co wy na to ? receptura -papka - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2004-08-25, 23:29   #1
tomek__HG
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-06
Wiadomości: 74

co wy na to ? receptura -papka


witam ...dawno mnie tu nie bylo...:P tzn bylem ale nie udzielalem sie zabardzo.. heh mam takie pytanko dotyczace.. skladu papki na tradzik ktory przepisal mi lekarz.. juz dawnno temu i jakos nie moge sie z tym czyms rozstac.. Wy ocencie... w miare mozliwosci czy to cos moze byc dobre.. bo mi sluzy.. a moze komu innemu tez?aha.. niewiem czy potraficie rozszyfrowac te skladniki..choc niektore chyba sie da..

Rezorcyni
zinci oxyd.
talci veneti
ichtioli a (a?) 2.0
gliceryni a(d?) 30.0 ...tu nie moge sie odczytac
Aq dest. a(a?) 200.0

trudno jest sie odczytac z recepty...
tomek__HG jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-08-26, 15:18   #2
meluzynka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 53
Re: co wy na to ? receptura -papka

hej!
recepta na papke to:
Rp.
resorcini
zinci oxydati
talci veneti
ichtyoli aa 2.0
glycerini 30.0
aqua destilata ad 200.0
m.f.susp.
d.s. zewnetrznie

a teraz o skladnikach:
rezorcyna (resorcinol) to alkohol aromatyczny o dzialaniu bakteriostatycznym i zluszczajacym. zinci oxydati to tlenek cynku o dzialaniu wysuszajacym i lekko p/bakteryjnym. talci veneti to zwykly talk, ma pochlaniac sebum i lekko zmatowic. ichtyol ma dzialanie bakteriostatyczne, gliceryna i woda to oczywiscie rozpuszczalniki
ogolnie "papka" ma nieco przestarzala recepture, ale skoro pomaga, to warto stosowac... tylko nie wysusz zbytnio buzi !!
a teraz to mnie srodowisko medyczne spali na stosie za rozszyfrowanie skladnikow... oj oj
pzdr serdecznie
meluzynka
meluzynka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-08-26, 15:45   #3
tomek__HG
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-06
Wiadomości: 74
Re: co wy na to ? receptura -papka

no to rzeczywiscie nie ma sie czym zachwycac.. chociaz mi pewnego czasu pomogla i w sumie nadal choc juz mniej..


ale mam pytanko
... chce sobie troszke zregenorowac naskorek ... bo jest jaki jest.. czyli beznadziejny.. chce zaczac uzywac Dermalibouru ... juz kiedys go mialem i niestety ale chyba zatykal pory.. choc w odnowie naskorka jest swietny.. powoduje powstawanie wypryskow.. a moze to inne kosmetyki to powodowaly?nie mam pojecia.. i niepamietam czego wtedy oprocz niego uzywalem... sprobowac jeszcze raz z nim?? co mysliscie..
tomek__HG jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-08-26, 15:51   #4
meluzynka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 53
Re: co wy na to ? receptura -papka

dermalibour nir powinien zatykac porow (zgodnie z obietnicami producenta), wyprobuj epiteliale tej samej firmy, ma lzejsza konsystencje
meluzynka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-08-26, 16:02   #5
tomek__HG
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-06
Wiadomości: 74
Re: co wy na to ? receptura -papka

wiem ze nie powinien.. a jednak.. da sie to jakos zniwelowac?? wlasnie uzywam epihtiale..to raczej krem pielegnacyjny .. wypada duzooooooooo gorzej w regeneracji z dermalibourem...
tomek__HG jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-08-26, 16:06   #6
meluzynka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 53
Re: co wy na to ? receptura -papka

oj ,nie wiem co Ci doradzic.. poczytaj na KWC... moze seria z iwostinu do cery tradzikowej... albo jakis delikatny kremik np hydraphase z LRP... nie wiem dokladnie o jaki efekt Ci chodzi..
meluzynka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-08-26, 16:10   #7
tomek__HG
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-06
Wiadomości: 74
Re: co wy na to ? receptura -papka

mialem iwostin............ juz duzo rzeczy przetestowalem...chodzi mi o efekt zdrowej skory... czyli bez wysuszen...sciagniecia ,zaczerwienien i efektu zmietej skory... kiedys pomagal mi avene intolerantes..ale chyba w obecnym momencie jest za slaby... juz dawno temu pisalem bardzo podobny watek noale raz jest lepiej a raz gorzej...
tomek__HG jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2004-08-26, 16:19   #8
meluzynka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 53
Re: co wy na to ? receptura -papka

wyprobuj hydraphase z LRP + zel do mycia twarzy toleriane tej samej firmy. jezeli chcesz dodac skorze blasku - to jakis krem z wit. c. i pamietaj o filtrach p/slonecznych - tez moga byz z LRP (bardzo skuteczne) lub krem miejski clinique. mozesz sprobowac wody termalnej w sprayu
pzdr
meluzynka
meluzynka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 10:20.