Mam 22 lata i nic nie osiągnęłam. - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Szkoła i edukacja

Notka

Szkoła i edukacja Szkoła i edukacja, to forum dla osób, które chcą się uczyć. Tu dowiesz się wszystkiego o szkołach, uczelniach, kursach. Na forum NIE odrabiamy prac domowych!

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2020-06-01, 18:52   #1
Meidx3
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2019-02
Wiadomości: 77

Mam 22 lata i nic nie osiągnęłam.


W domu jakoś tak zawsze brakowało pieniędzy. Często nie miałam nawet na picie do szkoły i szłam bez, o wydatkach takich jak sklepik szkolny raz na jakiś czas. Mając nie pamiętam już ile ok 16-18 lat zachorowałam na depresję, zawaliłam przez to szkołę. Później jednak chciałam wszystko naprawić więc uczyłam się dalej... Aż doszłam do wniosku że kucharz to nie dla mnie. Na studia nie miałam pieniędzy, a ja jestem taką osobą która nie da rady połączyć pracy z nauką, na jakiś kierunek typu adwokat czy po prostu wyższej rangi moi rodzice nie mieli by pieniędzy. Potem stwierdziłam, że pójdę do liceum zaocznego ale pracując na pełen etat i to było mi ciężko połączyć, miałam same 3... Byle by zdać bo często pracowałam na nocki więc jak schodziłam o 6 to spać, zająć się psem itd. i brakowało mi czasu na naukę, bo weekendu nie miałam wolnego tylko szkola. Rzuciłam naukę i wyjechałam za granicę bo nie miałam za bardzo pieniędzy, mieszkałam u ojca/matki, którzy nie chcieli mi pomagać. I tu właśnie się zaczynają schody, że nie mam wykształcenia. Mam swoje pasje, chciałabym mieć może w przyszłości sklep internetowy albo być stylistką paznokci (mam kurs) ale no właśnie też na 100% nie jestem pewna. Wiem że nie jestem obecnie zadowolona z mojego życia. Znam język Angielski ale w tych czasach to jest bardzo powszechne, na poziomie komunikatywnym ale chcę dążyć do poziomu płynnego, znać więcej słów itd. zwrotów... Bo często jak czytam grupy czy książki to jest tam dużo nowych słów. Tak samo uczę się Niderlandzkiego. I do sedna... Ludzi którzy znają języki jest tu multum, z fachem, doświadczeniem. Ja przez czas od wyjazdu pracowałam Bardzo dużo nierzadko po 12 h. I mam wrażenie że już nic w życiu nie osiągne a raczej się boję. Chciałabym iść do szkoły ale nie ma szansy że polacze pracę na pełen etat ze szkołą a chciałbym. Przez to że dużo pracuję i pracowałam nie miałam czasu na naukę języka a wiadomo z tym są większe szanse na znalezienie pracy, takiej po 8 h.

Suma summarum jestem niezadowolona z mojego życia i jakoś kiepsko mi to idzie.

Po części to też moja wina że nie skończyłam szkoły i czuję się z tym źle. Chciałabym mieć.jakies wykształcenie, kierunek... Kompletnie nie wiem co mam zrobić ze swoim życiem... W jakim kierunku iść, od czego zacząć, od czego nie... Do Polski nie mam dokąd wrócić, poznałam tu partnera i też było by mi ciężko go zostawić.
Meidx3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-08-28, 15:55   #2
OlgaaPiekar
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2020-08
Wiadomości: 10
Dot.: Mam 22 lata i nic nie osiągnęłam.

Cytat:
Napisane przez Meidx3 Pokaż wiadomość
W domu jakoś tak zawsze brakowało pieniędzy. Często nie miałam nawet na picie do szkoły i szłam bez, o wydatkach takich jak sklepik szkolny raz na jakiś czas. Mając nie pamiętam już ile ok 16-18 lat zachorowałam na depresję, zawaliłam przez to szkołę. Później jednak chciałam wszystko naprawić więc uczyłam się dalej... Aż doszłam do wniosku że kucharz to nie dla mnie. Na studia nie miałam pieniędzy, a ja jestem taką osobą która nie da rady połączyć pracy z nauką, na jakiś kierunek typu adwokat czy po prostu wyższej rangi moi rodzice nie mieli by pieniędzy. Potem stwierdziłam, że pójdę do liceum zaocznego ale pracując na pełen etat i to było mi ciężko połączyć, miałam same 3... Byle by zdać bo często pracowałam na nocki więc jak schodziłam o 6 to spać, zająć się psem itd. i brakowało mi czasu na naukę, bo weekendu nie miałam wolnego tylko szkola. Rzuciłam naukę i wyjechałam za granicę bo nie miałam za bardzo pieniędzy, mieszkałam u ojca/matki, którzy nie chcieli mi pomagać. I tu właśnie się zaczynają schody, że nie mam wykształcenia. Mam swoje pasje, chciałabym mieć może w przyszłości sklep internetowy albo być stylistką paznokci (mam kurs) ale no właśnie też na 100% nie jestem pewna. Wiem że nie jestem obecnie zadowolona z mojego życia. Znam język Angielski ale w tych czasach to jest bardzo powszechne, na poziomie komunikatywnym ale chcę dążyć do poziomu płynnego, znać więcej słów itd. zwrotów... Bo często jak czytam grupy czy książki to jest tam dużo nowych słów. Tak samo uczę się Niderlandzkiego. I do sedna... Ludzi którzy znają języki jest tu multum, z fachem, doświadczeniem. Ja przez czas od wyjazdu pracowałam Bardzo dużo nierzadko po 12 h. I mam wrażenie że już nic w życiu nie osiągne a raczej się boję. Chciałabym iść do szkoły ale nie ma szansy że polacze pracę na pełen etat ze szkołą a chciałbym. Przez to że dużo pracuję i pracowałam nie miałam czasu na naukę języka a wiadomo z tym są większe szanse na znalezienie pracy, takiej po 8 h.

Suma summarum jestem niezadowolona z mojego życia i jakoś kiepsko mi to idzie.

Po części to też moja wina że nie skończyłam szkoły i czuję się z tym źle. Chciałabym mieć.jakies wykształcenie, kierunek... Kompletnie nie wiem co mam zrobić ze swoim życiem... W jakim kierunku iść, od czego zacząć, od czego nie... Do Polski nie mam dokąd wrócić, poznałam tu partnera i też było by mi ciężko go zostawić.





Może zacznij od szkoły? Są szkoły dla dorosłych, tryb zajęć jest zaoczny, zjazdy są w weekendy co dwa tygodnie. Można bez problemu połączyć je z pracą. Np. w xxx jest florystyka - może to by Cię zainteresowało? To trwa tylko 1 rok, szkoła jest bezpłatna więc nic nie stracisz

Edytowane przez Trzepotka
Czas edycji: 2020-10-06 o 20:24 Powód: Reklama.
OlgaaPiekar jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-08-29, 01:19   #3
sonia_co_ma_slonia
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2020-08
Wiadomości: 153
Dot.: Mam 22 lata i nic nie osiągnęłam.

Tak tylko wspomne, ze na kierunek typu adwokat nie ma studiow i nie jest to mozliwe w wieku 22 lat. Niektorzy zaczynaja i pozniej i zostają tymi adwokatami nic straconego
sonia_co_ma_slonia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-08-29, 22:07   #4
iga_94
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2020-08
Wiadomości: 15
Dot.: Mam 22 lata i nic nie osiągnęłam.

Jedynie depresja mogłaby Cię wytłumaczyć z tego, że nie skończyłaś nawet szkoły średniej, ale widzę, że do pracy dałaś radę iść, a więc z Twoim 'samopoczuciem' nie było 'aż tak źle'. Przede wszystkim jeżeli nie masz żadnego fachu w ręku, nie masz żadnej umiejętności, która wyróżniałaby Cię na tle innych, a co za tym idzie zapewniła by Ci stałe źródło dochodu - bez skończonej chociaż szkoły średniej, czy nawet zawodówki (co jest już - umówmy się - absolutnym minimum) nie masz dużej szansy na osiągniecie sukcesu. Ba! ludzie po studiach również niczym szczególnym się nie wyróżniają posiadając jedynie papier. Powinnaś zapisać się do zaocznego liceum, zdać maturę - to przede wszystkim. Później zastanowiłabym się nad studiami aby zwiększyć swoje szanse na rynku. Przy wielu studiach dziennych można normalnie pracować na cały etat, a spowodowane jest to tym, że w dzisiejszych czasach nie ma wygórowanych wymagań na wielu kierunkach, zajęcia są 'elastyczne'. Ja bym spróbowała. Nie uda się - nic nie tracisz, gdyż nie 'włożyłaś' w nie ani grosza. Zawalcz o siebie, nie szukaj ciągłych wymówek. Wszystko to o czym pisze - da się! Tylko trzeba chcieć.
iga_94 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-09-03, 14:22   #5
domiczkawro
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2020-09
Wiadomości: 10
Dot.: Mam 22 lata i nic nie osiągnęłam.

Próbuję zrozumieć ale ciężko to poukładać, czyli masz 22 lata, pasje do paznokci i skończony kurs, mieszkasz za granicą i masz jakąś mało satysfakcjonującą pracę i czujesz się źle z tym że przerwałaś naukę? Może warto więc pomyśleć nad jakąś dodatkową szkołą nawet w weekendy a w tygodniu spróbować swoich sił w stylizacji paznokci? Duzo dziewczyn zaczyna w domu, robi sąsiadkom, znajomym itd może wtedy się przekonasz czy chcesz w to iść? I wtedy będziesz mogła się rozwijać w tym kierunku Wydaje mi się że 22 lata to młody wiek i jeszcze dużo możesz osiągnąć a studia teraz to nie jest żaden wyznacznik
domiczkawro jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-09-25, 17:03   #6
Madliuze
Przyczajenie
 
Avatar Madliuze
 
Zarejestrowany: 2019-08
Wiadomości: 27
Dot.: Mam 22 lata i nic nie osiągnęłam.

Cytat:
Napisane przez Meidx3 Pokaż wiadomość
W domu jakoś tak zawsze brakowało pieniędzy. Często nie miałam nawet na picie do szkoły i szłam bez, o wydatkach takich jak sklepik szkolny raz na jakiś czas. Mając nie pamiętam już ile ok 16-18 lat zachorowałam na depresję, zawaliłam przez to szkołę. Później jednak chciałam wszystko naprawić więc uczyłam się dalej... Aż doszłam do wniosku że kucharz to nie dla mnie. Na studia nie miałam pieniędzy, a ja jestem taką osobą która nie da rady połączyć pracy z nauką, na jakiś kierunek typu adwokat czy po prostu wyższej rangi moi rodzice nie mieli by pieniędzy. Potem stwierdziłam, że pójdę do liceum zaocznego ale pracując na pełen etat i to było mi ciężko połączyć, miałam same 3... Byle by zdać bo często pracowałam na nocki więc jak schodziłam o 6 to spać, zająć się psem itd. i brakowało mi czasu na naukę, bo weekendu nie miałam wolnego tylko szkola. Rzuciłam naukę i wyjechałam za granicę bo nie miałam za bardzo pieniędzy, mieszkałam u ojca/matki, którzy nie chcieli mi pomagać. I tu właśnie się zaczynają schody, że nie mam wykształcenia. Mam swoje pasje, chciałabym mieć może w przyszłości sklep internetowy albo być stylistką paznokci (mam kurs) ale no właśnie też na 100% nie jestem pewna. Wiem że nie jestem obecnie zadowolona z mojego życia. Znam język Angielski ale w tych czasach to jest bardzo powszechne, na poziomie komunikatywnym ale chcę dążyć do poziomu płynnego, znać więcej słów itd. zwrotów... Bo często jak czytam grupy czy książki to jest tam dużo nowych słów. Tak samo uczę się Niderlandzkiego. I do sedna... Ludzi którzy znają języki jest tu multum, z fachem, doświadczeniem. Ja przez czas od wyjazdu pracowałam Bardzo dużo nierzadko po 12 h. I mam wrażenie że już nic w życiu nie osiągne a raczej się boję. Chciałabym iść do szkoły ale nie ma szansy że polacze pracę na pełen etat ze szkołą a chciałbym. Przez to że dużo pracuję i pracowałam nie miałam czasu na naukę języka a wiadomo z tym są większe szanse na znalezienie pracy, takiej po 8 h.

Suma summarum jestem niezadowolona z mojego życia i jakoś kiepsko mi to idzie.

Po części to też moja wina że nie skończyłam szkoły i czuję się z tym źle. Chciałabym mieć.jakies wykształcenie, kierunek... Kompletnie nie wiem co mam zrobić ze swoim życiem... W jakim kierunku iść, od czego zacząć, od czego nie... Do Polski nie mam dokąd wrócić, poznałam tu partnera i też było by mi ciężko go zostawić.
Na początek szczera rozmowa z samą sobą i zaufaną osobą albo psychologiem, który pomoże dojść do sedna. Postaw sobie cele, choćby szukając różnych dróg w Internecie, wypisz sobie plan i zacznij go realizować. Wiem jak trudno jest na początku, ale dasz radę.
Madliuze jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-09-27, 19:26   #7
unaagi
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2020-09
Wiadomości: 1
Dot.: Mam 22 lata i nic nie osiągnęłam.

Jeśli masz kurs i umiesz robić ładnie paznokcie, to możesz ogłosić swoje usługi przez internet na różnych grupach na fb itp. Co do szkoły, to sama stawiasz sobie limity, bo są placówki gdzie chodzisz do szkoły co kilka dni i masz tam w miarę luz. Wystarczy poszukać i się podowiadywać. Sama mam 22 lata i nie mam jakiejś kariery zawodowej z moich snów. Dopiero zaczynamy, ok? Mało kto w naszym wieku wie co chce robić z resztą życia i zaczyna od podstawowych rzeczy typu praca w jakimś butiku. Bez doświadczenia zawodowego też do jakiejś super firmy Cię nie przyjmą. Powodzenia ogólnie w tym szukaniu siebie w świecie.
unaagi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Szkoła i edukacja


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-09-27 19:26:39


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:15.