Co skuteczniejsze : Lysanel + Weleda czy Effaclar K? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-05-10, 18:56   #1
Voodia
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Wiadomości: 2 832
Question

Co skuteczniejsze : Lysanel + Weleda czy Effaclar K?


Witam

Mam jeszcze resztki przebarwień na buzi i zastanawiam się, czy nie zmienić czegoś w pielęgnacji. W tej chwili na dzień używam emulsji Avene 50+ (i tej prędko nie zmienię, bo uwielbiam mimo że święce się jak psu..wiadomo co), na noc zaś toniku Lysanel, a potem Weleda irysowa. Lysanel cudownie (acz powolutku) rozjaśnił mi skórę i przebarwienia, choć używałam w zasadzie tylko toniku- mam bardzo cienką skórę i krem niestety odpada.

Myślałam ostatnio nad zakupem Effaclaru K- czy proces rozjaśniania przebarwień byłby szybszy? Kiedyś już zużyłam pół tubki, ale nie widziałam efektów (pewnie dlatego, że zbyt krótko go używałam) Mam też, jak już pisałam, cieniutką skórę, która wymaga solidnego nawilżenia i boję się, że Effaclar by sobie z tym nie poradził ( a nie chcę nakładać na noc 2 różnych kremów, jestem zbyt leniwa)

Generalnie jestem bardzo zadowolna z obecnej pielęgnacji, ale Effaclar jakoś tak kusi A że nie chcę by znówu okazało się, że "lepsze jest wrogiem dobrego", pytam specjalistki: co radzicie?
a) zostać przy obecnym, bardzo skutecznym, acz powoli działającym zestawie,
b) kupić Effaclar?



Pozdrawiam
Voodia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-10, 19:06   #2
moniga
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Kielce
Wiadomości: 538
Dot.: Co skuteczniejsze : Lysanel + Weleda czy Effaclar K?

a to sa przebarwienia posłoneczne, czy potradzikowe?
moniga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-10, 19:11   #3
Voodia
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Wiadomości: 2 832
Dot.: Co skuteczniejsze : Lysanel + Weleda czy Effaclar K?

Cytat:
Napisane przez moniga
a to sa przebarwienia posłoneczne, czy potradzikowe?
Przebarwienia po zapalnym stanie skóry, którego się napawiłam po użyciu Glyco-A A dokładnie powstały po moim babraniu się przy podskórnych gulach.
Voodia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-10, 20:23   #4
joasiak1
Zakorzenienie
 
Avatar joasiak1
 
Zarejestrowany: 2005-03
Wiadomości: 6 744
GG do joasiak1
Dot.: Co skuteczniejsze : Lysanel + Weleda czy Effaclar K?

Voodio, Effaclar K jest kremem, który ma niższe stężenie kwasów niż Tonik Lysanel i poza tym jego efektywność jest dyskusyjna, bo ma kiepskie ph na takie działanie.
Wg mnie twój duet jest bardzo w porządku
ps z własnych doświadczeń - na mnie Effaclar nie działa, a Lysanel tak.
joasiak1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-10, 20:28   #5
Voodia
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Wiadomości: 2 832
Dot.: Co skuteczniejsze : Lysanel + Weleda czy Effaclar K?

Cytat:
Napisane przez joasiak1
Voodio, Effaclar K jest kremem, który ma niższe stężenie kwasów niż Tonik Lysanel i poza tym jego efektywność jest dyskusyjna, bo ma kiepskie ph na takie działanie.
Wg mnie twój duet jest bardzo w porządku
ps z własnych doświadczeń - na mnie Effaclar nie działa, a Lysanel tak.
O tym pH to nie wiedziałam. Używałam Effaclaru króciutko i nie widziałam żadnych efektów.

Z drugiej strony boję się, że na dłuższą metę Lysanel "pocieni " mi skórę ( o ile to w ogóle możliwe ).
Voodia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-10, 20:38   #6
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: Co skuteczniejsze : Lysanel + Weleda czy Effaclar K?

Voodia, Effacclar jest delikatniutki, ale nie jest tak że wcale nie działa. Trzeba mu dać dużo cxzasu i jedna tubka to chyba za mało. Jednak, wg mnie, jego działanie polega bardziej na oszyszczaniu i domykaniu porów niż rozjaśnianiu...
Ja rozjaśniam swoje przebarwienia witC, a na noc kończe diacneal na zmianę z effaclarem. na lato zostawię tylko effaclar, nie chcę drażnic skóry. Jeśli szukasz czegoś łagodniejszego na lato - to effaclar to dobry wybór.
L_V jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-10, 20:38   #7
joasiak1
Zakorzenienie
 
Avatar joasiak1
 
Zarejestrowany: 2005-03
Wiadomości: 6 744
GG do joasiak1
Dot.: Co skuteczniejsze : Lysanel + Weleda czy Effaclar K?

Cytat:
Napisane przez Voodia
O tym pH to nie wiedziałam. Używałam Effaclaru króciutko i nie widziałam żadnych efektów.

Z drugiej strony boję się, że na dłuższą metę Lysanel "pocieni " mi skórę ( o ile to w ogóle możliwe ).
To może ukręć sobie tonik aspirynowy - on jest łagodny dla naczynek. Zawiera kwasy BHA, będziesz miała coś a la kwasy Pauli
joasiak1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-05-10, 20:41   #8
Paula07
Wtajemniczenie
 
Avatar Paula07
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Dania
Wiadomości: 2 053
Post Dot.: Co skuteczniejsze : Lysanel + Weleda czy Effaclar K?

Cytat:
Napisane przez Voodia
O tym pH to nie wiedziałam. Używałam Effaclaru króciutko i nie widziałam żadnych efektów.

Z drugiej strony boję się, że na dłuższą metę Lysanel "pocieni " mi skórę ( o ile to w ogóle możliwe ).
Mimo wysokiego ph Effaclar na mnie działa , ale głównym zadaniem tego kremu jest ściągnięcie i oczyszczenie porów. Na przebarwienia na pewno będzie lepszy lysanel, on ma chyba 6% stężenie kwasów AHA i BHA .
A myślałaś wogóle o odstawieniu kwasów AHA na lato? jesli masz skłonności do powstawania przebarwień to lepiej je odstawić .
A jaką masz skórę wogóle, piszesz iż masz cienką, ale czy płytko unaczynioną także?
Paula07 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-10, 20:57   #9
Voodia
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Wiadomości: 2 832
Dot.: Co skuteczniejsze : Lysanel + Weleda czy Effaclar K?

Cytat:
Napisane przez Paula07
Mimo wysokiego ph Effaclar na mnie działa , ale głównym zadaniem tego kremu jest ściągnięcie i oczyszczenie porów. Na przebarwienia na pewno będzie lepszy lysanel, on ma chyba 6% stężenie kwasów AHA i BHA .
A myślałaś wogóle o odstawieniu kwasów AHA na lato? jesli masz skłonności do powstawania przebarwień to lepiej je odstawić .
A jaką masz skórę wogóle, piszesz iż masz cienką, ale czy płytko unaczynioną także?
Mam trochę naczynek na nosie i jedno na policzku, ale są one widoczne tylko dla "wtajemniczonych"
Skórę mam mieszaną na nosie i brodzie (całe czoło i policzki wróciły już do stanu idealnego ). Jest ona jednak niestety delikatna i dość cienka, o równomiernym kolorycie (poza miejscami przebarwień of kors ). Pory zanieczyszczone minimalnie i raczej niezbyt widoczne.

Lysanelu używam codziennie wieczorem, przykładam nasączony wacik na parę sekund w miejsce przebarwień, potem omiatam policzki i czoło (miejsc z naczynkami już, za radą Sandiji, nie tykam).

Jutro poczytam sobie o tym toniku, Lysanel starczy mi jeszcze na jakiś miesiąc (strasznie wydajne toto), więc chętnie sobie zaoszczędzę
Voodia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 19:24.