30. jakie macie relacje z rodzicami? - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Kobieta 30+

Notka

Kobieta 30+ Forum dla trzydziestolatek, czterdziestolatek i innych -latek. Tutaj możesz podzielić się swoimi problemami, poradami i doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2017-03-31, 18:41   #31
Magdzia85F
Zadomowienie
 
Avatar Magdzia85F
 
Zarejestrowany: 2017-03
Lokalizacja: Mazowieckie
Wiadomości: 1 113
Dot.: 30. jakie macie relacje z rodzicami?

Mam dobre relacje z rodzicami. Mieszkam z Mężem ok.200km od moich i 70 od Jego rodziców. Kontakt lepszy z moimi.
__________________
Adusia 21.04.2018

28.04.2012


06.04.2017 7tc [*]
Magdzia85F jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-09-15, 14:28   #32
wielka_niewiadoma1
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2017-08
Wiadomości: 64
Dot.: 30. jakie macie relacje z rodzicami?

Mieszkam 350km od swoich rodziców. Kontakt mamy bardzo dobry - dzwonie do mamy co 1-2 dni i rozmawiamy po ok 20-30min, wiemy wszystko co u nas; z tatą nieco mniej. Widujemy się na weekend co 4-6tyg. i na część świąt, dłuższe wakacje. Raczej opowiadamy o sobie niż mamy wiele wspólnego, za duża odległóść.
Rodzice w nic się nie wtrącają i miło się z nimi żyje.
Strasznie i ich brakuje i z chęcią przeprowadziłąbym się bliżej nich.

Tutaj mamy rodziców TŻ, którzy mega wtrącają się w nasze życiu, wiec ograniczyliśmy z nimi kontakt i wpadamy na popołudnie co 2-3tyg., sam TZ jeździ też czasem sam w tygodniu. Kontakt jest innych niż z moimi rodzicami, bo mieszkamy blisko bo gdy potrzeba pomocy to jesteśmy na miejscu.

Edytowane przez wielka_niewiadoma1
Czas edycji: 2017-09-15 o 14:32
wielka_niewiadoma1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-06-26, 11:49   #33
Olinala
Przyczajenie
 
Avatar Olinala
 
Zarejestrowany: 2018-06
Wiadomości: 11
Dot.: 30. jakie macie relacje z rodzicami?

Odcięcie się na jakiś czas pomaga
__________________
Mrówka,
Nie mówiąc nikomu ani słówka,
Chociaż nie była zbyt rosła,
Wzięła stół i do szkoły zaniosła





Olinala jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-06-29, 15:20   #34
joanstark
Rozeznanie
 
Avatar joanstark
 
Zarejestrowany: 2012-02
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 684
Dot.: 30. jakie macie relacje z rodzicami?

Mam bardzo dobry kontakt z mamą (mieszka ok. 200km ode mnie), często do niej jeżdżę, siostra też i zawsze się cieszymy, że jesteśmy razem Odkąd tata zmarł mama mieszka sama (babcia - jej teściowa mieszka w tym samym mieście, często się widują, ale wolą mieszkać osobno, popieram w 100%!), więc staram się często dzwonić i gadać, ale nawet jak nie dzwonię dłuższy czas to nigdy nie ma wyrzutów - bardziej sama sobie wyrzucam, że nie dzwonię. Dla mnie to kilka minut, a wiem, że jej sprawia przyjemność
Co ciekawe, do teściów mam jakieś 2km - złoci ludzie, nigdy się nie narzucają, sami się wpraszamy na obiady

Autorko, musisz być twarda w swoich relacjach z rodzicami bo po Twoich postach wnioskuję, że chcą Cię kontrolować. Nie pozwól im na to i kontaktuj się na swoich zasadach, bo o ile rozumiem, że może im być przykro jak się nie kontaktujesz, o tyle nie mogę pojąć, jak mogą Ci mówić takie rzeczy i wyrażać swoje niezadowolenie w po prostu chamski sposób.

(nie ma to jak odpowiadać na zeszłoroczne tematy )
__________________
142 - 2015
115 - 2016
125 - 2017
125 - 2018
13 - 2019

LC

Kanał książkowy na YT: Thejoanstark

Edytowane przez joanstark
Czas edycji: 2018-06-29 o 15:25
joanstark jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-09-23, 15:42   #35
MoreThanYouKnow
Przyczajenie
 
Avatar MoreThanYouKnow
 
Zarejestrowany: 2019-09
Wiadomości: 14
Dot.: 30. jakie macie relacje z rodzicami?

Ze swoimi mam baaaardzo dobre relacje natomiast z mamą od strony męża umiarkowanie ciepłe. Raczej jest ok. Nie ma dramatu.
__________________
Najczęściej unikam siebie w chwilach samotności.
MoreThanYouKnow jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-28, 11:26   #36
MiszelWizaz
Raczkowanie
 
Avatar MiszelWizaz
 
Zarejestrowany: 2019-08
Wiadomości: 70
Dot.: 30. jakie macie relacje z rodzicami?

Strasznie to jest jak was rodzice kontrolują. W sumie to w większości nawet nie tyle co rodzice co matki. Okropne jest to pewnie uczucie. Sama jak skończyłam 20 r.ż. zostałam sama w Polsce, a rodzina wraz z młodszym bratek przeprowadzili się do Niemiec. Dzwonimy co prawda do siebie codziennie, ale myślę, że chyba bym ocipiała jakby dzwonili do mnie w godzinach pracy a gdybym nie odebrała to bym dostała jeszcze opiernicz. No tak sie żyć nie da.
__________________
: roza:
MiszelWizaz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-31, 19:41   #37
Michiru
Zakorzenienie
 
Avatar Michiru
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Gliwice
Wiadomości: 6 731
Dot.: 30. jakie macie relacje z rodzicami?

Ja mam relacje na pewno lepsze odkąd się wyprowadziłam prawie 10lat temu. Ale kontakt mamy sporadyczny, z różnych względów. Najczęściej telefoniczny, co jakiś czas. Nie mogę powiedzieć, że dzwonimy do siebie kilka razy w tygodniu, raczej raz na tydzień czy 2tyg. Jakoś się to rozjechało, bo moja mama nie do końca pewne rzeczy akceptuję i jest typową samotniczką. Mieszkam tu, gdzie mieszkam, od 4lat, to samo miasto, dzielnica obok, a ona tu ani razu nie była w pewnym momencie przestałam się przejmować.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Michiru jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2019-11-05, 13:29   #38
Jolanne
Raczkowanie
 
Avatar Jolanne
 
Zarejestrowany: 2019-03
Wiadomości: 127
Dot.: 30. jakie macie relacje z rodzicami?

Serio? Tak blisko siebie mieszkacie i nawet do ciebie nie zgada? Jestem w sumie w lekkim szoku. Zazwyczaj matki są przewrażliwione i by się wpychały wszędzie, a tu taki odskok od "normalności". Lekki szok.
Jolanne jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-11-08, 20:24   #39
Michiru
Zakorzenienie
 
Avatar Michiru
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Gliwice
Wiadomości: 6 731
Dot.: 30. jakie macie relacje z rodzicami?

Moja jest przeciwieństwem chyba przeciętnej matki. Tak jest lepiej niż gdyby miała być przewrażliwiona na punkcie wszystkiego i we wszystko się wtrącała, wszystko chciała wiedzieć. Ja już jestem za stara, by mi matkować zresztą mój ojciec mieszka piętro niżej i z samego tego powodu jej noga tu nie postanie. Rozstali się 30lat temu i nie utrzymują w ogóle żadnych relacji. Może po przeprowadzce w przyszłym miesiącu to ona zacznie mnie odwiedzać, i tak ma na to więcej czasu niż ja.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Michiru jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-11-11, 03:38   #40
kasztanka3
Pani Mizantrop
 
Avatar kasztanka3
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Sydney
Wiadomości: 59 407
Dot.: 30. jakie macie relacje z rodzicami?

Z moja rodzina relacje zerwalam ponad dekade temu, kilka lat temu przeprowadzilam sie z Polski do Australii, wiec nie ma szans na pojednanie z rodzinka. Moja tesciowa mieszka blisko, widujemy sie raz na pare tygodni, czasami rzadziej. Relacje mamy poprawne, pewnie bylyby lepsze, gdybysmy mowily w tym samym jezyku, ale ona po angielsku mowi raczej dosc slabo, ja po mandarynsku jeszcze slabiej, wiec sobie nie pogadamy.
__________________
In a world of choices I choose me.
My favourite season is the fall of the patriarchy.
kasztanka3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-11-26, 17:40   #41
Forest89
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-05
Wiadomości: 5
Dot.: 30. jakie macie relacje z rodzicami?

Oprócz samowystarczalności i ignorowania narzekań trzeba wcisnac kontrolw, pytania i tłumaczenia sie. Moj ojciec mnie teraz tym dobija a matka wpedza w poczucie winy. Wujek mi na im kupil ciasto bombonierke a matka wyjezdza ze to ja powinnam kupic a nie on. Wujek sie patrzy w szoku z politowaniem na nia (ona tego nie widzi) chyba wyczul ze emocjonalnie mnie terroryzuje. Unikam z nimi kontaktow choc przez lata mi ich brakowalo w wieku dzieciecym nastoletnim i mam glupia nadzieje ze bedzie dobrze miedzy nami ze przestana sie durnie zachowywac. Nie wiem czym sobie zasluzylam na to.

---------- Dopisano o 17:40 ---------- Poprzedni post napisano o 17:40 ----------

Oprócz samowystarczalności i ignorowania narzekań trzeba wcisnac kontrole, pytania i tłumaczenia sie. Moj ojciec mnie teraz tym dobija a matka wpedza w poczucie winy. Wujek mi na im kupil ciasto bombonierke a matka wyjezdza ze to ja powinnam kupic a nie on. Wujek sie patrzy w szoku z politowaniem na nia (ona tego nie widzi) chyba wyczul ze emocjonalnie mnie terroryzuje. Unikam z nimi kontaktow choc przez lata mi ich brakowalo w wieku dzieciecym nastoletnim i mam glupia nadzieje ze bedzie dobrze miedzy nami ze przestana sie durnie zachowywac. Nie wiem czym sobie zasluzylam na to.
Forest89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Kobieta 30+


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-11-26 17:40:51


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 08:06.