potrzebuje porady.. :) - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-05-07, 14:44   #1
lolitka123
Rozeznanie
 
Avatar lolitka123
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 807

potrzebuje porady.. :)


A więc tak : zaczełam poszukiwanie dla siebie filtrow. I jak bylam na dlugi weekend we Wrocławiu to zlatałam wszystkie apteki w poszukiwaniu probek. I o dziwo dostałam te probki. Gorzej tylko ze to są głownie kremy czyli przeznaczone do cery suchej ( a ja mam mieszano-tłusta czy juz sama niew iem jaka..:/). Ale skoro mialam probki to wziełam i wyprobowałam. I dziwo nie jest zle. Miałam krem Avene 50+ i na mojej twarzy dosc dobrze sie wchłanal az byłam zaskoczona, bioderma krem wchłaniała sie jeszcze lepiej. Tylko ze mam problem z naczynkami wiec wolalabym cos bezalkoholowego i pielegnujacego - zastanawiem sie wiec nad Avene. Skoro krem sie mi dosc dobrze wchłonął ( ale to moglo byz spowodowane tym ze mam przesuszona cere wszystkimi kosmetykami antytradzikowymi..) to czy warto zaryzykowac i w ciemno kupić emulsje albo mleczko ( bo one sa chyba przeznaczone do tłustej cery?) czy moze zainwestowac w jeszcze cos innego? Aha no i zeby to "coś" było dobre na lato, nie za ciezkie.. I jakos jednak najbardziej skłaniam sie ku Avene bo pielegnuje i nie podraznia naczynek (podobno, bo ja narazie uzyłam 2 razy)no i mozna na nia nalozyc podklad jaki sie chce a przy mojej cerze podkład niezastapiony .I jeszcze mam pytanie : czy pisała moze ktoras z was maile do Avene, Biodermy itd z prosba o przyslanie probek? Bo zastanawiam sie czy nie napisac, tylko chcialabym wiedziec czy to przynosi jakies efekty..
Aha i jeszcze : czy jak posmarujecie sie filtrem i posypiecie skrobia zeby sie nie blyszczec i chcecie isc na basen to co robicie?? bo przeciez pod wplywem wody ze skrobii zrobi sie ciasto.. a z taką latarka na twarzy to nie za fajnie jest paradowac..
Aha i w probkach dostalam jeszcze Avene Very high protection Lotion - takie białe z pomaranczowym kółeczkiem - w srodku łososiowe - to jest ta słynna Avenka łososiowa?? bo jeszcze jej nie wyprobowałam a zamierzam
pozdrawiam i przepraszam za takie rozpisanie sie ale mam wielki metlik w glowie od tych filtrow i wszystkiego i bede juz baaardzo szczesliwa jak wreszcie znajde ten swoj..
lolitka123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-07, 15:33   #2
justa79
Zakorzenienie
 
Avatar justa79
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: Gdańsk/Sopot
Wiadomości: 4 023
GG do justa79
Dot.: potrzebuje porady.. :)

Cytat:
Napisane przez lolitka123
w probkach dostalam jeszcze Avene Very high protection Lotion - takie białe z pomaranczowym kółeczkiem - w srodku łososiowe - to jest ta słynna Avenka łososiowa??
łosoś jest w pomarańczowej tubce z białym kółeczkiem. a raczej był. bo go zastąpili białą wersją. w białej tubce to filtry mineralne.
__________________
Justa

Klikaj codziennie:
http://www.zmilosciserc.pl/donate.php
http://www.pajacyk.pl
http://www.polskieserce.pl

Nie udzielam indywidualnych porad poza forum!
justa79 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-07, 17:08   #3
mckabi
Zadomowienie
 
Avatar mckabi
 
Zarejestrowany: 2004-05
Lokalizacja: Piła
Wiadomości: 1 111
Dot.: potrzebuje porady.. :)

Cytat:
Napisane przez lolitka123
I jeszcze mam pytanie : czy pisała moze ktoras z was maile do Avene, Biodermy itd z prosba o przyslanie probek? Bo zastanawiam sie czy nie napisac, tylko chcialabym wiedziec czy to przynosi jakies efekty..
Ja pisałam z prośbą o próbki do Biodermy na początku marca i jak na razie nic nie przyszło Ale dziewczyny kiedyś pisały, że czekały nawet 3 miesiące, więc jeszcze mam nadzieję
mckabi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-07, 17:29   #4
Contax
Zakorzenienie
 
Avatar Contax
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 11 297
Dot.: potrzebuje porady.. :)

Cytat:
Napisane przez mckabi
Ja pisałam z prośbą o próbki do Biodermy na początku marca i jak na razie nic nie przyszło Ale dziewczyny kiedyś pisały, że czekały nawet 3 miesiące, więc jeszcze mam nadzieję
Ja również kiedyś napisałam e-maila do Biodermy, ale nic mi nie przysłali. Jak do nich zadzwoniłam to po ok. 2 tygodniach dostałam próbki. Do Avene też zadzwoniłam na numer infolinii i rownież kilka dostałam.

telefon do Biodermy w Krakowie 0-12 292 00 60, 0-12 626 31 09
infolinia Avene w Warszawie 0-800 65 88 44
__________________


Contax jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-07, 17:36   #5
mckabi
Zadomowienie
 
Avatar mckabi
 
Zarejestrowany: 2004-05
Lokalizacja: Piła
Wiadomości: 1 111
Dot.: potrzebuje porady.. :)

Cytat:
Napisane przez Contax
Ja również kiedyś napisałam e-maila do Biodermy, ale nic mi nie przysłali. Jak do nich zadzwoniłam to po ok. 2 tygodniach dostałam próbki. Do Avene też zadzwoniłam na numer infolinii i rownież kilka dostałam.

telefon do Biodermy w Krakowie 0-12 292 00 60, 0-12 626 31 09
infolinia Avene w Warszawie 0-800 65 88 44
Ooo no to super, dzięki Contax Jutro spróbuję zadzwonić
mckabi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-07, 17:40   #6
Contax
Zakorzenienie
 
Avatar Contax
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 11 297
Dot.: potrzebuje porady.. :)

Proszę bardzo
__________________


Contax jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-07, 22:52   #7
mckabi
Zadomowienie
 
Avatar mckabi
 
Zarejestrowany: 2004-05
Lokalizacja: Piła
Wiadomości: 1 111
Dot.: potrzebuje porady.. :)

Contuś, a mogę się jeszcze spytać ile próbek poprosiłaś? Bo nie wiem czy tak wypada prosić o 5 lub 6. Akurat tyle chciałabym wypróbować, ale nie wiem czy to przejdzie
mckabi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-05-07, 23:46   #8
Sandija
Gość
 
Wiadomości: n/a
Dot.: potrzebuje porady.. :)

Lolitko, pytałaś, co robimy z filtrami i skorbią idąc na basen.
Nic. Na krytym nie ma problemu, bo zmywam przed wejściem do wody,
Jak jadę nad wodę, to jestem niewyskrobiowana - błyszczę się w najlepsze i się nie przejmuję, w końcu każdy się wtedy filtruję. Uprzednio maziam buzię samoopalaczem, wtedy nawet glow filtrów jest ładny i zdrowy. Taka wersja letnia

Nie kupowałabym w ciemno kremu z filtrami, niestety, znalezienie takiego, który nam odpowiada, nie jest zajęciem łatwym i nie obejdzie się bez próbek. Szkoda kupić całe opakowanie, jeśli może Ci nie podpasować.A co do kremu Avene, to u większości z nas się lepiej wchłaniał niż mleczko czy emulsja. Paradoksalnie,bo jest do suchej cery, a emulsja (do tłustej) najgorzej. Ale oczywiście, nie oznacza to, że i u Ciebie tak będzie. Musisz sama wypróbować, albo pozostać przy kremie, skoro Ci odpowiada.


Ja napisałam (z ciekaości) do Biodermy z cztery miesiące temu i próbki nie uświadczyłam. Nie zależało mi na nich nie wiadomo jak, ale bardzo podpadli mi takim zachowaniem. Coż to znaczy, zeby nawet nie odpowiedzieć? Nie napisać, że próbek brak/nie wysyłają czy co tam? Jak tak można potencjalnego klienta traktować, zero profesjonalizmu

Aha, plis, pisz jakoś taki długi mejl czytelniej, akapity, czy coś, bo nic nie można wyłuskać.
Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-08, 12:11   #9
mckabi
Zadomowienie
 
Avatar mckabi
 
Zarejestrowany: 2004-05
Lokalizacja: Piła
Wiadomości: 1 111
Dot.: potrzebuje porady.. :)

Właśnie zadzwoniłam do Biedermy i Avene. Z Biodermy pani powiedziała, że nie mają wszystkich próbek, ale była bardzo miła i spytała się o rodzaj mojej cery i zaproponowała najlepszy dla mnie filterek. Powiedziała, że dzisiaj lub jutro powinni wysłać. Natomiast z Avenki nie mają w ogóle Pani powiedziała, że wysyłają tylko do aptek, no chyba że mają na stanie. Ale serii Ultra High Protection akurat nie mają
mckabi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-08, 12:27   #10
Sandija
Gość
 
Wiadomości: n/a
Dot.: potrzebuje porady.. :)

Nic dziwnego, że nie mają, skoro żądne chomikowania filtromaniaczki wszystkie zabierają, ledwo pojawią się w aptekach
Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-08, 12:34   #11
mckabi
Zadomowienie
 
Avatar mckabi
 
Zarejestrowany: 2004-05
Lokalizacja: Piła
Wiadomości: 1 111
Dot.: potrzebuje porady.. :)

Cytat:
Napisane przez Sandija
Nic dziwnego, że nie mają, skoro żądne chomikowania filtromaniaczki wszystkie zabierają, ledwo pojawią się w aptekach
Hehe no fakt
mckabi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-05-08, 13:11   #12
In_ThE_ShAdOwS
Wtajemniczenie
 
Avatar In_ThE_ShAdOwS
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Piła
Wiadomości: 2 907
Dot.: potrzebuje porady.. :)

Dzwoniłam przec whilką do Biodermy. Pani zapytała się o rodzaj cery i powiedziała mi, ze wysle próbki Bardzo dziekuję za podanie numeru aha dzowniłam tez do Avene, ale chyba z 5 minut czeka łam i nie odebrali.
In_ThE_ShAdOwS jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-08, 13:43   #13
Contax
Zakorzenienie
 
Avatar Contax
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 11 297
Dot.: potrzebuje porady.. :)

Cytat:
Napisane przez mckabi
Contuś, a mogę się jeszcze spytać ile próbek poprosiłaś? Bo nie wiem czy tak wypada prosić o 5 lub 6. Akurat tyle chciałabym wypróbować, ale nie wiem czy to przejdzie
Jak zadwoniłam do Biodermy (przełom grudnia i stycznia) to Pani również ze mną przeprowadziła drobny wywiad odnośnie mojej cery, a ja z kolei jej powiedziałam co mnie najbardziej interesuje. Dostałam bodajże trzy próbki z filtrami (krem, fluid i tonujący SPF 100) i kilka próbeczek kosmetyków pielęgnacyjnych.
__________________


Contax jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-08, 13:55   #14
Contax
Zakorzenienie
 
Avatar Contax
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 11 297
Dot.: potrzebuje porady.. :)

Cytat:
Napisane przez In_ThE_ShAdOwS
Dzwoniłam przec whilką do Biodermy. Pani zapytała się o rodzaj cery i powiedziała mi, ze wysle próbki Bardzo dziekuję za podanie numeru aha dzowniłam tez do Avene, ale chyba z 5 minut czeka łam i nie odebrali.
Z dzwonieniem do Avene trzeba uzbroić się w cierpliwość, tam albo właśnie nikt nie odbiera albo jest zajęte. Ja jak dzwoniłam to też tak było. Dopiero za którymś razem mi się udało. Pani oczywiście zapodała mi śpiewkę, że próbki są do dostania w aptekach. Ale i tak mi przysłali trzy czy cztery filterki.
__________________


Contax jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-08, 19:21   #15
lolitka123
Rozeznanie
 
Avatar lolitka123
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 807
Dot.: potrzebuje porady.. :)

Dzieki dziewczyny za pomoc

Z ta skrobią i basenem to chodziło mi raczej o basen odkryty kiedy trzeba przejsc przez cale miasto na niego, albo np: idzie sie tam prosto z jakiegos innego wyjscia ale tak w sumie to to bylo tylko pytanie z ciekawosci w kazdym razie dzieki za odp

Za probkami jutro bede dzwonić i moze coś wysępie heheh Contax - dzieki za numery

justa79- filtry mineralne? czyli ten drugi rodzaj oprocz chemicznych tak? tylko nie wiem czym one sie roznia.. eh słaba jeszcze ze mnie "filtromaniaczka" ale staram sie nadrabiac a ten napis na opakowaniu - Lait ,na poczatku mysalalm ze to mleczko.. ale konsystencje ma kremu wiec zwątpiłam :P

Sandija - obiecuje poprawę w pisaniu postow

pozdrawiam
lolitka123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-08, 22:17   #16
Suri
Rozeznanie
 
Avatar Suri
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 595
Dot.: potrzebuje porady.. :)

Cytat:
Napisane przez lolitka123
justa79- filtry mineralne? czyli ten drugi rodzaj oprocz chemicznych tak? tylko nie wiem czym one sie roznia.. eh słaba jeszcze ze mnie "filtromaniaczka" ale staram sie nadrabiac a ten napis na opakowaniu - Lait ,na poczatku mysalalm ze to mleczko.. ale konsystencje ma kremu wiec zwątpiłam :P
Filtry mineralne mają to do siebie, że pobielają twarz i zapewniają mniejszą ochronę przed promieniowaniem UVA, dlatego lepsze są filtry z Avene w pomarańczowych opakowaniach. Napis Lait rzeczywiście oznacza mleczko.
__________________
Lepsza jest uboga mądrość niż głupie bogactwo.
Diogenes
Suri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-16, 10:34   #17
amistad.k.m.s
Zakorzenienie
 
Avatar amistad.k.m.s
 
Zarejestrowany: 2003-07
Wiadomości: 3 827
Dot.: potrzebuje porady.. :)

U mnie w aptekach niestety nie ma próbek

Edytowane przez amistad.k.m.s
Czas edycji: 2006-05-16 o 13:45
amistad.k.m.s jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 04:54.