Ocet jabłkowy - na trądzik i sebum? - Strona 21 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-05-01, 17:45   #601
rocki
Wtajemniczenie
 
Avatar rocki
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 2 262
Dot.: Ocet jabłkowy - na trądzik i sebum?

Zrobiłam tonik cytrynowy z wcześniej podawanego przepisu. Zastanawia mnie tylko, dlaczego trzeba odczekać aż 2 tygodnie? Czy nie można po prostu następnym razem wycisnąć samemu cytryny i dodać octu? I co robicie z plasterkami cytryn ze słoika, które cały czas są jeszcze pełne soku (zwłaszcza te z dołu)? Wyciskacie je do płynu, który się zebrał?
rocki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-14, 00:16   #602
anjaa31
Raczkowanie
 
Avatar anjaa31
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 161
Dot.: Ocet jabłkowy - na trądzik i sebum?

Hej
Stosuję tonik od jakiś trzech tygodni i już widzę niesamowitą różnicę! Od dłuższego czasu borykam się z problemami typu zaskórniki, grudki itp. Niczym tego cholerstwa nie dało się usunąć, w dodatku ostatnio było gorzej przez stres. Znalazłam informację na temat właściwości octu jabłkowego i przystąpiłam do testowania. Nie bawię się w procenty, mililitry. Po prostu mieszam łyżkę octu z łyżką/dwiema wody i dodaję kilka kropel soku z cytryny, jeśli takową mam pod ręką i gotowe. Przecieram twarz wacikiem dwa razy dziennie. Zaskórników mniej, przebarwień mniej, naczynka mniej widoczne (!). Polecam
__________________
Czekamy na Liliannę -> 02.01.2015 r.
anjaa31 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-23, 12:24   #603
Arturo925
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 53
Dot.: Ocet jabłkowy - na trądzik i sebum?

A jak wyglada stosowanie toniku z samego octu jabłkowego + stosowanie differinu (retinoidy)? Wiem ze octowo-cytrynowy nie jest polecany, ze względu na wit. C, ale o samym octowym nic sie nie doszukałem, mimo iż wertuje ten wątek od dobrej godziny ewentualnie ktos napisał zbyt fachowo, dla takiego amatora jak ja

Proporcje narazie mam dosyć słabiutkie, bo pewnie cos koło 1:10, ze względu na to ze maczam wacik w occie który wypijam, a zalecane jest dwie łyzki na pół szklanki wody Wczoraj smarowałem sie na noc differinem i nic niepokojącego nie zauważyłem, ale czasem lepiej zapytać niż później żałować
Arturo925 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-25, 10:40   #604
EmilaDz78
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Łódz
Wiadomości: 1 375
Dot.: Ocet jabłkowy - na trądzik i sebum?

Cytat:
Napisane przez Arturo925 Pokaż wiadomość
A jak wyglada stosowanie toniku z samego octu jabłkowego + stosowanie differinu (retinoidy)? Wiem ze octowo-cytrynowy nie jest polecany, ze względu na wit. C, ale o samym octowym nic sie nie doszukałem, mimo iż wertuje ten wątek od dobrej godziny ewentualnie ktos napisał zbyt fachowo, dla takiego amatora jak ja

Proporcje narazie mam dosyć słabiutkie, bo pewnie cos koło 1:10, ze względu na to ze maczam wacik w occie który wypijam, a zalecane jest dwie łyzki na pół szklanki wody Wczoraj smarowałem sie na noc differinem i nic niepokojącego nie zauważyłem, ale czasem lepiej zapytać niż później żałować
Na 1 pierwszej stronie jest o samym octowym
EmilaDz78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-02, 21:53   #605
mamasierpniowa
Zadomowienie
 
Avatar mamasierpniowa
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 1 216
Dot.: Ocet jabłkowy - na trądzik i sebum?

cześc dziewczyny.
Zakupiłam ocet jabłkowy w Rosmanie za 11 zł i mam pytanie-czy mam go rozcieńczyc z niegotowaną mineralka 1:1 czy 10 ml na 100 ml wody? Ile mogę go trzymać w lodówce?Po jakim czasie są efekty na skórze?
mamasierpniowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-20, 11:44   #606
kate_swan
Przyczajenie
 
Avatar kate_swan
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 6
Dot.: Ocet jabłkowy - na trądzik i sebum?

Cytat:
Napisane przez mamasierpniowa Pokaż wiadomość
cześc dziewczyny.
Zakupiłam ocet jabłkowy w Rosmanie za 11 zł i mam pytanie-czy mam go rozcieńczyc z niegotowaną mineralka 1:1 czy 10 ml na 100 ml wody? Ile mogę go trzymać w lodówce?Po jakim czasie są efekty na skórze?
też mam ten ocet. Ja do 50 ml dodaję ok. 5-10 ml octu - stężenie 1:1 to g mnie przesada. roztwór 10:1 /10:2 wystarczy, aby były efekty i przede wszystkim zapach octu nie pozostaje na skórze zbyt długo. Efekty rozświetlenia u mnie były widoczne już po 2-ch tygodniach - zwłaszcza na przebarwieniach, a mam takie okrutne hormonalne, z którymi walczę od 7 lat. W związku z tym, że mam cerę mieszaną, a ocet jabłkowy nawilża zaczęły mi wyskakiwać na brodzie niespodzianki niechciane. Przy drugim toniku dodałam kropelkę olejku z drzewa herbacianego i jest idealnie! Buzia jest nawilżona i nic nie wyskakuje. Swój tonik trzymam w lodówce 10 dni, ale myślę, że kilka dni dłużej też da radę - w końcu to ocet i chroni przed różnymi bestiami.
kate_swan jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-21, 13:21   #607
MartaJaskul
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 2
Dot.: Ocet jabłkowy - na trądzik i sebum?

ja do 50 ml wody dodaje 10ml octu. efekt był widoczny po ok tygodniu
__________________
Blond to nie błąd
MartaJaskul jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-10-24, 08:54   #608
mekoria
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 5
Dot.: Ocet jabłkowy - na trądzik i sebum?

Ja ocet jabłkowy wykorzytuje też na "parówki" do twarzy, wlewam kilka łyżek do gorącej w misce wody, do tego kilka kropel olejku eterycznego, na który mam akurat ochotę (bądź potrzebę) i pod ręcznik na 10 minut. Świetnie reguluje u mnie sebum i pH skóry, przygotowuję w ten sposób skórę np. do peelingu.
mekoria jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-30, 23:39   #609
Fochmistrzyni
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-12
Wiadomości: 1
Dot.: Ocet jabłkowy - na trądzik i sebum?

A ja piszę z ogromną prośbą - aż wstyd powiedzieć ale.. koleżanka mowila mi ze przemywa twarz octem jablkowym i zrobilam to samo, po czym z ciekawosci wklepalam go w google i przeczytalam ze absolutnie nie mozna przemywac czystym octem, co przed chwilą uczyniłam... twarz mam czerwoną i ciepłą. Dałam krem nawilżający, nałożyć coś jeszcze? A jutro Sylwester! Ehh, głupio no ale cóż. Będę wdzięczna za wszelkie rady
Fochmistrzyni jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-12-31 00:39:19


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:11.