Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - luźne wnioski, część 4. - Strona 75 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2022-04-05, 11:48   #2221
Alassska
Raczkowanie
 
Avatar Alassska
 
Zarejestrowany: 2020-06
Wiadomości: 494
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - luźne wnioski, część 4.

[1=a240a5cdc9601fd61cd3ffc 006c0fc885123340f_657b970 2b0d25;89174447]Niebywałe jak pisowska antyniemiecka retoryka wbija się ludziom do głów.
A tymczasem Polska póki co nie wprowadziła żadnych sankcji wobec ruskich, poza wydaleniem dyplomatów z Warszawy.
Cały czas nawalają w Niemców, a ewidentnie proruskiego agenta w Europie, czyli Orbana, oszczędzają w nagonce.
Straszne, że i jak to działa.[/QUOTE]

Nie mam wbitej ant niemieckiej polityki Faktem jest jednak, że przez ostatnie kilkanaście lat, rozwijali swoje biznesy z Rosją, nie bacząc ani na swoje, ani nikogo innego bezpieczeństwo. Ani energetyczne, ani militarne. Nawet po napaści Rosji na Ukrainę zeszli z płotu dopiero pod silnym naporem Amerykanów i ze sporym opóźniemi - dopiero jak było pewne, że Ukraina w 2-3 dni to nie padnie i będzie się bronić. Ociągają się strasznie z decyzjami, co jest zrozumiałe, bo uzależnili się (ktoś tu powinien beknąć za zaniedbanie bezpieczeństwa państwa) od Rosyjskich surowców jak nikt inny. A czepiam się Niemiec, bo od Niemiec niestaty w dużej mierze zalezy bepzpieczeństwo Polski i Niemcy są kluczwym graczem w UE. Sojusz Rosji z Niemcami oznaczał zawsze i nadal oznacza, dla nas wojnę/rozbiory/zniknęcie z mapy. Dlatego romanse Niemiec z Putinem były dla nas bardzo niebezpieczne.

O Orbanie nie umiem mówić w kulturalnych słowach, typem gardzę bardziej niż PISem, a żeby to uzyskać, to trzeba się jednak przyłożyć.
Alassska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-04-05, 11:57   #2222
Limonka2738
Zakorzenienie
 
Avatar Limonka2738
 
Zarejestrowany: 2015-08
Lokalizacja: Undercity
Wiadomości: 30 092
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - luźne wnioski, część 4.

Cytat:
Napisane przez lulka19 Pokaż wiadomość
Właśnie, co rozumiecie przez jego słowa ? Ja myślę, że jemu chodzi o to, że świat się przygląda i " Nic" nie robi , tak?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
No wszyscy jesteśmy grzesznikami.

Rosjanie to dzicz atakująca szpitale i strzelająca do konwojów humanitarnych.

Papież to tchórz, który odwraca głowę i udaje, że wszystko w porządku.

Niektórzy księża molestują małe dzieci.

A ja nie wierzę i gram w Pokemony.

Także w oczach Boga wszyscy jesteśmy równie winni. Zależy jeszcze który cytat Biblii weźmiemy, bo według tego, że jedyny grzech, którego nie da się odpuścić to grzech przeciw Bogu, to ja jestem najgorsza z całej ekipy.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
To boldly go where no man has gone before.

Top secret Uczestnik ściśle tajnego rządowego programu badań nad eksperymentalną szczepionką na malarię.
Limonka2738 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-04-05, 11:58   #2223
Lumimi
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2016-07
Wiadomości: 4 161
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - luźne wnioski, część 4.

[1=71253839b04673f7804766e 160d807ea33c37805_6578f48 49ccb9;89174423]nie widzialam tego wczesniej.

przy tych 'biedakach' to myslałam, ze ot tak chlapnął, bo niedoinformowany czy coś, obolnie nie jestem taka anty-papieska =anty -konkretnie-Franciszek), ale po tym drugim to juz mnie osłabiło i zbrzydziło [/QUOTE]
Ja akurat uważałam że Franciszek serio jest "inny" niż jego poprzednicy, ale ewidentnie mu z wojna nie wyszło i poleciał na dno. Myśle że stracił bardzo. Jakby nikt nic nie słyszał o wojnie i usłyszał jego słowa to by nie wiedział kto napadł, a kto się broni. W tej chwili wyszło że najbardziej prorosyjskim panstwem w Europie jest Watykan.
Lumimi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-04-05, 11:59   #2224
Limonka2738
Zakorzenienie
 
Avatar Limonka2738
 
Zarejestrowany: 2015-08
Lokalizacja: Undercity
Wiadomości: 30 092
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - luźne wnioski, część 4.

[1=71253839b04673f7804766e 160d807ea33c37805_6578f48 49ccb9;89174423]nie widzialam tego wczesniej.

przy tych 'biedakach' to myslałam, ze ot tak chlapnął, bo niedoinformowany czy coś, obolnie nie jestem taka anty-papieska =anty -konkretnie-Franciszek), ale po tym drugim to juz mnie osłabiło i zbrzydziło [/QUOTE]Franciszek ładniej od wszystkich poprzednich mówił te same paskudne rzeczy od początku swojego pontyfikatu.

Można się było nabrać.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
To boldly go where no man has gone before.

Top secret Uczestnik ściśle tajnego rządowego programu badań nad eksperymentalną szczepionką na malarię.
Limonka2738 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-04-05, 11:59   #2225
stotek
Zakorzenienie
 
Avatar stotek
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: zewsząd
Wiadomości: 11 012
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - luźne wnioski, część 4.

Cytat:
Napisane przez Lumimi Pokaż wiadomość
Tak Franciszek tak powiedział. On ogólnie w kwestii wojny ma jakiś problem żeby wskazać agresora i ofiarę.

Nie można jej bronić za pomocą siły militarnej. Społeczność lub naród, który chce się bronić siłą, czyni to ze szkodą dla innych społeczności i narodów oraz staje się źródłem niesprawiedliwości, nierówności i przemocy (...). Tylko miłość może ocalić rodzinę ludzką - stwierdził papież Franciszek.

https://www.polsatnews.pl/wiadomosc/...u-ukrainskich/
Okropne.

Wysłane z mojego M2102J20SG przy użyciu Tapatalka
__________________
. . .
stotek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-04-05, 12:26   #2226
a240a5cdc9601fd61cd3ffc006c0fc885123340f_657b9702b0d25
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2018-11
Wiadomości: 6 124
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - luźne wnioski, część 4.

Cytat:
Napisane przez Alassska Pokaż wiadomość
Faktem jest jednak, że przez ostatnie kilkanaście lat, rozwijali swoje biznesy z Rosją, nie bacząc ani na swoje, ani nikogo innego bezpieczeństwo. Ani energetyczne, ani militarne. Nawet po napaści Rosji na Ukrainę zeszli z płotu dopiero pod silnym naporem Amerykanów i ze sporym opóźniemi - dopiero jak było pewne, że Ukraina w 2-3 dni to nie padnie i będzie się bronić. Ociągają się strasznie z decyzjami, co jest zrozumiałe, bo uzależnili się (ktoś tu powinien beknąć za zaniedbanie bezpieczeństwa państwa) od Rosyjskich surowców jak nikt inny. A czepiam się Niemiec, bo od Niemiec niestaty w dużej mierze zalezy bepzpieczeństwo Polski i Niemcy są kluczwym graczem w UE. Sojusz Rosji z Niemcami oznaczał zawsze i nadal oznacza, dla nas wojnę/rozbiory/zniknęcie z mapy. Dlatego romanse Niemiec z Putinem były dla nas bardzo niebezpieczne.

O Orbanie nie umiem mówić w kulturalnych słowach, typem gardzę bardziej niż PISem, a żeby to uzyskać, to trzeba się jednak przyłożyć.
To nie był przytyk w Twoją stronę, taka ogólna refleksja po tym co czytam tu i ówdzie. No offence.

Co do postawy Niemiec, to oni (tzn. politycy niemieccy) mają wbitą do głów strategię 'budowania mostów', tzn. wciągnięcie państwa, z którym mogą być problemy, w strefę wzajemnych powiązań gospodarczych i finansowych. To ma sprawić, że temuż państwu nie będzie się opłacać występowanie przeciw swoim gospodarczym sojusznikom (bo też na tym straci). Nawet bodajże Brzeziński forsował taką politykę swego czasu.
Niestety nie wzięli pod uwagę, że to jednak Rosja. Nie muszę mówić, że po tym jak rusek napadł na Ukrainę, Niemcy byli w gigantycznym psychicznym wstrząsie. Zwłaszcza bolało ich to, że dostali kopa w dupę po tych wszystkich dyplomatycznych rozmowach i zabiegach przed wojną, gdzie kaputin ponoć kłamał do samego końca, że on żadnej napaści nie planuje. No jak tak mógł oszukać wielkie Niemcy, swojego sojusznika gospodarczego

Polacy nie rozumieją Niemców, bo oni są powolniejsi w działaniu, mają mniejszą 'fantazję'. Są bardziej kalkulujący, a mniej hop do przodu. No i zawsze patrzą swojego interesu. Ale czymże innym jest polityka niż właśnie dbaniem o swój tyłek ? Pora zresztą się tego od nich uczyć. Mniej emocji, więcej trzeźwego myślenia. Aczkolwiek bez przesady, bo można się stać szmatą na miarę Orbana, kolaborantem.

---------- Dopisano o 12:14 ---------- Poprzedni post napisano o 12:08 ----------

Cytat:
Napisane przez Lumimi Pokaż wiadomość
Jakby nikt nic nie słyszał o wojnie i usłyszał jego słowa to by nie wiedział kto napadł, a kto się broni. W tej chwili wyszło że najbardziej prorosyjskim panstwem w Europie jest Watykan.
Symetrysta

Jak dla mnie kk to było, jest i będzie absolutne dno. Nawet nie śledzę co tam bredzą poszczególni przedstawiciele tej mafii.

---------- Dopisano o 12:26 ---------- Poprzedni post napisano o 12:14 ----------

O, proszę - jak na życzenie - trafiłam właśnie na artykuł o tym, że były prezydent Niemiec - Steinmeier - skrytykował swoje i Niemiec postępowanie wobec Rosji.


"To, że obstawałem przy gazociągu Nord Stream 2, było ewidentnym błędem. Postawiliśmy na budowanie mostów. Rosja w to nie wierzyła. Ostrzegali nas przed tym partnerzy – wyznał Frank-Walter Steinmeier podczas spotkania z dziennikarzami.
Prezydent Niemiec przyznał też, że musi sporządzić „gorzki bilans" dotyczący stosunków niemiecko-rosyjskich.
Sądziłem, że Władimir Putin nie zaryzykuje doprowadzenia swojego kraju do kompletnej ruiny pod względem gospodarczym, politycznym i moralnym. W tym, tak jak inni, myliłem się – podsumowywał Steinmeier. Dodawał, że nie udało się „stworzyć wspólnego europejskiego domu, w którym byłoby też miejsce dla Rosji".


Oh, well....







https://wyborcza.pl/7,75399,28301088...C-B.5-L.1.maly

Edytowane przez a240a5cdc9601fd61cd3ffc006c0fc885123340f_657b9702b0d25
Czas edycji: 2022-04-05 o 12:19
a240a5cdc9601fd61cd3ffc006c0fc885123340f_657b9702b0d25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-04-05, 12:36   #2227
Alassska
Raczkowanie
 
Avatar Alassska
 
Zarejestrowany: 2020-06
Wiadomości: 494
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - luźne wnioski, część 4.

[1=a240a5cdc9601fd61cd3ffc 006c0fc885123340f_657b970 2b0d25;89174483]To nie był przytyk w Twoją stronę, taka ogólna refleksja po tym co czytam tu i ówdzie. No offence.

Co do postawy Niemiec, to oni (tzn. politycy niemieccy) mają wbitą do głów strategię 'budowania mostów', tzn. wciągnięcie państwa, z którym mogą być problemy, w strefę wzajemnych powiązań gospodarczych i finansowych. To ma sprawić, że temuż państwu nie będzie się opłacać występowanie przeciw swoim gospodarczym sojusznikom (bo też na tym straci). Nawet bodajże Brzeziński forsował taką politykę swego czasu.
Niestety nie wzięli pod uwagę, że to jednak Rosja. Nie muszę mówić, że po tym jak rusek napadł na Ukrainę, Niemcy byli w gigantycznym psychicznym wstrząsie. Zwłaszcza bolało ich to, że dostali kopa w dupę po tych wszystkich dyplomatycznych rozmowach i zabiegach przed wojną, gdzie kaputin ponoć kłamał do samego końca, że on żadnej napaści nie planuje. No jak tak mógł oszukać wielkie Niemcy, swojego sojusznika gospodarczego

Polacy nie rozumieją Niemców, bo oni są powolniejsi w działaniu, mają mniejszą 'fantazję'. Są bardziej kalkulujący, a mniej hop do przodu. No i zawsze patrzą swojego interesu. Ale czymże innym jest polityka niż właśnie dbaniem o swój tyłek ? Pora zresztą się tego od nich uczyć. Mniej emocji, więcej trzeźwego myślenia. Aczkolwiek bez przesady, bo można się stać szmatą na miarę Orbana, kolaborantem.

---------- Dopisano o 12:14 ---------- Poprzedni post napisano o 12:08 ----------



Symetrysta

Jak dla mnie kk to było, jest i będzie absolutne dno. Nawet nie śledzę co tam bredzą poszczególni przedstawiciele tej mafii.

---------- Dopisano o 12:26 ---------- Poprzedni post napisano o 12:14 ----------

O, proszę - jak na życzenie - trafiłam właśnie na artykuł o tym, że były prezydent Niemiec - Steinmeier - skrytykował swoje i Niemiec postępowanie wobec Rosji.


"To, że obstawałem przy gazociągu Nord Stream 2, było ewidentnym błędem. Postawiliśmy na budowanie mostów. Rosja w to nie wierzyła. Ostrzegali nas przed tym partnerzy – wyznał Frank-Walter Steinmeier podczas spotkania z dziennikarzami.
Prezydent Niemiec przyznał też, że musi sporządzić „gorzki bilans" dotyczący stosunków niemiecko-rosyjskich.
Sądziłem, że Władimir Putin nie zaryzykuje doprowadzenia swojego kraju do kompletnej ruiny pod względem gospodarczym, politycznym i moralnym. W tym, tak jak inni, myliłem się – podsumowywał Steinmeier. Dodawał, że nie udało się „stworzyć wspólnego europejskiego domu, w którym byłoby też miejsce dla Rosji".


Oh, well....







https://wyborcza.pl/7,75399,28301088...C-B.5-L.1.maly[/QUOTE]

No ja rozumiem, że Niemcy patrzą swoich interesów i trudno się dziwić. My też powinniśmy patrzeć na swoje, a naszym interesem żywotnym jest żeby Niemcy z Rosją jak najmniej biznesów robili. I dlatego się czepiam tych Niemiec i dlatego powinniśmy pilnować jak oka w głowie, żeby ubijać ich pomysły wyciągania ręki do Rosji w przyszłości. Bo dla nich jakiś czas po wojnie współpraca z Rosją będzie opłacalna, a dla nas ani trochę.
Alassska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2022-04-05, 12:38   #2228
Dobranka
Wtajemniczenie
 
Avatar Dobranka
 
Zarejestrowany: 2014-11
Wiadomości: 2 502
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - luźne wnioski, część 4.

Franciszek proponuje inne spojrzenie, zaskakujące. Chyba trochę w duchu buddyjskim, coś takiego. Patrząc z tej strony - dopóki nie przestaniemy być hipokrytami, dopóty na świecie będzie źle. Na przykład - Kaczyński, rząd polski wypowiada się, jak to broni demokracji w Ukrainie, a sami co robią? Myślę, że o to mu chodziło.
A to, że Putin jest winny i Rosjanie teraz to chyba oczywiste, myślę że dla Watykanu też.
__________________
"Gdy byłam małym chłopcem, myślałam, że poznam cię po kawałku chałwy."

Edytowane przez Dobranka
Czas edycji: 2022-04-05 o 12:40
Dobranka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-04-05, 12:40   #2229
Natuś-77
Zakorzenienie
 
Avatar Natuś-77
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Wro..w
Wiadomości: 26 721
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - luźne wnioski, część 4.

Cytat:
Napisane przez andra Pokaż wiadomość
Chyba nie, skoro w Berlinie w niedzielę zrobili sobie wielotysięczną manifestację poparcia. Nie można o nich powiedzieć że żyją w cenzurze :/

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Nie słyszałam o tym

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
"Jeszcze będzie pięknie, mimo wszystko. Tylko załóż wygodne buty, bo masz do przejścia całe życie . " JP II
Natuś-77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-04-05, 12:41   #2230
cava
Zakorzenienie
 
Avatar cava
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 22 122
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - luźne wnioski, część 4.

Cytat:
Napisane przez Alassska Pokaż wiadomość
No ja rozumiem, że Niemcy patrzą swoich interesów i trudno się dziwić. My też powinniśmy patrzeć na swoje, a naszym interesem żywotnym jest żeby Niemcy z Rosją jak najmniej biznesów robili. I dlatego się czepiam tych Niemiec i dlatego powinniśmy pilnować jak oka w głowie, żeby ubijać ich pomysły wyciągania ręki do Rosji w przyszłości. Bo dla nich jakiś czas po wojnie współpraca z Rosją będzie opłacalna, a dla nas ani trochę.



To prawda i to nas boli (Polaków) bo jak patrzeć na naszą historię, to zawsze było: o nas bez nas. Nad naszymi głowami się Niemcy i Francja z Rosją cichcem dogadywały, a myśmy zostawali na lodzie.
__________________
Cava

Z salamandrą w dłoni szedłem przez powierzchnię komety.
Liz Williams
cava jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-04-05, 12:50   #2231
Lumimi
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2016-07
Wiadomości: 4 161
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - luźne wnioski, część 4.

Cytat:
Napisane przez Dobranka Pokaż wiadomość
Franciszek proponuje inne spojrzenie, zaskakujące. Chyba trochę w duchu buddyjskim, coś takiego. Patrząc z tej strony - dopóki nie przestaniemy być hipokrytami, dopóty na świecie będzie źle. Na przykład - Kaczyński, rząd polski wypowiada się, jak to broni demokracji w Ukrainie, a sami co robią? Myślę, że o to mu chodziło.

A to, że Putin jest winny i Rosjanie teraz to chyba oczywiste, myślę że dla Watykanu też.
To skoro to takie oczywiste dla Watykanu to czemu nie powiedza wprost że Rosja napadła na Ukrainę, że za tym stoi Putin, nie zaapeluje do rosyjskich żołnierzy żeby przestali zabijać, gwałcić i okradać? Franciszek zawód po całej linii. Nikt mu nie każde świecić broni dla Ukrainy czy odprawiać mszę żeby Ukrainie łatwo szło z zabijaniem Rosjan. Jednak jawne potępienie się by przydało. A tu niby pomyślmy o biednych Rosjanach, tu "społeczność który chce się bronić siła czyni to że szkodą dla innych społeczność oraz stałe się źródłem niesprawiedliwosci i przemocy". Za chwilę będzie że masakra na Ukrainie to wina Ukraińców bo mogliby się poddać i tragedii by nie było, a jeszcze problemów innym robią.

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka
Lumimi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2022-04-05, 12:50   #2232
a240a5cdc9601fd61cd3ffc006c0fc885123340f_657b9702b0d25
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2018-11
Wiadomości: 6 124
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - luźne wnioski, część 4.

Cytat:
Napisane przez cava Pokaż wiadomość
To prawda i to nas boli (Polaków) bo jak patrzeć na naszą historię, to zawsze było: o nas bez nas. Nad naszymi głowami się Niemcy i Francja z Rosją cichcem dogadywały, a myśmy zostawali na lodzie.

No niestety, na układy ni ma rady.
Trzeba więc trzymać z Niemcami i Francją, a nie w nich napieprzać jak pisowskie tuzy dyplomacji. I pilnować, żeby jak najmniej konszachtów mieli z Rosją.
Gdybyśmy mieli teraz u władzy mądrzejszych polityków, to można by tę sytuację wykorzystać na rzecz podniesienia wpływów Polski w tym układzie. Ale niestety - te głupki walą w Niemcy, a wspierają Orbana, czyli de facto wpływy Putina w naszym regione. I na Unię dalej plują.
W nagrodę dostaliśmy dwa miliony uchodźców do zaopiekowania i ani grosza z nikąd. My, obywatele, oczywiście, bo te pajace mają na to wywalone. Tzn. rozdają kasę dalej, nie patrząc w przyszłość. Co ich to. Oni się wyżywią.

Edytowane przez a240a5cdc9601fd61cd3ffc006c0fc885123340f_657b9702b0d25
Czas edycji: 2022-04-05 o 12:54
a240a5cdc9601fd61cd3ffc006c0fc885123340f_657b9702b0d25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-04-05, 13:06   #2233
Dobranka
Wtajemniczenie
 
Avatar Dobranka
 
Zarejestrowany: 2014-11
Wiadomości: 2 502
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - luźne wnioski, część 4.

Cytat:
Napisane przez Lumimi Pokaż wiadomość
To skoro to takie oczywiste dla Watykanu to czemu nie powiedza wprost że Rosja napadła na Ukrainę, że za tym stoi Putin, nie zaapeluje do rosyjskich żołnierzy żeby przestali zabijać, gwałcić i okradać? Franciszek zawód po całej linii. Nikt mu nie każde świecić broni dla Ukrainy czy odprawiać mszę żeby Ukrainie łatwo szło z zabijaniem Rosjan. Jednak jawne potępienie się by przydało. A tu niby pomyślmy o biednych Rosjanach, tu "społeczność który chce się bronić siła czyni to że szkodą dla innych społeczność oraz stałe się źródłem niesprawiedliwosci i przemocy". Za chwilę będzie że masakra na Ukrainie to wina Ukraińców bo mogliby się poddać i tragedii by nie było, a jeszcze problemów innym robią.

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka
Oczywiście to też powinien powiedzieć. Ale problem jest dużo głębszy. Problemem jest na przykład propaganda, nie tylko w Rosji. Gdyby w Polsce Pis zaczął nawoływać, że trzeba zabić Tuska... Ja osobiście słyszałam od osoby niezwykle łagodnej, że chętnie by Tuska gołymi rękami... Oczywiście w żartach. Na razie.
__________________
"Gdy byłam małym chłopcem, myślałam, że poznam cię po kawałku chałwy."

Edytowane przez Dobranka
Czas edycji: 2022-04-05 o 13:07
Dobranka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-04-05, 14:24   #2234
4d032753774d1a68efa6ccfc57dfedd4115cfe72_6584d22253d76
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2022-02
Wiadomości: 1 931
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - luźne wnioski, część 4.

Komisja Europejska zakazala importu wegla z Rosji.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
4d032753774d1a68efa6ccfc57dfedd4115cfe72_6584d22253d76 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-04-05, 14:30   #2235
Lumimi
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2016-07
Wiadomości: 4 161
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - luźne wnioski, część 4.

Cytat:
Napisane przez Dobranka Pokaż wiadomość
Oczywiście to też powinien powiedzieć. Ale problem jest dużo głębszy. Problemem jest na przykład propaganda, nie tylko w Rosji. Gdyby w Polsce Pis zaczął nawoływać, że trzeba zabić Tuska... Ja osobiście słyszałam od osoby niezwykle łagodnej, że chętnie by Tuska gołymi rękami... Oczywiście w żartach. Na razie.
A co ma propaganda do stanowiska Franciszka? Co sam uległ Rosyjskiej propagandzie? Fakty są takie ze papież jawnie nie potępił z imienia i nazwiska zbrodniarzy, nie nazwał wprost Rosję agresorem. Za to potrafi współczuć rosyjskim żołnierzom, mówić farmazony o tym że wszyscy jesteśmy winni i wypominać ludziom którzy się bronią że szkodzą innym narodom. Jego się nie da obronić, nie ma po co rozbijać to na czynniki pierwsze. Że może to może tamto.

Jak już wyskoczyłaś tematem problem jest głębszy i że to propaganda, że Tusk itp. Jedną z przyczyn przemocy jest pozwolenie na nią i tłumaczenie jej. A papież swoją postawą gdzie jawnie nie potępia i mówi "o biedkach Rosjanach" daje przyzwolenie na nią i poniekąd tłumaczy że to też ofiary.
Lumimi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-04-05, 14:43   #2236
Dobranka
Wtajemniczenie
 
Avatar Dobranka
 
Zarejestrowany: 2014-11
Wiadomości: 2 502
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - luźne wnioski, część 4.

Cytat:
Napisane przez Lumimi Pokaż wiadomość
A co ma propaganda do stanowiska Franciszka? Co sam uległ Rosyjskiej propagandzie? Fakty są takie ze papież jawnie nie potępił z imienia i nazwiska zbrodniarzy, nie nazwał wprost Rosję agresorem. Za to potrafi współczuć rosyjskim żołnierzom, mówić farmazony o tym że wszyscy jesteśmy winni i wypominać ludziom którzy się bronią że szkodzą innym narodom. Jego się nie da obronić, nie ma po co rozbijać to na czynniki pierwsze. Że może to może tamto.

Jak już wyskoczyłaś tematem problem jest głębszy i że to propaganda, że Tusk itp. Jedną z przyczyn przemocy jest pozwolenie na nią i tłumaczenie jej. A papież swoją postawą gdzie jawnie nie potępia i mówi "o biedkach Rosjanach" daje przyzwolenie na nią i poniekąd tłumaczy że to też ofiary.
Nie zamierzałam tłumaczyć Rosjan. Nie o to mi chodziło. Uważam, że Franciszek powinien potępić Rosjan. Ale próbuję odczytać, o co mu jeszcze chodziło. Spotykam się na co dzień z szaloną hipokryzją. Np. ktoś, kto sam dopuszcza się przemocy, napaści, albo groził chociażby, teraz dziwi się temu, co Ruski robią.
__________________
"Gdy byłam małym chłopcem, myślałam, że poznam cię po kawałku chałwy."
Dobranka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-04-05, 14:59   #2237
Lumimi
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2016-07
Wiadomości: 4 161
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - luźne wnioski, część 4.

Cytat:
Napisane przez Dobranka Pokaż wiadomość
Nie zamierzałam tłumaczyć Rosjan. Nie o to mi chodziło. Uważam, że Franciszek powinien potępić Rosjan. Ale próbuję odczytać, o co mu jeszcze chodziło. Spotykam się na co dzień z szaloną hipokryzją. Np. ktoś, kto sam dopuszcza się przemocy, napaści, albo groził chociażby, teraz dziwi się temu, co Ruski robią.
Ja nie pisałam o tym że ty tłumaczysz Rosjan. Ja pisałam o postawie papieża. Tu nie ma co próbować odczytywać.

Proszę, nie porównuj groźby do tego co Ruskie na Ukrainie robią. Tu nie ma co porównywać. Bo to nie ta skala. Tam jest to robione na masową skale. Nie ma ludzi bez winy, każdy ma jakieś grzechy na sumieniu. Jednak to co robią Rosjanie na Ukrainie to dzicz i ciężko znaleźć większych zbrodniarzy niż oni. Uważasz ze jak jakiś Seba kiedyś strzelił Matiemu w twarz to teraz się zachowaniu Rosjan nie powinien dziwić?
Lumimi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-04-05, 15:10   #2238
Dobranka
Wtajemniczenie
 
Avatar Dobranka
 
Zarejestrowany: 2014-11
Wiadomości: 2 502
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - luźne wnioski, część 4.

Cytat:
Napisane przez Lumimi Pokaż wiadomość
Ja nie pisałam o tym że ty tłumaczysz Rosjan. Ja pisałam o postawie papieża. Tu nie ma co próbować odczytywać.

Proszę, nie porównuj groźby do tego co Ruskie na Ukrainie robią. Tu nie ma co porównywać. Bo to nie ta skala. Tam jest to robione na masową skale. Nie ma ludzi bez winy, każdy ma jakieś grzechy na sumieniu. Jednak to co robią Rosjanie na Ukrainie to dzicz i ciężko znaleźć większych zbrodniarzy niż oni. Uważasz ze jak jakiś Seba kiedyś strzelił Matiemu w twarz to teraz się zachowaniu Rosjan nie powinien dziwić?
Raczej nie, ale jakby obmacywał regularnie Seba Karolinę wbrew jej woli, to strach pomyśleć, co by zrobił, gdyby była wojna. Nie ma co tłumaczyć mężczyzn narodowością. Ojej Niemcy, Ojej Rosjanie. Jak przychodzi co do czego, to widać wielu pokazuje prawdziwą twarz. Po prostu. Nadarzyła się okazja. Ale może się mylę. (Mam jednak nadzieję. To znaczy mam nadzieję, że przesadzam, że to jednak chodzi tylko o Rusków, taka zwyrodniała kultura)
__________________
"Gdy byłam małym chłopcem, myślałam, że poznam cię po kawałku chałwy."

Edytowane przez Dobranka
Czas edycji: 2022-04-05 o 15:16
Dobranka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-04-05, 15:22   #2239
Lumimi
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2016-07
Wiadomości: 4 161
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - luźne wnioski, część 4.

Cytat:
Napisane przez Dobranka Pokaż wiadomość
Raczej nie, ale jakby obmacywał regularnie Seba Karolinę wbrew jej woli, to strach pomyśleć, co by zrobił, gdyby była wojna. Nie ma co tłumaczyć mężczyzn narodowością. Ojej Niemcy, Ojej Rosjanie. Jak przychodzi co do czego, to widać wielu pokazuje prawdziwą twarz. Po prostu. Nadarzyła się okazja. Ale może się mylę. (Mam jednak nadzieję. To znaczy mam nadzieję, że przesadzam, że to jednak chodzi tylko o Rusków, taka zwyrodniała kultura)
Tak nie ma co tłumaczyć narodowością bo to żadne tłumaczenie. Jednak fakt jest taki ze rosyjska armia czy to dziś, czy 100 lat temu czy 80 lat temu "słynie" ze swojego zdziczenia. Jednak niektórzy jeszcze 2 miesiące temu myśleli że się oni choć trochę "ucywilizowali". Jednak nie.
Lumimi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2022-04-05, 15:24   #2240
andra
Wtajemniczenie
 
Avatar andra
 
Zarejestrowany: 2004-08
Lokalizacja: A kto to wie
Wiadomości: 2 884
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - luźne wnioski, część 4.

Cytat:
Napisane przez Natuś-77 Pokaż wiadomość
Nie słyszałam o tym

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Teraz zaniżają liczby ale dałabym głowę że słyszałam newsa o kilku tysiącach. I oficjalnie teraz to przeciw dyskryminacji, aha
Na Cyprze także coś
https://www.google.com/amp/s/amp.tvn...inacji-5661679

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
andra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-04-05, 15:25   #2241
Dobranka
Wtajemniczenie
 
Avatar Dobranka
 
Zarejestrowany: 2014-11
Wiadomości: 2 502
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - luźne wnioski, część 4.

Cytat:
Napisane przez Lumimi Pokaż wiadomość
Tak nie ma co tłumaczyć narodowością bo to żadne tłumaczenie. Jednak fakt jest taki ze rosyjska armia czy to dziś, czy 100 lat temu czy 80 lat temu "słynie" ze swojego zdziczenia. Jednak niektórzy jeszcze 2 miesiące temu myśleli że się oni choć trochę "ucywilizowali". Jednak nie.
To fakt. Masz rację.
__________________
"Gdy byłam małym chłopcem, myślałam, że poznam cię po kawałku chałwy."
Dobranka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-04-05, 15:44   #2242
71253839b04673f7804766e160d807ea33c37805_6578f4849ccb9
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 10 371
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - luźne wnioski, część 4.

Cytat:
Napisane przez Alassska Pokaż wiadomość
Ja też się nie dziwię. Francja to przebiera nóżkami niespokojnie, kiedy wojna się skończy (bez wzglęu na wynik) i będzie można z Rosją znów spokojnie handlować i się ukłądać. Niemcy podobnie, ale przynajmniej nie dzwonią do putina co 5 minut.

Jestem za większymi sankcjami i pmocą dla Ukrainy, zwłaszcza, że jest to w naszym interesie. Tylko wejście NATO na Ukrainę wydaje mi się niebezpiecznym i niemądrym posunięciem.
Możliwe, że słusznie ci się wydaje. Mi się wydaje że dawanie czasu Rosji na nowy pobór ( się ponoć rozpoczął właśnie że 130 tys poborowych ma być Rosja twierdzim że to zwyczajny pobór jak co roku i nonono nikogo na Ukrainę nie wyślą z poborowych ) to niedobre posunięcie. No nic, NATO ( i /lub USA) zrobi co im interesy podpowiadająmna bankmaja większe tozeznanie w potencjalnych scenariuszach i możliwościach niż my z fieyowego Forum

P.s. dziękuję Ci za 'bezemocjonalną' dyskusję i nie zadawanie mi pytań typu czy się zaciągnę do wojska itp.

P.s.2 Francuzów lubię, ale ci ich politycy to całkiem z innej bajki. No ale "lepsxy" Macron niz le Pein chyba?
71253839b04673f7804766e160d807ea33c37805_6578f4849ccb9 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-04-05, 15:44   #2243
michal100
Zadomowienie
 
Avatar michal100
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Zamość
Wiadomości: 1 825
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - luźne wnioski, część 4.

[1=a240a5cdc9601fd61cd3ffc 006c0fc885123340f_657b970 2b0d25;89174533]No niestety, na układy ni ma rady.
Trzeba więc trzymać z Niemcami i Francją, a nie w nich napieprzać jak pisowskie tuzy dyplomacji. I pilnować, żeby jak najmniej konszachtów mieli z Rosją.
Gdybyśmy mieli teraz u władzy mądrzejszych polityków, to można by tę sytuację wykorzystać na rzecz podniesienia wpływów Polski w tym układzie. Ale niestety - te głupki walą w Niemcy, a wspierają Orbana, czyli de facto wpływy Putina w naszym regione. I na Unię dalej plują.
W nagrodę dostaliśmy dwa miliony uchodźców do zaopiekowania i ani grosza z nikąd. My, obywatele, oczywiście, bo te pajace mają na to wywalone. Tzn. rozdają kasę dalej, nie patrząc w przyszłość. Co ich to. Oni się wyżywią.[/QUOTE]

Jak sobie wyobrażasz wpiep***nie się jakiemukolwiek krajowi do jego polityki zagraniczej?
Zresztą Ty jesteś kompletnie nieobiektywna pisząc o Niemcach,bo masz rodzinę niemiecką.
Masz nieaktualne info z pomocą. Na UE oczywiście jak zwykle nie można liczyć na szczęście mamy pomoc finansową z USA na uchodźców. No,ale wg niektórych to z Niemcami,którzy dają albo niesprawną broń Ukrainie albo nie chcą dać wcale albo z Francją,której prezydent ciągle radośnie gawędzi z rzeźnikiem z Kremla nie wiadomo o czym i której firmy wciąż ruskich się trzymają jak niepodległości mamy mieć lepsze stosunki niż z USA.
Tak samo Kopaczowa by zobaczyła pieniądze na tę hołotę co ich Merkel wpuściła do Europy. UE dużo mówi i g***o robi,a te jej dziwaczne i rozwlekłe procedury potrzebne są chyba tylko eurokratom żeby wytłumaczyć ciemnemu ludowi po cholerę ich tam tylu w tej Brukseli siedzi. Zresztą UE już daje popis łagodząc sankcje.
PS
Czytałem ostatnio analizę na temat działania NATO w przypadku ataku FR. Na tę chwilę oczywiście jeśli sami utrzymamy się na tyle długo żeby w ogóle reakcja nastąpiła możemy liczyć jedynie na 2 największe armie NATO. Tak się składa,że żadna nie jest z Europy.
To by było na tyle z koncepcji,że należy się trzymać sąsiadó,bo są bliżej...
__________________
Utrzymuję w domu bałagan aby w razie włamania złodziej potknął się o coś i umarł
michal100 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-04-05, 16:06   #2244
Dobranka
Wtajemniczenie
 
Avatar Dobranka
 
Zarejestrowany: 2014-11
Wiadomości: 2 502
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - luźne wnioski, część 4.

Czyli coś źle napisałam? Zostałam ruskim szpiegiem, nie spodziewałabym się. Zastanawiałam się tylko szerzej nad słowami Franciszka, a dostałam (mentalne) ostrzeżenie. Nikt nic nie powiedział, ale widziałam. Widziałam. Na swoim profilu wizytę Aniołka Tasmańskiego. Przepraszam, jeśli kogoś uraziłam.
Edycja - chyba coś źle zrozumiałam z tymi wizytami, przepraszam .
__________________
"Gdy byłam małym chłopcem, myślałam, że poznam cię po kawałku chałwy."

Edytowane przez Dobranka
Czas edycji: 2022-04-05 o 16:36
Dobranka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-04-05, 16:20   #2245
a240a5cdc9601fd61cd3ffc006c0fc885123340f_657b9702b0d25
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2018-11
Wiadomości: 6 124
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - luźne wnioski, część 4.

Cytat:
Napisane przez michal100 Pokaż wiadomość
bo masz rodzinę niemiecką.
A co cię to obchodzi jaką mam rodzinę Interesuj sie swoją.

Odejdź człowieku, już ostatnio pokazałeś, że nie umiesz rozmawiać bez osobistych przytyków, tak więc gadaj sobie zdrów. Mam to w dudu.
a240a5cdc9601fd61cd3ffc006c0fc885123340f_657b9702b0d25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-04-05, 17:35   #2246
4d032753774d1a68efa6ccfc57dfedd4115cfe72_6584d22253d76
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2022-02
Wiadomości: 1 931
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - luźne wnioski, część 4.

Nie kloccie sie wszyscy, bo posypia sie bany i juz w ogole nie bedzie gdzie pisac na forum.

---------- Dopisano o 16:47 ---------- Poprzedni post napisano o 16:33 ----------

Czytalam dzisiaj ze w ktoryms miescie (zdaje sie Mariupolu?) Rosjanie probuja tak sfabrykowac fakty, zeby zwalic wine na Ukraincow. Podobno przebieraja ukrainskie trupy w rosyjskie stroje zeby wygladalo na to, ze to Ukraincy ich pozabijali.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 17:35 ---------- Poprzedni post napisano o 16:47 ----------

Nareszcie Izrael zajal stanowisko i nazwal Rosjan zbrodniarzami wojennymi.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
4d032753774d1a68efa6ccfc57dfedd4115cfe72_6584d22253d76 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-04-05, 17:42   #2247
niemanicka
Wtajemniczenie
 
Avatar niemanicka
 
Zarejestrowany: 2016-11
Wiadomości: 2 283
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - luźne wnioski, część 4.

Cytat:
Napisane przez Lumimi Pokaż wiadomość
Tak Franciszek tak powiedział. On ogólnie w kwestii wojny ma jakiś problem żeby wskazać agresora i ofiarę.

Nie można jej bronić za pomocą siły militarnej. Społeczność lub naród, który chce się bronić siłą, czyni to ze szkodą dla innych społeczności i narodów oraz staje się źródłem niesprawiedliwości, nierówności i przemocy (...). Tylko miłość może ocalić rodzinę ludzką - stwierdził papież Franciszek.

https://www.polsatnews.pl/wiadomosc/...u-ukrainskich/

Ale mnie teraz zdenerwowałaś. A ja myslalam ze to porządny papież, jezu co za brednie. Czy on obwinia UA o obronę militarna? Maja sie bronić miłością?? Co za bzdury
niemanicka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-04-05, 17:54   #2248
Trzepotka
Zakorzenienie
 
Avatar Trzepotka
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 20 984
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - luźne wnioski, część 4.

Treść usunięta
Trzepotka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-04-05, 18:33   #2249
Alassska
Raczkowanie
 
Avatar Alassska
 
Zarejestrowany: 2020-06
Wiadomości: 494
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - luźne wnioski, część 4.

[1=71253839b04673f7804766e 160d807ea33c37805_6578f48 49ccb9;89174804]Możliwe, że słusznie ci się wydaje. Mi się wydaje że dawanie czasu Rosji na nowy pobór ( się ponoć rozpoczął właśnie że 130 tys poborowych ma być Rosja twierdzim że to zwyczajny pobór jak co roku i nonono nikogo na Ukrainę nie wyślą z poborowych ) to niedobre posunięcie. No nic, NATO ( i /lub USA) zrobi co im interesy podpowiadająmna bankmaja większe tozeznanie w potencjalnych scenariuszach i możliwościach niż my z fieyowego Forum

P.s. dziękuję Ci za 'bezemocjonalną' dyskusję i nie zadawanie mi pytań typu czy się zaciągnę do wojska itp.

P.s.2 Francuzów lubię, ale ci ich politycy to całkiem z innej bajki. No ale "lepsxy" Macron niz le Pein chyba?[/QUOTE]

A po co mieliby wysyłać? Przecież idzie im wyśmienicie ta woj... tfu... to wyzwalanie.

Chyba nie było nigdy jakiejś większej szansy, żeby le Pein wygrała wybory (ale mogę być nie w temacie). Natomiast Frnacuscy politycy sobie Europy nie wyobrażają bez Rosji, z Makronem na czele, jak widać. To, że jest lepszy od le Pain nie jest wielki pocieszeniem.
Alassska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-04-05, 18:55   #2250
71253839b04673f7804766e160d807ea33c37805_6578f4849ccb9
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 10 371
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - luźne wnioski, część 4.

Cytat:
Napisane przez michal100 Pokaż wiadomość
Zresztą UE już daje popis łagodząc sankcje.
Weź człowieku,skąd ty wziąłeś tego njusa. "DO Rzeczy" sieje takie bzdety jako "przecieki z Brukseli' żeby sobie poszczuc na UE.
Te analizy o NATO to też z podobnych "źrodel"?
71253839b04673f7804766e160d807ea33c37805_6578f4849ccb9 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2022-09-03 16:58:05


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:55.