przekluwanie uszu u niemowlat:) - Strona 5 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-07-31, 16:42   #121
201608040942
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2003-08
Wiadomości: 9 977
Dot.: przekluwanie uszu u niemowlat:)

Popieram.
Ja mam chlopca i nie raz pytanio mi sie co lezy w wozku dziewczynka czy chlopiec.
Takie male dzieci niestety maja taka urode ze czesto nie da sie odroznic jaka plec ma dziecko, to sie zmieni z wiekiem.
A jesli komus tak bardzo przeszkdza to tez jestem za ubrankiem typowo dla dziewczynki. Moja szwagierka miala chopla na punkcie rozowych rzeczy, teraz jej corka sama domaga sie takich a nie innych kolorow i nawet jak by miala krotkie wlosy i zero kolczkow w uszach nie dalo by sie powiedziec ze z niej chlopak. Kwiatki, motylki, falbanki na ubranakach, a wszystko w przewadze w rozowym , fioletowym , liliowym kolorze. Kto tak chlopca ubiera? ja sie jeszcze nie spotkalam.
Chodz przyznam sie ze moj majac 4 lata mial pociag do rozowego i zeby mi wkoncu dal spokoj( dodam ze nie przepadam gdy dziewczynki ubrane sa cale od glowy po stopy w rozowosci, a widze nie raz niemowlaki w wozkach, wszystko w tym kolorze), kupilam mu wyproszone skarpetki w paski, gdzie przewaza rozowy ;o)
Na brokat tez mial parcie, wiec dostal od wizazowej cioci bluzke ze Star Wars gdzie motyw byl typowo chlopiecy, a tlo sie blyszczalo.
Idzie wszystko pogodzic zeby dziecko mimo takiej a nie innej urody jednak na swoja plec wygladalo.
201608040942 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-31, 16:52   #122
hecate
Zakorzenienie
 
Avatar hecate
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Manchester
Wiadomości: 9 232
GG do hecate
Dot.: przekluwanie uszu u niemowlat:)

Cytat:
Napisane przez redroses Pokaż wiadomość
Ja nie mogłabym patrzeć na moje kilkumiesięczne płaczące dziecko, czułabym się winna jej bólu...(płakałam gdy pobierano jej krew z główki... chociaż nie byoło to moim wymysłem - zdecydowanie nie powtórzyłabym tego widoku a mogłoby być właśnie tak podczas przebijania uszu) jeżeli moja córka będzie chciała mieć kolczyki nawet mając te 3 czy 4 lata najpierw uświadomie ją, że nie jest to pozbawione bólu, że musi się z liczyć z tym, że nie jest to przyjemne, ale jeżeli odziedziczy po mnie upór i wytrwałość ból nie będzie jej straszny i kolczyki będzie miała Ja się ciesze, że sama zdecydowałam o swoich kolczykach w uszach
Dokladnie! Male dzieci doswiadczaja wystarczajaco duzo bolu zwiazanego z ich rozwojem (zabkowanie chociazby) wiec nie widze powodu bym im dodatkowych wrazen dostarczac, bo MAMUSI sie podobaja zlote kolczyki.

Dziecko to nie jest lalka, nasza wlasnosc, z ktora mozemy robic, co nam sie podoba.

Ja i siostra mialysmy wybor - same zdecydowalysmy o kolczykach - swiadomie. Jak bede miec dziecko, to tez samo zdecyduje czy chce.
__________________
__
foto


Corey 15.04.12

Mudvayne - Happy?
hecate jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-08, 09:58   #123
anankee
Rozeznanie
 
Avatar anankee
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Częstochowa
Wiadomości: 706
Dot.: przekluwanie uszu u niemowlat:)

ja własnie przebiłam mojej córce uszy, ma 9 i pół miesiaca. Nie będę się upierać, że jej nie bolało bo na pewno trochę bolało. Płakała ale bardziej się bała tego że kosmetyczka z czymś się do niej zbliża. Po samym przekłuciu chwila moment i się uspokoiła. Uszka pielęgnujemy, oczyszczam octeniseptem, nie spirytusem bo nie chcę zeby szczypało. Kolczyki okręcam w uszkach bez problemu. mała się nimi nie interesuje, nie przeszkadzają jej w spaniu. Gdybym wiedziała że będzie się przy tym przebijaniu tak wierciła to zrobilabym to o wiele wcześniej kiedy była mniej ruchliwa.
Co do decydowania o swoim ciele, dziecko owszem to odrębna istota, ale póki jest dzieckiem to rodzice mają tutaj decydujący głos. Poza tym już widzę jak się zgadzacie jak przychodzi do którejś z was wasze 12 letnie dziecko i oświadcza że chce kolczyk w brwi. Pozwolicie, przecież ma prawo decydować o swoim ciele?
__________________
Fifi!

Emi!


anankee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-08, 10:41   #124
Mn1s1ek
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Olsztyn
Wiadomości: 2 065
Dot.: przekluwanie uszu u niemowlat:)

Cytat:
Napisane przez anankee Pokaż wiadomość
ja własnie przebiłam mojej córce uszy, ma 9 i pół miesiaca. Nie będę się upierać, że jej nie bolało bo na pewno trochę bolało. Płakała ale bardziej się bała tego że kosmetyczka z czymś się do niej zbliża. Po samym przekłuciu chwila moment i się uspokoiła. Uszka pielęgnujemy, oczyszczam octeniseptem, nie spirytusem bo nie chcę zeby szczypało. Kolczyki okręcam w uszkach bez problemu. mała się nimi nie interesuje, nie przeszkadzają jej w spaniu. Gdybym wiedziała że będzie się przy tym przebijaniu tak wierciła to zrobilabym to o wiele wcześniej kiedy była mniej ruchliwa.
Co do decydowania o swoim ciele, dziecko owszem to odrębna istota, ale póki jest dzieckiem to rodzice mają tutaj decydujący głos. Poza tym już widzę jak się zgadzacie jak przychodzi do którejś z was wasze 12 letnie dziecko i oświadcza że chce kolczyk w brwi. Pozwolicie, przecież ma prawo decydować o swoim ciele?
Współczuję Twojemu dziecku.
Mn1s1ek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-08, 10:56   #125
NioseWamPicie
Zadomowienie
 
Avatar NioseWamPicie
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 948
Dot.: przekluwanie uszu u niemowlat:)

Cytat:
Napisane przez anankee Pokaż wiadomość
ja własnie przebiłam mojej córce uszy, ma 9 i pół miesiaca. Nie będę się upierać, że jej nie bolało bo na pewno trochę bolało. Płakała ale bardziej się bała tego że kosmetyczka z czymś się do niej zbliża. Po samym przekłuciu chwila moment i się uspokoiła. Uszka pielęgnujemy, oczyszczam octeniseptem, nie spirytusem bo nie chcę zeby szczypało. Kolczyki okręcam w uszkach bez problemu. mała się nimi nie interesuje, nie przeszkadzają jej w spaniu. Gdybym wiedziała że będzie się przy tym przebijaniu tak wierciła to zrobilabym to o wiele wcześniej kiedy była mniej ruchliwa.
Co do decydowania o swoim ciele, dziecko owszem to odrębna istota, ale póki jest dzieckiem to rodzice mają tutaj decydujący głos. Poza tym już widzę jak się zgadzacie jak przychodzi do którejś z was wasze 12 letnie dziecko i oświadcza że chce kolczyk w brwi. Pozwolicie, przecież ma prawo decydować o swoim ciele?
No ale jeśli to decyzja rodziców, to czemu nie robi się niemowlętom kolczyków w brwi, pępku czy nosie? Założę się, że żaden salon by tego nie zrobił, nawet jeśli rodzice by się upierali...
NioseWamPicie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-08, 11:37   #126
klaki
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 1 310
Dot.: przekluwanie uszu u niemowlat:)

Ja mam to szczęście, że mnie nikt nie zmuszał- sama w wieku 13 lat zaciągnęłam mamę do kosmetyczki, żeby przekłuć mi uszy. To była moja decyzja i czułabym się bardzo źle gdyby moja mama przekłuła mi uszy gdy miałam kilka miesięcy czy kilka lat, zwłaszcza, że byłam dzieckiem uwielbiającym chłopięce zabawy (nie dla mnie były barbie, lalki, zabawy w kucharza etc.) i często wracałam do domu bardzo poturbowana. Nie mówiąc już o tym jak wygląda sytuacja w szkołach i przedszkolach- wystarczy, że w kolczyk zaplączą się włosy dziecka, inne dziecko je szarpnie i można rozerwać ucho.
W ogóle moim zdaniem mała dziewczynka czy wręcz niemowlak z kolczykami w uszach wygląda "żałośnie", tak jakby rodzic odreagowywał na nim swoje niespełnione marzenia.
Nie rozumiem w ogóle po co przekłuwać tak małym dzieciom uszy? Bo niby szybciej zapomną i mniej się będą męczyć? Trochę podejście jak w przypadku (zabronionego już) kopiowania uszu i ogonów u szczeniąt. Wszystko w imię swojego widzimisię
klaki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-08, 17:30   #127
buffy249
Rozeznanie
 
Avatar buffy249
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 913
Dot.: przekluwanie uszu u niemowlat:)

Mnie też nikt nie zmuszał, sama zaczęłam się upominać o kolczyki, jak miałam jakieś 6-7 lat. Uszy przekłuli mi w domu rodzice, jednorazową, sterylną igłą (oboje są lekarzami i nie wchodziło dla nich w grę wysłanie mnie do kosmetyczki i przekłuwanie pistoletem - i chwała im za to!). Pamiętam, że przekłuwanie mnie bolało, no ale sama chciałam, więc nie mogłam mieć do nikogo pretensji oprócz siebie.
Jak będę miała córkę to dam jej przekłuć uszy (u piercera igłą, nie pistoletem) jak sama będzie tego chciała.
Jako ciekawostkę podam historię opowiedzianą mi przez pewną lekarkę, jak to do małego szpitala powiatowego trafiły dwie dziewczynki. W trakcie badań przypadkowo wyszło na jaw, że obie są zarażone wirusowym zapaleniem wątroby typu B. Zaczęto więc szukać źródła owego zakażenia i co się okazało? że obie miały przekłuwane uszy pistoletem u tej samej kosmetyczki...
buffy249 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-09-08, 19:30   #128
żurawinka
Zakorzenienie
 
Avatar żurawinka
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: kraina uśmiechu i dobrego humoru :-D
Wiadomości: 9 033
Dot.: przekluwanie uszu u niemowlat:)

Przekłuwanie uszu niemowlakom - przesada jak dla mnie. Ostatnio widziałam w markecie maleńką dziewczynkę na oko 3 m-ce góra z okrągłymi błyszczącymi kolczykami w uszach. Aż podskoczyłam ze współczucia. Nie rozumiem jak można maleńkie dziecko narażać na NIEPOTRZEBNY ból. Jako mama 6m-nej córci nigdy bym na to nie pozwoliła.
Rozumiem że może się to podobać ale nie rozumiem czemu nie dać dziecku w wieku 12 lat takiego wyboru, jeśli będzie chciało.
Ja miałam przebijane uszy na szczęście pistoletem, w wieku nastu lat kiedy już męczyłam mamę o przekłucie, szanuję na tyle swoje dziecko że poczekam aż samo będzie tego chciało - jesli będzie chciało.
żurawinka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-08, 19:52   #129
anankee
Rozeznanie
 
Avatar anankee
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Częstochowa
Wiadomości: 706
Dot.: przekluwanie uszu u niemowlat:)

Cytat:
Napisane przez NioseWamPicie Pokaż wiadomość
No ale jeśli to decyzja rodziców, to czemu nie robi się niemowlętom kolczyków w brwi, pępku czy nosie? Założę się, że żaden salon by tego nie zrobił, nawet jeśli rodzice by się upierali...
bo po prostu kolczyki w uszach u dziewczynki są społecznie akceptowane, a na te pozostałe to rodzice raczej krzywo patrzą.
lepiej się nie zakładaj bo z pewnością są tacy co by się tego podjęli
__________________
Fifi!

Emi!


anankee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-25, 12:46   #130
Czarnulka1523
Przyczajenie
 
Avatar Czarnulka1523
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Tczew/Gdańsk
Wiadomości: 4
Dot.: przekluwanie uszu u niemowlat:)

po pierwsze przekuwanie jest sterylne bo używa się do tego specjalnych sprzetów które muszą być wysterylizowane uzywa sie kolczyków które sa zapakowane,
po drugie niby nie sa bezpieczne.... to w takim razie zadne kolczyki nie sa bezpieczne... dorosły szybciej sobie zerwie kolczyk niz takie male dziecko.... po za tym dla niemowlat sa specjalne kolczyki ktore nie " wbijają" sie w płat za uche....
potem strasze dziecko chce kolczyki a po przekuciu jednego ucieka z fotele bo sie przestraszylo i bo boli potem chodzi z jednym albo ma jedno ucho opuchniete.... bo nie da drugiego.... albo zdejmuje kolczyki bo boli....
ale to sa wasze wypowiedzi....

ja mojej córce zrobie kolczyki i tyle każdy ma swoje opinie i takie miejcie....
__________________
Piękne dłonie zdobą kobiete...
Czarnulka1523 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-28, 06:18   #131
karolynka90
Zakorzenienie
 
Avatar karolynka90
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 12 542
Dot.: przekluwanie uszu u niemowlat:)

Cytat:
Napisane przez Czarnulka1523 Pokaż wiadomość
potem strasze dziecko chce kolczyki a po przekuciu jednego ucieka z fotele bo sie przestraszylo i bo boli potem chodzi z jednym albo ma jedno ucho opuchniete.... bo nie da drugiego.... albo zdejmuje kolczyki bo boli....
A młodsze nawet uciec nie może.
No chyba, że tego młodszego to nie boli?
__________________
Welcome to Earth
https://www.youtube.com/watch?v=p_abkDLAF5Q
karolynka90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-07-29, 14:15   #132
hecate
Zakorzenienie
 
Avatar hecate
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Manchester
Wiadomości: 9 232
GG do hecate
Dot.: przekluwanie uszu u niemowlat:)

Cytat:
Napisane przez Czarnulka1523 Pokaż wiadomość
po pierwsze przekuwanie jest sterylne bo używa się do tego specjalnych sprzetów które muszą być wysterylizowane uzywa sie kolczyków które sa zapakowane
Jesli mowisz o przekluwaniu pistoletem, to pistoletu nie da sie wysterylizowac.


Zrobisz co chcesz i tak. Twoje dziecko.
__________________
__
foto


Corey 15.04.12

Mudvayne - Happy?
hecate jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-30, 18:31   #133
gramwzielone
Wtajemniczenie
 
Avatar gramwzielone
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 2 275
Dot.: przekluwanie uszu u niemowlat:)

Cytat:
Napisane przez Czarnulka1523 Pokaż wiadomość
potem strasze dziecko chce kolczyki a po przekuciu jednego ucieka z fotele bo sie przestraszylo i bo boli potem chodzi z jednym albo ma jedno ucho opuchniete.... bo nie da drugiego.... albo zdejmuje kolczyki bo boli....
ale to sa wasze wypowiedzi.....
A takiego maluszka przytrzymasz więc nigdzie nie ucieknie przeszkadzając Ci w zrealizowaniu swoich pomysłów .

Piszesz że ze starszym dzieckiem jest tylko problem - od tego jesteś jako matka żeby wiedzieć czy Twoje dziecko nie jest uczulone na materiały albo czy jest już gotowe na taki krok, a jeśli nie to mądrze mu to wytłumaczyć.

Swoją drogą co się z tymi matkami dzieje w naszym kraju, jak można traktować swoje dziecko traktować jak przedmiot, dużą lalę z którą można robić co się zechce?
gramwzielone jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-11, 14:18   #134
magdallenka80
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 13
Dot.: przekluwanie uszu u niemowlat:)

Znalazłam artykuł na temat przebijania uszu za i przeciw:
http://emaluszki.pl/1103_przebijanie...ieciom%20.html
magdallenka80 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-11, 15:11   #135
kaledonia
zielony stworek
 
Avatar kaledonia
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: z miasta Łodzi kot pochodzi :D
Wiadomości: 16 977
Dot.: przekluwanie uszu u niemowlat:)

Ta dziewczynka ze zdjęcia wygląda jak cyganka (nie obrażając Cyganów). Takie przekuwanie uszu dzieciom właśnie z tą grupą etniczną mi się kojarzy.

Nie róbmy z dzieci lalek
__________________
18 lat z Wizażem


Moda przemija, styl pozostaje

Jestem
tutaj
kaledonia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-11, 15:24   #136
Nata1989
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomości: 18
Dot.: przekluwanie uszu u niemowlat:)

dziewczyny a slyszalyscie kiedys o przekluwaniu jednoczesnie obu dziurek?
salon do ktorego chodze na zabiegi ma to w ofercie (metoda Blomdahl) i osoba wykonujaca zabieg bardzo to chwalila , ale jestem ciekawa opinii drugiej strony, szczegolnie jak ktos robil wlasnie ta firma bo oni maja jakies specjalne plastikowe kolczyki i jestem ciekawa jak to sie goi

od razy mowie ze nie mam niemowlaka tylko 7letnia chrzesniaczke ale nie moge znalezc podobnego tematu
Nata1989 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-11, 16:06   #137
201803111829
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 13 966
GG do 201803111829
Dot.: przekluwanie uszu u niemowlat:)

Jezu, nigdy bym nie przekłuła swojemu dzieciakowi uszu, kiedy ma kilka miesięcy jaki w tym cel? To boli, ropieje, dzieciaki nie ogarniają, że tego się nie dotyka. Tak samo, jak 3-4 latkom. Idzie takie do piaskownicy, i chce pokazać koleżankom dziurki, więc wyjmuje kolczyka brudną łapą, potem wpycha tak samo.. Nie, ja swoje dostałam, jak szłam do 2 klasy podstawówki, i była to moja decyzja, Nie wyobrażam sobie kłucia (PISTOLETEM!!!!!) 3 miesięcznego dziecka.
201803111829 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-11, 23:23   #138
lovely_rita
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 23
Dot.: przekluwanie uszu u niemowlat:)

Pewne elementy ubioru i sposoby zdobienia ciała kojarzą się z konkretnym wiekiem, a różowy pucołowaty bobas wygląda trochę dziwnie z kolczykami w uszach ;p
W późniejszym wieku jest bezpieczniej i wydaje mi się że przekłucie wychodzi precyzyjniej niż ma małym uszku, którego kształt może się stopniowo zmieniać.
lovely_rita jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:03.