Co robicie na obiad? część XX. - Strona 155 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Kuchnia - moje gotowanie

Notka

Kuchnia - moje gotowanie Forum dla osób, które kochają gotować. W kuchnia - moje gotowanie dzielimy się wiedzą jak przyrządzić najlepsze na świecie potrawy, ciasta i desery.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2022-05-07, 20:30   #4621
Pelagia_W
Wtajemniczenie
 
Avatar Pelagia_W
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 2 630
Dot.: Co robicie na obiad? część XX.

Cytat:
Napisane przez Knife_Girl Pokaż wiadomość
U nas w tym tygodniu były m.in.: domowa pizza, placki ziemniaczane z sosem kurkowym i zestawem surówek (w Karczmie Nałęczowskiej), futo julienne i makaron z brokułami w sosie z mascaprone i prażonym słonecznikiem.
Cytat:
Napisane przez _hiver_ Pokaż wiadomość
Napisałam tu pierwszy post, a potem się rozchorowałam na coś w rodzaju rotawirusa, więc dopiero powoli wracam do zdrowia, gotowania i wizażu, u Was znów pyszne jedzenie. Dziękuję za wszystkie Wasze miłe powitania
Mało gotowałam w tym tygodniu, na początku był pieczony kurczak, pieczone ziemniaki i ogórki z jogurtem, potem to + brokuły i ryż, bo ziemniaków mało zostało, dodałam do nich serdziur (ser z solanki, przypomina fetę). Potem domowa pizza- ciasto robi maszyna do chleba.
Dziś rosół, bo jeszcze w tym roku nie gotowałam, i ciasto jogurtowe z owocami.
Ale kusicie domową pizzą
A co do rosołu to właśnie dziś prosiłam tatę żeby kupił mi na targu wiejską kurę bo chcę zamknąć sezon rosołowy porządnie

Cytat:
Napisane przez Personal_Jesus Pokaż wiadomość
Nocleg mieliśmy w samym Czorsztynie, super baza wypadowa. Jak dla mnie , 6 dni będzie idealnie Ale ja i tak wrócę na pewno

Dziś zrobiłam na obiad kalafiora w cieście, do tego jajko sadzone i sosik. A na deser rogaliki z musem jabłkowym
Też planuję sadzone jajka i kalafior, chyba już w poniedziałek zrobię
Rogaliki bossssskie

Wczoraj byłam na paznokciach, a TŻ zrobił obiad: kurczak z woka z papryką, orzeszkami ziemnymi i ryżem jaśminowym, dużo sosu sojowego, przyprawa 5 smaków i imbir.
Dzisiaj była rybka (mintaj) w sosie cytrynowym z przepisu Knife. Pyszna! Dodałam na koniec ciut masła. Niestety moja patelnia już ledwo zipie i przywiera na środku, muszę kupić nową
Do ryby było risotto milanese i 2 kupne surówki.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 20220506_175947.jpg (125,5 KB, 39 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 20220507_180816.jpg (194,5 KB, 43 załadowań)
Pelagia_W jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2022-05-07, 21:13   #4622
_hiver_
Kobieta zimowa
 
Avatar _hiver_
 
Zarejestrowany: 2020-10
Wiadomości: 2 098
Dot.: Co robicie na obiad? część XX.

Cytat:
Napisane przez lulka19 Pokaż wiadomość
Mój tata tak robił, ale ja nie umiem tak dobrze doprawić jak on. A majonez to taka łatwizna

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Rozumiem
Cytat:
Napisane przez Personal_Jesus Pokaż wiadomość
Nocleg mieliśmy w samym Czorsztynie, super baza wypadowa. Jak dla mnie , 6 dni będzie idealnie Ale ja i tak wrócę na pewno

Dziś zrobiłam na obiad kalafiora w cieście, do tego jajko sadzone i sosik. A na deser rogaliki z musem jabłkowym
Myślałam o 6 dniach, ale po raz pierwszy zabierzemy psa (małego), więc na początek raczej 4

Kalafior w cieście smażysz na patelni czy w głębokim oleju?
Rogaliki

Dziś znów przypomniałam sobie, dlaczego nie lubię gotować rosołu z wołowiną (bo miałam ochotę na wołowinę z sosem chrzanowym i świetny plan, jak to połączyć ), oczywiście znów zrobiło się dużo szumowin (jutro będę odcedzać) i bury kolor, ale to poprawiła pieczona cebula i długie gotowanie, więc na szybko jeszcze spaghetti z pomidorami, cebulą i czosnkiem, tuńczykiem, oliwkami i mozarellą.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 20220507_184929.jpg (115,8 KB, 43 załadowań)
__________________
📚 79/75 w 2023
109/100 w 2022
104/100 w 2021


Edytowane przez _hiver_
Czas edycji: 2022-05-07 o 21:59
_hiver_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2022-05-07, 21:41   #4623
Kamilaa21
Bang Bang Lucky Luck !
 
Avatar Kamilaa21
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: z daleka :)
Wiadomości: 10 032
Dot.: Co robicie na obiad? część XX.

Cytat:
Napisane przez Personal_Jesus Pokaż wiadomość
Nocleg mieliśmy w samym Czorsztynie, super baza wypadowa. Jak dla mnie , 6 dni będzie idealnie Ale ja i tak wrócę na pewno

Dziś zrobiłam na obiad kalafiora w cieście, do tego jajko sadzone i sosik. A na deser rogaliki z musem jabłkowym
zjadłabym wszystko


U mnie dziś bez obiadu bo nie miałam pomysłu i był za to spontaniczny grill
Kamilaa21 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2022-05-07, 21:55   #4624
_hiver_
Kobieta zimowa
 
Avatar _hiver_
 
Zarejestrowany: 2020-10
Wiadomości: 2 098
Dot.: Co robicie na obiad? część XX.

Cytat:
Napisane przez Pelagia_W Pokaż wiadomość
Ale kusicie domową pizzą
A co do rosołu to właśnie dziś prosiłam tatę żeby kupił mi na targu wiejską kurę bo chcę zamknąć sezon rosołowy porządnie


Też planuję sadzone jajka i kalafior, chyba już w poniedziałek zrobię
Rogaliki bossssskie

Wczoraj byłam na paznokciach, a TŻ zrobił obiad: kurczak z woka z papryką, orzeszkami ziemnymi i ryżem jaśminowym, dużo sosu sojowego, przyprawa 5 smaków i imbir.
Dzisiaj była rybka (mintaj) w sosie cytrynowym z przepisu Knife. Pyszna! Dodałam na koniec ciut masła. Niestety moja patelnia już ledwo zipie i przywiera na środku, muszę kupić nową
Do ryby było risotto milanese i 2 kupne surówki.
W kwestii pizzy, to nie robiłam nigdy wersji posypanej rukolą czy szpinakiem baby, u nas w mieście są bardzo popularne, ale moja ulubiona to chorizo, papryczki jalapeno, mascarpone i z odrobiną czerwonej cebuli.
Po dzisiejszym gotowaniu rosołu z kurczaka i wołowiny chyba też pozostanę przy wersji z drobiu
Super zjeść coś domowego ugotowanego przez kogoś innego, mój mąż robi tylko weekendowe śniadania
__________________
📚 79/75 w 2023
109/100 w 2022
104/100 w 2021


Edytowane przez _hiver_
Czas edycji: 2022-05-07 o 21:57
_hiver_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2022-05-08, 18:42   #4625
Personal_Jesus
Zakorzenienie
 
Avatar Personal_Jesus
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Trójmiasto
Wiadomości: 38 005
Dot.: Co robicie na obiad? część XX.

Cytat:
Napisane przez Pelagia_W Pokaż wiadomość
A

Wczoraj byłam na paznokciach, a TŻ zrobił obiad: kurczak z woka z papryką, orzeszkami ziemnymi i ryżem jaśminowym, dużo sosu sojowego, przyprawa 5 smaków i imbir.
Dzisiaj była rybka (mintaj) w sosie cytrynowym z przepisu Knife. Pyszna! Dodałam na koniec ciut masła. Niestety moja patelnia już ledwo zipie i przywiera na środku, muszę kupić nową
Do ryby było risotto milanese i 2 kupne surówki.
Ale bym zjadła taką rybkę!

Cytat:
Napisane przez _hiver_ Pokaż wiadomość
Myślałam o 6 dniach, ale po raz pierwszy zabierzemy psa (małego), więc na początek raczej 4

Kalafior w cieście smażysz na patelni czy w głębokim oleju?
Rogaliki
smażyłam kalafiora na głębokiej patelni, w głębokim tłuszczu My byliśmy z kotem, Franka była zniesmaczona powrotem do domu i teraz wchodzi w transporterek i żąda podróży

Dziś sałatka, taki miks, pierś z kurczaka w tempurze, warzywa, grzanki i grillowany oscypek, który przybył z Pienin. Obok hotelu była prawdziwa bacówka i pan praktycznie przy nas robił te sery
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg IMG_20220508_160525.jpg (137,4 KB, 38 załadowań)
__________________
Every siren often my lullaby Every heartbeat functioning thrown to the night I'm quenched in your light And see the floor rising through a dream Forgotten thoughts lost in a memorable theme And soaked to the skin


Mój kulinarny kącik
Personal_Jesus jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2022-05-08, 20:50   #4626
Imperfecta
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 37 060
Dot.: Co robicie na obiad? część XX.

Tikka Masala robię zawsze z tego przepisu - https://www.kwestiasmaku.com/kuchnia...a/przepis.html
Imperfecta jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2022-05-08, 23:43   #4627
damdalena
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: podkrakowskie
Wiadomości: 3 610
Dot.: Co robicie na obiad? część XX.

Zupa dyniowa z mleczkiem kokosowym, udka pieczone na brązowym ryżu z tartymi jarzynami + sałata.

Wczoraj pstrąg i pierwszy raz w życiu kupne frytki i dufinki z mrożonki, surówka z pekińskiej i rzodkiewki, zupa ogórkowa z kaszą jaglaną na kolację
damdalena jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2022-05-09, 08:42   #4628
Pelagia_W
Wtajemniczenie
 
Avatar Pelagia_W
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 2 630
Dot.: Co robicie na obiad? część XX.

Cytat:
Napisane przez _hiver_ Pokaż wiadomość
Dziś znów przypomniałam sobie, dlaczego nie lubię gotować rosołu z wołowiną (bo miałam ochotę na wołowinę z sosem chrzanowym i świetny plan, jak to połączyć ), oczywiście znów zrobiło się dużo szumowin (jutro będę odcedzać) i bury kolor, ale to poprawiła pieczona cebula i długie gotowanie, więc na szybko jeszcze spaghetti z pomidorami, cebulą i czosnkiem, tuńczykiem, oliwkami i mozarellą.
A zbierasz szumowiny na początku?
Fajny makaron

Cytat:
Napisane przez _hiver_ Pokaż wiadomość
W kwestii pizzy, to nie robiłam nigdy wersji posypanej rukolą czy szpinakiem baby, u nas w mieście są bardzo popularne, ale moja ulubiona to chorizo, papryczki jalapeno, mascarpone i z odrobiną czerwonej cebuli.
Po dzisiejszym gotowaniu rosołu z kurczaka i wołowiny chyba też pozostanę przy wersji z drobiu
Super zjeść coś domowego ugotowanego przez kogoś innego, mój mąż robi tylko weekendowe śniadania
Oooo taką pizzę to i ja bardzo lubię, akurat kupiłam chorizo

Wczoraj na śniadanie pancakes z jabłkami i cynamonem, na obiad rolady wołowe (miały być na Wielkanoc ), a na kolację kanapki ze świeżo upieczonego chleba na zakwasie
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 20220508_183428.jpg (132,2 KB, 30 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 20220508_180201.jpg (177,5 KB, 32 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 20220509_073639.jpg (227,5 KB, 28 załadowań)
Pelagia_W jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2022-05-09, 11:54   #4629
Knife_Girl
Piekielnie Ubrunetowiona
 
Avatar Knife_Girl
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: świętokrzyskie ~> k. tego Miasta Cudów
Wiadomości: 6 824
Dot.: Co robicie na obiad? część XX.

Cytat:
Napisane przez Personal_Jesus Pokaż wiadomość
Nocleg mieliśmy w samym Czorsztynie, super baza wypadowa. Jak dla mnie , 6 dni będzie idealnie Ale ja i tak wrócę na pewno

Dziś zrobiłam na obiad kalafiora w cieście, do tego jajko sadzone i sosik. A na deser rogaliki z musem jabłkowym

Ale pycha! Zjadłabym kalafiora Rogaliki smakowite


Cytat:
Napisane przez Pelagia_W Pokaż wiadomość
Ale kusicie domową pizzą
A co do rosołu to właśnie dziś prosiłam tatę żeby kupił mi na targu wiejską kurę bo chcę zamknąć sezon rosołowy porządnie


Też planuję sadzone jajka i kalafior, chyba już w poniedziałek zrobię
Rogaliki bossssskie

Wczoraj byłam na paznokciach, a TŻ zrobił obiad: kurczak z woka z papryką, orzeszkami ziemnymi i ryżem jaśminowym, dużo sosu sojowego, przyprawa 5 smaków i imbir.
Dzisiaj była rybka (mintaj) w sosie cytrynowym z przepisu Knife. Pyszna! Dodałam na koniec ciut masła. Niestety moja patelnia już ledwo zipie i przywiera na środku, muszę kupić nową
Do ryby było risotto milanese i 2 kupne surówki.

Cieszę się, że rybka smakowała Dobry pomysł z masłem, fajnie podkręca smak


Cytat:
Napisane przez _hiver_ Pokaż wiadomość
Rozumiem

Myślałam o 6 dniach, ale po raz pierwszy zabierzemy psa (małego), więc na początek raczej 4

Kalafior w cieście smażysz na patelni czy w głębokim oleju?
Rogaliki

Dziś znów przypomniałam sobie, dlaczego nie lubię gotować rosołu z wołowiną (bo miałam ochotę na wołowinę z sosem chrzanowym i świetny plan, jak to połączyć ), oczywiście znów zrobiło się dużo szumowin (jutro będę odcedzać) i bury kolor, ale to poprawiła pieczona cebula i długie gotowanie, więc na szybko jeszcze spaghetti z pomidorami, cebulą i czosnkiem, tuńczykiem, oliwkami i mozarellą.

Apetyczne spaghetti


Cytat:
Napisane przez Personal_Jesus Pokaż wiadomość
Ale bym zjadła taką rybkę!



smażyłam kalafiora na głębokiej patelni, w głębokim tłuszczu My byliśmy z kotem, Franka była zniesmaczona powrotem do domu i teraz wchodzi w transporterek i żąda podróży

Dziś sałatka, taki miks, pierś z kurczaka w tempurze, warzywa, grzanki i grillowany oscypek, który przybył z Pienin. Obok hotelu była prawdziwa bacówka i pan praktycznie przy nas robił te sery

Podobną sałatkę robię dziś na obiad, bo z wczoraj zostały mi piersi z kurczaka. Tylko zamiast oscypka będzie halloumi



Cytat:
Napisane przez Pelagia_W Pokaż wiadomość
A zbierasz szumowiny na początku?
Fajny makaron


Oooo taką pizzę to i ja bardzo lubię, akurat kupiłam chorizo

Wczoraj na śniadanie pancakes z jabłkami i cynamonem, na obiad rolady wołowe (miały być na Wielkanoc ), a na kolację kanapki ze świeżo upieczonego chleba na zakwasie
Uwielbiam rolady wołowe. Twoje wyglądają tak, że ślinotoku dostałam


W sobotę obiadu nie gotowałam, bo szykowałam przekąski na imprezę. TŻ dojadł makaron z brokułem a ja miałam kanapki


Zamówiłam u koleżanki z pracy tort - jasny biszkopt, żelka wiśniowa, krem czekoladowy; lekko nasączony alkoholem. Pyszny


Wczoraj po powrocie z rowerów zjedliśmy późny obiad: panierowana pierś z kurczaka, ziemniaki z koperkiem, surówka z kapusty pekińskiej z kukurydzą, marchewką, jogurtem i majonezem, duszone pieczarki, duszona fasolka
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg IMG_20220507_160835.jpg (139,7 KB, 40 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg IMG_20220507_162306.jpg (155,0 KB, 40 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg IMG_20220508_165304.jpg (95,3 KB, 39 załadowań)
__________________
He's mine!

- A ty kto? - Dobra wróżka
- A czemu z siekierą?- A widzisz, jak ty mało wiesz o dobrych wróżkach?

www.miauczykotek.pl

Edytowane przez Knife_Girl
Czas edycji: 2022-05-09 o 11:55
Knife_Girl jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2022-05-09, 12:00   #4630
kaledonia
zielony stworek
 
Avatar kaledonia
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: z miasta Łodzi kot pochodzi :D
Wiadomości: 16 977
Dot.: Co robicie na obiad? część XX.

W weekend był barszcz biały na zakwasie żytnim, a dzisiaj, jutro i pojutrze fasolka po bretońsku.
Robię i barszcz i fasolkę z przespisu na tym blogu ( nie tylko to, budyń, bezę i inne dania też )
https://aniagotuje.pl/przepis/barszcz-bialy-na-zakwasie
https://aniagotuje.pl/przepis/fasolka-po-bretonsku
Opis wykonania od A do Z.
__________________
18 lat z Wizażem


Moda przemija, styl pozostaje

Jestem
tutaj
kaledonia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2022-05-09, 19:37   #4631
Imperfecta
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 37 060
Dot.: Co robicie na obiad? część XX.

Cytat:
Napisane przez Pelagia_W Pokaż wiadomość
A zbierasz szumowiny na początku?
Fajny makaron


Oooo taką pizzę to i ja bardzo lubię, akurat kupiłam chorizo

Wczoraj na śniadanie pancakes z jabłkami i cynamonem, na obiad rolady wołowe (miały być na Wielkanoc ), a na kolację kanapki ze świeżo upieczonego chleba na zakwasie
Ale bym zjadła rolady

Cytat:
Napisane przez Knife_Girl Pokaż wiadomość
Ale pycha! Zjadłabym kalafiora Rogaliki smakowite





Cieszę się, że rybka smakowała Dobry pomysł z masłem, fajnie podkręca smak





Apetyczne spaghetti





Podobną sałatkę robię dziś na obiad, bo z wczoraj zostały mi piersi z kurczaka. Tylko zamiast oscypka będzie halloumi



Uwielbiam rolady wołowe. Twoje wyglądają tak, że ślinotoku dostałam


W sobotę obiadu nie gotowałam, bo szykowałam przekąski na imprezę. TŻ dojadł makaron z brokułem a ja miałam kanapki


Zamówiłam u koleżanki z pracy tort - jasny biszkopt, żelka wiśniowa, krem czekoladowy; lekko nasączony alkoholem. Pyszny


Wczoraj po powrocie z rowerów zjedliśmy późny obiad: panierowana pierś z kurczaka, ziemniaki z koperkiem, surówka z kapusty pekińskiej z kukurydzą, marchewką, jogurtem i majonezem, duszone pieczarki, duszona fasolka
Miałaś urodziny? ☺ Jeśli tak, to wszystkiego najlepszego
Tort piękny
Imperfecta jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2022-05-10, 00:14   #4632
damdalena
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: podkrakowskie
Wiadomości: 3 610
Dot.: Co robicie na obiad? część XX.

Rybka (zębacz) zapiekana z pesto i kruszonką, do tego sałatka z ziemniaków, pomidorów, cebulki i zieleniny
damdalena jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2022-05-10, 08:18   #4633
Pelagia_W
Wtajemniczenie
 
Avatar Pelagia_W
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 2 630
Dot.: Co robicie na obiad? część XX.

Jajka sadzone na boczku, młode ziemniaki i warzywa - kalafior, szparagi, groszek z marchewką w jasnym sosie własnym.
Jeszcze trochę mało smaku, szparagi lekko gorzkie, ale już powoli powoli czuć nadchodzący sezon na pyszności
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 20220509_183823.jpg (155,9 KB, 37 załadowań)
Pelagia_W jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2022-05-10, 09:01   #4634
Knife_Girl
Piekielnie Ubrunetowiona
 
Avatar Knife_Girl
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: świętokrzyskie ~> k. tego Miasta Cudów
Wiadomości: 6 824
Dot.: Co robicie na obiad? część XX.

Cytat:
Napisane przez Imperfecta Pokaż wiadomość
Ale bym zjadła rolady



Miałaś urodziny? ☺ Jeśli tak, to wszystkiego najlepszego
Tort piękny

Tak TŻ też - w sobotę robiliśmy wspólną imprezę Dziękuję za życzenia

Cieszę się, że tort Ci się podoba


A wczoraj na obiad mieliśmy sałatkę, o której wcześniej wspominałam
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg IMG_20220509_171037.jpg (122,2 KB, 35 załadowań)
__________________
He's mine!

- A ty kto? - Dobra wróżka
- A czemu z siekierą?- A widzisz, jak ty mało wiesz o dobrych wróżkach?

www.miauczykotek.pl
Knife_Girl jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2022-05-10, 09:44   #4635
Personal_Jesus
Zakorzenienie
 
Avatar Personal_Jesus
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Trójmiasto
Wiadomości: 38 005
Dot.: Co robicie na obiad? część XX.

Cytat:
Napisane przez Pelagia_W Pokaż wiadomość
Jajka sadzone na boczku, młode ziemniaki i warzywa - kalafior, szparagi, groszek z marchewką w jasnym sosie własnym.
Jeszcze trochę mało smaku, szparagi lekko gorzkie, ale już powoli powoli czuć nadchodzący sezon na pyszności
smakowity obiadek
Wczoraj zrobiłam na dwa dni rosół peruwiański
__________________
Every siren often my lullaby Every heartbeat functioning thrown to the night I'm quenched in your light And see the floor rising through a dream Forgotten thoughts lost in a memorable theme And soaked to the skin


Mój kulinarny kącik
Personal_Jesus jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2022-05-10, 12:48   #4636
Imperfecta
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 37 060
Dot.: Co robicie na obiad? część XX.

Cytat:
Napisane przez Pelagia_W Pokaż wiadomość
Jajka sadzone na boczku, młode ziemniaki i warzywa - kalafior, szparagi, groszek z marchewką w jasnym sosie własnym.
Jeszcze trochę mało smaku, szparagi lekko gorzkie, ale już powoli powoli czuć nadchodzący sezon na pyszności
Super obiad

Cytat:
Napisane przez Knife_Girl Pokaż wiadomość
Tak TŻ też - w sobotę robiliśmy wspólną imprezę Dziękuję za życzenia

Cieszę się, że tort Ci się podoba


A wczoraj na obiad mieliśmy sałatkę, o której wcześniej wspominałam
To dla TŻta też najlepsze życzenia ☺

Cytat:
Napisane przez Personal_Jesus Pokaż wiadomość
smakowity obiadek
Wczoraj zrobiłam na dwa dni rosół peruwiański
A jaki to peruwiański? ☺ Brzmi ciekawie.
Imperfecta jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2022-05-10, 12:51   #4637
DaisyMerollin
Rozeznanie
 
Avatar DaisyMerollin
 
Zarejestrowany: 2019-04
Wiadomości: 549
Dot.: Co robicie na obiad? część XX.

Piada z grillowaną piersią z kurczaka, sałatą, ogórkiem, pomidorem i sosem aioli
DaisyMerollin jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2022-05-10, 13:56   #4638
Knife_Girl
Piekielnie Ubrunetowiona
 
Avatar Knife_Girl
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: świętokrzyskie ~> k. tego Miasta Cudów
Wiadomości: 6 824
Dot.: Co robicie na obiad? część XX.

Cytat:
Napisane przez Imperfecta Pokaż wiadomość
Super obiad



To dla TŻta też najlepsze życzenia ☺



A jaki to peruwiański? ☺ Brzmi ciekawie.



Bardzo dziękuję za życzenia
__________________
He's mine!

- A ty kto? - Dobra wróżka
- A czemu z siekierą?- A widzisz, jak ty mało wiesz o dobrych wróżkach?

www.miauczykotek.pl
Knife_Girl jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2022-05-11, 07:57   #4639
Pelagia_W
Wtajemniczenie
 
Avatar Pelagia_W
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 2 630
Dot.: Co robicie na obiad? część XX.

Cytat:
Napisane przez Knife_Girl Pokaż wiadomość
Bardzo dziękuję za życzenia
To jeszcze ode mnie! Wszystkiego wspaniałego dla Ciebie i TŻ-ta
Ale fajnie razem świętować

Wczoraj tagliatelle od taty + sos boloński giga zwykły, cebula z czosnkiem, mielone, passata, przyprawy.
Dziś ryba z piekarnika, już ją doprawiłam.
A mam ambitny plan żeby czasami w ramach fitnessu iść z pracy do domu pieszo - niecałe 5 km. Szkoda, że dziś ma być upalnie, ale nic to, spróbuję - specjalnie wygodne buty zabrałam
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 20220510_185037.jpg (181,9 KB, 41 załadowań)
Pelagia_W jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2022-05-11, 09:09   #4640
Personal_Jesus
Zakorzenienie
 
Avatar Personal_Jesus
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Trójmiasto
Wiadomości: 38 005
Dot.: Co robicie na obiad? część XX.

Cytat:
Napisane przez Pelagia_W Pokaż wiadomość
Wczoraj tagliatelle od taty + sos boloński giga zwykły, cebula z czosnkiem, mielone, passata, przyprawy.
Dziś ryba z piekarnika, już ją doprawiłam.
A mam ambitny plan żeby czasami w ramach fitnessu iść z pracy do domu pieszo - niecałe 5 km. Szkoda, że dziś ma być upalnie, ale nic to, spróbuję - specjalnie wygodne buty zabrałam
na weekend mąż się zgłosił do zrobienia spaghetti

A tu mój peruwiański rosół
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg IMG_20220510_172317.jpg (93,0 KB, 46 załadowań)
__________________
Every siren often my lullaby Every heartbeat functioning thrown to the night I'm quenched in your light And see the floor rising through a dream Forgotten thoughts lost in a memorable theme And soaked to the skin


Mój kulinarny kącik
Personal_Jesus jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2022-05-11, 09:20   #4641
Imperfecta
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 37 060
Dot.: Co robicie na obiad? część XX.

Cytat:
Napisane przez Pelagia_W Pokaż wiadomość
To jeszcze ode mnie! Wszystkiego wspaniałego dla Ciebie i TŻ-ta
Ale fajnie razem świętować

Wczoraj tagliatelle od taty + sos boloński giga zwykły, cebula z czosnkiem, mielone, passata, przyprawy.
Dziś ryba z piekarnika, już ją doprawiłam.
A mam ambitny plan żeby czasami w ramach fitnessu iść z pracy do domu pieszo - niecałe 5 km. Szkoda, że dziś ma być upalnie, ale nic to, spróbuję - specjalnie wygodne buty zabrałam
Ale piękny makaron

Ja też się ostatnio za fitnesy wzięłam, trochę truchtam, trochę jeżdżę na rowerze, to wyjdę przystanek wcześniej i się przespaceruję.
Póki co tylko 2kg spadło, ale zawsze coś ☺
Imperfecta jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2022-05-11, 11:49   #4642
Knife_Girl
Piekielnie Ubrunetowiona
 
Avatar Knife_Girl
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: świętokrzyskie ~> k. tego Miasta Cudów
Wiadomości: 6 824
Dot.: Co robicie na obiad? część XX.

Cytat:
Napisane przez Pelagia_W Pokaż wiadomość
To jeszcze ode mnie! Wszystkiego wspaniałego dla Ciebie i TŻ-ta
Ale fajnie razem świętować

Wczoraj tagliatelle od taty + sos boloński giga zwykły, cebula z czosnkiem, mielone, passata, przyprawy.
Dziś ryba z piekarnika, już ją doprawiłam.
A mam ambitny plan żeby czasami w ramach fitnessu iść z pracy do domu pieszo - niecałe 5 km. Szkoda, że dziś ma być upalnie, ale nic to, spróbuję - specjalnie wygodne buty zabrałam

Dziękuję Ci za życzenia
Między naszymi urodzinami jest tylko 3 dni różnicy dlatego świętujemy razem


Cudny makaron! Dawno nie robiłam sosu pomidorowego


TŻ od kilku dni jest na urlopie więc wczoraj "gotował" (czytaj: zamówił jedzenie ). Ja miałam pierś z kurczaka w sosie kurkowym, frytki i surówkę - wszystko pycha TŻ zamówił sobie placek po węgiersku z surówkami - jego też dobre było
Dostawca, który przywiózł jedzenie nie miał przy sobie terminala, ponieważ nie przekazali mu, żeby zabrał ze sobą. A my nie mieliśmy gotówki. Chłopak się zestresował (pierwszy dzień w pracy). Szkoda nam się go zrobiło i jak wrócił z terminalem to jeszcze napiwek od nas zarobił



Dziś będę późno w domu więc na obiad będziemy testowali gotowe dania "Szybki obiadek" z KFD. Mamy kurczaka z makaronem w sosie pomidorowym z papryką i kurczaka z kaszą gryczaną w sosie śmietanowym z grzybami. Zostało też trochę surówek z wczoraj.



Na jutro, jeśli mi się uda, to wieczorem coś ugotuję. Albo TŻta zaprzęgnę do gotowania
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg IMG_20220510_162401.jpg (84,4 KB, 42 załadowań)
__________________
He's mine!

- A ty kto? - Dobra wróżka
- A czemu z siekierą?- A widzisz, jak ty mało wiesz o dobrych wróżkach?

www.miauczykotek.pl
Knife_Girl jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2022-05-12, 08:17   #4643
Pelagia_W
Wtajemniczenie
 
Avatar Pelagia_W
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 2 630
Dot.: Co robicie na obiad? część XX.

Cytat:
Napisane przez Imperfecta Pokaż wiadomość
Ja też się ostatnio za fitnesy wzięłam, trochę truchtam, trochę jeżdżę na rowerze, to wyjdę przystanek wcześniej i się przespaceruję.
Póki co tylko 2kg spadło, ale zawsze coś ☺
Super i zazdro, od września próbuję zrzucić 2-3 kg, a waga stoi
Szłam wczoraj 1h1min, 5,09 km - może byłoby szybciej, ale po drodze sporo świateł.
Muszę zobaczyć inną trasę żeby było bardziej przez tereny zielone

Cytat:
Napisane przez Knife_Girl Pokaż wiadomość
Albo TŻta zaprzęgnę do gotowania
Ja próbowałam w poniedziałek to obrał marchewkę

Wczoraj w upalny dzień obiad z piekarnika: pieczony pstrąg łososiowy i frytki. Do tego kalafior i brokuły na parze warzywa polałam sosem czosnkowo-favitowym i posypałam pestkami.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 20220511_184027.jpg (185,5 KB, 42 załadowań)
Pelagia_W jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2022-05-12, 10:17   #4644
Kamilaa21
Bang Bang Lucky Luck !
 
Avatar Kamilaa21
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: z daleka :)
Wiadomości: 10 032
Dot.: Co robicie na obiad? część XX.

U mnie w niedzielę zrobiłam rosół [ 3 w swoim życiu dopiero hahah siara lekko xD ale nawet wyszedł ] i byliśmy na rybce nad jeziorem

Poniedziałek - ponownie rosół i schabowego z piersi kurczaka, ogórek kiszony i ziemniak

Wtorek - krupnik [ pierwszy w swoim życiu - przerobiłam resztkę rosołu ] i do tego plastry schabowego w sosie pieczeniowym, ziemniaki i kupny colesław

Środa - reszta schabowego, ziemniaki i ogórek kiszony oraz mała porcja kopytek z zamrażarki z bułką tartą i majonezem z ziołami

Czwartek czyli dziś pikantne spaghetti bolognese z chili - no niestety ale lubie tego gotowe sosy a tego jeszcze nie jedliśmy więc będzie test bo ostatnio nam zasmakował bardzo spaghetti bolognese extra ziołowe

Edytowane przez Kamilaa21
Czas edycji: 2022-05-12 o 10:19
Kamilaa21 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2022-05-12, 12:37   #4645
damdalena
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: podkrakowskie
Wiadomości: 3 610
Dot.: Co robicie na obiad? część XX.

Dziś zupa pomidorowa i kotlety ruskie z piekarnika + wiosenna surówka z pekińskiej

Wczoraj rosół z makaronem, a na drugie ryż z warzywami (brokuł, groszek cukrowy, kukurydza, marchew) i trochę mięsa z rosołu

Przedwczoraj plastry schabu duszone w jarzynach, kasza jęczmienna, buraczki lub ogórki kiszone do wyboru
damdalena jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2022-05-12, 13:56   #4646
Knife_Girl
Piekielnie Ubrunetowiona
 
Avatar Knife_Girl
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: świętokrzyskie ~> k. tego Miasta Cudów
Wiadomości: 6 824
Dot.: Co robicie na obiad? część XX.

Cytat:
Napisane przez Pelagia_W Pokaż wiadomość
Super i zazdro, od września próbuję zrzucić 2-3 kg, a waga stoi
Szłam wczoraj 1h1min, 5,09 km - może byłoby szybciej, ale po drodze sporo świateł.
Muszę zobaczyć inną trasę żeby było bardziej przez tereny zielone


Ja próbowałam w poniedziałek to obrał marchewkę

Wczoraj w upalny dzień obiad z piekarnika: pieczony pstrąg łososiowy i frytki. Do tego kalafior i brokuły na parze warzywa polałam sosem czosnkowo-favitowym i posypałam pestkami.



Ja sobie odpuściłam po tym, jak powiedział, że zjadł na obiad kanapki, bo mu się nie chciało odgrzewać tego gotowego dania Ja dojadłam placek ziemniaczany TŻta z poprzedniego dnia.


Nic też nie ugotowałam na dziś, bo do późna pracowaliśmy w ogródku.



No więc teoretycznie dziś moglibyśmy zjeść te gotowce, ale zobaczymy jak wyjdzie...
__________________
He's mine!

- A ty kto? - Dobra wróżka
- A czemu z siekierą?- A widzisz, jak ty mało wiesz o dobrych wróżkach?

www.miauczykotek.pl
Knife_Girl jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2022-05-12, 17:53   #4647
Pelagia_W
Wtajemniczenie
 
Avatar Pelagia_W
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 2 630
Dot.: Co robicie na obiad? część XX.

Ja dziś zrobiłam zupę pomidorowo-jarzynową z dużym dodatkiem sosu piri piri. Do tego były kupne ravioli i prażone pestki.

Knife, a podasz mi proszę przepis na salsiccię? Mój tata ma teraz fazę na robienie kiełbasy. W przyszły piątek robimy grilla z jego sąsiadami to by salsiccia była jak znalazł
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 20220512_173622.jpg (151,4 KB, 37 załadowań)
Pelagia_W jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2022-05-12, 20:17   #4648
Knife_Girl
Piekielnie Ubrunetowiona
 
Avatar Knife_Girl
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: świętokrzyskie ~> k. tego Miasta Cudów
Wiadomości: 6 824
Dot.: Co robicie na obiad? część XX.

Cytat:
Napisane przez Pelagia_W Pokaż wiadomość
Ja dziś zrobiłam zupę pomidorowo-jarzynową z dużym dodatkiem sosu piri piri. Do tego były kupne ravioli i prażone pestki.

Knife, a podasz mi proszę przepis na salsiccię? Mój tata ma teraz fazę na robienie kiełbasy. W przyszły piątek robimy grilla z jego sąsiadami to by salsiccia była jak znalazł
Smakowita zupka

Jasne, podaję przepis:
- 500 g mięsa mielonego z łopatki wieprzowej
- 500 g mięsa mielonego z szynki (można też zrobić z 1 kg mięsa z łopatki)
- sól morska i grubo mielony czarny pieprz do smaku
- nasiona kopru włoskiego - ja daję ok, dwóch sporych garści, ale jak kto lubi (najlepszy jest dziki koper ale z tym może być problem; ja kupuję na Allegro egipski bo ma bardziej intensywny smak i zapach niż ten ogólnie dostępny na naszym rynku)

Mięso mielone mieszamy z koprem, doprawiamy solą i pieprzem. Napychamy w jelita baranie lub osłonki kolagenowe.

My do tej pory używaliśmy jelit baranich ale sporo z nimi zachodu. Ostatnio kupiliśmy takie osłonki kolagenowe: https://allegro.pl/oferta/oslonka-ko...rki-7055607174
Przy napełnianiu nic nie pękało, nie było problemu z rozplątywaniem tego ale trochę mi się rozwalały na patelni grillowej. Podejrzewam jednak, że to moja wina - prawdopodobnie za bardzo je ponakłuwałam.

Koniecznie daj znać jak wyszło i jak smakowało
__________________
He's mine!

- A ty kto? - Dobra wróżka
- A czemu z siekierą?- A widzisz, jak ty mało wiesz o dobrych wróżkach?

www.miauczykotek.pl
Knife_Girl jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2022-05-12, 22:10   #4649
lulka19
Zakorzenienie
 
Avatar lulka19
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 12 833
Dot.: Co robicie na obiad? część XX.

Cytat:
Napisane przez Personal_Jesus Pokaż wiadomość
na weekend mąż się zgłosił do zrobienia spaghetti

A tu mój peruwiański rosół
Że jaki? Pierwsze słyszę Spaghetti mam w planie na przyszły tydzień

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 21:09 ---------- Poprzedni post napisano o 21:06 ----------

Było coś o diecie. Ja mam teraz choroby syna na tapecie, i sama automatycznie spadam z wagi. A uwierzcie, że nie mam z czego chudnąć już

U mnie dziś bigos, który dała mi mama, i do niego ziemniaki. Uwielbiam te połączenie. Ja średnio przepadam za bigosem, ale pasuje mi, do purée , bo kapustę i ziemniaki to ja kocham


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 21:10 ---------- Poprzedni post napisano o 21:09 ----------

Cytat:
Napisane przez Knife_Girl Pokaż wiadomość
Ja sobie odpuściłam po tym, jak powiedział, że zjadł na obiad kanapki, bo mu się nie chciało odgrzewać tego gotowego dania Ja dojadłam placek ziemniaczany TŻta z poprzedniego dnia.


Nic też nie ugotowałam na dziś, bo do późna pracowaliśmy w ogródku.



No więc teoretycznie dziś moglibyśmy zjeść te gotowce, ale zobaczymy jak wyjdzie...
My też cały czas w ogródku. Ale za to mamy ogromne uprawy. Nigdy nie mieliśmy takich

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 21:10 ---------- Poprzedni post napisano o 21:10 ----------

Cytat:
Napisane przez Pelagia_W Pokaż wiadomość
Ja dziś zrobiłam zupę pomidorowo-jarzynową z dużym dodatkiem sosu piri piri. Do tego były kupne ravioli i prażone pestki.

Knife, a podasz mi proszę przepis na salsiccię? Mój tata ma teraz fazę na robienie kiełbasy. W przyszły piątek robimy grilla z jego sąsiadami to by salsiccia była jak znalazł
Jezu ale bym zjadła taka, ale pomidorowo paprykowa. Mniam

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
lulka19 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2022-05-13, 08:04   #4650
Pelagia_W
Wtajemniczenie
 
Avatar Pelagia_W
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 2 630
Dot.: Co robicie na obiad? część XX.

Cytat:
Napisane przez Knife_Girl Pokaż wiadomość
Smakowita zupka

Jasne, podaję przepis:
- 500 g mięsa mielonego z łopatki wieprzowej
- 500 g mięsa mielonego z szynki (można też zrobić z 1 kg mięsa z łopatki)
- sól morska i grubo mielony czarny pieprz do smaku
- nasiona kopru włoskiego - ja daję ok, dwóch sporych garści, ale jak kto lubi (najlepszy jest dziki koper ale z tym może być problem; ja kupuję na Allegro egipski bo ma bardziej intensywny smak i zapach niż ten ogólnie dostępny na naszym rynku)

Mięso mielone mieszamy z koprem, doprawiamy solą i pieprzem. Napychamy w jelita baranie lub osłonki kolagenowe.

My do tej pory używaliśmy jelit baranich ale sporo z nimi zachodu. Ostatnio kupiliśmy takie osłonki kolagenowe: https://allegro.pl/oferta/oslonka-ko...rki-7055607174
Przy napełnianiu nic nie pękało, nie było problemu z rozplątywaniem tego ale trochę mi się rozwalały na patelni grillowej. Podejrzewam jednak, że to moja wina - prawdopodobnie za bardzo je ponakłuwałam.

Koniecznie daj znać jak wyszło i jak smakowało
Dziękuję!
Przepis przesłany! Powiedz mi jeszcze czy grillujecie bezpośrednio na ruszcie czy może na tacce?
Nie mogę się doczekać degustacji

Cytat:
Napisane przez lulka19 Pokaż wiadomość
U mnie dziś bigos, który dała mi mama, i do niego ziemniaki. Uwielbiam te połączenie. Ja średnio przepadam za bigosem, ale pasuje mi, do purée , bo kapustę i ziemniaki to ja kocham

Jezu ale bym zjadła taka, ale pomidorowo paprykowa. Mniam
Ja właśnie ostatnio oglądałam przepis na ciapkapustę i dochodzę do wniosku, że sztandarowa potrawa Ślązaków to przecież moja dziecięca paparajda obiadowa, za którą gonił mnie tata ale zrobię wkrótce o ile pogoda pozwoli tzn. nie będzie upałów
A w mojej zupce owszem, papryka też była

Robię dziś takie curry https://www.kwestiasmaku.com/kuchnia...a/przepis.html i to będzie 3 czy 4 raz jak korzystam z tego przepisu. Dopiero teraz dotarło do mnie, że "fasolka" z tego przepisu to zwykła fasola, a ja za każdym razem (dziś również) używałam szparagowej nawet specjalnie kupowałam taką w puszce, dzisiaj akurat mam mrożoną. Na zdjęciu jak byk jest zwykła fasola, ale mój mózg określenie "fasolka" automatycznie przetwarza na "szparagową"
Pelagia_W jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Kuchnia - moje gotowanie


Ten wątek obecnie przeglądają: 2 (0 użytkowników i 2 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2022-08-17 11:46:31


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:20.