Nasze Codzienne Jad³ospisy XIV - Wizaz.pl

Wróæ   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka

Notka

Dietetyka Miejsce dla osób, które s± na diecie. Rozmawiamy o zdrowym od¿ywianiu. Uwaga! Wyznacznikiem jest kaloryczno¶æ dobowa diet - musz± one mieæ ponad 1000 kcal.

Zamknij w±tek
 
Narzêdzia
Stary 2011-03-22, 16:39   #1
PoProstuIzka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: zDolny ¦l±sk ;) -->Wro i okolice
Wiadomo¶ci: 61

Nasze Codzienne Jad³ospisy XIV


Zapraszam wszystkich do nowej ods³ony znanego ju¿ wszystkim w±tku Nasze Codzienne Jad³ospisy.

Poprzedni w±tek przekroczy³ ju¿ magiczn± liczbê postów 5000,wiêc moderatora proszê o jego zamkniêcie

Linki do poprzednich ods³on w±tku :
I-https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=107931
II-https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=196313
III-https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=215124
IV-https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=234267
V-https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=251188
VI-https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=272647
VII-https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=304089
VIII-https://wizaz.pl/forum/showthread.php?p=12380018
IX-https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=360100
X-https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=385812
XI-https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=412847
XII-https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=455202
XIII-https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=490603

A tak ode mnie – staramy siê pomagaæ w prawid³owym komponowaniu posi³ków, udzielaj±c rady, pomocy. Nowe Wiza¿anki, które czêsto do nas do³±czaj±, maj± z tym problemy – wtedy staramy siê temu zaradziæ, jednak¿e niewielka orientacja w dietetyce nie jest usprawiedliwieniem na zamieszczanie g³odówkowych jad³ospisów. Dlatego prosi³abym o nie umieszczanie takowych, gdy¿ ten w±tek jest równie¿ inspiracj± dla niektórych dziewczyn, a nie by³oby dobrze, gdyby zaczê³y siê wzorowaæ na kim¶, kto wyniszcza swój organizm, stosuj±c g³odówki. To jest forum publiczne i musimy braæ odpowiedzialno¶æ za swoje s³owa.

Zamieszczamy tylko i wy³±cznie ca³odniowe jad³ospisy, a nie posty z poszczególnymi, pojedynczymi posi³kami.


Proszê równie¿ nie zaczynaæ tematów zwi±zanych z ED, Anoreksj±, Bulimi±, itp. w tym w±tku. Od tego jest "Krzywe Zwierciad³o".

Podstawowe informacje:

¬ród³a bia³ka: miêso, ryby, wêdliny, twarogi, sery (np. ¿ó³te), serki (np. wiejskie, naturalne homogenizowane), jaja, od¿ywki bia³kowe, nabia³ (mleko, ma¶lanki, jogurty – aczkolwiek maj± ma³± zawarto¶æ bia³ka).

¬ród³a NNKT: oliwa z oliwek, t³uste ryby, avocado, orzechy w³oskie, pistacjowe, nerkowca, laskowe, arachidowe, migda³y, sezam, s³onecznik, siemiê lniane, mak, pestki dyni.

¬ród³a wêglowodanów z³o¿onych: pieczywo ¿ytnie/razowe, makaron razowy, ry¿ br±zowy (naturalny), kasza gryczana, jêczmienna, p³atki owsiane, ¿ytnie, itp. – ogólnie produkty zbo¿owe, ma³o przetworzone.

¬ród³a wêglowodanów prostych: jasne pieczywo i makarony, s³odycze, jogurty owocowe, cukier, owoce (fruktoza), mleko i pochodne (laktoza), itp.

Ro¶liny str±czkowe: groch, soczewica, ciecierzyca, fasola, soja, bób.


Prawid³owa kompozycja pe³nowarto¶ciowego posi³ku:
Bia³ko + wêglowodany + warzywa
lub
Bia³ko + t³uszcze + warzywa

Na redukcji staramy siê unikaæ po³±czenia wêglowodanów z t³uszczami.
Nie zapominajmy o regularnych posi³kach oraz aktywno¶ci fizycznej.


W±tki podwieszone:
10 przykazañ ¿ywieniowych: http://www.wizaz.pl/forum/showthread.php?t=199694
Dietetyczne FAQ: http://www.wizaz.pl/forum/showthread.php?t=195668
Zapotrzebowanie, wzory, tabele: http://www.wizaz.pl/forum/showthread.php?t=196020

Pozdrawiam serdecznie
i my¶lê,¿e ta ods³ona bêdzie pe³na obiektywnej krytyki i wreszcie uwolni siê od ED.
PoProstuIzka jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2011-03-22, 16:53   #2
Dekas
Wtajemniczenie
 
Avatar Dekas
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Gliwice
Wiadomo¶ci: 2 651
GG do Dekas
Dot.: Nasze Codzienne Jad³ospisy XIV

"powinni tego zabroniæ"

a ja bym chcia³a takie "Nasze codzienne jad³ospisy nie dla idiotów" !
__________________
Mówienie ludziom „nie” jest wspania³± rzecz±, jest to czê¶æ przebudzenia. I zrozum, to nie jest egoizm. Egoizmem jest wymaganie od innych, by ¿yli ¿yciem, które akurat tobie wydaje siê najw³a¶ciwsze. To jest egoizm. ¯yæ swoim ¿yciem nie jest egoizmem.

Anthony de Mello


kocham Ciê ¿ycie!
Dekas jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2011-03-22, 17:05   #3
credo
Raczkowanie
 
Avatar credo
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomo¶ci: 274
Dot.: Nasze Codzienne Jad³ospisy XIV

Ironique - ale¿ nie ma za co, sama uwielbiam wszelkie s³odko¶ci czy te¿ rzeczy typu "kapu¶niaczki" z cukierni, a ze wszystkich w których by³am w³a¶nie ta spodoba³a mi siê chyba najbardziej. Maj± ¶wie¿e i pyszne jedzonko, którym idzie siê naje¶æ. Po tym szpinaczku zjedzonym po 13 dopiero teraz zaczê³am byæ minimalnie g³odna i wcinam obiad, tak¿e je¿eli wybieracie siê gdzie¶, gdzie nie mo¿na je¶æ lub po prostu czeka Was duuu¿o nauki, czy te¿ pracy/sprzatania, to biegiem po "szpinaczka".

Agashia - wiem o tej trudno¶ci z prze³amywaniem siê do s³odyczy i t³uszczy, ale pomy¶l, ¿e to wyjdzie Ci tylko na dobre, my chcemy tutaj pomóc, aby¶ by³a i piêkna i zdrowa! Trzymam za Ciebie kciuki, mam nadziejê, ¿e z ka¿dym jad³ospisem bêdzie coraz lepiej, dasz radê!

emelie - uwielbiam Twoje jad³ospisy
__________________
"¯ycie mo¿na prze¿yæ tylko na dwa sposoby: Tak, jakby nic nie by³o cudem albo tak, jakby cudem by³o wszystko."

62-61-60-59-58-57-56-55-54-53-52

credo jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2011-03-22, 17:11   #4
GreenBalance
Raczkowanie
 
Avatar GreenBalance
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomo¶ci: 469
Dot.: Nasze Codzienne Jad³ospisy XIV

Abigal - co do kaszy jaglanej z serkiem - jest naprawdê przepyszna! nie wiem czy Tobie zasmakuje ale moja ulubiona wersja to daktyle suszone + gruszka + homo naturalny

Co do smoothie - to melon bardzo fajnie pasuje, jest mocno wodnisty ale czuæ jego charakterystyczny smak.

Ja z kolei chcialam sie zapytaæ o syrop z agawy - mam zamiar kupiæ, warto?

Jejku dziewczyny nawet nie wiecie jak wam zazdroszczê jazdy konnej teraz. Uwielbiam ale prawdopodobnie bêdê mog³a poje¼dziæ dopiero w wakacje...
__________________
Every day is a chance...
GreenBalance jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2011-03-22, 17:33   #5
SweetCherry87
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Olkusz/Krk
Wiadomo¶ci: 21 255
GG do SweetCherry87
Dot.: Nasze Codzienne Jad³ospisy XIV

sub.
SweetCherry87 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2011-03-22, 17:38   #6
crethka
Rozeznanie
 
Avatar crethka
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Hell xD
Wiadomo¶ci: 523
GG do crethka
Dot.: Nasze Codzienne Jad³ospisy XIV

Móg³by kto¶ rzuciæ okiem na mój dzisiejszy eRRRkowy jad³ospis??

I. Kawa zbo¿owa z mlekiem 3,2% + owsianka z borówkami (3 ³y¿ki p³atków owsianych, 2 ³y¿ki otrêbów owsianych, 2 ³y¿ki wie¶niaka, suszone ¶liwki, pestki dyni, borówki i miód)
II. Kromka ¿ytniego z serkiem naturalnym, polêdwic± sopock±, ogórkiem kiszonym, pomidorem, szczypiorkiem i plastrem sera ¿ó³tego light
III. 150g kurczaka z warzywami na patelniê i ry¿em br±zowym
IV. Kromka ¿ytniego taka jak na II ¶niadanie
V. Wie¶niak z polêdwic± sopock±, jajkiem, plastrem sera brie, ogórkiem kiszonym, papryk±, pomidorem i szczypiorkiem

I jak? Jest ok?
__________________
Moje oczy s± oczami wariata, kiedy spotykaj± siê z Twoimi oczami <3
crethka jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2011-03-22, 17:51   #7
Abigal
Raczkowanie
 
Avatar Abigal
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomo¶ci: 441
GG do Abigal
Dot.: Nasze Codzienne Jad³ospisy XIV

Cytat:
Napisane przez GreenBalance Poka¿ wiadomo¶æ
Abigal - co do kaszy jaglanej z serkiem - jest naprawdê przepyszna! nie wiem czy Tobie zasmakuje ale moja ulubiona wersja to daktyle suszone + gruszka + homo naturalnymusze wypróbowaæ

Co do smoothie - to melon bardzo fajnie pasuje, jest mocno wodnisty ale czuæ jego charakterystyczny smak. o w³a¶nie a ja tak melona ¶redno... ale gruszka jest wodnista s³odka to moja faworytka !

Ja z kolei chcialam sie zapytaæ o syrop z agawy - mam zamiar kupiæ, warto?to znaczy ja powiem tak, w smaku dla mnie jest baardzo podobny do miodu gryczanego

Jejku dziewczyny nawet nie wiecie jak wam zazdroszczê jazdy konnej teraz. ja teraz to naprawdê bardzo rzadko i tak nie u "siebie" natomiast ju¿ za miesi±c mój "dziadek z jednym zêbem" jak mawiamy z kumpel± zaczyna sezon, wiêc... Uwielbiam ale prawdopodobnie bêdê mog³a poje¼dziæ dopiero w wakacje...
wakacje ju¿ nied³ugo
Abigal jest offline Zg³o¶ do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzeda¿e

REKLAMA
Stary 2011-03-22, 17:53   #8
AlekzFragile
Raczkowanie
 
Avatar AlekzFragile
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Czêstochowa
Wiadomo¶ci: 108
Dot.: Nasze Codzienne Jad³ospisy XIV

Sub i od razu daje moje dzisiejsze Uuuu:

I. saszetka musli bananowego z biedrony (50g), gar¶æ rodzynek i fistaszków, wkrojona grucha, zalane szkl. mleka 2%; zielona herbata
II. kanapka z dwóch grubych kromek domowego chleba z sezamem, z sa³at±, pasztetem domowej roboty , pomidorem i rzodkiewk±; pomarañcza
III. pomidorowa zabielona ¶mietan± z makaronem, miesem z kuczaka, marchewk±, selerem i pietruch±- pe³na miska
IV. 3 kromy domowego chleba z sezamem, z mas³em: (w³a¶nie jem)
-2 x z sa³at±, ¿ó³tym serem i pomidorem
- z serkiem topionym i ogórkiem
miêta

I jak ?
__________________
There is a whole world outside of LA.
I'm a terrible person ^^
AlekzFragile jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2011-03-22, 17:58   #9
credo
Raczkowanie
 
Avatar credo
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomo¶ci: 274
Dot.: Nasze Codzienne Jad³ospisy XIV

Cytat:
Napisane przez crethka Poka¿ wiadomo¶æ
Móg³by kto¶ rzuciæ okiem na mój dzisiejszy eRRRkowy jad³ospis??

I. Kawa zbo¿owa z mlekiem 3,2% + owsianka z borówkami (3 ³y¿ki p³atków owsianych, 2 ³y¿ki otrêbów owsianych, 2 ³y¿ki wie¶niaka, suszone ¶liwki, pestki dyni, borówki i miód) owsianka na mleku? powinien wpa¶æ ca³y wie¶niak, mam nadziejê, ¿e kilka ¶liwek i z dwie ³y¿ki pestek
II. Kromka ¿ytniego z serkiem naturalnym, polêdwic± sopock±, ogórkiem kiszonym, pomidorem, szczypiorkiem i plastrem sera ¿ó³tego light dwie kromki,a ser ¿ó³ty normalny (u¿ywasz mas³a??) albo chocia¿ banan/pomarañcze/du¿e jab³ko
III. 150g kurczaka z warzywami na patelniê i ry¿em br±zowym mam nadziejê, ¿e spora porcja ry¿u
IV. Kromka ¿ytniego taka jak na II ¶niadanie a mo¿e co¶ na s³odko?
V. Wie¶niak z polêdwic± sopock±, jajkiem, plastrem sera brie, ogórkiem kiszonym, papryk±, pomidorem i szczypiorkiem tu ok

I jak? Jest ok?
jw
+ trochê nudny ten jad³ospis, nie u¿ywaj te¿ produktów light, s± gorsze od zwyk³ych i bardziej przetworzone, urozmaicaj trochê te posi³ki, wstaw te¿ co¶ na s³odko, mo¿e omlet z cynamonem i startym jab³kiem? kakao?


---------- Dopisano o 18:58 ---------- Poprzedni post napisano o 18:55 ----------

Cytat:
Napisane przez AlekzFragile Poka¿ wiadomo¶æ
Sub i od razu daje moje dzisiejsze Uuuu:

I. saszetka musli bananowego z biedrony (50g), gar¶æ rodzynek i fistaszków, wkrojona grucha, zalane szkl. mleka 2%; zielona herbata
II. kanapka z dwóch grubych kromek domowego chleba z sezamem, z sa³at±, pasztetem domowej roboty , pomidorem i rzodkiewk±; pomarañcza
III. pomidorowa zabielona ¶mietan± z makaronem, miesem z kuczaka, marchewk±, selerem i pietruch±- pe³na miska
IV. 3 kromy domowego chleba z sezamem, z mas³em: (w³a¶nie jem)
-2 x z sa³at±, ¿ó³tym serem i pomidorem
- z serkiem topionym i ogórkiem
miêta

I jak ?
Wszystko okej, ale gdzie siê podzia³ podwieczorek?
__________________
"¯ycie mo¿na prze¿yæ tylko na dwa sposoby: Tak, jakby nic nie by³o cudem albo tak, jakby cudem by³o wszystko."

62-61-60-59-58-57-56-55-54-53-52

credo jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2011-03-22, 18:03   #10
Abigal
Raczkowanie
 
Avatar Abigal
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomo¶ci: 441
GG do Abigal
Dot.: Nasze Codzienne Jad³ospisy XIV

Cytat:
Napisane przez crethka Poka¿ wiadomo¶æ
Móg³by kto¶ rzuciæ okiem na mój dzisiejszy eRRRkowy jad³ospis??

I. Kawa zbo¿owa z mlekiem 3,2% + owsianka z borówkami (3 ³y¿ki p³atków owsianych, 2 ³y¿ki otrêbów owsianych, 2 ³y¿ki wie¶niaka, suszone ¶liwki, pestki dyni, borówki i miód)ok
II. Kromka ¿ytniego z serkiem naturalnym, polêdwic± sopock±, ogórkiem kiszonym, pomidorem, szczypiorkiem i plastrem sera ¿ó³tego lightser light zamieñ na normalny, dodaj owoca
III. 150g kurczaka z warzywami na patelniê i ry¿em br±zowym warzywa na patelnie zamieñ na ¶wierze!! np. kurczak z fajnymi przyprawami duszony w foli z oliw±, ry¿ i surówka
IV. Kromka ¿ytniego taka jak na II ¶niadanietutaj zjedz orzechy, gar¶æ (solidn±) twoich ulubionych
V. Wie¶niak z polêdwic± sopock±, jajkiem, plastrem sera brie, ogórkiem kiszonym, papryk±, pomidorem i szczypiorkiemok ale mo¿e jak±¶ sa³atkê?

I jak? Jest ok?
za du¿o nabia³u, warzyw, owoców, nnkt i smaku!! zacznij je¶æ surówki i sa³atki i mo¿e str±czki? dla urozmaicenia jakie¶ ryby
Abigal jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2011-03-22, 18:04   #11
Phynn
Zakorzenienie
 
Avatar Phynn
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomo¶ci: 11 440
Dot.: Nasze Codzienne Jad³ospisy XIV

witam w nowym w±tku ;*
co do 'florynki' to nawet nie wiedzia³am, ¿e jest taka cukiernia u mnie w mie¶cie, w dodatku obok mojej uczelni ! wiza¿ jednak kszta³ci ;P
trzeba bêdzie wypróbowaæ 'szpinaczka'
__________________
feed me love


Rozsun±æ suwak, by
Zdj±æ skafander cia³a
Zapomnieæ
Wej¶æ w nowe ¿ycie
W zwiewnej sukience


Phynn jest offline Zg³o¶ do moderatora  

Okazje i pomys³y na prezent

REKLAMA
Stary 2011-03-22, 18:07   #12
Sunday Rose
Zakorzenienie
 
Avatar Sunday Rose
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomo¶ci: 3 988
Dot.: Nasze Codzienne Jad³ospisy XIV

Hej nawet nie zauwa¿y³am, ¿e ju¿ nowy w±tek ^^ piêknych jad³ospisów dla wszystkich dzisiejsze R z pro¶b± o ocenê i jutrzejsze tak¿e, choæ zwykle staram siê nie planowac do przodu - pewnie co¶ siê pozmienia

I owsianka z jab³kiem, cynamonem i miodem (5³y¿ek p³atków i ³y¿ka otr±b pszennych)
II dwie kromki razowca z domowym pasztetem, kawa z mlekiem
III ok.80 g makaronu pe³noziarnistego rurki z drobiowym miêsem mielonym, sosem pomidorowym (koncentrat rozpuszczony i zagotowany z wod± z przyprawami) i plasterkiem odt³uszczonego sera ¿ó³tego
IV jogurt naturalny, spora gar¶æ s³onecznika
V jajecznica z 2 jajek na ma¶le, kapusta kiszona

i jutrzejszy

I placki bananowe
II grahamka z mas³em, wêdlin± drobiow± babci i musztard±, jab³ko
III mieszanka warzyw chiñskich na patelniê, br±zowy ry¿ (pó³ torebki), filet z indyka
IV serek wiejski z jajkiem na twardo
V filet z makreli opiekany, ogórek b±d¼ inne warzywo

proszê o ocenê
__________________
w Twych ramionach jest wszystko, co chcia³am zawsze mieæ..
Sunday Rose jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2011-03-22, 18:10   #13
paszka016
Raczkowanie
 
Avatar paszka016
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Oborniki ¦l±skie
Wiadomo¶ci: 399
Dot.: Nasze Codzienne Jad³ospisy XIV

sub.
__________________
"¿yjemy nie tak jak chcemy,ale tak jak potrafimy"

21.06.2009 - Ten jedyny <3

38-39-40-41-42-43-44-45-46-47-48-49-50-51-52
paszka016 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2011-03-22, 18:21   #14
credo
Raczkowanie
 
Avatar credo
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomo¶ci: 274
Dot.: Nasze Codzienne Jad³ospisy XIV

Polecam nie tylko szpinaczka, ale ca³y asortyment, mog³abym tam u nich mieszkaæ, no mówiê Wam, niebo w gêbie! A jakie kawy latte maj±, ile smaków, dodatków! A¿ ¶wiat staje siê piêkniejszy..
I w nowym w±tku witam, oczywi¶cie!

A oto moje U na jutro:

woda z cytryn± na czczo
I ¶n: owsianka na wodzie, zalana gor±cym mleczkiem 1,5% z po³ówk± banana, posypana fur± cynamonu, chyba, ¿e nie zd±¿ê wróciæ z badañ, to wtedy bu³ka grahamka przekrojona na pó³, obie czê¶ci z serkiem ¶mietankowym i twaro¿kiem posypanym cukrem trzcinowym

II¶n: je¿eli bêdzie owsianka na ¶niadanie, to tutaj znajdzie siê ni¿ej opisana bu³ka, a je¶li nie to serek homo z gar¶ci± s³onecznika + jab³ko; zielona herbata

obiad: domowa tortilla ze ¶wie¿ymi warzywami: pomidory, ogórki, papryka, sa³ata lodowa, cebula, groszek, kukurydza z pokrojonym w kostkê filetem z indyka; herbata z cytryn±

kolacja: serek wiejski/serek homo z rodzynkami

Najadam siê tym wszystkim i nie potrzebujê podwieczorka. Do tego 1,5l wody i 30 min biegania na rowerku stacjonarnym + seria brzuszków.

Jak Wam siê to widzi..?
__________________
"¯ycie mo¿na prze¿yæ tylko na dwa sposoby: Tak, jakby nic nie by³o cudem albo tak, jakby cudem by³o wszystko."

62-61-60-59-58-57-56-55-54-53-52

credo jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2011-03-22, 18:21   #15
Abigal
Raczkowanie
 
Avatar Abigal
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomo¶ci: 441
GG do Abigal
Dot.: Nasze Codzienne Jad³ospisy XIV

Utrzymanie

¦niadanie: porcja ekologicznego musli orkiszowego bez dodatku cukru (p³atki orkiszowe, suszone morele, suszone ¶liwki, suszone truskawki, suszone maliny, suszone jab³ko, sezam, s³onecznik, pestki dyni, siemiê lniane) z jogurtem naturalnym wymieszanym z rozgniecionym bananem, migda³ami i miodem lipowym, kubek kawy zbo¿owej

II ¦niadanie: 2 kromki razowca na zakwasie z ziarnami z past± z ciecierzycy, ogórkiem, ¿ó³t± i czerwon± papryk± i kie³kami s³onecznika + kilka rzodkiewek

du¿e jab³ko

Obiad: ziemniaczki w mundurkach, sa³atka z buraczków z cebulk±, kie³kami rzodkiewki, sokiem z cyryny i olejem lnianym, porcja ¶ledzika z ogórkiem kiszonym, jab³kiem, jogurtem naturalnym i pieprzem

Kolacja: (w³a¶nie idê je¶æ): porcja sa³atki greckiej (feta, oliwki, pomidor, ogórek, ¿ó³ta papryka, cebulka, kapusta pekiñska, bazylia, zio³a z winegretem z soku z cytryny i oleju z pestek dyni) + kromka razowca z mas³em, czosnkiem i zio³ami (lekko zgrilowana w piekarniku)

+2l wody, 1h chodzenia, 1h basenu

proszê o ocenê
Abigal jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2011-03-22, 18:22   #16
Anianiani
Raczkowanie
 
Avatar Anianiani
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomo¶ci: 271
Dot.: Nasze Codzienne Jad³ospisy XIV

Co¶ nie mam apetytu, pó³ dnia przespa³am - chyba przez antybiotyki.
Wiêc skromniejsze tym razem U:

I. Owsianka z czterech ³y¿ek na mleku z serkiem wiejskim, migda³ami, bananem i miodem; kawa z mlekiem.
II. Gulasz drobiowy z papryk±, kasza jêczmienna, surówka z bia³ej kapusty;
sok marchwiowy jednodniowy, pasek gorzkiej czekolady.
III. Papryka faszerowana tuñczykiem i oliwkami + kromka pumpernikiela z mas³em.
Kubek mleka z miodem, kilka mandarynek.
__________________

...a ta pustka, ta pustka, ta pustka?!
to najpewniej g³ód.
w ¼renicy tak pe³nej ¿ywej mg³y
nie ma nic...
Anianiani jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2011-03-22, 18:33   #17
xKeshax
Raczkowanie
 
Avatar xKeshax
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Zielona Góra
Wiadomo¶ci: 36
Dot.: Nasze Codzienne Jad³ospisy XIV

Na jutro Redukcja

¶niadanie: owsianka z bananem , z 3 ³y¿ek p³atków owsianych, i 2 otrêbów zbo¿owych, czerwona herbata
II ¶niadanie: 2 ma³e kanapki razowca z sa³at±, pomidorem i ogórkiem, jogurt naturalny
obiad: filet z kurczaka, warzywa
podwieczorek: twaro¿ek, herbata zielona
kolacja: omlet z warzywami

co s±dzicie ?
__________________
wzrost: 1'73
aktualnie: 65kg
cel: 55kg

20.03.2011r
xKeshax jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2011-03-22, 18:36   #18
Winky
Zadomowienie
 
Avatar Winky
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomo¶ci: 1 231
Dot.: Nasze Codzienne Jad³ospisy XIV

Cytat:
Napisane przez xKeshax Poka¿ wiadomo¶æ
Na jutro Redukcja

¶niadanie: owsianka z bananem , z 3 ³y¿ek p³atków owsianych, i 2 otrêbów zbo¿owych, czerwona herbata
II ¶niadanie: 2 ma³e kanapki razowca z sa³at±, pomidorem i ogórkiem, jogurt naturalny
obiad: filet z kurczaka, warzywa
podwieczorek: twaro¿ek, herbata zielona
kolacja: omlet z warzywami

co s±dzicie ?
Jak dla mnie to nie wiem, czy tu jest 1000kcal.
__________________
Kochaæ i traciæ, pragn±æ i ¿a³owaæ;
Padaæ bole¶nie i znów siê podnosiæ.
Krzyczeæ têsknocie: PRECZ! i b³agaæ: PROWAD¬! -
Oto jest ¿ycie: nic a jak¿e dosyæ...
Winky jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2011-03-22, 18:40   #19
GreenBalance
Raczkowanie
 
Avatar GreenBalance
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomo¶ci: 469
Dot.: Nasze Codzienne Jad³ospisy XIV

Cytat:
Napisane przez Abigal Poka¿ wiadomo¶æ
Utrzymanie
¦niadanie: porcja ekologicznego musli orkiszowego bez dodatku cukru (p³atki orkiszowe, suszone morele, suszone ¶liwki, suszone truskawki, suszone maliny, suszone jab³ko, sezam, s³onecznik, pestki dyni, siemiê lniane) z jogurtem naturalnym wymieszanym z rozgniecionym bananem, migda³ami i miodem lipowym, kubek kawy zbo¿owej
II ¦niadanie: 2 kromki razowca na zakwasie z ziarnami z past± z ciecierzycy, ogórkiem, ¿ó³t± i czerwon± papryk± i kie³kami s³onecznika + kilka rzodkiewek
du¿e jab³ko
Obiad: ziemniaczki w mundurkach, sa³atka z buraczków z cebulk±, kie³kami rzodkiewki, sokiem z cyryny i olejem lnianym, porcja ¶ledzika z ogórkiem kiszonym, jab³kiem, jogurtem naturalnym i pieprzem
Kolacja: (w³a¶nie idê je¶æ): porcja sa³atki greckiej (feta, oliwki, pomidor, ogórek, ¿ó³ta papryka, cebulka, kapusta pekiñska, bazylia, zio³a z winegretem z soku z cytryny i oleju z pestek dyni) + kromka razowca z mas³em, czosnkiem i zio³ami (lekko zgrilowana w piekarniku)
+2l wody, 1h chodzenia, 1h basenu
proszê o ocenê
cudnie jak zwykle
sk±d musli? zazdroszczê obiadu
__________________
Every day is a chance...
GreenBalance jest offline Zg³o¶ do moderatora  

Okazje i pomys³y na prezent

REKLAMA
Stary 2011-03-22, 18:43   #20
ironique
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Kraków
Wiadomo¶ci: 83
Dot.: Nasze Codzienne Jad³ospisy XIV

Cytat:
Napisane przez credo Poka¿ wiadomo¶æ
Ironique - ale¿ nie ma za co, sama uwielbiam wszelkie s³odko¶ci czy te¿ rzeczy typu "kapu¶niaczki" z cukierni, a ze wszystkich w których by³am w³a¶nie ta spodoba³a mi siê chyba najbardziej. Maj± ¶wie¿e i pyszne jedzonko, którym idzie siê naje¶æ. Po tym szpinaczku zjedzonym po 13 dopiero teraz zaczê³am byæ minimalnie g³odna i wcinam obiad, tak¿e je¿eli wybieracie siê gdzie¶, gdzie nie mo¿na je¶æ lub po prostu czeka Was duuu¿o nauki, czy te¿ pracy/sprzatania, to biegiem po "szpinaczka".

Agashia - wiem o tej trudno¶ci z prze³amywaniem siê do s³odyczy i t³uszczy, ale pomy¶l, ¿e to wyjdzie Ci tylko na dobre, my chcemy tutaj pomóc, aby¶ by³a i piêkna i zdrowa! Trzymam za Ciebie kciuki, mam nadziejê, ¿e z ka¿dym jad³ospisem bêdzie coraz lepiej, dasz radê!

emelie - uwielbiam Twoje jad³ospisy
w³a¶nie postanowi³am, ¿e wypróbujê go jutro, mam nadziejê, ¿e nic nie zepsuje moich planów mam pytanie, z jakiej m±ki s± ich wypieki? pszennej 'zwyk³ej' zapewne?
ironique jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2011-03-22, 18:44   #21
Tynusia
Zakorzenienie
 
Avatar Tynusia
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Poznañ
Wiadomo¶ci: 4 731
Dot.: Nasze Codzienne Jad³ospisy XIV

sub.
__________________
Francja/ Chorwacja/ Egipt/ Grecja
Bu³garia /Hiszpania

Kreta/ Agia Pelagia or 2013 ? Lloret
Tynusia jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2011-03-22, 19:02   #22
credo
Raczkowanie
 
Avatar credo
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomo¶ci: 274
Dot.: Nasze Codzienne Jad³ospisy XIV

Cytat:
Napisane przez ironique Poka¿ wiadomo¶æ
w³a¶nie postanowi³am, ¿e wypróbujê go jutro, mam nadziejê, ¿e nic nie zepsuje moich planów mam pytanie, z jakiej m±ki s± ich wypieki? pszennej 'zwyk³ej' zapewne?
Smacznego! A co do ich wypieków to wszystko z pszennej, szpinaczki s± ze zwyk³ego ciasta francuskiego, niestety, NO ALE raz za czas, mo¿na pozwoliæ sobie na takie grzeszki, szczególnie, ¿e szpinak ma bardzo du¿o witamin! I to siê liczy
__________________
"¯ycie mo¿na prze¿yæ tylko na dwa sposoby: Tak, jakby nic nie by³o cudem albo tak, jakby cudem by³o wszystko."

62-61-60-59-58-57-56-55-54-53-52

credo jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2011-03-22, 19:05   #23
qathe
Wtajemniczenie
 
Avatar qathe
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: o ju¿ by¶ chcia³a wiedzieæ :)
Wiadomo¶ci: 2 166
Dot.: Nasze Codzienne Jad³ospisy XIV

sniadanie:
-3kromki chleba z poledwica drobiowa i ogorkiem

obiad:

-duszone udko z kurczaka ,ziemniaki i surowka pekinska (majonez,jogurt naturalny)

kolacja:
-pol makreli wedzonej,banan
__________________
Jestesmy mlodzi,piekni,a kiedys bogaci



qathe jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2011-03-22, 19:13   #24
Moyraa
Rozeznanie
 
Avatar Moyraa
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomo¶ci: 592
Dot.: Nasze Codzienne Jad³ospisy XIV

Redukcja / Utrzymanie


I. P³atki owsiane, 2 ³y¿ki otr±b, mleko sojowe, suszone morele i ¶liwki, ³y¿eczka cukru trzinowego, ok. 100g serka wiejskiego, ³y¿eczka pestek s³onecznika, 1,5 jab³ka;
jeszcze przed - ³y¿ka oleju lnianego;

II. 3 i pó³ (resztówka) chleba orkiszowego:
- 1 z mas³em i ¶mietankowym serkiem do smarowania,
- 2 z szynk± drobiow±,
- pó³ z samym mas³em;
reszta jab³ka

III. Gotowana pier¶ z kurczaka z bazyli± i pieprzem, 40g kaszy jaglanej na s³ono (z sol± i... bazyli± chcia³am wypróbowaæ)

IV. kromka chleba orkiszowego z jakiem na pó³twardo

Jakie¶ 2 / 2,5h chodzenia po sklepach

V. Serek wiejski, gar¶æ orzechów (brazylijskie, nerkowce, migda³y, w³oskie)


I jak? Mo¿e byæ (przymykaj±c oko na brak warzyw... )? Ale na jutro mam amibtne plany - ogórek na kanapki, zupa wielowarzywna i broku³y! Oby siê uda³o. Kurcze, swoj± drog± to dziwna jestem. Jako¶ nikt nie ma problemu tutaj chyba z jedzeniem warzyw... .

... Ehh, ja ju¿ chcê truskawki, maliny, czere¶nie, wi¶nie!

Kalorycznie zostawi³am jak by³o, ¿eby nie zwalniaæ metabolizmu ani nic z tych rzeczy. Nie chcê znów i¶æ do ty³u . Chcia³abym narazie przynajmniej wróciæ do wagi sprzed przechodzenia na U (albo mam schizy, albo spodnie przyciasnawe), dlatego zamieni³am podwieczorek z kolacj±, by kolacja by³a bia³kowa. Zobaczê jak mój organizm zareaguje. Na nastêpny raz chyba bardzo powoli bêdê wprowadzaæ wêgle do kolacji... .

Próbowa³ kto¶ mo¿e kaszy kukurydzianej?
__________________
"Porównywanie kogo¶ do chor±giewki na dachu zdradza brak wyobra¼ni:
widzi siê tylko obroty, nie za¶ intencje: koniec strza³ki, który chce zatrzymaæ siê i pozostaæ w strudze wiatru."
J. Cortázar

Edytowane przez Moyraa
Czas edycji: 2011-03-22 o 19:28
Moyraa jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2011-03-22, 19:17   #25
monis_100
BAN sta³y
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomo¶ci: 162
Dot.: Nasze Codzienne Jad³ospisy XIV

Jutrzejsza RRrrr prosze o sprawdzenie

I ¶niadanie: 2 kromki chleba razowego z szynk± drobiow±
II ¶niadanie: jogurt naturalny z jab³kiem i jedna kanapka z szynk±
Obiad: makaron razowy , szpinak z jogurtem naturalnym, piers z kurczaka(150g) i pomidor
Podwieczorek: starte jab³ko z marchewk±
Kolacja: omlet z szynka drobiowa i pomidorem ?

Przez ca³y dzieñ pije herbate czerwona
monis_100 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2011-03-22, 19:17   #26
Phynn
Zakorzenienie
 
Avatar Phynn
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomo¶ci: 11 440
Dot.: Nasze Codzienne Jad³ospisy XIV

Cytat:
Napisane przez qathe Poka¿ wiadomo¶æ
sniadanie:
-3kromki chleba z poledwica drobiowa i ogorkiem

obiad:

-duszone udko z kurczaka ,ziemniaki i surowka pekinska (majonez,jogurt naturalny)

kolacja:
-pol makreli wedzonej,banan
brawo, oby tak dalej !






a tak serio to co to ma byæ ?
__________________
feed me love


Rozsun±æ suwak, by
Zdj±æ skafander cia³a
Zapomnieæ
Wej¶æ w nowe ¿ycie
W zwiewnej sukience


Phynn jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2011-03-22, 19:18   #27
qathe
Wtajemniczenie
 
Avatar qathe
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: o ju¿ by¶ chcia³a wiedzieæ :)
Wiadomo¶ci: 2 166
Dot.: Nasze Codzienne Jad³ospisy XIV

Cytat:
Napisane przez phynn Poka¿ wiadomo¶æ
brawo, oby tak dalej !






A tak serio to co to ma byæ ?
r
__________________
Jestesmy mlodzi,piekni,a kiedys bogaci



qathe jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2011-03-22, 19:22   #28
zabulek1
Wtajemniczenie
 
Avatar zabulek1
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomo¶ci: 2 126
Dot.: Nasze Codzienne Jad³ospisy XIV

Cytat:
Napisane przez qathe Poka¿ wiadomo¶æ
sniadanie:
-3kromki chleba z poledwica drobiowa i ogorkiem

obiad:

-duszone udko z kurczaka ,ziemniaki i surowka pekinska (majonez,jogurt naturalny)

kolacja:
-pol makreli wedzonej,banan
Chyba powinnas jesc 4-5 posilkow dziennie, w odstepach 3-3,5 godz
Co to za dieta???? Wyniszczanie organizmu????
zabulek1 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2011-03-22, 19:23   #29
Nora_Grey
Raczkowanie
 
Avatar Nora_Grey
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomo¶ci: 399
Dot.: Nasze Codzienne Jad³ospisy XIV

,, Potworny ból brzucha ''

¦: Jogo naturalny z 5 ³ychami musli orzechowego z bakaliami, dwie kromy zwyk³ego chleba z delm±, serkiem topionym gouda, szyn±, sa³ata, pomidor, rzodkiew, szczypiór, bazylia..etc.

pieszo do szko³y

II¦: danone biszkoptowy, bu³ka z ziarnami z serkiem wiejskim, sa³at±, pomidorem..etc

Tu siê zaczê³o. Masakryczny ból ¿o³±dka..

O: Dwa klopsy gotowane, sos pieczarkowy, du¿o kuskus, nie by³o niczego do obiadu- jab³ko by³o.

P: Podgrzany w mikrofali banan, kiwi rozciapkany i wrzucony do wie¶niaka, gar¶æ mieszanki studenckiej do tego.

K: (bêdzie) Bu³a otrêbuska z delm±, bia³ym serem i puszystym almette, z pomidorem, szczypiorem, bazyli±..etc

Po bêd± orzeszki do filmu i co¶ w stylu Pysia.. no oczywi¶cie je¿eli ból brzucha przejdzie....
Niech kto¶ zerknie, a ja out. Idê ¿reæ.
I ju¿ widzê, ¿e ból mi szyæko zepsu³.. kopnij mnie kto¶ w zad, bo tego chyba znów za ma³o.. :/
__________________
zapuszczam siê
www.bananowysong.blogspot .com
www.sniadaniowewariacje.b logspot.com

Edytowane przez Nora_Grey
Czas edycji: 2011-03-22 o 19:43
Nora_Grey jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2011-03-22, 19:23   #30
Phynn
Zakorzenienie
 
Avatar Phynn
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomo¶ci: 11 440
Dot.: Nasze Codzienne Jad³ospisy XIV

mo¿e chocia¿ U ?
1. owsianka z serkiem wiejskim, otrêbami, bananem i orzeszkami ziemnymi;
kawa z cappuccino czekoladowym i z mlekiem.
2. ma³y 'kubu¶', croissant z czekolad±
3. talerz ukraiñskiego barszczu z ziemniakami i miêskiem z indyka; pomarañczka
4. grahamka, ka¿da po³ówka z papryk±, ogórkiem i 'almette' szczypiorkowo-cebulkowym.
(na uczelni do 17ej)
__________________
feed me love


Rozsun±æ suwak, by
Zdj±æ skafander cia³a
Zapomnieæ
Wej¶æ w nowe ¿ycie
W zwiewnej sukience


Phynn jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Zamknij w±tek

Nowe w±tki na forum Dietetyka


Ten w±tek obecnie przegl±daj±: 1 (0 u¿ytkowników i 1 go¶ci)
 

Zasady wysy³ania wiadomo¶ci
Nie mo¿esz zak³adaæ nowych w±tków
Nie mo¿esz pisaæ odpowiedzi
Nie mo¿esz dodawaæ zdjêæ i plików
Nie mo¿esz edytowaæ swoich postów

BB code is W³±czono
Emotikonki: W³±czono
Kod [IMG]: W³±czono
Kod HTML: Wy³±czono

Gor±ce linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:24.