Mamy majowe 2019 część 10 - jubileuszowa ;) - Strona 112 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Odchowalnia - jestem mamą

Notka

Odchowalnia - jestem mamą Forum dla rodziców. Tutaj porozmawiasz o połogu, karmieniu, wychowaniu dziecka. Wejdź i podziel się swoją wiedzą i doświadczeniem.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2020-03-03, 17:51   #3331
grejpfrutowa01
Zakorzenienie
 
Avatar grejpfrutowa01
 
Zarejestrowany: 2014-01
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 5 625
Dot.: Mamy majowe 2019 część 10 - jubileuszowa ;)

[1=e60e5454b131baabfef11f4 156e093bc04f95d5e_5ebdcd7 25ac57;87632277]My chorzy. Ja od wczoraj ciągle po 39 stopni, a teraz mały ma już ponad 38 i po podaniu paracetamolu nic nie spada Także cudnie...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz[/QUOTE]Ojej. Zdrowiejcie wszyscy szybko!

Paskudny jest ten sezon. Pisałam już? Moja bratowa powiedziała że jak 10 lat jest lekarzem, tak nie pamięta takiego oblężenia przychodni.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
grejpfrutowa01 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-03-03, 18:01   #3332
Eceea
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2019-01
Wiadomości: 3 119
Dot.: Mamy majowe 2019 część 10 - jubileuszowa ;)

Cytat:
Napisane przez agadzie Pokaż wiadomość
Ja patrzę przez aspekt społeczny też no i to co Lilly pisze - nie zapewnie takich zabaw jakie będzie miało w żłobku. Nie jestem kreatywna, nie umiem wymyślać zabaw dla małego dziecka. No i też mam o tyle fajnie że żłobek do którego będę małą dawać mam już sprawdzony, Dominik tam chodził znam kadrę, wiem że dzieciaki mają super zorganizowany czas, jak płaczą to panie zabawiają, jak powiem że trzeba dać to czy tamto to dadzą, jeśli dziecko ma swoją ukochaną maskotkę i czuję się z nią bezpieczniej to może brać ze sobą - Dominik chodził ze swoim misiem. No jestem zdecydowanie team żłobek

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Wiem, wiem. A btw. gdzieś czytałam, że dzieci do 2 rz nie potrzebują rówieśników. To tak przy okazji tematu

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka

---------- Dopisano o 18:01 ---------- Poprzedni post napisano o 18:00 ----------

Cytat:
Napisane przez agadzie Pokaż wiadomość
Ja patrzę przez aspekt społeczny też no i to co Lilly pisze - nie zapewnie takich zabaw jakie będzie miało w żłobku. Nie jestem kreatywna, nie umiem wymyślać zabaw dla małego dziecka. No i też mam o tyle fajnie że żłobek do którego będę małą dawać mam już sprawdzony, Dominik tam chodził znam kadrę, wiem że dzieciaki mają super zorganizowany czas, jak płaczą to panie zabawiają, jak powiem że trzeba dać to czy tamto to dadzą, jeśli dziecko ma swoją ukochaną maskotkę i czuję się z nią bezpieczniej to może brać ze sobą - Dominik chodził ze swoim misiem. No jestem zdecydowanie team żłobek

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
I też jestem mimo to, team żłobek

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka
Eceea jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-03-03, 18:02   #3333
Eceea
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2019-01
Wiadomości: 3 119
Dot.: Mamy majowe 2019 część 10 - jubileuszowa ;)

Cytat:
Napisane przez grejpfrutowa01 Pokaż wiadomość
Ojej. Zdrowiejcie wszyscy szybko!

Paskudny jest ten sezon. Pisałam już? Moja bratowa powiedziała że jak 10 lat jest lekarzem, tak nie pamięta takiego oblężenia przychodni.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
A lepiej nie będzie,tam sądzę

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka
Eceea jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-03-03, 18:44   #3334
e60e5454b131baabfef11f4156e093bc04f95d5e_5ebdcd725ac57
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 4 924
Dot.: Mamy majowe 2019 część 10 - jubileuszowa ;)

Nom, nas przyjęła jako kolejne nadprogramowe osoby. Dziś nie dało już się zarejestrować na jutro, także mąż musi iść i zulic przyjęcie.

Właśnie mam pomoc, ale wiecie jak przy anginie, mały niechce jeść, bo go boli to na cycu wisi. No i nie mam jak się wygrzać. Zasnął to i ja próbuje...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
e60e5454b131baabfef11f4156e093bc04f95d5e_5ebdcd725ac57 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-03-03, 18:54   #3335
Lilly Greace
Dostojna peema.
 
Avatar Lilly Greace
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 15 835
Dot.: Mamy majowe 2019 część 10 - jubileuszowa ;)

Tak naprawdę dzieciak do 2rż nie potrzebuje rówieśników, a najważniejszy jest dla niego kontakt 1:1. Ja o tym też słyszałam z kilku źródeł i zgadzam się z tym. Natomiast teoria teorią, życie życiem, dużo osób musi pracować. Dużo osób też chce pracować. To normalne.

Ja mam nadzieję, że znajdę idealną równowagę w tym wszystkim, wysyłając małego do żłobka w sumie na drzemkę i 2-3h zabawy. A ja wtedy popracuję.
__________________
Szczęśliwa żona.
Lilly Greace jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-03-03, 19:07   #3336
smerfetk_a
Żona Gargamel
 
Avatar smerfetk_a
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 20 283
Dot.: Mamy majowe 2019 część 10 - jubileuszowa ;)

Też czytałam że dziecko nie potrzebuje w tym wieku kontaktów z rówieśnikami. No ale moja jak widzi inne dzieci to się prawie na nie rzuca więc nie wiem no. Może taki towarzyski typ

Wysłane z mojego Mi 9 Lite przy użyciu Tapatalka
__________________
All you need is love. But a new pair of shoes never hurt anyone.

smerfetk_a jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-03-03, 19:13   #3337
e60e5454b131baabfef11f4156e093bc04f95d5e_5ebdcd725ac57
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 4 924
Dot.: Mamy majowe 2019 część 10 - jubileuszowa ;)

Cytat:
Napisane przez smerfetk_a Pokaż wiadomość
Też czytałam że dziecko nie potrzebuje w tym wieku kontaktów z rówieśnikami. No ale moja jak widzi inne dzieci to się prawie na nie rzuca więc nie wiem no. Może taki towarzyski typ

Wysłane z mojego Mi 9 Lite przy użyciu Tapatalka
Mój też jest bardzo towarzyski i komunikatywny, wręcz głodny nie zabawek a ludzi. Potrafi sam zagadać "eji" czy coś tam po swojemu

Pisalam Wam jak zobaczył dziewczynkę w przychodni??? Na oko z 1,5 roku miała, ale jak on do niej piszczal, cały korytarz miał ubaw

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
e60e5454b131baabfef11f4156e093bc04f95d5e_5ebdcd725ac57 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2020-03-03, 19:27   #3338
Eceea
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2019-01
Wiadomości: 3 119
Dot.: Mamy majowe 2019 część 10 - jubileuszowa ;)

Cytat:
Napisane przez smerfetk_a Pokaż wiadomość
Też czytałam że dziecko nie potrzebuje w tym wieku kontaktów z rówieśnikami. No ale moja jak widzi inne dzieci to się prawie na nie rzuca więc nie wiem no. Może taki towarzyski typ

Wysłane z mojego Mi 9 Lite przy użyciu Tapatalka
To chyba chodzi o to, że nie potrzebuje, ale jak już są to spoko XD

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka
Eceea jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-03-03, 21:35   #3339
ania_mala
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 1 461
Dot.: Mamy majowe 2019 część 10 - jubileuszowa ;)

Ale taki 1,5 roczniak to się chyba w duże grupie i tak sam bawi. Dopiero moja 2,5 latka teraz zaczęła opowiadać o kumplach ze żłobka,itp. Zawsze jak ją odbierałam to każde dziecko w innym kącie nawet z siostrą się bawi gdzieś tak od pół roku właśnie

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
ania_mala jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-03-03, 21:44   #3340
sQuaara
Zakorzenienie
 
Avatar sQuaara
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 34 671
Dot.: Mamy majowe 2019 część 10 - jubileuszowa ;)

Cytat:
Napisane przez Lilly Greace Pokaż wiadomość
Tutaj się zgodzę. Ja np. jako dziecko miałam nianię i siłą rzeczy byłam z nią w pewnym momencie bardzo związana. Tak samo jest jak Babcia pilnuje codziennie. Ludzie się cieszą, że dziecko do babci czy niani praktycznie jak do mamy leci, że tak uwielbia, a ja mam co do tego jakies mieszane uczucia. Popilnować jak dziecko chore czy jak rodzice chcą wyjść sami gdzieś - tak. Natomiast pilnowanie przez babcię na cały etat... No mi to nie pasi

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ale zdajesz sobie sprawę że będzie miało ulubiona panią która będzie TA osoba do tulenia w krzywdzie i Twój syn bedize pachniał inna kobieta?
Dla mnie w tym podjesciu jest dużo dziwnej zazdrości [1=e60e5454b131baabfef11f4 156e093bc04f95d5e_5ebdcd7 25ac57;87632633]My po lekarzu. Mamy anginę i antybiotyk na spółę, ja mam brać i do czwartku obserwować czy pomaga małemu. Bała się nam dać dwóch, tym bardziej, że 10 dniowy tydzień temu skończyliśmy. Jak będziemy tak chorować to zarabiaszczo i już prawie tysiak w aptece zostawiony na naszą 3 osobowa rodzinę i miesiąc chorowania. A jak tz w końcu na l4 nie pójdzie i będzie wracał i dzielił się zarazkami to biore rozwód...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 15:28 ---------- Poprzedni post napisano o 15:25 ----------

To nie jest fajna opcja, ale ja np nie mam wyjścia, bo codziennie pracuje w innych godzinach. TŻ nie ma. Ja zamierzam się nawet wprowadzić do mamy, bo po śledzeniu grupy o hnb, straciłam nadzieję wszelkie na normalne noce do co najmniej 3 jak nie 5 roku życia. Ja już teraz nie mam oczu, tak jestem spuchnieta od niespania, a co dopiero jak mi praca dojdzie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 15:30 ---------- Poprzedni post napisano o 15:28 ----------

A do tego doszedł skok i ten skok + hnb i mam dni, iż bym chciała, żeby mnie gdzieś zamknęli, żeby odpocząć choć troszkę.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz[/QUOTE]O masz zdrowia!!!
Cytat:
Napisane przez grejpfrutowa01 Pokaż wiadomość
Ojej. Zdrowiejcie wszyscy szybko!

Paskudny jest ten sezon. Pisałam już? Moja bratowa powiedziała że jak 10 lat jest lekarzem, tak nie pamięta takiego oblężenia przychodni.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Jak od roku mi młody choruje tak i tok temu i teraz to słyszę. Że tak źle nie było.
Cytat:
Napisane przez Lilly Greace Pokaż wiadomość
Tak naprawdę dzieciak do 2rż nie potrzebuje rówieśników, a najważniejszy jest dla niego kontakt 1:1. Ja o tym też słyszałam z kilku źródeł i zgadzam się z tym. Natomiast teoria teorią, życie życiem, dużo osób musi pracować. Dużo osób też chce pracować. To normalne.

Ja mam nadzieję, że znajdę idealną równowagę w tym wszystkim, wysyłając małego do żłobka w sumie na drzemkę i 2-3h zabawy. A ja wtedy popracuję.
Tylko ze 1:1 może mu dać każde inne dziecko czy opiekunka. A w domu rodzic daje 1:0,3 bo musi swój czas dzielić na gotowanie pranie itp
Cytat:
Napisane przez ania_mala Pokaż wiadomość
Ale taki 1,5 roczniak to się chyba w duże grupie i tak sam bawi. Dopiero moja 2,5 latka teraz zaczęła opowiadać o kumplach ze żłobka,itp. Zawsze jak ją odbierałam to każde dziecko w innym kącie nawet z siostrą się bawi gdzieś tak od pół roku właśnie

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ale fakt że nie potrzebuje innych dzieci do zabawy. Zabaw wspólnych brak. Coś ktoś się zaczepi palec w oko włoży ale nie ma interakcji typu jeżdżenie autkami jeden za drugim


Wysłane z mojego EVA-L09 przy użyciu Tapatalka
__________________
mał(a)żonka
sQuaara jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-03-03, 21:51   #3341
Eceea
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2019-01
Wiadomości: 3 119
Dot.: Mamy majowe 2019 część 10 - jubileuszowa ;)

Cytat:
Napisane przez sQuaara Pokaż wiadomość
Ale zdajesz sobie sprawę że będzie miało ulubiona panią która będzie TA osoba do tulenia w krzywdzie i Twój syn bedize pachniał inna kobieta?
Dla mnie w tym podjesciu jest dużo dziwnej zazdrości O masz zdrowia!!! Jak od roku mi młody choruje tak i tok temu i teraz to słyszę. Że tak źle nie było. Tylko ze 1:1 może mu dać każde inne dziecko czy opiekunka. A w domu rodzic daje 1:0,3 bo musi swój czas dzielić na gotowanie pranie itp Ale fakt że nie potrzebuje innych dzieci do zabawy. Zabaw wspólnych brak. Coś ktoś się zaczepi palec w oko włoży ale nie ma interakcji typu jeżdżenie autkami jeden za drugim


Wysłane z mojego EVA-L09 przy użyciu Tapatalka
Jeśli o mnie chodzi to zazdrość pewnego rodzaju jest, bo na ten moment nie wyobrażam sobie by moim dzieckiem przez większość czasu zajmowała się jedna osoba czyli np. moja mama lub moja teściowa. O ile to w ogóle pojmować w kategoriach zazdrości. Ulubiona pani w żłobku to co innego, jest jakaś rotacja, inne dzieci, inne panie, a nie od 7 do 16 mama lub teściowa.

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez Eceea
Czas edycji: 2020-03-03 o 22:00
Eceea jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2020-03-03, 21:52   #3342
Lilly Greace
Dostojna peema.
 
Avatar Lilly Greace
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 15 835
Dot.: Mamy majowe 2019 część 10 - jubileuszowa ;)

Sq, mi się jednak wydaje, że troszkę co innego pani w żłobku która jednak ma sporo dzieci tam a co innego babcia czy niania. Nie wiem jakie masz doświadczenia z dzieciństwa ale ja czas spędzałam właśnie z nianią a potem z babcią, z mamą bardzo mało. Dla mnie to troszkę coś innego niż żłobek.

Aha i jeszcze co do 1:1 to ja mam na myśli dziecko i matkę w domu. Znam taką relację, w której dziewczyna potrafiła całkowicie poświęcić się zajmowaniu dzieckiem. Jasne, że miała obowiązki domowe ale umiała to robić jak już mąż wrócił czy coś. Generalnie to jest super opcja i bardzo to zaprocentowało jeśli chodzi o rozwój jej córki, ale ja tak bym pewnie nie potrafiła. Bo ona naprawdę była bardzo kreatywna, wymyślała różne zabawy, zajęcia, czytanie, spacery i tak cały dzień. Dzis dziecko ma prawie 3 lata i dopiero poszła do pracy

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Szczęśliwa żona.

Edytowane przez Lilly Greace
Czas edycji: 2020-03-03 o 22:08
Lilly Greace jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-03-03, 22:50   #3343
xxKasiax
Wtajemniczenie
 
Avatar xxKasiax
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 2 761
Dot.: Mamy majowe 2019 część 10 - jubileuszowa ;)

Cytat:
Napisane przez Lilly Greace Pokaż wiadomość
Dobreee z tymi śmieciami to ja swojego bym chętnie nauczyła odkurzać

Nie widzę u niego jakichś ponadprzeciętny umiejętności, chyba w normie raczej. Mówi mama, tata, nie (to najchętniej:p), baba. Umie robić papa i wystawiać język jak zagadam zeby wystawił. Nie wiem, czy coś jeszcze. Szczeniaczka Uczniaczka ostatnio nauczył się włączać, szkoda tylko że robi to twarzą a nie ręką, wygląda jakby go całował xD aha bo i piłkę turla do mnie, taka nasza szalona zabawa

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Moj to w pilke juz kopie 🤣 serio, starszy to caly dzień z pilka u nogi po mieszkaniu lata i ten jak zobaczy piłkę to nie chce do rączek tylko sie pręży chce stawać i nogami kopie w ta piłkę

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Oliverek 30.07.2012
xxKasiax jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-03-03, 23:12   #3344
sQuaara
Zakorzenienie
 
Avatar sQuaara
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 34 671
Dot.: Mamy majowe 2019 część 10 - jubileuszowa ;)

Cytat:
Napisane przez Lilly Greace Pokaż wiadomość
Sq, mi się jednak wydaje, że troszkę co innego pani w żłobku która jednak ma sporo dzieci tam a co innego babcia czy niania. Nie wiem jakie masz doświadczenia z dzieciństwa ale ja czas spędzałam właśnie z nianią a potem z babcią, z mamą bardzo mało. Dla mnie to troszkę coś innego niż żłobek.

Aha i jeszcze co do 1:1 to ja mam na myśli dziecko i matkę w domu. Znam taką relację, w której dziewczyna potrafiła całkowicie poświęcić się zajmowaniu dzieckiem. Jasne, że miała obowiązki domowe ale umiała to robić jak już mąż wrócił czy coś. Generalnie to jest super opcja i bardzo to zaprocentowało jeśli chodzi o rozwój jej córki, ale ja tak bym pewnie nie potrafiła. Bo ona naprawdę była bardzo kreatywna, wymyślała różne zabawy, zajęcia, czytanie, spacery i tak cały dzień. Dzis dziecko ma prawie 3 lata i dopiero poszła do pracy

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Wiadomo, że żłobek to nie niania ale tak samo mamy dziecko nie widzi. Dla mnie dziwne na zasadzie babcia okej. Ale trochę jak potrzebuje żeby dziecko za mocno nie przywiązało. Ale każdy ma swoje zdanie i podejście i argumenty

Ja się cieszę że mam już obie placówki załatwione. Młoda do zloba starszy pkole. Jescze tylko jakoś muszę mu wytłumaczyć że będzie fajnie. Bo nie chce iść...

Wysłane z mojego EVA-L09 przy użyciu Tapatalka
__________________
mał(a)żonka
sQuaara jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-03-03, 23:21   #3345
agadzie
Zakorzenienie
 
Avatar agadzie
 
Zarejestrowany: 2015-07
Wiadomości: 4 510
Dot.: Mamy majowe 2019 część 10 - jubileuszowa ;)

Cytat:
Napisane przez sQuaara Pokaż wiadomość
Wiadomo, że żłobek to nie niania ale tak samo mamy dziecko nie widzi. Dla mnie dziwne na zasadzie babcia okej. Ale trochę jak potrzebuje żeby dziecko za mocno nie przywiązało. Ale każdy ma swoje zdanie i podejście i argumenty

Ja się cieszę że mam już obie placówki załatwione. Młoda do zloba starszy pkole. Jescze tylko jakoś muszę mu wytłumaczyć że będzie fajnie. Bo nie chce iść...

Wysłane z mojego EVA-L09 przy użyciu Tapatalka
U mnie podziałało mówienie że wszyscy chodzili do przedszkola - mama, tata, babcia, dziadek itd, i że on już jest takim dużym super chlopakiem że już może też tam chodzić niewykluczone że pierwsze dni będzie płakał i czuł się nieswojo, bo i nowe miejsce, i nowe dzieci i nowa pani, ale dzieci mają to do siebie że szybko się przyzwyczajają do nowego kciuki za Twojego starszaka! Wizazowa ciocia mowi że będzie dobrze!

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
agadzie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-03-04, 06:26   #3346
Eceea
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2019-01
Wiadomości: 3 119
Dot.: Mamy majowe 2019 część 10 - jubileuszowa ;)

Cytat:
Napisane przez Lilly Greace Pokaż wiadomość
Sq, mi się jednak wydaje, że troszkę co innego pani w żłobku która jednak ma sporo dzieci tam a co innego babcia czy niania. Nie wiem jakie masz doświadczenia z dzieciństwa ale ja czas spędzałam właśnie z nianią a potem z babcią, z mamą bardzo mało. Dla mnie to troszkę coś innego niż żłobek.

Aha i jeszcze co do 1:1 to ja mam na myśli dziecko i matkę w domu. Znam taką relację, w której dziewczyna potrafiła całkowicie poświęcić się zajmowaniu dzieckiem. Jasne, że miała obowiązki domowe ale umiała to robić jak już mąż wrócił czy coś. Generalnie to jest super opcja i bardzo to zaprocentowało jeśli chodzi o rozwój jej córki, ale ja tak bym pewnie nie potrafiła. Bo ona naprawdę była bardzo kreatywna, wymyślała różne zabawy, zajęcia, czytanie, spacery i tak cały dzień. Dzis dziecko ma prawie 3 lata i dopiero poszła do pracy

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Wiesz co, nie jesteśmy w stanie ocenić co zaprocentowalo jeśli chodzi o rozwój. Dla przykładu moja bratowa: pierwsze dziecko 100%czasu, bajki, 2lata KP, w domu z dzieckiem do 3 lat, mnóstwo czytania, zabaw, wszystko razem. I dziecko bardzo dobrze rozwinięte. Drugie dziecko: duuuużo mniej czytania, ogólnie już nie tak 1:1 i w wieku 2,5/3lat mogłaś z dzieckiem rozmawiać i rozmawiać, ogromny zasób słownictwa, jest bardzo mądra, w porównaniu do innych dzieci nawet starszych. Ale u sąsiadów dziecku babcia puszczała non stop bajki i zostawiala przed tv od małego i mają duży problem z nim. Nie neguje, że mamy duży wpływ na rozwój, ale też wiele zależy od predyspozycji i innych rzeczy.

Co więcej, bratowa mówi, że źle robiła bo pierwsze dziecko nie potrafiło się samo bawić. Pamiętam, że nawet jako kilkulatek musiał mieć kogoś obok siebie przy puzzlach etc etc. Przy drugim dziecku sporo odpuściła i ta dziewczynka jest naprawdę bardzo mądra, duży zasób słów, "mądrość życiowa XD" czyli wie czego Kazio nie może a nikt jej tego nie mówił

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez Eceea
Czas edycji: 2020-03-04 o 06:28
Eceea jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-03-04, 07:40   #3347
Lilly Greace
Dostojna peema.
 
Avatar Lilly Greace
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 15 835
Dot.: Mamy majowe 2019 część 10 - jubileuszowa ;)

Cytat:
Napisane przez Eceea Pokaż wiadomość
Wiesz co, nie jesteśmy w stanie ocenić co zaprocentowalo jeśli chodzi o rozwój. Dla przykładu moja bratowa: pierwsze dziecko 100%czasu, bajki, 2lata KP, w domu z dzieckiem do 3 lat, mnóstwo czytania, zabaw, wszystko razem. I dziecko bardzo dobrze rozwinięte. Drugie dziecko: duuuużo mniej czytania, ogólnie już nie tak 1:1 i w wieku 2,5/3lat mogłaś z dzieckiem rozmawiać i rozmawiać, ogromny zasób słownictwa, jest bardzo mądra, w porównaniu do innych dzieci nawet starszych. Ale u sąsiadów dziecku babcia puszczała non stop bajki i zostawiala przed tv od małego i mają duży problem z nim. Nie neguje, że mamy duży wpływ na rozwój, ale też wiele zależy od predyspozycji i innych rzeczy.

Co więcej, bratowa mówi, że źle robiła bo pierwsze dziecko nie potrafiło się samo bawić. Pamiętam, że nawet jako kilkulatek musiał mieć kogoś obok siebie przy puzzlach etc etc. Przy drugim dziecku sporo odpuściła i ta dziewczynka jest naprawdę bardzo mądra, duży zasób słów, "mądrość życiowa XD" czyli wie czego Kazio nie może a nikt jej tego nie mówił

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka
Predyspozycje swoją drogą, ale mam koleżankę, która pracuje jako przedszkolanka, ma już sporo doświadczenia. I ona zawsze powtarza, że 80% to jest zaangażowanie rodziców albo jego brak. I że po dzieciach widać wszystko jak na dłoni. Jak jest w domu, co robią w domu, czy rodzice poświęcają im czas.

Za nami słaba noc, a dziś wpada moja mama popilnować Stasia bo idziemy do architekta od domu. Musimy dziś na sztywno ustalić jak ta chata ma wyglądać w końcu, żeby zaczęła babka ją rysować... Może do końca wakacji będzie projekt

Zaraz lecimy na zajęcia muzyczne bo tydzień temu mieliśmy lekarza i opuściliśmy. Przy okazji żona chrzestnego pytała mnie, co chcemy na roczek. Nie chciałam żadnych zabawek bo to ciężka przesyłka a oni mieszkają za granicą. Wybrałam więc rzeczy z serii skip hop, plecak i ten kubek niewysypek, najwięcej dylematu miałam z tym, na jakie zwierzątko postawić. Miał być lisek ale jak tak się przyjrzałam to uznałam,że nietoperz jest cool. prezent trochę na wyrost, ale poleży, poczeka.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Szczęśliwa żona.
Lilly Greace jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-03-04, 08:07   #3348
Eceea
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2019-01
Wiadomości: 3 119
Dot.: Mamy majowe 2019 część 10 - jubileuszowa ;)

Cytat:
Napisane przez Lilly Greace Pokaż wiadomość
Predyspozycje swoją drogą, ale mam koleżankę, która pracuje jako przedszkolanka, ma już sporo doświadczenia. I ona zawsze powtarza, że 80% to jest zaangażowanie rodziców albo jego brak. I że po dzieciach widać wszystko jak na dłoni. Jak jest w domu, co robią w domu, czy rodzice poświęcają im czas.

Za nami słaba noc, a dziś wpada moja mama popilnować Stasia bo idziemy do architekta od domu. Musimy dziś na sztywno ustalić jak ta chata ma wyglądać w końcu, żeby zaczęła babka ją rysować... Może do końca wakacji będzie projekt

Zaraz lecimy na zajęcia muzyczne bo tydzień temu mieliśmy lekarza i opuściliśmy. Przy okazji żona chrzestnego pytała mnie, co chcemy na roczek. Nie chciałam żadnych zabawek bo to ciężka przesyłka a oni mieszkają za granicą. Wybrałam więc rzeczy z serii skip hop, plecak i ten kubek niewysypek, najwięcej dylematu miałam z tym, na jakie zwierzątko postawić. Miał być lisek ale jak tak się przyjrzałam to uznałam,że nietoperz jest cool. prezent trochę na wyrost, ale poleży, poczeka.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Na zalando były promocje na plecaki skup hop

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka
Eceea jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-03-04, 08:26   #3349
Lilly Greace
Dostojna peema.
 
Avatar Lilly Greace
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 15 835
Dot.: Mamy majowe 2019 część 10 - jubileuszowa ;)

Cytat:
Napisane przez Eceea Pokaż wiadomość
Na zalando były promocje na plecaki skup hop

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka
Nie widziałam, ale w sumie będę śledzić, dla chrześnicy bym kupiła na przyszłe święta

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Szczęśliwa żona.
Lilly Greace jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2020-03-04, 09:06   #3350
Eceea
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2019-01
Wiadomości: 3 119
Dot.: Mamy majowe 2019 część 10 - jubileuszowa ;)

Cytat:
Napisane przez Lilly Greace Pokaż wiadomość
Nie widziałam, ale w sumie będę śledzić, dla chrześnicy bym kupiła na przyszłe święta

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Witaj w klubie tych, które mając syna obkupują dziewczynki w rodzinie i wśród znajomych XD

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka
Eceea jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-03-04, 09:33   #3351
agadzie
Zakorzenienie
 
Avatar agadzie
 
Zarejestrowany: 2015-07
Wiadomości: 4 510
Dot.: Mamy majowe 2019 część 10 - jubileuszowa ;)

Mi się jeszcze podobają rzeczy z tuctuc malej trzeba będzie kupić na wrzesień plecaczek do żłobka, więc zamówię od kogoś na roczek, będzie jak znalazł Lilly dzięki za pomysł a miseczkę niewysypke kupię jak będę w pl, tu nie widziałam

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
agadzie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-03-04, 10:14   #3352
smerfetk_a
Żona Gargamel
 
Avatar smerfetk_a
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 20 283
Dot.: Mamy majowe 2019 część 10 - jubileuszowa ;)

Cytat:
Napisane przez agadzie Pokaż wiadomość
Mi się jeszcze podobają rzeczy z tuctuc malej trzeba będzie kupić na wrzesień plecaczek do żłobka, więc zamówię od kogoś na roczek, będzie jak znalazł Lilly dzięki za pomysł a miseczkę niewysypke kupię jak będę w pl, tu nie widziałam

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Przydaje się takie coś już do żłobka?
Bo się zastanawiałam czy kupować czy za rok wystarczy

W sumie wygrałam plecak-krowe w konkursie z Nestle, zobaczymy jaki będzie wielki xD

Wysłane z mojego Mi 9 Lite przy użyciu Tapatalka
__________________
All you need is love. But a new pair of shoes never hurt anyone.

smerfetk_a jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-03-04, 10:57   #3353
sQuaara
Zakorzenienie
 
Avatar sQuaara
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 34 671
Dot.: Mamy majowe 2019 część 10 - jubileuszowa ;)

Cytat:
Napisane przez smerfetk_a Pokaż wiadomość
Przydaje się takie coś już do żłobka?
Bo się zastanawiałam czy kupować czy za rok wystarczy

W sumie wygrałam plecak-krowe w konkursie z Nestle, zobaczymy jaki będzie wielki xD

Wysłane z mojego Mi 9 Lite przy użyciu Tapatalka
U nas nie. Raz a dobrze zaniosłam bidon, ubrania na zmianę, pieluszki. Pościel noszew większej torbie. Nie widzę żeby maluch to dźwigał. Zabawek przynosić nie można

Wysłane z mojego EVA-L09 przy użyciu Tapatalka
__________________
mał(a)żonka
sQuaara jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-03-04, 11:05   #3354
smerfetk_a
Żona Gargamel
 
Avatar smerfetk_a
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 20 283
Dot.: Mamy majowe 2019 część 10 - jubileuszowa ;)

Cytat:
Napisane przez sQuaara Pokaż wiadomość
U nas nie. Raz a dobrze zaniosłam bidon, ubrania na zmianę, pieluszki. Pościel noszew większej torbie. Nie widzę żeby maluch to dźwigał. Zabawek przynosić nie można

Wysłane z mojego EVA-L09 przy użyciu Tapatalka
U nas wlasnie przynosi się tylko ubrania i artykuły higieniczne do szafki więc nie wiem..

Wysłane z mojego Mi 9 Lite przy użyciu Tapatalka
__________________
All you need is love. But a new pair of shoes never hurt anyone.

smerfetk_a jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-03-04, 12:54   #3355
Lilly Greace
Dostojna peema.
 
Avatar Lilly Greace
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 15 835
Dot.: Mamy majowe 2019 część 10 - jubileuszowa ;)

Cytat:
Napisane przez Eceea Pokaż wiadomość
Witaj w klubie tych, które mając syna obkupują dziewczynki w rodzinie i wśród znajomych XD

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka
Tak, to zdecydowanie o mnie. Jestem 2x matką chrzestną dziewczynek (no jedna jeszcze nieochrzczona) i jest to dla mnie wspaniały powód do wydawania hajsu na dziewczynkowe rzeczy. Zawsze jak jestem w second handach to kupuje super rzeczy. Mam w miesiącu pewna określoną sumę na moje przyjemności i, jak to mówię mężowi, to są m.in. moje przyjemności

A ten plecak skiphop co chce dla Stasia to trochę poleży, ale nie zmarnuje się będzie na wycieczki itp jak troszkę podrośnie

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Szczęśliwa żona.
Lilly Greace jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-03-04, 13:14   #3356
magda1706
Zakorzenienie
 
Avatar magda1706
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: południowy-wschód
Wiadomości: 27 465
GG do magda1706
Dot.: Mamy majowe 2019 część 10 - jubileuszowa ;)

Lilly chyba dla ciebie Bartek nosi plecak, przez 5 minut wycieczki a potem jest "mamo weź"
Mam jeden plecak z Decathlona, nie ten malutki zwijany, tylko trochę droższy. Idealnie sprawdza się żeby spakować Bartka na noc do babci

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
magda1706 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-03-04, 13:18   #3357
Lilly Greace
Dostojna peema.
 
Avatar Lilly Greace
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 15 835
Dot.: Mamy majowe 2019 część 10 - jubileuszowa ;)

Cytat:
Napisane przez magda1706 Pokaż wiadomość
Lilly chyba dla ciebie Bartek nosi plecak, przez 5 minut wycieczki a potem jest "mamo weź"
Mam jeden plecak z Decathlona, nie ten malutki zwijany, tylko trochę droższy. Idealnie sprawdza się żeby spakować Bartka na noc do babci

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Uwielbiam stylowe dodatki, plecak-nietoperz idealnie będzie mi pasował do stylizacji

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Szczęśliwa żona.
Lilly Greace jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-03-04, 14:32   #3358
sQuaara
Zakorzenienie
 
Avatar sQuaara
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 34 671
Dot.: Mamy majowe 2019 część 10 - jubileuszowa ;)

A wzięłaś duży czy baby?

Wysłane z mojego EVA-L09 przy użyciu Tapatalka
__________________
mał(a)żonka
sQuaara jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-03-04, 15:06   #3359
agadzie
Zakorzenienie
 
Avatar agadzie
 
Zarejestrowany: 2015-07
Wiadomości: 4 510
Dot.: Mamy majowe 2019 część 10 - jubileuszowa ;)

Cytat:
Napisane przez smerfetk_a Pokaż wiadomość
Przydaje się takie coś już do żłobka?
Bo się zastanawiałam czy kupować czy za rok wystarczy

W sumie wygrałam plecak-krowe w konkursie z Nestle, zobaczymy jaki będzie wielki xD

Wysłane z mojego Mi 9 Lite przy użyciu Tapatalka
Cytat:
Napisane przez sQuaara Pokaż wiadomość
U nas nie. Raz a dobrze zaniosłam bidon, ubrania na zmianę, pieluszki. Pościel noszew większej torbie. Nie widzę żeby maluch to dźwigał. Zabawek przynosić nie można

Wysłane z mojego EVA-L09 przy użyciu Tapatalka
U mnie tak, bo do plecaczka wkładałam małemu pieluchy, drugie śniadanie ( tam się przynosi, obiad już dają), picie, co tam jeszcze...także u nas to się mega przyda, a na wejściu opiekun przejmuje dziecko z ekwipunkiem

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
agadzie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-03-04, 15:22   #3360
Lilly Greace
Dostojna peema.
 
Avatar Lilly Greace
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 15 835
Dot.: Mamy majowe 2019 część 10 - jubileuszowa ;)

Cytat:
Napisane przez sQuaara Pokaż wiadomość
A wzięłaś duży czy baby?

Wysłane z mojego EVA-L09 przy użyciu Tapatalka
Na razie żadnego, muszę bliżej zapoznać się z tematem myślałam, że tam.jest plecak i te mniejsze to lunchbox

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Szczęśliwa żona.
Lilly Greace jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Odchowalnia - jestem mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-05-21 11:11:49


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:39.