Cytologia - pytania, wyniki - zbiorczy - Strona 48 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2020-03-16, 14:00   #1411
Cappuccino
Zakorzenienie
 
Avatar Cappuccino
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 4 353
Dot.: Cytologia - pytania, wyniki - zbiorczy

Mam wynik cytologii ale nie wiem co oznacza bo wizytę mam dopiero za kilka tyg ginekolog kazała przyjść do siebie z wynikiem
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpeg USER_SCOPED_TEMP_DATA_orca-image--193815872.jpeg (142,7 KB, 84 załadowań)
Cappuccino jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-03-16, 19:19   #1412
Czarnaroe
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: z Pokoju :)
Wiadomości: 620
Dot.: Cytologia - pytania, wyniki - zbiorczy

niestety ja nie pomogę, to tylko lekarz może wiedzieć ale już same "rozmaz ze zmianami łagodnymi" nie wskazuje czegoś wielkiego
Czarnaroe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-03-21, 18:01   #1413
Czarnaroe
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: z Pokoju :)
Wiadomości: 620
Dot.: Cytologia - pytania, wyniki - zbiorczy

i jak tam wyniki? już coś wiesz?
Czarnaroe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-04-11, 19:23   #1414
Cappuccino
Zakorzenienie
 
Avatar Cappuccino
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 4 353
Dot.: Cytologia - pytania, wyniki - zbiorczy

Zapalenie. Dostałam tabletki dopochwowe. Miałam suchość pochwy więc miałam problem z włożeniem tabletki. Wzielam już kilka i dzis po raz drugi wyleciała ze mnie zielona gęsta wydzielina. Myślicie że to mogą być rozpuszczone tabletki ? Dużo czytałam że kobiety które stosowały ten lek miały problem ze tabletka się nie rozpuszczała. Denerwuje się bo tabletki są białe, a wydzielina jest zielona. Zanim udam się do ginekologa na ponowna cytologię to minie wiele czasu, bo narazie jak wiadomo z powodu koronawirusa ginekolog przyjmuje tylko pilne przypadki
Cappuccino jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-04-13, 12:18   #1415
Czarnaroe
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: z Pokoju :)
Wiadomości: 620
Dot.: Cytologia - pytania, wyniki - zbiorczy

zadzwoń do recepcji, nie wstydź się i powiedz o co chodzi i że chciałabyś się tylko dowiedzieć czy to normalne czy nie. Ja niestety nie wiem
Czarnaroe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-06-30, 13:04   #1416
niemanicka
Wtajemniczenie
 
Avatar niemanicka
 
Zarejestrowany: 2016-11
Wiadomości: 2 283
Dot.: Cytologia - pytania, wyniki - zbiorczy

Czytalam wątek, ale posty sa sprzed 15lat i chcialam was dopytać. Leczycie nadżerki? Po ostatniej cytologii dostałam wynik z II i stanem zapalnym. Brałam Gynalgin. Nadżerke jak mialam, tak mam (lekarz widział ja na wizycie). Czy to trzeba leczyć, zostawić? Czekam na wynik drugiej cytologii, ale jak bedzie ok to mam przyjść za rok. Jednak wydaje mi sie intuicyjnie, ze nadżerka to nie jest norma i boje sie o swoje zdrowie. Nie mam dzieci, nie rodziłam.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
niemanicka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-06-30, 13:29   #1417
Czarnaroe
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: z Pokoju :)
Wiadomości: 620
Dot.: Cytologia - pytania, wyniki - zbiorczy

miałam raz czy dwa ale bardziej w wieku 18-24, teraz mam 30 i spokój. Nie martwiłabym się tym, skoro leczysz lekami
Czarnaroe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2020-07-15, 12:23   #1418
Cappuccino
Zakorzenienie
 
Avatar Cappuccino
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 4 353
Dot.: Cytologia - pytania, wyniki - zbiorczy

A mi znowu wyszła infekcja w cytologii. Czy mzolwie że przez nadżerkę mam tak często infekcje ? Ale nie wiem jakiego rodzaju to infekcja czy bakteryjną czy grzybiczna. Jakieś sprawdzone sposoby żeby tak często nie łapać infekcji ? Właściwie nic mnie nie piecze, nie swędzi więc jakby nie cytologia to bym nie wiedziała że mam infekcje. Swoją droga- czy infekcja można zarazic inną osobę ? Czy do tego potrzebny jest wirus ? Mam czekać za recepta, dodam że mam narewice natręctw i dlatego mam wizję że jak źle umyje rece po toalecie to mogę zarazić infekcja koleżanki ..

---------- Dopisano o 13:23 ---------- Poprzedni post napisano o 13:19 ----------

Dodam że dostałam informację że cytologia nie wykazała wirusa odpowiedzialnego za raka szyjki. Pokazała jedynie infekcje
Cappuccino jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-03-30, 21:51   #1419
farciara1
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2017-06
Wiadomości: 42
Dot.: Cytologia - pytania, wyniki - zbiorczy

Cześć dziewczyny!
Mam 20 lat i współżyje już od 3 lat. Do ginekologa chodzę regularnie co roku, jednak nigdy nie miałam jeszcze wykonanej cytologii. Myśle więc że to już odpowiedni czas jednak mam kilka pytań:
1) Czy idąc do ginekologa na NFZ można zrobić cytologię prywatnie? (jeżeli nie będzie on chciał ją wykonać ze względu na mój młody wiek- słyszałam już o takich sytuacjach)
2) Jakie jest prawdopodobieństwo złego wyniku w moim wieku?
Dodam że stosuje tabletki antykoncepcyjne od 3 lat, mam więc kilka "predyspozycji" i trochę się zaczęłam stresować.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
farciara1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-03-31, 10:06   #1420
Adrianna_8
Zakorzenienie
 
Avatar Adrianna_8
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 9 612
Dot.: Cytologia - pytania, wyniki - zbiorczy

Cytat:
Napisane przez farciara1 Pokaż wiadomość
Cześć dziewczyny!
Mam 20 lat i współżyje już od 3 lat. Do ginekologa chodzę regularnie co roku, jednak nigdy nie miałam jeszcze wykonanej cytologii. Myśle więc że to już odpowiedni czas jednak mam kilka pytań:
1) Czy idąc do ginekologa na NFZ można zrobić cytologię prywatnie? (jeżeli nie będzie on chciał ją wykonać ze względu na mój młody wiek- słyszałam już o takich sytuacjach)
2) Jakie jest prawdopodobieństwo złego wyniku w moim wieku?
Dodam że stosuje tabletki antykoncepcyjne od 3 lat, mam więc kilka "predyspozycji" i trochę się zaczęłam stresować.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Hej,
Na NFZ możesz mieć robioną cytologię co trzy lata. Jeśli jesteś w grupie wysokiego ryzyka to co rok.
Ogólnie warto jest robić cytologię co 12 miesięcy (prywatnie), trzy lata to za rzadko i w ciągu tego czasu może się dużo zadziać.
Statystycznie młode kobiety chorują rzadziej na raka szyjki macicy. Nie ma się co stresować, tylko należy się badać. Fajnie wyrobić sobie nawyk corocznych badań.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Adrianna_8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-04-26, 14:13   #1421
minttee
Zadomowienie
 
Avatar minttee
 
Zarejestrowany: 2022-04
Wiadomości: 1 102
Dot.: Cytologia - pytania, wyniki - zbiorczy

Odświeżam. Jest tutaj ktoś jeszcze?
minttee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2022-04-26 15:13:07


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:32.