jestem w ciazy, czy moge zrobic eksfoliacje przed opalaniem? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-04-12, 13:58   #1
e_migrantka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 80

jestem w ciazy, czy moge zrobic eksfoliacje przed opalaniem?


Witam,

Mam nadzieje, ze uda mi sie szybko uzyskac odpowiedz Jestem w 4 m-cu ciazy i niestety pogorszyl mi sie stan cery (mieszana). Poniewaz dostalam zaproszenie do spa, zastanawiam sie nad zrobieniem sobie eksfoliacji twarzy. Niestety nie mam informacji jakimi preparatami jest ona wykonywana. Wiem jedynie ze moge ja zrobic bedac w ciazy (jest taka informacja w katalogu). Zastanawiam sie jednak czy sobie nie zaszkodze poniewaz za 3 tygodnie lece na wakacje na sloneczko. Co o tym myslicie?
e_migrantka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-12, 15:42   #2
karolynka90
Zakorzenienie
 
Avatar karolynka90
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 12 542
Dot.: jestem w ciazy, czy moge zrobic eksfoliacje przed opalaniem?

Cytat:
Napisane przez e_migrantka Pokaż wiadomość
Witam,

Mam nadzieje, ze uda mi sie szybko uzyskac odpowiedz Jestem w 4 m-cu ciazy i niestety pogorszyl mi sie stan cery (mieszana). Poniewaz dostalam zaproszenie do spa, zastanawiam sie nad zrobieniem sobie eksfoliacji twarzy. Niestety nie mam informacji jakimi preparatami jest ona wykonywana. Wiem jedynie ze moge ja zrobic bedac w ciazy (jest taka informacja w katalogu). Zastanawiam sie jednak czy sobie nie zaszkodze poniewaz za 3 tygodnie lece na wakacje na sloneczko. Co o tym myslicie?
Po eksfoliacji obowiązkowe jest używanie wysokich filtrów ochronnych.
Nie radzę się robić tego przed takimi wakacjami.

Poza tym, najlepiej wykonywać tego typu zabiegi późną jesienią lub wczesną wiosną.
__________________
Welcome to Earth
https://www.youtube.com/watch?v=p_abkDLAF5Q

Edytowane przez karolynka90
Czas edycji: 2011-04-12 o 15:43
karolynka90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-12, 18:20   #3
e_migrantka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 80
Dot.: jestem w ciazy, czy moge zrobic eksfoliacje przed opalaniem?

no tak, z tym, ze to ma byc jednorazowy zabieg ktory chce wykonac z kilku tygodniowa przerwa przed opalaniem, poza tym zastanawiam sie jak silna moze byc eksfoliacja wykonana w spa....hmmm
e_migrantka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-13, 12:35   #4
Lowczyni
Zakorzenienie
 
Avatar Lowczyni
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Kielce
Wiadomości: 3 067
Dot.: jestem w ciazy, czy moge zrobic eksfoliacje przed opalaniem?

Ja też jestem w ciąży (początek 5 miesiąca) i regularnie robię eksfoliację kwasami, ale tylko migdałowym. Jego można stosować cały rok, ale mimo wszystko i tak stosuje filtry ochronne. Bo jednak warstwa rogowa naskórka po takim zabiegu jest cieńsza, więc po co ryzykować. Zwłaszcza że często u kobiet w ciąży występują sporo problemy z pigmentacją skóry.
Więc jeśli ten zabieg wykorzystuje sam kwas migdałowy to ok, jeśli inny to radziłabym przez około miesiąc stosować mocne filtry. I nie ważne jak mocno będzie wykonany zabieg.
__________________
04.09.2010 szczęśliwa Żona a od 12.09.2011 mama
Profesjonalny poradnik kosmetyczny przed ślubem mojego autorstwa https://wizaz.pl/forum/showpost.php?p...postcoun t=4130
Lowczyni jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-13, 14:41   #5
e_migrantka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 80
Dot.: jestem w ciazy, czy moge zrobic eksfoliacje przed opalaniem?

dziekuje za przydatne informacje tak wiec chyba sie jednak wstrzymam z ta eksfoliacje przed wyjazdem, a zrobie po, troche szkoda bo gdzies czytalam ze dobrze jest zrobic przed aby opalenizna dluzej sie trzymala... tak poza tym to poprostu do nich przedzwonie i zapytam sie czego uzywaja
e_migrantka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-13, 15:30   #6
Lowczyni
Zakorzenienie
 
Avatar Lowczyni
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Kielce
Wiadomości: 3 067
Dot.: jestem w ciazy, czy moge zrobic eksfoliacje przed opalaniem?

Jeśli chcesz uzyskać ładną opaleniznę, zrób po prostu peeling. Ale nie na 2 dni przed opalaniem czasem, bo dostaniesz poparzenia słonecznego. Tak na marginesie ci powiem że cię podziwiam że chcesz się opalać w ciąży, bo ryzyko przebarwień jest bardzo duże. Ale twój wybór.
Ja chodź uwielbiam się opalać, w te wakacje jedynie mam zamiar opalać nogi i ręce twarz i brzuszek mocno będę zakrywać.
__________________
04.09.2010 szczęśliwa Żona a od 12.09.2011 mama
Profesjonalny poradnik kosmetyczny przed ślubem mojego autorstwa https://wizaz.pl/forum/showpost.php?p...postcoun t=4130
Lowczyni jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-13, 18:08   #7
e_migrantka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 80
Dot.: jestem w ciazy, czy moge zrobic eksfoliacje przed opalaniem?

Lowczyni to nie tak ze mam zamiar lezec plackiem na plazy. Po prostu nie chce opalac ciala (oprocz brzuszka oczywiscie) a twarz smarowac blokerami. Jednak tez chcialabym na buzce troche slonca zlapac bo i ono jest zbawienne dla cery.
Z drugiej strony dawno nie robilam profesjonalnej eksfoliacji i wiem ze by mi sie przydala, bo tak jak pisalam pogorszyla mi sie cera (najpierw po odstawieniu tabletek i po krotkiej poprawie - ponownie po zajsciu w ciaze). Zastanawialam sie czy 3 tygodniowa przerwa pomiedzy eksfoliacja a opalaniem bedzie wystarczajaca. Ale poniewaz jak napisalas ciezarne narazone sa na przebarwienia poprostu sie wstrzymam ze zluszczaniem i zrobie je sobie np. na jesieni
e_migrantka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-04-14, 07:41   #8
tennyo4
Zadomowienie
 
Avatar tennyo4
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 1 571
Dot.: jestem w ciazy, czy moge zrobic eksfoliacje przed opalaniem?

Cytat:
Napisane przez e_migrantka Pokaż wiadomość
Jednak tez chcialabym na buzce troche slonca zlapac bo i ono jest zbawienne dla cery.
Niestety ale nie w ciąży
Może się to skończyć plamami pigmentacyjnymi ze względu na zmiany hormonalne jakie zachodzą w ciąży.
Zresztą Lowczyni już Ci to napisała.
Ja bym sobie odpuściła opalanie w ciąży bo może się to skończyć latami walki z przebarwieniami
__________________
Jeśli ludzie koniecznie chcą pouczać innych ludzi, to powinni pamiętać, że inni ludzie też wiedzą to i owo o ludziach.

Terry Pratchett
Maskarada
tennyo4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 17:41.