Praca a ciąża - Strona 10 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Praca i biznes

Notka

Praca i biznes W tym miejscu rozmawiamy o pracy i biznesie. Jeśli szukasz pracy, planujesz ją zmienić lub prowadzisz własny biznes, to miejsce jest dla ciebie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2017-03-26, 20:04   #271
dotka128
Raczkowanie
 
Avatar dotka128
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 433
umowa o prace na czas okreslony a ciaza i potem macierzynski

witam,
mam obecnie taka sytuacje ze jestem w ciazy i mam umowe na czas okreslony, umowa jest do konca tego roku a urodzic mam w czerwcu.

Wczesniej mialam w tej firmie umowe na okres probny, piersza umowe na czas okreslony -na rok, a teraz mam drugą na czas okreslony.

Zastanawiam sie jak to bedzie gdy umowa wygasnie, dowiadywalam sie w zusie ze w takiej sytuacji tak czy siak bede dostawała swiadczenia do konca urlopu ale wole sie upewnic....

czy dobrze rozumiem ze jedyna niedogodnoscia jest to ze gdy bede chciala wrocic do pracy moj obecny pracodawca nie bedzie musial mnie zatrudniac? i bede musiala isc na bezrobocie oraz szukac nowej pracy.

głownie chodzi mi o to czy bede dostawala pieniadze przez caly okres urlopu nawet po wygasnieciu umowy w pracy?

Ewentualnie czy moge jakos przekonac/zmusic pracodawce zeby mi przedluzyl umowe? obecnie jak z nim rozmawialam to nie chce tego zrobic bo zaslania sie tym ze ma firme do 20 pracownikow i nie bedzie mogl zatrudnic na normalna umowe tylko na zastepstwo a nie wszyscy chca tak pracowac...
__________________
Rób co chcesz ale tylko wtedy gdy wiesz po co to robisz.
dotka128 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-03-27, 22:21   #272
201803120851
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 907
Dot.: umowa o prace na czas okreslony a ciaza i potem macierzynski

Cytat:
Napisane przez dotka128 Pokaż wiadomość
witam,
mam obecnie taka sytuacje ze jestem w ciazy i mam umowe na czas okreslony, umowa jest do konca tego roku a urodzic mam w czerwcu.

Wczesniej mialam w tej firmie umowe na okres probny, piersza umowe na czas okreslony -na rok, a teraz mam drugą na czas okreslony.

Zastanawiam sie jak to bedzie gdy umowa wygasnie, dowiadywalam sie w zusie ze w takiej sytuacji tak czy siak bede dostawała swiadczenia do konca urlopu ale wole sie upewnic....

czy dobrze rozumiem ze jedyna niedogodnoscia jest to ze gdy bede chciala wrocic do pracy moj obecny pracodawca nie bedzie musial mnie zatrudniac? i bede musiala isc na bezrobocie oraz szukac nowej pracy.

głownie chodzi mi o to czy bede dostawala pieniadze przez caly okres urlopu nawet po wygasnieciu umowy w pracy?

Ewentualnie czy moge jakos przekonac/zmusic pracodawce zeby mi przedluzyl umowe? obecnie jak z nim rozmawialam to nie chce tego zrobic bo zaslania sie tym ze ma firme do 20 pracownikow i nie bedzie mogl zatrudnic na normalna umowe tylko na zastepstwo a nie wszyscy chca tak pracowac...
Tak, ale będę wypłacał je ZUS.

http://www.rp.pl/ZUS/311059984-Zasil...atki.html#ap-7

Umowa o pracę wygaśnie więc nie będzie żadnego "powrotu do pracy", co najwyżej możesz ubiegać się o ponowne zatrudnienie.

Zmusić nie możesz, możesz tylko spróbować przekonać.
201803120851 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-03-30, 06:19   #273
dotka128
Raczkowanie
 
Avatar dotka128
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 433
Dot.: Praca a ciąża

jak w takim razie wygląda kwestia urlopu którego w tym roku nie wykorzystam? jak mi umowa bedzie wygasac to pracodawca musi mi wyplacic pieniadze czy niekoniecznie? czy mi przepada?
czy moze bardziej mi sie oplaca teraz wykorzystać urlop a potem isc na l4 czy nie ma to najmniejszego znaczenia?
__________________
Rób co chcesz ale tylko wtedy gdy wiesz po co to robisz.
dotka128 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-07-11, 16:15   #274
Ewelina0Ewelina
Przyczajenie
 
Avatar Ewelina0Ewelina
 
Zarejestrowany: 2017-07
Wiadomości: 14
problem - praca a ciąża

Witam serdecznie. Nie wiem czy we właściwym miejscu umieściłam post. Jeśli nie to proszę o przeniesienie. Jestem tu nowa i niestety przychodzę z problemem. ( W sumie problem chyba siedzi we mnie ale chciałabym usłyszeć głosy innych osób).
Jestem 31-letnią nauczycielką z prawie 9-letnim stażem pracy. Pracowałam w sumie w 4 szkołach. Pierwsza moja praca była w liceum - przez 7 lat nie miałam umowy na czas nieokreślony (albo określony albo zastępstwo, nigdy pełny etat), w międzyczasie pracowałam w szkole podstawowej na pół etatu (też na zastępstwo). Gdy do szkoły podstawowej wróciła kobieta z macierzyńskiego znalazłam pracę w kolejnym liceum. I tak przez rok znów ciągnęłam na dwie szkoły - obie umowy na zastępstwo. Ubiegły rok już tylko w jednym liceum pełen etat (zastępstwo do 31.08.2017). W maju dyrekcja poinformowała mnie, że przewidziane są dla mnie godziny od września. I tu zaczyna się mój problem. Nie jestem już najmłodsza a bardzo chcielibyśmy z Mężem w końcu mieć dziecko. Czy jeśli okaże się, że np w grudniu (wiem, że nie tak łatwo zajść w ciążę - ale załózmy niech będzie grudzień) jestem w ciąży to dyrekcja nie będzie "krzywo" patrzyła się, że "O, dostała umowę na czas nieokreślony i od razu idzie na zwolnienie". Wiem, wiem.. głupie jest to moje myślenie. Ale proszę Was o kilka słów. Jakbyście Wy - jako Dyrektorzy szkół zareagowali na coś takiego? Dziękuję za wszystkie odpowiedzi.
Pozdrawiam
Ewelina0Ewelina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-07-11, 17:18   #275
Krystaliczne szczescie
Zadomowienie
 
Avatar Krystaliczne szczescie
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomości: 1 051
Dot.: problem - praca a ciąża

Dziwne pytanie, bo nigdy nie wiesz jak ktoś zareaguje...
Ja jestem dużo młodsza od Ciebie, ale wstrzymuję się z ciążą, żeby uzbierać sobie trochę tego doświadczenia, nie mam jeszcze roku, ale my się różnimy- Ty masz już jakieś doświadczenie, a ja nie mam presji czasu.
Trudne pytanie zadałaś, bo sporo zakładów, firm właśnie na to patrzy, czy kobieta ma w planach ciążę, dzieci itp.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Cytat:
Napisane przez Narrhien
"Jeśli to jest prawdziwa przyjaciółka to nie masz o co się bać, choćby facet na głowie stawał to ona będzie wierna tobie."
na wizażu od 2009r...
Krystaliczne szczescie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-07-11, 19:41   #276
Ewelina0Ewelina
Przyczajenie
 
Avatar Ewelina0Ewelina
 
Zarejestrowany: 2017-07
Wiadomości: 14
Dot.: problem - praca a ciąża

Cytat:
Napisane przez Krystaliczne szczescie Pokaż wiadomość
Dziwne pytanie, bo nigdy nie wiesz jak ktoś zareaguje...
Ja jestem dużo młodsza od Ciebie, ale wstrzymuję się z ciążą, żeby uzbierać sobie trochę tego doświadczenia, nie mam jeszcze roku, ale my się różnimy- Ty masz już jakieś doświadczenie, a ja nie mam presji czasu.
Trudne pytanie zadałaś, bo sporo zakładów, firm właśnie na to patrzy, czy kobieta ma w planach ciążę, dzieci itp.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
No właśnie wiem... Nie jestem jakąś małolatą a tak przejmuję się opinią innych. Żoną jestem od 8 lat - także i tak długo zwlekałam z decyzją o Dziecku. A gdy stwierdziłam, że to już czas to naszły mnie czarne myśli.. Co pomyśli Dyrekcja... I nie wiem co mam robić.. Mieszkanie mamy, oboje z Mężem mamy pracę...
Ewelina0Ewelina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-07-11, 19:43   #277
ZamyslonaRoztargniona
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 5 580
Dot.: problem - praca a ciąża

Cytat:
Napisane przez Ewelina0Ewelina Pokaż wiadomość
Witam serdecznie. Nie wiem czy we właściwym miejscu umieściłam post. Jeśli nie to proszę o przeniesienie. Jestem tu nowa i niestety przychodzę z problemem. ( W sumie problem chyba siedzi we mnie ale chciałabym usłyszeć głosy innych osób).
Jestem 31-letnią nauczycielką z prawie 9-letnim stażem pracy. Pracowałam w sumie w 4 szkołach. Pierwsza moja praca była w liceum - przez 7 lat nie miałam umowy na czas nieokreślony (albo określony albo zastępstwo, nigdy pełny etat), w międzyczasie pracowałam w szkole podstawowej na pół etatu (też na zastępstwo). Gdy do szkoły podstawowej wróciła kobieta z macierzyńskiego znalazłam pracę w kolejnym liceum. I tak przez rok znów ciągnęłam na dwie szkoły - obie umowy na zastępstwo. Ubiegły rok już tylko w jednym liceum pełen etat (zastępstwo do 31.08.2017). W maju dyrekcja poinformowała mnie, że przewidziane są dla mnie godziny od września. I tu zaczyna się mój problem. Nie jestem już najmłodsza a bardzo chcielibyśmy z Mężem w końcu mieć dziecko. Czy jeśli okaże się, że np w grudniu (wiem, że nie tak łatwo zajść w ciążę - ale załózmy niech będzie grudzień) jestem w ciąży to dyrekcja nie będzie "krzywo" patrzyła się, że "O, dostała umowę na czas nieokreślony i od razu idzie na zwolnienie". Wiem, wiem.. głupie jest to moje myślenie. Ale proszę Was o kilka słów. Jakbyście Wy - jako Dyrektorzy szkół zareagowali na coś takiego? Dziękuję za wszystkie odpowiedzi.
Pozdrawiam
Wszystko zależy od człowieka.
Jeden się wkurzy i będzie to wypominal. A znam też sytuację, że nauczycielka zaszła w ciążę, kończyła się jej umowa inwalidzkie jej na czas nieokreślony, żeby "jej życie ulatwic".
ZamyslonaRoztargniona jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2017-07-12, 07:25   #278
goslawka
Zadomowienie
 
Avatar goslawka
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 1 808
Dot.: problem - praca a ciąża

Ewelina0Ewelina
Witaj! Myślę, że nie powinnaś się aż tak bardzo przejmować pracą, bo po pierwsze masz doświadczenie, a po drugie może dyrekcja będzie przychylna (w końcu im więcej dzieci tym więcej pracy dla szkolnictwa :P). Ja mam jedno dziecko i drugie w drodze i z mojego niewielkiego doświadczenia, powiem, że nie ma dobrego czasu na dziecko. W pierwszej ciąży jak byłam to mnie zwolniono (umowa zlecenie), w drugiej przedłużono mi umowę, mimo, że byłam już na L4, także reguły nie ma. Trzymam kciuki, by wam się udało, bo dziecko to szczęście a praca, jak nie ta to inna :P
goslawka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-07-12, 10:34   #279
Ewelina0Ewelina
Przyczajenie
 
Avatar Ewelina0Ewelina
 
Zarejestrowany: 2017-07
Wiadomości: 14
Dot.: problem - praca a ciąża

Cytat:
Napisane przez goslawka Pokaż wiadomość
Ewelina0Ewelina
Witaj! Myślę, że nie powinnaś się aż tak bardzo przejmować pracą, bo po pierwsze masz doświadczenie, a po drugie może dyrekcja będzie przychylna (w końcu im więcej dzieci tym więcej pracy dla szkolnictwa :P). Ja mam jedno dziecko i drugie w drodze i z mojego niewielkiego doświadczenia, powiem, że nie ma dobrego czasu na dziecko. W pierwszej ciąży jak byłam to mnie zwolniono (umowa zlecenie), w drugiej przedłużono mi umowę, mimo, że byłam już na L4, także reguły nie ma. Trzymam kciuki, by wam się udało, bo dziecko to szczęście a praca, jak nie ta to inna :P
Może i masz rację, że nie powinnam się tak przejmować.. no ale niestety. Tak moja natura (nie wiem czy to dobrze czy źle )

Dzięki za kciuki
Ewelina0Ewelina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-08-05, 10:01   #280
Hadise
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomości: 3 638
praca, ciąża, L4

Witam,

mam pytanie, od pierwszego lipca dostałam podwyżkę. W czerwcu dowiedziałam się, że jetem w ciąży i wyniku komplikacji od 11 lipca przebywam na L4. Do 33 dni wypłatę dostaję od pracodawcy, moje pytanie czy za lipiec dostanę pensję z podwyżką ? A po 33 dniach ZUS wyliczy mi już zasiłek z 12- miesięcy licząc od czerwca ? Czy dobrze to rozumiem ?
Hadise jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-08-07, 18:22   #281
Hadise
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomości: 3 638
Dot.: praca, ciąża, L4

No nic chyba nikt nic nie poradzi
Hadise jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-08-08, 21:40   #282
groszek75
Zakorzenienie
 
Avatar groszek75
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: w ramionach MJ
Wiadomości: 68 920
GG do groszek75
Dot.: praca, ciąża, L4

Wynagrodzenie chorobowe, a potem zasiłek wyliczą Ci z 12 miesięcy wstecz , tj . zarobki od lipca 2016 do czerwca 2017, podwyżki w tym nie uwzględnia, chyba, że etat Ci się też zmienił
__________________
Psy to cud życia

Ci których kochamy nie umierają nigdy, bo miłość jest nieśmiertelna ...

-Żyj!- krzyknęła Miłość
-Bez Ciebie nie potrafię..-wyszeptało Życie...-07.08.1995(14.12.1996)


Najgorsze w słabych ludziach jest to, że muszą upokarzać innych, by poczuć się silniejszymi
groszek75 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-09-06, 15:51   #283
Hadise
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomości: 3 638
Dot.: praca, ciąża, L4

Cytat:
Napisane przez groszek75 Pokaż wiadomość
Wynagrodzenie chorobowe, a potem zasiłek wyliczą Ci z 12 miesięcy wstecz , tj . zarobki od lipca 2016 do czerwca 2017, podwyżki w tym nie uwzględnia, chyba, że etat Ci się też zmienił
Za lipiec od pracodawcy dostałam pensje z podwyżka. Za sierpień we wrześniu już będzie wyliczony zasiłek z 12 miesięcy.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Hadise jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-03-21, 09:23   #284
Xxxtosia
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-05
Wiadomości: 12
Zasiłek w ciąży

Czy któraś z Was mogłaby mi wyjaśnić jak to jest z zasiłkiem w ciąży? Przedstawię jak to wygląda u mnie.

Na zwolnieniu w ciąży przebywam od 14.02.2019r.

Od czerwca 2017 do konca września 2018 pracowałam na 1/1 w Restuaracji

W tym czasie pracowalam na 1/2 etatu od lutego 2018 do czerwca 2018 w przedszkolu. Potem przez wakacje nie miałam umowy i podpisałam nową we wrześniu 2018 również na 1/2 etatu. W grudniu 2018r umowa ta została zmieniona na 1/1 etatu i również od listopada 2018r.mam umowę na 1/1 etatu w Kawiarni. Jak wylicza mi zasilek? Wiem, ze jest płatny w 100%, ale podobno ze średniej wyplat z ostatnich 12 miesięcy. Co w sytuacji jeśli w tyn czasie zostala zmieniona umowa z 1/2 na 1/1 etatu? I co w sytuacji, gdy w tym czasie pracowałam u innego pracodawcy, ktory nie jest już płatnikiem
Xxxtosia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-07, 09:04   #285
ewelinaxef
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2019-05
Wiadomości: 1
Czy mogą mnie zwolnić z pracy przez ciążę?

Cześć wszystkim. Moja sytuacja wygląda tak że od ponad pół roku pracuję w pewnym zakładzie i jest to moja pierwsza praca. Posiadam umowę na czas określony która kończy się 30 czerwca ale wczoraj dowiedziałam się że jestem w ciąży, czy mój pracodawca może mi z tego powodu nie przedłużyć umowy?

Dodam że najprawdopodobniej jest to dopiero początek ciąży więc w czasie kiedy moja umowa się skończy nie będę po trzecim miesiącu
ewelinaxef jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-07, 10:48   #286
invisible_01
Zakorzeniona
 
Avatar invisible_01
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 23 947
Dot.: Czy mogą mnie zwolnić z pracy przez ciążę?

Cytat:
Napisane przez ewelinaxef Pokaż wiadomość
Cześć wszystkim. Moja sytuacja wygląda tak że od ponad pół roku pracuję w pewnym zakładzie i jest to moja pierwsza praca. Posiadam umowę na czas określony która kończy się 30 czerwca ale wczoraj dowiedziałam się że jestem w ciąży, czy mój pracodawca może mi z tego powodu nie przedłużyć umowy?

Dodam że najprawdopodobniej jest to dopiero początek ciąży więc w czasie kiedy moja umowa się skończy nie będę po trzecim miesiącu
Jeśli umowa kończy się przed 8 tygodniem, to niestety nie jesteś chroniona. Pamiętaj jednak, że wcale się nie musisz do niej przyznawać.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
invisible_01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-07, 10:56   #287
eibhlin87
Zakorzenienie
 
Avatar eibhlin87
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 5 329
Dot.: Czy mogą mnie zwolnić z pracy przez ciążę?

Cytat:
Napisane przez invisible_01 Pokaż wiadomość
Jeśli umowa kończy się przed 8 tygodniem, to niestety nie jesteś chroniona. Pamiętaj jednak, że wcale się nie musisz do niej przyznawać.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
przed 12 tygodniem
__________________
eibhlin87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-07, 14:00   #288
invisible_01
Zakorzeniona
 
Avatar invisible_01
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 23 947
Dot.: Czy mogą mnie zwolnić z pracy przez ciążę?

Cytat:
Napisane przez eibhlin87 Pokaż wiadomość
przed 12 tygodniem
Racja, w głowie miałam 3 miesiące, a wpisałam 8 tygodni. Dziękuję bardzo za czujność

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
invisible_01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-01, 13:15   #289
slonik1406
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-10
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 10
Ciąża a kończąca się umowa

Cześć. Planuje z mężem powiększenie naszej rodziny i zastanawiam się co z moja umowa będzie. A więc tak: mam umowę do lutego 2020 gdzie wybije mi dwa lata w firmie i teoretycznie kolejną umowę będę mieć już na stałe. (Będzie to 4 umowa) Co w sytuacji jakby udało nam się zajść w ciążę? Czy ta umowa zostanie przedłużona tylko do dnia porodu? I co później? Co z macierzyńskim? Może ktoś mi powiedzieć jak to jest?
slonik1406 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-07-03, 13:45   #290
Dagunia
Komplikatorka
 
Avatar Dagunia
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 20 300
Dot.: Ciąża a kończąca się umowa

Cytat:
Napisane przez slonik1406 Pokaż wiadomość
Cześć. Planuje z mężem powiększenie naszej rodziny i zastanawiam się co z moja umowa będzie. A więc tak: mam umowę do lutego 2020 gdzie wybije mi dwa lata w firmie i teoretycznie kolejną umowę będę mieć już na stałe. (Będzie to 4 umowa) Co w sytuacji jakby udało nam się zajść w ciążę? Czy ta umowa zostanie przedłużona tylko do dnia porodu? I co później? Co z macierzyńskim? Może ktoś mi powiedzieć jak to jest?
Zależy kiedy zajdziesz w ciążę, kiedy poinformujesz pracodawcę itp.
__________________
"Sens zdarzeń pojawia się z opóźnieniem. Trzeba tylko przeczekać. To co dziś jest czystym cierpieniem, po czasie okazuje się przedsionkiem szczęścia i mądrości".
Dagunia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-11-18, 09:49   #291
Anuszka9
Zakorzenienie
 
Avatar Anuszka9
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 3 930
Ciąża a praca

Witam
Po ilu dniach pracy mogę skorzystać z L4 ciążowego??

Wysłane z mojego SM-A750FN przy użyciu Tapatalka
__________________
never give up
Anuszka9 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-11-18, 13:06   #292
invisible_01
Zakorzeniona
 
Avatar invisible_01
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 23 947
Dot.: Ciąża a praca

Cytat:
Napisane przez Anuszka9 Pokaż wiadomość
Witam
Po ilu dniach pracy mogę skorzystać z L4 ciążowego??

Wysłane z mojego SM-A750FN przy użyciu Tapatalka
Ale w jakim sensie? Na L4 możesz pójść od razu, nie musisz przepracować iluś dni. Chyba że chodzi Ci o to, od kiedy jesteś chroniona w ciąży?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
invisible_01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-11-18, 14:03   #293
Anuszka9
Zakorzenienie
 
Avatar Anuszka9
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 3 930
Dot.: Praca a ciąża

Jestem aktualnie na macierzyńskim (umowa wygasła z dniem porodu) . Teraz jestem w drugiej ciąży ale chciałabym zatrudnić się na nowo i zastanawiam czy jeśli zatrudnie się i po 2 dniach złożę L4 to będzie ok czy muszę pełen miesiąc przepracować?

Wysłane z mojego SM-A750FN przy użyciu Tapatalka
__________________
never give up
Anuszka9 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-11-18, 14:06   #294
invisible_01
Zakorzeniona
 
Avatar invisible_01
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 23 947
Dot.: Praca a ciąża

Cytat:
Napisane przez Anuszka9 Pokaż wiadomość
Jestem aktualnie na macierzyńskim (umowa wygasła z dniem porodu) . Teraz jestem w drugiej ciąży ale chciałabym zatrudnić się na nowo i zastanawiam czy jeśli zatrudnie się i po 2 dniach złożę L4 to będzie ok czy muszę pełen miesiąc przepracować?

Wysłane z mojego SM-A750FN przy użyciu Tapatalka
Nie musisz przepracować ani dnia, ale możesz się spodziewać kontroli z ZUS. Po miesiącu zresztą też.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
invisible_01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-02-19, 05:58   #295
underm
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2020-02
Wiadomości: 1
Ciąża, zwolnienie i zus

Mam taką sytuację, że pracowałam przez ostatnich kilka miesięcy w ramach umowy zlecenia (mniej więcej 30h w miesiącu ze stawką godzinową w okolicach 40h/h). W połowie stycznia przeszłam na umowę o poracę, bo firma zaczęła przynosić dobre dochody. Otrzymałam cały etat z kwotą 3600 zł brutto.

Dowiedziałam się też mniej więcej w tym okresie, że jestem w ciąży.



Jest to sam początek, nie wiem jak będę się czuła w ciąży. Co w sytuacji gdy będzie potrzeba przejścia na zwolnienie chorobowe, bo będę się źle czuła?


Nie zakładam tego, ale chciałabym wiedzieć jaka jest procedura? Bo z tego co czytam, to różnie może być. Dodam, że moje stanowisko jest specjalistyczne już kiedyś na własnej DG zarabiałam kwoty powyżej 8tys zł, więc nie jest to oderwane od realiów w tej branży.



Minusem może być to, że jestem zatrudniona u członka mojej dalszej rodziny - ale to chyba nie jest zabronione?
underm jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-03-16, 13:58   #296
waldimothi
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2019-11
Wiadomości: 46
Podstawa wyliczenia zasiłku chorobowego w ciąży

Cześć wszystkim!
Od lipca do grudnia pracowałam na umowę zlecenie, na której miałam 1400 zł brutto (pracowałam po około 4h dziennie). W ramach tego ubezpieczenai opłacałam dobrowolnie składki chorobowe.

Firma dobrze się rozwijała i od grudnia 2019 roku zatrudnili minie na umowę o pracę ze stawką 3500 zł brutto.

Jestem też w 7 tygodniu ciąży i generalnie planowałam pracować, ale ta cała afera z koronawirusem i zalecenia, aby się pilnować. Rozważam, aby pójść na chorobowe, bo mam taką pracę, że często spotykam się z klientkami.

I teraz pytanie, bo nie jest to dla mnie do końca jasne, czy ubezpieczenie chorobowe będzie liczone tylko od umowy o pracę? Czyli od tych 3500 zł brutto czyli około 2300 zł na rękę? Czy wcześniejsza umowa zlecenie nie będzie brana pod uwagę przy wyliczeniu wysokości składki?

Z góry dziękuję za wyjaśnienie
waldimothi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-03-23, 19:45   #297
PaulinciaKWC
Zakorzenienie
 
Avatar PaulinciaKWC
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: garnek złota na końcu tęczy
Wiadomości: 60 422
Dot.: Podstawa wyliczenia zasiłku chorobowego w ciąży

Cytat:
Napisane przez waldimothi Pokaż wiadomość
Cześć wszystkim!
Od lipca do grudnia pracowałam na umowę zlecenie, na której miałam 1400 zł brutto (pracowałam po około 4h dziennie). W ramach tego ubezpieczenai opłacałam dobrowolnie składki chorobowe.

Firma dobrze się rozwijała i od grudnia 2019 roku zatrudnili minie na umowę o pracę ze stawką 3500 zł brutto.

Jestem też w 7 tygodniu ciąży i generalnie planowałam pracować, ale ta cała afera z koronawirusem i zalecenia, aby się pilnować. Rozważam, aby pójść na chorobowe, bo mam taką pracę, że często spotykam się z klientkami.

I teraz pytanie, bo nie jest to dla mnie do końca jasne, czy ubezpieczenie chorobowe będzie liczone tylko od umowy o pracę? Czyli od tych 3500 zł brutto czyli około 2300 zł na rękę? Czy wcześniejsza umowa zlecenie nie będzie brana pod uwagę przy wyliczeniu wysokości składki?

Z góry dziękuję za wyjaśnienie
Chyba masz na mysli wynagrodzenie chorobowe.
Podstawę wymiaru wynagrodzenia/zasiłku chorobowego stanowi przeciętne miesięczne wynagrodzenie wypłacone w okresie 12 miesięcy poprzedzających miesiąc, w którym powstała niezdolność do pracy.

Zobacz więcej: https://poradnikpracownika.pl/-zwoln...-wynagrodzenia

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Z tobą chcę oglądać rzeki, co samotnie płyną
Gwiazdy nad łąkami w środku lasu i jagód czarnych...
Tyranozaury
PaulinciaKWC jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-06-24, 14:07   #298
Coldplay
Wtajemniczenie
 
Avatar Coldplay
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 2 201
L4 w ciąży na własnej DG

Hej dziewczyny, może któraś z Was orientuje się w temacie i odpowie mi na pytanie . Mam swoją działalność, którą niestety musiałam zawiesić na początku tego roku. Niedługo potem zaszłam w ciążę. Chciałabym teraz odwiesić działalność ze względu na to, że aktualnie nie mam ubezpieczenia zdrowotnego i zastanawia mnie jedna kwestia. Jak wygląda opłacanie składek na ubezpieczenia społeczne, gdybym po miesiącu odwieszenia działalności poszła na L4 w związku z ciążą? Wiem, że zasiłek chorobowy przysługiwałby mi dopiero po 3 msc opłacania składek na ubezp. chorobowe, ale nie zależy mi na nim, chciałabym tylko wiedzieć czy oprócz składki na ubezpieczenie zdrowotne musiałabym też opłacać składki na ubezp. społ. czy z nich byłabym zwolniona do końca trwania l4? Czy zwolnienie mają tylko Ci którym należy się zasiłek? Mam nadzieję że ujęłam to w miarę jasno, będę wdzięczna za podpowiedź
Coldplay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-12-21, 09:32   #299
littlewonders
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 31
Przedłużenie umowy a ciąża

Cześć Wszystkim potrzebuję porady!

Od ponad roku, od 1.11.2020 pracuje w jednej firmie. Obecnie mam jeszcze umowę na czas określony do maja 2022, w maju mają mi dać na czas nieokreślony. Niedawno dowiedziałam się o ciąży, termin na sierpień.

Czy moja umowa, która skończy się w maju może zostać przedłużona w trakcie ciąży na czas nieokreślony? Czy z powodu ciąży automatycznie sie rozwiąże w dniu porodu? Powiedzmy ze będę w maju normalnie pracować to czy mogą mi powiedzieć cos typu - nie, nie przedłużymy ci umowy, bo za 3 miesiące pójdziesz sobie na macierzyński? A jeśli będę na zwolnieniu zmieni to cos?

Czy raczej jest tak, ze jak jest ciąża to umowa określona się kończy z dniem porodu i sie jej nie przedłuża? Nie ukrywam, ze chciałabym wrócić potem do tej pracy. Ale przedłużanie ze mną umowy w trakcie ciąży raczej się firmie nie opłaca...

Czy może lepiej w ogóle do maja nie mówić o ciąży (pracuje z domu, wiec brzucha potencjalnego widać nie będzie) i powiedzieć dopiero w maju jak będę juz mieć ja podpisana? Czy to będzie oszustwo?
littlewonders jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-12-24, 17:18   #300
invisible_01
Zakorzeniona
 
Avatar invisible_01
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 23 947
Dot.: Przedłużenie umowy a ciąża

Cytat:
Napisane przez littlewonders Pokaż wiadomość
Cześć Wszystkim potrzebuję porady!

Od ponad roku, od 1.11.2020 pracuje w jednej firmie. Obecnie mam jeszcze umowę na czas określony do maja 2022, w maju mają mi dać na czas nieokreślony. Niedawno dowiedziałam się o ciąży, termin na sierpień.

Czy moja umowa, która skończy się w maju może zostać przedłużona w trakcie ciąży na czas nieokreślony? Czy z powodu ciąży automatycznie sie rozwiąże w dniu porodu? Powiedzmy ze będę w maju normalnie pracować to czy mogą mi powiedzieć cos typu - nie, nie przedłużymy ci umowy, bo za 3 miesiące pójdziesz sobie na macierzyński? A jeśli będę na zwolnieniu zmieni to cos?

Czy raczej jest tak, ze jak jest ciąża to umowa określona się kończy z dniem porodu i sie jej nie przedłuża? Nie ukrywam, ze chciałabym wrócić potem do tej pracy. Ale przedłużanie ze mną umowy w trakcie ciąży raczej się firmie nie opłaca...

Czy może lepiej w ogóle do maja nie mówić o ciąży (pracuje z domu, wiec brzucha potencjalnego widać nie będzie) i powiedzieć dopiero w maju jak będę juz mieć ja podpisana? Czy to będzie oszustwo?
Nie masz obowiązku mówić pracodawcy o ciąży, ale też pamiętaj, że jeśli będziesz miała jakiekolwiek zwolnienie z kodem oznaczającym ciążę (zapomniałam numerku), to pracodawca i tak się dowie. Co do umowy - umowa nie przejdzie z powodu ciąży automatycznie na czas nieokreślony, jest natomiast przedłużana do dnia porodu i jeśli pracodawca nie podpisze z Tobą kolejnej umowy (nie ma obowiązku) to zasiłek wypłaci Ci ZUS.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
invisible_01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Praca i biznes


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-12-24 18:18:33


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:31.