Co robicie na obiad? - część XIX. - Strona 24 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Kuchnia - moje gotowanie

Notka

Kuchnia - moje gotowanie Forum dla osób, które kochają gotować. W kuchnia - moje gotowanie dzielimy się wiedzą jak przyrządzić najlepsze na świecie potrawy, ciasta i desery.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2020-03-30, 21:05   #691
Ervisha
Zakorzenienie
 
Avatar Ervisha
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 88 472
Dot.: Co robicie na obiad? - część XIX.

Cytat:
Napisane przez agafisia Pokaż wiadomość
A ja upiekłam chleb że słonecznikiem siemieniem lnianym i otrębami. Wyszedł pyszny i piękny. W sumie 2 chleby. Robi się 5 minut piecze godzinę Załącznik 7711672

Wysłane z mojego SM-A320FL przy użyciu Tapatalka
Jak robiłaś?
__________________

Książki potrzebują nowego domu


Ervisha jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-03-30, 21:05   #692
agafisia
Zakorzenienie
 
Avatar agafisia
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 13 517
Dot.: Co robicie na obiad? - część XIX.

Cytat:
Napisane przez marza_mr Pokaż wiadomość
Super, że tak dobrze trafiłaś i trzymam kciuki
Dziekuje. Mam nadzieję że będzie do czego wracać...

Wysłane z mojego SM-A320FL przy użyciu Tapatalka
__________________



agafisia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-03-30, 21:06   #693
Knife_Girl
Piekielnie Ubrunetowiona
 
Avatar Knife_Girl
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: świętokrzyskie ~> k. tego Miasta Cudów
Wiadomości: 6 824
Dot.: Co robicie na obiad? - część XIX.

Cytat:
Napisane przez pandemonium4 Pokaż wiadomość
Tak to jest, jak się nie mierzy siły na zamiary ale potem za to jaka satysfakcja. Ja dziś jednak nie poszłam z TŻ na bieganie, mimo że dziś ma krótki trening. Zarwałam noc, spałam 4 h i czuję się zmęczona, więc lepiej się zregenerować w domu, a nie jeszcze przeziębić.



Jak zwykle pysznie i zdrowo u Ciebie



O taką orkiszową mannę to bym wcinała. Właśnie znalazłam na allegro, pewnie się skusze hihi uwielbiam mannę, a tu byłoby smacznie i zdrowo.



Jak to jest obiad ostatkiem sił, to ja nie wiem jaki jest na siłach



A ja uwielbiam. Ale jem bardzo żadko, a i tak robimy oszukany z małą ilością masła.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Na siłach byłby z pierwszym daniem w postaci rosołu


Cytat:
Napisane przez KarolinaK Pokaż wiadomość
Ale kolorowo i pysznie!!!
Brawo za pomalowanie pomieszczenia gospodarczego. Ja to musze tam od czasu do czasu posprzątać bo tam walają sie u mnie wszystkie niepotrzebne graty ... chciałabym je miec troche większe...



O rowerem tez mi sie marzy ale u mnie w wiosce nie ma ścieżki rowerowej. Wiec na ulice z dzieckiem bym nie wyjechała. Ogólnie to mieszkam w tak malutkiej mieścinie ze drogi tutaj sa tak wąskie ze nawet wyprzedzić roweru nie ma jak... co wybory obiecują ze zrobią ścieżkę rowerowa do miasta i nigdy nic nie robia




Ale to dobrze! Ja tez lubie jak boli bo znaczy ze cos sie ruszyło . A jeszcze mowia ze jak boli to spalasz kalorie długo dluzej jeszcze po ćwiczeniach nie tylko w trakcie
Dzis juz tez po wiczylam. Ja codziennie robie. Dzis 6 km spacer potem troche ciężarków i na koniec krótkie cardio. Jutro nogi juz pewnie przestaną bolec ale ramiona zaczna



Super sie prezentuje!



Z ziemniakami nie robiłam a co to za przepis??? Podaj to kolejnym razem zrobie ...
Mam jeszcze kilo tej maki 00 dzis udało mi sie znalesc 5 kg tez jakiejs 00 ale juz nie ta sama firma wiec nie wiem jak wyjdzie . Miałam tez opcje 25 kilo i Tz mi kazał zamawiać (bo tak mu zasmakowała ta focacchia) ale pisze ze nie gwarantują dostawy ze względu na COVID19 wiec nie bede ryzykowac



W maszynie do chleba na mące 00

Nie wiem co dzis na obiad... chyba rozmrożą jakies pulpety bo mam swoje zamrozone i beda z jakims sosem i pure ziemniaczanym.
Dziękuję
Dziś rano, wychodząc do pracy, aż zajrzeliśmy do tego pomieszczenia, bo tak nam się podoba efekt. Po pracy zajrzeliśmy ponownie Czyli warto było w końcu wziąć się za t. A zbieraliśmy się od zeszłego maja, bo wtedy malowaliśmy pozostałe pomieszczenia w domu. Nie mam niestety zdjęcia sprzed malowania, bo TŻ przez przypadek usunął sobie z telefonu. Ale załączam zdjęcia "po". Nadmienię jednak, że wcześniej mieliśmy tam 3 różne kolory, na zasadzie, "bo zostało farby z malowania innych pomieszczeń"
Teraz jeszcze pralkę należałoby wymienić, bo staruszka Ale jeszcze działa, tylko jak wiruje, to na całej ulicy ją słychać
Cytat:
Napisane przez Pelagia_W Pokaż wiadomość
To nic takiego, biorę warzywa, która mi się nawiną pod rękę i sos na oliwie do tego. Wolę takie sałatki latem kiedy wszystko ma smak, ale chwilowo jestem odcięta od przetworów moich rodziców więc ratuję się jak mogę
A z Bolesławcem to jest niestety tak, że te wzory, które mam już mi się znudziły i mam na oku kilka innych. Ale już nawet pomijając cenę absolutnie niczego nie potrzebuję


Ja! Poszłam na godzinę i wróciłam. Mamy w pracy dyżury i moja kolej przypada w tym tygodniu w środę i w czwartek. W pozostałe dni home office


Czuję się skuszona na 1000000% i w okolicach weekendu zrobię!


Ekhm ja ćwiczyłam wczoraj z ciężarkami po 1 kg i mam zakwasy


Pycha! Uwielbiam taki misz masz.

U nas dziś ryba z przepisu marzy_mr. Ale to dobre było! Nie miałam pora (zastąpiłam go dymką) i pieczarek i utknęłam w punkcie o śmietanie czy ma być słodka czy kwaśna. Ostatecznie dałam tę drugą bo bardziej chcę się jej pozbyć pachniało obłędnie, nie mogliśmy się doczekać! I kalorycznie super - dwa takie pakieciki to raptem 468 kalorii
Dziękuję!
Ale apetyczna ta rybcia! Ja od soboty mam jakąś fazę na ryby
Cytat:
Napisane przez LegoJedi Pokaż wiadomość
Pierś kurczaka kukurydzianego tandoori masala z miodem (z patelni), do tego ziemniaki w ziołach z patelni i buraczki
Taki kurczaczek i ziemniaczki to coś dla mnie
Cytat:
Napisane przez Personal_Jesus Pokaż wiadomość
jak zawsze obiad pierwsza klasa!
U mnie dziś obiad z zapasów, ale bardzo smacznie wyszło, kasza bulgur, pierś z kurczaka, pomidory z puszki, resztka cukinii, całość doprawiłam, zalałam wodą do woreczka włożyłam i zapiekłam 45 minut i na talerz.
W końcu sypie śnieg! i skubany leży, ładna ta wiosna
Wygląda apetycznie, zjadłabym
Cytat:
Napisane przez pandemonium4 Pokaż wiadomość
O dzięki, jak się wybiorę to poszukam.



Ja z Bolesławca mam tylko kubeczki i talerzyki do tego, a marzy mi się więcej ale póki mieszkamy w wynajmowanej kawalerce, to nie ma sensu kupować kolejnych naczyń.

U mnie dziś zupa ogórkowa i "pizza", ale zamarzyła mi się taka polska na puszystym cieście, jak robiła moja mama gdy byłam mała. Puszyste ciasto, sos z keczupem Włocławek, grzyby leśne, kiełbasa, cebulka, pieprz, ser i zioła tak to kiedyś było. Jednak nie trafiłam do końca z ciastem i w smaku to nie bylo to choć i tak całkiem smacznie. Będę próbować dalej, już mamę podpytalam o tajemny składnik. Oliwki były zbędne.

I wczorajszy chleb. Mam za wąskie naczynie do wypiekania i chleb musi się ścisnąć jak go wrzucam xd ale rośnie do góry

Załącznik 7711669Załącznik 7711670Załącznik 7711671

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Cytat:
Napisane przez agafisia Pokaż wiadomość
A ja upiekłam chleb że słonecznikiem siemieniem lnianym i otrębami. Wyszedł pyszny i piękny. W sumie 2 chleby. Robi się 5 minut piecze godzinę Załącznik 7711672

Wysłane z mojego SM-A320FL przy użyciu Tapatalka
Piękne, mega apetyczne chleby
pandemonium, czy to chleb z przepisu, który kiedyś podawałaś??
fisia, poproszę o przepis na to cudo

Dziś dojedliśmy resztę wczorajszej ryby w formie burgerów (na legowych bułkach ) z sałatą, pomidorem, czerwoną cebulą, korniszonem i odrobiną majonezu.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg IMG-20200329-WA0001.jpg (34,6 KB, 35 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg IMG_20200329_175323_resized_20200330_095109342.jpg (78,0 KB, 38 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg IMG_20200329_175330_resized_20200330_095340570.jpg (79,5 KB, 38 załadowań)
__________________
He's mine!

- A ty kto? - Dobra wróżka
- A czemu z siekierą?- A widzisz, jak ty mało wiesz o dobrych wróżkach?

www.miauczykotek.pl
Knife_Girl jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-03-30, 21:33   #694
agafisia
Zakorzenienie
 
Avatar agafisia
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 13 517
Dot.: Co robicie na obiad? - część XIX.

Przepis na chlebek wrzucam taki jaki dostałam. To jest porcja na 2 keksówki. Pisze bez wyrastania ale trochę odczekalam aż wyrośnie, dałam mniej nasion (ok 15 łyżek na calosc) i smarowalam górę mokra dłonią. Przechowuje sie w lnianej lub bawełnianej sciereczce. Piekłam w termoobiegu nasiona jakie kto lubi oczywiście albo jakie kto maIMG-20200325-WA0023.jpg

Wysłane z mojego SM-A320FL przy użyciu Tapatalka
__________________



agafisia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-03-30, 21:35   #695
LegoJedi
Wtajemniczenie
 
Avatar LegoJedi
 
Zarejestrowany: 2018-07
Wiadomości: 2 013
Dot.: Co robicie na obiad? - część XIX.

Cytat:
Napisane przez agafisia Pokaż wiadomość
Tak na drożdżach i occie. Pyszny jest
Wiem , znam, kiedyś się bawiłem w chleby
__________________
Pieniądze mogą dużo.... Miłość może wszystko

Wysłane z iPad
LegoJedi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-03-30, 21:39   #696
agafisia
Zakorzenienie
 
Avatar agafisia
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 13 517
Dot.: Co robicie na obiad? - część XIX.

Cytat:
Napisane przez LegoJedi Pokaż wiadomość
Wiem , znam, kiedyś się bawiłem w chleby
Ja w zeszłym roku nawet ten robiłam ale mi nie wyszedł. Dopiero dziś się dowiedziałam że to jest porcja na 2 keksowki ja wpakowałam wszystko do 1 na zakwasie próbowałam ale też jakoś nie bardzo mi wychodziły. Ten dziś wyszedł super. Będę czasem robic

Wysłane z mojego SM-A320FL przy użyciu Tapatalka
__________________



agafisia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-03-30, 21:49   #697
pandemonium4
Zadomowienie
 
Avatar pandemonium4
 
Zarejestrowany: 2018-03
Wiadomości: 1 184
Dot.: Co robicie na obiad? - część XIX.

Cytat:
Napisane przez DaisyMerollin Pokaż wiadomość
Polędwiczki w sosie grzybowym, surówka, buraczki i puree ziemniaczane
To brzmi pysznie

Cytat:
Napisane przez agafisia Pokaż wiadomość
A ja upiekłam chleb że słonecznikiem siemieniem lnianym i otrębami. Wyszedł pyszny i piękny. W sumie 2 chleby. Robi się 5 minut piecze godzinę Załącznik 7711672

Wysłane z mojego SM-A320FL przy użyciu Tapatalka
Czyli szybko i smacznie, najlepiej wygląda bardzo apetycznie

Cytat:
Napisane przez Pelagia_W Pokaż wiadomość

To namówiłaś mnie, idę rozczyn na noc wstawić
Haha Twoje chlebki to cuda

Cytat:
Napisane przez agafisia Pokaż wiadomość
A bo z tą pracą to często miałam byle jaka bez umowy albo w biedronkach lidlach na poczcie ... miałam długa przerwę... W lutym załapałam się do sklepu z biżuterią porcelana zegarkami portfelami na pół etatu. Nie dość że sklep czysty pachnący cieplutki, wszystkie rzeczy które tam są lubię bardzo bo ja sroka jestem, to jeszcze na pół etatu po 4 godziny, szefowa płaci więcej niż na umowie u generalnie szefowie to wspaniali ludzie pod wieloma względami... cudem się zalapalam A mam wrażenie że całe życie czekałam na tą robotę. Sklep traktuje jak swój własny sprzątam układam mam różne pomysły... I tu teraz taka dupa... ale mam nadzieję że tam wrócę że wszystko będzie dobrze...

Wysłane z mojego SM-A320FL przy użyciu Tapatalka
Miło czytać jak ktoś tak dobrze się czuje w swojej pracy.

Cytat:
Napisane przez Ervisha Pokaż wiadomość
Na drożdżach? Czy zakwasie? Obłędny
Dziękuję Na zakwasie. Ale trochę go przeciągnęłam i wyszedł lekko za kwaśny Jednak mój facet nie narzekał, także nie jest źle.

Cytat:
Napisane przez Knife_Girl Pokaż wiadomość
Na siłach byłby z pierwszym daniem w postaci rosołu

Piękne, mega apetyczne chleby
pandemonium, czy to chleb z przepisu, który kiedyś podawałaś??
Nie, tamten chleb rósł na drożdżach, a dodałam tylko zakwasu do smaku, ten jest na samym zakwasie. Ale ja jestem dopiero początkująca i eksperymentuje, dlatego nie polegajcie na mnie np staram się cześć mąki zamieniać na pełnoziarnistą, dodaje otręby owsiane i ryżowe, wtedy muszę dać więcej wody, także różnie to bywa. Jak opracuje przepis z którego będę zadowolona, to dam Wam znać

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
pandemonium4 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2020-03-30, 21:50   #698
Ervisha
Zakorzenienie
 
Avatar Ervisha
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 88 472
Dot.: Co robicie na obiad? - część XIX.

Też kiedyś się bawiłam Ale już pieczywa nie jem a jeśli już to "raz na ruski rok"
__________________

Książki potrzebują nowego domu


Ervisha jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-03-30, 22:07   #699
742bd6bdde1307502cba7e126292911bf766cf73_61f3325774e32
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2019-01
Wiadomości: 5 757
Dot.: Co robicie na obiad? - część XIX.

Zrobilam dzisiaj jedzenie na 3 dni.

- zapiekanke warstwowo: plastry ziemniakow, plastry indyka, plastry cukinii (grubo), plastry indyka, sos jogurtowo-majonezowy na gore
- sos bolognese, bedzie raz normalnie, a raz jako zapiekanka, i jeszcze troche zamroze
742bd6bdde1307502cba7e126292911bf766cf73_61f3325774e32 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-03-30, 22:16   #700
KingPrincess
Raczkowanie
 
Avatar KingPrincess
 
Zarejestrowany: 2019-12
Wiadomości: 75
Dot.: Co robicie na obiad? - część XIX.

Biedoobiad na parę dni, czyli makaron spaghetti z wstążkami z cukinii, marchewki, a na wierzch jajko w koszulce Może brzmi dziwnie, ale bardzo dobre jest, zwłaszcza jeśli jajko ugotuje się na supermiękko, tak, żeby żółtko wypłynęło, to tworzy fajny sosik, polecam!
KingPrincess jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-03-30, 22:17   #701
742bd6bdde1307502cba7e126292911bf766cf73_61f3325774e32
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2019-01
Wiadomości: 5 757
Dot.: Co robicie na obiad? - część XIX.

Cytat:
Napisane przez KingPrincess Pokaż wiadomość
Biedoobiad na parę dni, czyli makaron spaghetti z wstążkami z cukinii, marchewki, a na wierzch jajko w koszulce Może brzmi dziwnie, ale bardzo dobre jest, zwłaszcza jeśli jajko ugotuje się na supermiękko, tak, żeby żółtko wypłynęło, to tworzy fajny sosik, polecam!
Wszystko smakuje lepiej z plynnym zoltkiem jajka
742bd6bdde1307502cba7e126292911bf766cf73_61f3325774e32 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2020-03-30, 22:27   #702
lulka19
Zakorzenienie
 
Avatar lulka19
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 12 833
Dot.: Co robicie na obiad? - część XIX.

Cytat:
Napisane przez LegoJedi Pokaż wiadomość
Pierś kurczaka kukurydzianego tandoori masala z miodem (z patelni), do tego ziemniaki w ziołach z patelni i buraczki
Pyszności ...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 22:27 ---------- Poprzedni post napisano o 22:26 ----------

Cytat:
Napisane przez Personal_Jesus Pokaż wiadomość
jak zawsze obiad pierwsza klasa!
U mnie dziś obiad z zapasów, ale bardzo smacznie wyszło, kasza bulgur, pierś z kurczaka, pomidory z puszki, resztka cukinii, całość doprawiłam, zalałam wodą do woreczka włożyłam i zapiekłam 45 minut i na talerz.
W końcu sypie śnieg! i skubany leży, ładna ta wiosna
Pycha !Ja tez mam 2 torebki tej kaszy , i planuje za parę dni gulasz

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
lulka19 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-03-31, 06:07   #703
LegoJedi
Wtajemniczenie
 
Avatar LegoJedi
 
Zarejestrowany: 2018-07
Wiadomości: 2 013
Dot.: Co robicie na obiad? - część XIX.

Lulka bulgur smakuje tez świetnie na zimno w sałatce tzw turecka sałatka Kisir. Można ja np na grilla zrobić albo do pracy wziąść ...albo w domu zjeść
Ps coś dla naszej veganki
__________________
Pieniądze mogą dużo.... Miłość może wszystko

Wysłane z iPad
LegoJedi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-03-31, 08:34   #704
KarolinaK
Zakorzenienie
 
Avatar KarolinaK
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: CairnLand
Wiadomości: 16 938
Dot.: Co robicie na obiad? - część XIX.

Cytat:
Napisane przez LegoJedi Pokaż wiadomość
Pierś kurczaka kukurydzianego tandoori masala z miodem (z patelni), do tego ziemniaki w ziołach z patelni i buraczki
Wow jaka piękna piers z kurczaka


Cytat:
Napisane przez Personal_Jesus Pokaż wiadomość
jak zawsze obiad pierwsza klasa!
U mnie dziś obiad z zapasów, ale bardzo smacznie wyszło, kasza bulgur, pierś z kurczaka, pomidory z puszki, resztka cukinii, całość doprawiłam, zalałam wodą do woreczka włożyłam i zapiekłam 45 minut i na talerz.
W końcu sypie śnieg! i skubany leży, ładna ta wiosna
Smacznie! Tez mam te woreczki ale nigdy z nich nie korzystam. Musze wreszcie cos zrobic

Cytat:
Napisane przez pandemonium4 Pokaż wiadomość
O dzięki, jak się wybiorę to poszukam.



Ja z Bolesławca mam tylko kubeczki i talerzyki do tego, a marzy mi się więcej ale póki mieszkamy w wynajmowanej kawalerce, to nie ma sensu kupować kolejnych naczyń.

U mnie dziś zupa ogórkowa i "pizza", ale zamarzyła mi się taka polska na puszystym cieście, jak robiła moja mama gdy byłam mała. Puszyste ciasto, sos z keczupem Włocławek, grzyby leśne, kiełbasa, cebulka, pieprz, ser i zioła tak to kiedyś było. Jednak nie trafiłam do końca z ciastem i w smaku to nie bylo to choć i tak całkiem smacznie. Będę próbować dalej, już mamę podpytalam o tajemny składnik. Oliwki były zbędne.

I wczorajszy chleb. Mam za wąskie naczynie do wypiekania i chleb musi się ścisnąć jak go wrzucam xd ale rośnie do góry

Załącznik 7711669Załącznik 7711670Załącznik 7711671

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Cudny chlebek jaki chrupiący i pizza i zupka pyszniutko wyglada!

Cytat:
Napisane przez agafisia Pokaż wiadomość
A ja upiekłam chleb że słonecznikiem siemieniem lnianym i otrębami. Wyszedł pyszny i piękny. W sumie 2 chleby. Robi się 5 minut piecze godzinę Załącznik 7711672

Wysłane z mojego SM-A320FL przy użyciu Tapatalka
Piekny chlebek!!! Ocet balsamiczny mam. Tylko nie mam maki 650 jedynie 450

Cytat:
Napisane przez Knife_Girl Pokaż wiadomość
Na siłach byłby z pierwszym daniem w postaci rosołu



Dziękuję
Dziś rano, wychodząc do pracy, aż zajrzeliśmy do tego pomieszczenia, bo tak nam się podoba efekt. Po pracy zajrzeliśmy ponownie Czyli warto było w końcu wziąć się za t. A zbieraliśmy się od zeszłego maja, bo wtedy malowaliśmy pozostałe pomieszczenia w domu. Nie mam niestety zdjęcia sprzed malowania, bo TŻ przez przypadek usunął sobie z telefonu. Ale załączam zdjęcia "po". Nadmienię jednak, że wcześniej mieliśmy tam 3 różne kolory, na zasadzie, "bo zostało farby z malowania innych pomieszczeń"
Teraz jeszcze pralkę należałoby wymienić, bo staruszka Ale jeszcze działa, tylko jak wiruje, to na całej ulicy ją słychać

Dziękuję!
Ale apetyczna ta rybcia! Ja od soboty mam jakąś fazę na ryby

Taki kurczaczek i ziemniaczki to coś dla mnie

Wygląda apetycznie, zjadłabym




Piękne, mega apetyczne chleby
pandemonium, czy to chleb z przepisu, który kiedyś podawałaś??
fisia, poproszę o przepis na to cudo

Dziś dojedliśmy resztę wczorajszej ryby w formie burgerów (na legowych bułkach ) z sałatą, pomidorem, czerwoną cebulą, korniszonem i odrobiną majonezu.
Super kolorek!!! Taka pastelowa brzoskwinia. Bardzo mi si spodoba! Mam cos podobnego w salonie . No i ładne pomieszczenie! Ja musze zakupić rozkładana deskę do prasowania i prasowalnia przenieść do tego pomieszczenia gospodarczego wlasnie bo poki co to mi stoi w moim Dressing room . Poza tym musze wszystkie szafki tam przejrzeć bo mam duzo niepotrzebnych śmieci...

Moje wczorajsze... pulpety zamrozone były z ostatniego razu... jak sprawdziłam moje dwie zamrazalki to chyba piec roznych paczek pulpetów znalazłam chyba je bedziemy jesc do końca kwarantanny czyszcząc zamrazalki .
Sos gotowy nigdy tego nie robie ale teraz wyjątkowo bo juz nie miałam czasu na zrobienie sosu
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 3CD33559-F62A-4918-8708-3F2EF094EC49.jpg (121,5 KB, 37 załadowań)
KarolinaK jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-03-31, 09:53   #705
lulka19
Zakorzenienie
 
Avatar lulka19
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 12 833
Dot.: Co robicie na obiad? - część XIX.

Cytat:
Napisane przez LegoJedi Pokaż wiadomość
Lulka bulgur smakuje tez świetnie na zimno w sałatce tzw turecka sałatka Kisir. Można ja np na grilla zrobić albo do pracy wziąść ...albo w domu zjeść
Ps coś dla naszej veganki
No właśnie dopiero odkrywam te cudo . Musze szukać inspiracji

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 09:53 ---------- Poprzedni post napisano o 09:05 ----------

Karolina pysznie , ale jakie malutkie. A ile być je trzymała zamrożone ? Bo ja słyszałam , ze można do 9 mies. Dla syna mam z królika , i tez trzymam do pol roku.

Lego mam pytanie. Często robię synkowi placki. Jak je smażyć i na czym by bylo i fit i zdrowo ? da się bez tłuszczu ?

Ja dziś zrobiłam dla TZ coś w stylu bigosu. Kapustą z zamrażarki , do tego boczek , kiełbasa i pomidory.

Robię tez pizze

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
lulka19 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-03-31, 10:36   #706
Knife_Girl
Piekielnie Ubrunetowiona
 
Avatar Knife_Girl
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: świętokrzyskie ~> k. tego Miasta Cudów
Wiadomości: 6 824
Dot.: Co robicie na obiad? - część XIX.

Cytat:
Napisane przez KarolinaK Pokaż wiadomość
Lulka piekne bułeczki



Oby Zakwas przetrwał! Ja zawsze wkładałam pod światło w piekarniku bo wtedy tam temperatura koło 30 stopni jest



Pysznie wyglada!



O rety... miałam isc dobić gofry ale chyba jednak placki beda



Drożdżówka??? Ładna!!!



A ja nic o blogu Personal nie wiedziałam . Zaraz ide oblookac...
u nas od dzis lock down czyli nie wolno nam wychodzić nigdzie poza sklepem po żywność, leki albo raz dziennie na formę sportu . Wiec dzis juz wykorzystaliśmy. Poszłam z małym na spacer 5 kilometrów i wzięliśmy jednego psa. Drugi jutro... bo moja dogwalkerka tez zawiesiła business na czas kwarantanny.
Cytat:
Napisane przez KarolinaK Pokaż wiadomość
O Boziu Pelagia chleb pierwsza klasa i te noodle... kocham masło orzechowe we wszystkim!!!



Zupka mniam!



Jaki krwawy kolorek. Ja tak samo mam zapas sosu pomidorowego i pomidorow chyba na rok ale ja tak zawsze bo u nas po cztery puszki pomidorow sprzedaja i jak zapomnę ze kupiłam to kupuje nowy. I tyle sie uzbierało... to nie zadne zapasy.


Uff Tz nareszcie pracuje z domu. Ciesze sie bo byłam pewna ze jak korona do nas dojdzie to od niego z pracy najwcześniej.
Personal ja tez ciagle porządkuje zaczęło sie od garażu, wczoraj poszła kuchnia na błysk a dzis idzie salon. Chyba wszystkie szafki poodsuwam .

Nie wiem jeszcze co dzis na obiad. Musze popatrzeć co ja tam mam...
Cytat:
Napisane przez Pelagia_W Pokaż wiadomość
O dziękuję bo chciałam wątki przekopywać w poszukiwaniu Twoich proporcji
A jeszcze pytanie mam, przepraszam, ale z gatunku bardzo głupich. Jaką średnicę ma Twoja szklanka do wycinania? Bo ta, której ja zawsze używam ma 7 cm i wydaje mi się, że to mało, a koniecznie chciałabym zrobić chociaż kilka z ładną falbanką


Pysznie, uwielbiam takie dobierane ziemniaki do zupy


A może to alergia pokarmowa na coś?


Tak, będę trzymać się tego co Agafisia napisała


I to jest pomysł na wolne dni - zeszyt z przepisami. Od dawna już chciałam taki założyć bo mam wszystko na kompie i w książkach.


Dzięki! Piekłam w szklanym żaroodpornym naczyniu z przykrywką.


Ja z zapasami (tymi od rodziców) mam dramat. Tzn. nie mam już nic, pomidorów, buraków, ogórków. Masakra
Też sprzątam: dzisiaj ciuchy. I mam dylemat czy dużo za duże wywalać czy może zostawić w razie tfu tfu jojo?
[1=742bd6bdde1307502cba7e1 26292911bf766cf73_61f3325 774e32;87689452]Grzybowej nie lubie, ale twoje ziemniaczki zjadlabym z przyjemnoscia.

---------- Dopisano o 19:39 ---------- Poprzedni post napisano o 19:38 ----------



Lubie takie noodle, a sos robie z masla orzechowego, sosu sojowego, troche mleka /mleka koko, limonki, papryczki chili, czosnku, ew. imbiru. Ale niestety po takim jedzeniu troche mnie brzuch boli. Nie wiem jak sa robione noodle ale ja zle je trawie.[/QUOTE]

Cytat:
Napisane przez KarolinaK Pokaż wiadomość
Wow jaka piękna piers z kurczaka




Smacznie! Tez mam te woreczki ale nigdy z nich nie korzystam. Musze wreszcie cos zrobic



Cudny chlebek jaki chrupiący i pizza i zupka pyszniutko wyglada!



Piekny chlebek!!! Ocet balsamiczny mam. Tylko nie mam maki 650 jedynie 450



Super kolorek!!! Taka pastelowa brzoskwinia. Bardzo mi si spodoba! Mam cos podobnego w salonie . No i ładne pomieszczenie! Ja musze zakupić rozkładana deskę do prasowania i prasowalnia przenieść do tego pomieszczenia gospodarczego wlasnie bo poki co to mi stoi w moim Dressing room . Poza tym musze wszystkie szafki tam przejrzeć bo mam duzo niepotrzebnych śmieci...

Moje wczorajsze... pulpety zamrozone były z ostatniego razu... jak sprawdziłam moje dwie zamrazalki to chyba piec roznych paczek pulpetów znalazłam chyba je bedziemy jesc do końca kwarantanny czyszcząc zamrazalki .
Sos gotowy nigdy tego nie robie ale teraz wyjątkowo bo juz nie miałam czasu na zrobienie sosu
Ten kolor morela się nazywa Tak nawet nieźle mi się tam wpasował.


Apetyczne te pulpety (w ogóle to bardzo lubię takie pulpety ). A te warzywka to z czym? Z suszonymi pomidorami chyba? I co tam jeszcze dodałaś? Wyglądają smakowicie
__________________
He's mine!

- A ty kto? - Dobra wróżka
- A czemu z siekierą?- A widzisz, jak ty mało wiesz o dobrych wróżkach?

www.miauczykotek.pl
Knife_Girl jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-03-31, 10:38   #707
marza_mr
Zakorzenienie
 
Avatar marza_mr
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 7 321
Dot.: Co robicie na obiad? - część XIX.

[1=742bd6bdde1307502cba7e1 26292911bf766cf73_61f3325 774e32;87707927]Zrobilam dzisiaj jedzenie na 3 dni.

- zapiekanke warstwowo: plastry ziemniakow, plastry indyka, plastry cukinii (grubo), plastry indyka, sos jogurtowo-majonezowy na gore
- sos bolognese, bedzie raz normalnie, a raz jako zapiekanka, i jeszcze troche zamroze[/QUOTE]
Pyszności

Cytat:
Napisane przez LegoJedi Pokaż wiadomość
Lulka bulgur smakuje tez świetnie na zimno w sałatce tzw turecka sałatka Kisir. Można ja np na grilla zrobić albo do pracy wziąść ...albo w domu zjeść
Ps coś dla naszej veganki
Aż poszukałam, co to za cudo, trochę podobna do tabbouleh.

Cytat:
Napisane przez KarolinaK Pokaż wiadomość


Moje wczorajsze... pulpety zamrozone były z ostatniego razu... jak sprawdziłam moje dwie zamrazalki to chyba piec roznych paczek pulpetów znalazłam chyba je bedziemy jesc do końca kwarantanny czyszcząc zamrazalki .
Sos gotowy nigdy tego nie robie ale teraz wyjątkowo bo juz nie miałam czasu na zrobienie sosu
Dobre są takie zapasy

Cytat:
Napisane przez Knife_Girl Pokaż wiadomość
Dziś rano, wychodząc do pracy, aż zajrzeliśmy do tego pomieszczenia, bo tak nam się podoba efekt. Po pracy zajrzeliśmy ponownie Czyli warto było w końcu wziąć się za t. A zbieraliśmy się od zeszłego maja, bo wtedy malowaliśmy pozostałe pomieszczenia w domu. Nie mam niestety zdjęcia sprzed malowania, bo TŻ przez przypadek usunął sobie z telefonu. Ale załączam zdjęcia "po". Nadmienię jednak, że wcześniej mieliśmy tam 3 różne kolory, na zasadzie, "bo zostało farby z malowania innych pomieszczeń"
Bardzo fajnie odnowione, no i super, że macie takie osobne pomieszczenie

U nas dziś będą pieczone w ziołach udka, ziemniaki albo ryż, jeszcze nie wiem i ogórek kiszony.

Edytowane przez marza_mr
Czas edycji: 2020-03-31 o 10:41
marza_mr jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-03-31, 10:38   #708
lulka19
Zakorzenienie
 
Avatar lulka19
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 12 833
Dot.: Co robicie na obiad? - część XIX.

Pizze przed pieczeniem. Ser miałam taki jaki jest. Niestety zakupy jutro... 20200331_112112_HDR_Film1-1-1.jpg20200331_112122_HDR_Film1-1.jpg

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
lulka19 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-03-31, 10:50   #709
742bd6bdde1307502cba7e126292911bf766cf73_61f3325774e32
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2019-01
Wiadomości: 5 757
Dot.: Co robicie na obiad? - część XIX.

Cytat:
Napisane przez lulka19 Pokaż wiadomość
Pizze przed pieczeniem. Ser miałam taki jaki jest. Niestety zakupy jutro... Załącznik 7711699Załącznik 7711700

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Mniam mniam. Zjadlabym taka pizze z polska kielbasa i ogorkami kiszonymi. Nigdy takiej nie jadlam.
742bd6bdde1307502cba7e126292911bf766cf73_61f3325774e32 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2020-03-31, 10:52   #710
Knife_Girl
Piekielnie Ubrunetowiona
 
Avatar Knife_Girl
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: świętokrzyskie ~> k. tego Miasta Cudów
Wiadomości: 6 824
Dot.: Co robicie na obiad? - część XIX.

Cytat:
Napisane przez KarolinaK Pokaż wiadomość
Lulka piekne bułeczki



Oby Zakwas przetrwał! Ja zawsze wkładałam pod światło w piekarniku bo wtedy tam temperatura koło 30 stopni jest



Pysznie wyglada!



O rety... miałam isc dobić gofry ale chyba jednak placki beda



Drożdżówka??? Ładna!!!



A ja nic o blogu Personal nie wiedziałam . Zaraz ide oblookac...
u nas od dzis lock down czyli nie wolno nam wychodzić nigdzie poza sklepem po żywność, leki albo raz dziennie na formę sportu . Wiec dzis juz wykorzystaliśmy. Poszłam z małym na spacer 5 kilometrów i wzięliśmy jednego psa. Drugi jutro... bo moja dogwalkerka tez zawiesiła business na czas kwarantanny.
Cytat:
Napisane przez KarolinaK Pokaż wiadomość
O Boziu Pelagia chleb pierwsza klasa i te noodle... kocham masło orzechowe we wszystkim!!!



Zupka mniam!



Jaki krwawy kolorek. Ja tak samo mam zapas sosu pomidorowego i pomidorow chyba na rok ale ja tak zawsze bo u nas po cztery puszki pomidorow sprzedaja i jak zapomnę ze kupiłam to kupuje nowy. I tyle sie uzbierało... to nie zadne zapasy.


Uff Tz nareszcie pracuje z domu. Ciesze sie bo byłam pewna ze jak korona do nas dojdzie to od niego z pracy najwcześniej.
Personal ja tez ciagle porządkuje zaczęło sie od garażu, wczoraj poszła kuchnia na błysk a dzis idzie salon. Chyba wszystkie szafki poodsuwam .

Nie wiem jeszcze co dzis na obiad. Musze popatrzeć co ja tam mam...
Cytat:
Napisane przez Pelagia_W Pokaż wiadomość
O dziękuję bo chciałam wątki przekopywać w poszukiwaniu Twoich proporcji
A jeszcze pytanie mam, przepraszam, ale z gatunku bardzo głupich. Jaką średnicę ma Twoja szklanka do wycinania? Bo ta, której ja zawsze używam ma 7 cm i wydaje mi się, że to mało, a koniecznie chciałabym zrobić chociaż kilka z ładną falbanką


Pysznie, uwielbiam takie dobierane ziemniaki do zupy


A może to alergia pokarmowa na coś?


Tak, będę trzymać się tego co Agafisia napisała


I to jest pomysł na wolne dni - zeszyt z przepisami. Od dawna już chciałam taki założyć bo mam wszystko na kompie i w książkach.


Dzięki! Piekłam w szklanym żaroodpornym naczyniu z przykrywką.


Ja z zapasami (tymi od rodziców) mam dramat. Tzn. nie mam już nic, pomidorów, buraków, ogórków. Masakra
Też sprzątam: dzisiaj ciuchy. I mam dylemat czy dużo za duże wywalać czy może zostawić w razie tfu tfu jojo?
[1=742bd6bdde1307502cba7e1 26292911bf766cf73_61f3325 774e32;87689452]Grzybowej nie lubie, ale twoje ziemniaczki zjadlabym z przyjemnoscia.

---------- Dopisano o 19:39 ---------- Poprzedni post napisano o 19:38 ----------



Lubie takie noodle, a sos robie z masla orzechowego, sosu sojowego, troche mleka /mleka koko, limonki, papryczki chili, czosnku, ew. imbiru. Ale niestety po takim jedzeniu troche mnie brzuch boli. Nie wiem jak sa robione noodle ale ja zle je trawie.[/QUOTE]

Cytat:
Napisane przez KarolinaK Pokaż wiadomość
Wow jaka piękna piers z kurczaka




Smacznie! Tez mam te woreczki ale nigdy z nich nie korzystam. Musze wreszcie cos zrobic



Cudny chlebek jaki chrupiący i pizza i zupka pyszniutko wyglada!



Piekny chlebek!!! Ocet balsamiczny mam. Tylko nie mam maki 650 jedynie 450



Super kolorek!!! Taka pastelowa brzoskwinia. Bardzo mi si spodoba! Mam cos podobnego w salonie . No i ładne pomieszczenie! Ja musze zakupić rozkładana deskę do prasowania i prasowalnia przenieść do tego pomieszczenia gospodarczego wlasnie bo poki co to mi stoi w moim Dressing room . Poza tym musze wszystkie szafki tam przejrzeć bo mam duzo niepotrzebnych śmieci...

Moje wczorajsze... pulpety zamrozone były z ostatniego razu... jak sprawdziłam moje dwie zamrazalki to chyba piec roznych paczek pulpetów znalazłam chyba je bedziemy jesc do końca kwarantanny czyszcząc zamrazalki .
Sos gotowy nigdy tego nie robie ale teraz wyjątkowo bo juz nie miałam czasu na zrobienie sosu
Ten kolor morela się nazywa Tak nawet nieźle mi się tam wpasował.


Apetyczne te pulpety (w ogóle to bardzo lubię takie pulpety ). A te warzywka to z czym? Z suszonymi pomidorami chyba? I co tam jeszcze dodałaś? Wyglądają smakowicie
__________________
He's mine!

- A ty kto? - Dobra wróżka
- A czemu z siekierą?- A widzisz, jak ty mało wiesz o dobrych wróżkach?

www.miauczykotek.pl
Knife_Girl jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-03-31, 10:59   #711
KarolinaK
Zakorzenienie
 
Avatar KarolinaK
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: CairnLand
Wiadomości: 16 938
Dot.: Co robicie na obiad? - część XIX.

Cytat:
Napisane przez lulka19 Pokaż wiadomość
No właśnie dopiero odkrywam te cudo . Musze szukać inspiracji

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 09:53 ---------- Poprzedni post napisano o 09:05 ----------

Karolina pysznie , ale jakie malutkie. A ile być je trzymała zamrożone ? Bo ja słyszałam , ze można do 9 mies. Dla syna mam z królika , i tez trzymam do pol roku.

Lego mam pytanie. Często robię synkowi placki. Jak je smażyć i na czym by bylo i fit i zdrowo ? da się bez tłuszczu ?

Ja dziś zrobiłam dla TZ coś w stylu bigosu. Kapustą z zamrażarki , do tego boczek , kiełbasa i pomidory.

Robię tez pizze

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Lulka ja tez bardzo lubie bulgur . Ja nawet nie wiem ile trzymać mozna ale wiem ze te co wyjelam to pierwsze zamrozilam jakos we wrześniu tamtego roku. Masz racje powinnam pisać sobie daty kiedy zamrażam a tego nie robie

Cytat:
Napisane przez Knife_Girl Pokaż wiadomość
Ten kolor morela się nazywa Tak nawet nieźle mi się tam wpasował.


Apetyczne te pulpety (w ogóle to bardzo lubię takie pulpety ). A te warzywka to z czym? Z suszonymi pomidorami chyba? I co tam jeszcze dodałaś? Wyglądają smakowicie
Cytat:
Napisane przez lulka19 Pokaż wiadomość
Pizze przed pieczeniem. Ser miałam taki jaki jest. Niestety zakupy jutro... Załącznik 7711699Załącznik 7711700

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
A to ja daje co sie nawinie. Czyli marchewka potarta, awokado, jabłko, ogórek świeży i kiszony akurat, kukurydza, pomidory suszone i granata bo akurat miałam w lodowce. Jak nie dajesz ogórków kiszonych to mozesz dać oliwki albo kapary... a sos tez mam fajny przepis na olej sezamowy, czosnek, miód, sok z limonki, sos sojowy. Bardzo smaczny
KarolinaK jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-03-31, 11:07   #712
Knife_Girl
Piekielnie Ubrunetowiona
 
Avatar Knife_Girl
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: świętokrzyskie ~> k. tego Miasta Cudów
Wiadomości: 6 824
Dot.: Co robicie na obiad? - część XIX.

Cytat:
Napisane przez marza_mr Pokaż wiadomość
Pyszności


Aż poszukałam, co to za cudo, trochę podobna do tabbouleh.



Dobre są takie zapasy



Bardzo fajnie odnowione, no i super, że macie takie osobne pomieszczenie

U nas dziś będą pieczone w ziołach udka, ziemniaki albo ryż, jeszcze nie wiem i ogórek kiszony.

Dzięki Oj przydaje się takie pomieszczenie - składzik wszystkiego. Niby pomieszczenie jest niewielkie, ale za to wysokie, więc trzymamy tam mnóstwo rzeczy. Jak do malowania wyciągnęliśmy to wszystko, to aż za głowę się złapałam, ile tego się tam mieści A można jeszcze więcej półek w górę dorzucić w razie czego.

---------- Dopisano o 12:07 ---------- Poprzedni post napisano o 12:06 ----------

Cytat:
Napisane przez KarolinaK Pokaż wiadomość
Lulka ja tez bardzo lubie bulgur . Ja nawet nie wiem ile trzymać mozna ale wiem ze te co wyjelam to pierwsze zamrozilam jakos we wrześniu tamtego roku. Masz racje powinnam pisać sobie daty kiedy zamrażam a tego nie robie





A to ja daje co sie nawinie. Czyli marchewka potarta, awokado, jabłko, ogórek świeży i kiszony akurat, kukurydza, pomidory suszone i granata bo akurat miałam w lodowce. Jak nie dajesz ogórków kiszonych to mozesz dać oliwki albo kapary... a sos tez mam fajny przepis na olej sezamowy, czosnek, miód, sok z limonki, sos sojowy. Bardzo smaczny
Fajne połączenie, podoba mi się
__________________
He's mine!

- A ty kto? - Dobra wróżka
- A czemu z siekierą?- A widzisz, jak ty mało wiesz o dobrych wróżkach?

www.miauczykotek.pl
Knife_Girl jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-03-31, 12:46   #713
Midziak
Rozeznanie
 
Avatar Midziak
 
Zarejestrowany: 2019-04
Wiadomości: 849
Dot.: Co robicie na obiad? - część XIX.

Cytat:
Napisane przez LegoJedi Pokaż wiadomość
Elegancka pizza brawo
Ja piekę pizze w piekarniku góra dół , temp 250-275C, blacha na najniżej półce w piekarniku. Pizze są w foremkach stalowych (tzw niebieska stal) wytrzymują wysoką temperaturę bez problemu. Czas pieczenia ok 10 minut
Ja robie na termoobiegu góra dół, pizze kładę na papierze wysmarowanym lekko oliwą, to kłade na kracie polozonej na srodkowej wysokosci. Pieke przez ok 8-11 minut (warto monitorowac bo zalezy jaki lubi sie stan miekkosci ciasta). Tż mnie wręcz namawia na jej robienie, wiec chyba dobra
Midziak jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-03-31, 13:35   #714
KarolinaK
Zakorzenienie
 
Avatar KarolinaK
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: CairnLand
Wiadomości: 16 938
Dot.: Co robicie na obiad? - część XIX.

Lego podaj ten przepis na ta focacchia z ziemniakami?????
KarolinaK jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-03-31, 15:10   #715
anuska9111
Raczkowanie
 
Avatar anuska9111
 
Zarejestrowany: 2018-06
Lokalizacja: Lubuskie, Mazowieckie
Wiadomości: 346
Dot.: Co robicie na obiad? - część XIX.

Mam przez Was mega ochotę na pizzę. Dzisiaj zrobię Zaopatrzyłam się we wszystkie składniki i ukochaną oliwę czosnek&chilli, więc wieczór zapowiada się pysznie

Cytat:
Napisane przez Midziak Pokaż wiadomość
Ja robie na termoobiegu góra dół, pizze kładę na papierze wysmarowanym lekko oliwą, to kłade na kracie polozonej na srodkowej wysokosci. Pieke przez ok 8-11 minut (warto monitorowac bo zalezy jaki lubi sie stan miekkosci ciasta). Tż mnie wręcz namawia na jej robienie, wiec chyba dobra
anuska9111 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-03-31, 16:35   #716
Pelagia_W
Wtajemniczenie
 
Avatar Pelagia_W
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 2 630
Dot.: Co robicie na obiad? - część XIX.

Cytat:
Napisane przez pandemonium4 Pokaż wiadomość
Haha Twoje chlebki to cuda
Dziękuję!
Nowy o 19 pójdzie do piekarnika

Cytat:
Napisane przez lulka19 Pokaż wiadomość
Pizze przed pieczeniem. Ser miałam taki jaki jest. Niestety zakupy jutro...
Ale pysznie wygląda jeszcze dorzuciłabym oscypka

Rano nie miałam pieczywa poza chlebem tostowym, drożdże nadal nie przyszły, a chleb za zakwasie dopiero rośnie. Myślałam o irish soda bread, ale znalazłam przepis na coś bardziej swojskiego: proziaki! Znacie? To przepis ze wschodniej Polski chyba... Dodatkowym atutem był kefir, który miałam ważny akurat do dziś Tylko kurczę... nie smakowały mi TŻ mówi, że przesadzam. Z dodatkami jako kanapki jeszcze dawały radę, ale solo... be
Na obiad były pieczone kieszonki z kurczaka ze szpinakiem i fetą, ryż z soczewicą (przepis podobny do tego, który już robiłam wg Y. Ottolenghiego, równie smaczny, najlepsze jest całe mnóstwo karmelizowanej cebulki ), jogurt zmiksowany ze świeża bazylią i suszonymi pomidorami i sałatka a'la grecka.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 20200331_104452.jpg (201,8 KB, 32 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 20200331_171354.jpg (227,0 KB, 34 załadowań)
Pelagia_W jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-03-31, 16:36   #717
LegoJedi
Wtajemniczenie
 
Avatar LegoJedi
 
Zarejestrowany: 2018-07
Wiadomości: 2 013
Dot.: Co robicie na obiad? - część XIX.

Odpisze na pytania jak wrócę do domu
__________________
Pieniądze mogą dużo.... Miłość może wszystko

Wysłane z iPad
LegoJedi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-03-31, 16:37   #718
MariaFrancesca
Zakorzenienie
 
Avatar MariaFrancesca
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 4 913
Dot.: Co robicie na obiad? - część XIX.

Cytat:
Napisane przez Pelagia_W Pokaż wiadomość
Dziękuję!
Nowy o 19 pójdzie do piekarnika


Ale pysznie wygląda jeszcze dorzuciłabym oscypka

Rano nie miałam pieczywa poza chlebem tostowym, drożdże nadal nie przyszły, a chleb za zakwasie dopiero rośnie. Myślałam o irish soda bread, ale znalazłam przepis na coś bardziej swojskiego: proziaki! Znacie? To przepis ze wschodniej Polski chyba... Dodatkowym atutem był kefir, który miałam ważny akurat do dziś Tylko kurczę... nie smakowały mi TŻ mówi, że przesadzam. Z dodatkami jako kanapki jeszcze dawały radę, ale solo... be
Na obiad były pieczone kieszonki z kurczaka ze szpinakiem i fetą, ryż z soczewicą (przepis podobny do tego, który już robiłam wg Y. Ottolenghiego, równie smaczny, najlepsze jest całe mnóstwo karmelizowanej cebulki ), jogurt zmiksowany ze świeża bazylią i suszonymi pomidorami i sałatka a'la grecka.
Mniam, wygląda i brzmi pysznie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
"Problemy to tylko okazje w przebraniu" R.J.Graham

W avatarze Andie MacDowell.
MariaFrancesca jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-03-31, 16:46   #719
Rena
Zakorzenienie
 
Avatar Rena
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Paris
Wiadomości: 29 331
Dot.: Co robicie na obiad? - część XIX.

Pieczona dorada, warzywa na parze (fasolka szparagowa i bob). Wszystko z zamrazalnika. Na deser panna cotta.
Rena jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-03-31, 19:22   #720
Personal_Jesus
Zakorzenienie
 
Avatar Personal_Jesus
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Trójmiasto
Wiadomości: 38 005
Dot.: Co robicie na obiad? - część XIX.

Cytat:
Napisane przez Pelagia_W Pokaż wiadomość
Rano nie miałam pieczywa poza chlebem tostowym, drożdże nadal nie przyszły, a chleb za zakwasie dopiero rośnie. Myślałam o irish soda bread, ale znalazłam przepis na coś bardziej swojskiego: proziaki! Znacie? To przepis ze wschodniej Polski chyba... Dodatkowym atutem był kefir, który miałam ważny akurat do dziś Tylko kurczę... nie smakowały mi TŻ mówi, że przesadzam. Z dodatkami jako kanapki jeszcze dawały radę, ale solo... be
Na obiad były pieczone kieszonki z kurczaka ze szpinakiem i fetą, ryż z soczewicą (przepis podobny do tego, który już robiłam wg Y. Ottolenghiego, równie smaczny, najlepsze jest całe mnóstwo karmelizowanej cebulki ), jogurt zmiksowany ze świeża bazylią i suszonymi pomidorami i sałatka a'la grecka.
obiadek pycha, proziaków nigdy nie jadłam, one chyba takie suche są?
U mnie dziś lekka zupa kalafiorowa, a na drugie danie mało fotogeniczny gulasz z łopatki z makaronem, bo tego to u mnie dostatek
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg photomania-77d57fda67d8571da598a3400f5e599b.jpg (121,9 KB, 30 załadowań)
__________________
Every siren often my lullaby Every heartbeat functioning thrown to the night I'm quenched in your light And see the floor rising through a dream Forgotten thoughts lost in a memorable theme And soaked to the skin


Mój kulinarny kącik
Personal_Jesus jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Kuchnia - moje gotowanie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-11-09 08:01:44


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 21:35.