Mamusie październik 2021 cz. 3. - Strona 74 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Odchowalnia - jestem mamą

Notka

Odchowalnia - jestem mamą Forum dla rodziców. Tutaj porozmawiasz o połogu, karmieniu, wychowaniu dziecka. Wejdź i podziel się swoją wiedzą i doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2021-12-13, 00:44   #2191
52226a6b84e10414ec85695991496d596c4cbe57_65555ba93c74a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 35 673
Mamusie październik 2021 cz. 3.

Nasza malutka zaczęła rozmiar 62 (0-3) nosić jakoś 2 tyg temu

Jeśli chodzi o fajne ciuszki to ja kupiłam z nexta kilka ho mialam mało 0-3 i 3-6 ładnych next ma super ciuszki



Z prezentów to notes do adresów mi się przyda, nowy tangle teezer, mam na liście kilka nauczyć to TM, księgi jakubowe Tokarczuk, woski świąteczne YC, dwie gry na PS4
52226a6b84e10414ec85695991496d596c4cbe57_65555ba93c74a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-12-13, 09:18   #2192
A_Lios92
Zadomowienie
 
Avatar A_Lios92
 
Zarejestrowany: 2019-09
Wiadomości: 1 082
Dot.: Mamusie październik 2021 cz. 3.

U nas takie 62-68. Na święta mam dla małej sukienkę na 62, myślę, że będzie jeszcze ok. Najwyżej będzie trochę krótsza niż powinna być A waży 5700.

Ja ubranka ostatnio kupuję tylko w h&m i zarze. Jakoś mi najbardziej odpowiadają. Z tym, że to głównie dla starszej, dla małej jakieś pojedyncze sztuki, bo ona ma dużo ubranek po siostrze.

Dziś mamy usg bioderek i tak strasznie się stresuje, chyba bardziej przeżywałam tylko egzamin na prawko 😅 Mąż jak „rozmawia” z małą to cały czas jej mówi, że idziemy ściągnąć jej szelki, a ja się boję narobić sobie takiej nadziei. Minęło dopiero 3,5 tyg, a lekarz wstępnie mówił o 6. Kurczę jakby powiedział, że nie musi już nosić tych kajdan to się chyba rozryczę ze szczęścia, no ale najważniejsze, żeby powiedział, że jest jakaś poprawa.
A_Lios92 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-12-13, 12:28   #2193
bonnie_j
Wtajemniczenie
 
Avatar bonnie_j
 
Zarejestrowany: 2018-04
Wiadomości: 2 014
Dot.: Mamusie październik 2021 cz. 3.

Cytat:
Napisane przez A_Lios92 Pokaż wiadomość
U nas takie 62-68. Na święta mam dla małej sukienkę na 62, myślę, że będzie jeszcze ok. Najwyżej będzie trochę krótsza niż powinna być A waży 5700.

Ja ubranka ostatnio kupuję tylko w h&m i zarze. Jakoś mi najbardziej odpowiadają. Z tym, że to głównie dla starszej, dla małej jakieś pojedyncze sztuki, bo ona ma dużo ubranek po siostrze.

Dziś mamy usg bioderek i tak strasznie się stresuje, chyba bardziej przeżywałam tylko egzamin na prawko Mąż jak „rozmawia” z małą to cały czas jej mówi, że idziemy ściągnąć jej szelki, a ja się boję narobić sobie takiej nadziei. Minęło dopiero 3,5 tyg, a lekarz wstępnie mówił o 6. Kurczę jakby powiedział, że nie musi już nosić tych kajdan to się chyba rozryczę ze szczęścia, no ale najważniejsze, żeby powiedział, że jest jakaś poprawa.
Ja Wandzie dzisiaj chciałam założyć komplet(bodziak i spodenki) z 5.10.15 w rozmiarze 62. Jeszcze kilka dni temu zakładałam, a tu brakowało mi jakieś 5 cm w kroku Ja się pytam jak to możliwe
Jeśli idzie o sklepy to jaka bardzo lubię 5.10.15 i Reserved, ale kupuje też w innych. Lubię bardzo KappAhl, smyka, h&m, Lidl, Aldi, ale to też zależy co i dla której córki 🤷 W Pepco też kilka fajnych rzeczy z biobawelny znalazłam
Moja kluska 5,5 ważyła jakieś 3 tyg temu więc teraz musi być ponad 6
Powodzenia na bioderkach. Może jednak będziecie wolni od szelek.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
bonnie_j jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-12-13, 17:36   #2194
A_Lios92
Zadomowienie
 
Avatar A_Lios92
 
Zarejestrowany: 2019-09
Wiadomości: 1 082
Dot.: Mamusie październik 2021 cz. 3.

Cytat:
Napisane przez bonnie_j Pokaż wiadomość
Ja Wandzie dzisiaj chciałam założyć komplet(bodziak i spodenki) z 5.10.15 w rozmiarze 62. Jeszcze kilka dni temu zakładałam, a tu brakowało mi jakieś 5 cm w kroku Ja się pytam jak to możliwe
Jeśli idzie o sklepy to jaka bardzo lubię 5.10.15 i Reserved, ale kupuje też w innych. Lubię bardzo KappAhl, smyka, h&m, Lidl, Aldi, ale to też zależy co i dla której córki 🤷 W Pepco też kilka fajnych rzeczy z biobawelny znalazłam
Moja kluska 5,5 ważyła jakieś 3 tyg temu więc teraz musi być ponad 6
Powodzenia na bioderkach. Może jednak będziecie wolni od szelek.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Dziękuję, faktycznie się udało! 😊 Panewka dojrzała, oba bioderka zdrowe, szelki w odstawkę. No mega jestem szczęśliwa.  Mamy teraz sporo do nadrobienia, dużo ćwiczeń przed nami. I tak jestem bardzo dumna, bo mimo prawie 4 tygodni w szelkach mała jest silna, pięknie podnosi głowę na brzuszku i długo ją trzyma, czyli idzie na razie z rozwojem jak starsza. Obawiałam się opóźnień na tym polu, ale mam nadzieję, że wszystko będzie nam nadal sprawnie szło

A Wanda rośnie jak na drożdżach! 🥰
A_Lios92 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-12-13, 18:47   #2195
bonnie_j
Wtajemniczenie
 
Avatar bonnie_j
 
Zarejestrowany: 2018-04
Wiadomości: 2 014
Dot.: Mamusie październik 2021 cz. 3.

Cytat:
Napisane przez A_Lios92 Pokaż wiadomość
Dziękuję, faktycznie się udało! Panewka dojrzała, oba bioderka zdrowe, szelki w odstawkę. No mega jestem szczęśliwa. Mamy teraz sporo do nadrobienia, dużo ćwiczeń przed nami. I tak jestem bardzo dumna, bo mimo prawie 4 tygodni w szelkach mała jest silna, pięknie podnosi głowę na brzuszku i długo ją trzyma, czyli idzie na razie z rozwojem jak starsza. Obawiałam się opóźnień na tym polu, ale mam nadzieję, że wszystko będzie nam nadal sprawnie szło

A Wanda rośnie jak na drożdżach! 🥰
Świetne wieści ️ Problem z głowy i jaka radość. A mała pewnie będzie teraz mega przebierać nóżkami
U nas Wanda jest stanowczo silniejsza i bardziej sprawna niż starsza, ale to raczej normalne jak prawie 3 tyg dłużej była w brzuchu. Ale najlepsze, że starsza mimo wcześniactwa nie była w tyle od dzieci urodzonych w tym samym czasie. A Wanda tak ładnie już utrzymuje główkę
Nie mogę uwierzyć, że nasze dzieciaki zaraz będą miały 3 miesiące Nie wiem gdzie to minęło

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 18:47 ---------- Poprzedni post napisano o 18:18 ----------

A właśnie jak tam Róża i cała sprawa z kp i kupką?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
bonnie_j jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-12-13, 20:11   #2196
justynka87
Wtajemniczenie
 
Avatar justynka87
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 329
GG do justynka87
Dot.: Mamusie październik 2021 cz. 3.

Cytat:
Napisane przez bonnie_j Pokaż wiadomość
Ja dostanę scrubee z lash'a i prostownice
To moja Wanda już leci 68. 62 kilka sztuk tych większych się zostało. Teraz raczej nic kupować z ubrań nie będę. Jak będą braki to dokupie po świętach. Moja to już pewnie ponad 6 waży 🤯
U nas starsza właśnie chodzi z katarem i wszyscy już kichamy Brakuje mi słońca i takiego ciepła
Jeśli idzie o święta to mamy zmianę planów, bo też mamy wielką awanturę i teściowie się do nas nie odzywają, a wigilia miała być u nich... No cóż...
Z innych kwestii jutro zaczynamy remont jednego z pokoi Ile tam było gratów Jeszcze nie skończyliśmy rozkręcać mebli. Jak zawsze wszystko na ostatnią chwilę

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Mania 62. Ale z Hm a one są większe.
Cytat:
Napisane przez A_Lios92 Pokaż wiadomość
U nas takie 62-68. Na święta mam dla małej sukienkę na 62, myślę, że będzie jeszcze ok. Najwyżej będzie trochę krótsza niż powinna być A waży 5700.

Ja ubranka ostatnio kupuję tylko w h&m i zarze. Jakoś mi najbardziej odpowiadają. Z tym, że to głównie dla starszej, dla małej jakieś pojedyncze sztuki, bo ona ma dużo ubranek po siostrze.

Dziś mamy usg bioderek i tak strasznie się stresuje, chyba bardziej przeżywałam tylko egzamin na prawko Mąż jak „rozmawia” z małą to cały czas jej mówi, że idziemy ściągnąć jej szelki, a ja się boję narobić sobie takiej nadziei. Minęło dopiero 3,5 tyg, a lekarz wstępnie mówił o 6. Kurczę jakby powiedział, że nie musi już nosić tych kajdan to się chyba rozryczę ze szczęścia, no ale najważniejsze, żeby powiedział, że jest jakaś poprawa.
Ja też mam sukienke 62. Mam nadzieję, że jeszcze wejdzie. Tydzień temu ważyła 5500. Ciekawe ile teraz
Cytat:
Napisane przez A_Lios92 Pokaż wiadomość
Dziękuję, faktycznie się udało! Panewka dojrzała, oba bioderka zdrowe, szelki w odstawkę. No mega jestem szczęśliwa. Mamy teraz sporo do nadrobienia, dużo ćwiczeń przed nami. I tak jestem bardzo dumna, bo mimo prawie 4 tygodni w szelkach mała jest silna, pięknie podnosi głowę na brzuszku i długo ją trzyma, czyli idzie na razie z rozwojem jak starsza. Obawiałam się opóźnień na tym polu, ale mam nadzieję, że wszystko będzie nam nadal sprawnie szło

A Wanda rośnie jak na drożdżach! 🥰
Super same dobre wieści.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
justynka87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-12-13, 21:59   #2197
52226a6b84e10414ec85695991496d596c4cbe57_65555ba93c74a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 35 673
Mamusie październik 2021 cz. 3.

U mnie tez dobre wiesci bo moje marzenie się spełniło nieśmiało i po 2 mies KPI mała tydzien temu załapała pierś i teraz jest KP plus KPI bo odciagam po karmieniu.
Martwię się czy pokarmu mam wystarczająco i czy wystarczająco je bo musi się więcej napracować niż z butelki i usypia na piersi wiec pozniej jej daje na dodatek odciągnięte mleko jak wydaje się głodna nadal.

Nie wiem jak to rozwiązać bo koniec końców chce skończyć z odciaganiem ale na razie ciągnę na oba fronty żeby nie stracić pokarmu w razie co bo ciężko walczyłam żeby dojść do tych 750ml na dzień odciągniętych choć jest super ciężko
Patrząc na mm ile się dawkować powinno na ten wiek wychodzi min 900ml ale to porównuje chyba bez sensu bo mm nie dajemy już wcale praktycznie teraz


Cieszę się ze się nie poddałam bo już nie raz miałam rzucić to w kąt ale jakoś cudem się udało teraz nie wiem jak rzucić pompowanie i żeby mała na pewno się najadła bo w piersi nie mam miarki i stale się martwię ze straci na wasze jak w pierwszym tyg życia

Edytowane przez 52226a6b84e10414ec85695991496d596c4cbe57_65555ba93c74a
Czas edycji: 2021-12-13 o 22:00
52226a6b84e10414ec85695991496d596c4cbe57_65555ba93c74a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2021-12-14, 08:44   #2198
A_Lios92
Zadomowienie
 
Avatar A_Lios92
 
Zarejestrowany: 2019-09
Wiadomości: 1 082
Dot.: Mamusie październik 2021 cz. 3.

Cytat:
Napisane przez bonnie_j Pokaż wiadomość
Świetne wieści Problem z głowy i jaka radość. A mała pewnie będzie teraz mega przebierać nóżkami
U nas Wanda jest stanowczo silniejsza i bardziej sprawna niż starsza, ale to raczej normalne jak prawie 3 tyg dłużej była w brzuchu. Ale najlepsze, że starsza mimo wcześniactwa nie była w tyle od dzieci urodzonych w tym samym czasie. A Wanda tak ładnie już utrzymuje główkę
Nie mogę uwierzyć, że nasze dzieciaki zaraz będą miały 3 miesiące Nie wiem gdzie to minęło

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 18:47 ---------- Poprzedni post napisano o 18:18 ----------

A właśnie jak tam Róża i cała sprawa z kp i kupką?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Bez większych zmian niestety. Znaczy jest trochę lepiej - na tyle lepiej, że w ogóle nie mamy odparzeń i to już bez wietrzenia i nawet smarowania pupy czymkolwiek, ale wciąż pieluch schodzi u nas mnóstwo. 🤦 No ale dopóki nie ma odparzeń to podchodzę już na lajcie do tematu Z małą jesteśmy wyłącznie na kp, bo nadal nie toleruje butelki, ale po nowym roku będę mocniej próbować ją do niej przekonać. No chciałabym jednak mieć trochę wolności, chociaż
jestem już na tym etapie, że doceniam zalety kp - mała nie wisi mi już tak non stop na piersi, a fakt, że o 6 rano nie muszę wstawać i robić mleka tylko biorę ją do siebie i śpimy razem do 8 jest zbawieniem. Znaczy ja śpię do 8, bo Róża to nocny marek, chodzi spać o 23-24, a potem śpi czasami nawet do 13 😅

[1=52226a6b84e10414ec85695 991496d596c4cbe57_65555ba 93c74a;89036073]U mnie tez dobre wiesci bo moje marzenie się spełniło nieśmiało i po 2 mies KPI mała tydzien temu załapała pierś i teraz jest KP plus KPI bo odciagam po karmieniu.
Martwię się czy pokarmu mam wystarczająco i czy wystarczająco je bo musi się więcej napracować niż z butelki i usypia na piersi wiec pozniej jej daje na dodatek odciągnięte mleko jak wydaje się głodna nadal.

Nie wiem jak to rozwiązać bo koniec końców chce skończyć z odciaganiem ale na razie ciągnę na oba fronty żeby nie stracić pokarmu w razie co bo ciężko walczyłam żeby dojść do tych 750ml na dzień odciągniętych choć jest super ciężko
Patrząc na mm ile się dawkować powinno na ten wiek wychodzi min 900ml ale to porównuje chyba bez sensu bo mm nie dajemy już wcale praktycznie teraz


Cieszę się ze się nie poddałam bo już nie raz miałam rzucić to w kąt ale jakoś cudem się udało teraz nie wiem jak rzucić pompowanie i żeby mała na pewno się najadła bo w piersi nie mam miarki i stale się martwię ze straci na wasze jak w pierwszym tyg życia[/QUOTE]

Super, że udaje Ci się przechodzić na kp! Na pewno jest łatwiej i wygodniej. Co do dokarmiania małej butlą - a płacze Ci po posiłku? Bo jeśli nie, to ja bym nie dokarmiała. Jeśli nie dojadła to po prostu wcześniej się upomni o jedzenie. I powoli się przestawi na pierś jak nie będzie dostawać butli.
I nie sugeruj się tymi wytycznymi na opakowaniu mm. Moja starsza córka to skrajny przypadek, ale 900 ml na dobę to ona wypijała mając pół roku. Każde dziecko ma inne potrzeby. A ja z moją obsesją do mierzenia i ważenia akurat cieszę się, że na piersiach nie ma miarki i nie muszę się nad tym już dłużej zastanawiać 😂
A_Lios92 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-12-14, 10:51   #2199
bonnie_j
Wtajemniczenie
 
Avatar bonnie_j
 
Zarejestrowany: 2018-04
Wiadomości: 2 014
Dot.: Mamusie październik 2021 cz. 3.

Cytat:
Napisane przez A_Lios92 Pokaż wiadomość
Bez większych zmian niestety. Znaczy jest trochę lepiej - na tyle lepiej, że w ogóle nie mamy odparzeń i to już bez wietrzenia i nawet smarowania pupy czymkolwiek, ale wciąż pieluch schodzi u nas mnóstwo. 🤦 No ale dopóki nie ma odparzeń to podchodzę już na lajcie do tematu Z małą jesteśmy wyłącznie na kp, bo nadal nie toleruje butelki, ale po nowym roku będę mocniej próbować ją do niej przekonać. No chciałabym jednak mieć trochę wolności, chociaż
jestem już na tym etapie, że doceniam zalety kp - mała nie wisi mi już tak non stop na piersi, a fakt, że o 6 rano nie muszę wstawać i robić mleka tylko biorę ją do siebie i śpimy razem do 8 jest zbawieniem. Znaczy ja śpię do 8, bo Róża to nocny marek, chodzi spać o 23-24, a potem śpi czasami nawet do 13



Super, że udaje Ci się przechodzić na kp! Na pewno jest łatwiej i wygodniej. Co do dokarmiania małej butlą - a płacze Ci po posiłku? Bo jeśli nie, to ja bym nie dokarmiała. Jeśli nie dojadła to po prostu wcześniej się upomni o jedzenie. I powoli się przestawi na pierś jak nie będzie dostawać butli.
I nie sugeruj się tymi wytycznymi na opakowaniu mm. Moja starsza córka to skrajny przypadek, ale 900 ml na dobę to ona wypijała mając pół roku. Każde dziecko ma inne potrzeby. A ja z moją obsesją do mierzenia i ważenia akurat cieszę się, że na piersiach nie ma miarki i nie muszę się nad tym już dłużej zastanawiać
No to dobre wieści Fajne, że odparzenia nie są już problemem. A wyłączne kp no cóż ma swoje plusy i minusy Staniwczo nocki są lepsze jak tylko cycka trzeba wyjąć a nie butelki przygotować Ale też jest to mocne uwiązanie. Jeszcze tylko 3 miesiące wyłącznego kp. Później rozszerzanie diety
Jestem bardzo ciekawa jak Róża będzie jadła stałe pokarmy Mam nadzieję, że bez problemu i wynagrodzi ci tym te wszystkie odparzenia
Moja Wanda ostatnio ledwo się budzi w nocy na cycka. Ale oczywiście co się wierci ja się budzę i próbuje jej dać. Taki głupi odruch. Muszę sprawdzić ile rzeczywiście łapie cycka
Cuddly Alios dobrze pisze. Nie możesz się tak spinać i fiksować na ilościach. Jak mała będzie chciała więcej to da ci znać. Jak nie ma żółtaczki i zasypia po cycku lub jest spokojna to nie ma co pakować dodatkowo. Ale ogólnie świetne, że wam się udało przezwyciężyć trudności

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
bonnie_j jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-12-14, 10:57   #2200
52226a6b84e10414ec85695991496d596c4cbe57_65555ba93c74a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 35 673
Mamusie październik 2021 cz. 3.

Cytat:
Napisane przez A_Lios92 Pokaż wiadomość
Bez większych zmian niestety. Znaczy jest trochę lepiej - na tyle lepiej, że w ogóle nie mamy odparzeń i to już bez wietrzenia i nawet smarowania pupy czymkolwiek, ale wciąż pieluch schodzi u nas mnóstwo. No ale dopóki nie ma odparzeń to podchodzę już na lajcie do tematu Z małą jesteśmy wyłącznie na kp, bo nadal nie toleruje butelki, ale po nowym roku będę mocniej próbować ją do niej przekonać. No chciałabym jednak mieć trochę wolności, chociaż

jestem już na tym etapie, że doceniam zalety kp - mała nie wisi mi już tak non stop na piersi, a fakt, że o 6 rano nie muszę wstawać i robić mleka tylko biorę ją do siebie i śpimy razem do 8 jest zbawieniem. Znaczy ja śpię do 8, bo Róża to nocny marek, chodzi spać o 23-24, a potem śpi czasami nawet do 13







Super, że udaje Ci się przechodzić na kp! Na pewno jest łatwiej i wygodniej. Co do dokarmiania małej butlą - a płacze Ci po posiłku? Bo jeśli nie, to ja bym nie dokarmiała. Jeśli nie dojadła to po prostu wcześniej się upomni o jedzenie. I powoli się przestawi na pierś jak nie będzie dostawać butli.

I nie sugeruj się tymi wytycznymi na opakowaniu mm. Moja starsza córka to skrajny przypadek, ale 900 ml na dobę to ona wypijała mając pół roku. Każde dziecko ma inne potrzeby. A ja z moją obsesją do mierzenia i ważenia akurat cieszę się, że na piersiach nie ma miarki i nie muszę się nad tym już dłużej zastanawiać


Cytat:
Napisane przez bonnie_j Pokaż wiadomość
No to dobre wieści Fajne, że odparzenia nie są już problemem. A wyłączne kp no cóż ma swoje plusy i minusy Staniwczo nocki są lepsze jak tylko cycka trzeba wyjąć a nie butelki przygotować Ale też jest to mocne uwiązanie. Jeszcze tylko 3 miesiące wyłącznego kp. Później rozszerzanie diety
Jestem bardzo ciekawa jak Róża będzie jadła stałe pokarmy Mam nadzieję, że bez problemu i wynagrodzi ci tym te wszystkie odparzenia
Moja Wanda ostatnio ledwo się budzi w nocy na cycka. Ale oczywiście co się wierci ja się budzę i próbuje jej dać. Taki głupi odruch. Muszę sprawdzić ile rzeczywiście łapie cycka
Cuddly Alios dobrze pisze. Nie możesz się tak spinać i fiksować na ilościach. Jak mała będzie chciała więcej to da ci znać. Jak nie ma żółtaczki i zasypia po cycku lub jest spokojna to nie ma co pakować dodatkowo. Ale ogólnie świetne, że wam się udało przezwyciężyć trudności

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz


Dzieki dziewczyny macie racje.
Zazwyczaj zaśnie na piersi ale jak się obudzi jest czasami głodna bo raczki w buzi

Ciężko tylko przestawić myślenie z butelki na pierś


Dziś mała ma szczepionki wiec dodatkowo stres ale chyba spróbuje tylko pierś jak się odważę i zwaze mała po tygodniu

Edytowane przez 52226a6b84e10414ec85695991496d596c4cbe57_65555ba93c74a
Czas edycji: 2021-12-14 o 11:00
52226a6b84e10414ec85695991496d596c4cbe57_65555ba93c74a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-12-14, 11:06   #2201
bonnie_j
Wtajemniczenie
 
Avatar bonnie_j
 
Zarejestrowany: 2018-04
Wiadomości: 2 014
Dot.: Mamusie październik 2021 cz. 3.

[1=52226a6b84e10414ec85695 991496d596c4cbe57_65555ba 93c74a;89036498]Dzieki dziewczyny macie racje.
Zazwyczaj zaśnie na piersi ale jak się obudzi jest czasami głodna bo raczki w buzi

Ciężko tylko przestawić myślenie z butelki na pierś


Dziś mała ma szczepionki wiec dodatkowo stres ale chyba spróbuje tylko pierś jak się odważę i zwaze mała po tygodniu[/QUOTE]Moja bardzo często ma rączki w buzi a wcale nie jest to oznaka głodu A twojej jeszcze ząbki idą to jeszcze inaczej. Ale to ty decydujesz, a jak mała nadal coś zjada to można dawać.
Ogólnie przy starszej bardzo się zastanawiałam czy starczy mi mleka. Tym bardziej, że ona była wcześniakiem, a u mnie laktacja wolniej się rozkręca. Przy mlodszej już nie mam takiej spiny, ale widzę też, że ona lepiej przybiera na wadze, a mleka mam sporo(ostatnio obudziłam się z połową koszuli zalanej mlekiem).
Na pocieszenie po szczepieniu cycek najlepszy

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
bonnie_j jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2021-12-14, 11:22   #2202
A_Lios92
Zadomowienie
 
Avatar A_Lios92
 
Zarejestrowany: 2019-09
Wiadomości: 1 082
Dot.: Mamusie październik 2021 cz. 3.

Cytat:
Napisane przez bonnie_j Pokaż wiadomość
No to dobre wieści Fajne, że odparzenia nie są już problemem. A wyłączne kp no cóż ma swoje plusy i minusy Staniwczo nocki są lepsze jak tylko cycka trzeba wyjąć a nie butelki przygotować Ale też jest to mocne uwiązanie. Jeszcze tylko 3 miesiące wyłącznego kp. Później rozszerzanie diety
Jestem bardzo ciekawa jak Róża będzie jadła stałe pokarmy Mam nadzieję, że bez problemu i wynagrodzi ci tym te wszystkie odparzenia
Moja Wanda ostatnio ledwo się budzi w nocy na cycka. Ale oczywiście co się wierci ja się budzę i próbuje jej dać. Taki głupi odruch. Muszę sprawdzić ile rzeczywiście łapie cycka
Cuddly Alios dobrze pisze. Nie możesz się tak spinać i fiksować na ilościach. Jak mała będzie chciała więcej to da ci znać. Jak nie ma żółtaczki i zasypia po cycku lub jest spokojna to nie ma co pakować dodatkowo. Ale ogólnie świetne, że wam się udało przezwyciężyć trudności

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Odparzenia, jak odparzenia, oby jedzeniem stałych pokarmów zrekompensowała mi wszystkie cierpienia ze starszą 😂 Ale widzę, że z niej jest mały łakomczuch, wagowo też już dawno przeskoczyła siostrę (porównuję z książeczką zdrowia), mimo że urodziła się pół kilograma lżejsza.

Cytat:
Napisane przez bonnie_j Pokaż wiadomość
Moja bardzo często ma rączki w buzi a wcale nie jest to oznaka głodu A twojej jeszcze ząbki idą to jeszcze inaczej. Ale to ty decydujesz, a jak mała nadal coś zjada to można dawać.
Ogólnie przy starszej bardzo się zastanawiałam czy starczy mi mleka. Tym bardziej, że ona była wcześniakiem, a u mnie laktacja wolniej się rozkręca. Przy mlodszej już nie mam takiej spiny, ale widzę też, że ona lepiej przybiera na wadze, a mleka mam sporo(ostatnio obudziłam się z połową koszuli zalanej mlekiem).
Na pocieszenie po szczepieniu cycek najlepszy

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ząbki? Już? 😱
Nie ma mnie na fejsie, więc nie jestem w temacie. A piąchy w buzi to u nas też norma, odkąd tylko mała odkryła, że da się je ciumkać 😂
A_Lios92 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-12-14, 16:13   #2203
bonnie_j
Wtajemniczenie
 
Avatar bonnie_j
 
Zarejestrowany: 2018-04
Wiadomości: 2 014
Dot.: Mamusie październik 2021 cz. 3.

Cytat:
Napisane przez A_Lios92 Pokaż wiadomość
Odparzenia, jak odparzenia, oby jedzeniem stałych pokarmów zrekompensowała mi wszystkie cierpienia ze starszą Ale widzę, że z niej jest mały łakomczuch, wagowo też już dawno przeskoczyła siostrę (porównuję z książeczką zdrowia), mimo że urodziła się pół kilograma lżejsza.



Ząbki? Już?
Nie ma mnie na fejsie, więc nie jestem w temacie. A piąchy w buzi to u nas też norma, odkąd tylko mała odkryła, że da się je ciumkać
To u mnie było odwrotnie. Wanda urodziła się ponad 600g cięższa.
Trzymam kciuki żeby z rozszerzaniem diety było tak jak chcesz
No brakuje ciebie na FB. Większość dziewczyn tam pisze.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
bonnie_j jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-12-14, 17:22   #2204
A_Lios92
Zadomowienie
 
Avatar A_Lios92
 
Zarejestrowany: 2019-09
Wiadomości: 1 082
Dot.: Mamusie październik 2021 cz. 3.

Cytat:
Napisane przez bonnie_j Pokaż wiadomość
To u mnie było odwrotnie. Wanda urodziła się ponad 600g cięższa.
Trzymam kciuki żeby z rozszerzaniem diety było tak jak chcesz
No brakuje ciebie na FB. Większość dziewczyn tam pisze.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
No tak obstawiam, że za chwilę sama tu zostanę 😅
A_Lios92 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-12-14, 19:50   #2205
bonnie_j
Wtajemniczenie
 
Avatar bonnie_j
 
Zarejestrowany: 2018-04
Wiadomości: 2 014
Dot.: Mamusie październik 2021 cz. 3.

Cytat:
Napisane przez A_Lios92 Pokaż wiadomość
No tak obstawiam, że za chwilę sama tu zostanę
Nie ma mowy. Ja tu lubię zaglądać

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
bonnie_j jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-12-14, 22:05   #2206
Carillon
Zadomowienie
 
Avatar Carillon
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 1 126
GG do Carillon
Dot.: Mamusie październik 2021 cz. 3.

[1=52226a6b84e10414ec85695 991496d596c4cbe57_65555ba 93c74a;89036073]U mnie tez dobre wiesci bo moje marzenie się spełniło nieśmiało i po 2 mies KPI mała tydzien temu załapała pierś i teraz jest KP plus KPI bo odciagam po karmieniu.
Martwię się czy pokarmu mam wystarczająco i czy wystarczająco je bo musi się więcej napracować niż z butelki i usypia na piersi wiec pozniej jej daje na dodatek odciągnięte mleko jak wydaje się głodna nadal.

Nie wiem jak to rozwiązać bo koniec końców chce skończyć z odciaganiem ale na razie ciągnę na oba fronty żeby nie stracić pokarmu w razie co bo ciężko walczyłam żeby dojść do tych 750ml na dzień odciągniętych choć jest super ciężko
Patrząc na mm ile się dawkować powinno na ten wiek wychodzi min 900ml ale to porównuje chyba bez sensu bo mm nie dajemy już wcale praktycznie teraz


Cieszę się ze się nie poddałam bo już nie raz miałam rzucić to w kąt ale jakoś cudem się udało teraz nie wiem jak rzucić pompowanie i żeby mała na pewno się najadła bo w piersi nie mam miarki i stale się martwię ze straci na wasze jak w pierwszym tyg życia[/QUOTE][1=52226a6b84e10414ec85695 991496d596c4cbe57_65555ba 93c74a;89036498]Dzieki dziewczyny macie racje.
Zazwyczaj zaśnie na piersi ale jak się obudzi jest czasami głodna bo raczki w buzi

Ciężko tylko przestawić myślenie z butelki na pierś


Dziś mała ma szczepionki wiec dodatkowo stres ale chyba spróbuje tylko pierś jak się odważę i zwaze mała po tygodniu[/QUOTE]Piona ! Remek wczoraj zatrybił i złapał pierś
W nocy daliśmy butelkę, żeby nie walczyć z nim od samego początku w nocy i od rana tylko sam cycek plus trochę do uspokojenia z butli, bo jednak dalej jest histeria ale po czasie łapie i je.

Też mam problem czy jest głodny czy nie, czy zasypia bo jest zmęczony bo kp wymaga od niego więcej niż butla. Bo od rana jest mega spokojny i cały czas śpi i mało ma czasu na aktywności Trochę mnie to martwi. Ale wierzę że jakby był głodny to się obudzi i da nam znać.
Dodatkowo tylko trochę odciagam laktatorem i piersi są miękkie więc chyba jest ok. Bo tak to czasem spóźniłam się godzinę i już miałam zastój i musiałam walczyć kolejne 3 żeby to opanować.

Mam nadzieję że się już dogadaliśmy i już tak zostanie

Cuddly jak często odciagasz teraz laktatorem? I jak długo? Tylko do uczucia lekkości piersi czy patrzysz na ml?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Carillon jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-12-14, 22:17   #2207
52226a6b84e10414ec85695991496d596c4cbe57_65555ba93c74a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 35 673
Dot.: Mamusie październik 2021 cz. 3.

Cytat:
Napisane przez Carillon Pokaż wiadomość
Piona ! Remek wczoraj zatrybił i złapał pierś
W nocy daliśmy butelkę, żeby nie walczyć z nim od samego początku w nocy i od rana tylko sam cycek plus trochę do uspokojenia z butli, bo jednak dalej jest histeria ale po czasie łapie i je.

Też mam problem czy jest głodny czy nie, czy zasypia bo jest zmęczony bo kp wymaga od niego więcej niż butla. Bo od rana jest mega spokojny i cały czas śpi i mało ma czasu na aktywności Trochę mnie to martwi. Ale wierzę że jakby był głodny to się obudzi i da nam znać.
Dodatkowo tylko trochę odciagam laktatorem i piersi są miękkie więc chyba jest ok. Bo tak to czasem spóźniłam się godzinę i już miałam zastój i musiałam walczyć kolejne 3 żeby to opanować.

Mam nadzieję że się już dogadaliśmy i już tak zostanie

Cuddly jak często odciagasz teraz laktatorem? I jak długo? Tylko do uczucia lekkości piersi czy patrzysz na ml?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Trzymam kciuki!

Na razie odciagam co karmienie wiec wychodzi tak 7 razy dziennie wiec co 3-4h max i odciagam tak 15-20 min jak zawsze. Martwię się ze mało. Nie wiem w sumie. Coś musi pic bo mniej odciagam ale tez dwie trzy sesje mniej robie wiec nie wiem w sumie
52226a6b84e10414ec85695991496d596c4cbe57_65555ba93c74a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-12-15, 11:37   #2208
szmyglo
Zakorzenienie
 
Avatar szmyglo
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 3 477
Dot.: Mamusie październik 2021 cz. 3.

Była u mnie przed chwilą fizjoterapeutka pokazać jak mobilizować bliznę i pochwaliła, że jestem w super formie. Rozejścia prawie nie mam, w bliźnie parę zgrubień, ale do ogarnięcia. Jakoś aż się zaczęłam lepiej czuć po jej słowach 😂
szmyglo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-12-16, 16:34   #2209
justynka87
Wtajemniczenie
 
Avatar justynka87
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 329
GG do justynka87
Dot.: Mamusie październik 2021 cz. 3.

Cytat:
Napisane przez A_Lios92 Pokaż wiadomość
No tak obstawiam, że za chwilę sama tu zostanę
Nie martw się. Nie zostaniesz sama. Ja tu jestem i będę chociaż ostatnio mniej mnie🤣
Cytat:
Napisane przez Carillon Pokaż wiadomość
Piona ! Remek wczoraj zatrybił i złapał pierś
W nocy daliśmy butelkę, żeby nie walczyć z nim od samego początku w nocy i od rana tylko sam cycek plus trochę do uspokojenia z butli, bo jednak dalej jest histeria ale po czasie łapie i je.

Też mam problem czy jest głodny czy nie, czy zasypia bo jest zmęczony bo kp wymaga od niego więcej niż butla. Bo od rana jest mega spokojny i cały czas śpi i mało ma czasu na aktywności Trochę mnie to martwi. Ale wierzę że jakby był głodny to się obudzi i da nam znać.
Dodatkowo tylko trochę odciagam laktatorem i piersi są miękkie więc chyba jest ok. Bo tak to czasem spóźniłam się godzinę i już miałam zastój i musiałam walczyć kolejne 3 żeby to opanować.

Mam nadzieję że się już dogadaliśmy i już tak zostanie

Cuddly jak często odciagasz teraz laktatorem? I jak długo? Tylko do uczucia lekkości piersi czy patrzysz na ml?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Moja Mania od wczoraj je bez nakładek załapała wkońcu. Jestem so happy.
Cytat:
Napisane przez szmyglo Pokaż wiadomość
Była u mnie przed chwilą fizjoterapeutka pokazać jak mobilizować bliznę i pochwaliła, że jestem w super formie. Rozejścia prawie nie mam, w bliźnie parę zgrubień, ale do ogarnięcia. Jakoś aż się zaczęłam lepiej czuć po jej słowach
Ja mam po świetach fizjo. Ciekawe jak u mnie. Bo wydaje mi się, że mam spore rozejście.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
justynka87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2021-12-16, 20:20   #2210
szmyglo
Zakorzenienie
 
Avatar szmyglo
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 3 477
Dot.: Mamusie październik 2021 cz. 3.

Cytat:
Napisane przez justynka87 Pokaż wiadomość
Nie martw się. Nie zostaniesz sama. Ja tu jestem i będę chociaż ostatnio mniej mnieMoja Mania od wczoraj je bez nakładek załapała wkońcu. Jestem so happy.Ja mam po świetach fizjo. Ciekawe jak u mnie. Bo wydaje mi się, że mam spore rozejście.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Ale super, coraz więcej karmieniowych sukcesów na wątku

A rozejście nawet jeśli rzeczywiście jest, to na szczęście sporo da się naprawić ćwiczeniami ważne tylko, żeby tego nie zaniedbać, więc super, że się umówiłaś.

Byłyśmy z dziś z Wandą u pani fizjoterapeutki. Rzeczywiście jest delikatny problem z lewym bioderkiem, ale ponoć do wypracowania ćwiczeniami. Pokazała też mnóstwo przydatnych rzeczy przy codziennej pielęgnacji i jak wykonywać masaż, aż się boję, że dużo z tego zapomnę
szmyglo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-12-16, 22:26   #2211
LadyWhisper
Zakorzenienie
 
Avatar LadyWhisper
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 8 268
Mamusie październik 2021 cz. 3.

To Nina dalej w 56 wchodzi na długość, bo na szerokość wiadomo, klocek myślę że z 6kg już będzie.

Dziewczyny super ze karmienie do Przodu! Gratuluję!!!

Alios a nie możesz pisać do nas z fejkowego konta? Ja takie specjalnie założyłam na grupy właśnie z wizażu.... Nie mam imienia nazwiska zdjęcia ani znajomych Brakuje Cię tam naprawdę.

Ja mam rozejście 6cm pod biustem 3cm nad pępkiem. Codziennie ćwiczę zadania domowe od fizjo. I wróciłam na siłownię!

Nina przesypia już w zasadzie regularnie całe noce. Zasypia k 23-24, cycek wjeżdża od 7 co 1.5-2h i budzi się na dzień między 10-13. W dzień turbodrzemki na mnie więc mimo że chodzę wyspana to w domu ciężko mi cokolwiek zrobić bo gadzina nie śpi
We wtorek byłam u fryzjera 2h a że byłam na 9 to przespala cała wizytę i jazdę wte i we wte także wszelkie spotkania/sprawy ogarniam rano bo Mała dalej ma "nockę" a ja spokój i zero stresunawet się nie budzi jak ja ubieram i targam w foteliku autem
Aha i potrafi sama zasnąć w łóżeczku No ja nie wiem czym zasłużyłam

Dziewczyny - patrzycie na powietrze przed wyjściem z domu? Wychodzicie w gorsze dni na spacery z maluchami? Ja to zawsze bagatelizowalam ale przy takim maluszku zaczęłam mocno schizowac w tym temacie przez co od kilku dni koczujemy w domu i nie wychodzimy na spacery a nie ukrywam cholernie mi brakuje tego

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
__________________

.... Dziecko - to przecinek między ojcem a matką. Ale i spójnik.
Z Każdym Dniem Coraz Bardziej





Edytowane przez LadyWhisper
Czas edycji: 2021-12-16 o 22:34
LadyWhisper jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-12-17, 09:04   #2212
bonnie_j
Wtajemniczenie
 
Avatar bonnie_j
 
Zarejestrowany: 2018-04
Wiadomości: 2 014
Dot.: Mamusie październik 2021 cz. 3.

Cytat:
Napisane przez LadyWhisper Pokaż wiadomość
To Nina dalej w 56 wchodzi na długość, bo na szerokość wiadomo, klocek myślę że z 6kg już będzie.

Dziewczyny super ze karmienie do Przodu! Gratuluję!!!

Alios a nie możesz pisać do nas z fejkowego konta? Ja takie specjalnie założyłam na grupy właśnie z wizażu.... Nie mam imienia nazwiska zdjęcia ani znajomych Brakuje Cię tam naprawdę.

Ja mam rozejście 6cm pod biustem 3cm nad pępkiem. Codziennie ćwiczę zadania domowe od fizjo. I wróciłam na siłownię!

Nina przesypia już w zasadzie regularnie całe noce. Zasypia k 23-24, cycek wjeżdża od 7 co 1.5-2h i budzi się na dzień między 10-13. W dzień turbodrzemki na mnie więc mimo że chodzę wyspana to w domu ciężko mi cokolwiek zrobić bo gadzina nie śpi
We wtorek byłam u fryzjera 2h a że byłam na 9 to przespala cała wizytę i jazdę wte i we wte także wszelkie spotkania/sprawy ogarniam rano bo Mała dalej ma "nockę" a ja spokój i zero stresunawet się nie budzi jak ja ubieram i targam w foteliku autem
Aha i potrafi sama zasnąć w łóżeczku No ja nie wiem czym zasłużyłam

Dziewczyny - patrzycie na powietrze przed wyjściem z domu? Wychodzicie w gorsze dni na spacery z maluchami? Ja to zawsze bagatelizowalam ale przy takim maluszku zaczęłam mocno schizowac w tym temacie przez co od kilku dni koczujemy w domu i nie wychodzimy na spacery a nie ukrywam cholernie mi brakuje tego

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Ja 56 już dawno spakowałam Aż szkoda, bo takie ładne rzeczy były. Teraz 68 jest na styk. Chociaż zależy z jakiej firmy 🤷
O braku spacerów to ja się wypowiadać nie będę... Przez jakiś czas mieliśmy flaka i się nie dało. Później przeziębienie, a teraz nie jestem w stanie wyjść z wózkiem z mieszkania Ale patrząc na jakość powietrza to nawet nie jest warto wychodzić...
U nas remont pełną parą. Koleś marudzi, że nie może robić dwóch pokoi w jednym czasie. No ale gdzie ja niby wsadzę rzeczy z dwóch pomieszczeń Do tego wybrałam próbki kolorów i to stanowczo nie to... Jechałam wczoraj po kolejne
U nas było zatrucie od mizerii Oczywiście zaraz lekarz się mnie pyta czy to może być covid. No kurcze teraz pryszcz na dupie to też objaw covidu.
Lady jak czytam ile ci mała śpi to szczerze ciebie nie znoszę Moja na nic śpi dobrze. Ma dwa cycowania, ale stanowczo muszę być przy niej. Na dodatek normalnie idzie spać jakoś 19-21 a wczoraj pojechałam do sklepu i wróciłam po 20. Był foch i zemsta... Poszła spać na rękach i przy cycu dopiero o 23.30.
Ogólnie Wanda najlepiej w dzień śpi na ludziach. Tylko na mnie średnio. Chyba, że jednocześnie jest cycek w buzi. Widać, że ode mnie oczekuje mleka, inni mają dostarczać ciepło.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 09:04 ---------- Poprzedni post napisano o 09:03 ----------

Zapomniałam dodać, że widać coraz więcej dziewczyn cycuje. Jestem pod wrażeniem, że przy tylu przeciwnościach dajecie radę 🥰 i odnosicie sukcesy

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
bonnie_j jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-12-17, 10:21   #2213
szmyglo
Zakorzenienie
 
Avatar szmyglo
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 3 477
Dot.: Mamusie październik 2021 cz. 3.

LadyWhisper ja patrzę na jakość powietrza. Przez to niestety rzadko wychodzimy… w domu mam oczyszczacz powietrza.

Mam kryzys, poryczałam się. Okazało się u fizjoterapeutki, że nieprawidłowo obchodzę się z Wandą. Moje próby naprawienia tego wyglądają bardzo nieporadnie, długo mi schodzi i nie wychodzi mi to. Mała zaczyna płakać, a jest raczej z tych pogodnych. No i ja się poryczałam, mam dziecko prawie 2 miesiące i boję się ją podnosić, karmić, pieluchy też zmieniam nie tak… beczę jak głupia, może wy mnie zrozumiecie.
szmyglo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-12-17, 11:14   #2214
bonnie_j
Wtajemniczenie
 
Avatar bonnie_j
 
Zarejestrowany: 2018-04
Wiadomości: 2 014
Dot.: Mamusie październik 2021 cz. 3.

Cytat:
Napisane przez szmyglo Pokaż wiadomość
LadyWhisper ja patrzę na jakość powietrza. Przez to niestety rzadko wychodzimy… w domu mam oczyszczacz powietrza.

Mam kryzys, poryczałam się. Okazało się u fizjoterapeutki, że nieprawidłowo obchodzę się z Wandą. Moje próby naprawienia tego wyglądają bardzo nieporadnie, długo mi schodzi i nie wychodzi mi to. Mała zaczyna płakać, a jest raczej z tych pogodnych. No i ja się poryczałam, mam dziecko prawie 2 miesiące i boję się ją podnosić, karmić, pieluchy też zmieniam nie tak… beczę jak głupia, może wy mnie zrozumiecie.
Ale w sensie, że co robisz źle? Myślę, że nawet jeśli to nie ma co płakać. Na bank z małą nie dzieje się nic złego, a jakieś odchylenia można skorygować.
Też muszę się wybrać do fizjo. Zastanawiam się czy jest coś z nią źle,a ja tego nie widzę

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
bonnie_j jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-12-17, 12:46   #2215
szmyglo
Zakorzenienie
 
Avatar szmyglo
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 3 477
Dot.: Mamusie październik 2021 cz. 3.

[/COLOR]
Cytat:
Napisane przez bonnie_j Pokaż wiadomość
Ale w sensie, że co robisz źle? Myślę, że nawet jeśli to nie ma co płakać. Na bank z małą nie dzieje się nic złego, a jakieś odchylenia można skorygować.
Też muszę się wybrać do fizjo. Zastanawiam się czy jest coś z nią źle,a ja tego nie widzę

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
W zły sposób podnoszę, łapię, przebieram. Dostałam ochrzan za karmienie na leżąco, a karmię ją tak przez jakieś 90% czasu... do tego dzisiaj najpierw próbowałam ją przystawić do piersi „prawidłowo”, Mała płakała i nam nie szło i z całego stresu nawet „po mojemu” nie wychodziło. Aż napisałam do TŻ, że mam kryzys i biedny dzwonił do mnie z pracy pytając, jak bardzo jest źle. Na szczęście trochę mnie uspokoił i już mi lepiej. Najgorzej jakbym miała faceta, który krytykuje mój sposób postępowania. Wtedy załamałabym się pewnie konkretnie.

Edytowane przez szmyglo
Czas edycji: 2021-12-17 o 12:47
szmyglo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-12-17, 15:11   #2216
anilani
Raczkowanie
 
Avatar anilani
 
Zarejestrowany: 2019-08
Wiadomości: 440
Dot.: Mamusie październik 2021 cz. 3.

Cytat:
Napisane przez szmyglo Pokaż wiadomość
[/COLOR]

W zły sposób podnoszę, łapię, przebieram. Dostałam ochrzan za karmienie na leżąco, a karmię ją tak przez jakieś 90% czasu... do tego dzisiaj najpierw próbowałam ją przystawić do piersi â��prawidłowoâ�, Mała płakała i nam nie szło i z całego stresu nawet â��po mojemuâ� nie wychodziło. Aż napisałam do TŻ, że mam kryzys i biedny dzwonił do mnie z pracy pytając, jak bardzo jest źle. Na szczęście trochę mnie uspokoił i już mi lepiej. Najgorzej jakbym miała faceta, który krytykuje mój sposób postępowania. Wtedy załamałabym się pewnie konkretnie.
A co jest złego w karmieniu na leżąco?
Myślę, że trochę źle trafiłaś jeśli chodzi o fizjo, nie powinna Cię tak krytykować i oceniać. Nam na wizycie po prostu pokazała prawidłowe sposoby podnoszenia, noszenia, odkładania itp., zaleciła kilka ćwiczeń, powiedziała co i jak robić. I to było komfortowe, bo właśnie nie poczułam się oceniana, a tym bardziej skrytykowana, że coś do tej pory robiłam nie tak. A też nie robiłam dobrze, mimo że to moje drugie dziecko. Więc głowa do góry! Nie obwiniaj się, nie można przecież wiedzieć wszystkiego Ważne, że już wiesz co i jak, mimo że ta wiedza została przekazana w trochę niefortunny sposób moim zdaniem. Powolutku opanujesz nowe techniki, a Maleństwo jak poczuje w Twoich ruchach pewność siebie to też będzie dużo spokojniejsze. Na wszystko potrzeba czasu, nabierzesz wprawy i będzie dobrze A ta konsultacja fizjo była z powodu jakiegoś konkretnego problemu czy profilaktycznie?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
anilani jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-12-17, 15:21   #2217
szmyglo
Zakorzenienie
 
Avatar szmyglo
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 3 477
Dot.: Mamusie październik 2021 cz. 3.

Cytat:
Napisane przez anilani Pokaż wiadomość
A co jest złego w karmieniu na leżąco?
Myślę, że trochę źle trafiłaś jeśli chodzi o fizjo, nie powinna Cię tak krytykować i oceniać. Nam na wizycie po prostu pokazała prawidłowe sposoby podnoszenia, noszenia, odkładania itp., zaleciła kilka ćwiczeń, powiedziała co i jak robić. I to było komfortowe, bo właśnie nie poczułam się oceniana, a tym bardziej skrytykowana, że coś do tej pory robiłam nie tak. A też nie robiłam dobrze, mimo że to moje drugie dziecko. Więc głowa do góry! Nie obwiniaj się, nie można przecież wiedzieć wszystkiego Ważne, że już wiesz co i jak, mimo że ta wiedza została przekazana w trochę niefortunny sposób moim zdaniem. Powolutku opanujesz nowe techniki, a Maleństwo jak poczuje w Twoich ruchach pewność siebie to też będzie dużo spokojniejsze. Na wszystko potrzeba czasu, nabierzesz wprawy i będzie dobrze A ta konsultacja fizjo była z powodu jakiegoś konkretnego problemu czy profilaktycznie?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Bardziej profilaktycznie i z powodu niewielkiego problemu z biodrem. To znajoma TŻ z pracy, widać, że się zna i jest dobra, TŻ też widział super efekty u jej podopiecznych. Myślę, że też może ja to tak emocjonalnie odebrałam, bo dosłownego ochrzanu nie było. Ale poczułam się okropnie ��

A karmienie na leżąco, to że przecież my też tak nie jemy, że może się zachłysnąć itp.
szmyglo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-12-17, 16:44   #2218
bonnie_j
Wtajemniczenie
 
Avatar bonnie_j
 
Zarejestrowany: 2018-04
Wiadomości: 2 014
Dot.: Mamusie październik 2021 cz. 3.

Cytat:
Napisane przez szmyglo Pokaż wiadomość
Bardziej profilaktycznie i z powodu niewielkiego problemu z biodrem. To znajoma TŻ z pracy, widać, że się zna i jest dobra, TŻ też widział super efekty u jej podopiecznych. Myślę, że też może ja to tak emocjonalnie odebrałam, bo dosłownego ochrzanu nie było. Ale poczułam się okropnie ��

A karmienie na leżąco, to że przecież my też tak nie jemy, że może się zachłysnąć itp.
Troszkę przesadzone. Jak tak się dobrze karmicie to róbcie to dalej. Noszenie poprawisz. Sama też miałam takie momenty przy starszej. Przy młodszej też czasami czuję się bezużyteczna. To pewnie troszkę hormony. Myślę, że nic strasznego nie robisz i nie ma co się stresować
Ja mam schizy na choroby. Każde mini problemy nawet żołądkowe powodują u mnie strach przed covid. Ta pandemia powoduje, że wariuje

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
bonnie_j jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-12-17, 18:09   #2219
szmyglo
Zakorzenienie
 
Avatar szmyglo
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 3 477
Dot.: Mamusie październik 2021 cz. 3.

Cytat:
Napisane przez bonnie_j Pokaż wiadomość
Troszkę przesadzone. Jak tak się dobrze karmicie to róbcie to dalej. Noszenie poprawisz. Sama też miałam takie momenty przy starszej. Przy młodszej też czasami czuję się bezużyteczna. To pewnie troszkę hormony. Myślę, że nic strasznego nie robisz i nie ma co się stresować
Ja mam schizy na choroby. Każde mini problemy nawet żołądkowe powodują u mnie strach przed covid. Ta pandemia powoduje, że wariuje

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Dzięki za wsparcie Niestety przez Covid wiele osób żyje w lęku…

Teraz po czasie przyszła mi do głowy riposta, że kupy też nie robię na leżąco, a Wanda owszem
szmyglo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-12-18, 09:01   #2220
a79790139dd0658ebd8b23ce8e3846ca00e1de31_65bd8201a8975
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 11 723
Dot.: Mamusie październik 2021 cz. 3.

Cytat:
Napisane przez szmyglo Pokaż wiadomość
[/COLOR]

W zły sposób podnoszę, łapię, przebieram. Dostałam ochrzan za karmienie na leżąco, a karmię ją tak przez jakieś 90% czasu... do tego dzisiaj najpierw próbowałam ją przystawić do piersi â��prawidłowoâ�, Mała płakała i nam nie szło i z całego stresu nawet â��po mojemuâ� nie wychodziło. Aż napisałam do TŻ, że mam kryzys i biedny dzwonił do mnie z pracy pytając, jak bardzo jest źle. Na szczęście trochę mnie uspokoił i już mi lepiej. Najgorzej jakbym miała faceta, który krytykuje mój sposób postępowania. Wtedy załamałabym się pewnie konkretnie.
Pokaż mi matkę, która wszystko robi idealnie.

Jak dziecko je z piersi to i tak praktycznie leży, tylko matka siedzi, więc zbytniej różnicy nie widzę.

Poza tym nie da się robić wszystkiego idealnie. Ja wiele rzeczy robię źle. Nie przez to, że robię to specjalnie tylko nie zawsze się da. Albo też nie jestem świadoma tego. Z resztą dziecko i tak większość czasu leży, więc wychodzę z założenia, że jak chwilę ponoszę źle to nic takiego się nie stanie. Nie ma co się spinać tak.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
a79790139dd0658ebd8b23ce8e3846ca00e1de31_65bd8201a8975 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Odchowalnia - jestem mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2022-10-01 14:26:21


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 18:32.