Co Z Kondycją Włosów I Fryzurą - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury

Notka

Pielęgnacja włosów i fryzury Podyskutuj o pielęgnacji włosów kręconych, prostych, farbowanych, blond. Sprawdź modne fryzury: cięcia, koloryzacje, fryzury na ślub, wesele, Komunię, Sylwestra.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-03-12, 15:56   #1
Seszen
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: WARSZAWA
Wiadomości: 5

co z KONDYCJĄ WŁOSÓW i FRYZURĄ (HENNA?)


Witam wszystkim serdecznie,

Mam taki problem. Otóż z natury moje włosy miały kolor brązu z domieszką miedzi. Jeszcze jako młoda dziewczyna zaczęłam kombinować kolorystycznie przy włosach. Miałam już czarne, rude, brązy, burgundy itd. Jakieś 6 miesięcy temu zaczęłam kombinować z rozjaśniaczami. Chyba w sumie wywaliłam na całej długości włosów - ze dwadzieścia opakowań.

Włosy zaczęły mi się kruszyć. Będąc w połowie lutego u fryzjerki powiedziała, że z tyłu wiele pokruszyło mi się do długości 5 cm.
Więc mocno mi się "wcięła" w te włosy i w tej chwili najdłuższe włoski to ok - 20 sztuk Wogóle jak nie nakładam żadnego sprayu to włosy nie nadają się nawet do wiązania w gumkę. Wyglądają ochydnie.
Zdaję sobie sprawę, że balejaż który mi nałożyła za piuerwszym razem nie wyjdzie za dobrze, ale już zaczynam fixa dostawać.

Mianowicie:
1). Włosy wypadają mi, kruszą się, kołtunią przy rozczesywaniu, są bardzo cienkie, a przy tym wycieniowaniu dodatkowo jeszcze bardziej (jak są mokre), bo na sucho robi się siano, które wygląda mniej więcej jak na zdjęciu, ale tu włosy są jeszcze lekko mokre.

2). Nie mam pomysłu na kolor. Już sama nie wiem w jakim byłoby mi najlepiej? Proszę o Wasze opinie.

3). Co sądzicie na temat fryzury dla mnie? Ja mam dosyć pociągłą twarz, i bez makijażu zawsze wygląda ona blado-czerwono. Mam zielone oczy i takie jakieś nieciekawe brwi. Myślę o zapuszczeniu włosów i wyrównaniu ich. A co Wy uważacie?

4). Co sądzicie o hennie? Ponoć można ją nałożyć na włosy po upływie około 3 miesięcy, od farbowania chemicznymi preparatami. Czy to prawda, że poprawia kondycję włosów?

Proszę podsumowując o: poradę jak odżywić te moje mysie "kiszki" włosie, jaki kolor włosów i fryzura (może jednak grzywka?), no i czy farbować się henną (dopiero za około 2 miesiące) czy raczej farbą u fryzjera?


W załączeniu moje zdjęcie.

Ps. To w ciemnych włosach było wcześniej robione (parę miesięcy temu).
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg PICT0003.JPG (76,1 KB, 55 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg DSC05156.JPG (57,9 KB, 54 załadowań)

Edytowane przez Seszen
Czas edycji: 2006-03-12 o 16:02 Powód: Dodane zdjęcie
Seszen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-12, 16:10   #2
besciara
Wtajemniczenie
 
Avatar besciara
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: ... ... ...
Wiadomości: 2 730
Red face Dot.: Co Z Kondycją Włosów I Fryzurą

Co zrobić by zminimalizować skutki działania farb?
Po pierwsze możemy używać farb nie koloryzujących trwale. Mają one o wiele słabsze działanie. Po drugie możemy użyć farb ziołowych o wiele mniej szkodliwych. Spośród naturalnych barwników najbardziej znana jest henna. Do jej produkcji używa się liści i łodyg rośliny zwanej Henna (lawsomia intermis). Można ją mieszać z barwnikami uzyskując różne odcienie i kompozycje barw jednak niestety w ograniczony sposób. Jest to najbardziej bezpieczna matoda na trwałą koloryzację.

O czym należy pamiętać przy farbowaniu henną?
Henna nie daje tak równomiernego koloru jak zwykłe farby. Najlepiej sprawdzić jaki uzyskamy kolor na obciętym kosmyku włosów. Szczególną ostrożność należy zachować jeśli włosy były wcześniej farbowane. Barwnik ten tylko oblepia włosy wnikając do jego wnętrza w bardzo niewielkim stopniu. Jego trwałość to około 2 miesiące.

Bardzo kochana Tobie współczuję . Jeśli chodzi o moją radę to chyba cięcie Tobie pomoże i dobra kuracja . Wydaję mi się, że powinnaś udać się do naprawdę dobrego fryzjera i zainwestować w profesjonalne kosmetyki regenerujące. Jeśli chodzi o kolor to Twój naturalny (chyba ciemny) jest najlepszy a włosy z grzyweczką na bok . Trzymaj się i daj znać co i jak

http://www.wizaz.pl/kurs_fryzury_farbowanie.php
besciara jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-12, 16:12   #3
besciara
Wtajemniczenie
 
Avatar besciara
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: ... ... ...
Wiadomości: 2 730
Dot.: co z KONDYCJĄ WŁOSÓW i FRYZURĄ (HENNA?)

Dorzucam jeszcze to :

http://www.wizaz.pl/kurs_fryzury_wypadanie_wlosow.php
besciara jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-12, 16:36   #4
Seszen
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: WARSZAWA
Wiadomości: 5
Dot.: Co Z Kondycją Włosów I Fryzurą

Cytat:
Napisane przez besciara
Jeśli chodzi o moją radę to chyba cięcie Tobie pomoże i dobra kuracja . Wydaję mi się, że powinnaś udać się do naprawdę dobrego fryzjera i zainwestować w profesjonalne kosmetyki regenerujące. Jeśli chodzi o kolor to Twój naturalny (chyba ciemny) jest najlepszy a włosy z grzyweczką na bok .
Bardzo dziękuję za poradę.

Byłam u naprawdę dobrego fryzjera z Wawy. Wyszłam z salonu z ładnym tofiowym kolorem na włosach i szczuplejasza aż o 280 zł. Ale po tygodniu włosy na długości ok. 4-5 cm od głowy przyciemniły się, a kolor zaczął przypominać bardziej rdzawy.

Na sylwestra miałam ciemne, potem znowu jasne, teraz balejaż, który też jakby zszedł.
Acha!!! Używam teraz w domu odżywki profesjonalnej Absolut Repair Loreala - włosy są suche, a wręcz od paru dni się od głowy przetłuszczają. Muszę je teraz myć codziennie. Coś fatalnego. POMOCY


Ale chyba faktycznie lepszy ciemny kolor dla mnie, tylko jak ciemny?

Może ktoś ma jakieś propozycje fryzur dla mnie? Byłabym bardzo wdzięczna wszystkim
Proszę jeszcze o porady i sugestie.
Seszen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-12, 20:13   #5
izanna
Raczkowanie
 
Avatar izanna
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 263
Red face Dot.: Co Z Kondycją Włosów I Fryzurą

Uważam, że blond nie jest dla Ciebie najlepszym kolorem. Ja widziałabym Cię raczej w jakiejś czekoladzie. Niech fryzjer nałoży Ci farbę na całe włosy, potem rób sobie tylko odrosty i nie rób już żadnych eksperymentów z włosami... i koniecznie dobrej jakości odżywki. Załączam fryzury w jakich, moim zdaniem, byłoby Ci do twarzy.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 09ac81833bc1b7b71624829d46922165.jpg (28,9 KB, 3 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 9e4a1343781bb6540899b28b09465394.jpg (30,7 KB, 1 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 020090c8eb4aee75247c5bad635be9ea.jpg (26,7 KB, 3 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 92670a39bb5918fb3bbc4320a038e2e7.jpg (21,8 KB, 4 załadowań)
izanna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-14, 11:29   #6
Seszen
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: WARSZAWA
Wiadomości: 5
Question Dot.: Co Z Kondycją Włosów I Fryzurą

PLEASE, O JAKIEŚ KOMPUTEROWE PROPOZYCJE FRYZURY DLA MNIE.

BĘDĘ BARDZO BARDZO WDZIĘCZNA
Seszen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów i fryzury


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 03:40.