Mamy sierpniowe 2020 cz. 2 - Strona 17 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Odchowalnia - jestem mamą

Notka

Odchowalnia - jestem mamą Forum dla rodziców. Tutaj porozmawiasz o połogu, karmieniu, wychowaniu dziecka. Wejdź i podziel się swoją wiedzą i doświadczeniem.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2020-06-16, 14:37   #481
dreaming_9004
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2019-11
Wiadomości: 735
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 2

Cytat:
Napisane przez Silumin Pokaż wiadomość
To moja pierwsza ciąża, mogę zapytać czy masz jakos oddzielone rzeczy w walizce dla siebie i dziecka ? Nie wiem czy to ma znaczenie w razie czego, jakieś wskazówki co mieć na wierzchu ?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja mam jedną dużą walizkę, po jednej stronie ułożyłam rzeczy najpotrzebniejsze do porodu i zaraz po (koszula, ręcznik, klapki, kosmetyczka, opakowanie wkładów poporodowych, majtki siatkowe, w woreczku strunowym stanik do karmienia i wkładki laktacyjne, dwie butelki wody 0.7l oraz rożek, a w nim w woreczku strunowym zestaw na ubranie malucha i jeden pampers) a w tej drugiej części cala reszta. 8 lat temu miałam dwie torby - mniejsza na porodowke, a większą na później, ale przyznam, że było mi średnio wygodnie, chociaż wtedy mąż był to mi pomagał, a teraz przez koronawirusa zdecydowałam się na jedną walizkę. I tak czeka mnie cc, więc przygotowana jestem raczej na wyrost
Cytat:
Napisane przez *Catherrine* Pokaż wiadomość
Macie rozstępy..? Ja jak na razie nie, ale nie wiem czy się cieszyć, czy jeszcze się pojawią?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 13:41 ---------- Poprzedni post napisano o 13:38 ----------

Z tego co słuchałam w szkole rodzenia to na wierzchu (albo wręczę oddzielnej torbie) to co najpierw będzie potrzebne, czyli rzeczy do porodu. Polecali też zestawy obranej dla dziecka popakować w woreczki strunowe z IKEA, żeby później nie szukać. Ale ja pobiorę pajacyki, wiec będzie jedno ubranko zamiast zestawu.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Mi w tej ciąży wyszły nowe rozstępy jak na razie tylko na piersiach. W poprzedniej ciąży do 37tyg nie miałam ani jednego rozstępu. Niestety pod koniec brzuch mi opadł i cały dół brzucha mam w rozstepach. Także cieszyłam się całą ciążę się uchronilam od nich, smarowalam się namiętnie wszystkim co się da, a pod sam koniec życie zrobiło mi psikusa teraz nie mam nowych na brzuchu, ale możliwe że znów coś na koniec się pojawi...
Cytat:
Napisane przez sunshine16 Pokaż wiadomość
Cześć

Super, że wizyty udane
Ja mam dopiero za tydzień.

U mnie tp dopiero za dwa miesiące, ja jestem trochę do tyłu z wyprawką, co prawda niewiele nam już zostało do kupienia ale ubranka jeszcze nie poprane (muszę jeszcze ich trochę dokupić). W lipcu pewnie na spokojnie ogarnę torbę

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 13:51 ---------- Poprzedni post napisano o 13:51 ----------

Spróbuje jutro podjechać, może nie będzie szału

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Dzisiaj jak byłam przed 9.00 pod labolatorium to było pusto tam trzeba mieć jednak szczęście, żeby tak trafić.
Cytat:
Napisane przez damgala Pokaż wiadomość
Dziewczyny, a duże macie torby/walizki do szpitala? Bo ja żeby wszystko zmieścić to albo 3 torby albo 1 największa z możliwych walizka. Poprzednio miałam 3 torby, ale najpierw sama trafiłam do szpitala a później mąż dowiózł rzeczy synka.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja jak napisałam wyżej, tym razem postawiłam na jedną dużą walizkę taka w plastikowej obudowie 76cm wysoka i 50cm szeroka. W sam raz żeby pod łóżko w szpitalu włożyć przy pierwszym porodzie też miałam 2 torby, ale było mi niezbyt wygodnie. Zobaczymy jak teraz się sprawdzi waliza. Wszystko mi weszło bez problemu.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
dreaming_9004 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-06-16, 14:49   #482
Vrenth
Zadomowienie
 
Avatar Vrenth
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 593
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 2

Cytat:
Napisane przez damgala Pokaż wiadomość
Dziewczyny, a duże macie torby/walizki do szpitala? Bo ja żeby wszystko zmieścić to albo 3 torby albo 1 największa z możliwych walizka. Poprzednio miałam 3 torby, ale najpierw sama trafiłam do szpitala a później mąż dowiózł rzeczy synka.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Myślałam, że więcej wyjdzie, ale nie mam żadnych rożków ani poduch do karmienia czy szlafroków. Spakowałam się ze wszystkim do kabinówki i jeszcze ma drobne luzy. Ale wszystko mam dość małe, tylko 3l wody zajmują 1/3 walizki. No i muszę brać 3 zestawy ubranek i kocyk jakbym jednak jechała do innego szpitala. Do tego biorę torbę taką na siłownię, gdzie mam podręczne rzeczy (koszule, staniki, wyniki badań, portfel, etc.) - ta pewnie będzie w połowie pusta, nie chcę nic mniejszego, bo ona jest najwygodniejsza.
Vrenth jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-06-16, 14:54   #483
gr8ania
Moderator
 
Avatar gr8ania
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Zasiedmiogórogród
Wiadomości: 14 689
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 2

Cytat:
Napisane przez panna_felicjanna Pokaż wiadomość
Ja nie mam. I też się właśnie zastanawiam jakie jest prawdopodobieństwo, że jeszcze się pojawią.
Ostatnio dopiero zauważyłam, że pojawiła mi się delikatna kresa od pępka w dół.


A odnośnie pakowania torby do szpitala - ostatnio oglądałam fajny filmik na yt. Tłumaczyła fizjoterapeutka ze szpitala św. Rodziny w Warszawie. Ona ma też filmiki ze szkoły rodzenia. Tylko nie pamiętam jak się nazywa.




Przyszła mi dziś sukienka na wesele. Świetna jest! Akurat idealnie opływa brzuch i nie wyglądam jak wieloryb.
pokaż sukienkę na fb

ja się pakuję w jedną dużą, bo już wiem że ani na poród rodzinny ani na odwiedziny nie mam co liczyć

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Jeszcze będzie pięknie, mimo wszystko. Tylko załóż wygodne buty, bo masz do przejścia całe życie.
— Jan Paweł II
gr8ania jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-06-16, 14:58   #484
sunshine16
Zakorzenienie
 
Avatar sunshine16
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 5 057
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 2

Cytat:
Napisane przez dreaming_9004 Pokaż wiadomość
Ja mam jedną dużą walizkę, po jednej stronie ułożyłam rzeczy najpotrzebniejsze do porodu i zaraz po (koszula, ręcznik, klapki, kosmetyczka, opakowanie wkładów poporodowych, majtki siatkowe, w woreczku strunowym stanik do karmienia i wkładki laktacyjne, dwie butelki wody 0.7l oraz rożek, a w nim w woreczku strunowym zestaw na ubranie malucha i jeden pampers) a w tej drugiej części cala reszta. 8 lat temu miałam dwie torby - mniejsza na porodowke, a większą na później, ale przyznam, że było mi średnio wygodnie, chociaż wtedy mąż był to mi pomagał, a teraz przez koronawirusa zdecydowałam się na jedną walizkę. I tak czeka mnie cc, więc przygotowana jestem raczej na wyrost Mi w tej ciąży wyszły nowe rozstępy jak na razie tylko na piersiach. W poprzedniej ciąży do 37tyg nie miałam ani jednego rozstępu. Niestety pod koniec brzuch mi opadł i cały dół brzucha mam w rozstepach. Także cieszyłam się całą ciążę się uchronilam od nich, smarowalam się namiętnie wszystkim co się da, a pod sam koniec życie zrobiło mi psikusa teraz nie mam nowych na brzuchu, ale możliwe że znów coś na koniec się pojawi...Dzisiaj jak byłam przed 9.00 pod labolatorium to było pusto tam trzeba mieć jednak szczęście, żeby tak trafić.
Ja jak napisałam wyżej, tym razem postawiłam na jedną dużą walizkę taka w plastikowej obudowie 76cm wysoka i 50cm szeroka. W sam raz żeby pod łóżko w szpitalu włożyć przy pierwszym porodzie też miałam 2 torby, ale było mi niezbyt wygodnie. Zobaczymy jak teraz się sprawdzi waliza. Wszystko mi weszło bez problemu.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
O no to mogłam się dziś zebrać a tak mi się nie chciało

Ja planuję się spakować w średnią walizkę, taka 60l. I tez właśnie z jednej strony położę potrzebniejsze rzeczy i na wierzchu rzeczy dla dziecka potrzebne tuż po porodzie
U nas trzeba wziąć dosłownie wszystko, zarówno dla siebie jak i dla dziecka ale mam nadzieję, że się zmieszczę

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
sunshine16 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-06-16, 15:20   #485
damgala
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2017-10
Wiadomości: 2 656
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 2

Mi wyszły rozstępy w 8. miesiącu przy pierwszej ciąży, teraz są bardziej widoczne, bo brzuch napięty. Wygląda to średnio. 3 m-ce po porodzie zamierzam je usuwać laserem frakcyjnym u mojego gina. Nowych rozstępów nie mam. Poprzednio smarowałam biooilem, mustelą i Ziają a teraz tylko palmersem. Także chyba nie ma reguły. Ja mam niestety ciało podatne na rozstępy, rodzinne, co zrobić, genetyka.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
damgala jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-06-16, 15:29   #486
Silumin
Zadomowienie
 
Avatar Silumin
 
Zarejestrowany: 2014-09
Wiadomości: 1 023
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 2

Ja mam rozstepy na udach

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
31.05.2019
Silumin jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-06-16, 15:30   #487
*Catherrine*
Zakorzenienie
 
Avatar *Catherrine*
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: mazowieckie
Wiadomości: 7 544
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 2

Cytat:
Napisane przez panna_felicjanna Pokaż wiadomość
Ja nie mam. I też się właśnie zastanawiam jakie jest prawdopodobieństwo, że jeszcze się pojawią.
Ostatnio dopiero zauważyłam, że pojawiła mi się delikatna kresa od pępka w dół.


A odnośnie pakowania torby do szpitala - ostatnio oglądałam fajny filmik na yt. Tłumaczyła fizjoterapeutka ze szpitala św. Rodziny w Warszawie. Ona ma też filmiki ze szkoły rodzenia. Tylko nie pamiętam jak się nazywa.




Przyszła mi dziś sukienka na wesele. Świetna jest! Akurat idealnie opływa brzuch i nie wyglądam jak wieloryb.
Joanna Mróz, oglądałam jej szkole rodzenia

Ja mam kresek od pępka w dół i od pępka w górę też tylko mi się nie schodzą obie dokładnie na pępku, dolna jest bardziej z lewej strony a grona celuje w środek. Śmieszne to jest.

Pokaż sukienkę
Cytat:
Napisane przez damgala Pokaż wiadomość
Dziewczyny, a duże macie torby/walizki do szpitala? Bo ja żeby wszystko zmieścić to albo 3 torby albo 1 największa z możliwych walizka. Poprzednio miałam 3 torby, ale najpierw sama trafiłam do szpitala a później mąż dowiózł rzeczy synka.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja planuję wziąć średnia walizkę. Mam nadzieję się zmieścić . Nastawiam się jednak, że pieluszki i rożek do karmienia wezmę osobno. No i nie wiem co z wodą... Powinni mieć w szpitalu, teraz każdy ma targać zgrzewkę..?
Cytat:
Napisane przez Silumin Pokaż wiadomość
Ja mam rozstepy na udach

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja na udach cellulit, bo mi trochę zgrubły. Nie mogę się doczekać kiedy po porodzie pobiegam, wsiądę na rower i to wszystko zrzucę. Już 2 tyg. temu miałam prawie 15 kg na plusie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
*Catherrine* jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2020-06-16, 15:39   #488
panna_felicjanna
Zakorzenienie
 
Avatar panna_felicjanna
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 16 565
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 2

Cytat:
Napisane przez gr8ania Pokaż wiadomość
pokaż sukienkę na fb

ja się pakuję w jedną dużą, bo już wiem że ani na poród rodzinny ani na odwiedziny nie mam co liczyć

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Wrzucam też tutaj zdjęcia katalogowe. Swoje wrzuciłam na fb.

Cytat:
Napisane przez *Catherrine* Pokaż wiadomość
Joanna Mróz, oglądałam jej szkole rodzenia

Ja mam kresek od pępka w dół i od pępka w górę też tylko mi się nie schodzą obie dokładnie na pępku, dolna jest bardziej z lewej strony a grona celuje w środek. Śmieszne to jest.

Pokaż sukienkę
Ja planuję wziąć średnia walizkę. Mam nadzieję się zmieścić . Nastawiam się jednak, że pieluszki i rożek do karmienia wezmę osobno. No i nie wiem co z wodą... Powinni mieć w szpitalu, teraz każdy ma targać zgrzewkę..?Ja na udach cellulit, bo mi trochę zgrubły. Nie mogę się doczekać kiedy po porodzie pobiegam, wsiądę na rower i to wszystko zrzucę. Już 2 tyg. temu miałam prawie 15 kg na plusie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Tak, to ona.

Ja wezmę sobie tę butelkę filtrującą, bo też nie wyobrażam sobie do tej walizki pakować jeszcze kilka butelek wody mineralnej.
Szkoda, że nie ma odwiedzin, tak to by nam ktoś podrzucał wodę, jedzenie...
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 20200616_152828.jpg (155,7 KB, 59 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 20200616_152844.jpg (485,0 KB, 52 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 20200616_152908.jpg (120,9 KB, 54 załadowań)

Edytowane przez panna_felicjanna
Czas edycji: 2020-06-16 o 15:41
panna_felicjanna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-06-16, 15:42   #489
sunshine16
Zakorzenienie
 
Avatar sunshine16
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 5 057
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 2

Ja też zamierzam wziąć butelkę z filtrem.
A co bierzecie jako przekąski?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
sunshine16 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-06-16, 15:54   #490
*Catherrine*
Zakorzenienie
 
Avatar *Catherrine*
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: mazowieckie
Wiadomości: 7 544
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 2

Cytat:
Napisane przez panna_felicjanna Pokaż wiadomość
Wrzucam też tutaj zdjęcia katalogowe. Swoje wrzuciłam na fb.


Tak, to ona.

Ja wezmę sobie tę butelkę filtrującą, bo też nie wyobrażam sobie do tej walizki pakować jeszcze kilka butelek wody mineralnej.
Szkoda, że nie ma odwiedzin, tak to by nam ktoś podrzucał wodę, jedzenie...
Ale śliczna. Skąd ona jest? Szkoda, że nie mam żadnej okazji teraz.

Ja nie jestem jakoś przekonana do tych butelek... W domu mam tej dzbanek Dafi i nie używam, bo jakaś niedobra mi się ta woda wydaje.
Cytat:
Napisane przez sunshine16 Pokaż wiadomość
Ja też zamierzam wziąć butelkę z filtrem.
A co bierzecie jako przekąski?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Pewnie orzechy, może jakieś batony, precelki, żelki...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
*Catherrine* jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-06-16, 15:57   #491
Vrenth
Zadomowienie
 
Avatar Vrenth
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 593
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 2

Cytat:
Napisane przez sunshine16 Pokaż wiadomość
Ja też zamierzam wziąć butelkę z filtrem.
A co bierzecie jako przekąski?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja wzięłam 3l wody do walizki i butelkę z filtrem na później. Myślałam dzisiaj kupić jakieś batony muesli na wszelki wypadek, ale były na dolnej półce, więc tak to się nie schylę. Zresztą w żadnym szpitalu nic nie piszą o opcji jedzenia nawet w I fazie porodu, więc nie spodziewam się, żeby pozwolili. Po porodzie dieta jest od dietetyka, więc przynajmniej będzie kalorycznie w porządku. A jak będzie za mało to już problem szpitala żeby mnie dokarmić, ale nie przypuszczam - ostatnio niby potrzebuję więcej kalorii a jem mniej.
Vrenth jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2020-06-16, 16:02   #492
sunshine16
Zakorzenienie
 
Avatar sunshine16
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 5 057
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 2

Cytat:
Napisane przez Vrenth Pokaż wiadomość
Ja wzięłam 3l wody do walizki i butelkę z filtrem na później. Myślałam dzisiaj kupić jakieś batony muesli na wszelki wypadek, ale były na dolnej półce, więc tak to się nie schylę. Zresztą w żadnym szpitalu nic nie piszą o opcji jedzenia nawet w I fazie porodu, więc nie spodziewam się, żeby pozwolili. Po porodzie dieta jest od dietetyka, więc przynajmniej będzie kalorycznie w porządku. A jak będzie za mało to już problem szpitala żeby mnie dokarmić, ale nie przypuszczam - ostatnio niby potrzebuję więcej kalorii a jem mniej.
Poprzednio urodziłam o 16 i jak już mnie zawieźli na na salę to nie dostałam już kolacji i całe szczęście mąż mógł polecieć do sklepu i kupić mi coś do jedzenia. Teraz raczej nie będzie takiej opcji. Wcześniej nie jadłam nic przez praktycznie dobę bo o 22 trafiłam do szpitala. Więc teraz wolę mieć coś na wszelki wypadek
Potem w sumie jedzenie szpitalne mi całkowicie wystarczało, o dziwo było smaczne i zjadliwe


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
sunshine16 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-06-16, 16:03   #493
panna_felicjanna
Zakorzenienie
 
Avatar panna_felicjanna
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 16 565
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 2

Cytat:
Napisane przez sunshine16 Pokaż wiadomość
Ja też zamierzam wziąć butelkę z filtrem.
A co bierzecie jako przekąski?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja myślę, żeby wziąć jakieś wafle ryżowe, coś słodkiego - czekolada, batony, może jakieś orzeszki.


Cytat:
Napisane przez *Catherrine* Pokaż wiadomość
Ale śliczna. Skąd ona jest? Szkoda, że nie mam żadnej okazji teraz.

Ja nie jestem jakoś przekonana do tych butelek... W domu mam tej dzbanek Dafi i nie używam, bo jakaś niedobra mi się ta woda wydaje. Pewnie orzechy, może jakieś batony, precelki, żelki...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
OutletOver na allegro.


Ja miałam kiedyś już butelkę Dafi i sprawdzała się, jak najbardziej. Dlatego teraz też kupię. Może to zależy od wody w kranie.
panna_felicjanna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-06-16, 16:25   #494
literka28
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2019-12
Wiadomości: 437
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 2

Na pewno wezmę butelke filtrujaca wode tyle ze brita buleczki maslane, batoniki, jakis sok, herbate, i moze cos do smarowania jakis serek czy pasztecik bo niestety w szpitalu kolacja o 17 a sniadanie dopiero 8/9... landrynki, i maz mi pewnie jakies bulki przywiezie bo u nas mozna cos przyniesc i zostawic w depozycie a pozniej piekegniarki przynosza.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
literka28 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-06-16, 16:53   #495
gr8ania
Moderator
 
Avatar gr8ania
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Zasiedmiogórogród
Wiadomości: 14 689
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 2

ja na pewno spakuję bułeczki maślane (z polecenia koleżanki), jakieś batoniki muesli i może upiekę (albo poproszę Teściową) rogaliki drożdżowe

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Jeszcze będzie pięknie, mimo wszystko. Tylko załóż wygodne buty, bo masz do przejścia całe życie.
— Jan Paweł II
gr8ania jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-06-16, 18:05   #496
dreaming_9004
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2019-11
Wiadomości: 735
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 2

Cytat:
Napisane przez sunshine16 Pokaż wiadomość
O no to mogłam się dziś zebrać a tak mi się nie chciało

Ja planuję się spakować w średnią walizkę, taka 60l. I tez właśnie z jednej strony położę potrzebniejsze rzeczy i na wierzchu rzeczy dla dziecka potrzebne tuż po porodzie
U nas trzeba wziąć dosłownie wszystko, zarówno dla siebie jak i dla dziecka ale mam nadzieję, że się zmieszczę

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
No to by dzisiaj Ci się udało szybko ogarnąć, ale może jutro też będzie znosnie z kolejka ja tak samo muszę wszystko brać łącznie ze sztuccami i wzięłam walizkę 97litrow, ale jeszcze mam miejsce - w sumie muszę dołożyć suszarkę i laktator może
Cytat:
Napisane przez *Catherrine* Pokaż wiadomość
Ale śliczna. Skąd ona jest? Szkoda, że nie mam żadnej okazji teraz.

Ja nie jestem jakoś przekonana do tych butelek... W domu mam tej dzbanek Dafi i nie używam, bo jakaś niedobra mi się ta woda wydaje. Pewnie orzechy, może jakieś batony, precelki, żelki...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja też nie lubię wody z butelek i dzbankow filtrujacych - swojego używam do przefiltorwania wody w ekspresie tylko. I nie ma reguły skąd by ta woda nie była to mi nie smakuje... W ogóle z wód w butelce to też lubię tylko cisowiankę i muszynę
Cytat:
Napisane przez Vrenth Pokaż wiadomość
Ja wzięłam 3l wody do walizki i butelkę z filtrem na później. Myślałam dzisiaj kupić jakieś batony muesli na wszelki wypadek, ale były na dolnej półce, więc tak to się nie schylę. Zresztą w żadnym szpitalu nic nie piszą o opcji jedzenia nawet w I fazie porodu, więc nie spodziewam się, żeby pozwolili. Po porodzie dieta jest od dietetyka, więc przynajmniej będzie kalorycznie w porządku. A jak będzie za mało to już problem szpitala żeby mnie dokarmić, ale nie przypuszczam - ostatnio niby potrzebuję więcej kalorii a jem mniej.
Jak się jest (jak to się mówi czasami) "wszystko żernym" to może jedzenie szpitalne wystarczy, ale u mnie to tak kolorowo nie wygląda... Nie lubię praktycznie wcale nabiału, mięso mielone też trochę podejrzane jest dla mnie w takich miejscach, a zupy wodniste, że po godzinie już człowiek głodny. Ostatnio lezalam w szpitalu to tylko uratowało mnie to że do wszystkiego dawali 3-4 kromki świeżego białego chleba to tym się dało zapchac, bo do nich albo 2 plastry cienkie jak papier wędliny, albo jakaś papka twarogowa. Na śniadanie codziennie zupa mleczna (bleee...). Także gdyby nie moje jedzenie to bym umarła. Pory też, tak jak ktoś pisał: 9 śniadanie, 12.30 obiad, przed 17 kolacja.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
dreaming_9004 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-06-16, 18:26   #497
Vrenth
Zadomowienie
 
Avatar Vrenth
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 593
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 2

Cytat:
Napisane przez dreaming_9004 Pokaż wiadomość
No to by dzisiaj Ci się udało szybko ogarnąć, ale może jutro też będzie znosnie z kolejka ja tak samo muszę wszystko brać łącznie ze sztuccami i wzięłam walizkę 97litrow, ale jeszcze mam miejsce - w sumie muszę dołożyć suszarkę i laktator może Ja też nie lubię wody z butelek i dzbankow filtrujacych - swojego używam do przefiltorwania wody w ekspresie tylko. I nie ma reguły skąd by ta woda nie była to mi nie smakuje... W ogóle z wód w butelce to też lubię tylko cisowiankę i muszynę Jak się jest (jak to się mówi czasami) "wszystko żernym" to może jedzenie szpitalne wystarczy, ale u mnie to tak kolorowo nie wygląda... Nie lubię praktycznie wcale nabiału, mięso mielone też trochę podejrzane jest dla mnie w takich miejscach, a zupy wodniste, że po godzinie już człowiek głodny. Ostatnio lezalam w szpitalu to tylko uratowało mnie to że do wszystkiego dawali 3-4 kromki świeżego białego chleba to tym się dało zapchac, bo do nich albo 2 plastry cienkie jak papier wędliny, albo jakaś papka twarogowa. Na śniadanie codziennie zupa mleczna (bleee...). Także gdyby nie moje jedzenie to bym umarła. Pory też, tak jak ktoś pisał: 9 śniadanie, 12.30 obiad, przed 17 kolacja.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Wiesz, mój szpital właśnie niedawno zaczął program dieta mamy, czy coś takiego. W każdym razie mają kalorycznie menu w porządku. I mają też opcję wege - podejrzewam, że wersja typu bar mleczny, ale dla mnie jedynym problemem są podejrzane wędliny i ryba, więc na czas szpitala jestem wege i myślę, że wszystko będzie dla mnie jadalne, a to wystarczy. Na razie zresztą nie myślę o przekąskach, bo ja w zasadzie po 19 już w ogóle nie jem, więc nawet jak dadzą kolację o 17 to nie zrobi mi dużej różnicy. A nie wiem, czy będę miała sn czy cc, przy cc to nie pozwolą mi jeść po przez jakiś czas przecież.

Co do wody filtrowanej, to kiedyś nie byłam w stanie wypić niczego, co nie było wysoko zmineralizowane. Po 3 latach braku dostępu do wody mineralnej i picia kranówy się przyzwyczaiłam. Teraz każda mineralna mi smakuje a filtrowana w większości miejsc też.
Vrenth jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-06-16, 18:41   #498
dreaming_9004
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2019-11
Wiadomości: 735
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 2

Cytat:
Napisane przez Vrenth Pokaż wiadomość
Wiesz, mój szpital właśnie niedawno zaczął program dieta mamy, czy coś takiego. W każdym razie mają kalorycznie menu w porządku. I mają też opcję wege - podejrzewam, że wersja typu bar mleczny, ale dla mnie jedynym problemem są podejrzane wędliny i ryba, więc na czas szpitala jestem wege i myślę, że wszystko będzie dla mnie jadalne, a to wystarczy. Na razie zresztą nie myślę o przekąskach, bo ja w zasadzie po 19 już w ogóle nie jem, więc nawet jak dadzą kolację o 17 to nie zrobi mi dużej różnicy. A nie wiem, czy będę miała sn czy cc, przy cc to nie pozwolą mi jeść po przez jakiś czas przecież.

Co do wody filtrowanej, to kiedyś nie byłam w stanie wypić niczego, co nie było wysoko zmineralizowane. Po 3 latach braku dostępu do wody mineralnej i picia kranówy się przyzwyczaiłam. Teraz każda mineralna mi smakuje a filtrowana w większości miejsc też.
To u Was większą cywilizacja, bo u nas w okolicznych szpitalach to tragedia. Ja to mam wybredne menu Już nawet zaczęłam rozważać opcję, że skoro też szykuje mi się raczej cc, to jeśli bym miała planowane, umowie się do prywatnego szpitala położniczego - w okolicy też tylko jeden jedyny 100km ode mnie, NFZ refunduje pobyt. Same dylematy... Jak rodziłam 8 lat temu w Bielańskim to chyba dobrze karmili, bo nie mam traumy ale też mąż mi donosił szamkę, bo miał blisko.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
dreaming_9004 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-06-16, 18:42   #499
panna_felicjanna
Zakorzenienie
 
Avatar panna_felicjanna
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 16 565
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 2

Ja w ogóle nie mam informacji jak to wygląda w moim szpitalu. Na stronie ani na fb szpitala nie ma nawet informacji co ze sobą zabrać. Może zapytam lekarza, jak nie zapomnę. Choć on pewnie nie do końca będzie zorientowany.
Jeśli chodzi o jedzenie, to też nie wiem, bo nikt z rodziny i znajomych TŻ w ostatnim czasie nie leżał w tym szpitalu. A ja swoich znajomych tutaj nie mam. Tak więc na wszelki wypadek wezmę ze sobą jakieś małe pasztety, serki do smarowania i jakieś pieczywo, owoce.
panna_felicjanna jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2020-06-16, 20:06   #500
gr8ania
Moderator
 
Avatar gr8ania
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Zasiedmiogórogród
Wiadomości: 14 689
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 2

u nas w szpitalu jedzenie jest tragiczne
śniadanie o 8, obiad o 12, kolacja o 16. fo tego w smaku nz reguły okropne (a ja z tych mało wybrednych),
herbata czy kawa też średnio pijalna, także bez prowiantu się nie da.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Jeszcze będzie pięknie, mimo wszystko. Tylko załóż wygodne buty, bo masz do przejścia całe życie.
— Jan Paweł II
gr8ania jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-06-16, 20:33   #501
princessa8587
Raczkowanie
 
Avatar princessa8587
 
Zarejestrowany: 2016-12
Wiadomości: 98
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 2

Cytat:
Napisane przez *Catherrine* Pokaż wiadomość


Też mam termin na 01.08 to jest termin z pierwszego USG, a u Ciebie? Wg miesiączki 22 lipca, ale moje cykle sa długie i nieregularne więc na to nie patrzę. Natomiast moja aplikacja, która zna historię cykli, daty owulacji i współżycia mówi, że 08.08.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

To jest termin w pierwszych prenatalnych, ponoć ten najczęściej bierze się pod uwagę. Oj z miesiączki to ja mam na 17 lipca i tak samo jak Ty mam długie i nieregularne cykle, więc to zupełnie nijak się ma do rzeczywistości Ale za to wiem, kiedy była owulacja, bo miałam zastrzyk na pęknięcie pęcherzyka, więc wiem, że taki prawdziwy termin to gdzieś tak wypada około 26 lipca. A Tobie teraz na kolejnych badaniach ten termin 1 sierpnia nadal utrzymują jako realny?


Rozstępów nie mam ale ponoć lubią się zrobić pod sam koniec...

Edytowane przez princessa8587
Czas edycji: 2020-06-16 o 20:40
princessa8587 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-06-16, 21:09   #502
*Catherrine*
Zakorzenienie
 
Avatar *Catherrine*
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: mazowieckie
Wiadomości: 7 544
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 2

Cytat:
Napisane przez princessa8587 Pokaż wiadomość
To jest termin w pierwszych prenatalnych, ponoć ten najczęściej bierze się pod uwagę. Oj z miesiączki to ja mam na 17 lipca i tak samo jak Ty mam długie i nieregularne cykle, więc to zupełnie nijak się ma do rzeczywistości Ale za to wiem, kiedy była owulacja, bo miałam zastrzyk na pęknięcie pęcherzyka, więc wiem, że taki prawdziwy termin to gdzieś tak wypada około 26 lipca. A Tobie teraz na kolejnych badaniach ten termin 1 sierpnia nadal utrzymują jako realny?


Rozstępów nie mam ale ponoć lubią się zrobić pod sam koniec...
Oo, to mamy identycznie Ciekawe jak to się rozwiąże. Ja miałam owulację 15.11, tak mi apka pokazała, bo mierzyłam temperaturę.

U mnie na kolejnych USG były inne terminy,nawet bardziej w lipiec chyba szły, ale nie zwracałam uwagi, bo wiem,że ten z pierwszego prenatalnego najpewniejszy. A pierwsze USG, przed prenatalnym, też pokazało 08.08 i na ten termin się najbardziej nastawiam chyba że wtedy urodzę. Ale zobaczymy kiedy sobie synek wybierze.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
*Catherrine* jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-06-16, 21:44   #503
justysiaa89
Zakorzenienie
 
Avatar justysiaa89
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 6 775
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 2

U mnie w szpitalu jedzenie niestety niejadalne (a i ja należę niestety do wybrednych). Poprzednim razem tż codziennie przywoził mi obiadek, do tego pieczywo i coś do niego, owoce, jogurty i słodkości.

Tym razem przez brak odwiedzin muszę pomyśleć co oprócz przekąsek zabrać żeby nie umrzeć z głodu a żeby mogło leżeć uszykowane wcześniej i ewentualnie wytrzymało kilkanaście godzin bez lodówki zanim z porodówki trafię na normalną salę


U nas podczas porodu nie wolno jeść, ewentualnie ssać landrynki i pić wodę. Mnie i tak przez większość czasu męczyły takie wymioty że tż ledwo nadążał wymieniać te woreczki Nie wiem na ile to był efekt bólu a na ile wdychania gazu ale pewnie i jedno i drugie podziałało. Przed wyjazdem do szpitala ok. 6 rano zjadłam jedną kanapkę, potem nic, nagła cc przed 14, potem ok. 17 pielęgniarka przyniosła mi kleik którego nawet nie tknęłam. Zjadłam dopiero śniadanie na drugi dzień ale ogólnie przez te wymioty miałam przez cały pobyt tak podrażnione i bolesne gardło (czułam jakbym jadła szkło) że mimo wielkiego głodu ledwo jadłam i piłam bo nawet picie wody sprawiało mi ogromny ból

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
justysiaa89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-06-16, 22:00   #504
dooorra
Zadomowienie
 
Avatar dooorra
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: często się zmienia :P
Wiadomości: 1 430
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 2

Ja jeszcze nie pakowałam nic do mojej walizki. Zrobię to dopiero w lipcu. Jakoś do mnie nie dochodzi, że jest poród jest coraz bliżej. Ja dzisiaj zrobiłam próby wątrobowe bo jest podejrzenie cholestazy. Wyniki w poniedziałek a w międzyczasie mam jakiś krem. Mam nadzieję, że chociaż trochę pomoże.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Tak jak liczba pi jestem nieobliczalna
dooorra jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-06-16, 22:11   #505
panna_felicjanna
Zakorzenienie
 
Avatar panna_felicjanna
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 16 565
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 2

Ja zobaczę co pojutrze powie mi lekarz, czy synek dalej tak rośnie i czy dalej jest ryzyko wcześniejszego porodu. Jeśli tak, to w przyszłym tygodniu się spakuję.
panna_felicjanna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-06-16, 22:37   #506
princessa8587
Raczkowanie
 
Avatar princessa8587
 
Zarejestrowany: 2016-12
Wiadomości: 98
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 2

Cytat:
Napisane przez *Catherrine* Pokaż wiadomość
Oo, to mamy identycznie Ciekawe jak to się rozwiąże. Ja miałam owulację 15.11, tak mi apka pokazała, bo mierzyłam temperaturę.

U mnie na kolejnych USG były inne terminy,nawet bardziej w lipiec chyba szły, ale nie zwracałam uwagi, bo wiem,że ten z pierwszego prenatalnego najpewniejszy. A pierwsze USG, przed prenatalnym, też pokazało 08.08 i na ten termin się najbardziej nastawiam chyba że wtedy urodzę. Ale zobaczymy kiedy sobie synek wybierze.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Zobaczymy która pierwsza się rozpakuje Może równocześnie
princessa8587 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-06-16, 22:38   #507
damgala
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2017-10
Wiadomości: 2 656
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 2

Mamy fotelik i materac, nareszcie dotarły ☺ jeszcze łóżeczko musi przyjść.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
damgala jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-06-16, 23:12   #508
princessa8587
Raczkowanie
 
Avatar princessa8587
 
Zarejestrowany: 2016-12
Wiadomości: 98
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 2

Cytat:
Napisane przez damgala Pokaż wiadomość
Mamy fotelik i materac, nareszcie dotarły ☺ jeszcze łóżeczko musi przyjść.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

To już macie prawie komplet My dziś też wreszcie dzisiaj kupilismy fotelik, czekaliśmy na samochód żeby sprawdzić czy ten, który wybraliśmy będzie pasował do nowego Na szczęście pasuje jak ulał.
princessa8587 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-06-16, 23:37   #509
Roselyn
Zadomowienie
 
Avatar Roselyn
 
Zarejestrowany: 2019-11
Wiadomości: 1 861
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 2

Na jakir fotelikiw sie zdecydowalyscie dziewczyny ?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Overthinking does kill your happiness
Roselyn jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-06-17, 08:01   #510
fioleciasto
Zakorzenienie
 
Avatar fioleciasto
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: wielkopolska
Wiadomości: 113 781
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 2

Gratuluję udanych wizyt!
Ja mam za tydzień w czwartek

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 08:01 ---------- Poprzedni post napisano o 07:58 ----------

Cytat:
Napisane przez dooorra Pokaż wiadomość
Ja jeszcze nie pakowałam nic do mojej walizki. Zrobię to dopiero w lipcu. Jakoś do mnie nie dochodzi, że jest poród jest coraz bliżej. Ja dzisiaj zrobiłam próby wątrobowe bo jest podejrzenie cholestazy. Wyniki w poniedziałek a w międzyczasie mam jakiś krem. Mam nadzieję, że chociaż trochę pomoże.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja torbę w większości spakowałam właśnie dwa dni temu
Ale termin już na koniec lipca więc wolę być przygotowana.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
08.2017 (8tc)[*]
12.2017 (15tc)[*]

Najszczęśliwsza na świecie podwójna mama



2021 :82
2022 :26
fioleciasto jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Odchowalnia - jestem mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-12-09 13:02:31


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:11.