Perfumy a typ urody - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Perfumy

Notka

Perfumy Fora, na których znajdziesz porady w zakresie perfum. Zapraszamy do dyskusji.
Zanim napiszesz post zapoznaj się z FAQ oraz Przewodnikiem po perfumach.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2004-09-24, 11:47   #1
kasiulekk
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-04
Wiadomości: 402
GG do kasiulekk

Perfumy a typ urody


Nie wiem, czy to dobre miejsce, ale co tam, spróbuję .
Otóż chodzi o perfumki. Bardzo lubię zapachy rześkie, tzw. sportowe i zawsze takowe kupowałam, ale już któryś raz z kolei ktoś powiedział mi, że zapach owszem ładny, ale wcale do mnie nie pasuje. W takim razie pomóżcie kochane - jakie perfumy pasują do ciemnowłosej( brązowe ), zielonookiej pani jesieni ( chyba ) ? Mam 170 cm wzrostu, waże ok. 56 kg,Ubieram się w beże i brązy, zielenie, raczej kobieco, mam średniodługie włosy... Nie wiem co jeszcze. Może Wam coś wpadnie do głowy, bo ja pomysłu nie mam wcale.
pozdrawiam
KK
ps.
no i mam 31 lat ( )
kasiulekk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-09-24, 12:03   #2
anastacja
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-04
Wiadomości: 301
Re: zapach a wygląd, pomocy !


No tak perfumy o sportowym charakterze szczególnie przypisuje się nastolatkom lub osobom, które ubierają się w sportowym stylu - ale oczywiście nie jest to reguła !
Czytając Twój opis od razu pomysłałam o jakiś takich ciepłych i zdecydowanie kobiecych perfumach. I te beże, brązy jesień ... kojarzy mi się ze złotą butelką L'or de torrente, sensi, poeme lancome czy Alchemią rochas. Ale ja nie wiem czy Ty lubisz takie zapachy
Pozdrawiam ciepło !
Ana
anastacja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-09-24, 12:17   #3
pixie7
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2003-05
Wiadomości: 2 760
Re: zapach a wygląd, pomocy !

Ja bym się nie sugerowała wyglądem przy doborze perfum, noś to, z czym dobrze się czujesz, a opinie o "niedopasowaniu" pewnie zgłosił ktoś, komu się po prostu ten zapach nie podobał, albo może spryskałaś się zbyt obficie.

Jeśli koniecznie chcesz coś zmienić, wypróbuj trochę "cieplejsze" zapachy, dobre zwłaszcza na tą porę roku, takie miodowo-kwaskowe, nic ciężkiego, może "Dolce Vita" Diora albo "Intutition" Estee Lauder, "Yvresse" YSL? Albo morsko-owocowe, np. "Dune" Diora, "Escape" Calvina Kleina, "White Linen Breeze" Estee Lauder, czy bardziej zielone a jednak ciepłe: "Neonatura" Yves Rocher albo "Hiris" Hermesa?
Zobaczysz, jak się będziesz w nich czuła.

pixie7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-09-24, 13:17   #4
kasiulekk
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-04
Wiadomości: 402
GG do kasiulekk
Re: zapach a wygląd, pomocy !

Dziękuję Wam za rady. Ze mną to jest trochę dziwnie, bo ja cała jestem jesienna , uwielbiam jesienne szarugi, jesienne kolory, jesienne owoce, przydymione jesienne słońce, urodziłam się jesienią, ale zapachu nie umiem dobrać " jesiennego" To czego używam, jest " bezpieczne" i pospolite. Podobaja mi się zapachy ciepłe, ale jakoś boję się, że dla mnie będą za ciężkie i wyróżniające mnie z ogółu ( najchętniej bym się czasem schowała w kątku i siedziała cichutko ) Może macie jakiś pomysł na jesienny, ale nie ciężki zapach ? Taki na teraz ?
kasiulekk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-09-24, 13:29   #5
ank@
Rozeznanie
 
Avatar ank@
 
Zarejestrowany: 2004-01
Wiadomości: 896
Re: zapach a wygląd, pomocy !

Myślę, że dobór perfum nie zależy od wyglądu ani stylu ubioru, tylko od osobowości i zachowania. Inne zapachy pasują do trzpiotki, inne do romantyczki, do optymistki, inne do osoby zimnej i "ostrej" a inne do takiej, co uwielbia sie przytulać...inne do zrównoważonej wyciszonej itp, itd

Spróbuj Chanel Allure. Jest ciepły, przytulny ipieknie sie rozwija na skórze
ank@ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-09-24, 14:52   #6
Suzanne
Rozeznanie
 
Avatar Suzanne
 
Zarejestrowany: 2002-08
Lokalizacja: Londyn
Wiadomości: 605
O moj Boze!!!

I powtorze jeszcze raz - o moj Boze!
Skad takie pomysly, zeby sie kierowac opiniami nnych ludzi w doborze czegos tak osobistego, jak zapach?
To ja Ci moze opowiem, jak to naprawde jest: z zapachem troche jak z miloscia - sa kobiety, ktore spotykaja taki od razu i sa mu wierne do konca zycia, sa takie, ktore probuja wielu i ustatkowuja sie kolo czterdziestki, sa takie, ktore wybieraja zapach X tylko dlatego, ze wypada - wypada czyms pachnac i jest spolecznie przyjete, ze w pewnym wieku i przy pewnym sposobie zycia pachnie sie tym akurat.
I decyduja sie biernie temu poddac.
A to jedna wielka bzdura.

Jak sprawdzic, czy zapach jest dobry? Psiknij sie nim rano, poczekaj kilka godzin, kiedy sie rozwinie. Psikniej sie wieczorem przed wyjsciem. w koncu psiknij sie nim po wieczornej kapieli przed pojsciem do lozka. Jesli przebywajac w mgielce zapachu przez 24 godziny podoba Ci sie on coraz bardziej - jest twoj.
Jesli cos Ci podczas tego czasu przeszkadza, czujesz go, czujesz, jakbys go nosila na sobie, jak ciezar, drazni cie on lub zaczynasz byc rozdrazniona sama nie wiesz z jakiego powodu - to nie twoj zapach. Jesli stwierdzasz, ze Ci sie nudzi i mimo jego urody masz ochote na urozmaicenie - to nie twoj zapach.

Jak szukac swojego zapachu? przede wszystkim czego nie robic:
NIE SUGEROWAC SIE SWOIM WYGLADEM, REKLAMA PERFUM I OPINIA INNYCH. ktos by Cie musial bardzo dobrze znac, by cos dla Ciebie zdobrac, a nawet wtedy to loteria, bo nie wiadomo, jak zapach sie na skorze rozwinie.

Won nie tylko jest po to, by komplementowala twoje juz odkryte zalety. Zapach i jego wybor sa bardzo, ale to bardzo mocno zwiazane z podswiadomoscia.
Powtarzam, to jest zwiazane z podswiadomoscia.
Mozesz intuicyjnie chciec wybrac dla siebie zapach, ktory pozornie BARDZO sie kloci z twoim wizerunkiem - np. szara myszka kupuje sobie eleganckie Chanel nr 5 albo zmyslowe Nu YSL, a twarda kobieta-biznesmen pachnie slodkimi/rozowymi Baby Doll YSL, czy ZEN Shiseido (nazwa mowi sama za siebie).

Daj sie poniesc instynktowi i pozwol, by twoj kierowany sercem, a nie intelektem wybor zapachu ujawnil w tobie te wymiary kobiecosci, o ktorych jeszcze nie wiesz. Jak cos sobie wynajdziesz to sama nad soba sie zastanow, co Cie ciagnelo akurat do tego? Moze chcesz rozwinac w sobie troche zalotnosci, bo juz jestes elegancka? Moze wybierasz agresywny zapach, bo czujesz, ze jestes za bardzo ulegla potrzebujesz rownowagi dla tego wrazenia? Moze wybierasz landrynke, bo palisz i czesto chodzisz na piwo i chcesz zapachem kumplom przypomniec, ze tez jestes kobieta?

Grunt, to sie nie ograniczac, NIGDY nie sugerowac innymi i wybierac spontanicznie.
Wizerunek rzecz nabyta, w ciagu zycia sie zmienia. Swoboda w doborze perfum moze zmobilizowac do podjecia tego fascynujacego wyzwania - zmiany wlasnie.

NIE TRZEBA SIE BAC .

Pozdrawiam.
__________________
https://wizaz.pl/Mikroreklama
Suzanne jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-09-24, 15:11   #7
koko
Zakorzenienie
 
Avatar koko
 
Zarejestrowany: 2003-02
Wiadomości: 3 637
GG do koko
Re: O moj Boze!!!

Świetnie napisane.
koko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2004-09-24, 16:30   #8
martiene
Raczkowanie
 
Avatar martiene
 
Zarejestrowany: 2002-11
Wiadomości: 461
Re: O moj Boze!!!

dokladnie: swietnie napisane. I juz wiem dlaczego mam tyle roznych perfum
__________________
"Nawet i to nie". (Odeta Delarue)
martiene jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-09-24, 17:14   #9
Suzanne
Rozeznanie
 
Avatar Suzanne
 
Zarejestrowany: 2002-08
Lokalizacja: Londyn
Wiadomości: 605
Re: O moj Boze!!! Zapach a wyglad

Dziekuje bardzo. Wlasnie pisze na ten temat artykul .
__________________
https://wizaz.pl/Mikroreklama
Suzanne jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-09-27, 08:35   #10
ZimnaBlondyna
Raczkowanie
 
Avatar ZimnaBlondyna
 
Zarejestrowany: 2004-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 71
GG do ZimnaBlondyna
Re: O moj Boze!!!

Tak to prawda, perfumy to kwestia indywidualna ale mozna poradzic kilka propozycji ktore moglyby pasowac, bo jak dziewczyna wejdzie do Sephory albo innej perfumerii i zobaczy setki flakonikow to sie niezle zakreci. Musialaby chyba cala dobe przesiedziec zeby stestowac wszytskie zapachy... Kolezance chodzilo zdaje sie o to zeby jej poradzic kilka bardziej zdecydowanych propozycji, ktore pozniej moglaby sprawdzic na skorze..
__________________
Tried to run? Tried to hide? Break on through to the other side!
ZimnaBlondyna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-09-27, 09:47   #11
pixie7
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2003-05
Wiadomości: 2 760
Re: O moj Boze!!!

No i co, poradziłaś?
pixie7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2004-09-27, 10:32   #12
kasiulekk
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-04
Wiadomości: 402
GG do kasiulekk
Re: O moj Boze!!!

Dopiero teraz przeczytałam Wasze rady i myślę sobie, że macie w 1000 % rację. Tylko, że mnie łatwo zakrzyczeć, a zawsze w otoczeniu są jakieś "przyjazne" dusze, które na siłę chcą wszystkich poprawiać, a ja , mimo, że mam własne zdanie, to jak słyszę ciągle różne takie tam, na swój temat, to się w końcu zaczynam zastanawiać, czy przypadkiem ten ktoś nie ma racji. Ale dzięki za duchowe wsparcie, zrobię tak jak radzi Suzanne - bardzo zresztą fajnie napisane, podoba mi się i przemawia do mnie. Jeszcze raz dzięki - będę się psikać. Ostatnio strasznie zapadło mi w nos to nowe cudo Avonu, to reklamowane przez Salmę Hayek. I tak jak nigdy nie podobały mi się ich zapachy, to ten ma w sobie coś... Będę wąchać.
Dziękuję Wam bardzo !
kasiulekk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-09-29, 14:48   #13
beakarp
Raczkowanie
 
Avatar beakarp
 
Zarejestrowany: 2004-05
Lokalizacja: Bialystok
Wiadomości: 427
Re: O moj Boze!!!

mi z jesienia kojarzy sie Indian Summer P.Presley. To chyba marka Coty. wypróbuj, moze sie spodoba
beakarp jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-09-29, 19:57   #14
FK
przyczajona tygrysica
 
Avatar FK
 
Zarejestrowany: 2004-09
Lokalizacja: z czarnego fotela
Wiadomości: 1 445
GG do FK
Re: O moj Boze!!!

Taaaak. Jesień to absolutnie Indian Summer...

Ja jakoże jestem młoda używam raczej sportowych perfum.

Baaardzo podobają mi się THE HEALING GARDEN - Mandarine sensation...
FK jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-16, 21:26   #15
kajkaka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-02
Wiadomości: 69
Perfumy a typ urody?

Witajcie!

Zainteresowało mnie ostatnio zagadnienie typów kolorystycznych. Przeglądając różne stronki na ten temat natrafiłam na informację, że do poszczególnych typów urody można przyporządkować określone zapachy, podobnie jak palety barw. I tak, np. dowiedziałam się, że:

*do Pani Wiosny pasują zapachy lekkie, jasne, orzeźwiające;
*Pani Jesień powinna wybierać pachnidła nieco cięższe, korzenne i intensywne;
*dla Pani Lato najlepsze wyborem są kompozycje kwiatowe;
*zaś wonie słodko-owocowe doskonale podkreślają urodę Pani Zimy.

Co Wy na to? Mnie się wydaje, że preferencje zapachowe to rzecz innego zupełnie kalibru niż dobór stosownej kolorystyki. I o ile w tym drugim przypadku można się pomylić w wyborze, o tyle w kwestii perfum nie ma raczej aż tylu ograniczeń?

Proponuję taką oto ankietę - piszcie:

1. jakimi jesteście typami kolorystycznymi i jakich zapachów używacie (dla uproszczenia ograniczmy ich liczbę do 2-3);

2. jakie perfumy są Waszym zdaniem najbardziej reprezentatywne dla poszczególnych typów urody?

Pozdrawiam i zyczę dobrej zabawy,
Kajka
kajkaka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-16, 21:53   #16
koko
Zakorzenienie
 
Avatar koko
 
Zarejestrowany: 2003-02
Wiadomości: 3 637
GG do koko
Dot.: Perfumy a typ urody?

Uważam taki podział za bzdurny, bez urazy. Przyporządkowywanie zapachów w ten sposób nie ma moim zdaniem w ogóle racji bytu.Ja jestem wiosną, a proponowana dla mnie grupa zapachów jest akurat tą, którą najmniej lubię. No ale może się nie znam.
Powinniśmy używać zapachów, które dobrze grają z naszą skórą, w których dobrze się czujemy, które nam się podobają i pasują naszym zdaniem do okoliczności w momencie, w którym się nimi psikamy. I tyle.Wszystkie inne sposoby doboru zapachów (np. ze względu na typ kolorystyczny, wiek...) uważam za sztuczne i nietrafione.Takie jest moje zdanie.
koko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-16, 22:09   #17
kajkaka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-02
Wiadomości: 69
Dot.: Perfumy a typ urody?

Właśnie o to mi chodziło, koko, żebyśmy wyrażały swoje opinie ;-) Moja jest w tej kwestii raczej umiarkowana. Przyglądam się temu jako pewnemu pomysłowi, i przyznaję, że raczej ciekawy mi się on wydaje, niż bzdurny. W każdym razie wygląda na wystarczająco kontrowersyjny, więc może sprowokuje ciekawą duskusję...
kajkaka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-16, 22:13   #18
demonik
Zakorzenienie
 
Avatar demonik
 
Zarejestrowany: 2004-06
Wiadomości: 4 594
Dot.: Perfumy a typ urody?

Ja też nie lubię podziałów , ale wezmę udział w zabawie .

Cytat:
Napisane przez kajkaka
Proponuję taką oto ankietę - piszcie:

1. jakimi jesteście typami kolorystycznymi i jakich zapachów używacie (dla uproszczenia ograniczmy ich liczbę do 2-3);

2. jakie perfumy są Waszym zdaniem najbardziej reprezentatywne dla poszczególnych typów urody?

Pozdrawiam i zyczę dobrej zabawy,
Kajka
Jestem Jesienią (tak, tak, wcale nie zimą - mam piegi, zielone oczy, ciemnobrązowe włosy i ciepły koloryt skóry ) i akurat lubię takie zapachy, jakie podporządkowano temu typowi kolorystycznemu .

Używam m.in. Kingdom, Angel, Cristobal Balenciaga, Wish.
demonik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-16, 22:20   #19
alraune
Zadomowienie
 
Avatar alraune
 
Zarejestrowany: 2003-11
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 1 281
GG do alraune
Dot.: Perfumy a typ urody?

Ech takie podziały mi isę wydają dziwne - poza tym jakoś Zima nie wydaje mi się owocowa, raczej cięzka i pudrowa...
__________________
When I sin, I sin real good
When I sin, I sin for sure
alraune jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2005-09-17, 15:53   #20
d'ou vient le vent
Zakorzenienie
 
Avatar d'ou vient le vent
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 3 880
Dot.: Perfumy a typ urody?

A ja bym zamieniła Jesień i Zimę - bo to jesienią dojrzewają owoce a Zimą ciężkie korzenne aromaty towarzyszą np Bożemu Narodzeniu i pięknie kontrastują swym ciepłem z otaczającym zimnem

PZDR Natalia
__________________

Not all those who wander are lost.
MNIEJ CHEMII / NIE MARNUJ!
Legite aut Perite!
d'ou vient le vent jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-17, 15:58   #21
ANKA20
Wtajemniczenie
 
Avatar ANKA20
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: Siemianowice Śląskie
Wiadomości: 2 712
GG do ANKA20
Dot.: Perfumy a typ urody?

Ja jestem lato zima i zapachy kwiatowe wręcz mnie odrzucają, moją zapachową porą roku jest jesień i może troszkę zimy
__________________
Kobieta powinna powstrzymac swoje kokieteryjno-prowokacyjne zachowanie aby umozliwic mezczyznie wyksztalcenie pozagenitalnych form osobowej komunikacji

arte infantil

R jak Remont
ANKA20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-17, 17:59   #22
olcia7
Zadomowienie
 
Avatar olcia7
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 1 615
GG do olcia7
Dot.: Perfumy a typ urody?

Nie, nie , nie i jeszcze raz nie. Nie wyobrażam sobie żebym używała wyłącznie leciutkich kwiatowych zapachów, tylko dlatego, że jestem blondynką. Już gdzieś o tym pisałam, że jestem zwolenniczką dopasowywania perfum do okazji i stylu ubierania się ( Np. bez sensu byłoby użyć Opium YSL do dresu ). To już przeszłość - perfumy i typ urody. I co? Brunetki mają się latem rozpływać w ciężkawych perfumach, a blondynki marznąć zimą w leciutkich (najlepiej mają się rude )

I uważam, że perfumy powinno się dobierać do nastroju i wg upodobania (no i jak wyżej). Tylko wtedy spełniają swoją rolę
olcia7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-17, 19:15   #23
burn-it-up
Zakorzenienie
 
Avatar burn-it-up
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Wrocław :)
Wiadomości: 7 853
GG do burn-it-up
Dot.: Perfumy a typ urody?

A u mnie przypadkiem się zgadza.Najlepiej leżą na mnie zapachy słodkie i owocowe a widzę,że takie są dopasowane do zimy.Myślę jednak,że takie uogólniania są sztuczne i nie widzę powodu ,żeby się ograniczać do jakiegoś konkretnego typu zapachów.
__________________
Mój kosmetyczny blog
burn-it-up jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-17, 20:27   #24
Smoczyca
Zakorzenienie
 
Avatar Smoczyca
 
Zarejestrowany: 2003-04
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 4 547
GG do Smoczyca
Dot.: Perfumy a typ urody?

Ja jestem jesienią, mam brązoworude włosy, zielone oczy, bardzo jasną karnację ale nie ma jakieś określonej grupy zapachowej, której jestem wierna. Mam bardzo szerokie horyzonty zapachowe - lubię zapachy orientalne, kadzidlane, lubię paczulę i nuty drzewne w perfumach, ale uwielbiam również drastycznie różne zapachy kwiatowe - liie, frezje, różę, fiołki, gardenię, nawet jaśmin w dyskretnym wydaniu ujdzie (choć z tym ostatnim ostrożnie, jest bardzo migrenogenny). Lubię nuty ziołowe, apteczne, lubię niektóre bardzo słodkie zapachy tak samo, jak niektóre bardzo gorzkie i suche. Nawet ostrożnie dawkowane cytrusy i inne owoce czasem aplikuję na skórę (choc te nuty w perfumach najmniej mi odpowiadają). Nie lubię jedynie zapachów wodnych i ozonowych.
Jestem przeciwniczką jakiegokolwiek klasyfikowania zapachowego - czy to jeśli chodzi o kwestię pór roku, czy typu urody a nawet znaku zodiaku
Smoczyca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-18, 11:54   #25
ropuszka
Zakorzenienie
 
Avatar ropuszka
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 5 118
Dot.: Perfumy a typ urody?

Ja bym raczej dopasowywala zapach do ubioru, pory dnia i roku, a takze okazji. Na pewno nie do typu urody, chociaz zawsze uwazalam, ze Opium czy Kenzo Jungle ladnie sie komponuja z brunetka Przyznaje, ze nigdy nie uzywam ciezkich zapachow w czasie upalnych, letnich dni, ani lekkich, swiezych zima. Ale to jest moja zasada, ktorej nie wszyscy przeciez musza przestrzegac.
ropuszka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-18, 12:41   #26
jasmin30
Raczkowanie
 
Avatar jasmin30
 
Zarejestrowany: 2004-09
Lokalizacja: Toruń
Wiadomości: 252
Dot.: Perfumy a typ urody?

Ja jestem Jesienią, mam naturalne jasno-rudo-brązowe włosy (które przyciemniam) , zielono-brązowe oczy i jasną skórę. Najlepiej czuję się w zapachach orientalnych, korzennych, ale nie za słodkich. Lubię w perfumach wyrazne akordy kadzidlane, balsamiczne i pudrowe, ale także szyprowe (wetiwer,paczula) .Moja skóra najlepiej przyjmuje i współgra właśnie z tą rodziną zapachową, natomiast nie lubię perfum zdecydowanie kwiatowych (zwłaszcza róży i tuberozy-migrena murowana) i wodnych. Nosząc je, paradoksalnie mam wrażenie ciężkości i obcości.

Dlatego nawet w ciepłe dni nie stronię od ciężkich perfum .
A tak swoją drogą... nie wyobrażam sobie lata bez Dune
jasmin30 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-18, 16:43   #27
Aurita
Raczkowanie
 
Avatar Aurita
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: Gorzów Wlkp
Wiadomości: 75
Talking Stereotypy właścicielek perfum...

Preczytałam ostatnio na onecie to: "Perfumy można dobrać nie tylko do charakteru kobiety, ale również do typu jej urody. Delikatnym blondynkom pasują lekkie nuty owocowe i kwiatowe. Brunetkom spodobają się raczej drzewno-orientalne zapachy. Rudzielcom zaś "do twarzy" będzie w ciepłych aromatach wzbogaconych szczyptą ziołowych przypraw."
Takie opisy nie raz zdarzają się w gazetach itp. Boże co to za bzdury, banialuki, kolor włośow chyba nigdy nie powinien decydować o wyborze perfum, już bardziej styl, ale nie kolor włosow... Ja musiałabym przefarbować się na jakiś superczarny żeby odpowiadać opisowi..
Napiszcie coś, może się mylę... Może wy wybieracie zapach w zgodzie z kolorem włosów i dobrze na tym wychodzicie?? (choć nie che mi się w to wierzyć)
Aurita jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-18, 16:49   #28
koko
Zakorzenienie
 
Avatar koko
 
Zarejestrowany: 2003-02
Wiadomości: 3 637
GG do koko
Dot.: Stereotypy właścicielek perfum...

Uważam podobnie- to bzdury na resorach. Idąc tym tropem- wraz ze zmianą koloru włosów powinnyśmy kupować nowe perfumy. No jasne.
koko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-18, 16:52   #29
Jimena
Przyczajenie
 
Avatar Jimena
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 18
Dot.: Stereotypy właścicielek perfum...

jasne, że jest to nieprawda. Kolor włosów o niczym nie świadczy. Lepiej raczej dobierać zapachy do osobowości - osoby spontaniczne, z charakterem - zapachy "ogniste", intensywne, osoby spokojne - zapachy lekkie, kwiatowe. ja tak dobieram i myślę że jest to raczej prawidłowe. Jak widzisz kogoś nieśmiałego, który "nosi" ostry orientalny zapach, to to wszystko jakby się kłóci.
Jimena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-18, 17:32   #30
hybris
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 1 727
Dot.: Stereotypy właścicielek perfum...

Jak ja lubię czytać takie rewelacje. A moja ulubiona to ta, że osoby o stałym, silnym charakterze mają jeden flakon perfum, któremu są wierne, natomiast mnogość zapachów to domena osób chwiejnych, niezdecydowanych i o słabym charakterze ... tiaaaa...
__________________
było, minęło.
hybris jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Perfumy


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:48.