Mamy sierpniowe 2020 cz. 2 - Strona 41 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Odchowalnia - jestem mamą

Notka

Odchowalnia - jestem mamą Forum dla rodziców. Tutaj porozmawiasz o połogu, karmieniu, wychowaniu dziecka. Wejdź i podziel się swoją wiedzą i doświadczeniem.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2020-07-06, 07:01   #1201
sunshine16
Zakorzenienie
 
Avatar sunshine16
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 5 057
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 2

Moja mama rodziła raz przedwcześnie w 28tyg, a potem mnie 2 tyg przed terminem. Ja za to urodziłam 2 dni po tp ale pewnie gdyby nie to, że po prostu odeszły mi wody to bym miała wywoływanie pewnie dopiero po 10 dniach po to bo kompletnie się nic nie działo (pierwsze skurcze poczułam dopiero przy porodzie)

Co do termometru to mamy microlife nc150. Wolałabym kupić jakiś inny ale teraz są takie ceny, że microlife mi wystarczy


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
sunshine16 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-07-06, 07:25   #1202
Silumin
Zadomowienie
 
Avatar Silumin
 
Zarejestrowany: 2014-09
Wiadomości: 1 023
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 2

A ja już dzisiaj w laboratorium byłam, ciekawi mnie czy jeszcze jakieś badania będę robić teraz miałam te watrobowe oprócz zwykłej morfologii

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
31.05.2019
Silumin jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-07-06, 07:48   #1203
Pistacja_
Rozeznanie
 
Avatar Pistacja_
 
Zarejestrowany: 2019-07
Wiadomości: 680
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 2

Cytat:
Napisane przez *Catherrine* Pokaż wiadomość
Czy te termometry zawsze były takie drogie czy teraz tak podrożały przez epidemię?🤨

Dziewczyny, które już rodziły, jak miał się Wasz termin porodu do terminu porodu kobiet w Waszej rodzinie (mama, siostra)? W sensie czy urodziłyście przed czy po terminie? Podobno kobiety z rodziny rodzą podobnie. U mnie mama i siostra po terminie i ja też się tak nastawiam.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Moja mama urodziła 4 dzieci przed terminem (ale w donoszonej ciąży, tak tydzień przed mniej więcej) i ja tak samo. Teraz niestety sie nie dowiem kiedy by się zaczęło

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Pistacja_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-07-06, 09:29   #1204
fioleciasto
Zakorzenienie
 
Avatar fioleciasto
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: wielkopolska
Wiadomości: 113 781
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 2

U mnie dziś początek 38 tygodnia - ciąża donoszona

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
08.2017 (8tc)[*]
12.2017 (15tc)[*]

Najszczęśliwsza na świecie podwójna mama



2021 :82
2022 :26
fioleciasto jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-07-06, 09:35   #1205
panna_felicjanna
Zakorzenienie
 
Avatar panna_felicjanna
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 16 565
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 2

Moja mama rodziła w terminie, siostra raz po tp, a raz kilka dni przed.


Teraz to nic tylko czekać na pierwsze porody.

My wczoraj byliśmy na kolacji, mąż zabrał mnie na randkę.
I w czwartek przed wizytą u lekarza też mamy zamiar jeszcze gdzieś wyjść. Korzystamy z ostatnich chwil we dwoje.
panna_felicjanna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-07-06, 09:54   #1206
gr8ania
Moderator
 
Avatar gr8ania
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Zasiedmiogórogród
Wiadomości: 14 691
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 2

dzień dobry
muszę Was nadrobić po weekendzie

ja dziś miałam pobierany gbs, niedługo biegnę na rzęsy, a wieczorem sesja
Cytat:
Napisane przez fioleciasto Pokaż wiadomość
U mnie dziś początek 38 tygodnia - ciąża donoszona

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz


co do porodów- moja Mama dwa porody 2 tyg przed tp, dwa porody 2 tyg po terminie i jeden dokładnie w terminie także ten

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Jeszcze będzie pięknie, mimo wszystko. Tylko załóż wygodne buty, bo masz do przejścia całe życie.
— Jan Paweł II
gr8ania jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-07-06, 10:49   #1207
fioleciasto
Zakorzenienie
 
Avatar fioleciasto
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: wielkopolska
Wiadomości: 113 781
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 2

U mnie i mama i siostra i ja rodzilysmy troszkę przed terminem, ale nie jakoś dużo.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
08.2017 (8tc)[*]
12.2017 (15tc)[*]

Najszczęśliwsza na świecie podwójna mama



2021 :82
2022 :26
fioleciasto jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2020-07-06, 11:38   #1208
karinamalina842
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-06
Wiadomości: 24
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 2

A mnie w sobotę na wieczór zaczęły swędzieć stopy i wewnętrzne strony dłoni, w nocy nawet mnie to budziło, ale było względnie ok. Nie jakoś strasznie uciążliwe. Za to wczoraj jak się koło 20 zaczęło to masakra.. nie mogłam się powstrzymać, żeby nie drapać stóp.
Mój gin na urlopie, więc rano poleciałam do rodzinnego, żebym mogła zrobić próby wątrobowe, bo teraz jedyne co mam w głowie to ta cała cholestaza....

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
karinamalina842 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-07-06, 11:53   #1209
baby blues
Zadomowienie
 
Avatar baby blues
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: tam, gdzie rosną poziomki
Wiadomości: 1 413
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 2

Ja wczoraj miałam w planach leniuchować, ale tż obiecał młodemu zoo... No i pojechaliśmy, z powrotem na parking to już ledwo szłam, tak mnie kłuło i bolało zastanawiam się tylko, czy jeśli to spojenie by się rozchodziło, to czulabym ból też właśnie przy spojeniu. A ja czuję tylko 'w środku' i w pachwinach.
No i dziś po przespanej nocy jest całkiem ok, poszliśmy normalnie na spacer i bez tragedii, coś tam czuję, ale da się żyć

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
baby blues jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-07-06, 12:15   #1210
dreaming_9004
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2019-11
Wiadomości: 735
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 2

Cytat:
Napisane przez *Catherrine* Pokaż wiadomość
Czy te termometry zawsze były takie drogie czy teraz tak podrożały przez epidemię?🤨

Dziewczyny, które już rodziły, jak miał się Wasz termin porodu do terminu porodu kobiet w Waszej rodzinie (mama, siostra)? W sensie czy urodziłyście przed czy po terminie? Podobno kobiety z rodziny rodzą podobnie. U mnie mama i siostra po terminie i ja też się tak nastawiam.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
My mamy ponad 8 lat termometr z microlife i jestem bardzo zadowolona. Prawidłowe pomiary i intuicyjne działanie. Liczę, że będzie służył jak najdłużej
Moja mama mnie urodziła tydzień po terminie, a brata równo w terminie. Ja dwa tygodnie przed córkę... Także nie wiem czy to się sprawdza
Cytat:
Napisane przez fioleciasto Pokaż wiadomość
U mnie dziś początek 38 tygodnia - ciąża donoszona

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
To trzeba uczcić jak nic U nas jutro
Cytat:
Napisane przez karinamalina842 Pokaż wiadomość
A mnie w sobotę na wieczór zaczęły swędzieć stopy i wewnętrzne strony dłoni, w nocy nawet mnie to budziło, ale było względnie ok. Nie jakoś strasznie uciążliwe. Za to wczoraj jak się koło 20 zaczęło to masakra.. nie mogłam się powstrzymać, żeby nie drapać stóp.
Mój gin na urlopie, więc rano poleciałam do rodzinnego, żebym mogła zrobić próby wątrobowe, bo teraz jedyne co mam w głowie to ta cała cholestaza....

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
O kurcze... wspolczuje! W ktorym jestes tygodniu? Daj znac jak wyniki.

Ja od rana przy poniedziałku dałam po robocie - pranie, sprzątanie. Jeszcze jakoś daje radę nawet dobrze się czuje. Od wszystkich słyszę, że mam taki mały brzuch, a już zaraz termin, a mi się wydaje że jest ogrooooomny

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
dreaming_9004 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-07-06, 12:52   #1211
kropka_nad_i
Wtajemniczenie
 
Avatar kropka_nad_i
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 2 240
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 2

Dzień dobry!
Asiaczek kciuki za wizyte- daj znać co i jak! Liczę na to, że córka ma tylko fazę i niedługo jej przejdzie

Moja mama rodziła pierwszy raz w skończonym 37tc a drugi raz wywoływali jej w 41tc (tzn sama se wywoływała, bo pracowała jako pielęgniarka na położniczym i "miała kontakty "). Ja urodziłam w skończonym 37tc więc teraz nie łudzę się że będę szybciej rodzić no i pewnie skończy się CC, bo po CC nie jest wskazane wywoływanie porodu oksytocyną

Ja mam od dwóch lat termometr bezdotykowy microlife i sprawdza się. Ale zawsze mierzę 3 razy żeby mieć pewność.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Inaczej serce żąda, inaczej myśl sądzi, inaczej świat spogląda, inaczej los rządzi.


Uczę się cierpliwości
kropka_nad_i jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2020-07-06, 13:56   #1212
damgala
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2017-10
Wiadomości: 2 656
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 2

Cześć
Byłam z synkiem na spacerze i zrobiłam małe zakupy. Godzina z hakiem a ledwo doszłam do domu. Wróciłam mokra, zmęczona, z bólem... ach masakra. Teraz to ja się nadaję tylko do leżenia a 35 tydzień u mnie. Jakoś trzeba przetrwać. Siostra mi wczoraj powiedziała, że mam już taki brzuch i widząc mnie sądzi, że za 3 tygodnie urodzę
Czy Wy już wszystkie spakowane? Ja się zbieram i zebrać się nie mogę.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
damgala jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-07-06, 14:07   #1213
*Catherrine*
Zakorzenienie
 
Avatar *Catherrine*
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: mazowieckie
Wiadomości: 7 544
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 2

Czyli z tymi terminami raz się sprawdza, raz nie

Ja spakowana wstępnie, muszę jeszcze kilka rzeczy dopakować, ale czuję się spokojniejsza

Ja przejdę parę kroków albo postoję trochę i twardnieje mi brzuch.. Nie wiem czy to już tak może być normalnie czy coś robię źle?

Właśnie wróciłam od ortodonty, bo mi się drucik odklejał, teraz już jestem zabezpieczona, mogę rodzić



Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
*Catherrine* jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-07-06, 14:49   #1214
karinamalina842
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-06
Wiadomości: 24
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 2

Cytat:
Napisane przez dreaming_9004 Pokaż wiadomość
My mamy ponad 8 lat termometr z microlife i jestem bardzo zadowolona. Prawidłowe pomiary i intuicyjne działanie. Liczę, że będzie służył jak najdłużej
Moja mama mnie urodziła tydzień po terminie, a brata równo w terminie. Ja dwa tygodnie przed córkę... Także nie wiem czy to się sprawdza To trzeba uczcić jak nic U nas jutro O kurcze... wspolczuje! W ktorym jestes tygodniu? Daj znac jak wyniki.

Ja od rana przy poniedziałku dałam po robocie - pranie, sprzątanie. Jeszcze jakoś daje radę nawet dobrze się czuje. Od wszystkich słyszę, że mam taki mały brzuch, a już zaraz termin, a mi się wydaje że jest ogrooooomny

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Zaczęłam 34tc.
Wyniki wyszły na szczęście w normach. Kamień z serca

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
karinamalina842 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-07-06, 17:12   #1215
Kate94mouse
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2019-05
Wiadomości: 242
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 2

Ja nadal nie jestem spakowana... Nie mogę się do tego zabrać. Też mi zaczyna twardniec brzuch jak stoje czy idę ale bez bólu. Jakiegoś doła zaczęłam łapać. U nas marne szanse na przywrócenie porodów rodzinnych 🙁 smutno mi przez to.
Kate94mouse jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-07-06, 17:18   #1216
princessa8587
Raczkowanie
 
Avatar princessa8587
 
Zarejestrowany: 2016-12
Wiadomości: 98
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 2

U nas też nie ma porodów rodzinnych i nie będzie w najbliższym czasie, więc już się nastawiłam, że będę sama. Torba już przynajmniej nareszcie spakowana.


Byłam dziś na wizycie, 36+2 i mała waży 3 kg Szyjka też już miękka.


Nie miałam ostatnio czasu żeby wszystko przeczytać, więc przepraszam jeśli coś przeoczyłam, ale powiedz *Catherrine* jak ten Twój czop? To było to czy fałszywy alarm?


Termometr mamy z Visiofocus, rewelacja ale drogi.
princessa8587 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-07-06, 17:26   #1217
*Catherrine*
Zakorzenienie
 
Avatar *Catherrine*
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: mazowieckie
Wiadomości: 7 544
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 2

Cytat:
Napisane przez princessa8587 Pokaż wiadomość
U nas też nie ma porodów rodzinnych i nie będzie w najbliższym czasie, więc już się nastawiłam, że będę sama. Torba już przynajmniej nareszcie spakowana.


Byłam dziś na wizycie, 36+2 i mała waży 3 kg Szyjka też już miękka.


Nie miałam ostatnio czasu żeby wszystko przeczytać, więc przepraszam jeśli coś przeoczyłam, ale powiedz *Catherrine* jak ten Twój czop? To było to czy fałszywy alarm?


Termometr mamy z Visiofocus, rewelacja ale drogi.
Niestety nie wiem, bo pani doktor mnie nie zbadała 🤨. Powiedziała że to zrobi na kolejnej wizycie, przy okazji pobierze wymazy n gbs. Także czekam do 15.07. A jutro mam USG, może się czegoś dowiem, oby pozytywne

Duża ta Twoja Mała

No u nas niby są porody rodzinne, tylko odwiedzin nie ma, więc jak mąż wyjdzie po porodzie to zobaczymy się dopiero przy wyjściu. No i robią test na covid przy wejściu do szpitala i co dziwne niektórym wychodzi pozytywny i odsyłają..🤨

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
*Catherrine* jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-07-06, 17:32   #1218
princessa8587
Raczkowanie
 
Avatar princessa8587
 
Zarejestrowany: 2016-12
Wiadomości: 98
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 2

Ciekawa jestem, bo my mamy ten sam termin i trochę się zdziwiłam, że już Ci czop odszedł. Daj znać po wizycie


No duża, niestety idzie w kierunku 3700 w terminie porodu


Lipa, że odsyłają... ale gdzie? Do szpitala covidowego czy jak?
princessa8587 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-07-06, 17:48   #1219
*Catherrine*
Zakorzenienie
 
Avatar *Catherrine*
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: mazowieckie
Wiadomości: 7 544
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 2

Cytat:
Napisane przez princessa8587 Pokaż wiadomość
Ciekawa jestem, bo my mamy ten sam termin i trochę się zdziwiłam, że już Ci czop odszedł. Daj znać po wizycie


No duża, niestety idzie w kierunku 3700 w terminie porodu


Lipa, że odsyłają... ale gdzie? Do szpitala covidowego czy jak?
Mężów odsyłają, źle się wyraziłam. Tak mi kuzynka opowiadała, która tam rodziła w maju. Że kilku mężów miało pozytywny test i odesłali do domu. A kobiety zdrowe... No nie wiem.

Czop może podobno odejść kilka tygodni przed porodem, więc w sumie możliwe. Położna i lekarka stwierdziły, że z tego co mówię to pewnie czop. Szkoda tylko, że nikt mnie nie zbadał i żyje w nieświadomości...

A Twój termin też jest z usg,tak? Pewnie już o to pytałam, ale nie pamiętam...wybacz

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
*Catherrine* jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2020-07-06, 19:09   #1220
Vrenth
Zadomowienie
 
Avatar Vrenth
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 593
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 2

Cytat:
Napisane przez Kate94mouse Pokaż wiadomość
Ja nadal nie jestem spakowana... Nie mogę się do tego zabrać. Też mi zaczyna twardniec brzuch jak stoje czy idę ale bez bólu. Jakiegoś doła zaczęłam łapać. U nas marne szanse na przywrócenie porodów rodzinnych 🙁 smutno mi przez to.
U nas są w niektórych szpitalach. Tylko nie w tych, w których bym chciała rodzić. To niestety przy wyborze między porodem rodzinnym a wsparciem w kp wybraliśmy to drugie. Trudno, mąż będzie musiał poczekać, ale obecnie nawet z położną środowiskową są problemy a co dopiero z doradcą laktacyjnym. Więc jak się nie nauczę w szpitalu to kp raczej zdechnie.
Vrenth jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-07-06, 19:19   #1221
Roselyn
Zadomowienie
 
Avatar Roselyn
 
Zarejestrowany: 2019-11
Wiadomości: 1 861
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 2

Do mnie wlasnie dzwonili ,ze musza odwolac moja piatkowa wizyta bo Pani doktor ma pogrzeb taty. Smutne
Mam jutro rano dzwonic dowiadywac sie w jaki inny dzien mnie przyjmie. Stresuje mnie to bo ja do kazdej wizyty doslownie odliczam dni.
Od wczoraj tez po raz pierwszy zaczely mnie lapac takie leciutkie bole jak na okres. Zastanawiam sie czy to nie przez odstawienie luteiny.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Overthinking does kill your happiness
Roselyn jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-07-06, 20:12   #1222
panna_felicjanna
Zakorzenienie
 
Avatar panna_felicjanna
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 16 565
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 2

Ja jestem spakowana już gdzieś od tygodnia. Wolę mieć spokojną głowę i nie szukać potem wszystkiego na ostatnią chwilę.
Cytat:
Napisane przez Roselyn Pokaż wiadomość
Do mnie wlasnie dzwonili ,ze musza odwolac moja piatkowa wizyta bo Pani doktor ma pogrzeb taty. Smutne
Mam jutro rano dzwonic dowiadywac sie w jaki inny dzien mnie przyjmie. Stresuje mnie to bo ja do kazdej wizyty doslownie odliczam dni.
Od wczoraj tez po raz pierwszy zaczely mnie lapac takie leciutkie bole jak na okres. Zastanawiam sie czy to nie przez odstawienie luteiny.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Oj przykre.

---------- Dopisano o 21:12 ---------- Poprzedni post napisano o 21:11 ----------

Cytat:
Napisane przez princessa8587 Pokaż wiadomość
Ciekawa jestem, bo my mamy ten sam termin i trochę się zdziwiłam, że już Ci czop odszedł. Daj znać po wizycie


No duża, niestety idzie w kierunku 3700 w terminie porodu


Lipa, że odsyłają... ale gdzie? Do szpitala covidowego czy jak?
3700 to raczej taka normalna waga, nie ma się czym martwić.
panna_felicjanna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-07-06, 21:25   #1223
dreaming_9004
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2019-11
Wiadomości: 735
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 2

Cytat:
Napisane przez karinamalina842 Pokaż wiadomość
Zaczęłam 34tc.
Wyniki wyszły na szczęście w normach. Kamień z serca

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Być może to jakieś alergiczne swędzenie skoro mówisz, że wyniki ok. Podobnie tu na wątku miała Sunshine jakiś czas temu
Cytat:
Napisane przez Roselyn Pokaż wiadomość
Do mnie wlasnie dzwonili ,ze musza odwolac moja piatkowa wizyta bo Pani doktor ma pogrzeb taty. Smutne
Mam jutro rano dzwonic dowiadywac sie w jaki inny dzien mnie przyjmie. Stresuje mnie to bo ja do kazdej wizyty doslownie odliczam dni.
Od wczoraj tez po raz pierwszy zaczely mnie lapac takie leciutkie bole jak na okres. Zastanawiam sie czy to nie przez odstawienie luteiny.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
O kurczę... współczuję Pani doktor, ale też Tobie, że wizyta się opóźni w czasie. Ja jutro mam wizytę i już troszkę się stresuje, bo mam świadomość, że to już może być ostatnia byłam 3 tygodnie temu i już jestem bardzo ciekawa co tam u dzidzi. Czuje, że dziś będę miała nieprzespaną noc z wrażenia.

Ja to chyba byłam pierwszą spakowaną do szpitala na wątku ale to przez to, że mnie nastraszyli porodem przedwczesnym...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
dreaming_9004 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-07-07, 08:33   #1224
princessa8587
Raczkowanie
 
Avatar princessa8587
 
Zarejestrowany: 2016-12
Wiadomości: 98
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 2

Cytat:
Napisane przez *Catherrine* Pokaż wiadomość
Mężów odsyłają, źle się wyraziłam. Tak mi kuzynka opowiadała, która tam rodziła w maju. Że kilku mężów miało pozytywny test i odesłali do domu. A kobiety zdrowe... No nie wiem.

Czop może podobno odejść kilka tygodni przed porodem, więc w sumie możliwe. Położna i lekarka stwierdziły, że z tego co mówię to pewnie czop. Szkoda tylko, że nikt mnie nie zbadał i żyje w nieświadomości...

A Twój termin też jest z usg,tak? Pewnie już o to pytałam, ale nie pamiętam...wybacz

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Dziwne, że mąż pozytywny, a żona "czysta"...

Słabo, że Cię nie zbadali, przecież to się chyba bada na fotelu, więc nawet sprzętu żadnego nie trzeba.

Mój termin jest z pierwszych prenatalnych, z OM wychodzi 19 lipca


Tak w ogóle, jeśli urodzę przed terminem, to była już moja ostatnia wizyta, bo moja ginekolog udaje się na urlop Więc teraz pozostaje mi czekać aż się zacznie.

Edytowane przez princessa8587
Czas edycji: 2020-07-07 o 08:52
princessa8587 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-07-07, 09:37   #1225
fioleciasto
Zakorzenienie
 
Avatar fioleciasto
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: wielkopolska
Wiadomości: 113 781
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 2

Mialam wczoraj kontrolne ktg, które wyszło trochę niepokojąco jeśli chodzi o tętno. Położna kazała skonsultować z ginekologiem, ginekolog kazał jechać na izbę.
Byliśmy wieczorem, na szczęście wszystko dobrze i jestem jeszcze w domu <3
Trafiłam na bardzo fajną lekarkę. Tutaj ktg w porządku, robili mi też długo USG i sprawdzali przepływy - wszystko jest w porządku. Patrzyli czy pępowina nie jest gdzieś owinięta wokół szyi i nie jest, jest trochę niby wokół ręki no ale wszystko w normie, wszystkie przepływy prawidłowe. Zalecają zrobić ktg jeszcze dziś dla pewności.
Szyjki w badaniu już prawie nie ma, rozwarcie na palec, czop odszedł, głowa już bardzo nisko. Ja wczoraj mialam 37+0, pytali w którym tygodniu urodziłam Tosie (38+3), to mówili że tu zapowiada się na podobny termin. No ale wiadomo, różnie może być.
Ciąża już jest donoszona więc kiedy by się nie chciał rodzic to ok
Ogółem jak się pojawią skurcze czy odejdą wody to żeby od razu jechać do szpitala i nie czekać, no ale na ten moment jest ok z małym.
__________________
08.2017 (8tc)[*]
12.2017 (15tc)[*]

Najszczęśliwsza na świecie podwójna mama



2021 :82
2022 :26

Edytowane przez fioleciasto
Czas edycji: 2020-07-07 o 09:39
fioleciasto jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-07-07, 09:54   #1226
*Catherrine*
Zakorzenienie
 
Avatar *Catherrine*
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: mazowieckie
Wiadomości: 7 544
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 2

Cytat:
Napisane przez princessa8587 Pokaż wiadomość
Dziwne, że mąż pozytywny, a żona "czysta"...

Słabo, że Cię nie zbadali, przecież to się chyba bada na fotelu, więc nawet sprzętu żadnego nie trzeba.

Mój termin jest z pierwszych prenatalnych, z OM wychodzi 19 lipca


Tak w ogóle, jeśli urodzę przed terminem, to była już moja ostatnia wizyta, bo moja ginekolog udaje się na urlop Więc teraz pozostaje mi czekać aż się zacznie.
No widzisz, tak to jest z tym badaniem słabo🤨. Na szczęście 15.07 już niedługo. A teraz już czekam na USG .

To podobnie jak u mnie, z om 22.07, z USG 01.08
Cytat:
Napisane przez fioleciasto Pokaż wiadomość
Mialam wczoraj kontrolne ktg, które wyszło trochę niepokojąco jeśli chodzi o tętno. Położna kazała skonsultować z ginekologiem, ginekolog kazał jechać na izbę.
Byliśmy wieczorem, na szczęście wszystko dobrze i jestem jeszcze w domu <3
Trafiłam na bardzo fajną lekarkę. Tutaj ktg w porządku, robili mi też długo USG i sprawdzali przepływy - wszystko jest w porządku. Patrzyli czy pępowina nie jest gdzieś owinięta wokół szyi i nie jest, jest trochę niby wokół ręki no ale wszystko w normie, wszystkie przepływy prawidłowe. Zalecają zrobić ktg jeszcze dziś dla pewności.
Szyjki w badaniu już prawie nie ma, rozwarcie na palec, czop odszedł, głowa już bardzo nisko. Ja wczoraj mialam 37+0, pytali w którym tygodniu urodziłam Tosie (38+3), to mówili że tu zapowiada się na podobny termin. No ale wiadomo, różnie może być.
Ciąża już jest donoszona więc kiedy by się nie chciał rodzic to ok
Ogółem jak się pojawią skurcze czy odejdą wody to żeby od razu jechać do szpitala i nie czekać, no ale na ten moment jest ok z małym.
To już lada moment. Całe szczęście, że wszystko dobrze

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
*Catherrine* jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-07-07, 10:01   #1227
Roselyn
Zadomowienie
 
Avatar Roselyn
 
Zarejestrowany: 2019-11
Wiadomości: 1 861
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 2

Ja dzis dzwonilam by umowic jeszcze raz ta moja odwolana piatkowa wizyta i pani recepcjonistka radosnie zaproponowala 24 lipca. Co jest nie do przyjecia bo ostatnia wizyta mialam ponad 3 tyg temu, a mam slabe przeplywy ktore musze kontrolowac :/ powiedzialam jej to wszytsko i mam dzwonic jeszcze raz po 14, ale akurat bede w poblizu wiec tam podejde. Tak czulam ze beda z tym problemy

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Overthinking does kill your happiness
Roselyn jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-07-07, 10:06   #1228
panna_felicjanna
Zakorzenienie
 
Avatar panna_felicjanna
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 16 565
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 2

Cytat:
Napisane przez fioleciasto Pokaż wiadomość
Mialam wczoraj kontrolne ktg, które wyszło trochę niepokojąco jeśli chodzi o tętno. Położna kazała skonsultować z ginekologiem, ginekolog kazał jechać na izbę.
Byliśmy wieczorem, na szczęście wszystko dobrze i jestem jeszcze w domu <3
Trafiłam na bardzo fajną lekarkę. Tutaj ktg w porządku, robili mi też długo USG i sprawdzali przepływy - wszystko jest w porządku. Patrzyli czy pępowina nie jest gdzieś owinięta wokół szyi i nie jest, jest trochę niby wokół ręki no ale wszystko w normie, wszystkie przepływy prawidłowe. Zalecają zrobić ktg jeszcze dziś dla pewności.
Szyjki w badaniu już prawie nie ma, rozwarcie na palec, czop odszedł, głowa już bardzo nisko. Ja wczoraj mialam 37+0, pytali w którym tygodniu urodziłam Tosie (38+3), to mówili że tu zapowiada się na podobny termin. No ale wiadomo, różnie może być.
Ciąża już jest donoszona więc kiedy by się nie chciał rodzic to ok
Ogółem jak się pojawią skurcze czy odejdą wody to żeby od razu jechać do szpitala i nie czekać, no ale na ten moment jest ok z małym.
To się pewnie najadłaś strachu!
Dobrze, że wszystko dobrze. Pewnie urodzisz już niedługo.
Cytat:
Napisane przez Roselyn Pokaż wiadomość
Ja dzis dzwonilam by umowic jeszcze raz ta moja odwolana piatkowa wizyta i pani recepcjonistka radosnie zaproponowala 24 lipca. Co jest nie do przyjecia bo ostatnia wizyta mialam ponad 3 tyg temu, a mam slabe przeplywy ktore musze kontrolowac :/ powiedzialam jej to wszytsko i mam dzwonic jeszcze raz po 14, ale akurat bede w poblizu wiec tam podejde. Tak czulam ze beda z tym problemy

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Nie no niedopuszczalne, żebyś musiała teraz tak długo czekać. Idź i walcz o swoje. Ewentualnie może jest szansa iść raz do innego lekarza?
panna_felicjanna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-07-07, 10:11   #1229
fioleciasto
Zakorzenienie
 
Avatar fioleciasto
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: wielkopolska
Wiadomości: 113 781
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 2

Roselyn koniecznie musisz mieć wizytę szybciej!

Ja dziś na 17:30 umówiłam się na ktg, tak jak mi zalecili wczoraj w szpitalu.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
08.2017 (8tc)[*]
12.2017 (15tc)[*]

Najszczęśliwsza na świecie podwójna mama



2021 :82
2022 :26
fioleciasto jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-07-07, 10:38   #1230
damgala
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2017-10
Wiadomości: 2 656
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 2

Cytat:
Napisane przez fioleciasto Pokaż wiadomość
Mialam wczoraj kontrolne ktg, które wyszło trochę niepokojąco jeśli chodzi o tętno. Położna kazała skonsultować z ginekologiem, ginekolog kazał jechać na izbę.
Byliśmy wieczorem, na szczęście wszystko dobrze i jestem jeszcze w domu <3
Trafiłam na bardzo fajną lekarkę. Tutaj ktg w porządku, robili mi też długo USG i sprawdzali przepływy - wszystko jest w porządku. Patrzyli czy pępowina nie jest gdzieś owinięta wokół szyi i nie jest, jest trochę niby wokół ręki no ale wszystko w normie, wszystkie przepływy prawidłowe. Zalecają zrobić ktg jeszcze dziś dla pewności.
Szyjki w badaniu już prawie nie ma, rozwarcie na palec, czop odszedł, głowa już bardzo nisko. Ja wczoraj mialam 37+0, pytali w którym tygodniu urodziłam Tosie (38+3), to mówili że tu zapowiada się na podobny termin. No ale wiadomo, różnie może być.
Ciąża już jest donoszona więc kiedy by się nie chciał rodzic to ok
Ogółem jak się pojawią skurcze czy odejdą wody to żeby od razu jechać do szpitala i nie czekać, no ale na ten moment jest ok z małym.
To już tuż, tuż super, że wszystko ok.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
damgala jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Odchowalnia - jestem mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-12-09 13:02:31


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:09.