podkład się warzy - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - pytania do wizażystki Miejsce, w którym rozmawiamy o wizażu, stylizacji, kosmetykach kolorowych oraz trendach w makijażu. Masz pytanie? Zadaj je wizażystce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2021-11-09, 12:54   #1
ladyskylar
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2019-02
Wiadomości: 5

podkład się warzy


hej


Każdy podkład na mojej twarzy się warzy. Poza tym każdy podkład bardzo podkreśla mi zmarszczki, szczególnie na czole. Obecnie mam Revlon do cery suchej. Sprawdzałam wiele podkładów do cery suchej, mieszanej, tłustej, brałam próbki do pojemniczków. Nakładałam na twarz po kremie, na bazę, na umytą twarz bez niczego, na krem i bazę. Robię peeling twarz przed malowaniem. Nie maluję się często, tylko od święta. Doradźcie coś proszę, bo już nie wiem co robić. Mam trądzik i blizny potrądzikowe więc czasem chciałabym to zakryć.
ladyskylar jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-11-12, 09:50   #2
fi
Zadomowienie
 
Avatar fi
 
Zarejestrowany: 2003-04
Wiadomości: 1 731
Dot.: podkład się warzy

Najczęściej jest to kwestia pielęgnacji, zbyt małego nawilżenia naskórka, przesuszenia, albo przekarmienia, niewłaściwy krem pod makijaż itp. Piszesz, że masz trądzik - jak u ciebie z nawilżeniem ( pytam z własnego doświadczenia bo gdy ja się z nim zmagałam miałam tendencję do stosowania tzw. kosmetyków przeciwtrądzikowych, które wysuszały mi skórę)
__________________
Potwor z Bagien
fi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-11-12, 21:52   #3
ladyskylar
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2019-02
Wiadomości: 5
Dot.: podkład się warzy

Właśnie używałam kiedyś wielu specyfików na twarz, a potem przestałam i nie stosowałam absolutnie nic, żadnych kremów, toników i miałam piękną cerę przez rok, niestety przeprowadziłam się i po czasie trądzik znów się pojawił (porównywałam wyniki badań wody z tych dwóch miast i w obecnym jest większa twardość wody i ogólnie ma więcej wszystkiego). W każdym razie wciąż nie używam nic. Raz na jakiś czas zastosuję maseczkę nawilżającą.
ladyskylar jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-11-13, 07:13   #4
kaktuska16
Raczkowanie
 
Avatar kaktuska16
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 386
Dot.: podkład się warzy

Nie gwarantuję, że moje sposoby znajdą zastosowanie u Ciebie, mam skórę mieszaną (tłuste właściwie tylko czoło, nos świecący, ale nie mocno tłusty, poliki suche jak wiór , z rozszerzonymi porami przy skrzydełkach nosa) i trądzik hormonalny (właściwie tylko w drugiej połowie cyklu).
U mnie sprawdziły się trzy zasady:
- podkład do cery normalnej , a nie tłustej
- "ufiksowanie" podkładu sypkim pudrem transparentnym (np. bambusowy z eco cera)
- regularne złuszczanie martwego naskórka np. krem peeling z 10% kwasem migdałowym (pharmaceris) lub serum z 10% niacynamidem (the orydinary) - oba produkty kosztują koło 35-40zł, stosuję je naprzemiennie , tym częściej im bardziej kapryśna cera.
kaktuska16 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-04-12, 12:25   #5
SoGinger
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 16
Dot.: podkład się warzy

Cytat:
Napisane przez kaktuska16 Pokaż wiadomość
Nie gwarantuję, że moje sposoby znajdą zastosowanie u Ciebie, mam skórę mieszaną (tłuste właściwie tylko czoło, nos świecący, ale nie mocno tłusty, poliki suche jak wiór , z rozszerzonymi porami przy skrzydełkach nosa) i trądzik hormonalny (właściwie tylko w drugiej połowie cyklu).
U mnie sprawdziły się trzy zasady:
- podkład do cery normalnej , a nie tłustej
- "ufiksowanie" podkładu sypkim pudrem transparentnym (np. bambusowy z eco cera)
- regularne złuszczanie martwego naskórka np. krem peeling z 10% kwasem migdałowym (pharmaceris) lub serum z 10% niacynamidem (the orydinary) - oba produkty kosztują koło 35-40zł, stosuję je naprzemiennie , tym częściej im bardziej kapryśna cera.
To ja! Mam tak samo, plus do tego wiek 35+. Skorzystam z porad <3
SoGinger jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Makijaż - pytania do wizażystki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2022-04-12 13:25:12


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:00.