Jaki kierunek studiów wybrać? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Szkoła i edukacja

Notka

Szkoła i edukacja Szkoła i edukacja, to forum dla osób, które chcą się uczyć. Tu dowiesz się wszystkiego o szkołach, uczelniach, kursach. Na forum NIE odrabiamy prac domowych!

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2022-08-11, 03:17   #1
Meg1712
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2022-08
Wiadomości: 1

Jaki kierunek studiów wybrać?


Witam, od października jestem studentem ekonomii. Jestem bardzo zadowolony z wyboru kierunku jak i uczelni (UMK w Toruniu).
Po pierwszym roku muszę wybrać specjalizację (na 90% będzie to ekonometria/statystyka). Po ukończeniu tego kierunku, będę chciał iść na studia drugiego stopnia i tu pojawia się moje pytanie.
Jedną z karier moich marzeń jest praca jako analityk danych, biznesowy, finansowy, biznesowo-systemowy, IT( najbardziej raczej analityk danych). Rozważam dwa kierunki:
Ekonomia: Analityka gospodarcza.
Zarządzanie: Informatyka w biznesie.

Przedmioty na analityce gospodarczej to:
-systemy informatyki gospodarczej i rachunkowości(min. SQL, R, excel itd.)
-metody ilościowe w zarządzaniu projektem
-ekonometria stosowana
-matematyka finansowa
-ekonometria finansowa
-data mining i big data
-analiza przestrzennych zjawisk ekonomicznych
-prognozowanie koniunktury gospodarczej
-symulacje systemów ekonomicznych.

Przedmioty na informatyce w biznesie:
-bazy danych
-tworzenie aplikacji internetowej
-wprowadzenie do języków skryptowych Python i R
-usługi internetowe i cloud computing
-oprogramowanie open source w analizie danych
-systemy Business Intelligence i Big Data
-nauka o danych dla biznesu
-zarządzanie projektami informatycznymi
-projektowanie procesów biznesowych w środowisku IT
-systemy operacyjne i sieci komputerowe
-systemy ERP.


Który z tych kierunków będzie według Was lepszy do zostania właśnie analitykiem, oraz drugie pytanie, który kierunek ogólnie będzie lepszy(bardziej przyszłościowy itd.).
Dodam od siebie tylko, że lubię analizę, matematykę, politykę, ekonomie, historię, statystykę, fizykę i podstawy informatyki, ale jestem otwarty na inne dziedziny nauki. Wiem, że przy doradzaniu w takich kierunkach jest ważne jak to jest u mnie z matematyką. Umiem matematykę bardzo dobrze.
Z góry dziękuję za odpowiedzi i pozdrawiam!
PS mogę podczas studiów douczyć się wielu rzeczy do pracy (np. jakieś programy informatycze).
Meg1712 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-09-15, 20:48   #2
danitony
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2022-09
Wiadomości: 3
Dot.: Jaki kierunek studiów wybrać?

Naprawdę jest wiele obszarów do nauki. A ja uwielbiam współczesny świat, bo można wybrać studia online. Bo nauka online jest znacznie tańsza niż offline. Jeśli więc planujesz nauczyć się czegoś nowego, powinieneś sprawdzić ten serwis xxx . Istnieje wiele obszarów szkolenia i możesz wybrać nauczyciela, który Ci się podoba.

Edytowane przez aniolek-tasmanski
Czas edycji: 2023-09-04 o 09:35 Powód: link po edycji
danitony jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-09-29, 10:40   #3
Alekto123
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2020-05
Wiadomości: 1 213
Dot.: Jaki kierunek studiów wybrać?

Hej, czy możesz nam napisać jak wygląda obecnie rynek juniorów w Polsce?

Czy osoby po samym kursie są chętnie zatrudniane? Czy w przypadku gdy informatyka jest popularnym kierunkiem i są te kursy, to czy czasem nie ma nadmiaru chętnych do wejścia do branży i dużej rywalizacji o staże czy pozycje juniora?

Ile procent osób znajduje pracę po takim kursie? Na jakim stanowisku oraz w jakim odstępie czasowym od zakończenia kursu oraz jakie są średnie zarobki tych osób?

Czy możesz napisać coś więcej o Pythonie, jakie jest realne zapotrzebowanie na Pythona oraz w jakich dziedzinach się go głównie używa?

Python z moich obserwacji jest powszechnie wykorzystywany w przetwarzaniu danych, jednakże praca w przetwarzaniu danych np. jako data science wymaga znajomości matematyki na poziomie akademickim i tam preferowani są studenci matematyki, innych kierunków ścisłych. Natomiast nie widziałam zbyt wielu ogłoszeń na backend developera.

Czy to prawda, że na junior python developera może przyjść prawie 500 cv?
Alekto123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-09-29, 12:56   #4
Sok_z_buki
Rozeznanie
 
Avatar Sok_z_buki
 
Zarejestrowany: 2019-03
Wiadomości: 507
Dot.: Jaki kierunek studiów wybrać?

Python to wg. mnie taka podstawa i nawet w ofertach o pracę często jest on wymieniany. Java to samo... Ale mogę się mylić.
Sok_z_buki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-09-29, 13:57   #5
Alekto123
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2020-05
Wiadomości: 1 213
Dot.: Jaki kierunek studiów wybrać?

Cytat:
Napisane przez Sok_z_buki Pokaż wiadomość
Python to wg. mnie taka podstawa i nawet w ofertach o pracę często jest on wymieniany. Java to samo... Ale mogę się mylić.
W jakich ofertach pracy dokładnie?


Python czy Java są językami, które się stosuje w konkretnych rzeczach np. python dane, można budować strony, ale nie jest to super popularne w Polsce. Java to głównie robienie backendu stron internetowych.
Alekto123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Szkoła i edukacja


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-09-29 14:57:52


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:49.