ŁZS, trądzik różowaty - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2001-12-18, 17:32   #1
guest
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 15 954

łojotokowe zapalenie skóry


Mam łojotokowe zapalenie skóry twarzy.Nieraz wszystko jest w porządku,a nieraz środkowa część twarzy jest czerwona i łuszcząca.Jakiego mogę używać podkładu,aby wylądał dobrze i nie narobił mi szkód?
Bardzo proszę o poradę
guest jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2001-12-20, 01:36   #2
Beata
Przyjaciółka Wizażu
 
Zarejestrowany: 2001-10
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 2 113
Re: łojotokowe zapalenie skóry

Muszę Cię zmartwić. Tej choroby skóry nie udaje się tak do końca wyleczyć. Można podleczyć i uspokoić skórę , ale prędzej czy później nawroty mogą nastąpić. Musisz używać bardzo delikatnych kosmetyków. Może wypróbujesz te z apteki - firma La Roche-Posay wprowadziła całą serię kosmetyków kolorowych dla bardzo wrażliwych cer. Może tam znajdziesz coś dla siebie. Jest też bardzo dobry korektor leczniczy ( firma Inter Biomedika - dostępne tylko w gabinetach kosmetycznych). Korektor jest w dwóch kolorach - biały (na twarzy zupełnie nie widoczny , ale też nie dający efektu kryjącego (rewelacyjnie matuje za to skórę) i beżowy - kryjący ( bardzo delikatny efekt - raczej kremu koloryzującego)
__________________
Studio Urody-Beata Krajnik
ul.Beżowa 2 Szczecin
tel.505 097 568

www.ocean-urody.pl
Zapraszamy na kursy i szkolenia:kosmetyka,
fryzjerstwo,masaż,makijaż ,
paznokcie w Szczecinie
Beata jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-12, 11:02   #3
martina79
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 6
ŁZS, trądzik różowaty

witajm wszystkich,

przedstawie swoj problem z ktorym nie daje sobie ja (ani dermatolodzy) rady...
Jeszce 2 lata temu mialam sliczna cere, no i sie skonczylo. Zaczelo sie od czerwonych plam na twarzy. Wyglada to mniej wiecej tak,ze moj nos i okolice nosa robia sie strasznie czerwone i przy tym gorace,a nastepnie to sie przenosi na policzki i powstaje jeden wielki rumien,ktorego nawet masci sterydowe nie chca ''usunac''. jakby tego bylo malo na czole i policzkach po bokach dostaje wyyspki w postaci miliona malenkich krosteczek...Lekarz powiedzial,ze to LZS,jak biore antybiotyk (unidox) jest lepiej,ale niegdy calkiem dobrze..no ale ile mozna antybiotyk brac?Juz napewno pare miesiecy tak ciagne..skora zrobila sie cienka,wrazliwa na zmiany temperatury,na policzkach blizny..a ja zrobilam sie drazliwa,przewrazliwiona i wstydze sie wyjsc z domu....

ktos mial podobny problem? dziekuje za przeczytanie i pozdrawiam
martina79 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-12, 12:14   #4
gusia2120
Raczkowanie
 
Avatar gusia2120
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 207
Dot.: czy ktos tak ma?czarna rozpacz...

A czy to nie jest przypadkiem tradzik rózowaty?
__________________
Kiedy strach staje się niepokojem, pragnienie przeradza się w chciwość,
irytacja ustępuje złości, a złość nienawiści, przyjaźń zamienia się w zawiść,
miłość w obsesję, a przyjemność w uzależnienie,
to nasze emocje zaczynają obracać się przeciwko nam.
gusia2120 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-12, 12:27   #5
Nudeline
Raczkowanie
 
Avatar Nudeline
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 117
Dot.: czy ktos tak ma?czarna rozpacz...

Tez mysle ze to tradzik rozowaty, ale niestety nie moge ci zbyt wiele na ten temat powiedziec
Nudeline jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-12, 12:55   #6
martina79
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 6
Dot.: czy ktos tak ma?czarna rozpacz...

slyszalam o tradziku rozowatym...takie podejrzenie tez padlo..dostalam metronidazol w kremie i tabletkach(rewelacji nie bylo), acne derm...skora strasznie po tym piecze i czerwona jak byla tak jest..
nic tylko sie zalamac,...
martina79 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-12, 13:34   #7
catherinne24
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 591
Dot.: czy ktos tak ma?czarna rozpacz...

Oj ja niestety cierpiałam na trądzik różowaty, więc wiem troche na ten temat-w razie czego-pytaj
__________________
"Pieniądze szczęścia nie dają...dopiero zakupy" M.Monroe
catherinne24 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-01-12, 13:38   #8
martina79
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 6
Dot.: czy ktos tak ma?czarna rozpacz...

catherinne24, czy mozesz mi powiedziec jak to u Ciebie wygladalo? jakie leki bralas i jak dlugo i jak pielegnowalas skore? jakas poprawa byla?

bede wdzieczna! pozdrawiam serdecznie
martina79 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-12, 13:48   #9
catherinne24
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 591
Dot.: czy ktos tak ma?czarna rozpacz...

U mnie sytuacja była bardzo poważna bo stosowałam przez wiele lat sterydy

Tak więc całe leczenie trwało ok 2,5 miesiąca i generalnie najbardziej pomogły mi tabletki IZOTEK-dosyć silne, ale skuteczne. Jednak,żeby je w ogóle dostać to musisz zrobić sobie badania krwi poniewaz są one dosyć mocne! Poza tym używałam kremu na recepte Ruboril i kosmetyki Avene do pielęgnacji skóry z rumieniem. Poza tym musiałam chodzić 2 razy w tygodniu na krioterapie i na jakieś lasery-ale mówiąc szczerze nie bardzo wierze w takie cuda-no ale skoro podjełam się leczenia to chciałam zrobić wszystko aby z tego wyjść. I musiałam stosować diete-czyli żadnych pikantnych, kwaśnych potraw no i nie mogłam-zresztą do dzisiaj-jeść czekolady. Trochę tego było, ale było warto, bo już po miesiącu moja skóra wyglądała super-tyle,że musiałam kontynuować kuracje. Teraz mam idealnie gładką skóre-nawet takiej nie miałam przed trądzikiem i mimo,że te tabletki są "szkodliwe" (tzn.mogą być, ale nie dla każdego) to bardzo mi pomogły.
__________________
"Pieniądze szczęścia nie dają...dopiero zakupy" M.Monroe
catherinne24 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-12, 13:50   #10
Doroti
Raczkowanie
 
Avatar Doroti
 
Zarejestrowany: 2003-09
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 132
GG do Doroti
Dot.: czy ktos tak ma?czarna rozpacz...

Martino Wklejam linka do artykułu o trądziku różowatym, może coś się rozjaśni http://www.wizaz.pl/images/beata/tra...waty/index.php
Pozdrawiam serdecznie
__________________
Supergirls just fly...
Doroti jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-12, 14:09   #11
martina79
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 6
Dot.: czy ktos tak ma?czarna rozpacz...

dziekuje dziewczyny,nawet nie wiecie ile to znaczy bo jestem naprawde zalamana. Tylu dobrych lekarzy,nawet do Warszawy jedzilam,tyle lekow,chwilowa poprawa i potem to samo..
Zapytam o te tabletki catherinne24. Dziekuje Ci za odpowiedz
martina79 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-01-12, 14:16   #12
catherinne24
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 591
Dot.: czy ktos tak ma?czarna rozpacz...

Cytat:
Napisane przez martina79
dziekuje dziewczyny,nawet nie wiecie ile to znaczy bo jestem naprawde zalamana. Tylu dobrych lekarzy,nawet do Warszawy jedzilam,tyle lekow,chwilowa poprawa i potem to samo..
Zapytam o te tabletki catherinne24. Dziekuje Ci za odpowiedz
Nie ma za co
W razie jeszcze jakiś pytań pisz na pw
Pozdrawiam
__________________
"Pieniądze szczęścia nie dają...dopiero zakupy" M.Monroe
catherinne24 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-12, 14:47   #13
czekoladka21
Zakorzenienie
 
Avatar czekoladka21
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 12 861
GG do czekoladka21
Dot.: czy ktos tak ma?czarna rozpacz...

Ja tez mialam zapalenie okoloustne po sterydach, po 2 miesiacach leczenia zniklo, ale teraz powrocilo, chyba za duzo ostrych potraw jadlam. Krostki juz poznikaly,tylko rumien nie chce zniknac i strasznie sucha skora po metronidazolu. Kupilam masc na sucha skore Rokitoderm ,zobaczymy czy pomoze.Jestem zalamana bo juz myslalam ze sie tego pozbylam, najbardzie wkurzajacy jest ten rumien,a jak mi jest goraco to tym bardziej widac.
czekoladka21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-12, 15:01   #14
ViLLeMkA
Zakorzenienie
 
Avatar ViLLeMkA
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 9 813
Dot.: czy ktos tak ma?czarna rozpacz...

hmmm... ja slyszalam ze masci ze sterydami tylko pogarszaja stan... moja cicocia to miala... wywowala tradzik rozowaty wlasnie masciami sterydowymi (jej mala corka miala na cos przepisane wiec ta sie posmarowala bo cos jej wyskoczylo)
bardzo zle to wygladalo (podobnie jak opisujesz) i trudno bylo to wyleczyc ale udalo sie
pamietam ze nawet uzywala specjalnego kremu z filtrem SPF 100, bo cerze nie wolno bylo sie w ogole opalic
__________________
nazywaj mnie Vill

ViLLeMkA jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-12, 18:54   #15
czekoladka
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2003-07
Lokalizacja: moje miasto;P
Wiadomości: 1 073
Dot.: czy ktos tak ma?czarna rozpacz...

A czy lekarz wykluczył toczeń?? On się wlasnie takim rumieniem - liszajem objawia, ale nie tylko... Mialas jakieś badania w tym kierunku?
__________________
DLA NAS NAJWAŻNIEJSZE SĄ PSY
Dla jednych ważne są wieloryby,
dla innych drzewa, a dla nas Psy.
Te duże i te małe. Obronne i bezbronne.
Rasowe i kundelki.
Dla nas ważne są psie drzwiczki,
psie smutki i psie marzenia.
czekoladka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-13, 07:32   #16
catherinne24
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 591
Dot.: czy ktos tak ma?czarna rozpacz...

Dlatego dziewczyny pod żadnym pozorem nie zgadzajcie się na maśći sterydowe-ja przez nie przeżyłam piekło, ale to długa historia. One są bardzo silne, a co za tym idzie szybko pomagają usunąć problem-tylko niestety skóra się do nich szybko przyzwyczaja i potem odstawić to dziadostwo jest naprawde ciężko!

Ps. jakbyś była z okolic Krakowa-to moge dać Ci namiary na bardzo dobrego lekarza
__________________
"Pieniądze szczęścia nie dają...dopiero zakupy" M.Monroe
catherinne24 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-13, 10:13   #17
martina79
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 6
Dot.: czy ktos tak ma?czarna rozpacz...

dzieki dziewczyny,

czekoladka:mialam badania w kierunku tocznia ukladowago i wyszlo,ze wszystko ok. Tylko teraz czesc lekarzy mowi,ze jak nie mam tych przeciwcial tzn.ze nie mam tocznia skory, a druga czesc,ze toczen skory moze wystepowac nawet jak nie ma przeciwcial...no i teraz badz madry.. Dostalam masci sterydowe te najsilniejsze ale nie nakladam ich bo nie widzialam zadnej poprawy jak ich uzywalam. A nie chce ich stosowac, bo jesli to tradzik rozowaty to jeszcze moge sobie narobic wiecej krzywdy..
Niedlugo znowu sie wybiore do dermatologa bo konczy mi sie antybiotyk no i zobacze co tym razem wymysla..

Catherinne24, niestety do Krakowa to dla mnie jak na koniec swiata ale dziekuje Ci za pomoc a czy u ciebie tez wystepowalo takie przerazliwe goraco na nosie i w okolicach nosa? czym to lagodzilas?
buziaczki
martina79 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-13, 10:25   #18
catherinne24
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 591
Dot.: czy ktos tak ma?czarna rozpacz...

Cytat:
Napisane przez martina79
Catherinne24, niestety do Krakowa to dla mnie jak na koniec swiata ale dziekuje Ci za pomoc a czy u ciebie tez wystepowalo takie przerazliwe goraco na nosie i w okolicach nosa? czym to lagodzilas?
buziaczki

Wiesz ja miałam takie zapalenia ogniskowe (czy jak to się tam zwie) wokół nosa, ale spowodowane to było tymi sterydami. Jeżeli chodzi o łagodzenie to miałam zabiegi krioterapii na te miejsca i bardzo mi to pomogło.
__________________
"Pieniądze szczęścia nie dają...dopiero zakupy" M.Monroe
catherinne24 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-13, 11:04   #19
Midi
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: zmienna
Wiadomości: 3 356
Dot.: czy ktos tak ma?czarna rozpacz...

Ja miałam bardzo podobny problem rok temu, tzn. zaczęła mi się psuć cera - czerwone plamy, najpierw tylko nos, potem doszły policzki i czoło. Też myślałam, że to rosacea, a że jeszcze mam dodatkowo cerę naczynkową, to wyglądało to makabrycznie.
Lekarka stwierdziła, że to ŁZS, ale uznała, że trzeba po pierwsze zwalczyć przyczynę i żanych maści mi nie przepisywała, tylko środki zwalczające drożdżaki - stwierdziła, że przyczyną takiej reakcji skóry są najczęściej dorżdżaki w przewodzie pokarmowym. I w moim przyadku okazało się, że to prawda - żadnych sterydów ani antybiotyków nie brałam, dopiero po wybiciu drożdżaków (ok. miesięczna kuracja 2 lekarstwami doustnymi) lekarka zaleciła mi stosowanie regularnie peelingu enzymatycznego, kremu Octopirox i maski Salicam, żeby ostatecznie usunąć pozostałe zmiany skórne. No i efekty sa bardzo dobre, po ŁZS śladu nie ma.
Ta lekarka jest z Warszawy, jeśli chcesz, mogę Ci wysłać namiary, ale może też popytaj swojego lekarza, jaka może być przyczyna wewnętrzna ŁZS.
Midi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-01-13, 11:14   #20
catherinne24
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 591
Dot.: czy ktos tak ma?czarna rozpacz...

Do Midi-a czy mogłabyś mi napisać jakiego peelingu enzymatycznego używasz i co to za maska oraz gdzie moge je dostać?
__________________
"Pieniądze szczęścia nie dają...dopiero zakupy" M.Monroe
catherinne24 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-13, 13:38   #21
martina79
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 6
Dot.: czy ktos tak ma?czarna rozpacz...

Midi, dziekuje za odpowiedz
czy moglabys napisac jakie leki doustne bralas i jak dlugo? ja dostalam na LZS taki plyn ktory strasznie wyuszal skore i byla jeszcze bardziej czerwona i sciagnieta..moze tak mialo byc, zaraz po tym kladlam tony kremu nawilzajacego
teraz mam antybiotyk unidox,metronidazol i cos zluszczajacego. Efekty nie za bardzo, zwlascza wieczorem mam tzw. buraka na twarzy...
martina79 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-14, 16:00   #22
BOSKABARBI
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: SWIETOKRZYSKIE
Wiadomości: 5
Dot.: czy ktos tak ma?czarna rozpacz...

cierpie na zapalenie okoloustne od dwoch lat, spowodowane tym ze dermatolodzy przez lata przepisywali mi masci sterydowe nie uprezedzajac o konsekwencjach. przepisywali mi POLCORTOLON, ELOCOM, CUTIVATE. skonczylo sie to zapaleniem okoloustnym, ktorego nie moge wyleczyc, bralam przez trzy miesiace antybiotyk TETRALYSAL, smaruje sie PROTOPICIEM, ktory na poczatku pomagal, ale jakos rewelacji nie ma po nim. nadal wszystko jest czerwone z krostkami, cala broda, wogol ust i okolicy nosa. METRONIDAZOL w kremie i masci pogorszyl tylko u mnie sprawe. slyszalam ze jest dostepny w tabletkach, slyszalam tez ze jest taki plyn ZINERYT co ponoc pomaga na zapalenie okoloustne. prosze o rade czy ktos to stosowal??? i czy pomoglo???? moze ktos zna skuteczne leki na zapalenie okoloustne??? prosze o pomoc , bo juz trace nadzieje ze kiedys sie z tego wogole wylecze!!!
BOSKABARBI jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-14, 16:01   #23
BOSKABARBI
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: SWIETOKRZYSKIE
Wiadomości: 5
Dot.: ŁZS, trądzik różowaty

usta sa zdrowe na szczescie, ale skora wokol nich to tragedia. cala broda i kolo nosa- czerwone w malych krostkach, do mycia twarzy uzywam mydla la roche, na codzien kremu NANOBASE - KTORY POLECAM, i kremu A DERMA DERMALIBOUR , ale niestety mi nie pomaga, zadnej roznicy nie widze. wyprobowalam tez taki krem polecony przez dermatologa LICHTENA, ale on tylko pogorszy sprawe. metronidazol w moim przypadku rowniez powoduje pogorszenie, a wszyscy go polecaja, niestety nie jest dla mnie, trace juz nadzieje na wyleczenie
BOSKABARBI jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-15, 08:23   #24
robercikj
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 1
Dot.: ŁZS, trądzik różowaty

Witam wszystkich.
Mam problem. Od około 2 lat cierpię na łojotokowe zapalenie skóry i moja twarz nie wygląda najlepiej. Stosowałem już wiele maści niestety nic nie pomaga. Od samego początku czerwone plamy wogóle nie schodzą mi z twarzy, ale to jeszcze nie jest najgorsze. Przez ostatni rok mój dermatolog zapisywał mi Elocom, dwa miesiące temu dowiedziałem sie, że to maść sterydowa i nie wolno jej tak długo stosować. Więc ją odstawiłem. No i od tej pory objawy naprawdę sie nasiliły. Mam prośbę niech ktoś mi doradzi jakie leki powinienem zacząć stosować, bo jakoś straciłem zaufanie do dermatologów.
robercikj jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-23, 14:20   #25
Efffi
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 12
Dot.: ŁZS, trądzik różowaty

Hej ja też mam taki problem...
Od okresu dojrzewania zaczęły się problemy z cerą. Mam tłustą i skłonną do zanieczyszczeń, bardzo wrażliwą cerę... pękają mi naczyńka... Pod oczami na policzkach od zawsze miałam dwie czerwone plamki, które raz znikały raz się pojawiały. Kosmetyczka nastraszyła mnie, że to trądzik różowaty, ale dermatolog powiedział, że to łzs...

Dostałam Differin na noc + Pityval La Roche na dzień... No i chodzę podrażniona trochę bardziej. Nie wiem, czy to ma tak działać?

Mam pytanie: CZY ŁATWO POMYLIĆ ŁZS Z TRĄDZIKIEM RÓŻOWATYM?
Efffi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-03, 17:49   #26
Ata2
Raczkowanie
 
Avatar Ata2
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 68
Dot.: ŁZS, trądzik różowaty

Cytat:
Napisane przez robercikj Pokaż wiadomość
Witam wszystkich.
Mam problem. Od około 2 lat cierpię na łojotokowe zapalenie skóry i moja twarz nie wygląda najlepiej. Stosowałem już wiele maści niestety nic nie pomaga. Od samego początku czerwone plamy wogóle nie schodzą mi z twarzy, ale to jeszcze nie jest najgorsze. Przez ostatni rok mój dermatolog zapisywał mi Elocom, dwa miesiące temu dowiedziałem sie, że to maść sterydowa i nie wolno jej tak długo stosować. Więc ją odstawiłem. No i od tej pory objawy naprawdę sie nasiliły. Mam prośbę niech ktoś mi doradzi jakie leki powinienem zacząć stosować, bo jakoś straciłem zaufanie do dermatologów.
Maść sterydowa poprawia stan skóry, ale na krótko. Po dłuższym używaniu może być przyczyną trądziku różowatego. Ja niestety mam trądzik różowaty - i moja p. doktor próbując ustalić jego przyczynę pytała m.in. czy nie smarowałam twarzy sterydową maścią.

Słyszałam, że można ładnie to zaleczyć stosując dietę. Wiem mniej więcej czego jeść nie powinnam, ale chciałabym mieć bardzo dokładny wykaz zabronionych pokarmów.
Czy ktoś z Was miał może kontakt z jakimś dobrym dietetykiem, który opracowuje diety dla osób z konkretnymi chorobami?
Ata2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-01, 09:53   #27
madzia.a
Użytkownik ma kliknąć w link aktywujący (mail)
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 8 198
Dot.: ŁZS, trądzik różowaty

Cytat:
Napisane przez Ata2 Pokaż wiadomość
chciałabym mieć bardzo dokładny wykaz zabronionych pokarmów.
Czy ktoś z Was miał może kontakt z jakimś dobrym dietetykiem, który opracowuje diety dla osób z konkretnymi chorobami?
dołączam się do pytania
madzia.a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-30, 00:12   #28
Bindi
Raczkowanie
 
Avatar Bindi
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 51
Dot.: ŁZS, trądzik różowaty

Mam prośbę, czy mógłby mi ktoś opisac dokładną różnicę pomiędzy trądzikiem różowatym a ŁZS? Dermatolog stwierdziła u mnie ŁZS, przepisała maśc z antybiotykiem (Neomycyna) + maśc robiona w aptece. Objawy się poprawiły, ale nie ustąpiły a lekarka poleciła dalej smarowac twarz maścią z apteki. Postanowiłam skonsultowac to z innym lekarzem, który zdiagnozował trądzik różowaty i przepisał doustnie Tetralysal + Trilac jako osłonkę oraz Cethapil - mydło w płynie i żel Rozex. Nie wiem już co mam robic, nie chcę truc się prochami, nie mówiąc już, że cały ten zestaw leków wyniósłby 150 zł . Dla mnie to jednak dużo pieniędzy, nie wspominając ceny za wizytę. Myślałam, żeby może wykupic tylko to mydło w płynie i żel? Jestem przeciwniczką antybiotyków, uważam, że nalezy je brac tylko na poważne dolegliwości, jeśli wszystkie inne środki zawiodą. A może by udac się do dobrej kosmetyczki, one też mają rozległą wiedzę i coś mi doradzą. Echhhh, proszę pomóżcie...
Bindi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-30, 08:12   #29
kamilawu
Zakorzenienie
 
Avatar kamilawu
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Przemyśl
Wiadomości: 5 755
Dot.: ŁZS, trądzik różowaty

Dziewczyny, kilka miesięcy temu po raz pierwszy zauważyłam u siebie tego typu problemy, dermatolog stwierdził ŁZS. Objawy miałam dość łagodne (okolice nosa i ust), ale widoczne i powodujące dyskomfort. Metodą prób i błędów odnalazłam skuteczną w moim przypadku kurację: krem Bioderma Sensibio DS, a na to (po całkowitym wchłonięciu) warstewka kremu ochronnego Bambino, który wspaniale natłuszczał skórę i łagodził podrażnienia. Gorąco was zachęcem do przetestowania Bambino, na pewno nie zaszkodzi, a może okaże się pomocny.
kamilawu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-19, 14:09   #30
nehema
Raczkowanie
 
Avatar nehema
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Wieliczka
Wiadomości: 43
GG do nehema
Dot.: ŁZS, trądzik różowaty

Ja też odwiedziłam kilku dermatologów i niestety zauważyłam tendencyjność w stawianiu diagnozy ŁZS i przepisywany płyn lub maść sterydowa.

Objawy mam takie, że okolice nosa i ust są zaczerwienione
(może to wrażliwa cera naczynkowa? - bez podkładu na twarzy ani rusz z domu )
nigy, przenigdy mi się to nie łuszczyło ( o co lekarze pytają mnie za każdym razem)
- obecnie jestem w ciąży więc z kosmetykami nie mogę eksperymantować.
Ostatnia maść jaką mi przepisano to LATICORT - mam wątpliwości czy próbować to :/ w sieci są różne opinie na ten temat (łącznie z tym że musi być poważne wskazanie aby smarować się tym będąc w ciąży).

ps. dodam jeszcze, że nie raz zdażyło mi się otrzymać receptę na lek na ulotce którego było tłustym drukiem NIE STOSOWAĆ W CIĄŻY dlatego też profilaktycznie pytam farmaceutów przed zakupem
nehema jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-04-09 09:02:08


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:03.