krem z kwasami ?? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2005-11-09, 20:52   #1
kruszynka311
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 40
GG do kruszynka311
Question

krem z kwasami ??


witam was serdecznie. mam male pytanie odnosnie kremu z kwasami. chcialabym taki teraz kupic ale nie duzo wiem na ten temat. bede uzywala go pierwszy raz i nie wiem jaki jest najlepszy dla poczatkujacej? czy mozna go stosowac codziennie? slyszalam ze dobry jest z neoglis ale ja chce kupic krem w douglas (bo dostalam bon w prezencie ) tylko ze oprocz neoglis nie mam pojecia jakie sa jeszcze kremy z kwasami, wiec prosze o propozycje kremow ktore dostane w douglas. z gory dziekuje.
kruszynka311 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-09, 21:34   #2
kruszynka311
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 40
GG do kruszynka311
Dot.: krem z kwasami ??

prosze bardzo o jakies porady. bo jutro chcialabym juz kupic jakis kremik.
kruszynka311 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-09, 21:41   #3
Smoczyca
Zakorzenienie
 
Avatar Smoczyca
 
Zarejestrowany: 2003-04
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 4 547
GG do Smoczyca
Dot.: krem z kwasami ??

Na KWC jest trochę recenzji kremów z kwasami. Gdybyś użyła wyszukiwarki tu na forum, z całą pewnością wyskoczyłoby Ci sporo propozycji.

Niestety, w Douglasie raczej nie dokonasz dobrego zakupu - wszystkie skuteczne kremy z kwasami to marki apteczne - Avene, SVR, La Roche, Neostrata, Glyco A firmy ISIS. Wszystkie marki dostępne są tylko w aptekach.
__________________

Smoczyca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-09, 21:44   #4
knotie
Rozeznanie
 
Avatar knotie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 778
Dot.: krem z kwasami ??

kruszynko, nie bardzo rozumiem Twoje pytanie.... szukasz produktu z kwasami do przeprowadzenia kuracji kwasowej, czy szukasz kremu o niskim stezeniu na codzien?

Jesli chodzi o kwasy ogolnie - polecam artukul Basi Kwiatkowskiej. Choc smiem twierdzic, ze jestem kwasowa weteranka, produktu neoglis nie znam wcale...

Do przeprowadzenia kuracji kwasowej na poczatek polecam effeclar k lrp - tylko z apteki, kremem a niskim stezeniu aha na pewno jest aha cream dunskiej firmy mellisa, ale nie jest dostepny w Polsce, innych tego typu produktow po prostu nie znam... za to jesli chcesz przeprowadzic kuracje to zarowno ja jak i inne wizazanki mamy spore doswiadczenie - ale tu odyslam do powstalych juz watkow.
Cos mi tam swita w glowie, ze aha ma w niskim stezeniuchyba tez oleo source biothermu (powinien byc w douglasie), ale calkiem pewna nie jestem...kupowalam go nie ze wzgledu na kwasy wiec nie pamietam w kazdym razie to swietny krem
Osobiscie z kwasami spotykalam sie zazwyczaj w aptekach... w douglasie mozesz jednak kupic na przyklad filtry niezbedne przy kwasach - np. solar expertise l'oreala.... choc wiekszy wybor jest tez w aptekach

A co do innych produktow - wklep w wyszukiwarke haslo "kwasy" - watkow na ten temat bylo juz wiele....lub przeszukaj kwc
knotie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-09, 23:16   #5
kruszynka311
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 40
GG do kruszynka311
Dot.: krem z kwasami ??

Cytat:
Napisane przez knotie
kruszynko, nie bardzo rozumiem Twoje pytanie.... szukasz produktu z kwasami do przeprowadzenia kuracji kwasowej, czy szukasz kremu o niskim stezeniu na codzien?

Jesli chodzi o kwasy ogolnie - polecam artukul Basi Kwiatkowskiej. Choc smiem twierdzic, ze jestem kwasowa weteranka, produktu neoglis nie znam wcale...

Do przeprowadzenia kuracji kwasowej na poczatek polecam effeclar k lrp - tylko z apteki, kremem a niskim stezeniu aha na pewno jest aha cream dunskiej firmy mellisa, ale nie jest dostepny w Polsce, innych tego typu produktow po prostu nie znam... za to jesli chcesz przeprowadzic kuracje to zarowno ja jak i inne wizazanki mamy spore doswiadczenie - ale tu odyslam do powstalych juz watkow.
Cos mi tam swita w glowie, ze aha ma w niskim stezeniuchyba tez oleo source biothermu (powinien byc w douglasie), ale calkiem pewna nie jestem...kupowalam go nie ze wzgledu na kwasy wiec nie pamietam w kazdym razie to swietny krem
Osobiscie z kwasami spotykalam sie zazwyczaj w aptekach... w douglasie mozesz jednak kupic na przyklad filtry niezbedne przy kwasach - np. solar expertise l'oreala.... choc wiekszy wybor jest tez w aptekach

A co do innych produktow - wklep w wyszukiwarke haslo "kwasy" - watkow na ten temat bylo juz wiele....lub przeszukaj kwc
knotie szukam kremu ktory moge uzywac na codzienn. A wogole mieszkam w niemczech wiec moga byc propozycje kremow ktorych nie ma w polsce. dziekuje za odpowiedz.
kruszynka311 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-10, 06:40   #6
ewunia2
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Z stąd gdzie mi dobrze;-)
Wiadomości: 1 275
Dot.: krem z kwasami ??

Cytat:
Napisane przez kruszynka311
knotie szukam kremu ktory moge uzywac na codzienn. A wogole mieszkam w niemczech wiec moga byc propozycje kremow ktorych nie ma w polsce. dziekuje za odpowiedz.

Ale np. LPR, Avene itp. to widziałam nawet w Bułgarii , więc dostać tej marki w Niemczech na pewno nie będziesz miała problemów

Kochana niewiem , zrobisz jak uważasz, ale kwasy to lepiej na noc- na dzień to filtry
ewunia2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-10, 06:58   #7
knotie
Rozeznanie
 
Avatar knotie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 778
Dot.: krem z kwasami ??

Hmmm... ja tez tak uwazam.... kwasy to na noc, nawet jesli chcesz uzywac caly rok.... jedynym kwasikiem z filtrem to o ile dobrze pamietam jest kremik na dzien neostraty, ale pamietaj, ze na wieksze slonko takie zabezpieczenie Ci nei wystarczy. A wszystkie wymienione przeze mnie i Smoczyce kwasy to raczej firmy apteczne...

Jesli mieszkasz w Niemczech, to moze sprobuj zerknac na www.mellisa.dk
kremik jest fajny, sama go uzywam od niedawna i jestem zadowolona, ale ja go uzywam tez tylko na noc, choc planuje codzienna nim pielegnacje... ale jego tez nie kupisz w douglasie tylko w sieci matas

Ja tak sobei mysle, ze te panie w douglasie w niemczech sa dorbze wyszkolone - przejdz sie, zapytaj, popros o probki - kremy z niskimi stezeniami aha sa dosc popularne, acz ich skutecznosc nie ejst az tak wysoka jak tych, ktorych my uzywamy do rpzeprowadzenia kuracji... ja moj kremik z aha mellisy uzywam do podtrzymania efektow kuracji....

Co do innych produktow - mysle, ze lepszej specjalistki niz Smoczyca nie ma

Daj znac jak tam poszukiwania, tylko blagam - pamietaj o filtrach stabilnych i proponuje na poczatek probeczki
knotie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2005-11-11, 22:50   #8
kruszynka311
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 40
GG do kruszynka311
Dot.: krem z kwasami ??

dzieki za wszystkie odpowiedzi. dam znac znac jak cos znajde. caluski.
kruszynka311 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-15, 14:00   #9
kruszynka311
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 40
GG do kruszynka311
Dot.: krem z kwasami ??

a wiec kupilam kremik ale jednak w aptece avene - cleanance K. Jeszcze nie wiem jaki bedzie bo kupilam go dopiero dzisiaj. a mam jeszcze jedno pytanie, bo piszecie ze trzeba przy kremie z kwasami uzywac kremu z filtrami, pytalam o to w aptece i sprzedawczyni powiedziala ze nie musze, wiec teraz nie wiem czy mam dokupic krem z filtrami czy nie?, czy to potrzebne teraz jak zbliza sie zima?
kruszynka311 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-15, 15:16   #10
justa79
Zakorzenienie
 
Avatar justa79
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: Gdańsk/Sopot
Wiadomości: 4 023
GG do justa79
Dot.: krem z kwasami ??

no tak, nie ma to, jak kompetentny fachowiec koniecznie kup krem z filtrami.
__________________
Justa

Klikaj codziennie:
http://www.zmilosciserc.pl/donate.php
http://www.pajacyk.pl
http://www.polskieserce.pl

Nie udzielam indywidualnych porad poza forum!
justa79 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-15, 15:20   #11
Sylwiasta
Zadomowienie
 
Avatar Sylwiasta
 
Zarejestrowany: 2003-12
Lokalizacja: Krakow
Wiadomości: 1 555
Dot.: krem z kwasami ??

Kruszynko, oj nie odrobilas lekcji! Nie przejrzalas licznych na Wizazu watkow o kwasach! Nie przeczytalas artykulu Basi Kwiatkowskiej (jest na glownej stronie portalu).
Poniewaz, gdybys je uwaznie przeczytala, wiedzialabys, ze ochrona jest w takiej sytuacji NIEZBEDNA i pani w aptece nie miala racji.
To tez nie pytaj teraz jaki krem z filtrem najlepszy, tylko przeszukaj forum - udzielilysmy juz wyczerpujacych odpowiedzi na to pytanie.
Milej lektury i milego kwasowania (tylko z ochrona UV)
Sylwiasta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2005-11-16, 07:39   #12
sunapee
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 1 283
GG do sunapee
Dot.: krem z kwasami ??

Cytat:
Napisane przez justa79
no tak, nie ma to, jak kompetentny fachowiec koniecznie kup krem z filtrami.

heh dokladnie justa,zdazylo mi sie raz,ze pani zasypala mnie roznymi probkami,jedna z nich byl wlasnie krem z kwasami (pochwale sie,ze dala mi zupelnie nowiutka tubke jako tester ),a poniewaz znalam ten krem wiec na podpuche pytam czy moze cos wiecej powiedziec,a co uslyszalam? "no to jest doskonaly kremik to cer tlustych nawilza i likwiduje wypryski" zero ostrzezenia,ze zawiera kwasy i jakie moga byc konsekwencjwe....a juz wogole padlam na twarz jak kiedys przeczytalam na makeupalley recenzje dziewczyny,ktora dala Cleanance K jedna gwiazdke bo "ten krem strasznie mnie podraznil,i tak jakby spalil mi twarz szczegolnie jak wyszlam na slonce) ....moze gdyby fachowcy naprawde byli kompetentni to nie byloby takich kwiatkow....
sunapee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-16, 10:43   #13
Pitipel
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2004-02
Wiadomości: 1 332
Dot.: krem z kwasami ??

Cytat:
Napisane przez sunapee
heh dokladnie justa,zdazylo mi sie raz,ze pani zasypala mnie roznymi probkami,jedna z nich byl wlasnie krem z kwasami (pochwale sie,ze dala mi zupelnie nowiutka tubke jako tester ),a poniewaz znalam ten krem wiec na podpuche pytam czy moze cos wiecej powiedziec,a co uslyszalam? "no to jest doskonaly kremik to cer tlustych nawilza i likwiduje wypryski" zero ostrzezenia,ze zawiera kwasy i jakie moga byc konsekwencjwe....a juz wogole padlam na twarz jak kiedys przeczytalam na makeupalley recenzje dziewczyny,ktora dala Cleanance K jedna gwiazdke bo "ten krem strasznie mnie podraznil,i tak jakby spalil mi twarz szczegolnie jak wyszlam na slonce) ....moze gdyby fachowcy naprawde byli kompetentni to nie byloby takich kwiatkow....
O, a to nie tylko u nas tak...?
Jak miło...
Ja myślalam że tylko nasze panie z apteki nie wiedzą czym handlują - bez urazy, Justy , ale niestety moje doświadczenia z aptek pozwalają mi na snucie takich wstrętnych wniosków
Pitipel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-16, 18:42   #14
oaza
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 558
Dot.: krem z kwasami ??

nie moge znalezc tego artykulu Basi Kwiatkowskiej o kwasach
czy jest ten o tradzikach??
czy jest konkretny o kwasac?
oaza jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-16, 19:02   #15
sunapee
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 1 283
GG do sunapee
Dot.: krem z kwasami ??

Cytat:
Napisane przez Pitipel
O, a to nie tylko u nas tak...?
Jak miło...
Ja myślalam że tylko nasze panie z apteki nie wiedzą czym handlują - bez urazy, Justy , ale niestety moje doświadczenia z aptek pozwalają mi na snucie takich wstrętnych wniosków

heh Piti mimo wszystko w Polsce jednak wiekszosc dziewczyn ma swiadomosc co to kwasy i jak je stosowac-uklon w strone wizazu poczytaj sobie czasem opinie na Makeupalley-jeszcze nigdy nie znalazlam przy zadnym specyfiku z kwasami info,zeby ktoras dziewczyna uzywala filtrow,no i oczywiscie wspomniane komentarze "uwaga w tym kremie jest cos so parzy skore,nie wiem co to jest ale to okropne",wyglada na to,ze kobitki tutaj(w stanach) generalnie wiedza co to kwasy,retinoidy,ale co z ochrona??? nie ma to jak nasze specjalistki))
sunapee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-16, 19:04   #16
sunapee
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 1 283
GG do sunapee
Dot.: krem z kwasami ??

Cytat:
Napisane przez oaza
nie moge znalezc tego artykulu Basi Kwiatkowskiej o kwasach
czy jest ten o tradzikach??
czy jest konkretny o kwasac?


kwaski sa opisane tutaj

http://www.wizaz.pl/basia_kwasy_bha_aha_2.php
sunapee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-16, 21:07   #17
knotie
Rozeznanie
 
Avatar knotie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 778
Dot.: krem z kwasami ??

Cytat:
Napisane przez sunapee
I wszystko sie wyjasni Sunapee - wlasnie mialam wkleic ten link
knotie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-19, 22:43   #18
oaza
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 558
Dot.: krem z kwasami ??

dziekuje
oaza jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-16, 12:55   #19
Salka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-09
Wiadomości: 263
GG do Salka
Krem z kwasami

Witam. Chciałabym sie dowiedzieć, czy któraś z was korzystala z zabiegow kwasami owocowymi u kosmetyczki. Ja jestem po pierwszym zabiegu. Jestem zadowolona, bo mam problemy z cera-przebarwienia, krosty. Ccialabym zastosowac jakies kremy do codziennego stosowania z kwasami, ale kompletnie sie na tym nie znam i nie wiem jakie polecacie. Polećcie coś. Dzięki.
Salka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-04-16, 13:54   #20
Hosenka*
Zakorzenienie
 
Avatar Hosenka*
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 50 452
Dot.: Krem z kwasami

http://www.wizaz.pl/forum/showthread...ighlight=kwasy
__________________
01.11 - nowy wpis z archiwum - palety cieni Zoeva

Instagram
24.12 Kosmetyki kupione w listopadzie
25.12 Piękna paleta do twarzy AA Wings of color
27.12 Duże zakupy Charlotte Tilbury
29.12 Co kupiłam na promocji w Sephorze i Douglasie
Hosenka* jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-16, 14:16   #21
miiee
Rozeznanie
 
Avatar miiee
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 608
Dot.: Krem z kwasami

wpisz w wyszukiwarkę kwasy - do jutra nie przeczytasz wszystkiego Ja polecam serię NEO GLIS
miiee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-16, 15:04   #22
Alchemiczka :D
Zadomowienie
 
Avatar Alchemiczka :D
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Biochemia kosmetyczna :)
Wiadomości: 1 276
Dot.: Krem z kwasami

Cytat:
Napisane przez Salka
Witam. Chciałabym sie dowiedzieć, czy któraś z was korzystala z zabiegow kwasami owocowymi u kosmetyczki. Ja jestem po pierwszym zabiegu. Jestem zadowolona, bo mam problemy z cera-przebarwienia, krosty. Ccialabym zastosowac jakies kremy do codziennego stosowania z kwasami, ale kompletnie sie na tym nie znam i nie wiem jakie polecacie. Polećcie coś. Dzięki.
Polecam Effaclar K, zawiera BHA (dokładniej 1,5 % kwasu kapriolo-salicylowego). Poza tym bardzo dobre są tez kwasy Pauli.
__________________
"Na wszystkie sprawy pod niebem jest wyznaczona pora"
Alchemiczka :D jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:39.