Pielęgnacja loków, loczków i fal, niech się kręcą! :) Część XXII - Strona 74 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury > Włosy kręcone: pielęgnacja, fryzury, inspiracje

Notka

Włosy kręcone: pielęgnacja, fryzury, inspiracje Forum dla osób z kręconymi włosami. Rozmawiamy o stylizacji i pielęgnacji loków. Wejdź, podziel się doświadczeniem, zadaj pytanie.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2015-10-19, 20:27   #2191
iwonsia01
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 1 187
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal, niech się kręcą! :) Część XXII

Dziewczyny jakie żele teraz są na topie? No i jakiś łagodny szampon do mycia (Poza BD). Chyba muszę zmienić troszkę pielęgnację na łagodniejszą.
__________________
Dbam o włoski!
iwonsia01 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-10-19, 21:42   #2192
Klaudenc
Moderator
 
Avatar Klaudenc
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 3 203
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal, niech się kręcą! :) Część XXII

Cytat:
Napisane przez iwonsia01 Pokaż wiadomość
Dziewczyny jakie żele teraz są na topie? No i jakiś łagodny szampon do mycia (Poza BD). Chyba muszę zmienić troszkę pielęgnację na łagodniejszą.
Spróbuj sobie może schaumę kids, ma sporo gliceryny ale całkiem przyjemny do mycia
Klaudenc jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-10-20, 02:09   #2193
krolewna_smieszka
Zakorzenienie
 
Avatar krolewna_smieszka
 
Zarejestrowany: 2014-06
Lokalizacja: Seattle, WA
Wiadomości: 9 866
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal, niech się kręcą! :) Część XXII

Cytat:
Napisane przez Klaudenc Pokaż wiadomość
Akurat nie jestem pewna czy ta wersja którą masz Ty ten kwas mlekowy zawiera i jakie są inne składniki w niej bo jak wspominałam składy się różnią w każdym kraju Ja miałam już 4 odżywki z kwasem mlekowym i w sumie tylko jedna jest tak mocno nawilżająca. Chociaż ja ją muszę mieszać z ziają albo garnierem oleo, jak dam solo to potrafi mnie rozgumić ale u mnie to norma xD

A ziaje najlepiej kupować w ich firmowych sklepach, tanio i duży wybór.
U mnie Fibralogy zawiera kwas mlekowy ("lactic acid"), sprawdziłam wtedy skład, zanim napisałam, bo akurat mam ją w domu.

Wiem, że w Wawie jest sklep firmowy Ziai na Pradze, ale to mi zupełnie nie po drodze, jak jestem w Polsce. No ale będę próbować.
__________________
To nie bezsenność, to inna strefa czasowa.
krolewna_smieszka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-10-20, 08:23   #2194
Klaudenc
Moderator
 
Avatar Klaudenc
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 3 203
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal, niech się kręcą! :) Część XXII

Zobacz sobie czy nie ma więcej takich sklepów w Wawie. Ja kiedyś chciałam żeby siostra mi wysłała ziajowe kosmetyki bo sobie robiłyśmy paczki na święta, ale w Bydgoszczy nie mogła nigdzie znaleźć tych do włosów, a jak wpisałam w googlach to się okazało że są aż 3 firmowe sklepy w tym mieście. I siostra się cieszy bo też lubi kosmetyki tej firmy, a w tych firmowych są troszkę tańsze. Takze skoro w takiej dziurze jak Bydgoszcz są to możliwe że i w Wawie się coś więcej znajdzie Można też chyba kupić w niektórych drogeriach, Hebe o ile dobrze pamiętam.
Klaudenc jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-10-20, 18:03   #2195
Dorcia91
Zakorzenienie
 
Avatar Dorcia91
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Oz
Wiadomości: 3 482
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal, niech się kręcą! :) Część XXII

Cytat:
Napisane przez Klaudenc Pokaż wiadomość
Możesz podać skład tej odżywki? Bez składu ciężko ocenić
Coś wymyśliłam na panieński, zmiesząłam olej kukurydziany z alterrą granta i aloes(emo9lienty +humektanty) i było lepiej niż dotychczad jednak nie bardzo dobrze w sobotę mam weselę i chciałabym aby moje loki były pomożecie?? Już lecę ze składami
ALTERRA GRANAT I ALOES: Aqua, Alcohol*, Cetearyl Alcohol, Stearamidopropyl Dimethylamine, Glycerin, Glycine Soja Oil*, Sodium Lactate, Punica Granatum Seed Oil*, Butyrospermum Parkii Butter*, Carthamus Tinctorius Oil*, Ricinus Communis Oil*, Punica Granatum Extract*, Aloe Barbadensis Extract*, Acacia Farnesiana Extrakt*, Panthenol, Panthenyl Ethyl Ether, Lauroyl Sarcosine, Hydroxyethylcellulose, Tocopherol, Helianthus Annuus Seed Oil, Ascorbyl Palmitate, Parfum**, Linalool**, Limonene**, Geraniol**, Citronelloll**, Citral**
KALLOS CHERRY: : Aqua, Cetearyl Alcohol, Cetrimonium Chloride, Prunus Avium Seed Oil, Parfum, Citric Acid, Cyclopentasiloxane, Dimethiconol, Propylene Glycol, Benzyl Alcohol, Methylchloroisothiazolino ne, Methylisothiazolinone
KALLOS COLOR: :Aqua, Cetearyl Alcohol, Cetrimonium Chloride, Linum Usitatissimum Seed Oil, Citric Acid, Benzophenone-3, Propylene Glycol, ParFum, Benzyl Alcohol, Methylchloroisothiazolino ne, Methylisothiazolinone.
ODŻYWKA ISANA PURE LOCKEN:Aqua, Cetearyl Alcohol, Propylene Glycol, Quaternium-87, Hydroxyethylcellulose, Behentrimonium Chloride, Distearoylethyl Hydroxyethylmonium Methosulfate, Polyquaternium-44, Polyquaternium-16, Panthenol, Quartz Powder, Parfum, Stearamidopropyl Dimethylamine, Glycerin, Xanthan Gum, Citric Acid, Lactic Acid, Hexyl Cinnamal, Limonene, Linalool, Ethylhexylglycerin, Isopropyl Alcohol, Potassium Sorbate, Sodium Benzoate, Phenoxyethanol, Benzoic Acid, Dehydroacetic Acid
ODŻYWKA YVES ROCHER ODBUDOWUJĄCA Z JOJOBA:Aqua, Cetyl Alcohol, Stearyl Alcohol, Behentrimonium Chloride, Simmondsia Chinensis (Jojoba) Seed Oil, Prunus Amygdalus Dulcis (Sweet Almond) Oil, Isopropyl Alcohol, Sodium Benzoate, Parfum, Guar Hydroxypropyltrimonium Chloride, Citric Acid, Panthenol.
ODŻYWKA BEZ SPŁUKIWANIA LNIANA FARMONY:Aqua (Water), Glycerin, Cetyl Alcohol, Behentrimonium Chloride, Cetrimonium Chloride, Propylene Glycol, Linum Usitatissimum (Linseed) Seed Extract, Inulin, Lauryldimonium Hydroxypropyl Hydrolyzed Wheat Protein, Lauryldimonium Hydroxypropyl Hydrolyzed Wheat Starch, Hydrolyzed Keratin, Ceramide 3, Milk Lipids, Lactic Acid, Xanthan Gum, Disodium EDTA,
Diazolidinyl Urea, Iodopropynyl Butylcarbamate, Parfum (Fragrance), Hexyl Cinnamal, Butylphenyl Methylpropional.
ŻEL- GEL STYLE EUROCOSMETICS: Aqua, Carbomer Panthenol,PEG-25 PABA, Parfum, PEG-40 HYGROGENATED Castrol Oil, Triethalonamine, VP/VA Copolymer, Methylchloroisothiazolino ne, Methylisothiazolinone, Propylene Glycol, Benzyl Benzoate, Liminene, Linalool Cl42080, Cl 19140, Cl16255


Pomożecie??
W załączniku moje włosy
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: png 1.png (467,1 KB, 53 załadowań)
__________________
Moje 3 miłości:
MB
IS


Mój blog KLIK
Dorcia91 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-10-20, 18:14   #2196
201708250935
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 2 597
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal, niech się kręcą! :) Część XXII

Cytat:
Napisane przez Dorcia91 Pokaż wiadomość
Coś wymyśliłam na panieński, zmiesząłam olej kukurydziany z alterrą granta i aloes(emo9lienty +humektanty) i było lepiej niż dotychczad jednak nie bardzo dobrze w sobotę mam weselę i chciałabym aby moje loki były pomożecie?? Już lecę ze składami
ALTERRA GRANAT I ALOES: Aqua, Alcohol*, Cetearyl Alcohol, Stearamidopropyl Dimethylamine, Glycerin, Glycine Soja Oil*, Sodium Lactate, Punica Granatum Seed Oil*, Butyrospermum Parkii Butter*, Carthamus Tinctorius Oil*, Ricinus Communis Oil*, Punica Granatum Extract*, Aloe Barbadensis Extract*, Acacia Farnesiana Extrakt*, Panthenol, Panthenyl Ethyl Ether, Lauroyl Sarcosine, Hydroxyethylcellulose, Tocopherol, Helianthus Annuus Seed Oil, Ascorbyl Palmitate, Parfum**, Linalool**, Limonene**, Geraniol**, Citronelloll**, Citral**
KALLOS CHERRY: : Aqua, Cetearyl Alcohol, Cetrimonium Chloride, Prunus Avium Seed Oil, Parfum, Citric Acid, Cyclopentasiloxane, Dimethiconol, Propylene Glycol, Benzyl Alcohol, Methylchloroisothiazolino ne, Methylisothiazolinone
KALLOS COLOR: :Aqua, Cetearyl Alcohol, Cetrimonium Chloride, Linum Usitatissimum Seed Oil, Citric Acid, Benzophenone-3, Propylene Glycol, ParFum, Benzyl Alcohol, Methylchloroisothiazolino ne, Methylisothiazolinone.
ODŻYWKA ISANA PURE LOCKEN:Aqua, Cetearyl Alcohol, Propylene Glycol, Quaternium-87, Hydroxyethylcellulose, Behentrimonium Chloride, Distearoylethyl Hydroxyethylmonium Methosulfate, Polyquaternium-44, Polyquaternium-16, Panthenol, Quartz Powder, Parfum, Stearamidopropyl Dimethylamine, Glycerin, Xanthan Gum, Citric Acid, Lactic Acid, Hexyl Cinnamal, Limonene, Linalool, Ethylhexylglycerin, Isopropyl Alcohol, Potassium Sorbate, Sodium Benzoate, Phenoxyethanol, Benzoic Acid, Dehydroacetic Acid
ODŻYWKA YVES ROCHER ODBUDOWUJĄCA Z JOJOBA:Aqua, Cetyl Alcohol, Stearyl Alcohol, Behentrimonium Chloride, Simmondsia Chinensis (Jojoba) Seed Oil, Prunus Amygdalus Dulcis (Sweet Almond) Oil, Isopropyl Alcohol, Sodium Benzoate, Parfum, Guar Hydroxypropyltrimonium Chloride, Citric Acid, Panthenol.
ODŻYWKA BEZ SPŁUKIWANIA LNIANA FARMONY:Aqua (Water), Glycerin, Cetyl Alcohol, Behentrimonium Chloride, Cetrimonium Chloride, Propylene Glycol, Linum Usitatissimum (Linseed) Seed Extract, Inulin, Lauryldimonium Hydroxypropyl Hydrolyzed Wheat Protein, Lauryldimonium Hydroxypropyl Hydrolyzed Wheat Starch, Hydrolyzed Keratin, Ceramide 3, Milk Lipids, Lactic Acid, Xanthan Gum, Disodium EDTA,
Diazolidinyl Urea, Iodopropynyl Butylcarbamate, Parfum (Fragrance), Hexyl Cinnamal, Butylphenyl Methylpropional.
ŻEL- GEL STYLE EUROCOSMETICS: Aqua, Carbomer Panthenol,PEG-25 PABA, Parfum, PEG-40 HYGROGENATED Castrol Oil, Triethalonamine, VP/VA Copolymer, Methylchloroisothiazolino ne, Methylisothiazolinone, Propylene Glycol, Benzyl Benzoate, Liminene, Linalool Cl42080, Cl 19140, Cl16255


Pomożecie??
W załączniku moje włosy
jesli to nie sa ladne wlosy to ja nie wiem, one sa piekne! idealne wrecz!
201708250935 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-10-20, 18:27   #2197
Dorcia91
Zakorzenienie
 
Avatar Dorcia91
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Oz
Wiadomości: 3 482
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal, niech się kręcą! :) Część XXII

Cytat:
Napisane przez nagomiko Pokaż wiadomość
jesli to nie sa ladne wlosy to ja nie wiem, one sa piekne! idealne wrecz!

nagomiko
dziękuję tylko że one takie są w mieszkaniu wychodzę na zewnątrz i mam jeden wielki puch i rozprost a czeka mnie 1,5 h podróż pociagiem i trochę naprzebywam w sobotę na zewnątrz i wtedy mi z nich nic nie zostanie
__________________
Moje 3 miłości:
MB
IS


Mój blog KLIK
Dorcia91 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-10-20, 18:44   #2198
201708250935
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 2 597
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal, niech się kręcą! :) Część XXII

Cytat:
Napisane przez Dorcia91 Pokaż wiadomość

nagomiko
dziękuję tylko że one takie są w mieszkaniu wychodzę na zewnątrz i mam jeden wielki puch i rozprost a czeka mnie 1,5 h podróż pociagiem i trochę naprzebywam w sobotę na zewnątrz i wtedy mi z nich nic nie zostanie
czesc z nich schowaj pod kolnierz, czesc pod czapke
prostowac sie moga od ciezaru wlasnego sprobuj bardziej w humektanty niz w emolienty celowac czyli kallos cherry albo color i ew silikony na to
201708250935 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-10-20, 20:01   #2199
Klaudenc
Moderator
 
Avatar Klaudenc
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 3 203
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal, niech się kręcą! :) Część XXII

Cytat:
Napisane przez nagomiko Pokaż wiadomość
czesc z nich schowaj pod kolnierz, czesc pod czapke
prostowac sie moga od ciezaru wlasnego sprobuj bardziej w humektanty niz w emolienty celowac czyli kallos cherry albo color i ew silikony na to
Te akurat są emolientowe ale ogólnie zanim będzie ta sobota to sobie warto spróbować pielęgnację złożoną czyli mycie, następnie nałożenie czegoś humektantowego (Isana będzie dobra) na 10 minut, spłukanie i nałożenie na kolejne 10 minut czegoś emolientowego (któryś z kallosów który wymieniła nagomiko będzie dobry). Jak się sprawdzi to na takie ważne wyjście będzie jak znalazł, włosy powinny się mniej puszyć.
Klaudenc jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-10-20, 20:36   #2200
201708250935
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 2 597
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal, niech się kręcą! :) Część XXII

Cytat:
Napisane przez Klaudenc Pokaż wiadomość
Te akurat są emolientowe ale ogólnie zanim będzie ta sobota to sobie warto spróbować pielęgnację złożoną czyli mycie, następnie nałożenie czegoś humektantowego (Isana będzie dobra) na 10 minut, spłukanie i nałożenie na kolejne 10 minut czegoś emolientowego (któryś z kallosów który wymieniła nagomiko będzie dobry). Jak się sprawdzi to na takie ważne wyjście będzie jak znalazł, włosy powinny się mniej puszyć.
a to sorka D nie ogarniam najwyrazniej
201708250935 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-10-20, 20:59   #2201
Dorcia91
Zakorzenienie
 
Avatar Dorcia91
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Oz
Wiadomości: 3 482
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal, niech się kręcą! :) Część XXII

klaudenc, nagomiko dzięki
a jak z odzywką b/s dawać ją?? I jak z żelem, skłąd jest ok?
__________________
Moje 3 miłości:
MB
IS


Mój blog KLIK
Dorcia91 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-10-21, 16:30   #2202
Agnes93
Raczkowanie
 
Avatar Agnes93
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 176
Wyślij wiadomość przez MSN do Agnes93
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal, niech się kręcą! :) Część XXII

Dziewczyny wracam na forum po długiej przerwie i niestety z problemem mojej pielęgnacji już mineły 2lata i byłoby wszystko ok jakby nie swędząca skóra głowy od tego czasu (skutecznie ją ignorowałam). Później miałam prawie że łuskę w 2 miejscach też dość długo i włosy mi strasznie wypadały. W zeszłym tygodniu byłam w końcu u dermatologa i... mam łojotokowe zapalenie skóry głowy ;( z tego co czytałam bardzo się lubi wracać więc pasowałoby jakoś zmienić pielęgnację.... Z tego co gdzieś znalazłam to podobno szampony z SLSem bardziej tą skórę oczyszczają przez co się to dziadostwo tak nie rozwija. Narazie mam Stieprox od dermatolog ale nie wiem co dalej.... Zastanawiam się nad jakimś prostym szamponem z SLSem (ziołowy przeciwłupieżowy np.?) na skórę i jakiś łagodniejszy na długość... Co o tym myślicie? Ma któraś z Was podobny problem? pomóżcie
__________________
"Przeciwności, z którymi musimy się zmierzyć, często sprawiają, że stajemy się silniejsi. A to, co dziś wydaje się stratą, jutro może okazać się zyskiem"
Zapisz
Agnes93 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-10-21, 17:09   #2203
myszka2020
Zakorzenienie
 
Avatar myszka2020
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 4 099
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal, niech się kręcą! :) Część XXII

Cytat:
Napisane przez iwonsia01 Pokaż wiadomość
Dziewczyny jakie żele teraz są na topie? No i jakiś łagodny szampon do mycia (Poza BD). Chyba muszę zmienić troszkę pielęgnację na łagodniejszą.
Właśnie mamy teraz problem z żelami
A co do myjadła - jeśli używasz oblepiaczy i silikonów, to mogę polecić świetny szampon biolaven - z tym, że ona ma proteinki Albo standardowo lubiany przeze mnie hipp.

Cytat:
Napisane przez Dorcia91 Pokaż wiadomość
Coś wymyśliłam na panieński, zmiesząłam olej kukurydziany z alterrą granta i aloes(emo9lienty +humektanty) i było lepiej niż dotychczad jednak nie bardzo dobrze w sobotę mam weselę i chciałabym aby moje loki były pomożecie?? Już lecę ze składami
ALTERRA GRANAT I ALOES: Aqua, Alcohol*, Cetearyl Alcohol, Stearamidopropyl Dimethylamine, Glycerin, Glycine Soja Oil*, Sodium Lactate, Punica Granatum Seed Oil*, Butyrospermum Parkii Butter*, Carthamus Tinctorius Oil*, Ricinus Communis Oil*, Punica Granatum Extract*, Aloe Barbadensis Extract*, Acacia Farnesiana Extrakt*, Panthenol, Panthenyl Ethyl Ether, Lauroyl Sarcosine, Hydroxyethylcellulose, Tocopherol, Helianthus Annuus Seed Oil, Ascorbyl Palmitate, Parfum**, Linalool**, Limonene**, Geraniol**, Citronelloll**, Citral**
KALLOS CHERRY: : Aqua, Cetearyl Alcohol, Cetrimonium Chloride, Prunus Avium Seed Oil, Parfum, Citric Acid, Cyclopentasiloxane, Dimethiconol, Propylene Glycol, Benzyl Alcohol, Methylchloroisothiazolino ne, Methylisothiazolinone
KALLOS COLOR: :Aqua, Cetearyl Alcohol, Cetrimonium Chloride, Linum Usitatissimum Seed Oil, Citric Acid, Benzophenone-3, Propylene Glycol, ParFum, Benzyl Alcohol, Methylchloroisothiazolino ne, Methylisothiazolinone.
ODŻYWKA ISANA PURE LOCKEN:Aqua, Cetearyl Alcohol, Propylene Glycol, Quaternium-87, Hydroxyethylcellulose, Behentrimonium Chloride, Distearoylethyl Hydroxyethylmonium Methosulfate, Polyquaternium-44, Polyquaternium-16, Panthenol, Quartz Powder, Parfum, Stearamidopropyl Dimethylamine, Glycerin, Xanthan Gum, Citric Acid, Lactic Acid, Hexyl Cinnamal, Limonene, Linalool, Ethylhexylglycerin, Isopropyl Alcohol, Potassium Sorbate, Sodium Benzoate, Phenoxyethanol, Benzoic Acid, Dehydroacetic Acid
ODŻYWKA YVES ROCHER ODBUDOWUJĄCA Z JOJOBA:Aqua, Cetyl Alcohol, Stearyl Alcohol, Behentrimonium Chloride, Simmondsia Chinensis (Jojoba) Seed Oil, Prunus Amygdalus Dulcis (Sweet Almond) Oil, Isopropyl Alcohol, Sodium Benzoate, Parfum, Guar Hydroxypropyltrimonium Chloride, Citric Acid, Panthenol.
ODŻYWKA BEZ SPŁUKIWANIA LNIANA FARMONY:Aqua (Water), Glycerin, Cetyl Alcohol, Behentrimonium Chloride, Cetrimonium Chloride, Propylene Glycol, Linum Usitatissimum (Linseed) Seed Extract, Inulin, Lauryldimonium Hydroxypropyl Hydrolyzed Wheat Protein, Lauryldimonium Hydroxypropyl Hydrolyzed Wheat Starch, Hydrolyzed Keratin, Ceramide 3, Milk Lipids, Lactic Acid, Xanthan Gum, Disodium EDTA,
Diazolidinyl Urea, Iodopropynyl Butylcarbamate, Parfum (Fragrance), Hexyl Cinnamal, Butylphenyl Methylpropional.
ŻEL- GEL STYLE EUROCOSMETICS: Aqua, Carbomer Panthenol,PEG-25 PABA, Parfum, PEG-40 HYGROGENATED Castrol Oil, Triethalonamine, VP/VA Copolymer, Methylchloroisothiazolino ne, Methylisothiazolinone, Propylene Glycol, Benzyl Benzoate, Liminene, Linalool Cl42080, Cl 19140, Cl16255


Pomożecie??
W załączniku moje włosy
Jakie cudne włosy, jakie długie
Alterra z granatem może puszyć (alkohol + gliceryna)

Cytat:
Napisane przez Dorcia91 Pokaż wiadomość
klaudenc, nagomiko dzięki
a jak z odzywką b/s dawać ją?? I jak z żelem, skłąd jest ok?
Lubię tę odżywkę farmony, ale nie w taką pogodę - ma bardzo wysoko glicerynę i mnie na bank by spuszyła- choć u Ciebie może się sprawdzić.
Żel jest ok, choć mnie żele z panthenolem przed zapachem lubią puszyć w jesienno-zimową pogodę. No ale to wszystko jak mówię od włosów zależy

Cytat:
Napisane przez Agnes93 Pokaż wiadomość
Dziewczyny wracam na forum po długiej przerwie i niestety z problemem mojej pielęgnacji już mineły 2lata i byłoby wszystko ok jakby nie swędząca skóra głowy od tego czasu (skutecznie ją ignorowałam). Później miałam prawie że łuskę w 2 miejscach też dość długo i włosy mi strasznie wypadały. W zeszłym tygodniu byłam w końcu u dermatologa i... mam łojotokowe zapalenie skóry głowy ;( z tego co czytałam bardzo się lubi wracać więc pasowałoby jakoś zmienić pielęgnację.... Z tego co gdzieś znalazłam to podobno szampony z SLSem bardziej tą skórę oczyszczają przez co się to dziadostwo tak nie rozwija. Narazie mam Stieprox od dermatolog ale nie wiem co dalej.... Zastanawiam się nad jakimś prostym szamponem z SLSem (ziołowy przeciwłupieżowy np.?) na skórę i jakiś łagodniejszy na długość... Co o tym myślicie? Ma któraś z Was podobny problem? pomóżcie
Oj, trzymam kciuki, że przejdzie to dziadostwo
Mam wrażliwą skórę głowy i delikatny i fajny jest dla mnie szampon do włosów suchych z fitomedu - chwaliła go też nasza Eloe. Ładnie nawilżający i dość łagodny z SLS jest szampon z mocznikiem z isany, ale nie wiem, czy by Cię nie podrażnił. Dużo osób go jednak chwali


Postanowiłam pougniatać dziś chwilkę włosy i wysuszyć z dyfuzorem - trochę się kręcą, chociaż tył standardowo prawie prosty Dałam też chyba za mało żelu, bo dosłownie groszek. Jutro próba z glutkiem lnianym Na zdjęciu jeszcze lekko wilgotne.
myszka2020 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-10-21, 17:53   #2204
Klaudenc
Moderator
 
Avatar Klaudenc
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 3 203
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal, niech się kręcą! :) Część XXII

Cytat:
Napisane przez Agnes93 Pokaż wiadomość
Dziewczyny wracam na forum po długiej przerwie i niestety z problemem mojej pielęgnacji już mineły 2lata i byłoby wszystko ok jakby nie swędząca skóra głowy od tego czasu (skutecznie ją ignorowałam). Później miałam prawie że łuskę w 2 miejscach też dość długo i włosy mi strasznie wypadały. W zeszłym tygodniu byłam w końcu u dermatologa i... mam łojotokowe zapalenie skóry głowy ;( z tego co czytałam bardzo się lubi wracać więc pasowałoby jakoś zmienić pielęgnację.... Z tego co gdzieś znalazłam to podobno szampony z SLSem bardziej tą skórę oczyszczają przez co się to dziadostwo tak nie rozwija. Narazie mam Stieprox od dermatolog ale nie wiem co dalej.... Zastanawiam się nad jakimś prostym szamponem z SLSem (ziołowy przeciwłupieżowy np.?) na skórę i jakiś łagodniejszy na długość... Co o tym myślicie? Ma któraś z Was podobny problem? pomóżcie
Moim zdaniem warte uwagi są szampony Seboradin, tylko one są drogie. Możesz też poszukać jakiegoś szamponu z kwasem salicylowym. Mój tż takiego używa bo jemu się strasznie przetłuszczają włosy i wręcz taka łuska robi mu się na głowie, nie wiem co to jest dokładnie bo nie badał tego ale ma taki szampon (niedostępny w Polsce) i jest skuteczny.
http://www.wiedzmabloguje.com
zerknij też sobie na tego bloga, wiem że tam były polecane różne myjadła dla problematycznej skóry głowy
Klaudenc jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-10-21, 19:10   #2205
Agnes93
Raczkowanie
 
Avatar Agnes93
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 176
Wyślij wiadomość przez MSN do Agnes93
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal, niech się kręcą! :) Część XXII

Czyli skórę teraz oddzielić od włosów w pielęgnacji? Bo znowu ja mam przetłuszczone ale tylko z 5cm od skóry dalej mam suche włosy. Nie chce sobie siana zrobić
__________________
"Przeciwności, z którymi musimy się zmierzyć, często sprawiają, że stajemy się silniejsi. A to, co dziś wydaje się stratą, jutro może okazać się zyskiem"
Zapisz
Agnes93 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-10-21, 21:15   #2206
Klaudenc
Moderator
 
Avatar Klaudenc
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 3 203
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal, niech się kręcą! :) Część XXII

No to nie każdy sls przesusza, ja używam regularnie i nie przesuszają mi włosów
Klaudenc jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-10-21, 21:37   #2207
sandra1515
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 889
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal, niech się kręcą! :) Część XXII

Cytat:
Napisane przez Klaudenc Pokaż wiadomość
Też wmasowuję w całość włosów, ale to działa zabezpieczająco i jak ktoś nie ma dużych wymagań tak jak ja to będzie zadowolony bez używania dodatkowego serum na końce. Mnie się końce wcale nie rozdwajają, mimo że od zawsze mam bardzo porowate włosy i nawet bez silikonów nic się nie dzieje
Z Ziaji obecnie używam czerwonej maski kolor, odżywki intensywne wygładzanie jedwab i odżywki z ceramidami. Miałam też szampon, ale był bardzo kiepski. No i jeszcze próbowałam ziaję kakaową, maskę ale nic nie robiła z włosami. Chcę jeszcze spróbować pozostałe maski, pewnie zrobię zamówienie na koniec tego miesiąca bo wykończyłam odżywki i tylko troszkę maski mi zostało. Śmiało jednak mogę powiedzieć, że te ziajowe kosmetyki to najlepsze jakie miałam.
Zazdroszczę bo mi sama odżywka b/s na końce nie wystarczy co ścięcie chwila moment i same kropki i rozdwojenia ja cały czas używam tego jedwabiu i mi pasuje nic złego się nie dzieje szukam tylko jakiegoś dobrego żelu do loków teraz wróciłam do kremu do loków loreal hollywood waves "syrenie fale"skład zapewne śmieciowy ale dzisiaj miałam po nim śliczne loczki więc od czasu do czasu można jakbyś miała doradzić bo rycyny nie lubię to kupiłabyś ta maskę fioletową czy ceramidową z ziaji? ta niebieska czy tam granatowa kupiłabym coś mim, że mam niezłe zapasy ale za takie grosze to myślę, że warto się skusić
dzisiaj umyłam włosy kallosem aloe zamiast pottersem na to kallos blueberry, odżywka z ceramidami ziaji i wspomniany krem włosy marzenie mimo deszczu i wilgoci chyba już wiem w jaki sposób wykorzystam tego kallosa oczywiście nie codziennie bo jakoś tak miałam wrażenie, że mi nie spasował
sandra1515 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-10-21, 21:56   #2208
Klaudenc
Moderator
 
Avatar Klaudenc
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 3 203
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal, niech się kręcą! :) Część XXII

Gdybym miała wybierać pod siebie to bym kupiła maskę z ziaji fioletową z jedwabiem bo uwielbiam odżywkę z tej serii (i jestem uzależniona od zapachu). Ale to jako pewniak, jednak jako ciekawostkę chętnie bym też spróbowała tej z ceramidami bo ma bardzo nietypowy skład, a nietypowe kosmetyki to coś co lubię Jednak jakbym miała komuś polecić to nie wiem bo nie mam pojęcia jak działaja ceramidy, ta wygładzająca ma dość bezpieczny skład.
Klaudenc jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-10-21, 22:13   #2209
sandra1515
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 889
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal, niech się kręcą! :) Część XXII

Cytat:
Napisane przez Klaudenc Pokaż wiadomość
Gdybym miała wybierać pod siebie to bym kupiła maskę z ziaji fioletową z jedwabiem bo uwielbiam odżywkę z tej serii (i jestem uzależniona od zapachu). Ale to jako pewniak, jednak jako ciekawostkę chętnie bym też spróbowała tej z ceramidami bo ma bardzo nietypowy skład, a nietypowe kosmetyki to coś co lubię Jednak jakbym miała komuś polecić to nie wiem bo nie mam pojęcia jak działaja ceramidy, ta wygładzająca ma dość bezpieczny skład.
Ja chyba też się skuszę na te dwie dziękuję za odpowiedź
sandra1515 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-10-22, 08:40   #2210
margitta
Zakorzenienie
 
Avatar margitta
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 7 482
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal, niech się kręcą! :) Część XXII

Cytat:
Napisane przez myszka2020 Pokaż wiadomość
Właśnie mamy teraz problem z żelami
ja też mam właśnie problem z żelem Używałam już 5-6, z czego trzy wylądowały w koszu, a pozostałe i tak się nie sprawdziły.
__________________
Bo reszta nie jest milczeniem, ale należy do nas
Boję się ludzi bez poczucia humoru
margitta jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-10-22, 17:37   #2211
Dorcia91
Zakorzenienie
 
Avatar Dorcia91
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Oz
Wiadomości: 3 482
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal, niech się kręcą! :) Część XXII

dziś jechałam w delegację, wypróbowałam Twoją poradę Kludenc i miałam jeden wielki puch co mogę zmienić? Wesele już w sobotę
__________________
Moje 3 miłości:
MB
IS


Mój blog KLIK
Dorcia91 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-10-22, 19:26   #2212
april_20
Zadomowienie
 
Avatar april_20
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 1 018
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal, niech się kręcą! :) Część XXII

Czy ten szampon jest zgodny z CG? https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,7...hampooing.html
__________________
10.12.2014- aparatka (dół i góra- kosmetyczny)
april_20 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-10-24, 18:10   #2213
szajbusek0099
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Rz-ów
Wiadomości: 46
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal, niech się kręcą! :) Część XXII

Czy glicerynę płyn 86 % można w jakiś sposób wykorzystać w pielęgnacji włosów kręconych?
szajbusek0099 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-10-25, 02:35   #2214
SceneQueene
Zakorzenienie
 
Avatar SceneQueene
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie
Wiadomości: 19 655
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal, niech się kręcą! :) Część XXII

Cytat:
Napisane przez sandra1515 Pokaż wiadomość
Witam
Ścięłam kawał włosów chyba wszystkie zniszczone i zaczął się kolejny problem tak mi się od spodu plątają włosy, że masakra a nie noszę naszyjników od czego to od kurtki, szalika ? co z tym zrobić? zabezpieczam je jedwabiem CHI (końcówki) i odżywką bs ale to nic nie pomaga masa kołtunów stosuje maski z sylikonami a i tak to też nic nie daje

Boje się straciłam tyle na długości, pielęgnuje aby były zdrowe a tu zaraz będą jeszcze bardziej zniszczone przez te supły których nie idzie rozczesać
A jak spisz? Jak mam włosy rozpuszczone do snu to mam ten sam problem.

Wysłane poprzez Sony Xperia Z2.
__________________
Każdy problem da się rozwiązać, o ile ma się odpowiednio duży plastikowy worek.

OkiemJulii
FB
Insta
FAQ1 - Jak szybko zapuścić włosy?
FAQ2- dekoloryzacja, kąpiel rozjaśniająca, likwidacja odcieni, numery farb
SceneQueene jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-10-25, 08:45   #2215
sandrek
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2014-07
Lokalizacja: wielkopolskie
Wiadomości: 5 555
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal, niech się kręcą! :) Część XXII

Nienawidzę tej pory roku właśnie za te plątanie włosów. :x
sandrek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-10-25, 10:46   #2216
iwonsia01
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 1 187
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal, niech się kręcą! :) Część XXII

Ehhh wczoraj byłam na robieniu odrostu u fryzjera i dowiedziałam się, że mam podrażnioną skórę głowy Nie wiem coz tym zrobić, jest czerwona (w sumie zawsze była) z suchymi płatkami.Jak powinnam ją zacząć nawilżać? Z czego zrezygnować? Pierwsze co, zmienię szampon na Myszki Hipp. Czy mycie balsamem Pottersem coś da? Najgorsze, że mam jeszcze dużo masek i odżywek na stanie a szkoda mi je wywalić (aktualnie: maska shea z Bingo, maska z Natur Vital aloesowa, maska Garniera Goodbye damaged, odżywka fioletowa z Gliss Kur, odżywka z Elseve złota -końcówka, odżywka Ganier Karite, odżywka w sprayu Gliss Kur ) ehhhhhhhhhhhhhhh smutno mi
__________________
Dbam o włoski!
iwonsia01 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-10-25, 11:32   #2217
Klaudenc
Moderator
 
Avatar Klaudenc
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 3 203
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal, niech się kręcą! :) Część XXII

Iwonsia, odstaw szampony z dużą zawartością soli i perfum. Maska naturvital na skórę głowy będzie dobra Odżywek i masek nie musisz wywalać, wystarczy nie kłaść ich na skórę głowy. Z szamponów możesz spróbować Seboradin, Ziaję, Johnsons Baby, Pilomax. Dobry może się też okazać jakiś szampon z aloesem i nakładanie+masaż olejem przed myciem żeby rozmiękczył suchy naskórek. Jak skóra będzie mniej podrażniona to wtedy możesz speelingować.
Klaudenc jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-10-25, 11:43   #2218
karllii
Raczkowanie
 
Avatar karllii
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 353
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal, niech się kręcą! :) Część XXII

Klaudenc, probowalam zakwaszania, co prawda plukanka octowa, i uzylam fibralogy (miala w skladzie lactic acid) i bylo duzo lepiej, tylko..wlosy dawaly octem. Po jablkowym tez beda smierdziec? Nigdy takiego nie uzywalam, wiec nie wiem jak to z nim jest
Dorwalam ziaje z ceramidami odzywke, umylam na wieczor, wloski fajniutkie, ale dzisiaj po wstaniu koszmar, pewnie przez spanie w rozpuszczonych. Dziwne, bo maska filetowa z jedwabiem nie podeszla mi. Musze dorwac reszte odzywek, cena super u mnie 3 zeta
karllii jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-10-25, 11:44   #2219
iwonsia01
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 1 187
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal, niech się kręcą! :) Część XXII

Cytat:
Napisane przez Klaudenc Pokaż wiadomość
Iwonsia, odstaw szampony z dużą zawartością soli i perfum. Maska naturvital na skórę głowy będzie dobra Odżywek i masek nie musisz wywalać, wystarczy nie kłaść ich na skórę głowy. Z szamponów możesz spróbować Seboradin, Ziaję, Johnsons Baby, Pilomax. Dobry może się też okazać jakiś szampon z aloesem i nakładanie+masaż olejem przed myciem żeby rozmiękczył suchy naskórek. Jak skóra będzie mniej podrażniona to wtedy możesz speelingować.
A jak się robi taki peeling? Na głowie jeszcze nigdy nie testowałam;P
__________________
Dbam o włoski!
iwonsia01 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-10-25, 13:18   #2220
Klaudenc
Moderator
 
Avatar Klaudenc
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 3 203
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal, niech się kręcą! :) Część XXII

Cytat:
Napisane przez karllii Pokaż wiadomość
Klaudenc, probowalam zakwaszania, co prawda plukanka octowa, i uzylam fibralogy (miala w skladzie lactic acid) i bylo duzo lepiej, tylko..wlosy dawaly octem. Po jablkowym tez beda smierdziec? Nigdy takiego nie uzywalam, wiec nie wiem jak to z nim jest
Dorwalam ziaje z ceramidami odzywke, umylam na wieczor, wloski fajniutkie, ale dzisiaj po wstaniu koszmar, pewnie przez spanie w rozpuszczonych. Dziwne, bo maska filetowa z jedwabiem nie podeszla mi. Musze dorwac reszte odzywek, cena super u mnie 3 zeta
To akurat nic dziwnego, fioletowa ziaja ma zupełnie inny skład niż ta z ceramidami także ich działanie jest różne.

iwonsia - wygooglaj peeling skóry głowy, znajdziesz bardzo dużo przepisów i sposobów jak to wykonać
Klaudenc jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Włosy kręcone: pielęgnacja, fryzury, inspiracje


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-07-03 12:42:22


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:47.