zabierał z domu wiec teraz może dzięki temu też nie ma takiego szoku. No i mąż mówi, że mały kuma, że mama poszła do szpitala, że wróci z dzidziusiem, że teraz będzie jeszcze z nami mieszkał dzidziuś. Strasznie jestem ciekawa jego reakcji.

Wysłane z mojego Redmi Note 7 przy użyciu Tapatalka
Johasia28 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-10-16, 12:23   #1107
kawowa_lkj
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2021-02
Wiadomości: 542
Dot.: Mamusie październik 2021 cz. 3.

Cytat:
Napisane przez A_Lios92 Pokaż wiadomość
Super wieści!



U nas to samo z tymi zmianami pieluch Ostatnio to w ogóle kładę małą na podkład z rozpiętą pieluchą, żeby wszystko tam oddychało, i jak tylko cokolwiek do niej trafi to od razu zmieniam. Zdarza się, że przez 40 min zmieniam jedną pieluchę, bo co chwilę niespodzianka Ja akurat cieszyłabym się jakby były upały, bo w ogóle z gołym tyłkiem mogłaby więcej leżeć.
Mówisz, że wielorazówki mogą pomóc? Mam ich trochę kupionych, ale chciałam spróbować dopiero jak ta częstotliwość zmiany pieluch się zmniejszy, bo teraz to chyba utonęłabym w praniu
Nam wielo pomogły, ale to nie jest reguła. Trzeba testowac... Najlepiej nam wypadały otulacze welniane plus tetra lub (po 6 miesiacu) wkladu bawelna-len. Ale poki nie było upałów, to inne rozwiazania tez dawały lepszy efekt niż jedno. Tylko na noc dawalam jedno wtedy, bo w wielo gorzej sypiał.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
kawowa_lkj jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-10-16, 13:33   #1108
LadyWhisper
Zakorzenienie
 
Avatar LadyWhisper
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 8 268
Dot.: Mamusie październik 2021 cz. 3.

Nam się udało wyrwać na kawę do kawiarni.
I mówię do meza - Ty sobie wyobrażasz zebym 11dni po porodzie z Piotrkiem była w stanie walnąć taki spacer do kawiarni?! Więc stwierdzam że mimo niedogodności połogowych jest ze mną 1000x lepiej niż po ostatnim porodzie jednak
Swoją drogą już myślałam że mam spokój z krwawieniem poporodowym a od wczoraj mnie znowu tak zalewa że głowa mała.

U nas pieluchy też idą jak szalone. Kupa za kupa.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
__________________

.... Dziecko - to przecinek między ojcem a matką. Ale i spójnik.
Z Każdym Dniem Coraz Bardziej




LadyWhisper jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-10-16, 13:34   #1109
bonnie_j
Wtajemniczenie
 
Avatar bonnie_j
 
Zarejestrowany: 2018-04
Wiadomości: 2 014
Dot.: Mamusie październik 2021 cz. 3.

Cytat:
Napisane przez Johasia28 Pokaż wiadomość
Hejo, meldujemy co u nas. Wczoraj królewna cały dzień spała, nawet nie była jakaś pierwsza do jedzenia, gastro się jej na wieczór późny odpaliło ale nawet spoko noc, cycek, trochę spania, prościej by było jakbym się nie musiała pilnować żeby ją do tego baby-bolida odkładać bo tu się wszyscy prują jak dziecko śpi z mama (lol). Od rana znowu trochę cycka, drzemki, co prawda panienka ta mydelniczke zaczęła wyczuwac i dużo chętniej śpi po prostu przyklejona do mojego cycka jak do poduchy ale nawet sobie teraz drzemnelam obok niej. Badania wszystkie wychodzą super, żółtaczka 0,0 więc ideolo. Jutro będziemy mogli iść do domu jeśli nic się nie zmieni. Ale generalnie jest takie przepełnienie że dramat, byłyśmy na sali w czwórkę i już czuć było, że nas dużo a jeszcze przywieźli jedną babkę bo nie ma jej gdzie położyć. Więc duchota, gorąc. Tęsknię strasznie za starszakiem.

Wysłane z mojego Redmi Note 7 przy użyciu Tapatalka
Skoro wszystko dobrze to jutro wyjdziecie Kurcze, że też nadal przepełnienie j babyboom. a 5 osób na sali to jakiś kosmos. U mnie w szpitalu tylko jedna taka sala, ale tam to są dziewczyny zaraz po cc. Reszta sal to max 3 osoby. Ja leżałam na 1 lub 2 osobowych. Ale z tym gorącem to tak... Trudno powiedzieć co robić z otwieraniem okien przy tak małych dzieciach. Ja w szpitalu z koleżankami z pokoju otwieralysmy drzwi na korytarz żeby się nie udusić. Plus jak maluchy jechały na badania to jeszcze okno żeby wymienić powietrze.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
bonnie_j jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-10-16, 13:37   #1110
a79790139dd0658ebd8b23ce8e3846ca00e1de31_65bd8201a8975
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 11 723
Dot.: Mamusie październik 2021 cz. 3.

Cytat:
Napisane przez bonnie_j Pokaż wiadomość
Skoro wszystko dobrze to jutro wyjdziecie Kurcze, że też nadal przepełnienie j babyboom. a 5 osób na sali to jakiś kosmos. U mnie w szpitalu tylko jedna taka sala, ale tam to są dziewczyny zaraz po cc. Reszta sal to max 3 osoby. Ja leżałam na 1 lub 2 osobowych. Ale z tym gorącem to tak... Trudno powiedzieć co robić z otwieraniem okien przy tak małych dzieciach. Ja w szpitalu z koleżankami z pokoju otwieralysmy drzwi na korytarz żeby się nie udusić. Plus jak maluchy jechały na badania to jeszcze okno żeby wymienić powietrze.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Że też wszędzie przepełnienie, tylko nie u mnie i nie chcą się mnie szybko pozbyć.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
a79790139dd0658ebd8b23ce8e3846ca00e1de31_65bd8201a8975 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Odchowalnia - jestem mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2022-10-01 14:26:21


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:17.