Tasiemiec - pomocy - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Zdrowie ogólnie

Notka

Zdrowie ogólnie W tym miejscu rozmawiamy o zdrowiu: od profilaktyki po sposoby leczenia. Porada uzyskana na forum nie zastępuje wizyty u lekarza, ma funkcję informacyjną!

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-12-07, 21:05   #31
lza_slonca
Zakorzenienie
 
Avatar lza_slonca
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Otwock
Wiadomości: 4 056
Dot.: Tasiemiec - pomocy

ale ja się nie dziwię, że Cię odsyłają jak leczysz się tam gdzie nie trzeba. Jakby leczyć się na serce u dermatologa.

Poradnia chorób odzwierzęcych i pasożytniczych
Adres:
ul. Jaczewskiego 2
20-950 Lublin (woj.lubelskie)
Telefon:
081-4429204


Poradnia chorób odzwierzęcych i pasożytniczych - Wojewódzka Przychodnia Chorób Zakaźnych dla Dorosłych i Dzieci
81-7402039
Biernackiego 9
20-089 Lublin
__________________
życie to nie bajka, nie głaszcze Cię po...nosie

Dukam po raz 2

start: 97kg
faza I od 16.11. do 24.11
koniec: 91,9kg

start II faza: 92,7 kg
faza II 25.11
lza_slonca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-07, 21:48   #32
rudytofik2
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 60
Dot.: Tasiemiec - pomocy

są zlokalizowane w wątrobie- gastrolog twierdzi że widocznie już tak mam i nie dał skierowania na biopsję; oczodole- okulista powiedział że mogę ją mieć od urodzenia i nie skierował mnie nigdzie dalej; zatokach- laryngolog powiedział że co druga osoba ma tam torbiel; mózgu- neurolog twierdzi że nie ma co leczyć,
kiedy informuje lekarzy że mogę mieć to od pasożytów to mi nie wierzą

---------- Dopisano o 21:22 ---------- Poprzedni post napisano o 21:19 ----------

do lza_slonce : na jaczewskiego 2 w lbl leżałam już w klinice chorób zakaźnych, NIC mi nie pomogli, po 2 dniach wypisali, dziękuję za poradę

---------- Dopisano o 21:29 ---------- Poprzedni post napisano o 21:22 ----------

skoro np. mam torbiel w oczodole mimo iż to od pasożyta to co mi zakaźnik poradzi na to ? muszę iść do okulisty a później ustawić się w kolejce do chirurga, bardzo bym chciała znaleźć jeden oddział gdzie ktoś by się tym wszystkim zajął, ale takie rzeczy to na pewno nie w polsce, stąd tyle to już trwa, na bąblowca nie robiłam przeciwciał bo chyba musiałabym mieć duużego pecha żeby złapać dwa tasiemce na raz

---------- Dopisano o 21:36 ---------- Poprzedni post napisano o 21:29 ----------

na pewno ten kto miał problem z pasożytami to mnie zrozumie, dla zakaźników 3 krotne badanie kału to już 100 % pewności że pasożytów nie ma, nie wiem dlaczego w ogóle nie biorą pod uwagę że mogą rozwijać się na przykład w różnych tkankach organizmu itd i samo badanie kału to za mało, jeżeli nikt nie da mi skierowania na badania tego pod kątem parazytologicznym to na prawdę nie mam pomysłu co dalej robić

---------- Dopisano o 21:48 ---------- Poprzedni post napisano o 21:36 ----------

i tak koło się zamyka powoli, dlatego myślałam żeby zacząć brać antydepresanty, bo nie wytrzymuję już tego dłużej, robactwo strasznie oddziałowuje na psychikę, myślę tylko o tym całymi dniami i jeszcze śni mi się to po nocach, prawdziwy koszmar, wcześniej nigdy w życiu nie chodziłam po lekarzach nawet z przeziębieniem a teraz..bez komentarza
rudytofik2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-07, 21:53   #33
fankapsychiatrii
Wtajemniczenie
 
Avatar fankapsychiatrii
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Trójmiasto
Wiadomości: 2 851
Dot.: Tasiemiec - pomocy

A skąd masz pewność, że to co widziałaś w stolcu to były człony tasiemca lub jakiego - bez zbadania ich nie wiadomo na 100%.
Co na te torbiele zakaźnik?
Ciężko się odniesć do tego co piszesz o torbielach, bo po pierwsze to co napisałaś to nie jest dokładny opis umiejscowienia, wyglądu i rozmiarów, a te wiele wnoszą. Być może właśnie usunięcie torbieli i jej zbadanie dużo wniesie, bo będziesz wtedy wiedziała czy to od tasiemczycy oraz jakiej.
__________________
01.01.2014 r. Szlaban na internet!
fankapsychiatrii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-07, 22:09   #34
blond bunny
Zakorzenienie
 
Avatar blond bunny
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 9 069
Dot.: Tasiemiec - pomocy

Cytat:
Napisane przez rudytofik2 Pokaż wiadomość
usłyszałam od lekarzy że nie dostanę więcej tabletek bo wyniki kału na pasożyty są obecnie ujemne i nie mają podstaw na wypisanie recepty,oczywiście pójdę znowu do jakieś poradni, i nowego lekarza, może wezmę kolejne skierowanie do szpitala, ale głównie chodzi o to że ja już tracę nadzieję,

---------- Dopisano o 22:55 ---------- Poprzedni post napisano o 22:52 ----------

nie mieszkam w lublinie do lublina mam 200 km, dojeżdżałam bo mieszkam w małej miejscowości i liczyłam że tam są dużo lepsi specjaliści i mi pomogą, ale nic bardziej mylnego....
Tez wiele przeszlam przez lubelskich lekarzy
Więcej tabletek ci nie dają, ponieważ nie ma do tego podstaw.
Jeśli chcesz wiedzieć czy faktycznie juz go nie masz, to wykonaj prywatnie poprawny cykl badan Kalu na pasożyty w sanepidzie lubelskim- ul. Pielęgniarek, obok szpitala na kraśnickiej.
Trzeba zrobić 3 próbki kupy w odstępie 3 dni każda, jak nic nie wyjdzie to jesteś wolna.
Wiem na czym to polega, bo nim mnie zdiagnozowali zakaznicy, to sprawdzali mnie na wszystko co możliwe... Najlepiej na pasożyty robi właśnie badania sanepid, zwykle laboratoria trochę olewaja sprawę i dostaje są wynik fałszywie ujemny.
__________________
blog blond bunny
blond bunny jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-07, 22:17   #35
rudytofik2
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 60
Dot.: Tasiemiec - pomocy

Zakaźnik na te torbiele tak : ,,one wcale nie muszą mieć związku z tasiemcem ", to co widziałam było tak ohydne że ciężko to opisać, na 100 % robale, myślałam początkowo że to glisty ale robiłam badanie z krwi na nie i wynik ujemny, badałam się też na toksokarozę, toksoplazmozę i lamblie wyniki też ujemne,
wątpie czy na podstawie samego wyglądu torbieli można określić ich przyczynę, torbiele nie są tak duże średnio po około 3 cm, + powiększenie narządów w których się znajdują

---------- Dopisano o 22:17 ---------- Poprzedni post napisano o 22:10 ----------

Cytat:
Napisane przez blond bunny Pokaż wiadomość
Tez wiele przeszlam przez lubelskich lekarzy
Więcej tabletek ci nie dają, ponieważ nie ma do tego podstaw.
Jeśli chcesz wiedzieć czy faktycznie juz go nie masz, to wykonaj prywatnie poprawny cykl badan Kalu na pasożyty w sanepidzie lubelskim- ul. Pielęgniarek, obok szpitala na kraśnickiej.
Trzeba zrobić 3 próbki kupy w odstępie 3 dni każda, jak nic nie wyjdzie to jesteś wolna.
Wiem na czym to polega, bo nim mnie zdiagnozowali zakaznicy, to sprawdzali mnie na wszystko co możliwe... Najlepiej na pasożyty robi właśnie badania sanepid, zwykle laboratoria trochę olewaja sprawę i dostaje są wynik fałszywie ujemny.
Ale ja właśnie w tym sanepidzie robiłam badania, na ulicy pielęgniarek obok szpitala, więcej niż 3 razy, i na tym polega problem, wyniki są ujemne, i sprawa się zamyka, a ja ani trochę się lepiej nie czuję, tylko gorzej i coraz gorzej, w ogóle mnie to nie pociesza że wyniki są ujemne a wręcz doprowadza do rozpaczy, jak coś mi się porusza w mięśniach i czuje jak się przemieszcza to mam ochotę wyskoczyć z własnej skóry,
rudytofik2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-07, 22:29   #36
blond bunny
Zakorzenienie
 
Avatar blond bunny
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 9 069
Dot.: Tasiemiec - pomocy

Cytat:
Napisane przez rudytofik2 Pokaż wiadomość
są zlokalizowane w wątrobie- gastrolog twierdzi że widocznie już tak mam i nie dał skierowania na biopsję; oczodole- okulista powiedział że mogę ją mieć od urodzenia i nie skierował mnie nigdzie dalej; zatokach- laryngolog powiedział że co druga osoba ma tam torbiel; mózgu- neurolog twierdzi że nie ma co leczyć,
kiedy informuje lekarzy że mogę mieć to od pasożytów to mi nie wierzą

---------- Dopisano o 21:22 ---------- Poprzedni post napisano o 21:19 ----------

do lza_slonce : na jaczewskiego 2 w lbl leżałam już w klinice chorób zakaźnych, NIC mi nie pomogli, po 2 dniach wypisali, dziękuję za poradę

---------- Dopisano o 21:29 ---------- Poprzedni post napisano o 21:22 ----------

skoro np. mam torbiel w oczodole mimo iż to od pasożyta to co mi zakaźnik poradzi na to ? muszę iść do okulisty a później ustawić się w kolejce do chirurga, bardzo bym chciała znaleźć jeden oddział gdzie ktoś by się tym wszystkim zajął, ale takie rzeczy to na pewno nie w polsce, stąd tyle to już trwa, na bąblowca nie robiłam przeciwciał bo chyba musiałabym mieć duużego pecha żeby złapać dwa tasiemce na raz

---------- Dopisano o 21:36 ---------- Poprzedni post napisano o 21:29 ----------

na pewno ten kto miał problem z pasożytami to mnie zrozumie, dla zakaźników 3 krotne badanie kału to już 100 % pewności że pasożytów nie ma, nie wiem dlaczego w ogóle nie biorą pod uwagę że mogą rozwijać się na przykład w różnych tkankach organizmu itd i samo badanie kału to za mało, jeżeli nikt nie da mi skierowania na badania tego pod kątem parazytologicznym to na prawdę nie mam pomysłu co dalej robić

---------- Dopisano o 21:48 ---------- Poprzedni post napisano o 21:36 ----------

i tak koło się zamyka powoli, dlatego myślałam żeby zacząć brać antydepresanty, bo nie wytrzymuję już tego dłużej, robactwo strasznie oddziałowuje na psychikę, myślę tylko o tym całymi dniami i jeszcze śni mi się to po nocach, prawdziwy koszmar, wcześniej nigdy w życiu nie chodziłam po lekarzach nawet z przeziębieniem a teraz..bez komentarza
To może warto byłoby jeszcze skonsultować to z zakaznikami ze Staszica? Dla mnie jaczewskiego to śmiech na sali, zwłaszcza ich gastrolodzy!

Jeśli z kupy ci nie wychodzi tasiemiec, to go raczej juz nie ma, a bablowca wykrywa USG/RTG jeśli chodzi o zakażone narządy.
Im więcej myślisz o tym ,tym gorzej się czujesz, bo tak działa nasza psychika. Powtorz badania, zrób USG jamy brzusznej czy RTG klatki piersiowej, a jak nic nie wyjdzie to odetchnij z ulga i zajmij się usuwaniem torbieli.

---------- Dopisano o 22:29 ---------- Poprzedni post napisano o 22:23 ----------

Cytat:
Napisane przez rudytofik2 Pokaż wiadomość
Zakaźnik na te torbiele tak : ,,one wcale nie muszą mieć związku z tasiemcem ", to co widziałam było tak ohydne że ciężko to opisać, na 100 % robale, myślałam początkowo że to glisty ale robiłam badanie z krwi na nie i wynik ujemny, badałam się też na toksokarozę, toksoplazmozę i lamblie wyniki też ujemne,
wątpie czy na podstawie samego wyglądu torbieli można określić ich przyczynę, torbiele nie są tak duże średnio po około 3 cm, + powiększenie narządów w których się znajdują

---------- Dopisano o 22:17 ---------- Poprzedni post napisano o 22:10 ----------



Ale ja właśnie w tym sanepidzie robiłam badania, na ulicy pielęgniarek obok szpitala, więcej niż 3 razy, i na tym polega problem, wyniki są ujemne, i sprawa się zamyka, a ja ani trochę się lepiej nie czuję, tylko gorzej i coraz gorzej, w ogóle mnie to nie pociesza że wyniki są ujemne a wręcz doprowadza do rozpaczy, jak coś mi się porusza w mięśniach i czuje jak się przemieszcza to mam ochotę wyskoczyć z własnej skóry,
Bo torbiele nie muszą mieć związku z tasiemczyca, mogą lecz nie muszą. Narządy będą powiększone skoro jest torbiel.
Pozbycie się pasożyta to nie jest tak ze w dzień czy tydzień będziesz się czuć jak nowo narodzona. Nie wiadomo jak długo go mialas, organizm jest wymeczony. A jak badania z krwi na anemię, wit B12 itp? Nie masz żadnych niedoborów, wszystko w normach?

To co czujesz w mięśniach, to objawy dyktowane psychika, wciąż o tym myślisz i się nakrecasz. Przestan! Masz ujemne testy kupy, a to juz sukces bo znaczy ze leki podzialaly i go nie masz- jakby był to jaja by wychodziły.
__________________
blog blond bunny
blond bunny jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-07, 22:39   #37
rudytofik2
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 60
Dot.: Tasiemiec - pomocy

w poradni chorób zakaźnych na staszica też już byłam, czuję się już jak nawiedzona, nie wiem jak to możliwe obejść tylu lekarzy i nie czuć się ani grama lepiej

---------- Dopisano o 22:39 ---------- Poprzedni post napisano o 22:31 ----------

mam anemie, i trochę wskaźników w morfologii w rozmazie ręcznym odbiega od normy, i żelazo z krwi jest za niskie, przyjmuję suplementy ale nie wiele pomagają, nie dawno skończyłam studia uwielbiałam jeść pizze kebaby, czekolade + alkohol itd., a teraz mogę o tym zapomnieć, byłam szczupła a teraz jestem chuda, blada jak ściana mam okropne cienie pod oczami, a włosy wypadają mi garściami, wyglądam okropnie
rudytofik2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-12-08, 12:49   #38
lza_slonca
Zakorzenienie
 
Avatar lza_slonca
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Otwock
Wiadomości: 4 056
Dot.: Tasiemiec - pomocy

dziwisz mnie...a słyszałaś o badaniu z żywej kropli krwii? Moje dziecie zostało zaowsikowane to biegałam i latałam a badań kału zrobiłam 8 ( 3 refundowane próbki)
__________________
życie to nie bajka, nie głaszcze Cię po...nosie

Dukam po raz 2

start: 97kg
faza I od 16.11. do 24.11
koniec: 91,9kg

start II faza: 92,7 kg
faza II 25.11
lza_slonca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-08, 14:42   #39
rudytofik2
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 60
Dot.: Tasiemiec - pomocy

wiem że wiarygodność badań z kału to może góra 10 %, ale czy na podstawie tego badania dowiem się jakiego mam tasiemca ? chyba nie... Poza tym nigdy o takim badaniu nie słyszałam, gdzie je mogę sobie zrobić, potrzebne jest skierowanie, ile to kosztuje ? czy jak pójdę z tym do lekarza dostanę tabletki na receptę na tego tasiemca, wiarygodne jest to badanie ? interesowałam się badaniami z krwi aby wykryć pasożyty ale o tym nigdy nie słyszałam

---------- Dopisano o 14:31 ---------- Poprzedni post napisano o 14:25 ----------

ja nawet nie mam eozynofilii, takie badanie może tylko sugerować obecność pasożytów, jaki porządny lekarz na podstawie tego wypisze mi lekarstwa ? nie sądzę, pozostaje czekać 2 tygodnie na badanie histopatologiczne torbieli

---------- Dopisano o 14:42 ---------- Poprzedni post napisano o 14:31 ----------

na owsiki czy glistę większość lekarzy wypisuje na śłowo leki, nie jest konieczne bieganie po laboratoriach, ale jak się ma już tasiemca to na słowo nikt ci leków nie da, a mi już nie dobrze się robi od noszenia tych próbek, istny koszmar, bo w przeciwieństwie do innych chorób to tak na prawdę nigdy nie będzie wiadomo czy pozbyłam się tego czy też nie o ile w ogóle da się tego pozbyć, po prostu ogarnia mnie rozpacz
rudytofik2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-08, 18:37   #40
blond bunny
Zakorzenienie
 
Avatar blond bunny
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 9 069
Dot.: Tasiemiec - pomocy

Cytat:
Napisane przez rudytofik2 Pokaż wiadomość
w poradni chorób zakaźnych na staszica też już byłam, czuję się już jak nawiedzona, nie wiem jak to możliwe obejść tylu lekarzy i nie czuć się ani grama lepiej

---------- Dopisano o 22:39 ---------- Poprzedni post napisano o 22:31 ----------

mam anemie, i trochę wskaźników w morfologii w rozmazie ręcznym odbiega od normy, i żelazo z krwi jest za niskie, przyjmuję suplementy ale nie wiele pomagają, nie dawno skończyłam studia uwielbiałam jeść pizze kebaby, czekolade + alkohol itd., a teraz mogę o tym zapomnieć, byłam szczupła a teraz jestem chuda, blada jak ściana mam okropne cienie pod oczami, a włosy wypadają mi garściami, wyglądam okropnie
Nie wiem wobec tego co cie tak dziwi ze zle się czujesz.
Od dawna odżywiasz się źle i żyjesz niehigienicznie, do tego masz anemię z która nic nie robisz- suplementy nie załatwia sprawy. Zmien dietę, bierz żelazo od rodzinnego i za kilka miesięcy poczujesz się lepiej.
Cytat:
Napisane przez rudytofik2 Pokaż wiadomość
wiem że wiarygodność badań z kału to może góra 10 %, ale czy na podstawie tego badania dowiem się jakiego mam tasiemca ? chyba nie... Poza tym nigdy o takim badaniu nie słyszałam, gdzie je mogę sobie zrobić, potrzebne jest skierowanie, ile to kosztuje ? czy jak pójdę z tym do lekarza dostanę tabletki na receptę na tego tasiemca, wiarygodne jest to badanie ? interesowałam się badaniami z krwi aby wykryć pasożyty ale o tym nigdy nie słyszałam

---------- Dopisano o 14:31 ---------- Poprzedni post napisano o 14:25 ----------

ja nawet nie mam eozynofilii, takie badanie może tylko sugerować obecność pasożytów, jaki porządny lekarz na podstawie tego wypisze mi lekarstwa ? nie sądzę, pozostaje czekać 2 tygodnie na badanie histopatologiczne torbieli

---------- Dopisano o 14:42 ---------- Poprzedni post napisano o 14:31 ----------

na owsiki czy glistę większość lekarzy wypisuje na śłowo leki, nie jest konieczne bieganie po laboratoriach, ale jak się ma już tasiemca to na słowo nikt ci leków nie da, a mi już nie dobrze się robi od noszenia tych próbek, istny koszmar, bo w przeciwieństwie do innych chorób to tak na prawdę nigdy nie będzie wiadomo czy pozbyłam się tego czy też nie o ile w ogóle da się tego pozbyć, po prostu ogarnia mnie rozpacz
Do ciebie pisze się jak do ściany...wszystkie zwykle tasiemce wyjdą w badaniu Kalu, a tylko bablowiec może zając inne narządy a nie być juz w kale. Robisz RTG i USG i wszystko jasne.
Poza tym jeśli masz np. Kolejny wynik pozytywny z Kalu i jest opisane jako tasiemiec, to idziesz do rodzinnego i dostajesz kolejna serie leków.
Jak w badaniach nic nie ma to nie wymagaj ze lekarze nie dają leków, bo nie maja podstaw.
__________________
blog blond bunny
blond bunny jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-08, 19:19   #41
rudytofik2
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 60
Dot.: Tasiemiec - pomocy

Nie sądzicie że mam prawo domagać się od lekarza, aby stwierdził co to za pasożyt ?, co mi z badania kału, które jest mało wiarygodne, i czasami trzeba powtarzać je kilkanaście razy, najlepiej wiedzą to osoby które mają z tym problem i wiedzą jak jest to trudne w wykryciu, ci co nie mieli do czynienia z tym problemem to faktycznie mogą myśleć że to wszystko jest bardzo proste

---------- Dopisano o 19:19 ---------- Poprzedni post napisano o 19:17 ----------

czytałam na innych forach, że ludzie latami nie mogą pozbyć się np. lamblii, glisty itp. gdyby to było takie łatwe że zje się tabletkę i po kłopocie, to by nie było takich kilometrowych kolejek do poradni zakaźnych
rudytofik2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-12-08, 19:55   #42
ef54e0a2a1d8c328bd9581b7d386552d742cc4ca
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 3 240
Dot.: Tasiemiec - pomocy

Treść usunięta
ef54e0a2a1d8c328bd9581b7d386552d742cc4ca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-08, 20:17   #43
blond bunny
Zakorzenienie
 
Avatar blond bunny
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 9 069
Dot.: Tasiemiec - pomocy

Cytat:
Napisane przez ef54e0a2a1d8c328bd9581b7d 386552d742cc4ca Pokaż wiadomość
Treść usunięta
Dokładnie
Do tego skup się lepiej na tym gdzie i co jadasz żebyś nie miała kolejnych pasożytów
A z czego wynika ze ludzie leczą się latami u zakaznikow? Bo leczą cięższe choroby, typu grzybice czy boreliozę.
Jeżeli ktoś nie może się pozbyć pasożyta to przez niekonsekwencje lub złe nawyki higieniczne.
Spójrz w ta strone- taki pies jak jest zarobaczony, to dostaje kilka tabletek w odstępach czasowych i wszystko z niego wylazi.
Potem tylko profilaktyka raz do roku...
Tak samo z ludzmi- dostajesz tabletki, bierzesz, robisz kontrolnie badania, jak znów wyjdzie plus to znów kuracja AZ minie.
Miałas kiedyś owsiki? A dziś nie masz prawda? Tego da się pozbyć.
Wyluzuj, zadbaj o siebie, możesz za jakiś czas jeszcze raz zrobić kontrolnie badania Kalu czy przeciwciała w krwi na pasożyty.
Ale ja obstawiam ze ty juz nie masz tego tasiemca. Wzielas leki odrobaczajace, a pasożyty nie SA ze stali
Skoro dawniej na tasiemca dzialala dieta i pestki dyni z olejem, to pomysł ze taki lek musi działać szybciej i silniej.
Znam tez osoby co miały gliste ludzka, jedna usuwana w szpitalu, ponieważ była zbyt długa i utknęła...dziś juz nie maja ich.
Jeśli nie widać nic na RTG czy USG podejrzanego, to nie ma dorosłego, wiele lat zywionego przez ciebie pasożyta.
To ze badanie Kalu ma efektywność 10-20% czyli niska, wynika z tego ze trzeba trafić w moment jak wydalisz jaja pasożyta i jeszcze laboratorium musi mieć odpowiedni sprzęt i odpowiedzialny personel.
Najwyższa skuteczność jest badania vega test, jeśli cie tak to dręczy to zaplac i tam ci znajdą wszystko co się da.
__________________
blog blond bunny
blond bunny jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-08, 20:22   #44
lza_slonca
Zakorzenienie
 
Avatar lza_slonca
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Otwock
Wiadomości: 4 056
Dot.: Tasiemiec - pomocy

http://diagnostyka.wieszjak.polki.pl...tasiemcem.html

http://leczenietasiemca.pl/tasiemiec-jak-rozpoznac/

http://www.badanie-kropli-krwi.pl/badanie.html
__________________
życie to nie bajka, nie głaszcze Cię po...nosie

Dukam po raz 2

start: 97kg
faza I od 16.11. do 24.11
koniec: 91,9kg

start II faza: 92,7 kg
faza II 25.11
lza_slonca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-08, 20:49   #45
Veli_anna
Raczkowanie
 
Avatar Veli_anna
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 50
Dot.: Tasiemiec - pomocy

Ta strona o badaniu kropli krwi, którą ktoś podał powyżej - dziewczyny, nie wspomagajcie naciągaczy. To autorce w niczym nie pomoże, a jedynie ją dodatkowo znerwicuje i opróżni kieszeń...

Nie martw się autorko, pasożyty da się skutecznie wyleczyć, nawet jeśli faktycznie torbiele są związane z samozarażeniem to da się je usunąć i jesteś na dobrej drodze do tego.
Veli_anna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-08, 21:28   #46
noragami
Przyczajenie
 
Avatar noragami
 
Zarejestrowany: 2014-12
Wiadomości: 1
Dot.: Tasiemiec - pomocy

Radze udac sie do psychologa i psychiatry
miałam podobny problem, mialam zly wynik hormonu tarczycy, zaczelam czytac w internecie o niedoczynnosci i zaczelam sobie sama wmawiac objawy wkrótce zaczęły wypadać mi włosy garściami uznałam ze to już na 1000% ta tarczyca a gdy w końcu doczekałam się swojej wizyty u endokrynologa to okazało się ze pomylono wyniki a ze mną jest wszystko w porządku. Umysł potrafi plątać figle, a z moimi "objawami" już się wszystko unormowało ;-) trzymam kciuki za Ciebie! Oczywiście nie twierdze, że nic Ci nie jest ale wiem na swoim przykładzie że możemy pogorszyć swój stan myśleniem o tym
noragami jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-08, 22:20   #47
rudytofik2
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 60
Dot.: Tasiemiec - pomocy

żałuje że umieściłam ten wątek, liczyłam na odpowiedzi osób którzy na prawdę mają jakieś doświadczenia w tym temacie, i mogą coś doradzić, strata czasu ale nauczka na przyszłość

---------- Dopisano o 22:20 ---------- Poprzedni post napisano o 22:17 ----------

niech się więcej nie wypowiadają osoby które nie mają o tym pojęcia, a jedyna ich wiedza pochodzi z internetu, w niczym mi to nie pomaga, na prawdę możecie mi wierzyć
rudytofik2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-08, 23:16   #48
201708160922
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 10 444
Dot.: Tasiemiec - pomocy

[/COLOR]
Cytat:
Napisane przez rudytofik2 Pokaż wiadomość
żałuje że umieściłam ten wątek, liczyłam na odpowiedzi osób którzy na prawdę mają jakieś doświadczenia w tym temacie, i mogą coś doradzić, strata czasu ale nauczka na przyszłość

---------- Dopisano o 22:20 ---------- Poprzedni post napisano o 22:17 ----------

niech się więcej nie wypowiadają osoby które nie mają o tym pojęcia, a jedyna ich wiedza pochodzi z internetu, w niczym mi to nie pomaga, na prawdę możecie mi wierzyć
Żałujesz, bo nie otrzymałaś odpowiedzi, jakie by cię usatysfakcjonowały? No cóż, na tym polega forum, każdy może się wypowiedzieć. Ja się nie znam, nie wypowiadam, ale na twoim miejscu wzięłabym sobie te rady do serca.
201708160922 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-08, 23:25   #49
coffee
and cigarettes
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 6 965
Dot.: Tasiemiec - pomocy

Czegoś nie rozumiem. Skąd Ty w ogóle wiesz, że masz tasiemca, skoro wszelkie wyniki badań były negatywne? Stąd, że zobaczyłaś coś w kale, którego nikt nie badał?
coffee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-12-09, 19:27   #50
lza_slonca
Zakorzenienie
 
Avatar lza_slonca
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Otwock
Wiadomości: 4 056
Dot.: Tasiemiec - pomocy

Cytat:
Napisane przez Veli_anna Pokaż wiadomość
Ta strona o badaniu kropli krwi, którą ktoś podał powyżej - dziewczyny, nie wspomagajcie naciągaczy. To autorce w niczym nie pomoże, a jedynie ją dodatkowo znerwicuje i opróżni kieszeń...

Nie martw się autorko, pasożyty da się skutecznie wyleczyć, nawet jeśli faktycznie torbiele są związane z samozarażeniem to da się je usunąć i jesteś na dobrej drodze do tego.
Nie wiesz nic o tym badaniu widać więc proszę nie interpretuj sobie tego wg własnego ja.
__________________
życie to nie bajka, nie głaszcze Cię po...nosie

Dukam po raz 2

start: 97kg
faza I od 16.11. do 24.11
koniec: 91,9kg

start II faza: 92,7 kg
faza II 25.11
lza_slonca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-10, 01:05   #51
Veli_anna
Raczkowanie
 
Avatar Veli_anna
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 50
Dot.: Tasiemiec - pomocy

Cytat:
Napisane przez lza_slonca Pokaż wiadomość
Nie wiesz nic o tym badaniu widać więc proszę nie interpretuj sobie tego wg własnego ja.


Odnośnie tego, co wcześniej napisała autorka: jak widać nawet powszechnie dostępna wiedza z internetu jest ogólnie ignorowana, a szarlataneria zawsze będzie się mieć dobrze.
Veli_anna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-10, 09:51   #52
lza_slonca
Zakorzenienie
 
Avatar lza_slonca
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Otwock
Wiadomości: 4 056
Dot.: Tasiemiec - pomocy

zastanów się nad tym co piszesz. Nie obrażaj innych.
Ja robiłam synowi te badania i wykryły owsiki mimo, że 8 próbek kałowych tego nie zrobiło. Dzieciak przeleczony i kolejne badanie nic nie wykryło, więc jak masz jakiś problem to szukaj go w sobie.
__________________
życie to nie bajka, nie głaszcze Cię po...nosie

Dukam po raz 2

start: 97kg
faza I od 16.11. do 24.11
koniec: 91,9kg

start II faza: 92,7 kg
faza II 25.11
lza_slonca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-10, 10:58   #53
Sein Ulin
Rozeznanie
 
Avatar Sein Ulin
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 796
Dot.: Tasiemiec - pomocy

Cytat:
Napisane przez lza_slonca Pokaż wiadomość
Nie wiesz nic o tym badaniu widać więc proszę nie interpretuj sobie tego wg własnego ja.
Cytat:
Napisane przez lza_slonca Pokaż wiadomość
zastanów się nad tym co piszesz. Nie obrażaj innych.
Ja robiłam synowi te badania i wykryły owsiki mimo, że 8 próbek kałowych tego nie zrobiło. Dzieciak przeleczony i kolejne badanie nic nie wykryło, więc jak masz jakiś problem to szukaj go w sobie.
Aha... na podanej przez ciebie stronie można wyczytać coś takiego

"Badając kroplę krwi pod mikroskopem możemy zaobserwować jaja oraz larwy pasożytów (np. glisty ludzkiej, przywry, motylicy wątrobowej, lamblii, tasiemca i wielu, wielu innych). Pod względem wykrywalności pasożytów obecnych w organizmie człowieka, mikroskopowa analiza żywej kropli krwi w jasnym polu widzenia jest, jak do tej pory, najskuteczniejszą metodą detekcji."

litości... już na podstawie tego fragmentu można wywnioskować że to z medycyną nie ma nic wspólnego. Wyobrażasz sobie jaja lambli pływające w krwi taa... a świstak siedzi i zawija...



Cytat:
Napisane przez rudytofik2 Pokaż wiadomość
Nie sądzicie że mam prawo domagać się od lekarza, aby stwierdził co to za pasożyt ?, co mi z badania kału, które jest mało wiarygodne, i czasami trzeba powtarzać je kilkanaście razy, najlepiej wiedzą to osoby które mają z tym problem i wiedzą jak jest to trudne w wykryciu, ci co nie mieli do czynienia z tym problemem to faktycznie mogą myśleć że to wszystko jest bardzo proste

---------- Dopisano o 19:19 ---------- Poprzedni post napisano o 19:17 ----------

czytałam na innych forach, że ludzie latami nie mogą pozbyć się np. lamblii, glisty itp. gdyby to było takie łatwe że zje się tabletkę i po kłopocie, to by nie było takich kilometrowych kolejek do poradni zakaźnych
Niestety pasożyty ciężko wykryć ponieważ nie w każdej próbce kału znajdziemy ich pozostałości i ślady. Często ludzie leczeni są w niewłaściwy sposób i właśnie dlatego męczą się z tym latami. Ale da się to zrobić . Ja miałam lamblie.
Z drugiej strony musisz też brać pod uwagę swoją psychikę i tak jak dziewczyny pisały wyżej nie nakręcać się.
Ze swojej strony mogę polecić ci jeszcze laboratorium felix z którego sama korzystałam(w innych nic mi nie wykryto), próbki możesz wysłać kurierem.
Rozważ ponownie wizytę u polecanego przez mnie wcześniej lekarza bo jak masz się miotać od jednego do drugiego i dalej nie będziesz czuła poprawy to trochę szkoda zdrowia
Sein Ulin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-10, 13:48   #54
lilia_pamplemousse
Rozeznanie
 
Avatar lilia_pamplemousse
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 779
Tasiemiec - pomocy

1. zbadaj kał w laboratorium Felix. wszystkiego dowiedz się na ich stronie.
2. człony tasiemca naprawdę wyglądają inaczej niż glista, z tego, co piszesz, nigdy nie miałaś potwierdzonego zakażenia pasożytniczego! nikt nie badał członów, kał czysty, krew czysta, objawów, poza anemią (która moze wynikać z fatalnego odżywiania), brak.
3. na twoim miejscu po ew. zbadaniu torbieli, odpuscilabym i zadbała na spokojnie o swoje zdrowie...

4. zdecydowanie zgłoś się do psychiatry, sama się niszczysz. po co głodówka, co to miałoby pomoc?

5. badanie żywej kropli krwi to jakieś kosmiczne bzdety.

Edytowane przez lilia_pamplemousse
Czas edycji: 2014-12-10 o 13:51
lilia_pamplemousse jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-10, 14:34   #55
fankapsychiatrii
Wtajemniczenie
 
Avatar fankapsychiatrii
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Trójmiasto
Wiadomości: 2 851
Dot.: Tasiemiec - pomocy

Cytat:
Napisane przez lilia_pamplemousse Pokaż wiadomość
1. zbadaj kał w laboratorium Felix. wszystkiego dowiedz się na ich stronie.
2. człony tasiemca naprawdę wyglądają inaczej niż glista, z tego, co piszesz, nigdy nie miałaś potwierdzonego zakażenia pasożytniczego! nikt nie badał członów, kał czysty, krew czysta, objawów, poza anemią (która moze wynikać z fatalnego odżywiania), brak.
3. na twoim miejscu po ew. zbadaniu torbieli, odpuscilabym i zadbała na spokojnie o swoje zdrowie...

4. zdecydowanie zgłoś się do psychiatry, sama się niszczysz. po co głodówka, co to miałoby pomoc?

5. badanie żywej kropli krwi to jakieś kosmiczne bzdety.
To mi się podoba najbardziej: http://www.badanie-kropli-krwi.pl/wiedza.php
__________________
01.01.2014 r. Szlaban na internet!
fankapsychiatrii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-10, 15:41   #56
Veli_anna
Raczkowanie
 
Avatar Veli_anna
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 50
Dot.: Tasiemiec - pomocy

Cytat:
Napisane przez fankapsychiatrii Pokaż wiadomość
To mi się podoba najbardziej: http://www.badanie-kropli-krwi.pl/wiedza.php
Tak, astma od glisty ludzkiej. A widziałyście cennik? Na to powinien być jakiś paragraf, dziwię się, że ludzie płacą za takie rzeczy ciężkie pieniądze i nikomu nie przyjdzie go głowy pozwać tych oszustów.
Veli_anna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-10, 19:42   #57
lza_slonca
Zakorzenienie
 
Avatar lza_slonca
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Otwock
Wiadomości: 4 056
Dot.: Tasiemiec - pomocy

własną ciotkę mam pozwać która mi pokazała jak odbywa się obróbka krwi? żenua drogie wizażanki.
__________________
życie to nie bajka, nie głaszcze Cię po...nosie

Dukam po raz 2

start: 97kg
faza I od 16.11. do 24.11
koniec: 91,9kg

start II faza: 92,7 kg
faza II 25.11
lza_slonca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-10, 19:48   #58
201607131106
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 7 771
Dot.: Tasiemiec - pomocy

Cytat:
Napisane przez lza_slonca Pokaż wiadomość
własną ciotkę mam pozwać która mi pokazała jak odbywa się obróbka krwi? żenua drogie wizażanki.


a nie, nie... Jak ciotkę to nabijaj jej klientów.




P.S. Masz błąd ortograficzny w podpisie.

Edytowane przez 201607131106
Czas edycji: 2014-12-10 o 19:49
201607131106 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-10, 20:05   #59
201609102148
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 7 330
Dot.: Tasiemiec - pomocy

Cytat:
Napisane przez lza_slonca Pokaż wiadomość
własną ciotkę mam pozwać która mi pokazała jak odbywa się obróbka krwi? żenua drogie wizażanki.


Tak się składa, ze z racji wyksztalcenia "trochę" sie na tym znam. Żywa kropla krwi to taka sama ściema, jak homeopatia i kanały energetyczne. Służy wyłącznie do nabijania naiwniaków w butelkę.
201609102148 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-10, 20:35   #60
fankapsychiatrii
Wtajemniczenie
 
Avatar fankapsychiatrii
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Trójmiasto
Wiadomości: 2 851
Dot.: Tasiemiec - pomocy

No ale tutaj sie postarano żeby brzmiało wiarygodnie: http://www.euromedica.com.pl/index.p...kulyout&id=174

Nie to co taki hardkor:

"HIV, AIDS

Według teori dr.H.Clarka - "Kuracja Życia" odpowiedzialna za wyzwolenie i rozwój wirusa HIV jest przywra jelitowa , jeden z najgrozniejszych pasozytów rezydujących w ciele człowieka. Według tej książki bez infekcji przywrami jelitowymi nie możesz zarazić się wirusem HIV, zawsze występują razem."

albo:

"PADACZKA EPILEPSJA wWedług dr.H.Clarka przyczyną zawsze są małe larwy glisty ludzkiej (Ascaris) usadowione w mózgu. Razem z nim przenoszą się Bacteroides fragilis, które z kolei są wystarczająco duże by pomieścić tysiące wirusów. Dwa znane wirusy występujące z glistą to coxackie B1 i coxsackie B4. Sporysz, grzyb jest zawsze spotykany w przypadku ataków padaczki."




lub też:


"PROSTATA

Sprawcami wszelkich schorzeń prostaty są glisty ludzkie oraz motylica wątrobowa, oraz występujące wraz z nimi bakterie i wirusy rezydujące w gruczole krokowym"

__________________
01.01.2014 r. Szlaban na internet!

Edytowane przez fankapsychiatrii
Czas edycji: 2014-12-10 o 20:38
fankapsychiatrii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Zdrowie ogólnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-01-14 14:11:28


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:46.