Mamusie październik 2021 cz. 3. - Strona 51 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Odchowalnia - jestem mamą

Notka

Odchowalnia - jestem mamą Forum dla rodziców. Tutaj porozmawiasz o połogu, karmieniu, wychowaniu dziecka. Wejdź i podziel się swoją wiedzą i doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2021-10-25, 12:31   #1501
A_Lios92
Zadomowienie
 
Avatar A_Lios92
 
Zarejestrowany: 2019-09
Wiadomości: 1 082
Dot.: Mamusie październik 2021 cz. 3.

Cytat:
Napisane przez kawowa_lkj Pokaż wiadomość
Jeszcze mi się przypomniała jedna, ale to po angielsku: Little Blue Truck. Rymowana i dużo odgłosów zwierząt.
No i Księga dźwięków, ale ona mnie graficznie odrzucała

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Dzięki! Angielski nie jest problemem, bo małej ewidentnie wpadł w ucho. Nie wiem co prawda jak jej wytłumaczyć, dlaczego amerykańska świnka robi "oik" a polska "chrum", ale trudno.



Kurczę, na allegro za książki z tej serii trzeba zapłacić jak za zboże.
A_Lios92 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-10-25, 12:41   #1502
kawowa_lkj
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2021-02
Wiadomości: 542
Dot.: Mamusie październik 2021 cz. 3.

Cytat:
Napisane przez A_Lios92 Pokaż wiadomość
Dzięki! Angielski nie jest problemem, bo małej ewidentnie wpadł w ucho. Nie wiem co prawda jak jej wytłumaczyć, dlaczego amerykańska świnka robi "oik" a polska "chrum", ale trudno.



Kurczę, na allegro za książki z tej serii trzeba zapłacić jak za zboże.
Ja z bookdepository zamawiałam, na pewno wychodzilo <50 zl, a najpewniej bliżej 30, bo w takim pułapie większość zamawiałam. Jest jeszcze "Idziemy na niedźwiedzia", mój bardzo to lubił w tym wieku. Sorry, że tak na raty piszę, ale książki na ten wiek juz mam spakowane na potem i tak mi się po trochu przypomina

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
kawowa_lkj jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-10-25, 12:51   #1503
A_Lios92
Zadomowienie
 
Avatar A_Lios92
 
Zarejestrowany: 2019-09
Wiadomości: 1 082
Dot.: Mamusie październik 2021 cz. 3.

Cytat:
Napisane przez kawowa_lkj Pokaż wiadomość
Ja z bookdepository zamawiałam, na pewno wychodzilo <50 zl, a najpewniej bliżej 30, bo w takim pułapie większość zamawiałam. Jest jeszcze "Idziemy na niedźwiedzia", mój bardzo to lubił w tym wieku. Sorry, że tak na raty piszę, ale książki na ten wiek juz mam spakowane na potem i tak mi się po trochu przypomina

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Nie no super, podsyłaj jak Ci się tylko coś przypomni. Wieczorem usiądę do tego i zrobię jakieś większe zamówienie.
A_Lios92 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-10-25, 12:59   #1504
bonnie_j
Wtajemniczenie
 
Avatar bonnie_j
 
Zarejestrowany: 2018-04
Wiadomości: 2 014
Dot.: Mamusie październik 2021 cz. 3.

Cytat:
Napisane przez A_Lios92 Pokaż wiadomość
Mi pediatra mówiła, że skaza białkowa u niemowląt pojawia się dopiero około 3 miesiąca życia. Na tym etapie to może być wszystko - trądzik niemowlęcy, rumień. Alergiczna wysypka też swędzi (moja starsza miała alergię na BMK, u niej wychodziły na twarzy takie suche placki z krostkami, które próbowała drapać). Nie jestem lekarzem i absolutnie nie podważam diagnozy położnej, ale skonsultowałabym to z lekarzem, zanim zaczniesz się katować dietą bezmleczną (jeśli jeszcze na niej nie byłaś, to mleko jest praktycznie wszędzie, a tam gdzie go w teorii nie ma, bo nie powinno, to jest napisane "produkt może zawierać mleko, jaja itd.")

Róża też ma całą twarz w krostach, ale to samo było ze starszą, więc się nie przejmuję. Nam pediatra zdiagnozowała rumień i powiedziała, że mogę z tym robić co chcę, ale i tak zejdzie dopiero, gdy zejdzie, bo to kwestia hormonów, a nie jakichś problemów zdrowotnych.
Cytat:
Napisane przez kawowa_lkj Pokaż wiadomość
Mój też wysypany na buzi jak nastolatek

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
O to mnie pocieszyłyscie. Ja dość sceptycznie podchodzę do tego. Spróbuję ogarnąć inaczej. A z lekarzem pogadam pewnie podczas szczepienia
Cytat:
Napisane przez A_Lios92 Pokaż wiadomość
Dzięki! Angielski nie jest problemem, bo małej ewidentnie wpadł w ucho. Nie wiem co prawda jak jej wytłumaczyć, dlaczego amerykańska świnka robi "oik" a polska "chrum", ale trudno.



Kurczę, na allegro za książki z tej serii trzeba zapłacić jak za zboże.
Ogólnie angielski jest łatwiejszy do nauki dla dzieci. Bardziej dźwięczny. Moja córka w jednym momencie lepiej mówiła po angielsku

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
bonnie_j jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-10-25, 13:02   #1505
natiii09
Raczkowanie
 
Avatar natiii09
 
Zarejestrowany: 2021-02
Wiadomości: 258
Dot.: Mamusie październik 2021 cz. 3.

Anilani - jeszcze raz gratki!



Szefowa - gratki z okazji utraty pępowinki dzielny chłopak.



I kciuki za dziewczyny )

Justyna - spij jak tylko się da. A ten „post” może człowieka wykończyć - ja tez miałam CC opóźnione i byłam prawie 12 godzin bez jedzenia i ponad 6 bez picia - więc na końcu prawie pielęgniarki bym zjadła 😅 już bardzo bardzo blisko 😍



Coś też kojarzę, że chyba Szmygło i Carillion pisały że mają na dziś ustawione cesarki? Czy ja już wszystko pomyliłam 🤦☠♀️



Cuddly - super, że tak dobrze Wam idzie z wielo! U nas dalej ciężko, ale już ogarnęłam, że ja dzban (kalafior ciążowy mi został) niektóre te pieluchy źle zapinali.. dlatego próbujemy dalej. Narazie najlepiej nam się sprawdziła formowanka + otulacz. Cała reszta łącznie z aio i to trzech różnych firm przeciekła. Ale całkiem możliwe że to dlatego że były niedopięte.

---------- Dopisano o 13:02 ---------- Poprzedni post napisano o 12:59 ----------

Ah i z wrażenia zapomniałam się pochwalić. Byliśmy dziś z małą na kontroli. Przybrała do 3600 i oficjalnie nam lekarz powiedział, że nie musimy jej wybudzać co 3 godziny. Alleluja 🎉😅 może trochę pośpimy dziś w nocy 😍😍😍
natiii09 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-10-25, 13:11   #1506
kawowa_lkj
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2021-02
Wiadomości: 542
Dot.: Mamusie październik 2021 cz. 3.

Cytat:
Napisane przez natiii09 Pokaż wiadomość
Anilani - jeszcze raz gratki!



Szefowa - gratki z okazji utraty pępowinki dzielny chłopak.



I kciuki za dziewczyny )

Justyna - spij jak tylko się da. A ten „post” może człowieka wykończyć - ja tez miałam CC opóźnione i byłam prawie 12 godzin bez jedzenia i ponad 6 bez picia - więc na końcu prawie pielęgniarki bym zjadła już bardzo bardzo blisko



Coś też kojarzę, że chyba Szmygło i Carillion pisały że mają na dziś ustawione cesarki? Czy ja już wszystko pomyliłam 🤦♀️



Cuddly - super, że tak dobrze Wam idzie z wielo! U nas dalej ciężko, ale już ogarnęłam, że ja dzban (kalafior ciążowy mi został) niektóre te pieluchy źle zapinali.. dlatego próbujemy dalej. Narazie najlepiej nam się sprawdziła formowanka + otulacz. Cała reszta łącznie z aio i to trzech różnych firm przeciekła. Ale całkiem możliwe że to dlatego że były niedopięte.

---------- Dopisano o 13:02 ---------- Poprzedni post napisano o 12:59 ----------

Ah i z wrażenia zapomniałam się pochwalić. Byliśmy dziś z małą na kontroli. Przybrała do 3600 i oficjalnie nam lekarz powiedział, że nie musimy jej wybudzać co 3 godziny. Alleluja może trochę pośpimy dziś w nocy
Jak pielucha niedopieta, to zawsze będzie wyciek. I czasem jak dopięta, ale mlody leży na brzuchu. Jeszcze ważna rzecz, to żeby gumki w pachwinkach dobrze upchnąć, tam się lubią robić przecieki

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 12:11 ---------- Poprzedni post napisano o 12:04 ----------

Cytat:
Napisane przez A_Lios92 Pokaż wiadomość
Nie no super, podsyłaj jak Ci się tylko coś przypomni. Wieczorem usiądę do tego i zrobię jakieś większe zamówienie.
Widzę że ten Truck na bookdepository teraz jest za niecałe 60 zl, trochę podrożało... Tam są czasem fajne promki i darmowa wysyłka, książki po ang tylko tam zamawiam

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
kawowa_lkj jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-10-25, 13:26   #1507
A_Lios92
Zadomowienie
 
Avatar A_Lios92
 
Zarejestrowany: 2019-09
Wiadomości: 1 082
Dot.: Mamusie październik 2021 cz. 3.

Cytat:
Napisane przez bonnie_j Pokaż wiadomość
O to mnie pocieszyłyscie. Ja dość sceptycznie podchodzę do tego. Spróbuję ogarnąć inaczej. A z lekarzem pogadam pewnie podczas szczepienia Ogólnie angielski jest łatwiejszy do nauki dla dzieci. Bardziej dźwięczny. Moja córka w jednym momencie lepiej mówiła po angielsku

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
No ale np. hiszpański jej tak nie podszedł (ku mojej rozpaczy, bo ja uwielbiam), a też wydaje mi się bardzo melodyjny. Widocznie wdała się w tatę

Cytat:
Napisane przez kawowa_lkj Pokaż wiadomość
Jak pielucha niedopieta, to zawsze będzie wyciek. I czasem jak dopięta, ale mlody leży na brzuchu. Jeszcze ważna rzecz, to żeby gumki w pachwinkach dobrze upchnąć, tam się lubią robić przecieki

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 12:11 ---------- Poprzedni post napisano o 12:04 ----------

Widzę że ten Truck na bookdepository teraz jest za niecałe 60 zl, trochę podrożało... Tam są czasem fajne promki i darmowa wysyłka, książki po ang tylko tam zamawiam

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
To muszę się zaznajomić z tą stroną, bo właśnie na książkach po angielsku to bankrutuję 😅
A_Lios92 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2021-10-25, 13:30   #1508
Carillon
Zadomowienie
 
Avatar Carillon
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 1 126
GG do Carillon
Dot.: Mamusie październik 2021 cz. 3.

Cytat:
Napisane przez natiii09 Pokaż wiadomość
Anilani - jeszcze raz gratki!



Szefowa - gratki z okazji utraty pępowinki dzielny chłopak.



I kciuki za dziewczyny )

Justyna - spij jak tylko się da. A ten „post” może człowieka wykończyć - ja tez miałam CC opóźnione i byłam prawie 12 godzin bez jedzenia i ponad 6 bez picia - więc na końcu prawie pielęgniarki bym zjadła już bardzo bardzo blisko



Coś też kojarzę, że chyba Szmygło i Carillion pisały że mają na dziś ustawione cesarki? Czy ja już wszystko pomyliłam 🤦♀️



Cuddly - super, że tak dobrze Wam idzie z wielo! U nas dalej ciężko, ale już ogarnęłam, że ja dzban (kalafior ciążowy mi został) niektóre te pieluchy źle zapinali.. dlatego próbujemy dalej. Narazie najlepiej nam się sprawdziła formowanka + otulacz. Cała reszta łącznie z aio i to trzech różnych firm przeciekła. Ale całkiem możliwe że to dlatego że były niedopięte.

---------- Dopisano o 13:02 ---------- Poprzedni post napisano o 12:59 ----------

Ah i z wrażenia zapomniałam się pochwalić. Byliśmy dziś z małą na kontroli. Przybrała do 3600 i oficjalnie nam lekarz powiedział, że nie musimy jej wybudzać co 3 godziny. Alleluja może trochę pośpimy dziś w nocy
Nie mamy zaplanowanej cesarki. Jutro mamy wizytę i termin. Ciekawe co gin powie, boje się że znowu że nic się nie zmienia. Będę chodzić do końca

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Carillon jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-10-25, 14:03   #1509
szmyglo
Zakorzenienie
 
Avatar szmyglo
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 3 477
Dot.: Mamusie październik 2021 cz. 3.

Cytat:
Napisane przez natiii09 Pokaż wiadomość


Coś też kojarzę, że chyba Szmygło i Carillion pisały że mają na dziś ustawione cesarki? Czy ja już wszystko pomyliłam ��â˜☠



Cuddly - super, że tak dobrze Wam idzie z wielo! U nas dalej ciężko, ale już ogarnęłam, że ja dzban (kalafior ciążowy mi został) niektóre te pieluchy źle zapinali.. dlatego próbujemy dalej. Narazie najlepiej nam się sprawdziła formowanka + otulacz. Cała reszta łącznie z aio i to trzech różnych firm przeciekła. Ale całkiem możliwe że to dlatego że były niedopięte.

---------- Dopisano o 13:02 ---------- Poprzedni post napisano o 12:59 ----------

Ah i z wrażenia zapomniałam się pochwalić. Byliśmy dziś z małą na kontroli. Przybrała do 3600 i oficjalnie nam lekarz powiedział, że nie musimy jej wybudzać co 3 godziny. Alleluja ���� może trochę pośpimy dziś w nocy ������
Mnie rozpakowują prawdopodobnie w czwartek, ale DALEJ NIE DO KOŃCA WIADOMO. Przyznam, że już zaczynam powarkiwać jak ktoś o to pyta Pewnie jeszcze dam wam znać.

Też się zastanawiam nad wielo, ale z racji, że to moje pierwsze dzieciątko i do tego mam zerowe doświadczenie z innymi to na razie odpuszczam. Może jak podrośnie chociaż odrobinkę. Podziwiam Cuddly, że tak szybko i tak dobrze sobie radzi

Gratulacje przyrostu i spokojnej nocy życzę w takim razie
szmyglo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-10-25, 14:13   #1510
LadyWhisper
Zakorzenienie
 
Avatar LadyWhisper
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 8 268
Dot.: Mamusie październik 2021 cz. 3.

Justynka śpisz?;>


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
__________________

.... Dziecko - to przecinek między ojcem a matką. Ale i spójnik.
Z Każdym Dniem Coraz Bardziej




LadyWhisper jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-10-25, 14:14   #1511
52226a6b84e10414ec85695991496d596c4cbe57_65555ba93c74a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 35 673
Dot.: Mamusie październik 2021 cz. 3.

Cytat:
Napisane przez natiii09 Pokaż wiadomość
Anilani - jeszcze raz gratki!



Szefowa - gratki z okazji utraty pępowinki dzielny chłopak.



I kciuki za dziewczyny )

Justyna - spij jak tylko się da. A ten „post” może człowieka wykończyć - ja tez miałam CC opóźnione i byłam prawie 12 godzin bez jedzenia i ponad 6 bez picia - więc na końcu prawie pielęgniarki bym zjadła już bardzo bardzo blisko



Coś też kojarzę, że chyba Szmygło i Carillion pisały że mają na dziś ustawione cesarki? Czy ja już wszystko pomyliłam



Cuddly - super, że tak dobrze Wam idzie z wielo! U nas dalej ciężko, ale już ogarnęłam, że ja dzban (kalafior ciążowy mi został) niektóre te pieluchy źle zapinali.. dlatego próbujemy dalej. Narazie najlepiej nam się sprawdziła formowanka + otulacz. Cała reszta łącznie z aio i to trzech różnych firm przeciekła. Ale całkiem możliwe że to dlatego że były niedopięte.

---------- Dopisano o 13:02 ---------- Poprzedni post napisano o 12:59 ----------

Ah i z wrażenia zapomniałam się pochwalić. Byliśmy dziś z małą na kontroli. Przybrała do 3600 i oficjalnie nam lekarz powiedział, że nie musimy jej wybudzać co 3 godziny. Alleluja może trochę pośpimy dziś w nocy

A super! Oby mała dała wam pospać
52226a6b84e10414ec85695991496d596c4cbe57_65555ba93c74a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2021-10-25, 14:15   #1512
natiii09
Raczkowanie
 
Avatar natiii09
 
Zarejestrowany: 2021-02
Wiadomości: 258
Dot.: Mamusie październik 2021 cz. 3.

Carillion - kciuki, żeby ruszyło 😘🤞
natiii09 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-10-25, 14:17   #1513
52226a6b84e10414ec85695991496d596c4cbe57_65555ba93c74a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 35 673
Dot.: Mamusie październik 2021 cz. 3.

Cytat:
Napisane przez szmyglo Pokaż wiadomość
Mnie rozpakowują prawdopodobnie w czwartek, ale DALEJ NIE DO KOŃCA WIADOMO. Przyznam, że już zaczynam powarkiwać jak ktoś o to pyta Pewnie jeszcze dam wam znać.

Też się zastanawiam nad wielo, ale z racji, że to moje pierwsze dzieciątko i do tego mam zerowe doświadczenie z innymi to na razie odpuszczam. Może jak podrośnie chociaż odrobinkę. Podziwiam Cuddly, że tak szybko i tak dobrze sobie radzi

Gratulacje przyrostu i spokojnej nocy życzę w takim razie

U mnie tez pierwsze dziecko i zero doświadczenia wiec metoda prób i błędów ale ja byłam bardzo zdeterminowana już w ciąży ze chce je używać co pomaga na pewno, Tz już mniej przekonany ale mała miała odparzenia jakiś czas a jak na wielo przeszłam i wietrzyłam ja jeden dzień od razu lepiej, to go trochę przekonuje tez pomału

---------- Dopisano o 14:17 ---------- Poprzedni post napisano o 14:16 ----------

Cytat:
Napisane przez Carillon Pokaż wiadomość
Nie mamy zaplanowanej cesarki. Jutro mamy wizytę i termin. Ciekawe co gin powie, boje się że znowu że nic się nie zmienia. Będę chodzić do końca

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

52226a6b84e10414ec85695991496d596c4cbe57_65555ba93c74a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-10-25, 14:29   #1514
karla906
Wtajemniczenie
 
Avatar karla906
 
Zarejestrowany: 2014-07
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 2 254
Dot.: Mamusie październik 2021 cz. 3.

Bonnie, miałam jak Lady pisać że to chyba raczej potowki mogą być

Ja jak słyszę o wielopielo to też dla mnie abstrakcja. podziwiam

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
karla906 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-10-25, 15:56   #1515
LadyWhisper
Zakorzenienie
 
Avatar LadyWhisper
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 8 268
Dot.: Mamusie październik 2021 cz. 3.

Zrobiłam pierwsza poporodowa Joge ale mi cudownie


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
__________________

.... Dziecko - to przecinek między ojcem a matką. Ale i spójnik.
Z Każdym Dniem Coraz Bardziej




LadyWhisper jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-10-25, 16:55   #1516
a79790139dd0658ebd8b23ce8e3846ca00e1de31_65bd8201a8975
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 11 723
Dot.: Mamusie październik 2021 cz. 3.

Lady starszak chyba lepiej bo nie ma już takiej wysokiej temperatury, pierwszy raz od tygodnia. Ale jeszcze nie gadałam tak szczegółowo dziś z tż bo jakoś nie możemy się zgrać w czasie.

Zrobiłam dzisiaj już taki dłuższy spacer z wózkiem i nie wiem czy to był dobry pomysł. W połowie drogi już panikowałam, że krew mnie zalewa i teraz ciągnie mnie krocze. 🤦

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
a79790139dd0658ebd8b23ce8e3846ca00e1de31_65bd8201a8975 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-10-25, 17:15   #1517
bonnie_j
Wtajemniczenie
 
Avatar bonnie_j
 
Zarejestrowany: 2018-04
Wiadomości: 2 014
Dot.: Mamusie październik 2021 cz. 3.

[1=a79790139dd0658ebd8b23c e8e3846ca00e1de31_65bd820 1a8975;88964595]Lady starszak chyba lepiej bo nie ma już takiej wysokiej temperatury, pierwszy raz od tygodnia. Ale jeszcze nie gadałam tak szczegółowo dziś z tż bo jakoś nie możemy się zgrać w czasie.

Zrobiłam dzisiaj już taki dłuższy spacer z wózkiem i nie wiem czy to był dobry pomysł. W połowie drogi już panikowałam, że krew mnie zalewa i teraz ciągnie mnie krocze. 🤦

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz[/QUOTE]Też miałam podobnie, ale jak ciężkie coś podniosłam(czytaj starsza córka ). Raczej się przeforsowałaś. Jeszcze chyba za wcześnie na takie długie spacerki.
Dobrze, że już lepiej z synkiem
Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
bonnie_j jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-10-25, 17:52   #1518
niem
Raczkowanie
 
Avatar niem
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 384
Dot.: Mamusie październik 2021 cz. 3.

Hmm.. na telefonie nie chce mi wskoczyć kolejna 51 strona wątku. .
niem jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-10-25, 19:04   #1519
LadyWhisper
Zakorzenienie
 
Avatar LadyWhisper
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 8 268
Dot.: Mamusie październik 2021 cz. 3.

W czw mam usunięcie osemki (jednak się zdecydowałam). Tłumaczę sobie ze skoro poród przetrwałam i było całkiem spoko to co tam głupia ósemka ale no. Panikuje


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
__________________

.... Dziecko - to przecinek między ojcem a matką. Ale i spójnik.
Z Każdym Dniem Coraz Bardziej




LadyWhisper jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2021-10-25, 19:13   #1520
A_Lios92
Zadomowienie
 
Avatar A_Lios92
 
Zarejestrowany: 2019-09
Wiadomości: 1 082
Dot.: Mamusie październik 2021 cz. 3.

Cytat:
Napisane przez LadyWhisper Pokaż wiadomość
W czw mam usunięcie osemki (jednak się zdecydowałam). Tłumaczę sobie ze skoro poród przetrwałam i było całkiem spoko to co tam głupia ósemka ale no. Panikuje


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Górna czy dolna?
A_Lios92 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-10-25, 19:22   #1521
Johasia28
Zadomowienie
 
Avatar Johasia28
 
Zarejestrowany: 2018-06
Wiadomości: 1 657
Dot.: Mamusie październik 2021 cz. 3.

Nie mam znowu powiadomień z wątku grrr....
Nie nadrobię za dużo stron mi uciekło

My jesteśmy dalej na etapie docierania się Trochę spacerujemy, próbujemy jakiś rytm dnia ogarnąć, chociaż mam wrażenie, że panuje jeden wielki chaos póki co. Generalnie rano jak już siadziemy do sniadania, wszyscy jakoś w miarę ubrani, każdy z talerzem przed nosem, z pościelonymi łóżkami w tle itd. to ja już jestem cała mokra. Teraz i tak jest lajtowo bo jest mąż, ale jak za tydzień wróci do pracy to ja rano chyba siądę i będę płakać

Wysłane z mojego Redmi Note 7 przy użyciu Tapatalka
Johasia28 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-10-25, 19:28   #1522
52226a6b84e10414ec85695991496d596c4cbe57_65555ba93c74a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 35 673
Mamusie październik 2021 cz. 3.

Cytat:
Napisane przez LadyWhisper Pokaż wiadomość
W czw mam usunięcie osemki (jednak się zdecydowałam). Tłumaczę sobie ze skoro poród przetrwałam i było całkiem spoko to co tam głupia ósemka ale no. Panikuje


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

dasz radę
52226a6b84e10414ec85695991496d596c4cbe57_65555ba93c74a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-10-25, 19:53   #1523
LadyWhisper
Zakorzenienie
 
Avatar LadyWhisper
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 8 268
Dot.: Mamusie październik 2021 cz. 3.

Alios dolna. Żeby było ciekawiej jest zablokowana przez kość (dlatego boli pół twarzy jak próbuje rosnąć bo na tą kość naciska) i na dodatek przykryta dziaslem więc no. Będzie rzeźnia


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
__________________

.... Dziecko - to przecinek między ojcem a matką. Ale i spójnik.
Z Każdym Dniem Coraz Bardziej




LadyWhisper jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-10-25, 20:24   #1524
a79790139dd0658ebd8b23ce8e3846ca00e1de31_65bd8201a8975
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 11 723
Dot.: Mamusie październik 2021 cz. 3.

Cytat:
Napisane przez Johasia28 Pokaż wiadomość
Nie mam znowu powiadomień z wątku grrr....
Nie nadrobię za dużo stron mi uciekło

My jesteśmy dalej na etapie docierania się Trochę spacerujemy, próbujemy jakiś rytm dnia ogarnąć, chociaż mam wrażenie, że panuje jeden wielki chaos póki co. Generalnie rano jak już siadziemy do sniadania, wszyscy jakoś w miarę ubrani, każdy z talerzem przed nosem, z pościelonymi łóżkami w tle itd. to ja już jestem cała mokra. Teraz i tak jest lajtowo bo jest mąż, ale jak za tydzień wróci do pracy to ja rano chyba siądę i będę płakać

Wysłane z mojego Redmi Note 7 przy użyciu Tapatalka
U nas nawet z jednym dzieckiem poranek nigdy tak dobrze nie wyglądał.
Cytat:
Napisane przez LadyWhisper Pokaż wiadomość
Alios dolna. Żeby było ciekawiej jest zablokowana przez kość (dlatego boli pół twarzy jak próbuje rosnąć bo na tą kość naciska) i na dodatek przykryta dziaslem więc no. Będzie rzeźnia


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Miałam to samo. Jak ją przesuwała, żeby wyciągnąć to ciągnęła razem z nerwem...
Wywaliłam to wspomnienie z pamięci tak samo jak poród.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
a79790139dd0658ebd8b23ce8e3846ca00e1de31_65bd8201a8975 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-10-25, 20:35   #1525
A_Lios92
Zadomowienie
 
Avatar A_Lios92
 
Zarejestrowany: 2019-09
Wiadomości: 1 082
Dot.: Mamusie październik 2021 cz. 3.

Cytat:
Napisane przez LadyWhisper Pokaż wiadomość
Alios dolna. Żeby było ciekawiej jest zablokowana przez kość (dlatego boli pół twarzy jak próbuje rosnąć bo na tą kość naciska) i na dodatek przykryta dziaslem więc no. Będzie rzeźnia


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Kurczę, nie brzmi za dobrze :/ Powodzenia!
A_Lios92 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-10-25, 20:37   #1526
52226a6b84e10414ec85695991496d596c4cbe57_65555ba93c74a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 35 673
Mamusie październik 2021 cz. 3.

U nas Tz wrócił do pracy dzień był ciężki i spędziłam z mała cały dzień praktycznie w sypialni w łóżku i dostawce z Downtown Abbey w tle

Plus taki ze dałyśmy radę udało mi się godzinkę zdrzemnąć ciągiem co jest plusem i nawet udało się mała na cycka skusić pierwszy raz od tygodnia z nakładkami do piersi z MAM (próbowałam z wieloma różnych firm i to była moja ostatnia deska ratunku).
Udało się dwa razy dziś tylko póki ale cieszę się i mam nadzieje nie było to jednorazowe

Edytowane przez 52226a6b84e10414ec85695991496d596c4cbe57_65555ba93c74a
Czas edycji: 2021-10-25 o 20:38
52226a6b84e10414ec85695991496d596c4cbe57_65555ba93c74a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-10-25, 21:25   #1527
LadyWhisper
Zakorzenienie
 
Avatar LadyWhisper
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 8 268
Dot.: Mamusie październik 2021 cz. 3.

[1=a79790139dd0658ebd8b23c e8e3846ca00e1de31_65bd820 1a8975;88964995]U nas nawet z jednym dzieckiem poranek nigdy tak dobrze nie wyglądał. Miałam to samo. Jak ją przesuwała, żeby wyciągnąć to ciągnęła razem z nerwem...
Wywaliłam to wspomnienie z pamięci tak samo jak poród.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz[/QUOTE]



Wyrywam w klinice mojego przyjaciela i mówię mu ze musze się w domu napłakać na zapas zeby wstydu mu nie zrobić na miejscu jak w histerie wpadnę


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
__________________

.... Dziecko - to przecinek między ojcem a matką. Ale i spójnik.
Z Każdym Dniem Coraz Bardziej




LadyWhisper jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-10-26, 07:19   #1528
A_Lios92
Zadomowienie
 
Avatar A_Lios92
 
Zarejestrowany: 2019-09
Wiadomości: 1 082
Dot.: Mamusie październik 2021 cz. 3.

Cytat:
Napisane przez Johasia28 Pokaż wiadomość
Nie mam znowu powiadomień z wątku grrr....
Nie nadrobię za dużo stron mi uciekło

My jesteśmy dalej na etapie docierania się Trochę spacerujemy, próbujemy jakiś rytm dnia ogarnąć, chociaż mam wrażenie, że panuje jeden wielki chaos póki co. Generalnie rano jak już siadziemy do sniadania, wszyscy jakoś w miarę ubrani, każdy z talerzem przed nosem, z pościelonymi łóżkami w tle itd. to ja już jestem cała mokra. Teraz i tak jest lajtowo bo jest mąż, ale jak za tydzień wróci do pracy to ja rano chyba siądę i będę płakać

Wysłane z mojego Redmi Note 7 przy użyciu Tapatalka
Nieee, takie trudne są tylko początki, głowa do góry U mnie rano też kompletny chaos (grunt to go zaakceptować), ale później jakoś sobie radzimy. Wczoraj np. siedziałam na kanapie z jednym dzieckiem przy cycku, w drugiej ręce micha z zupą i karmiłam starszą, a jeszcze w przerwach kawę piłam (zimną, ciepłych już nie pijam, nie umiem aż tak zaginać czasoprzestrzeni. Tak w ogóle to z żartów o zimnej kapuczinie już się nie śmieję 😂 ) i czułam się co najmniej tak multifunkcyjna jak pralko-suszarka.

Ale jak ludzie radzą sobie z trójką (zubi, pełen podziw!!!) to dalej nie wiem. 🙈
A_Lios92 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-10-26, 08:32   #1529
zubi89
Zakorzenienie
 
Avatar zubi89
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 6 373
Dot.: Mamusie październik 2021 cz. 3.

Cytat:
Napisane przez A_Lios92 Pokaż wiadomość
Nieee, takie trudne są tylko początki, głowa do góry U mnie rano też kompletny chaos (grunt to go zaakceptować), ale później jakoś sobie radzimy. Wczoraj np. siedziałam na kanapie z jednym dzieckiem przy cycku, w drugiej ręce micha z zupą i karmiłam starszą, a jeszcze w przerwach kawę piłam (zimną, ciepłych już nie pijam, nie umiem aż tak zaginać czasoprzestrzeni. Tak w ogóle to z żartów o zimnej kapuczinie już się nie śmieję ) i czułam się co najmniej tak multifunkcyjna jak pralko-suszarka.

Ale jak ludzie radzą sobie z trójką (zubi, pełen podziw!!!) to dalej nie wiem.
U mnie jest o tyle fajnie, że córka już pomoże i średni też się sam ogarnia nie mniej jednak jest ciężko nie starcza nam doby a jesteśmy we dwójkę. Franek trochę się uspokoił z tym widzeniem na mnie. Trenuje już wyjścia z domu po córkę na razie tylko odbiór bo zaprowadzanie na razie zostawiam tz musiałabym wstawać o 6 nakarmić młodego ogarnąć siebie i resztę i wyjść z domu po 7 żeby zaprowadzić młoda za tydzień będziemy próbować bo za dwa mąż wraca do pracy na szczęście wraca na dwójki więc będzie ją i odprowadzał i przyprowadzał ale później będzie miał jedynki i wszystko na mojej głowie więc wolę już się przyzwyczajać.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
~15.09.2012r




Niespodzianka 21.10.2021r.
zubi89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-10-26, 08:33   #1530
bonnie_j
Wtajemniczenie
 
Avatar bonnie_j
 
Zarejestrowany: 2018-04
Wiadomości: 2 014
Dot.: Mamusie październik 2021 cz. 3.

Czyli zostały nam jeszcze 3 dziewczyny w dwupaku Gratulacje Justynka87 🥰

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
bonnie_j jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Odchowalnia - jestem mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2022-10-01 14:26:21


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 21:07.