Skład SVR 50 B - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2005-01-23, 13:51   #1
mizeria
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 9

Skład SVR 50 B


Witam serdecznie!!!

Mam pytanie do specjalistek od analizy składów chemicznych kosmetyków. Od około dwóch tygodni używam kremu SVR 50 B i mam wrażenie, że zatkał mi trochę pory . Takie podejrzenie moge mieć do jeszcze jednego kremu który ostatnio zagościł na mojej półce w łazience, a mianowicie kremu Anew Retroacive + Repair cream z Avonu. Poniżej wklejam składy obu kremów i proszę o wasze opinie na ten temat!

1. SVR 50 B:
Skład: aqua, titanium dioxide, cyclomethicone, isocetyl stearate, glycerin, sodium pca, tocopheryl acetate, octyl dimethicone, ethoxy glucoside, sodium chloride, zinc oxide, polyglyceryl-4 isostearate, cetyl dimethicone, dimethicone, methicone, quaternium-18 hectorite, dimethiconol, alcohol, trimethoxycaprylylsilane, iron oxides, methylparaben

2. Anew Retroactive + Repair Creme:
Skład: aqua, glycerin, cyclopentasiloxane, c12-13 alkyl lactate, c12-15 alkyl benzoate, glyceryl polymethacrylate, silica, benzyl alcohol, phytol, peg-40 stearate, steareth-2, carbomer, glyceryl stearate, hydrogenated polydecene, methylparaben, behenyl alcohol, parfum, sodium hydroxide, hydrogenated polyisobutene, disodium edta, dimethicone crosspolymer, dimethicone, acrylates/c10-30 alkyl acrylate crosspolymer, sodium hyaluronate, trimethylsiloxysilicate, benzophenone-4, helianthus annuus, andrographolide, panthenol, phosphoric acid, hydrolized milk protein, plankton extract, propylene glycol, phenoxyethanol, butylene glycol, glycine soja, adenosine cyclic phosphate, ethylparaben, butylparaben, propylparaben, isobutylparaben, ci 60730, ci 42090

Z góry dziękuje i pozdrawiam
mizeria jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-01-23, 13:59   #2
mizeria
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 9
Re: Skład SVR 50 B

Jeszcze małe doprecyzowanie wypowiedzi. Chodzi mi oczywiście o to, czy któryś z tych kremów zawiera w swoim składzie potencjalnie komodogenne składniki, a jeżeli tak, to który i jakie?
Liczę też na pomoc Wizażanek, które nie znają się na składach, ale używały tych kosmetyków i mogą coś powiedzieć o ich zatykających porach właściwościach.
mizeria jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-01-23, 14:19   #3
Smoczyca
Zakorzenienie
 
Avatar Smoczyca
 
Zarejestrowany: 2003-04
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 4 547
GG do Smoczyca
Re: Skład SVR 50 B

Nikt Ci dokładnej odpowiedzi nie udzieli, z tej prostej przyczyny, że każda skóre reaguje inaczej. Co do kremu Avonu się nie wypowiem, bo nie uzywam kosmetyków do twarzy tej firmy, jedynie czasem zdarzy mi się kupić coś do ciała. SVR 50 i 100 to moje ukochane blokery, używam ich od bardzo dawna, i mimo iż mam problematyczną cerę nigdy mnie nie zawiodły, nigdy w życiu nie miałam po nich wyprysków. Ale potencjalnie nie można wykluczyć - dwutelenek tytanu (titanium dioxide) jest substancją która może potencjalnie zatykać co wrażliwsze cery. Mnie najzupełniej nie szkodzi na cerę, przetestowałam mnostwo podkladów i kremów ochronnych z tym środkiem i nigdy stan cery mi się nie pogorszył
__________________

Smoczyca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-01-23, 14:25   #4
jokke
Przyczajenie
 
Avatar jokke
 
Zarejestrowany: 2004-10
Wiadomości: 11
Re: Skład SVR 50 B

Hej,
A mozesz wytlumaczyc dokladniej co znaczy w Twoim przypadku "zatykanie porow"? Powstawanie wagrow, zamkniete zaskorniki? Wiem, ze moze pytanie o to glupio brzmi, ale moze to nie sa zatkane pory ale cos innego, np delikatna reakcja alergiczna. Aby Ci pomoc, musialabym wiedziec cos wiecej.
__________________
------------------
Jokke
jokke jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-01-23, 14:35   #5
mizeria
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 9
Re: Skład SVR 50 B

Właściwie to jak się na tym zastanowię to wygląda to tak, że w miejscach gdzie tworzą mi się najczęściej wągry, tj. nosie i oklicach i trochę na czole porobiły mi się w miejscach porów takie maleńskie krosteczki praktycznie nie widoczne gołym okiem, ale wyczuwalne dotykiem. Z zawartością jak po wyciśniętym wągrze. Musze jeszcze dodać że jakiś rok temu miałał już 10 ml opakowanie kremu z Avonu i nic takiego się nie wydazyło, a SVR mam pierwszy raz. Wcześniej używałam innych blokerów.
mizeria jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-01-24, 12:56   #6
jokke
Przyczajenie
 
Avatar jokke
 
Zarejestrowany: 2004-10
Wiadomości: 11
Re: Skład SVR 50 B

Hej,
To rzeczywiscie wyglada na zatkane pory. Ale takie rzeczy sie dzieja czasem z kremami, ktorych sie uzywalo przez dlugi czas i nic sie nie dzialo. Moga miec na to wplyw rozne czynniki, np. pora roku (fizjologia skory troche sie zmienia w zaleznosci od pory roku), wahania hormonow, ale takze np. zmiana w zywieniu (np. zbyt malo NNKT) i tak dalej. Powodow naprawde moze byc mnostwo.
Ze skladu obu preparatow niestety trudno cos wywnioskowac. Wiec chyba bedzie najlepiej, jak odstawisz oba, lub tylko jeden i poczekaj co sie stanie (jesli lubisz eksperymenty . Niestety, nic wiecej nie przychodzi mi do glowy
Mam tylko male pytanie - czy naprawde musisz uzywac kremu z tak wysokim filtrem? SPF 15 wystarczy zima.
Mam nadzieje, ze Twoja cera znowu bedzie OK .
__________________
------------------
Jokke
jokke jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 17:23.