Czy wszystkie stylistki mają takie egoistyczne podejscie do klienta? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Paznokcie

Notka

Paznokcie Forum, w którym rozmawiamy o pielęgnacji paznokci. Podyskutujmy o malowaniu, kształcie, stylizacji i dominujących trendach w zdobieniu paznokci.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-06-16, 12:15   #1
undefined90
Raczkowanie
 
Avatar undefined90
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 431

Czy wszystkie stylistki mają takie egoistyczne podejscie do klienta?


Chciałam się z wami podzielic moimi doświadczeniami dotyczacymi tego jak stylistki podchodzą do swojej pracy, bo dla mnie jest to juz lekko irytujące. Zakładam paznokcie żelowe lub akrylowe juz od prawie 3 lat. Musiałam juz kilka razy zmienic stylistki z powodu ich braku jakiejkolwiek samokrytyki i beznadziejnego podejscia. Nigdy nie uważałam, żebym miala jakiekolwiek wygórowane wymagania, ale to co niektore stylistki wyrabiaja to tragedia. Przeciez to ich praca, dostaja za to kase, a zachowują się jakby komus przysługę robily. Pierwsza stylistka u jakiej bylam najwyrazniej mnie oszukiwała - teraz widze ze to co robila bylo troche smieszne. najpierw paznokcie byly ladne, owszem, ale tylko jak sie je 1 raz zalozylo, do 1 odnowy. Za odnowe brała 50-60zł w zależnosci od ozdób, a odnowa to nie byla zadna odnowa tylko zwykle uzupelnienie, scierała tylko wierzchnia warstwe frezarką, koncowka robila sie bardzo cienka, w ogole nie budowala jej od nowa i twierdzila, ze to jak najbardziej jest odnowa. W rezultacie po 2 tygodniach paznokcie odpadały, zapowietrzały się jeszcze od dołu - najwidoczniej zalewala skórki, ale kiedy się jej o tym powiedziało reagowala agresja, bo niby innej dziewczynie się nic takiego nie robi. Po 5 tygodniach trzeba bylo zdejmowac paznokcie i to jeszcze samemu w domu - zreszta i tak juz prawie wszystkie poodpadaly wiec nawet nie bylo co zdejmowac. Na domiar zlego zalozyla swoj salon, bo jako ze jest chwalona na forach za ladne paznokcie - ludzie widza tylko efekty pracy od razu po wykonaniu nowych paznokci a nie co odwala przy odnowach, to miala o sobie bardzo wysokie mniemanie. Jeszcze na maxa krytykowala inne stylistki.
Kolejna u ktorej bylam, to dziewczyna młodsza o rok ode mnie, która wiecznie byla zdumiewająco zapracowana i nigdy nie miała czasu. Gdy odpadl mi paznokiec, lub kiedy juz trzymalam jedne 4 tygodnie, kazała mi czekac na termin odnowy 3 tygodnie bo nie miała czasu. Nie miała czasu nigdy, mimo, ze nie miała wielu klientek, moze z 3, nie wiem po co je w ogole brała skoro taka zapracowana. Prawda jest taka, ze uczeszczala do technikum, nigdzie nie pracowała i nie wierze w to, ze naprawde nie miała czasu wolnego. Oburza mnie to ze wzgledu na to, ze ktos pracuje i chyba nie szanuje swojej pracy, klientce odpada paznokiec, wiadomo, ze nie jest to koniec swiata, ale nie wygląda to fajnie i na miejscu stylistki zainteresowałabym się czyms takim, a stylistki gdzie tam, kaza czekac 3-4 tygodnie bo czasu nie maja. I wszystko maja gdzieś. Jak mają tak pracowac, to najlepiej niech w ogóle nie pracują.
Teraz jestem u kolejnej, juz mialam nazieje, że wszystko będzie ok. Ale gdzie tam - robie u jednej stylistki paznokcie od stycznia teraz caly czas odnawiam, jako ze rosna mi moje naturalne, to sie odwarstwiaja, ostatnio odpadły mi 3 paznokcie, mimo, ze bardzo na nie uwazalam, odnawiam co 3 tygodnie, wiec chyba nie powinno byc takich sytuacji, ze odpadaja. Stylistka wziela za odnowe jak za zalozenie nowych paznokci, no ok, trudno, uznalam, ze raz nie zawsze moge te 15zl wiecej zaplacic. Ale po 4 dniach odpadl mi znowu paznokiec a wlasciwie sie złamał, jeden z tych, ktore byly tylko odnawiane. Napisalam do niej miala sie odezwac i co? Nic, glucha cisza, udaje, ze nic sie nie stalo, dodam ze laska w tym momencie ani nie studiuje ani nie pracuje, wiec moglaby znalezc 15 minut wolnego czasu na dorobienie mi tego paznokcia. Wiem, ze to nie koniec swiata, ale skoro 4 dni temu wybuliłam kase na paznokcie, to niefajnie, ze jeden juz mi sie złamal przy niewielkim uderzeniu a laska zamiast si tym zainteresowac i w ciagu najblizszych 2-3 dni znalezc te 15 minut, to to olewa. To nie tak, ze ma juz rzucac wszystko bo ja tak sobie zycze, ale uwazam, ze to ich praca, a one to wszystko traktuja chyba jak jakąś zabawe. Olewaja to, chyba uwazaja, ze skoro paznokiec odpadl to moja wina a nie ich, biorą za to kase - czyli wychodzi na to, ze na odpadajacych paznokciach jeszcze więcej zarabiają, Na dodatek nie mogą znalezc 15 minut czasu, jak okaze sie, ze komus z paznokciem cos się stanie.
W miedzyczasie w ciagu tych 3 lat trafilam raz na dziewczyne, która za odnowe paznokci i spilowanie frezarka nieudolnie polowy brokatu ktory nalozyla policzyla sobie 65zl (w domu) oraz babke w salonie ktora jak mi odnawiala paznokcie nalozyla inny kolor akrylu niz mialam (tn inny kolor kamuflazu) tylko przy skorkach, wziela 6 dych a paznokcie odpadly po 5 dniach. Kobita twierdzila, ze od 10 lat zajmuje sie stylizacja i niby w USA pracowała ;]
Gdyby nie to, ze mam okropne swoje paznokcie, to juz bym dawno zrezygnowala z czegos takiego, ale te zele i akryle bardzo mi sie podobaja, za to nie pdooba mi sie podejscie stylistek, co to w ogóle ma byc? Traktują swoją prace jako łaskę ktora wyswiadczaja innym ludziom, czy tak bardzo podnioslo sie im poczucie wlasnej wartosci, jak zaczely robic paznokcie, że uznaja sie za jakies bóstwa ktore nalezy czcic i sie do nich dostosowywac. szkoda gadac w ogóle -,-
undefined90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-16, 13:45   #2
buczaka
Raczkowanie
 
Avatar buczaka
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 182
Dot.: Czy wszystkie stylistki mają takie egoistyczne podejscie do klienta?

Moze idz w koncu do profesjonalistki w jakims sparwdzonym salonie bo z tego co piszesz wynika ze trafilas chyba do osob ktore robia dorywczo w domach a wiadomo czasem jakie kwatki sie zdarzaja w ogłoszeniach.
__________________
buczaka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-16, 14:07   #3
undefined90
Raczkowanie
 
Avatar undefined90
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 431
Dot.: Czy wszystkie stylistki mają takie egoistyczne podejscie do klienta?

Raz byłam u stylistki w salonie tylko jeden raz i opisywałam jak było - wcale nie lepiej. 6 dych za samo uzupełnienie przy skórkach i pazury odpadły po 5 dniach? Chyba zdawała sobie sprawę z tego, że ponad 4-tygodniowe paznokcie nie wytrzymają długo przy samym uzupełnianiu przy skórkach, zwlaszcza, ze prosiłam o odnowę. I to miała być profesjonalna stylistka, która pracowała w USA i nie wiadomo gdzie jeszcze? Profesjonalne stylistki za zalożenie biorą po 120-150zł a tyle nie jestem w stanie wydać na paznokcie. Uważam, że dziewczyny, które pracują w domu dorywczo tez powinny troche powazniej traktować swoja prace, w koncu tez biorą kase, a ktos im nie placi za to, zeby musial potem kleic klejem paznokcie;/
undefined90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-16, 18:51   #4
dark01
Zakorzenienie
 
Avatar dark01
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Warszawa/Łęczna
Wiadomości: 5 132
GG do dark01 Send a message via Skype™ to dark01
Dot.: Czy wszystkie stylistki mają takie egoistyczne podejscie do klienta?

Czy wszystkie stylistki mają takie egoistyczne podejscie do klienta?
...
odp.Nie wszystkie,ja np mam matczyne podejście :-D
dark01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-17, 18:33   #5
lynx71
Raczkowanie
 
Avatar lynx71
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 282
Dot.: Czy wszystkie stylistki mają takie egoistyczne podejscie do klienta?

hehe ja sobie nie wyobrazam mi jest glupio jak klientce odpadnie paznokiec i sama prosze zeby przyszła a tez nie biore duzo bo 80-100 w salonie
__________________
Patrycja Demichowicz
Studio Nailspa Wrocław 💅


🎀💜 SPN Nails Team 💜🎀.
lynx71 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-18, 08:46   #6
undefined90
Raczkowanie
 
Avatar undefined90
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 431
Dot.: Czy wszystkie stylistki mają takie egoistyczne podejscie do klienta?

No i właśnie kolejny paznokiec odkleja sie przy skorkach, tzn pewnie skorke zalała. Ale co zrobic, ani nie odpisała tak jak obiecała, ani się tym nie zainteresowala bo po co miałaby naprawiac paznokcia za darmo, a nastepnym razem wezmie kase za tego, ktory sie odlamuje. I kazda stylistka ktorej mowie o paznokciu zlamanym to sie pyta czy podważam, czy odklejam... nie wiem czy one nie kumaja ze mogly same cos zle zrobic, ze sie o takie rzeczy pytaja, ta jasne podwazalabym paznokcie, za ktore dalam 6-7 dych tylko po to, zeby potem kleic klejem, czego robic nie umiem i wszystko wokol przyklejam ;/
undefined90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-18, 20:00   #7
jlys
Zakorzenienie
 
Avatar jlys
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: mazowieckie
Wiadomości: 5 340
Dot.: Czy wszystkie stylistki mają takie egoistyczne podejscie do klienta?

rzeczywiście masz pecha... współczuję, ja od 2 lat mam jedną stylistkę, która stała się moją dobrą znajoma, nawet po przeprowadzce jezdzę do niej po te 50 km bo uważam, że naprawdę warto - raz ją ''zdradziłam''w momencie gdy rodziła dziecko i była po porodzie w szpitalu- poszłam do innej ''stylistki'' i po 2 dniach miałam już powietrze pod paznokciami,a po tygodniu chyba ze 3 połamane..tragedia:/
__________________
razem 01.01.2008
zaręczyny 13.03.2011
ślub 09.06.2012
jlys jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-06-18, 20:11   #8
dark01
Zakorzenienie
 
Avatar dark01
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Warszawa/Łęczna
Wiadomości: 5 132
GG do dark01 Send a message via Skype™ to dark01
Dot.: Czy wszystkie stylistki mają takie egoistyczne podejscie do klienta?

Cytat:
Napisane przez undefined90 Pokaż wiadomość
No i właśnie kolejny paznokiec odkleja sie przy skorkach, tzn pewnie skorke zalała. Ale co zrobic, ani nie odpisała tak jak obiecała, ani się tym nie zainteresowala bo po co miałaby naprawiac paznokcia za darmo, a nastepnym razem wezmie kase za tego, ktory sie odlamuje. I kazda stylistka ktorej mowie o paznokciu zlamanym to sie pyta czy podważam, czy odklejam... nie wiem czy one nie kumaja ze mogly same cos zle zrobic, ze sie o takie rzeczy pytaja, ta jasne podwazalabym paznokcie, za ktore dalam 6-7 dych tylko po to, zeby potem kleic klejem, czego robic nie umiem i wszystko wokol przyklejam ;/
...
wiesz..miała prawo Cię zapytać,bo to co niektóre klientki wyrabiają z paznokciami to przechodzi ludzkie pojęcie,czasami tez robią coś destrukcyjnego i nawet sobie nie zdają z tego sprawy...jakbys przyszła do mnie,tez bym cię pewnie o to zapytała
dark01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-18, 21:27   #9
undefined90
Raczkowanie
 
Avatar undefined90
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 431
Dot.: Czy wszystkie stylistki mają takie egoistyczne podejscie do klienta?

A co mozna wyrabiac z paznokciami? ;P Mozna je najwyzej obgryzac, jak sie ma taki nawyk, ale nie wierze zeby ktos celowo próbował odkleic paznokcie skoro wydał na nie kase.
undefined90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-18, 21:43   #10
dark01
Zakorzenienie
 
Avatar dark01
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Warszawa/Łęczna
Wiadomości: 5 132
GG do dark01 Send a message via Skype™ to dark01
Dot.: Czy wszystkie stylistki mają takie egoistyczne podejscie do klienta?

Cytat:
Napisane przez undefined90 Pokaż wiadomość
A co mozna wyrabiac z paznokciami? ;P Mozna je najwyzej obgryzac, jak sie ma taki nawyk, ale nie wierze zeby ktos celowo próbował odkleic paznokcie skoro wydał na nie kase.
...
celowo może i nie,ale walą nimi gdzie popadnie,podwarzają nimi-np otwierają puszki,łamią na klamkach od samochodu,gryzą<jak juz nie mogą obgryzać>nie peielęgnują ich w domu<oliwka,zakładanie rękawiczek do sprzątania,kontakt z chemią domową> itp.itd...nie ma znaczenia,że wydały na to kase.
dark01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-19, 10:18   #11
weroniqe
Raczkowanie
 
Avatar weroniqe
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Ostrów Wlkp :) okolice;)
Wiadomości: 66
Dot.: Czy wszystkie stylistki mają takie egoistyczne podejscie do klienta?

Cytat:
Napisane przez undefined90 Pokaż wiadomość
A co mozna wyrabiac z paznokciami? ;P Mozna je najwyzej obgryzac, jak sie ma taki nawyk, ale nie wierze zeby ktos celowo próbował odkleic paznokcie skoro wydał na nie kase.
a mozna...mozna wkladac gdzie popadnie raczki, mozna tipsiaki zjesc(doslownie), mozna je zrywac a pozniej isc do stylistki z pretensjami ze one mialy sie dobrze trzymac, a odpadly...sa kobitki ktore zakladaja paznokcie na szczegolne okazje(slub, impreza) a pozniej zzeraja, sciagaja domowymi (drastycznymi) sposobami i pozniej ida z reklamacja pt "oddawaj kase za ta kaszane" podczas gdy kosmetyczka wie ze wykonala prace dobrze i nic nie powinno sie takiego stac...i nie sa to az tak rzadkie przypadki...
glupota ludzka nie zna granic...
__________________
damy rade

System Eliminacji Studentów Jest Aktywny

Edytowane przez weroniqe
Czas edycji: 2013-06-19 o 10:20
weroniqe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-06-19, 11:59   #12
undefined90
Raczkowanie
 
Avatar undefined90
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 431
Dot.: Czy wszystkie stylistki mają takie egoistyczne podejscie do klienta?

No ale ja takich rzeczy nie robię i głupio czuję się z tym, że ktoś mnie oskarża o to, że ja coś odwalam jak sam cos zrobil źle.
A tak poza tym, skąd wiecie, że dziewczyny wkładają ręce gdzie popadnie albo same zdejmują tipsy, skoro się do tego nie przyznały? Albo walą nimi, gdzie popadnie? Tu wlaśnie chodzi mi o to, że żadna stylistka nie przyjmuje do wiadomości, że mogła coś zrobić źle. Każdemu zdarzy się popełnić błąd, stylistce też, nawet takiej profesjonalnej. Ale najlepiej jest powiedzieć, że to na pewno klientka waliła paznokciami. Sczerze mówiąc zdejmowanie paznokci celowo a później wmawianie stylistce, że coś źle zrobiła jest głupotą i myslle, ze tylko skrajne ewenementy cos takiego robią, bo niby po co ludzie normalni mieliby robić coś takiego? Zwłaszcza, ze mi sie nie chce po raz n-ty zmieniac stylistki i mam zamiar dalej chodzic do jednej. I zalezy mi na tym, zeby paznokcie sie trzymaly, dbam o nie, wcieram oliwke, w domu praktycznie nie uzywam zadnych chemikaliów, a to, że komus zdarzy się gdzies lekko uderzyc raz na dlugi czas paznokciem albo gdzies zahaczyc, to chyba normalne, w koncu sporo rzeczy robimy rękoma, ja klamke od auta tez otwieram rękoma bo niby czym innym? I uwazam, ze jesli nie jest to jakies bardzo mocne uderzenie to te paznokcie nie powinny od razu odpadac, łamac się. Zwłaszcza ze nie mam dlugich paznokci (nawet nie dochodzi do 3 na formie). Przez 5 miesięcy paznokcie trzymaly się bardzo dobrze, ale ze mam caly czas uzupelniane to zaczely odpadac, bo zaczely sie odwarstwiac od moich naturalnych, stylistka nie uciela mi moich naturalnych frezarka i to cała filozofia, a teraz na dodatek jeden paznokiec odchopdzi od skorki i to ten, ktory byl ostatnio robiony od nowa a naprawde nic z nim nie robilam, ani nie gryzłam, ani nawet nim nigdzie nie uderzyłam nawet lekko. No niestety każdemu zdarzy sie popełnic błąd podczas pracy, a dla mnie to jest bardzo niekomfortowa sytuacja, ze te paznokcie mi odpadaja, bo musze kleic klejem, ja robie to nieudolnie bo nie umiem, kleje wszystko wokół, paznokiec i tak przyklejony odpada po jakims czasie, na pewno sama bym ich nie zdjęła, bo zalezy mi na tym aby sie trzymały i odpadajacy paznokiec to dla mnie problem. A stylistka uwazam, ze w takiej sytuacji powinna ten paznokiec naprawic, nawet gdyby miała wziac za to te 5 czy 6 zł. A nie udawac, ze to nie jej sprawa.
undefined90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-19, 12:27   #13
dark01
Zakorzenienie
 
Avatar dark01
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Warszawa/Łęczna
Wiadomości: 5 132
GG do dark01 Send a message via Skype™ to dark01
Dot.: Czy wszystkie stylistki mają takie egoistyczne podejscie do klienta?

Cytat:
Napisane przez undefined90 Pokaż wiadomość
No ale ja takich rzeczy nie robię i głupio czuję się z tym, że ktoś mnie oskarża o to, że ja coś odwalam jak sam cos zrobil źle.
A tak poza tym, skąd wiecie, że dziewczyny wkładają ręce gdzie popadnie albo same zdejmują tipsy, skoro się do tego nie przyznały? Albo walą nimi, gdzie popadnie? Tu wlaśnie chodzi mi o to, że żadna stylistka nie przyjmuje do wiadomości, że mogła coś zrobić źle. Każdemu zdarzy się popełnić błąd, stylistce też, nawet takiej profesjonalnej. Ale najlepiej jest powiedzieć, że to na pewno klientka waliła paznokciami. Sczerze mówiąc zdejmowanie paznokci celowo a później wmawianie stylistce, że coś źle zrobiła jest głupotą i myslle, ze tylko skrajne ewenementy cos takiego robią, bo niby po co ludzie normalni mieliby robić coś takiego? Zwłaszcza, ze mi sie nie chce po raz n-ty zmieniac stylistki i mam zamiar dalej chodzic do jednej. I zalezy mi na tym, zeby paznokcie sie trzymaly, dbam o nie, wcieram oliwke, w domu praktycznie nie uzywam zadnych chemikaliów, a to, że komus zdarzy się gdzies lekko uderzyc raz na dlugi czas paznokciem albo gdzies zahaczyc, to chyba normalne, w koncu sporo rzeczy robimy rękoma, ja klamke od auta tez otwieram rękoma bo niby czym innym? I uwazam, ze jesli nie jest to jakies bardzo mocne uderzenie to te paznokcie nie powinny od razu odpadac, łamac się. Zwłaszcza ze nie mam dlugich paznokci (nawet nie dochodzi do 3 na formie). Przez 5 miesięcy paznokcie trzymaly się bardzo dobrze, ale ze mam caly czas uzupelniane to zaczely odpadac, bo zaczely sie odwarstwiac od moich naturalnych, stylistka nie uciela mi moich naturalnych frezarka i to cała filozofia, a teraz na dodatek jeden paznokiec odchopdzi od skorki i to ten, ktory byl ostatnio robiony od nowa a naprawde nic z nim nie robilam, ani nie gryzłam, ani nawet nim nigdzie nie uderzyłam nawet lekko. No niestety każdemu zdarzy sie popełnic błąd podczas pracy, a dla mnie to jest bardzo niekomfortowa sytuacja, ze te paznokcie mi odpadaja, bo musze kleic klejem, ja robie to nieudolnie bo nie umiem, kleje wszystko wokół, paznokiec i tak przyklejony odpada po jakims czasie, na pewno sama bym ich nie zdjęła, bo zalezy mi na tym aby sie trzymały i odpadajacy paznokiec to dla mnie problem. A stylistka uwazam, ze w takiej sytuacji powinna ten paznokiec naprawic, nawet gdyby miała wziac za to te 5 czy 6 zł. A nie udawac, ze to nie jej sprawa.
....
mi nie chodzi o Twój konkretnie przypadek,że trafiasz na partaczki,stąd mimo wszystko namawiam Cię do wizyty w DOBRYM salonie,że raz trafiłas zle to o niczym nie świadczy.... uwierz mi ....jak siedze kilka lat w tym zawodzie i potrafie rozpoznac co było z pazurami robione...w którym miejscu się złamał,w którym miejscu jest zapowietrzenie,w jaki sposób się odspala,jak wygląda płytka pod masą...czy było cos przy nich majstrowane-typu podpiłowywane,wyciane,odr ywane ...jak wygląda wał paznokciowy i skóra na dłoniach,czy są przebarwione..... ....większość''urazów''ma swój konkretny powód.
Zakładam,że w tym momencie z mojeje strony jest wszystko zrobione jak należy....jasne,że zdarza się,zwłaszcza jak komuś wykonuje się pierwszy raz,że cos nie gra i po wypróbowaniu kilku metod odkrywa się tę idealna dla klientki..bo problematyczna płytka,bo ubytki,bo problemy hormonalne,bo nietypowy kształt,bo lepiej przyjmuje żel niż akryl i odwrotnie....i mozna tak długgooo wymieniać.
dark01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-19, 22:31   #14
lynx71
Raczkowanie
 
Avatar lynx71
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 282
Dot.: Czy wszystkie stylistki mają takie egoistyczne podejscie do klienta?

kochane, trzeba pamietac ze zel na naturalsa zaklada sie inaczej niz robi przedluzenie, moze dlatego pazurki trzymaja wam sie slabo-bo stylistka tego nie potrafi... i daltego po kilku odnowach kiedy juz zeluje sie naturalki zdaza sie ze sie nie trzymaja bo wbrew pozorom zelowanie pazurkow naturalnych to nie jest latwiutkie
__________________
Patrycja Demichowicz
Studio Nailspa Wrocław 💅


🎀💜 SPN Nails Team 💜🎀.
lynx71 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-19, 22:33   #15
dark01
Zakorzenienie
 
Avatar dark01
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Warszawa/Łęczna
Wiadomości: 5 132
GG do dark01 Send a message via Skype™ to dark01
Dot.: Czy wszystkie stylistki mają takie egoistyczne podejscie do klienta?

Cytat:
Napisane przez lynx71 Pokaż wiadomość
kochane, trzeba pamietac ze zel na naturalsa zaklada sie inaczej niz robi przedluzenie, moze dlatego pazurki trzymaja wam sie slabo-bo stylistka tego nie potrafi... i daltego po kilku odnowach kiedy juz zeluje sie naturalki zdaza sie ze sie nie trzymaja bo wbrew pozorom zelowanie pazurkow naturalnych to nie jest latwiutkie
...
zresztą,raz na kilka odnów warto paznokcie założyć od nowa,takie jest moje zdanie,zwłaszcza przy średnioładnym naturalnym kształcie płytki.
dark01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-20, 10:18   #16
weroniqe
Raczkowanie
 
Avatar weroniqe
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Ostrów Wlkp :) okolice;)
Wiadomości: 66
Dot.: Czy wszystkie stylistki mają takie egoistyczne podejscie do klienta?

Cytat:
Napisane przez lynx71 Pokaż wiadomość
kochane, trzeba pamietac ze zel na naturalsa zaklada sie inaczej niz robi przedluzenie, moze dlatego pazurki trzymaja wam sie slabo-bo stylistka tego nie potrafi... i dlatego po kilku odnowach kiedy juz zeluje sie naturalki zdaza sie ze sie nie trzymaja bo wbrew pozorom zelowanie pazurkow naturalnych to nie jest latwiutkie
no wiadomo ze nakladajac zel na naturalna plytke wykonuje sie ten zabieg inaczej, tak samo jak zreszta kazda pania obsluguje sie inaczej - ale powtarzam (mimo ze nie siedze w tym biznesie juz dlugo ale zastanawiam sie nad reanimacja moich umiejetnosci) MY (stylistki z zamilowania, pasji i wyszkolenia) jestesmy po to zeby takie wpadki (typu zle zazelowany pazurek, ktory pozniej zejdzie, odpadnie) nam sie nie zdarzaly... bo na tym polega nasza praca (upiekszamy swiat i podnosimy innym paniom samoocene) i wykonujace jakas tania fuszerke pseudo - panie niszcza nam cala branze i mniemanie calego swiata na nasze starania...

moim skromnym zdaniem nie tylko powinny byc robione krotkie szkolenia z zakladania ale dla niektorych prowadzone tez kursy psychologiczne...z obchodzeniem sie z klientkami - powoluje sie tutaj na posta autorki watku

Cytat:
Napisane przez dark01 Pokaż wiadomość
...
zresztą,raz na kilka odnów warto paznokcie założyć od nowa,takie jest moje zdanie,zwłaszcza przy średnioładnym naturalnym kształcie płytki.
trzeba kombinowac zeby bylo dobrze i ladnie dla swiata
a delikwentka zadowolona

a teraz prosze mnie linczowac do woli za poglady
__________________
damy rade

System Eliminacji Studentów Jest Aktywny
weroniqe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-20, 10:26   #17
dark01
Zakorzenienie
 
Avatar dark01
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Warszawa/Łęczna
Wiadomości: 5 132
GG do dark01 Send a message via Skype™ to dark01
Dot.: Czy wszystkie stylistki mają takie egoistyczne podejscie do klienta?

Cytat:
Napisane przez weroniqe Pokaż wiadomość
no wiadomo ze nakladajac zel na naturalna plytke wykonuje sie ten zabieg inaczej, tak samo jak zreszta kazda pania obsluguje sie inaczej - ale powtarzam (mimo ze nie siedze w tym biznesie juz dlugo ale zastanawiam sie nad reanimacja moich umiejetnosci) MY (stylistki z zamilowania, pasji i wyszkolenia) jestesmy po to zeby takie wpadki (typu zle zazelowany pazurek, ktory pozniej zejdzie, odpadnie) nam sie nie zdarzaly... bo na tym polega nasza praca (upiekszamy swiat i podnosimy innym paniom samoocene) i wykonujace jakas tania fuszerke pseudo - panie niszcza nam cala branze i mniemanie calego swiata na nasze starania...

moim skromnym zdaniem nie tylko powinny byc robione krotkie szkolenia z zakladania ale dla niektorych prowadzone tez kursy psychologiczne...z obchodzeniem sie z klientkami - powoluje sie tutaj na posta autorki watku


trzeba kombinowac zeby bylo dobrze i ladnie dla swiata
a delikwentka zadowolona

a teraz prosze mnie linczowac do woli za poglady
...
masz bardzo miłe i przyjazne poglądy to prawie zupełnie tak jak ja
dark01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-20, 10:49   #18
weroniqe
Raczkowanie
 
Avatar weroniqe
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Ostrów Wlkp :) okolice;)
Wiadomości: 66
Dot.: Czy wszystkie stylistki mają takie egoistyczne podejscie do klienta?

Cytat:
Napisane przez dark01 Pokaż wiadomość
...
masz bardzo miłe i przyjazne poglądy to prawie zupełnie tak jak ja
a dzieki za poparcie - szczesliwa jestem ze takie moje archaiczne podejscie do swiata jeszcze nie wymarlo i ktos ma podobny punkt widzenia

bo jestem zdania ze jak juz cos robisz to rob to dobrze a jak masz odstawiac kaszane to schowaj sie na jakis czas, pocwicz, poprobuj i jak bedzie sie pewnym swoich umiejetnosci to wtedy mozna wyjsc do ludzi...

bo nie sztuka jest walnac bochomaza, gdy przy niewielkim czesto nakladzie pracy i samodyscypliny mozna stworzyc "niesmiertelne" dzielo
a wracajac do tematu:
Autorko nie martw sie, to moze i nie twoja wina ze paznokcie nie wytrzymaly, ALE nastepnym razem poszukaj (chociazby i tutaj na forum) kogos z twoich okolic kto jest pasjonatem i zna sie na rzeczy, ma grono stalych klientek, ktore moga przedstawic prace stylistki, wykorzystaj poczte pantoflowa i poszukaj kogos z czyjej pracy bedziesz zadowolona...
no to tyle ode mnie
__________________
damy rade

System Eliminacji Studentów Jest Aktywny

Edytowane przez weroniqe
Czas edycji: 2013-06-20 o 10:53
weroniqe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-21, 09:49   #19
undefined90
Raczkowanie
 
Avatar undefined90
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 431
Dot.: Czy wszystkie stylistki mają takie egoistyczne podejscie do klienta?

To nie tak, ze jestem totalnie niezadowolona, bo gdybym taka była to juz bym odeszła. Apeluje tylko do niektorych stylistek, zeby miały troche samokrytyki w sobie, bo kazda uwaza, ze wszystko robi swietnie a jak cos pojdzie nie tak to od razu zwalanie na klientke. Rozumiem, ze sa klientki, ktore cos robia dziwnego z paznokciami ale to nie powod zeby kazda traktowac jak winna i z gory zakladac, ze to jej wina a na dodatek brac wiecej kasy za to, ze paznokiec odpadl. Tak samo jak jakas klientka mowi, ze paznokiec sie zlamal, odpadl, to moznaby znalezc te 15 minut wolnego czasu zeby paznokiec naprawic, bo olewanie tego jest naprawde chamskie i swiadczy tylko o tym, ze jak stylistka nie dostanie duzo kasy to juz nic nie zrobi bo jej sie nie chce za darmo. Dla mnie to troche chamskie;/
undefined90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-06-21, 10:28   #20
weroniqe
Raczkowanie
 
Avatar weroniqe
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Ostrów Wlkp :) okolice;)
Wiadomości: 66
Dot.: Czy wszystkie stylistki mają takie egoistyczne podejscie do klienta?

Cytat:
Napisane przez undefined90 Pokaż wiadomość
To nie tak, ze jestem totalnie niezadowolona, bo gdybym taka była to juz bym odeszła. Apeluje tylko do niektorych stylistek, zeby miały troche samokrytyki w sobie, bo kazda uwaza, ze wszystko robi swietnie a jak cos pojdzie nie tak to od razu zwalanie na klientke. Rozumiem, ze sa klientki, ktore cos robia dziwnego z paznokciami ale to nie powod zeby kazda traktowac jak winna i z gory zakladac, ze to jej wina a na dodatek brac wiecej kasy za to, ze paznokiec odpadl. Tak samo jak jakas klientka mowi, ze paznokiec sie zlamal, odpadl, to moznaby znalezc te 15 minut wolnego czasu zeby paznokiec naprawic, bo olewanie tego jest naprawde chamskie i swiadczy tylko o tym, ze jak stylistka nie dostanie duzo kasy to juz nic nie zrobi bo jej sie nie chce za darmo. Dla mnie to troche chamskie;/
no teraz strzelimy "kazanie":hah aha:
wybacz ale taki apel znajac zycie i tak nic nie da, a to z tak prostego powodu ze wiele pan "trzaskajacych tipsiaki" robi to z pozycji: ja wiem wszystko, robie "pikne paznokietki", a niech mi zadna nie podskakuje, bo sie obraze i wiecej jej nie obsluze
no i co z tego? na rynku jest tyle stylistek ze mozna w ofertach przebierac do woli i nie przejmowac sie jakas sfochowana pania, a zawsze mozna wykozystac poczte pantoflowa...zawsze jest wybor trzeba tylko zasiegnac jezykow i troszke poszukac.
Kochana My nie zakladamy ze ZAWSZE jest winna klientka(wypadki chodza po ludziach) i ze jak cos sie popsuje to jest ICH(klientek) wina. zawsze mozna nieswiadomie
uszkodzic pazurek, nawet podczas stylizacji, np dotknac sie czegos jak jest np warstwa dysperyjna i wtedy p.pa, nie trzyma sie
U mnie jak zajmowalam sie tym zarobkowo zawse mialam okres gwarancyjny, mniej wiecej tydzien ze jakby cos dzialo sie z paznokciami to mozna bylo zadzwonic i skonsultowac sie, umowic i naprawic moj blad(np zapowietrzenie, ktore powstalo z mojego partactwa - gdy sie uczylam) i nigdy nie bralam za to pieniedzy.natomiast gdy widzialam ze pazur zostal zerwany sila/zlamany w sposob mechaniczny(przytrzasniet y drzwiami etc.) nie omieszkalam poprosic o "zwrot kosztow za material" jak to nazywalam
czasami ciezko jest znalesc nawet te 15 minut jak ktos jest dobry i ma rzesze wiernych klientek i zapelniony kalendarz na x-czasu w przod(no bo jak wcisne ja teraz, to o ktorej zjem moje sniadanie? a jak ja wcisne ja tutaj to nie zrobie zakupow - przyklady)
olewanie zawsze jest chamskie niezaleznie od sytuacji. ale umowmy sie ta profesja to jednak jest ciezki kawalek chleba i jak sie nie napracujesz to nie zaplacisz oplat, nie utrzymasz sie i nie dziwie sie niektorym ze sie cenia za jednego nawet paznokcia
.ale trzeba zachowac zdrowy rozsadek i za wlasne bledy nie kasowac niczego nieswiadomych babek

no widze ze ktos dotrwal i przeczytal
__________________
damy rade

System Eliminacji Studentów Jest Aktywny
weroniqe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-23, 12:46   #21
undefined90
Raczkowanie
 
Avatar undefined90
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 431
Dot.: Czy wszystkie stylistki mają takie egoistyczne podejscie do klienta?

Cytat:
Napisane przez weroniqe Pokaż wiadomość
no teraz strzelimy "kazanie":hah aha:
wybacz ale taki apel znajac zycie i tak nic nie da, a to z tak prostego powodu ze wiele pan "trzaskajacych tipsiaki" robi to z pozycji: ja wiem wszystko, robie "pikne paznokietki", a niech mi zadna nie podskakuje, bo sie obraze i wiecej jej nie obsluze
no i co z tego? na rynku jest tyle stylistek ze mozna w ofertach przebierac do woli i nie przejmowac sie jakas sfochowana pania, a zawsze mozna wykozystac poczte pantoflowa...zawsze jest wybor trzeba tylko zasiegnac jezykow i troszke poszukac.
Kochana My nie zakladamy ze ZAWSZE jest winna klientka(wypadki chodza po ludziach) i ze jak cos sie popsuje to jest ICH(klientek) wina. zawsze mozna nieswiadomie
uszkodzic pazurek, nawet podczas stylizacji, np dotknac sie czegos jak jest np warstwa dysperyjna i wtedy p.pa, nie trzyma sie
U mnie jak zajmowalam sie tym zarobkowo zawse mialam okres gwarancyjny, mniej wiecej tydzien ze jakby cos dzialo sie z paznokciami to mozna bylo zadzwonic i skonsultowac sie, umowic i naprawic moj blad(np zapowietrzenie, ktore powstalo z mojego partactwa - gdy sie uczylam) i nigdy nie bralam za to pieniedzy.natomiast gdy widzialam ze pazur zostal zerwany sila/zlamany w sposob mechaniczny(przytrzasniet y drzwiami etc.) nie omieszkalam poprosic o "zwrot kosztow za material" jak to nazywalam
czasami ciezko jest znalesc nawet te 15 minut jak ktos jest dobry i ma rzesze wiernych klientek i zapelniony kalendarz na x-czasu w przod(no bo jak wcisne ja teraz, to o ktorej zjem moje sniadanie? a jak ja wcisne ja tutaj to nie zrobie zakupow - przyklady)
olewanie zawsze jest chamskie niezaleznie od sytuacji. ale umowmy sie ta profesja to jednak jest ciezki kawalek chleba i jak sie nie napracujesz to nie zaplacisz oplat, nie utrzymasz sie i nie dziwie sie niektorym ze sie cenia za jednego nawet paznokcia
.ale trzeba zachowac zdrowy rozsadek i za wlasne bledy nie kasowac niczego nieswiadomych babek

no widze ze ktos dotrwal i przeczytal
Ja wszystko rozumiem ale przeciez ja ani nie poszłam do stylistki z awanturą, ani o zwrot kosztów nie prosiłam, ani nie miałam nawet pretensji, że ten paznokieć mi odpadł, chciałam tylko, zeby go naprawić. Nie wierze, ze nie mozna nawet 15 minut znaleźć, bez przesady, ja rozumiem, że przeciez dziewczyna nie rzuci wszystkiego i nie będzie naprawiać. ale że w ciagu 3 dni nie mogła znaleźć ani chwili, a do tego nawet nic nie napisała, że nie może to uznałam, że troche to nie było fair.
Ja rozumiem, że mozna sie wkurzyć jak klientka przychodzi ze wszystkimi paznokciami zdjetymi i mowi, ze wina stylistki, zeby kase oddawala ale tu nie bylo zadnej takiej sytuacji.
undefined90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-04, 23:43   #22
Hanka20
Zakorzenienie
 
Avatar Hanka20
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 8 972
Dot.: Czy wszystkie stylistki mają takie egoistyczne podejscie do klienta?

Cytat:
Napisane przez weroniqe Pokaż wiadomość
no teraz strzelimy "kazanie":hah aha:
wybacz ale taki apel znajac zycie i tak nic nie da, a to z tak prostego powodu ze wiele pan "trzaskajacych tipsiaki" robi to z pozycji: ja wiem wszystko, robie "pikne paznokietki", a niech mi zadna nie podskakuje, bo sie obraze i wiecej jej nie obsluze
no i co z tego? na rynku jest tyle stylistek ze mozna w ofertach przebierac do woli i nie przejmowac sie jakas sfochowana pania, a zawsze mozna wykozystac poczte pantoflowa...zawsze jest wybor trzeba tylko zasiegnac jezykow i troszke poszukac.
Kochana My nie zakladamy ze ZAWSZE jest winna klientka(wypadki chodza po ludziach) i ze jak cos sie popsuje to jest ICH(klientek) wina. zawsze mozna nieswiadomie
uszkodzic pazurek, nawet podczas stylizacji, np dotknac sie czegos jak jest np warstwa dysperyjna i wtedy p.pa, nie trzyma sie
U mnie jak zajmowalam sie tym zarobkowo zawse mialam okres gwarancyjny, mniej wiecej tydzien ze jakby cos dzialo sie z paznokciami to mozna bylo zadzwonic i skonsultowac sie, umowic i naprawic moj blad(np zapowietrzenie, ktore powstalo z mojego partactwa - gdy sie uczylam) i nigdy nie bralam za to pieniedzy.natomiast gdy widzialam ze pazur zostal zerwany sila/zlamany w sposob mechaniczny(przytrzasniet y drzwiami etc.) nie omieszkalam poprosic o "zwrot kosztow za material" jak to nazywalam
czasami ciezko jest znalesc nawet te 15 minut jak ktos jest dobry i ma rzesze wiernych klientek i zapelniony kalendarz na x-czasu w przod(no bo jak wcisne ja teraz, to o ktorej zjem moje sniadanie? a jak ja wcisne ja tutaj to nie zrobie zakupow - przyklady)
olewanie zawsze jest chamskie niezaleznie od sytuacji. ale umowmy sie ta profesja to jednak jest ciezki kawalek chleba i jak sie nie napracujesz to nie zaplacisz oplat, nie utrzymasz sie i nie dziwie sie niektorym ze sie cenia za jednego nawet paznokcia
.ale trzeba zachowac zdrowy rozsadek i za wlasne bledy nie kasowac niczego nieswiadomych babek

no widze ze ktos dotrwal i przeczytal
Dokładnie, zgadzam się z tym co piszesz. Sama jestem kosmetyczką pracujaca w salonie, w którym wykonuję wiele zabiegów, w tym paznokcie i faktycznie zdarza się, że klientka przychodzi z prosbą o zrobienie jednego paznokcia a ja najzwyczajniej w swiecie nie mam dla niej czasu, nawet tych 15 minut. Wierzcie mi, ze niejednokrotnie w ciagu 8godzin pracy nie mam czasu usiąść i spokojnie zjeść kanapkę, a nie mówię nawet o gorącej herbacie. Niestety większość klientek nie jest w stanie zrozumieć, ze my także mamy prawo do chwili przerwy a kiedy juz takową mam często jest tak, że dzwoni klientka z zapytaniem: czy nie wciśnie mnie pani gdzieś na brewki lub wlasnie na naprawę paznokcia, to tylko 15 minut! dla mnie to aż 15 cennych minut w czasie których mogę odpocząć. Ja oczywiscie ulegam i "wciskam" ta osobę kosztem mojej przerwy. Dlatego nie dziwię się niektórym stylistkom, ze nie znajduja czasu na naprawę pazurków, widocznie mają więcej odwagi i bardziej cenią sobie wlasne zdrowie niż ja. Nie wiem kto lepiej na tym wychodzi?
A wracając do tematu paznokci, u mnie w salonie jest tak, ze szefowa ustaliła jedynie 24godzinną gwarancję na paznokcie(co dla mnie osobiscie jest trochę smieszne, ale nie mam nic do gadania w tej kwestii), więc po upływie doby jesli klientka nie zgłosi wczesniej zadnych roszczeń pobieramy opłatę za naprawę każdego paznokcia w wysokosci 8-10zł. i to juz niezależnie po czyjej stronie leży wina. Cóż zrobić, czas to pieniądz jak to mówią... Nie wiem jak bym ja osobiscie traktowała ten problem, gdybym miala swój gabinet, ale póki co to ja muszę tłumaczyc moim klientkom dlaczego jest tak a nie inaczej a nie szefowa, która paznokci nie wykonuje.
To tyle rozpisalam się, ciekawe czy ktos w ogóle przeczyta moja wypowiedz
__________________
"Są rzeczy na tym świecie zbyt piękne, aby podziwiać je samemu. Zbyt cudowne, aby się nimi nie dzielić z innymi"

Nasz Filipek jest z nami od 19.04
Hanka20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-05, 00:01   #23
dark01
Zakorzenienie
 
Avatar dark01
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Warszawa/Łęczna
Wiadomości: 5 132
GG do dark01 Send a message via Skype™ to dark01
Dot.: Czy wszystkie stylistki mają takie egoistyczne podejscie do klienta?

Cytat:
Napisane przez Hanka20 Pokaż wiadomość
Dokładnie, zgadzam się z tym co piszesz. Sama jestem kosmetyczką pracujaca w salonie, w którym wykonuję wiele zabiegów, w tym paznokcie i faktycznie zdarza się, że klientka przychodzi z prosbą o zrobienie jednego paznokcia a ja najzwyczajniej w swiecie nie mam dla niej czasu, nawet tych 15 minut. Wierzcie mi, ze niejednokrotnie w ciagu 8godzin pracy nie mam czasu usiąść i spokojnie zjeść kanapkę, a nie mówię nawet o gorącej herbacie. Niestety większość klientek nie jest w stanie zrozumieć, ze my także mamy prawo do chwili przerwy a kiedy juz takową mam często jest tak, że dzwoni klientka z zapytaniem: czy nie wciśnie mnie pani gdzieś na brewki lub wlasnie na naprawę paznokcia, to tylko 15 minut! dla mnie to aż 15 cennych minut w czasie których mogę odpocząć. Ja oczywiscie ulegam i "wciskam" ta osobę kosztem mojej przerwy. Dlatego nie dziwię się niektórym stylistkom, ze nie znajduja czasu na naprawę pazurków, widocznie mają więcej odwagi i bardziej cenią sobie wlasne zdrowie niż ja. Nie wiem kto lepiej na tym wychodzi?
A wracając do tematu paznokci, u mnie w salonie jest tak, ze szefowa ustaliła jedynie 24godzinną gwarancję na paznokcie(co dla mnie osobiscie jest trochę smieszne, ale nie mam nic do gadania w tej kwestii), więc po upływie doby jesli klientka nie zgłosi wczesniej zadnych roszczeń pobieramy opłatę za naprawę każdego paznokcia w wysokosci 8-10zł. i to juz niezależnie po czyjej stronie leży wina. Cóż zrobić, czas to pieniądz jak to mówią... Nie wiem jak bym ja osobiscie traktowała ten problem, gdybym miala swój gabinet, ale póki co to ja muszę tłumaczyc moim klientkom dlaczego jest tak a nie inaczej a nie szefowa, która paznokci nie wykonuje.
To tyle rozpisalam się, ciekawe czy ktos w ogóle przeczyta moja wypowiedz
...
czyta,czyta... ale wydaje mi się,że autorka wątku miała bardziej na mysli Panie od takich ''domowych '' paznokci..że chwili czasu nie znajdują na naprawe.... w gabinecie te 15 min to juz zupełnie inna bajka.
dark01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-05, 00:30   #24
asik G
Raczkowanie
 
Avatar asik G
 
Zarejestrowany: 2013-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 459
Dot.: Czy wszystkie stylistki mają takie egoistyczne podejscie do klienta?

Jeśli miała na myśli panie robiace w domu to nasuwa mi się tylko jedno-
jest to zazwyczaj dodatkowe zarobkowe zajęcie tych pań i najnormalniej w świecie nie chce im się cackać z takim sztukami.

Nie wiem,może się mylę,ale ja prowadząc od wielu lat swój biznes paznokciowy tak to postrzegam.
asik G jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-05, 08:59   #25
weroniqe
Raczkowanie
 
Avatar weroniqe
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Ostrów Wlkp :) okolice;)
Wiadomości: 66
Dot.: Czy wszystkie stylistki mają takie egoistyczne podejscie do klienta?

Cytat:
Napisane przez Hanka20 Pokaż wiadomość
Dokładnie, zgadzam się z tym co piszesz. Sama jestem kosmetyczką pracujaca w salonie, w którym wykonuję wiele zabiegów, w tym paznokcie i faktycznie zdarza się, że klientka przychodzi z prosbą o zrobienie jednego paznokcia a ja najzwyczajniej w swiecie nie mam dla niej czasu, nawet tych 15 minut. Wierzcie mi, ze niejednokrotnie w ciagu 8godzin pracy nie mam czasu usiąść i spokojnie zjeść kanapkę, a nie mówię nawet o gorącej herbacie. Niestety większość klientek nie jest w stanie zrozumieć, ze my także mamy prawo do chwili przerwy a kiedy juz takową mam często jest tak, że dzwoni klientka z zapytaniem: czy nie wciśnie mnie pani gdzieś na brewki lub wlasnie na naprawę paznokcia, to tylko 15 minut! dla mnie to aż 15 cennych minut w czasie których mogę odpocząć. Ja oczywiscie ulegam i "wciskam" ta osobę kosztem mojej przerwy. Dlatego nie dziwię się niektórym stylistkom, ze nie znajduja czasu na naprawę pazurków, widocznie mają więcej odwagi i bardziej cenią sobie wlasne zdrowie niż ja. Nie wiem kto lepiej na tym wychodzi?
A wracając do tematu paznokci, u mnie w salonie jest tak, ze szefowa ustaliła jedynie 24godzinną gwarancję na paznokcie(co dla mnie osobiscie jest trochę smieszne, ale nie mam nic do gadania w tej kwestii), więc po upływie doby jesli klientka nie zgłosi wczesniej zadnych roszczeń pobieramy opłatę za naprawę każdego paznokcia w wysokosci 8-10zł. i to juz niezależnie po czyjej stronie leży wina. Cóż zrobić, czas to pieniądz jak to mówią... Nie wiem jak bym ja osobiscie traktowała ten problem, gdybym miala swój gabinet, ale póki co to ja muszę tłumaczyc moim klientkom dlaczego jest tak a nie inaczej a nie szefowa, która paznokci nie wykonuje.
To tyle rozpisalam się, ciekawe czy ktos w ogóle przeczyta moja wypowiedz
czytamy czytamy.no tak, ale ja przez dlugi czas robilam paznokcie w domu(zeby nabrac wprawy i nie szpecic swojej pracy jak pojde do kogos albo otworze cos na serio) i nie traktowalam klientek jak zlo konieczne - raczej jak inna kobitke, ktora przyszla na plotki, kawusie itp.a w razie potrzeby kasowalam - jak napisalam wczesniej

Cytat:
Napisane przez dark01 Pokaż wiadomość
...
czyta,czyta... ale wydaje mi się,że autorka wątku miała bardziej na mysli Panie od takich ''domowych '' paznokci..że chwili czasu nie znajdują na naprawe.... w gabinecie te 15 min to juz zupełnie inna bajka.
ale autorka pisala tez o salonie - no niestety co czlowiek to obyczaj i inne podejscie.zawsze znajda sie partaczki nawet w salonach - bo nie kazdy wlasciciel sprawdza co kto ma w glowie.podam tutaj swoj przyklad - ide roznosic CV do salonow kosmetycznych ktore maja stoiska do pazurkow.jest spoko odezwaly sie - no to teraz schody, w 1nie sprawdzono moich kwalifikacji,pokazalam papierek i czy moge zaczac teraz a co nie sprawdzi pani moich kwalifikacji?nie musze pokazac JAKIE paznokcie robie?(pokazuje ze mam album z moimi pracami i oglaszam ze moge wykonac przy niej paznokcie bo mam sprzet i modelke) nie....a jak cos nie wyjdzie to sie wyklepie - no rozwalila mnie kobitka...sama sie nie znala a chciala rozszezyc dzialalnosc o tipsiorki jak mi powiedziala...

Cytat:
Napisane przez asik G Pokaż wiadomość
Jeśli miała na myśli panie robiace w domu to nasuwa mi się tylko jedno-
jest to zazwyczaj dodatkowe zarobkowe zajęcie tych pań i najnormalniej w świecie nie chce im się cackać z takim sztukami.

Nie wiem,może się mylę,ale ja prowadząc od wielu lat swój biznes paznokciowy tak to postrzegam.
ja mialam to szczescie ze jak szlam do jakiejs pani co robi w domu to nigdy nie trafilam na taka u ktorej byl to tylko dodatkowy zarobek - wszystkie traktowaly to zajecie serio,no ale zanim sie wybralam to zasiegalam "jezykow"a idac do salonu trafilam wlasnie na kogos takiego.......kazdy czlowiek jest inny, indywidua (czy jakos tak to sie pisze)mozna trafic wszedzie...
__________________
damy rade

System Eliminacji Studentów Jest Aktywny
weroniqe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-11, 19:41   #26
lusia2212
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 2 175
Dot.: Czy wszystkie stylistki mają takie egoistyczne podejscie do klienta?

koleżanka robi sobie żel na swoich pazurkach i też ciągle zmienia stylistki...po ostatniej wizycie żel zaczął odpryskiwać po jednym dniu...
lusia2212 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-18, 17:16   #27
DobraDusza88
Zakorzenienie
 
Avatar DobraDusza88
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 3 392
Dot.: Czy wszystkie stylistki mają takie egoistyczne podejscie do klienta?

Cytat:
Napisane przez undefined90 Pokaż wiadomość
A co mozna wyrabiac z paznokciami? ;P Mozna je najwyzej obgryzac, jak sie ma taki nawyk, ale nie wierze zeby ktos celowo próbował odkleic paznokcie skoro wydał na nie kase.
Mnie np ostatnio klientka powiedziała, że kciukiem jej się świetnie przykręca śrubki w tramwaju (jest motorniczą) :P

Autorko wątku, a z jakich rejonów jesteś? Może będziemy potrafiły doradzić kogoś, kto się Tobą profesjonalnie zajmie?
__________________
1.09.2012 (...) i ślubuję Ci...
DobraDusza88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-24, 12:56   #28
Agniecha84
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 11
Dot.: Czy wszystkie stylistki mają takie egoistyczne podejscie do klienta?

Moja stylistka jest kochana. Od wielu lat chodzę do tej samej i zawsze jest miło
Agniecha84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Paznokcie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:13.