Zaproszenie z ... osobą towarzyszącą? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum ślubne > Ceremonia i tradycja ślubna, weselna

Notka

Ceremonia i tradycja ślubna, weselna W tym miejscu możesz podzielić się widzą, jak zaplanować ceremonię ślubną. Na co zwrócić uwagę przy szukaniu sali weselnej. Przypomnieć tradycje weselne.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-08-30, 19:06   #1
ananonda191
Zadomowienie
 
Avatar ananonda191
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 1 354

Zaproszenie z ... osobą towarzyszącą?


Kieruję do Was to pytanie bo trochę dziwnie się czuję po tym jak wzięłam do ręki zaproszenie. Jestem z moim chłopakiem od trzech lat. Dostaliśmy (do czasu, dopóki nie otworzyłam zaproszenia tak czułam, teraz czuję, że tylko mój chłopak dostał) zaproszenie od jego kolegi, którego jak i jego przyszłą żonę poznałam właśnie przez mojego chłopaka. I od tych trzech lat oni doskonale wiedzą, że on jest ze mną w związku, mało tego często chodziłam z nim do nich ot tak w odwiedziny, spotykaliśmy się na imprezach typu "sylwester", gdzie raz organizowany był u nich w domu, a raz wspólnie pojechaliśmy na salę wraz z innymi osobami jeszcze. Czuję się teraz conajmniej dziwnie. Jestem juz po lekturze treści internetowych, znalazłam różne opinie. Moje stanowisko jest takie, że zgadzam się z tymi:

"Zaproszenie "z osobą towarzyszącą" wysyła się do osób, które nie mają stałego partnera. Jeśli zależy nam na dobrym samopoczuciu zaproszonych gości, lepiej przed wysłaniem zaproszenia zapytać o imię i nazwisko osoby, z którą nasz gość pojawi się na przyjęciu weselnym."

Oni nie muszą pytać jak się nazywam, bo dobrze mnie znają. Rozumiem gdyby to był kolega jakiś z Polski, który nigdy mnie na oczy nie widział,i by tak napisał-ok. Wiem, jak jest w fryworze przygotowań (tzn. ślubu nie brałam, ale myślę, że wysiliłabym się, żeby zadzwonic i dowiedzieć się jak się nazywa wybranka kolegi hen z Polski).

I tu, bardzo konkretnie i na temat:
"Goście powinni otrzymać zaproszenia podpisane ich pełnym imieniem i nazwiskiem. Zdarza się jednak, że nie znamy partnera zaproszonego gościa. Istnieją w takiej sytuacji dwa wyjścia:
Jeśli wysyłamy zaproszenie do pary, która nie jest małżeństwem, ale wiemy, że pozostaje w dłuższym związku (np. mieszka ze sobą), wówczas powinniśmy dowiedzieć się o nazwisko i imię partnera, aby umieścić je na zaproszeniu.
Jeżeli natomiast zapraszamy samotnego kuzyna, a chcielibyśmy dać mu do zrozumienia, że może zabrać ze sobą osobę towarzyszącą, wówczas możemy w zaproszeniu napisać: "Jana Kowalskiego z osobą towarzyszącą". Pamiętajmy jednak, aby podczas potwierdzania jego przybycia dopytać się o imię i nazwisko tej osoby, w celu przygotowania imiennych winietek na stół."

Szczerze mówiąc odechciało mi się iść na to wesele, czuję się dziwnie. Jak szedł do nich mój chłopak, przygadałam, żeby zapytał, czy jestem zaproszona bo nie wiem co myśleć o tym zaproszeniu. On jakoś chyba się tym nie przejął, uważa to za bzdurę, bo odrzekł, żebym sama się spytała...
A ja zastanawiałam się czy wypada ubrać kremową sukienkę z dodatkami na wesele, zeby nie urazić panny mlodej. Ona zaś przez chwilę nie pomyślała, czy nie urazi mnie. Jest mi przykro.

Jakie jest wasze zdanie, trochę lepiej może się orientujecie, bo w tym "siedzicie" aktualnie, toteż pozwoliłam sobie wprosić się na to forum
ananonda191 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-30, 19:21   #2
horgen
Raczkowanie
 
Avatar horgen
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Toruń
Wiadomości: 92
Dot.: Zaproszenie z ... osobą towarzyszącą?

Przesadzasz. A pomyśl czy gdybyś nie była z tym chłopakiem, to też by Cię zaprosili? gdybyś rozeszła się z nim rok temu, to miałabyś z młodymi jakikolwiek kontakt?

Ja też nie jestem za pisaniem "z osobą towarzysząca" na zaproszeniach, ale żeby się tak obrażać to jest dziecinada i robienie z siebie pępka świata.
horgen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-30, 19:32   #3
94Marta
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 92
Dot.: Zaproszenie z ... osobą towarzyszącą?

Też tak uważam, nie ma się o co obrażać, nie widzę problemu.
94Marta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-30, 19:32   #4
Antilia
Uzależnienie
 
Avatar Antilia
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 14 453
Dot.: Zaproszenie z ... osobą towarzyszącą?

Ja dostałam zaproszenie z osobą towarzyszącą na 3 miesiące przed własnym ślubem... Uważam to za niefajne, byłam zła przez chwilę, ale no olaliśmy to i poszliśmy do nich i dobrze się bawiliśmy. Nadal uważam, że popełnili nietakt, ale to nie koniec świata i nie powód, żeby się obrazić czy robić przytyki
__________________

Ćwiczę z Ewką, bo nic się samo nie wydarzy!
Skalpel: 48 + 17
Skalpel II: 3

Bridezilla
Antilia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-30, 19:39   #5
horgen
Raczkowanie
 
Avatar horgen
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Toruń
Wiadomości: 92
Dot.: Zaproszenie z ... osobą towarzyszącą?

Cytat:
Napisane przez Antilia Pokaż wiadomość
Ja dostałam zaproszenie z osobą towarzyszącą na 3 miesiące przed własnym ślubem... Uważam to za niefajne, byłam zła przez chwilę, ale no olaliśmy to i poszliśmy do nich i dobrze się bawiliśmy. Nadal uważam, że popełnili nietakt, ale to nie koniec świata i nie powód, żeby się obrazić czy robić przytyki

Dokładnie! My też dostaliśmy od brata TŻ-a zaproszenie dla niego i osoby towarzyszącej, choć byliśmy ze sobą i mieszkaliśmy razem 5 lat. Z początku też było małe oburzenie, ale bardziej się z tego faktu śmialiśmy i wymyślaliśmy kolejne osoby, które TŻ zabierze zamiast mnie Na weselu byliśmy, bawiliśmy się świetnie i nie zaprzątaliśmy sobie głowy pierdołami, a tym bardziej nie roztrząsaliśmy tego co dla kogoś jest istotne, a dla nas nie.
horgen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-30, 19:46   #6
monikkad
Wtajemniczenie
 
Avatar monikkad
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 2 104
Dot.: Zaproszenie z ... osobą towarzyszącą?

A ja Cię autorko doskonale rozumiem, bo mnie się to też baaaaaardzo nie podoba i na moje wesele zaproszenia z os. towarzyszącą dostaną tylko osoby, które nie są z nikim w stałym związku, a nawet i takie osoby towarzyszące będą miały na winietce napisane swoje imię i nazwisko. W XXI wieku to taki problem dowiedzieć się o imię i nazwisko partera osoby zaproszonej? W dobie facebooka, smsow, maili, telefonów? Dla mnie to wręcz kpina, a już zwłaszcza w Twoim przypadku, gdzie Ci znajomi TŻ-ta dobrze Cię znali.

Dziewczyny jednak mają rację - nie ma co kruszyć kopii. Stało się, trzeba wykazać się postawą dojrzalszą od nich, iść na to wesele z uśmiechem na twarzy i dobrze się bawić - dla siebie A co do sukienki, którą ubierzesz - pokaż klasę i nie rób na złość pannie młodej.
__________________
"Ludzie dbają o tych, którzy dbają o siebie!"
monikkad jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-30, 20:04   #7
mariamarysienka
Zakorzenienie
 
Avatar mariamarysienka
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 14 017
Dot.: Zaproszenie z ... osobą towarzyszącą?

Ja sądzę, że nie ma co robić z tego wielkiego halo. Tak w ogóle to dopiero od niedawna zaobserwowałam zjawisko takiego obruszania się za zaproszenie "nie takie jak trzeba", ale mniejsza z tym. Ok - źle się poczułaś, bo skoro Cię znają, to mogli się wysilić, ale też mogli się machnąć z rozpędu. A nawet jak zrobili to celowo to nie sądzę, żeby trzeba było robić wielką obrazę i nie iść na wesele. Skoro dobrze się kumplujecie, to szkoda by było tracić znajomych z powodu takiego głupstwa.
__________________
.

"One cat just leads to another." - E. Hemingway



I love you
I will
I do
mariamarysienka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-08-30, 21:28   #8
_ema_
Zakorzenienie
 
Avatar _ema_
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 8 980
Dot.: Zaproszenie z ... osobą towarzyszącą?

Masz obrączkę na palcu? Nie? To jeszcze wiele się może zmienić do wesela. (w sumie i z obrączką może, ale to jakieś pewniejsze się wydaje).

Zasada jest taka - jak zalezy Ci na kimś konkretnie, to zapraszasz po imieniu, jak nie to zapraszasz jako towarzyszącą. Widocznie ejsteś traktowana nie jako przyjaciółka ary młodych, ale jako towarzyszka przyjaciela, którą ze względu na niego okazjonalnie się widuje. I chyba wiele to sie nie mija z prawdą, przynajmniej po tym co opisałaś. Nie dramatyzuj, bo jak się czasem poczyta to aż strach wesele wyprawić, żeby kogoś nie obrazić.
__________________
Cytat:
Napisane przez mpt Pokaż wiadomość
CSI Wizaż, proszę przyjechać na wątek!
_ema_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-30, 21:42   #9
af6a7928a10f2efb7030debf852af0b1c87659cc
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 11 173
Dot.: Zaproszenie z ... osobą towarzyszącą?

Szczerze mówiąc nie wyobrażam sobie zaprosić kogoś kogo dobrze znam jako osobę towarzyszącą, śmiech na sali i brak jakiegokolwiek wychowania.
Sama niedługo będę stała przed zapraszaniem i wypisywaniem zaproszeń, także mówię z tego punktu widzenia. Nawet jeżeli nie będę znała czyjegoś partnera/partnerki to wiedząc, że są ze sobą x czasu, po prostu uzyskam informację o imieniu i nazwisku, w dobie komórek i internetu nie jest to jakiś wielki problem.

Mnie również na pewno nie spodobałoby się takie zachowanie, jeśli otrzymałabym (będąc z facetem parę lat) zaproszenie jako osoba towarzysząca, dobrze Cię autorko rozumiem.
af6a7928a10f2efb7030debf852af0b1c87659cc jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-30, 22:10   #10
biala17a
Zadomowienie
 
Avatar biala17a
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Bieszczady
Wiadomości: 1 476
Dot.: Zaproszenie z ... osobą towarzyszącą?

Cytat:
Napisane przez monikkad Pokaż wiadomość
A ja Cię autorko doskonale rozumiem, bo mnie się to też baaaaaardzo nie podoba i na moje wesele zaproszenia z os. towarzyszącą dostaną tylko osoby, które nie są z nikim w stałym związku, a nawet i takie osoby towarzyszące będą miały na winietce napisane swoje imię i nazwisko. W XXI wieku to taki problem dowiedzieć się o imię i nazwisko partera osoby zaproszonej? W dobie facebooka, smsow, maili, telefonów? Dla mnie to wręcz kpina, a już zwłaszcza w Twoim przypadku, gdzie Ci znajomi TŻ-ta dobrze Cię znali.

Nie byłabym tego taka pewna z tymi winietkami Nie wiem na jakim etapie planowania jesteś i absolutnie nie piszę tego złośliwie, ale jak na pytanie "z kim idziesz" dostaniesz od gości zestaw odpowiedzi - jeeeszcze nikogo nie prosiłam.., mam dwóch kandydatów i nie wiem który pójdzie..., mój partner się wciąż namyśla..., nawet jak ludzie zadeklarują te dwa miesiące wcześniej dojdą wypadki losowe, zawirowania w związkach możesz stwierdzić że formułka "osoba towarzysząca XY" wcale nie jest taka zła
U mnie z listy gości robionej ok 10 miesięcy przed ślubem dwie pary się rozpadły (z czego jedna do siebie wróciła), na dwa tygodnie przed weselem osoba towarzysząca jednego z kolegów wybrała koncert skrzypcowy, więc doprosił inną, kilka osób wciąż nie mogło się zdecydować z kim idzie. Do spraw ślubnych doszły mi kłopoty zdrowotne, dodatkowa praca TŻ i wszystkie osoby towarzyszące z zaproszeń widniały na winietkach jako osoby towarzyszące.
biala17a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-31, 08:52   #11
Renata_U
Raczkowanie
 
Avatar Renata_U
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 81
Dot.: Zaproszenie z ... osobą towarzyszącą?

No tak, ale to wypadki losowe, a zaproszenia raczej 2 msc. przed ślubem wysyłasz i wtedy jeżeli ktoś jest w 3-letnim związku to zaproszenie powinno być z imienia i nazwiska obu osób. Ja też bym się dziwnie czuła w takiej sytuacji, tym bardziej, jeżeli bym znała młodych.
__________________
Tylko 15 minut dzieli Cię od niezapomnianego lotu szybowcem. Wypełnij ankietę i wygraj lot w przestworzach.
Renata_U jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-08-31, 09:12   #12
FioletowyAnanas
Zakorzenienie
 
Avatar FioletowyAnanas
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: .
Wiadomości: 3 523
Dot.: Zaproszenie z ... osobą towarzyszącą?

To ja również mogłabym się obrazić na swoją rodzinę bo jestem z chłopakiem prawie 4 lata i zawsze u mnie jak i u niego było napisane z os. towarzyszącą. Ja uważam że skoro jesteśmy na zasadzie chłopak dziewczyna a nie np narzeczeństwo to nie ma się o co kłócić bo to bez sensu.
__________________
Wymiana!

FioletowyAnanas jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-31, 10:15   #13
takajedna4
Raczkowanie
 
Avatar takajedna4
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 442
Dot.: Zaproszenie z ... osobą towarzyszącą?

Rozumiem że może być Ci przykro. Ja jednak uważam że młodzi nie popełnili żadnej zbrodni. Wydaje mi się, że małżeństwo wypada zapraszać razem.

Ale to tylko moje zdanie.

Pomyśl o przyjemnej zabawie, nie zawracaj sobie głowy zaproszeniem. Co do sukienki, zapytaj może koleżankę o zdanie (PM). Mnie by nie przeszkadzało, ale jak wiadomo każda PM to inna kobieta


Miłego dnia ;*
__________________
"Choć konwalie kwitną dla mnie i tylko dla mnie."

<3!

http://www.suwaczek.pl/cache/68248416b8.png
takajedna4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-31, 11:25   #14
talkative2
Zakorzenienie
 
Avatar talkative2
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: kraina deszczem płynąca
Wiadomości: 5 119
Dot.: Zaproszenie z ... osobą towarzyszącą?

ja też uważa, że to nietakt .... Wiem co czujesz, bo ja będąc już zaręczoną, dostałam zaproszenie, na którym kuzynostwo nie posiliło się o wypisanie mojego narzeczonego, a wpisali wyłącznie "z osobą towarzyszącą". Ja wszystkie pary wypisałam z imienia i nazwiska (jak nie znałam to się dopystałam). A jak ktoś nie miał partnera/-ki , to przed weselem przy zamawianiu winietek pytałam z kim idą i mimo, ze tej osoby nawet na oczy nie widziałam to wypisałam je z imienia i nazwiska. Jakby nie patrzeć była moim gościem a nie "przypinką" do osoby zaproszonej ...
__________________

talkative2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-31, 14:24   #15
anannke
Zakorzenienie
 
Avatar anannke
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: śląsko-małopolskie:)
Wiadomości: 3 619
Dot.: Zaproszenie z ... osobą towarzyszącą?

Cytat:
Napisane przez _ema_ Pokaż wiadomość
Masz obrączkę na palcu? Nie? To jeszcze wiele się może zmienić do wesela. (w sumie i z obrączką może, ale to jakieś pewniejsze się wydaje).

Zasada jest taka - jak zalezy Ci na kimś konkretnie, to zapraszasz po imieniu, jak nie to zapraszasz jako towarzyszącą. Widocznie ejsteś traktowana nie jako przyjaciółka ary młodych, ale jako towarzyszka przyjaciela, którą ze względu na niego okazjonalnie się widuje. I chyba wiele to sie nie mija z prawdą, przynajmniej po tym co opisałaś. Nie dramatyzuj, bo jak się czasem poczyta to aż strach wesele wyprawić, żeby kogoś nie obrazić.
Popieram. Rozumiem że czujesz się pominięta i ci przykro jednak uważam że twoja postawa jest nieco wyolbrzymiona. Młodzi nie popisali się taktem i kulturą ale uważam ze to robienie trochę z igły widły. Ja też dostałam zaproszenie na ślub gdzie mój tż był osobą towarzyszącą mimo że jesteśmy razem dłużej niż 3 lata i też nie było mu miło jak to przeczytał ale nie robiliśmy żadnych cyrków z tym. A pani młoda też go znała z imienia i nazwiska. Poza tym niektórzy uważają że wpisują imię i nazwisko w parach które są małżeństwami/zaręczeni/konkubinat a reszta to osoby towarzyszące. Miło by było jakby się postarali bardziej ale może oni takie mają podejście i to żaden przytyk w twoją stronę a po prostu tak jak pisze ema traktują cię jak dziewczynę przyjaciela i nic więcej?
__________________
always & forever

nie trzeba być IDEALNYM, żeby IDEALNIE do siebie pasować…
anannke jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-31, 14:42   #16
_ema_
Zakorzenienie
 
Avatar _ema_
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 8 980
Dot.: Zaproszenie z ... osobą towarzyszącą?

Cytat:
Napisane przez anannke Pokaż wiadomość
Popieram. Rozumiem że czujesz się pominięta i ci przykro jednak uważam że twoja postawa jest nieco wyolbrzymiona. Młodzi nie popisali się taktem i kulturą ale uważam ze to robienie trochę z igły widły. Ja też dostałam zaproszenie na ślub gdzie mój tż był osobą towarzyszącą mimo że jesteśmy razem dłużej niż 3 lata i też nie było mu miło jak to przeczytał ale nie robiliśmy żadnych cyrków z tym. A pani młoda też go znała z imienia i nazwiska. Poza tym niektórzy uważają że wpisują imię i nazwisko w parach które są małżeństwami/zaręczeni/konkubinat a reszta to osoby towarzyszące. Miło by było jakby się postarali bardziej ale może oni takie mają podejście i to żaden przytyk w twoją stronę a po prostu tak jak pisze ema traktują cię jak dziewczynę przyjaciela i nic więcej?
Ja też takie 'faux pas' planuję popełnić z premedytacją i w sumie po przeczytaniu tego wątku, a jest to już któryś z kolei o podobnej tematyce sama nie wiem, co zrobić. Moja kuzynka jest z chłopakiem dłużej niż ja z narzeczonym, będzie pewnie z 5 lat i chyba nawet planują po cichu ślub (nie są zaręczeni). Znam jego nazwisko, ale jest mi to osoba kompletnie obojętną. Staram kierować się zasadą:
Jeśli nie wiem jak zapisać, to zastanawiam się, czy gdyby pan X był osobą samotną, nie dodatkiem do kuzynki, to dostałby zaroszenie. Jeśli nie - wpisuję go jako osobę towarzyszącą. Więc pan X także zostałby zapisany jako towarzysz. I teraz w sumie nie wiem jak ten fant ugryźć.
__________________
Cytat:
Napisane przez mpt Pokaż wiadomość
CSI Wizaż, proszę przyjechać na wątek!
_ema_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-31, 15:00   #17
talkative2
Zakorzenienie
 
Avatar talkative2
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: kraina deszczem płynąca
Wiadomości: 5 119
Dot.: Zaproszenie z ... osobą towarzyszącą?

Cytat:
Napisane przez _ema_ Pokaż wiadomość
Ja też takie 'faux pas' planuję popełnić z premedytacją i w sumie po przeczytaniu tego wątku, a jest to już któryś z kolei o podobnej tematyce sama nie wiem, co zrobić. Moja kuzynka jest z chłopakiem dłużej niż ja z narzeczonym, będzie pewnie z 5 lat i chyba nawet planują po cichu ślub (nie są zaręczeni). Znam jego nazwisko, ale jest mi to osoba kompletnie obojętną. Staram kierować się zasadą:
Jeśli nie wiem jak zapisać, to zastanawiam się, czy gdyby pan X był osobą samotną, nie dodatkiem do kuzynki, to dostałby zaroszenie. Jeśli nie - wpisuję go jako osobę towarzyszącą. Więc pan X także zostałby zapisany jako towarzysz. I teraz w sumie nie wiem jak ten fant ugryźć.
Ja bym wypisała z imienia i nazwiska.... Dlatego, że też go zapraszasz i to też Twój gość. W sumie to co Ci zależy wypisać nazwisko? A ktoś się poczuje miło.
__________________

talkative2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-31, 15:22   #18
_ema_
Zakorzenienie
 
Avatar _ema_
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 8 980
Dot.: Zaproszenie z ... osobą towarzyszącą?

Cytat:
Napisane przez talkative2 Pokaż wiadomość
Ja bym wypisała z imienia i nazwiska.... Dlatego, że też go zapraszasz i to też Twój gość. W sumie to co Ci zależy wypisać nazwisko? A ktoś się poczuje miło.
Największym problemem jest to, iż to kuzynka z rodziny, gdzie bracia cioteczni zmieniają dziewczyny jak rękawiczki, a każda następna to 'ta jedyna, ta na poważnie', jest wspólnie mieszkanie, nazywanie rodziców teściami etc. Jesli zaproszę jego imiennie, to wiem niestety, że będzie obraza majestatu jesli oni dostaną 'osoby towarzyszące'. Więc albo wszystkich piszę tak, albo tak. A jestem wręcz pewna, że nie wszystkie związki dotrwają wesela, i nie chce mieć problemu z przemienianiem winietek, niegrzecznymi wobec nowych partnerów zaproszeniami etc. Dwa, że na prawdę te osoby są mi obojętne i nie widzę problemu jesli ktoś przyjdzie z koleżanką/kolegą, co też jest prawdopodobne, b niektórzy mieszkają np. kilkaset kilometrów ode mnie i mogą nie zgrać terminów z partnerami. Nie chcę sugerować, że tylko i wyłącznie obecna dziewczyna może się zjawić.
I to tak, jeszcze się taki nie urodził, co by wszysktim dogodził
__________________
Cytat:
Napisane przez mpt Pokaż wiadomość
CSI Wizaż, proszę przyjechać na wątek!
_ema_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-31, 20:30   #19
LadyBeatta
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 1 200
Dot.: Zaproszenie z ... osobą towarzyszącą?

nie przezywaj, ja z tz bedac 6 lat dostalam zaproszenie z osoba towarzyszaca zamiast z imienia i nazwiska od dobrej przyjaciolki. afery nie robilam, bo i o co? jeny...
__________________
konto nieaktywne
LadyBeatta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-09-01, 08:44   #20
dezire
Zakorzenienie
 
Avatar dezire
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 3 555
Dot.: Zaproszenie z ... osobą towarzyszącą?

To ich zupełnie nie tłumaczy ale może naprawde nie wiedzieli jak masz na nazwisko- imionami posługujemy się na co dzień , ale jesli nie byli pewni co do nazwisko to moze woleli zostawic ' z osobą towarzyszącą niz dzwonic do Twojego męzcyzny z pytaniem jak masz na nazwisko'? Powinni, ale mozliwe ze bylo im najprościej - głupio.

Ja też w trakcie zaproszeń wpadłam, że nie pamiętam, jak ma na nazwisko moja najlepsza przyjaciółka. TAK znałam jej nazwisko panieńskie, ale po slubie nigdy tego sobie nie utrwaliłam, zawsze to była 'moja Agata' hehe. I co ? wtopa

Podobnie było z tym, że nie pamiętałam, ba, nawet nie znałam dzieci kuzyna z drugiego końca Polski: postanowiłam że sie odezwę i dopytam, zeby wypisac na zaproszeniu i ... kuzyn mi nigdy nie odpowiedział nie wiem czy sie obraził czy nie, że nie wiem, jak maja na imie jego latorosle - po tym pisałam juz tylko 'z dziećmi' :P
__________________

2004 - Boisz się, że ludzie z internetu odnajdą cię w prawdziwym życiu.

2014 - Boisz się, że ludzie z prawdziwego życia odnajdą cię w internecie.



dezire jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-01, 09:35   #21
150f22149d232a15625e38a732d46b6c6e220cbb_63e043022f3b0
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 2 792
Dot.: Zaproszenie z ... osobą towarzyszącą?

Cytat:
Napisane przez dezire Pokaż wiadomość
To ich zupełnie nie tłumaczy ale może naprawde nie wiedzieli jak masz na nazwisko- imionami posługujemy się na co dzień , ale jesli nie byli pewni co do nazwisko to moze woleli zostawic ' z osobą towarzyszącą niz dzwonic do Twojego męzcyzny z pytaniem jak masz na nazwisko'? Powinni, ale mozliwe ze bylo im najprościej - głupio.

Ja też w trakcie zaproszeń wpadłam, że nie pamiętam, jak ma na nazwisko moja najlepsza przyjaciółka. TAK znałam jej nazwisko panieńskie, ale po slubie nigdy tego sobie nie utrwaliłam, zawsze to była 'moja Agata' hehe. I co ? wtopa

Podobnie było z tym, że nie pamiętałam, ba, nawet nie znałam dzieci kuzyna z drugiego końca Polski: postanowiłam że sie odezwę i dopytam, zeby wypisac na zaproszeniu i ... kuzyn mi nigdy nie odpowiedział nie wiem czy sie obraził czy nie, że nie wiem, jak maja na imie jego latorosle - po tym pisałam juz tylko 'z dziećmi' :P
A kuzyn przyszedł z dziećmi, czy olał?
150f22149d232a15625e38a732d46b6c6e220cbb_63e043022f3b0 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-01, 10:15   #22
skazana_na_bluesa
.
 
Avatar skazana_na_bluesa
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: koniec świata
Wiadomości: 28 112
Odp: Zaproszenie z ... osobą towarzyszącą?

Wedlug zasad dobrego wychowania-nietaktem jest wpisac malzonka jako osobe towarzyszaca. Nie jestescie w zwiazku formalnym, wiec nie popelnili "bledu towarzyskiego". Niepotrzebnie spinasz tylek.

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
__________________
-27,9 kg

skazana_na_bluesa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-01, 10:30   #23
dezire
Zakorzenienie
 
Avatar dezire
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 3 555
Dot.: Zaproszenie z ... osobą towarzyszącą?

[1=150f22149d232a15625e38a 732d46b6c6e220cbb_63e0430 22f3b0;42568693]A kuzyn przyszedł z dziećmi, czy olał? [/QUOTE]

echhhhhh no właśnie kuzyna nie było - podobno daleko
__________________

2004 - Boisz się, że ludzie z internetu odnajdą cię w prawdziwym życiu.

2014 - Boisz się, że ludzie z prawdziwego życia odnajdą cię w internecie.



dezire jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-02, 07:04   #24
ananonda191
Zadomowienie
 
Avatar ananonda191
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 1 354
Dot.: Odp: Zaproszenie z ... osobą towarzyszącą?

Cytat:
Napisane przez skazana_na_bluesa Pokaż wiadomość
Wedlug zasad dobrego wychowania-nietaktem jest wpisac malzonka jako osobe towarzyszaca. Nie jestescie w zwiazku formalnym, wiec nie popelnili "bledu towarzyskiego". Niepotrzebnie spinasz tylek.
Tak, ale ich związek trwa mniej więcej tyle co nasz (kwestia może 3m-cy) i uważam, że należy mi się jakis szacunek, tym bardziej, że mnie znają. Nie przesadzam, nie robię spinek, tylko zwyczajnie przykro mi się zrobiło biorąc pod uwagę ilość czasu i wspólnych imprez jakie razem spędziliśmy Uważam, że to nietakt z ich strony i mam prawo czuć się źle.


Przesadzasz. A pomyśl czy gdybyś nie była z tym chłopakiem, to też by Cię zaprosili? gdybyś rozeszła się z nim rok temu, to miałabyś z młodymi jakikolwiek kontakt?

Ja też nie jestem za pisaniem "z osobą towarzysząca" na zaproszeniach, ale żeby się tak obrażać to jest dziecinada i robienie z siebie pępka świata.

A to mi dało trochę do myślenia, i powiem Ci, że poczułam sie lepiej jak to przeczytałam. Faktycznie, jeśli się z nimi spotykam i do nich idę, to tylko z moim narzeczonym. Co jednak nie zmienia faktu, że mnie kurde znają i wiedzą z kim on jest i że nie jestem jakąś przelotną dziunią, że dając zaproszenie 3 tyg przed ślubem, mają wątpliwość, że nasz związek przetrwa do ich ślubu (bo tak to wygląda), tym bardziej, że ich związek ma współmierny staż do naszego.

To ich zupełnie nie tłumaczy ale może naprawde nie wiedzieli jak masz na nazwisko- imionami posługujemy się na co dzień , ale jesli nie byli pewni co do nazwisko to moze woleli zostawic ' z osobą towarzyszącą niz dzwonic do Twojego męzcyzny z pytaniem jak masz na nazwisko'?
I tak dzwonili przed zaproszeniem "papierowym", wiec na jedno wychodzi

Ja bym wypisała z imienia i nazwiska.... Dlatego, że też go zapraszasz i to też Twój gość. W sumie to co Ci zależy wypisać nazwisko? A ktoś się poczuje miło.
Właśnie o to chodzi, żeby goscie poczuli sie miło, że są mile widziani na weselu państwa młodych, a nie że są tylko jakąś "opcją"...

Staram kierować się zasadą:
Jeśli nie wiem jak zapisać, to zastanawiam się, czy gdyby pan X był osobą samotną, nie dodatkiem do kuzynki, to dostałby zaroszenie. Jeśli nie - wpisuję go jako osobę towarzyszącą. Więc pan X także zostałby zapisany jako towarzysz.

Jeśli nie przeszkadza Ci, że twoi goście bedą czuli sie źle, to powodzenia. Ktoś kto dostaje zaproszenie powinien się cieszyć razem z tobą. Dla mnie "osoba towarzysząca" o długoletnim chłopaku kuzynki jest zwyczajnie chamskie i kojarzy mi sie z brakiem kultury. Jeśli dana osoba nic dla Ciebie nie znaczy i chcesz jej to tak bez ogródek okazać to po co w ogóle zapraszasz ja na swoje wesele?

A tak jak ktoś wspomniał, że może traktują mnie jak dziewczynę przyjaciela i nic więcej. Tym bardziej należy mi sie szacunek skoro taką wiedzę kim jestem posiadają i skoro dla ich przyjaciela jestem ważna to powinni to okazać w zaproszeniu.
ananonda191 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-02, 08:37   #25
effcia82
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 7 007
Dot.: Zaproszenie z ... osobą towarzyszącą?

Słyszałam o zasadzie, że imiennie zapraszamy osobę wobec której mamy zobowiązania towarzyskie. Jej partnera (którego samego nie zaprosilibyśmy) - jako osobę towarzyszącą. Nie ważne czy to wieloletni partner czy też koleżanka zabrana dla towarzystwa.
effcia82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-02, 08:46   #26
ananonda191
Zadomowienie
 
Avatar ananonda191
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 1 354
Dot.: Zaproszenie z ... osobą towarzyszącą?

Cytat:
Napisane przez effcia82 Pokaż wiadomość
Słyszałam o zasadzie, że imiennie zapraszamy osobę wobec której mamy zobowiązania towarzyskie. Jej partnera (którego samego nie zaprosilibyśmy) - jako osobę towarzyszącą. Nie ważne czy to wieloletni partner czy też koleżanka zabrana dla towarzystwa.
To bardzo niemiła zasada, bo z góry dajemy znać "zapraszanej" osobie, że mamy ją w D... i wcale nie jest mile widziana na naszym weselu a zapraszamy ją tylko dlatego żeby przyjaciel, który jest ważny, miał towarzystwo. Ja nie wyobrażam sobie na swoim ślubie popełnić takiego fau pass, bo sama po sobie wiem, jak czuliby się goście.
ananonda191 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-02, 09:05   #27
anannke
Zakorzenienie
 
Avatar anannke
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: śląsko-małopolskie:)
Wiadomości: 3 619
Dot.: Zaproszenie z ... osobą towarzyszącą?

Cytat:
Napisane przez ananonda191 Pokaż wiadomość
To bardzo niemiła zasada, bo z góry dajemy znać "zapraszanej" osobie, że mamy ją w D... i wcale nie jest mile widziana na naszym weselu a zapraszamy ją tylko dlatego żeby przyjaciel, który jest ważny, miał towarzystwo. Ja nie wyobrażam sobie na swoim ślubie popełnić takiego fau pass, bo sama po sobie wiem, jak czuliby się goście.
Ale żeś się uparła na to.. Skoro zapraszają przyjaciela z osobą towarzyszącą to nie że mają zapraszaną osobę w dupie tylko nie jest im bliska. Po prostu. A doszukujesz się drugiego dna że nie wierzą w was związek, nie jesteś mile widziana u nich, maja cię w dupie... W końcu domyślają się że twój tż weźmie ciebie a jakby cię nie chcieli to by dostał zaproszenie sam.

Z resztą ja też miałam taka sytuację z chłopakiem byłam wtedy 9 lat i też został osobą towarzyszącą, nawet na winietkach było napisane osoba towarzysząca i nikt nie robił takich problemów. Jeśli uważasz że mają cię w dupie to nie idź na to wesele i problem z głowy. A tak to jeszcze koszty ponosisz z ich powodu... Chłopak sobie znajdzie osobę towarzyszącą i z nią pójdzie a zapytany o ciebie powie że walnęłaś focha o osobę towarzyszącą. Uważam że ta para nie zrobiła tego specjalnie żeby cię urazić czy coś tylko nawet o nie pomyśleli że tak to zinterpretujesz... Może u nich tak było, zawsze takie zaproszenia dostawali i tak samo zrobili? nie wszyscy przywiązują uwagę do takich drobiazgów jak kolor wstążeczek i ułożenie od milimetra serwetek.
__________________
always & forever

nie trzeba być IDEALNYM, żeby IDEALNIE do siebie pasować…
anannke jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-02, 09:38   #28
Ines3037200
Rozeznanie
 
Avatar Ines3037200
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 768
Dot.: Zaproszenie z ... osobą towarzyszącą?

Trochę siara z ich strony. Powiedzmy sobie szczerze. Padło to już 100 razy w tym temacie, ale i ja dodam, że nie ma co focha strzelać, tylko iść i się dobrze bawić.
Ja i mój przyszły mąż jesteśmy ze sobą od ponad 7,5 roku, wesel obskoczyliśmy hoho, a dopiero 2 razy dostaliśmy zaproszenie z imienia i nazwiska oboje. W tym za pierwszym razem, rok temu, oboje byliśmy świadkami i na kopercie, jak i w zaproszeniu było napisane "Łukasz X. i Agnieszka Y." To też powinnam się obrazić, bo kobietę wymienia się pierwszą
Albo moja mama miała w zaproszeniu "Ciocia Jadwiga", podczas gdy ma na imię Janina, a zaproszenie pisane ręcznie przez żonę kuzyna, którzy od wielu lat są u nas co święta i też nie od święta.

Wychodzę z założenia, że PM i tak mają mnóstwo rzeczy na głowie przed ślubem, teraz doskonale wiem jak to jest, i nie ma co młodym zawracać głowy. To jest ich dzień, a my jesteśmy do niego tylko dodatkiem i to dobra wola czy nas zapraszają czy nie, więc nie ma co łaski robić czy się przyjdzie.
Ines3037200 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-02, 09:46   #29
_ema_
Zakorzenienie
 
Avatar _ema_
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 8 980
Dot.: Zaproszenie z ... osobą towarzyszącą?

Cytat:
Napisane przez ananonda191 Pokaż wiadomość
To bardzo niemiła zasada, bo z góry dajemy znać "zapraszanej" osobie, że mamy ją w D... i wcale nie jest mile widziana na naszym weselu a zapraszamy ją tylko dlatego żeby przyjaciel, który jest ważny, miał towarzystwo. Ja nie wyobrażam sobie na swoim ślubie popełnić takiego fau pass, bo sama po sobie wiem, jak czuliby się goście.
Nikogo nie mamy w d... Po prostu jest to osoba nie związana z parą młodą i dostaje zaproszenie jako towarzysz kogoś bliskiego. A czy to będzie Krysia, czy Zosia - nie parze młodej decydować. Ma wrażenie, że masz pretensje o to, że cały świat powinien uznawać tylko Ciebie jako jedyną możliwą wyłączną towarzyszkę Twojego TZta. A zapraszanie Cię 'nie imiennie' to znak, że ktoś może pomysleć, iż misiaczek mógłby się ośmielić przyjść z kimś innym a u WAS to NIE MOŻLIWE
Nie widzę powodu do robienia afery i nazywania 'posiadaniem kogoś w tyłku'. Trzeba żyć z tym, że nie zawsze całemu światu na nas zależy i jak się z kimś utrzymuje kontakty tylko i wyłącznie poprzez partnera, to jest się traktowanym tylko i wyłącznie jako partner znajomego.
__________________
Cytat:
Napisane przez mpt Pokaż wiadomość
CSI Wizaż, proszę przyjechać na wątek!
_ema_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-02, 10:08   #30
150f22149d232a15625e38a732d46b6c6e220cbb_63e043022f3b0
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 2 792
Dot.: Zaproszenie z ... osobą towarzyszącą?

Mam teraz maraton ślubny i dostałam kilka zaproszeń od znajomych, koleżanek itp. Na dwóch mój chłopak jest wymieniony z imienia i nazwiska, na dwóch jestem wpisana ja z osobą towarzyszącą. Jesteśmy razem już kilka lat i wszystkie osoby, które zapraszały znają mojego chłopaka.

I co? Nic. Nie obchodzi mnie to jak nas wpisano. Wiem, że wszystkie osoby zapraszają mnie, bo mnie lubią, bo im zależy. Ostatnią rzeczą, jaką mogłabym zrobić jest obrażanie się, bo darzę te osoby sympatią (i nawzajem). Przyjmuję, że albo przyjęli taką formą albo stosują zasady sv (nie jesteśmy narzeczeństwem, zaproszenia są od moich znajomych).

Serio chcesz sobie psuć tak fajne wydarzenie jakim jest ślub i wesele, swoimi fochami? Tym bardziej, że jak pokazują wpisy wielu dziewczyn, spokojnie można uzasadnić sposób w jaki Cię wpisano. (czy to zasadami sv, czy przyjętą praktyką)

(żeby nie było, mój chłopak dostał jedno zaproszenie od kolegi, gdzie jest wpisany on + osoba towarzysząca) Też mnie znają. Też się nie przejmuję, lubię ich i zamierzam się świetnie bawić, a nie narzekać i złościć się.
Edit: dodam jeszcze, że mój chłopak też ma głęboko gdzieś jak nas wpisano.

Edytowane przez 150f22149d232a15625e38a732d46b6c6e220cbb_63e043022f3b0
Czas edycji: 2013-09-02 o 10:10
150f22149d232a15625e38a732d46b6c6e220cbb_63e043022f3b0 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ceremonia i tradycja ślubna, weselna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2024-04-03 19:13:31


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:24.