Praca w domu / praca chałupnicza / praca zdalna - Strona 15 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Praca i biznes

Notka

Praca i biznes W tym miejscu rozmawiamy o pracy i biznesie. Jeśli szukasz pracy, planujesz ją zmienić lub prowadzisz własny biznes, to miejsce jest dla ciebie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2018-09-26, 07:49   #421
Clarify
Przyczajenie
 
Avatar Clarify
 
Zarejestrowany: 2016-12
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 13
Zaświadczenie od lekarza o pracy zdalnej...?

Cześć.

Na początek nadmienię, że jestem w 17 tygodniu ciąży i pracuję w korporacji.

Właśnie dostałam maila od szefowej, że jak dostanę zgodę od lekarza na pracę zdalną, to będę mogła kontynuować swoją pracę w domu. Nie ukrywam, bardzo by mi to pomogło, bo kiepsko znoszę podróże. Jestem zdolna do pracy, ale jadąc autobusem włączają mi się mdłości, potem w pracy dochodzę do siebie przez godzinę, czasem dwie.

W zeszłym tygodniu udało mi się dwa razy pracować zdalnie (za zgodą szefowej) i jak łatwo się domyśleć, moja produktywność w tych dniach mocno wzrosła.

Spotkałyście się z takim zaświadczeniem od lekarza, że "zaleca się pracę zdalną" czy coś takiego? Osobiście szczerze wątpię, że lekarze wydają takie zaświadczenia...?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Clarify jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-09-26, 13:48   #422
21kasia21
Work, work, work
 
Avatar 21kasia21
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 3 245
Dot.: Zaświadczenie od lekarza o pracy zdalnej...?

Cytat:
Napisane przez Clarify Pokaż wiadomość
Cześć.

Na początek nadmienię, że jestem w 17 tygodniu ciąży i pracuję w korporacji.

Właśnie dostałam maila od szefowej, że jak dostanę zgodę od lekarza na pracę zdalną, to będę mogła kontynuować swoją pracę w domu. Nie ukrywam, bardzo by mi to pomogło, bo kiepsko znoszę podróże. Jestem zdolna do pracy, ale jadąc autobusem włączają mi się mdłości, potem w pracy dochodzę do siebie przez godzinę, czasem dwie.

W zeszłym tygodniu udało mi się dwa razy pracować zdalnie (za zgodą szefowej) i jak łatwo się domyśleć, moja produktywność w tych dniach mocno wzrosła.

Spotkałyście się z takim zaświadczeniem od lekarza, że "zaleca się pracę zdalną" czy coś takiego? Osobiście szczerze wątpię, że lekarze wydają takie zaświadczenia...?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Ogólnie, to z tego, co mi wiadomo, jeśli Twój pracodawca proponuje Ci pracę zdalną w domu, a Ty się na to godzisz, to nie trzeba żadnego zaświadczenia od lekarza, że on wyraża zgodę na takową pracę. Jest to ustalenie między Tobą a pracodawcą- w jakiej formie wykonujesz swoją pracę. Wiele kobiet w ciąży tak pracuje, jeśli mają taką możliwość.

Ginekolog może dać Ci chorobowe, wtedy nawet i praca zdalna odpada.

Jeśli pracujesz przy komputerze, to pamiętaj o tym, że możesz pracować teraz tylko 4h...
__________________
"...są w życiu chwile, w których trzeba podjąć ryzyko i dać się ponieść szaleństwu."
mikroREKLAMA
*** Szukasz oryginalnego prezentu na ślub, urodziny, rocznicę, komunię albo chrzciny? ***
Projektowanie i realizacja indywidualnych zamówień: prezentów rocznicowych, podziękowań dla gości, figurek na tort, kolczyków, magnesów itp.

Ta reklama pokazywana jest pod 3 245 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
21kasia21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-09-26, 13:55   #423
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 22 549
Dot.: Zaświadczenie od lekarza o pracy zdalnej...?

Cytat:
Napisane przez 21kasia21 Pokaż wiadomość
Jeśli pracujesz przy komputerze, to pamiętaj o tym, że możesz pracować teraz tylko 4h...
To już nie obowiązuje o ile mi wiadomo.
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-09-26, 14:12   #424
Maciejana
Przyczajenie
 
Avatar Maciejana
 
Zarejestrowany: 2018-09
Wiadomości: 5
Dot.: Praca w domu / praca chałupnicza / praca zdalna

Ja też pierwszę słyszę o czymś takim xd
Maciejana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-09-26, 15:02   #425
Atavish
Zakorzenienie
 
Avatar Atavish
 
Zarejestrowany: 2015-10
Wiadomości: 3 418
Dot.: Zaświadczenie od lekarza o pracy zdalnej...?

Cytat:
Napisane przez 21kasia21 Pokaż wiadomość
Ogólnie, to z tego, co mi wiadomo, jeśli Twój pracodawca proponuje Ci pracę zdalną w domu, a Ty się na to godzisz, to nie trzeba żadnego zaświadczenia od lekarza, że on wyraża zgodę na takową pracę. Jest to ustalenie między Tobą a pracodawcą- w jakiej formie wykonujesz swoją pracę. Wiele kobiet w ciąży tak pracuje, jeśli mają taką możliwość.

Ginekolog może dać Ci chorobowe, wtedy nawet i praca zdalna odpada.

Jeśli pracujesz przy komputerze, to pamiętaj o tym, że możesz pracować teraz tylko 4h...
Z tego co kojarzę to raczej wymaga aneksu do umowy. Pamietam, że ja coś takiego podpisywałam - że miejscem świadczenia pracy może być mój adres zamieszkania, a nie siedziba firmy.

A przepis o 4h już nie obowiązuje z tego co kojarzę

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka
Atavish jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-09-26, 20:15   #426
21kasia21
Work, work, work
 
Avatar 21kasia21
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 3 245
Dot.: Zaświadczenie od lekarza o pracy zdalnej...?

[1=18d73f41c1c01aef8fdf04b 5e3282c14752c25f5_62181c6 d1d29a;85914955]To już nie obowiązuje o ile mi wiadomo.[/QUOTE]

Wiem, że na początku ub. roku jeszcze był.
Jeśli już nie ma, to zwracam honor

Cytat:
Napisane przez Atavish Pokaż wiadomość
Z tego co kojarzę to raczej wymaga aneksu do umowy. Pamietam, że ja coś takiego podpisywałam - że miejscem świadczenia pracy może być mój adres zamieszkania, a nie siedziba firmy.

A przepis o 4h już nie obowiązuje z tego co kojarzę

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka
Ja właśnie czasami pracowałam zdalnie w dwóch różnych firmach i branżach, nigdy nic nie podpisywałam, po prostu ustalałam to z pracodawcą i tyle. Moja koleżanka pracuje stacjonarnie 4x w tygodniu, w 1 dzień ma Home Office w korporacji, też wszystko bez aneksu...

Clarify, dopytaj może kadrową z firmy, ona powinna wiedzieć jak to ze strony pracodawcy wygląda
__________________
"...są w życiu chwile, w których trzeba podjąć ryzyko i dać się ponieść szaleństwu."
mikroREKLAMA
*** Szukasz oryginalnego prezentu na ślub, urodziny, rocznicę, komunię albo chrzciny? ***
Projektowanie i realizacja indywidualnych zamówień: prezentów rocznicowych, podziękowań dla gości, figurek na tort, kolczyków, magnesów itp.

Ta reklama pokazywana jest pod 3 245 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
21kasia21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-09-26, 20:28   #427
Atavish
Zakorzenienie
 
Avatar Atavish
 
Zarejestrowany: 2015-10
Wiadomości: 3 418
Dot.: Zaświadczenie od lekarza o pracy zdalnej...?

Cytat:
Napisane przez 21kasia21 Pokaż wiadomość
Wiem, że na początku ub. roku jeszcze był.
Jeśli już nie ma, to zwracam honor



Ja właśnie czasami pracowałam zdalnie w dwóch różnych firmach i branżach, nigdy nic nie podpisywałam, po prostu ustalałam to z pracodawcą i tyle. Moja koleżanka pracuje stacjonarnie 4x w tygodniu, w 1 dzień ma Home Office w korporacji, też wszystko bez aneksu...

Clarify, dopytaj może kadrową z firmy, ona powinna wiedzieć jak to ze strony pracodawcy wygląda
Dlatego właśnie nie chcę się upierać na ten aneks. U mnie w korpo wymagali, ale nie chce się wypowiadać o wszystkich, bo może to być kwestia firmy.

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka
Atavish jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2018-09-26, 20:36   #428
21kasia21
Work, work, work
 
Avatar 21kasia21
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 3 245
Dot.: Zaświadczenie od lekarza o pracy zdalnej...?

Cytat:
Napisane przez Atavish Pokaż wiadomość
Dlatego właśnie nie chcę się upierać na ten aneks. U mnie w korpo wymagali, ale nie chce się wypowiadać o wszystkich, bo może to być kwestia firmy.

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka
Właśnie, dlatego najlepiej zapytać bezpośrednio o to w firmie. Inaczej tez to moze wyglądać w przypadku ciazy

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
"...są w życiu chwile, w których trzeba podjąć ryzyko i dać się ponieść szaleństwu."
mikroREKLAMA
*** Szukasz oryginalnego prezentu na ślub, urodziny, rocznicę, komunię albo chrzciny? ***
Projektowanie i realizacja indywidualnych zamówień: prezentów rocznicowych, podziękowań dla gości, figurek na tort, kolczyków, magnesów itp.

Ta reklama pokazywana jest pod 3 245 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
21kasia21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-09-27, 07:51   #429
Fortuna1
Zakorzenienie
 
Avatar Fortuna1
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 5 715
Dot.: Zaświadczenie od lekarza o pracy zdalnej...?

Cytat:
Napisane przez Clarify Pokaż wiadomość
Cześć.

Na początek nadmienię, że jestem w 17 tygodniu ciąży i pracuję w korporacji.

Właśnie dostałam maila od szefowej, że jak dostanę zgodę od lekarza na pracę zdalną, to będę mogła kontynuować swoją pracę w domu. Nie ukrywam, bardzo by mi to pomogło, bo kiepsko znoszę podróże. Jestem zdolna do pracy, ale jadąc autobusem włączają mi się mdłości, potem w pracy dochodzę do siebie przez godzinę, czasem dwie.

W zeszłym tygodniu udało mi się dwa razy pracować zdalnie (za zgodą szefowej) i jak łatwo się domyśleć, moja produktywność w tych dniach mocno wzrosła.

Spotkałyście się z takim zaświadczeniem od lekarza, że "zaleca się pracę zdalną" czy coś takiego? Osobiście szczerze wątpię, że lekarze wydają takie zaświadczenia...?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Jeśli nie wystawi l4 to możesz pracować.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Senza l'amore sarei solo un ciarlatano,
Come una barca che non esce mai dal porto.
Fortuna1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-09-27, 07:55   #430
Timon i Pumba
hakuna matata
 
Avatar Timon i Pumba
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 22 754
Dot.: Zaświadczenie od lekarza o pracy zdalnej...?

Treść usunięta

Edytowane przez Timon i Pumba
Czas edycji: 2023-12-12 o 21:15
Timon i Pumba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-09-27, 07:59   #431
Ingrid80
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 8 729
Dot.: Zaświadczenie od lekarza o pracy zdalnej...?

Cytat:
Napisane przez 21kasia21 Pokaż wiadomość
Ogólnie, to z tego, co mi wiadomo, jeśli Twój pracodawca proponuje Ci pracę zdalną w domu, a Ty się na to godzisz, to nie trzeba żadnego zaświadczenia od lekarza, że on wyraża zgodę na takową pracę. Jest to ustalenie między Tobą a pracodawcą- w jakiej formie wykonujesz swoją pracę. Wiele kobiet w ciąży tak pracuje, jeśli mają taką możliwość.

Ginekolog może dać Ci chorobowe, wtedy nawet i praca zdalna odpada.

Jeśli pracujesz przy komputerze, to pamiętaj o tym, że możesz pracować teraz tylko 4h...
Oczywiście. Pozostałe godziny na fb i wizażu są ok.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ingrid80 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2018-11-02, 02:09   #432
violetinez
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-09
Wiadomości: 1
Praca zdalna

Witam wszystkich, zdarzyło mi się usłyszeć o pracy zdalnej jako operator czatu. Czy może ktoś z was spotkał się z taką ofertą lub może ofertą innego zajęcia, które można wykonywać we własnym domu?
violetinez jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-11-15, 22:48   #433
Malinka2112
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-11
Wiadomości: 1
Praca chalupnicza

Przepraszam ze nie wiem gdzie napisać ten temat ale jestem pierwszy raz na tym forum. Jestem zainteresowana praca chałupnicza to znaczy składaniem długopisów ale słyszałam że jest bardzo dużo oszustów którzy wyłudzaja pieniądze od ludzi i kontakt się urywa. Może korzystał ktos kiedyś z takiej oferty pracy jakiejś prawdziwej i godnej polecenia firmy z którą kontrakt się nie urywa można współpracować i są wypłacalni? Bardzo proszę o odpowiedzi.
Malinka2112 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-11-20, 09:02   #434
Szprotqa
Przyczajenie
 
Avatar Szprotqa
 
Zarejestrowany: 2018-11
Wiadomości: 23
Dot.: Praca w domu / praca chałupnicza / praca zdalna

Pracowalam zdalnie jako copywriter. Niby fajnie, bo wstajesz i jestes gotowa do pracy, ale jednak wole prace w normalnej firmie. W domu mialam problemy z koncentracja, skupieniem sie i wyrabianiem terminow.
Szprotqa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-11-26, 14:16   #435
Amysia90
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-11
Wiadomości: 21
Dot.: Praca w domu / praca chałupnicza / praca zdalna

Pracuję zdalnie od lat, ale to wymaga ogromnego samozaparcia i zarządzania czasem. Na pewno nie będę tak pracować zawsze, bo mimo, ze jestem w domu to męczy mnie to. Nie mam wolnych weekendów, nie mam urlopów, jakikolwiek wolny dzień muszę sobie odpracować. Marzę o etacie 8-16
Amysia90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-11-29, 18:39   #436
Futbolowa
Zakorzenienie
 
Avatar Futbolowa
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Miasto Bandyckiej Miłości
Wiadomości: 10 172
GG do Futbolowa
Dot.: Praca w domu / praca chałupnicza / praca zdalna

Cytat:
Napisane przez Szprotqa Pokaż wiadomość
Pracowalam zdalnie jako copywriter. Niby fajnie, bo wstajesz i jestes gotowa do pracy, ale jednak wole prace w normalnej firmie. W domu mialam problemy z koncentracja, skupieniem sie i wyrabianiem terminow.
Niestety sporo osób odpada na tym polu. Ja np. mam na odwrót - nie umiałabym pracować u kogoś w sztywnych ramach.
Futbolowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-06, 07:24   #437
sarunia306
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2016-04
Wiadomości: 4
Dot.: Praca w domu / praca chałupnicza / praca zdalna

/reklama/

Edytowane przez 21kasia21
Czas edycji: 2019-07-06 o 19:59 Powód: reklama
sarunia306 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-18, 15:14   #438
ciasteczkowa_panna
Raczkowanie
 
Avatar ciasteczkowa_panna
 
Zarejestrowany: 2019-02
Wiadomości: 180
Dot.: Praca w domu / praca chałupnicza / praca zdalna

Cytat:
Napisane przez Szprotqa Pokaż wiadomość
Pracowalam zdalnie jako copywriter. Niby fajnie, bo wstajesz i jestes gotowa do pracy, ale jednak wole prace w normalnej firmie. W domu mialam problemy z koncentracja, skupieniem sie i wyrabianiem terminow.
Znam ten bol. Do tego pracujac z lozka kompletnie odpadalam bo bylo tak wygodne, że w ogole praca ciagnela mi sie jak guma
ciasteczkowa_panna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-09-08, 14:12   #439
f4dc90dff2e2b615c19266a8122ebdaa1aaf3285_639bb50290b9a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2018-01
Wiadomości: 3 487
Praca zdalna

Hej dziewczyny! Ostatnio doszłam do wniosku że przez najbliższe pół roku chciałabym popracować dodatkowo aby podreperować moj nadszarpnięty budżet domowy. W związku z tym powiedzcie czy miałyście lub macie do czynienia z pracą zdalną? Czy polecacie tego typu zatrudnienie? Na co warto uważać? Będę wdzieczna za wszystkie pomocne odpowiedzi.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
f4dc90dff2e2b615c19266a8122ebdaa1aaf3285_639bb50290b9a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-09-18, 07:49   #440
szymon_flis
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2019-09
Wiadomości: 2
Dot.: Praca w domu / praca chałupnicza / praca zdalna

Jak ktoś jest zainteresowany pracą, dobrze płatną polecam wejść/reklama/

Edytowane przez 21kasia21
Czas edycji: 2019-09-18 o 11:03 Powód: reklama
szymon_flis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-12-04, 09:50   #441
Katarzynaaa27
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2019-03
Wiadomości: 3
Pomysł na zarobek. Pomóżcie proszę

Witam. Postaram się jak najkrócej ale i tak przepraszam bo będzie długo. Jestem mamą prawie 6 miesięcznej córeczki. Chciałabym zacząć zajmować się czymś w domu, żeby mieć jak najwięcej czasu dla niej. Jeszcze trochę i konczy mi się macierzyński, umowę miałam do dnia porodu no i jeszcze troszke i trzeba zacząć zarabiać. Wcześniejsze moje prace to przedewszystkim gastronomia, w której bardzo lubiłam pracować ale to wiąże sie z pracą od rana do nawet późnych godzin, jakieś nocki, praca w weekendy i święta. Przez to nawet moi znajomi byli zaniedbywani i nie chce tego powtórzyć z dzieckiem wiec w taką prace już nie bedę wchodzić. Prace w biurze cięzko u nas znaleźć wszedzie po znajomościach a to by odpowiadało żeby dziecko odwieźć i odebrać ze żłobka. Praca w skepie mnie nie kręci to już ostateczność. Myślę, że czas zabrać sie za cos samemu a nóż coś z tego wyjdzie. Ale co nie wymyślę to jestem krytykowana np rzęsy, paznokcie no przecie każdy to już robi, no to może szycie jakies komplety pościeli, obrusy itp też skrytykowana przez mamę i mojego partnera, rękodzieło hmm wydaje mi się, że ciężko to potem sprzedać. Jestem osobą dokładną, pracowitą, ze wszystkiego się wywiązuje myślę że też dość uzdolnioną manualnie i kreatywną. Może macie jakies pomysly za co tu się wziąć żeby zarobić oraz żeby mnie bardziej zmotywować bo każda krytyka mnie demotywowuje. Wiadomo napewno jakieś kursy przedmna ale chciałabym juz jakis kierunek obrac i tego sie trzymać. Dziekuje z gory za odpowiedzi.
Katarzynaaa27 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-12-04, 10:10   #442
dorotka1066
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 2 668
Dot.: Pomysł na zarobek. Pomóżcie proszę

Może pieczenie ciast i tortów na zamówienie, skoro masz doświadczenie w gastronomii i zmysł artystyczny? A może coś związanego z florystyką, bukiety, wiązanki, dekoracje sal weselnych? Jeśli potrafisz szyć możesz też zająć się krawiectwem, teraz ciężko o dobrą krawcową, a wiele osób chciałoby mieć np sukienkę własnego projektu. Ja szyłam suknię ślubną u osoby prywatnej, pani dorabiała sobie w domu na szyciu.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
dorotka1066 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-12-04, 14:06   #443
megamag
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 7 488
Dot.: Pomysł na zarobek. Pomóżcie proszę

Cytat:
Napisane przez Katarzynaaa27 Pokaż wiadomość
Witam. Postaram się jak najkrócej ale i tak przepraszam bo będzie długo. Jestem mamą prawie 6 miesięcznej córeczki. Chciałabym zacząć zajmować się czymś w domu, żeby mieć jak najwięcej czasu dla niej. Jeszcze trochę i konczy mi się macierzyński, umowę miałam do dnia porodu no i jeszcze troszke i trzeba zacząć zarabiać. Wcześniejsze moje prace to przedewszystkim gastronomia, w której bardzo lubiłam pracować ale to wiąże sie z pracą od rana do nawet późnych godzin, jakieś nocki, praca w weekendy i święta. Przez to nawet moi znajomi byli zaniedbywani i nie chce tego powtórzyć z dzieckiem wiec w taką prace już nie bedę wchodzić. Prace w biurze cięzko u nas znaleźć wszedzie po znajomościach a to by odpowiadało żeby dziecko odwieźć i odebrać ze żłobka. Praca w skepie mnie nie kręci to już ostateczność. Myślę, że czas zabrać sie za cos samemu a nóż coś z tego wyjdzie. Ale co nie wymyślę to jestem krytykowana np rzęsy, paznokcie no przecie każdy to już robi, no to może szycie jakies komplety pościeli, obrusy itp też skrytykowana przez mamę i mojego partnera, rękodzieło hmm wydaje mi się, że ciężko to potem sprzedać. Jestem osobą dokładną, pracowitą, ze wszystkiego się wywiązuje myślę że też dość uzdolnioną manualnie i kreatywną. Może macie jakies pomysly za co tu się wziąć żeby zarobić oraz żeby mnie bardziej zmotywować bo każda krytyka mnie demotywowuje. Wiadomo napewno jakieś kursy przedmna ale chciałabym juz jakis kierunek obrac i tego sie trzymać. Dziekuje z gory za odpowiedzi.
Jak dla mnie to podstawowym pytanie jest tutaj właśnie co umiesz i w czym jesteś dobra. A dopóki nie spróbujesz czegoś sprzedać, to się nie dowiesz, czy się sprzeda. Te torty i ciasta na zamówienie to jest dobry pomysł. Ale weź pod uwagę, że formalnie nie wolno żadnej z tych rzeczy robić (piec tortów, sprzedawać rękodzieła czy robić paznokci) bez zarejestrowanej działalności gospodarczej. Jak ktoś na Ciebie doniesie, siądzie na Tobie skarbówka. Niestety nasze państwo nie jest łaskawe dla drobnej przedsiębiorczości.

A jeśli myślisz o jakiejś pracy na etacie i kursach, to zrób najpierw rozeznanie, na co jest popyt w Twoim regionie: https://barometrzawodow.pl/

Edytowane przez megamag
Czas edycji: 2019-12-04 o 14:07
megamag jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-12-04, 15:04   #444
Myshqa
Raczkowanie
 
Avatar Myshqa
 
Zarejestrowany: 2019-03
Wiadomości: 276
Dot.: Pomysł na zarobek. Pomóżcie proszę

Jakie masz wyksztalcenie, pracowalas gdzies typowo biurowo? Jak u ciebie z pisaniem? Bo zawsze moglabys sprobowac zdalnej pracy jako np. copywrighter. Nie musisz zakladac wlasnej dzialalnosci, masz normalna umowe z pracodawcą i stały dopływ kasy. Mozesz tez zarejestrowac sie na np. goodcontent i stamtąd brac zlecenia.
Myshqa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-12-04, 18:01   #445
tiuteraz
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2018-08
Wiadomości: 532
Dot.: Pomysł na zarobek. Pomóżcie proszę

Można prowadzić działalność bez rejestracji:

Działalność bez rejestracji od 30 kwietnia 2018 roku!
Prowadzenie niezarejestrowanej działalności dostępne jest od 30 kwietnia 2018 roku. W art. 5 ust. 1 ustawy Prawo przedsiębiorców zamieszczony został następujący zapis:

Art. 5 ust. 1 ustawy Prawo przedsiębiorców:
Nie stanowi działalności gospodarczej działalność wykonywana przez osobę fizyczną, której przychód należny z tej działalności nie przekracza w żadnym miesiącu 50% kwoty minimalnego wynagrodzenia, o którym mowa w ustawie z dnia 10 października 2002 r. o minimalnym wynagrodzeniu za pracę (Dz. U. z 2017 r. poz. 847 oraz z 2018 r. poz. …), i która w okresie ostatnich 60 miesięcy nie wykonywała działalności gospodarczej.

Nie ma możliwości skorzystania z preferencji prowadzenia firmy bez rejestracji w przypadku, gdy specyfika branży wymaga posiadania koncesji, pozwoleń lub licencji, np. działalności w zakresie przewozów lotniczych, ochrony mienia i osób czy wytwarzania, obrotu materiałami wybuchowymi, bronią i amunicją. Dodatkowo zabronione jest prowadzenie działalności niezarejestrowanej w formie spółki cywilnej.

Zwróćmy jeszcze uwagę na to, że działalność bez rejestracji to w istocie wykonywanie czynności na własny rachunek, jednak nie jest to działalność gospodarcza w rozumieniu przepisów.

Zobacz więcej: https://poradnikprzedsiebiorcy.pl/-d...ada-w-praktyce
tiuteraz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-02-09, 18:47   #446
Agamiskowiak
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-06
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 1
Smile Jakie godziny pracy najlepsze? - praca zdalna

Witajcie,

Pracowała któraś z Was zdalnie z elastycznym grafikiem? Godziny pracy 9-17 to dla mnie katorga bo nie jestem rannym ptaszkiem a wracając do domu po 17 nie miałam już siły na nic. Lubię pracować wieczorami. Ustalam właśnie swój grafik i zastanawiam się jak rozłożyć sobie 40h na cały tydzień.

Jeśli któraś z wizażanek ma jakieś doświadczenie i chcę się nim podzielić to zapraszam
Agamiskowiak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-03-21, 18:54   #447
Agata J
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2020-03
Wiadomości: 2
Dot.: Jakie godziny pracy najlepsze? - praca zdalna

Ja właśnie niedawno rozpoczęłam taką pracę Pracuję kiedy chcę, mogę na przykład jednego dnia pracować więcej, drugiego mniej i o jakich godzinach zamarzę. coś cudownego!
Agata J jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-03-22, 15:12   #448
marie_marie22
Zadomowienie
 
Avatar marie_marie22
 
Zarejestrowany: 2011-10
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 168
Dot.: Jakie godziny pracy najlepsze? - praca zdalna

Cytat:
Napisane przez Agata J Pokaż wiadomość
Ja właśnie niedawno rozpoczęłam taką pracę Pracuję kiedy chcę, mogę na przykład jednego dnia pracować więcej, drugiego mniej i o jakich godzinach zamarzę. coś cudownego!
A czym się zajmujesz jeśli to nie tajemnica?
marie_marie22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-03-22, 22:10   #449
Linka25
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: moje miasto...?
Wiadomości: 21 441
Dot.: Jakie godziny pracy najlepsze? - praca zdalna

Cytat:
Napisane przez marie_marie22 Pokaż wiadomość
A czym się zajmujesz jeśli to nie tajemnica?
Zobacz w profilu. Oriflame.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Linka25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-03-23, 11:57   #450
karola9999999
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2020-03
Wiadomości: 1
Dot.: Praca w domu

Polecam zarabianie przez internet na wypełnianiu ankiet, sama już wypłaciłam nie małą kwotę Wystarczy wejsc na stronkę /reklama/ i zacząć zrabiać. Warto

Edytowane przez 21kasia21
Czas edycji: 2020-03-24 o 14:48 Powód: reklama
karola9999999 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Praca i biznes


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-10-02 20:34:53


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:34.