Mamy sierpniowe 2020 cz. 2 - Strona 120 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Odchowalnia - jestem mamą

Notka

Odchowalnia - jestem mamą Forum dla rodziców. Tutaj porozmawiasz o połogu, karmieniu, wychowaniu dziecka. Wejdź i podziel się swoją wiedzą i doświadczeniem.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2020-09-21, 08:53   #3571
justysiaa89
Zakorzenienie
 
Avatar justysiaa89
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 6 775
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 2

Cytat:
Napisane przez akada Pokaż wiadomość
No to fajnie, masz wtedy trochę czasu dla siebie i starszej U nas fajnie śpi jak odłożę na brzuszek, tylko mi to jakiś trudno delikatnie zrobić. Masujemy do wtorku jeszcze, 5 dni od kontroli
Starsza zwykle śpi o 19-20 więc mam czas dla siebie a najczęściej ogarniam coś w kuchni na następny dzień

Dla mnie najgorsze są dni, bo naprawdę niewiele jestem w stanie zrobić, bardzo rzadko chodzimy na spacery bo mała zaraz głodna i się denerwuje nawet jeśli jadła tuż przed spacerem A na kontroli co Wam powiedzieli?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
justysiaa89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-09-21, 09:27   #3572
damgala
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2017-10
Wiadomości: 2 656
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 2

Cytat:
Napisane przez justysiaa89 Pokaż wiadomość
Poproszę, będę wdzięczna

Ona ogólnie w nocy dość dobrze spała zawsze, zasypiała po 23 i pierwszą pobudkę miała ok. 3, czasem 4. Ale jak ją wykapałam no. o 19 tak do tej 23 wisiała na cycku. A teraz kąpiel, potem dostaje w butelce 60 ml i potem pierś żeby zasnęła. Jak długo walczy to kolejne 60 ml ale z reguły z tego weźmie kilka łyków i idzie spać. Widzę że po prostu jest najedzona i spokojna, nawet po butli przy piersi pije inaczej, nie denerwuje się tylko chyba wystarczy jej wtedy possać trochę i poprzytulać się do piersi niż pić dużo.

Wam również! A długo się jeszcze macie masować?


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Wysłałam na fb

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
damgala jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-09-21, 10:02   #3573
akada
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 1 489
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 2

Cytat:
Napisane przez justysiaa89 Pokaż wiadomość
Starsza zwykle śpi o 19-20 więc mam czas dla siebie a najczęściej ogarniam coś w kuchni na następny dzień

Dla mnie najgorsze są dni, bo naprawdę niewiele jestem w stanie zrobić, bardzo rzadko chodzimy na spacery bo mała zaraz głodna i się denerwuje nawet jeśli jadła tuż przed spacerem A na kontroli co Wam powiedzieli?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
A widzisz u nas starsza śpi dopiero ok 21. Wczoraj byliśmy wszyscy na spacerze, mąż ma jakąś lepszą rękę do wózka, jak On pcha to młoda śpi ;-) Na razie ciepło to zawsze można wyjąć z wózka i dokarmić, ja tak wczoraj zrobiłam, jeszcze nawet zjedliśmy obiad nad jeziorem wiec byłam zadowolona ze spaceru
Kontrola polegała na rozerwaniu tego co już się mogło zrosnąć i powiedziała jak ćwiczyć. W sumie za chwile czekają nas szczepienia może pediatra oceni to wędzidełko
akada jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-09-21, 10:57   #3574
justysiaa89
Zakorzenienie
 
Avatar justysiaa89
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 6 775
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 2

Cytat:
Napisane przez akada Pokaż wiadomość
A widzisz u nas starsza śpi dopiero ok 21. Wczoraj byliśmy wszyscy na spacerze, mąż ma jakąś lepszą rękę do wózka, jak On pcha to młoda śpi ;-) Na razie ciepło to zawsze można wyjąć z wózka i dokarmić, ja tak wczoraj zrobiłam, jeszcze nawet zjedliśmy obiad nad jeziorem wiec byłam zadowolona ze spaceru
Kontrola polegała na rozerwaniu tego co już się mogło zrosnąć i powiedziała jak ćwiczyć. W sumie za chwile czekają nas szczepienia może pediatra oceni to wędzidełko
U nas karmienie na zewnątrz nie wchodzi w grę ze względu na nakładki, nie ma szans żebym bezproblemowo je założyła i przystawiła małą, zawsze kilka razy mi spadają zanim dobrze je nałożę, często potem i tak mała je strąci i zabawa od nowa... Poza tym z jednej piersi umiem karmic tylko spod pachy. Normalnie płakać mi się czasem chce zenie mogę po prostu karmić gołą piersią w każdej pozycji i przez to jestem trochę więźniem własnego dziecka w domu

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
justysiaa89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-09-21, 12:35   #3575
baby blues
Zadomowienie
 
Avatar baby blues
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: tam, gdzie rosną poziomki
Wiadomości: 1 413
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 2

Cytat:
Napisane przez justysiaa89 Pokaż wiadomość
Starsza zwykle śpi o 19-20 więc mam czas dla siebie a najczęściej ogarniam coś w kuchni na następny dzień

Dla mnie najgorsze są dni, bo naprawdę niewiele jestem w stanie zrobić, bardzo rzadko chodzimy na spacery bo mała zaraz głodna i się denerwuje nawet jeśli jadła tuż przed spacerem A na kontroli co Wam powiedzieli?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
U nas jest to samo na spacerach, staram się wychodzić tuż po karmieniu, ale i tak zanim porządnie zaśnie, to ze 2-3 przystanki mamy na kp. Właśnie zaczęłam się zastanawiać, jak ja to ogarniałam zimą ze starszakiem (bo on z 26.11) i chyba brałam na spacery odciagnięte mleko albo karmiłam w galerii, jeśli udało mi się do niej dojść a z czasem on już dłużej spał w wózku, więc w ogóle nie musiałam karmić na zewnątrz.

Wczoraj zresztą też się wkurzyłam, jak wyszłam rano na spacer i spotkałam sąsiadkę, za którą nie za bardzo przepadam a akurat Oliwka potrzebowała przystanku. A sąsiadka oczywiście jak zwykle, ma mi do powiedzenia milion rzeczy no to mówię jej, że nie zatrzymuję się i idę karmić, cześć i pa
Podjechałam na ławkę, zaczęłam karmić i wyobraźcie sobie, po chwili przychodzi ona i zaczyna mi truć nad uchem! Pierwszy tekst oczywiście o tym, żebym uważała, bo przeziębię sobie piersi a jak jej powiedziałam, że spokojnie, nic mi nie będzie, to ona na to, że ta Agnieszka od niej z bloku też tak mówiła i co? Następnego dnia chora potem jeszcze trajkotała, dotąd aż nakarmiłam, odbiłam i uśpiłam mam świętą cierpliwość do takich ludzi, gdybym miała gorszy dzień to chyba bym jej powiedziała, żeby sobie poszła, bo nie mogę się skupić i mleko mi kiśnie

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Edytowane przez baby blues
Czas edycji: 2020-09-21 o 12:48
baby blues jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-09-21, 13:26   #3576
Roselyn
Zadomowienie
 
Avatar Roselyn
 
Zarejestrowany: 2019-11
Wiadomości: 1 861
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 2

Ja gdy karmilam w nakladkach to asekuracyjnie bralam ze soba na spacer butelke z mlekiem ktore zbieralam wczesniej magiczna buteleczka. Ale moja zasypia w wozku zanim za ogrodzenie wyjdziemy wiec nie musialam tego nigdy uzyc.
Generalnie do teraz tylko raz karmilam na dworze piersia i bylo to dla mnie mega stresujace . Ja musze miec wygodne miejsce , poduszke , podparcie itp. Ostatnio na kolacje do znajomych zabralam ze soba poduszke do karmienia
Za to jakis czas temu bylam swiadkiem jak moja kuzynka karmila idac mowi ze ja tez dojde do tej wprawy ... no nie sadze

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Overthinking does kill your happiness
Roselyn jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-09-21, 13:40   #3577
*Catherrine*
Zakorzenienie
 
Avatar *Catherrine*
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: mazowieckie
Wiadomości: 7 544
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 2

Haha, Roselyn, ja ostatnio karmiłam idąc z fotela do kuchni jak mi zupa kipiała

My właśnie wróciliśmy z 3-godzinnego spaceru baaardzo głodni. Ja na zewnątrz raczej nie karmię bo nie mam gdzie, u mnie na wsi nie ma ławeczek, chyba, że na podwórku . Raz karmiłam na ławce przed domem ale to przez chwilę, bo bez oparcia długo nie wytrzymuję..

Babyblues, masz cierpliwość do ludzi..

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
*Catherrine* jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2020-09-21, 13:58   #3578
Roselyn
Zadomowienie
 
Avatar Roselyn
 
Zarejestrowany: 2019-11
Wiadomości: 1 861
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 2

Cytat:
Napisane przez *Catherrine* Pokaż wiadomość
Haha, Roselyn, ja ostatnio karmiłam idąc z fotela do kuchni jak mi zupa kipiała

My właśnie wróciliśmy z 3-godzinnego spaceru baaardzo głodni. Ja na zewnątrz raczej nie karmię bo nie mam gdzie, u mnie na wsi nie ma ławeczek, chyba, że na podwórku . Raz karmiłam na ławce przed domem ale to przez chwilę, bo bez oparcia długo nie wytrzymuję..

Babyblues, masz cierpliwość do ludzi..

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Hah ! Szacun

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Overthinking does kill your happiness
Roselyn jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-09-21, 14:17   #3579
asiaczek
Zakorzenienie
 
Avatar asiaczek
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 3 720
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 2

Ja sobie kupiłam takie składane krzesełko wędkarskie właśnie po to żeby móc karmić w terenie. I już wiele razy korzystałam na spacerach do lasu .

Mój Ignaś znów pociąga nosem, starszaki też chore. I ma ostatnio problem z kupką, robi jedną dziennie i dużo się pręży. Dzisiaj jak już udało mu się ją zrobić to było bardzo dużo śluzu. Będę musiała chyba jutro zadzwonić na teleporadę

Wysłane z mojego Redmi Note 8T przy użyciu Tapatalka
__________________
Jeśli kiedyś jakiś facet złamie kobiecie skrzydła to później zostaje jej latanie na miotle
asiaczek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-09-21, 14:34   #3580
damgala
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2017-10
Wiadomości: 2 656
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 2

Cytat:
Napisane przez Roselyn Pokaż wiadomość
Ja gdy karmilam w nakladkach to asekuracyjnie bralam ze soba na spacer butelke z mlekiem ktore zbieralam wczesniej magiczna buteleczka. Ale moja zasypia w wozku zanim za ogrodzenie wyjdziemy wiec nie musialam tego nigdy uzyc.
Generalnie do teraz tylko raz karmilam na dworze piersia i bylo to dla mnie mega stresujace . Ja musze miec wygodne miejsce , poduszke , podparcie itp. Ostatnio na kolacje do znajomych zabralam ze soba poduszke do karmienia
Za to jakis czas temu bylam swiadkiem jak moja kuzynka karmila idac mowi ze ja tez dojde do tej wprawy ... no nie sadze

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja zaczynam chodzić karmiąc 🤣

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
damgala jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-09-21, 14:39   #3581
baby blues
Zadomowienie
 
Avatar baby blues
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: tam, gdzie rosną poziomki
Wiadomości: 1 413
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 2

Cytat:
Napisane przez asiaczek Pokaż wiadomość
Ja sobie kupiłam takie składane krzesełko wędkarskie właśnie po to żeby móc karmić w terenie. I już wiele razy korzystałam na spacerach do lasu .

Mój Ignaś znów pociąga nosem, starszaki też chore. I ma ostatnio problem z kupką, robi jedną dziennie i dużo się pręży. Dzisiaj jak już udało mu się ją zrobić to było bardzo dużo śluzu. Będę musiała chyba jutro zadzwonić na teleporadę

Wysłane z mojego Redmi Note 8T przy użyciu Tapatalka
Ooo myślałam o tym krzesełku kiedyś i zapomniałam dzięki za przypomnienie haha

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
baby blues jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2020-09-21, 14:56   #3582
gr8ania
Moderator
 
Avatar gr8ania
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Zasiedmiogórogród
Wiadomości: 14 691
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 2

byłam dziś u gina na kontroli wszystko ok dostałam receptę na tabletki ale nie wiem czy chcę się w hormony bawić

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Jeszcze będzie pięknie, mimo wszystko. Tylko załóż wygodne buty, bo masz do przejścia całe życie.
— Jan Paweł II
gr8ania jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-09-21, 15:29   #3583
*Catherrine*
Zakorzenienie
 
Avatar *Catherrine*
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: mazowieckie
Wiadomości: 7 544
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 2

Cytat:
Napisane przez gr8ania Pokaż wiadomość
byłam dziś u gina na kontroli wszystko ok dostałam receptę na tabletki ale nie wiem czy chcę się w hormony bawić

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
A ja mam termin dopiero na 16.10.. Nie ma miejsc wcześniej, nie wiem czy to nie za późno . Wczoraj minęło 6 tygodni od porodu.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
*Catherrine* jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-09-21, 17:13   #3584
sunshine16
Zakorzenienie
 
Avatar sunshine16
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 5 057
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 2

Ja na kontrolę idę za tydzień
Jutro idziemy na USG bioderek i brzuszka.

Póki co karmiłam raz w parku a tak to zazwyczaj wychodzimy na dość krótko ale częściej bo za bardzo nie miałabym gdzie karmić na ulicy

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
sunshine16 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-09-21, 19:02   #3585
damgala
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2017-10
Wiadomości: 2 656
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 2

Dziewczyny, czy kolektor pokarmu czyli ta magiczna butelka sprawdzi się jeśli synek leży na mnie podczas kp pod kątem około 45 stopni? tzn, czy da radę zassać ten silikon żeby w miarę się trzymała? szkoda mi mleka wypływającego do wkładki z drugiej piersi.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
damgala jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-09-21, 20:07   #3586
Roselyn
Zadomowienie
 
Avatar Roselyn
 
Zarejestrowany: 2019-11
Wiadomości: 1 861
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 2

Cytat:
Napisane przez damgala Pokaż wiadomość
Dziewczyny, czy kolektor pokarmu czyli ta magiczna butelka sprawdzi się jeśli synek leży na mnie podczas kp pod kątem około 45 stopni? tzn, czy da radę zassać ten silikon żeby w miarę się trzymała? szkoda mi mleka wypływającego do wkładki z drugiej piersi.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Tak nawet lepiej bo dziecko nie straci nozka. Ten kolektor jak sie zassie to sie mocno trzyma i moze se tak wisiec. Najgorzej jak mi sie majta o poduszke do karmienia lub nozki malej.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Overthinking does kill your happiness
Roselyn jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-09-21, 23:32   #3587
damgala
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2017-10
Wiadomości: 2 656
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 2

Cytat:
Napisane przez Roselyn Pokaż wiadomość
Tak nawet lepiej bo dziecko nie straci nozka. Ten kolektor jak sie zassie to sie mocno trzyma i moze se tak wisiec. Najgorzej jak mi sie majta o poduszke do karmienia lub nozki malej.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
To świetnie. Jeszcze mi powiedz czy ta butelka jakoś wpływa, że z piersi leci więcej? bo mi do wkładki leci mleka mało, zaraz na początku karmienia, przynajmniej tak mi się wydaje ☺

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
damgala jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-09-22, 06:05   #3588
gr8ania
Moderator
 
Avatar gr8ania
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Zasiedmiogórogród
Wiadomości: 14 691
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 2

dzień dobry
młoda drugą noc z rzędu rzuca się w łóżeczku. jak ją tylko położę obok siebie to jest spokój... mam nadzieję że jej się nie odmieniło bo do tej pory spała ładnie u siebie

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Jeszcze będzie pięknie, mimo wszystko. Tylko załóż wygodne buty, bo masz do przejścia całe życie.
— Jan Paweł II
gr8ania jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-09-22, 07:37   #3589
damgala
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2017-10
Wiadomości: 2 656
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 2

Cytat:
Napisane przez gr8ania Pokaż wiadomość
dzień dobry
młoda drugą noc z rzędu rzuca się w łóżeczku. jak ją tylko położę obok siebie to jest spokój... mam nadzieję że jej się nie odmieniło bo do tej pory spała ładnie u siebie

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Dzień dobry
Kornelek je i zasypia na cycu a ledwo odłożony do łóżeczka od razu się budzi. Co jest? dopiero długie noszenie i bujanie go usypia a już najszybciej to po prostu kolejny cykl na cycu.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
damgala jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2020-09-22, 07:51   #3590
panna_felicjanna
Zakorzenienie
 
Avatar panna_felicjanna
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 16 565
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 2

Cytat:
Napisane przez gr8ania Pokaż wiadomość
byłam dziś u gina na kontroli wszystko ok dostałam receptę na tabletki ale nie wiem czy chcę się w hormony bawić

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja byłam w zeszłym tygodniu i też dostałam receptę na tabletki, ale ja sama chciałam, bo nie lubimy prezerwatyw, a innej opcji przy kp i po cc nie ma.
Biorę już od kilku dni i najgorsze jest póki co dla mnie pilnowanie godziny brania tabletki. Mam nadzieję, że z czasem wejdzie mi to w nawyk no i że nie będzie skutków ubocznych.


My chodzimy codziennie na spacery, bo synek wtedy ładnie śpi. Jeżdżę z nim też na zakupy, 2 razy byliśmy z nim też w restauracji i raz na weselu.
W samochodzie też jest grzeczny, byliśmy już raz u mojej mamy - 400 km w jedną stronę.



Za to wczoraj mieliśmy tragiczny wieczór.
Malutki prawie ciągle płakał, ale krzyczał, zanosił się, aż był bordowy na buzi. Już nie wiedzieliśmy jak mu pomóc. Nie wiem czy to był atak kolki, skok rozwojowy czy coś go bolało, ale aż sama się zdenerwowałam. Nosiłam go i w końcu ze zmęczenia padł i zasnął. Noc na szczęście była bez płaczu, ale kilka razy się budził. Dziś póki co ok. Rano nawet gaworzył i wydaje mi się, że zaczął się świadomie uśmiechać, więc może faktycznie to ten skok?
Z drugiej strony, już od 4 czy 5 dni się nie wypróżniał. Puszcza tylko bąki, więc może być też tak, że bolał go brzuszek.

Edytowane przez panna_felicjanna
Czas edycji: 2020-09-22 o 07:53
panna_felicjanna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-09-22, 08:39   #3591
Silumin
Zadomowienie
 
Avatar Silumin
 
Zarejestrowany: 2014-09
Wiadomości: 1 023
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 2

My mieliśmy wczoraj ciężki dzień, przez cały dzień tylko trochę na rękach mi spał i może że 2 razy w łóżeczku po 20 minut, płacz, marudzenie przez cały dzień, zasnął dopiero koło 20 i pierwsza pobudkę miał o 1 w nocy więc trochę odespał, dziś już o 5 rano nie śpimy mam nadzieję że to skok rozwojowy i to minie

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
31.05.2019
Silumin jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-09-22, 08:44   #3592
gr8ania
Moderator
 
Avatar gr8ania
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Zasiedmiogórogród
Wiadomości: 14 691
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 2

u nas na spacerach też ładnie śpi. gorzej jak się wózek zatrzyma też podejrzewam skok bo dziś kończymy 7 tygodni i to by się zgadzało z tym drugim skokiem

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Jeszcze będzie pięknie, mimo wszystko. Tylko załóż wygodne buty, bo masz do przejścia całe życie.
— Jan Paweł II
gr8ania jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-09-22, 09:37   #3593
Roselyn
Zadomowienie
 
Avatar Roselyn
 
Zarejestrowany: 2019-11
Wiadomości: 1 861
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 2

Cytat:
Napisane przez damgala Pokaż wiadomość
To świetnie. Jeszcze mi powiedz czy ta butelka jakoś wpływa, że z piersi leci więcej? bo mi do wkładki leci mleka mało, zaraz na początku karmienia, przynajmniej tak mi się wydaje ☺

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Napewno wiecej. Jednak ta sila zassania robi swoje.

U nas tez wczoraj wieczorna histeria. Juz ktorys dzien z rzedu. Najpierw maz usypial chodzac , ale kazda proba odlozenia to ryk, wiec w koncu podal mi ja na fotel bujany i tam ja jeszcze dolulalam i dala sie przeniesc do lozeczka

Screenshot_20200921-224645_Instagram.jpg

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Overthinking does kill your happiness
Roselyn jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-09-22, 11:55   #3594
*Catherrine*
Zakorzenienie
 
Avatar *Catherrine*
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: mazowieckie
Wiadomości: 7 544
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 2

Cytat:
Napisane przez gr8ania Pokaż wiadomość
dzień dobry
młoda drugą noc z rzędu rzuca się w łóżeczku. jak ją tylko położę obok siebie to jest spokój... mam nadzieję że jej się nie odmieniło bo do tej pory spała ładnie u siebie

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Jak to rzuca? Odruch moro czy coś innego?
Nam w spokojnym spaniu pomaga zawinięcie w kocyk lub otulacz, tak mocno z rączkami, na tortillę
Cytat:
Napisane przez damgala Pokaż wiadomość
Dzień dobry
Kornelek je i zasypia na cycu a ledwo odłożony do łóżeczka od razu się budzi. Co jest? dopiero długie noszenie i bujanie go usypia a już najszybciej to po prostu kolejny cykl na cycu.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
My tak mieliśmy na początku, teraz już daje się odłożyć i nie cycujemy całe dnie, bo przez pierwsze tygodnie to tak było
Cytat:
Napisane przez panna_felicjanna Pokaż wiadomość
Ja byłam w zeszłym tygodniu i też dostałam receptę na tabletki, ale ja sama chciałam, bo nie lubimy prezerwatyw, a innej opcji przy kp i po cc nie ma.
Biorę już od kilku dni i najgorsze jest póki co dla mnie pilnowanie godziny brania tabletki. Mam nadzieję, że z czasem wejdzie mi to w nawyk no i że nie będzie skutków ubocznych.


My chodzimy codziennie na spacery, bo synek wtedy ładnie śpi. Jeżdżę z nim też na zakupy, 2 razy byliśmy z nim też w restauracji i raz na weselu.
W samochodzie też jest grzeczny, byliśmy już raz u mojej mamy - 400 km w jedną stronę.



Za to wczoraj mieliśmy tragiczny wieczór.
Malutki prawie ciągle płakał, ale krzyczał, zanosił się, aż był bordowy na buzi. Już nie wiedzieliśmy jak mu pomóc. Nie wiem czy to był atak kolki, skok rozwojowy czy coś go bolało, ale aż sama się zdenerwowałam. Nosiłam go i w końcu ze zmęczenia padł i zasnął. Noc na szczęście była bez płaczu, ale kilka razy się budził. Dziś póki co ok. Rano nawet gaworzył i wydaje mi się, że zaczął się świadomie uśmiechać, więc może faktycznie to ten skok?
Z drugiej strony, już od 4 czy 5 dni się nie wypróżniał. Puszcza tylko bąki, więc może być też tak, że bolał go brzuszek.
A kładziecie na brzuszku? Bo nasz ma podobne ataki krzyku.. I mimo, że kupy my parę razy dziennie to po takim spaniu na brzuszku jest zazwyczaj mega kupa.

Podziwiam za zakupy z maluszkiem. Co o wtedy robi, śpi? Ja sobie na razie nie wyobrażam jechać na zakupy z Małym Mąż ogarnia Poza tym boję się go zabierać w takie miejsca, za dużo bodźców, zarazków..

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
*Catherrine* jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-09-22, 12:00   #3595
dooorra
Zadomowienie
 
Avatar dooorra
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: często się zmienia :P
Wiadomości: 1 430
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 2

U nas wieczory i noce są ciężkie. Mała często się budzi na karmienie. Dzisiaj chciała jeść co 2 godziny. A starszy też wstaje wcześnie to jesteśmy oboje z mężem niewyspani.
Co do spacerów to my na razie robimy krótkie spacery bo ja jak za długo chodzę albo stoję to czuję jeszcze, że poród był 3 tygodnie temu i jeszcze wszystko się nie zagoiło.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Tak jak liczba pi jestem nieobliczalna
dooorra jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-09-22, 12:11   #3596
fioleciasto
Zakorzenienie
 
Avatar fioleciasto
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: wielkopolska
Wiadomości: 113 781
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 2

Cytat:
Napisane przez sunshine16 Pokaż wiadomość
Cześć
Ostatnio jestem w niedoczasie i czytam wątek na bieżąco ale nie mam czasu nic napisać starsza teraz ma gila

My chrzcimy córkę 11.10 a sukienkę i płaszczyk kupiłam jej na olx. Taką samą miałam upatrzoną w internecie w sklepie Abrakadabra

My w kościele jeszcze nie byliśmy, do tej pory tylko na placu staliśmy


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
U nas podobnie...

Starsza z zapaleniem oskrzeli i mamy w domu armagedon.

Chrzcić planujemy na Boże Narodzenie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
08.2017 (8tc)[*]
12.2017 (15tc)[*]

Najszczęśliwsza na świecie podwójna mama



2021 :82
2022 :26
fioleciasto jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-09-22, 12:19   #3597
panna_felicjanna
Zakorzenienie
 
Avatar panna_felicjanna
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 16 565
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 2

Cytat:
Napisane przez *Catherrine* Pokaż wiadomość
Jak to rzuca? Odruch moro czy coś innego?
Nam w spokojnym spaniu pomaga zawinięcie w kocyk lub otulacz, tak mocno z rączkami, na tortillę My tak mieliśmy na początku, teraz już daje się odłożyć i nie cycujemy całe dnie, bo przez pierwsze tygodnie to tak byłoA kładziecie na brzuszku? Bo nasz ma podobne ataki krzyku.. I mimo, że kupy my parę razy dziennie to po takim spaniu na brzuszku jest zazwyczaj mega kupa.

Podziwiam za zakupy z maluszkiem. Co o wtedy robi, śpi? Ja sobie na razie nie wyobrażam jechać na zakupy z Małym Mąż ogarnia Poza tym boję się go zabierać w takie miejsca, za dużo bodźców, zarazków..

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Kładziemy codziennie na brzuszku, podnoszę mu też nóżki, gdy leży na plecach. I gazy idą, ale kupy nadal nie ma.


A na zakupach śpi. Byliśmy kilka razy i zawsze spał.


Ostatnio pojechaliśmy z mężem w jedno miejsce, a Mały został z mamą. Mieliśmy pojechać tylko na pół godziny, ale nieoczekiwanie załapaliśmy się na grilla u znajomych i zostaliśmy ze 2 godziny. Wiedziałam, że synek jest najedzony i jeśli mama nie dzwoni to nie płacze, ale i tak się stresowałam i ciągle zastanawiałam co w domu, czy on nie marudzi, czy zaraz nie będzie głodny. Nie umiałam się wyluzować i dobrze bawić. Jednak jestem spokojniejsza jak jestem gdzieś w pobliżu dziecka.

Edytowane przez panna_felicjanna
Czas edycji: 2020-09-22 o 12:25
panna_felicjanna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-09-22, 12:40   #3598
damgala
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2017-10
Wiadomości: 2 656
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 2

Cytat:
Napisane przez dooorra Pokaż wiadomość
U nas wieczory i noce są ciężkie. Mała często się budzi na karmienie. Dzisiaj chciała jeść co 2 godziny. A starszy też wstaje wcześnie to jesteśmy oboje z mężem niewyspani.
Co do spacerów to my na razie robimy krótkie spacery bo ja jak za długo chodzę albo stoję to czuję jeszcze, że poród był 3 tygodnie temu i jeszcze wszystko się nie zagoiło.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja średnio łącznie śpię 4-5h na dobę

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
damgala jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-09-22, 12:45   #3599
Roselyn
Zadomowienie
 
Avatar Roselyn
 
Zarejestrowany: 2019-11
Wiadomości: 1 861
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 2

Cytat:
Napisane przez damgala Pokaż wiadomość
Ja średnio łącznie śpię 4-5h na dobę

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ojejku ! Strasznie wspolczuje

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Overthinking does kill your happiness
Roselyn jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-09-22, 13:34   #3600
panna_felicjanna
Zakorzenienie
 
Avatar panna_felicjanna
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 16 565
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 2

Ja też pewnie niewiele więcej śpię. Czasem może z 6 godzin, jak Mały pośpi dłużej.

Niestety taki nasz los.
panna_felicjanna jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Odchowalnia - jestem mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-12-09 13:02:31


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:48.