Przedłużenie prawa jazdy - Kraków - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Auto Marianna

Notka

Auto Marianna Lubisz auta i motocykle? Fascynuje cię motoryzacja? Dołącz do forum Auto Marianna, podziel się swoją pasją i wiedzą.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-10-22, 22:04   #1
Saori89
Raczkowanie
 
Avatar Saori89
 
Zarejestrowany: 2013-04
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 182

Przedłużenie prawa jazdy - Kraków


Muszę się przyznać, że termin ważności mojego prawka skończył się w czerwcu 2013 ale jakoś nie mogłam się zebrać żeby wyrobić nowe ... nie było mi to koniecznie potrzebne (czasami na krótkie dystanse jeździłam z nieważnym UPS! )

Mogłaby mi któraś poradzić do jakiego lekarza w KRAKOWIE mam się zgłosić aby nie zdarł ze mnie za dużo $$$ ?

Dodam, że ofc prawko terminowe miałam ze względu na wzrok. A więc wystarczy okulista? Czy może osoba z medycyny pracy też ma takie uprawnienia?

Będę wdzięczna za porady!
Saori89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-23, 15:30   #2
Selfish Girl
Life is a drink ...
 
Avatar Selfish Girl
 
Zarejestrowany: 2012-04
Lokalizacja: Ontario
Wiadomości: 10 220
Dot.: Przedłużenie prawa jazdy - Kraków

Pozwolę sobie wkleić link do innego tematu gdzie był poruszany ten sam problem.
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=699677
Selfish Girl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-23, 18:00   #3
Ariene
Raczkowanie
 
Avatar Ariene
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 255
Dot.: Przedłużenie prawa jazdy - Kraków

Cytat:
Napisane przez Saori89 Pokaż wiadomość
Mogłaby mi któraś poradzić do jakiego lekarza w KRAKOWIE mam się zgłosić aby nie zdarł ze mnie za dużo $$$ ?
Jest to dobra i zła wiadomość zarazem - gdziekolwiek pójdziesz, każdy zedrze, bo teraz jest jedna i ta sama stawka, taka państwówka-masówka bez uzasadnienia, wszędzie zapłacisz 200zł i ... zapłaczesz
Ariene jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-23, 18:55   #4
Carousel
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 1 531
Dot.: Przedłużenie prawa jazdy - Kraków

Cytat:
Napisane przez Ariene Pokaż wiadomość
Jest to dobra i zła wiadomość zarazem - gdziekolwiek pójdziesz, każdy zedrze, bo teraz jest jedna i ta sama stawka, taka państwówka-masówka bez uzasadnienia, wszędzie zapłacisz 200zł i ... zapłaczesz
A o tym 'zapłakaniu' mówisz tylko ze względu na kasę czy na coś jeszcze?
__________________
Piszę.
Carousel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-24, 06:25   #5
Ariene
Raczkowanie
 
Avatar Ariene
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 255
Dot.: Przedłużenie prawa jazdy - Kraków

Caro, wcześniej można było to załatwić nawet za 50zł.
200-50=150, czyli można było sobie zafundować kolejny egzamin A i na piwko (x3) by wystarczyło, coby oblać, że się nie oblało
Ariene jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-24, 13:52   #6
Carousel
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 1 531
Dot.: Przedłużenie prawa jazdy - Kraków

Cytat:
Napisane przez Ariene Pokaż wiadomość
Caro, wcześniej można było to załatwić nawet za 50zł.
200-50=150, czyli można było sobie zafundować kolejny egzamin A i na piwko (x3) by wystarczyło, coby oblać, że się nie oblało


No ja wiem, ja za swoje badania jakoś chyba 70 zł płaciłam, więc ogromna różnica w porównaniu z 200 zł. Ale pytałam o to, czy coś jeszcze się w tych przepisach zmieniło na naszą niekorzyść oprócz tej kwoty.
__________________
Piszę.
Carousel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-24, 14:14   #7
Ariene
Raczkowanie
 
Avatar Ariene
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 255
Dot.: Przedłużenie prawa jazdy - Kraków

Cytat:
Napisane przez Carousel Pokaż wiadomość
... pytałam o to, czy coś jeszcze się w tych przepisach zmieniło na naszą niekorzyść oprócz tej kwoty.
Narazie jeszcze nic, ale cokolwiek się zmieni, z pewnością będzie na naszą niekorzyść

A planowana absurdalna podwyżka opłaty za egzamin jest tego dobrym (kolejnym) przykładem...

Swoją drogą, właśnie przechodzimy cyrki z tematem. Osoba 5 lat temu skończyła kurs i zaliczyła tylko teorię, a teraz musi wyrobić PKK, aby podejść znowu do egzaminu. W starostwie kazali zrobić też badania lekarskie. Mój instruktor pyta jakim tytułem, jeśli tamte były bezterminowe... Dzwonię do kobity w urzędzie i pytam, dlaczego każą nam robić ponownie badania lekarskie... "No bo tamte aż 5 late temu były robione". To się pytam, ile teraz są ważne badania. No tyle ile prawko, czyli 15 lat. No to się pytam jeszcze raz, dlaczego mamy płacić 200zł za badanie, które są jeszcze aktualne... "Noooo... to proszę już nie robić..."

Ot, kompetencja biurokracji w PL
Ariene jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-10-24, 14:47   #8
A_neta1
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2013-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 105
Dot.: Przedłużenie prawa jazdy - Kraków

Ja płaciłam 50zł u lekarza w OSK
Za to że zapytał się czy wzrok w porządku.
__________________
22.06.2015- ostatnie farbowanie.


16.01.2009




A_neta1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-24, 14:57   #9
malinka2121
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 95
Dot.: Przedłużenie prawa jazdy - Kraków

Cytat:
Napisane przez Ariene Pokaż wiadomość
Narazie jeszcze nic, ale cokolwiek się zmieni, z pewnością będzie na naszą niekorzyść

A planowana absurdalna podwyżka opłaty za egzamin jest tego dobrym (kolejnym) przykładem...

Swoją drogą, właśnie przechodzimy cyrki z tematem. Osoba 5 lat temu skończyła kurs i zaliczyła tylko teorię, a teraz musi wyrobić PKK, aby podejść znowu do egzaminu. W starostwie kazali zrobić też badania lekarskie. Mój instruktor pyta jakim tytułem, jeśli tamte były bezterminowe... Dzwonię do kobity w urzędzie i pytam, dlaczego każą nam robić ponownie badania lekarskie... "No bo tamte aż 5 late temu były robione". To się pytam, ile teraz są ważne badania. No tyle ile prawko, czyli 15 lat. No to się pytam jeszcze raz, dlaczego mamy płacić 200zł za badanie, które są jeszcze aktualne... "Noooo... to proszę już nie robić..."

Ot, kompetencja biurokracji w PL

Przecież to nie opłata za egzamin ma wzrosnąć tylko kurs w szkołach nauki jazdy ma być droższy.
malinka2121 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-24, 15:21   #10
Ariene
Raczkowanie
 
Avatar Ariene
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 255
Dot.: Przedłużenie prawa jazdy - Kraków

Oł, Malinka, no to przepraszam, ale z np. tego artykułu zrozumiałam, że także egzamin ma być droższy...

"Od nowego roku zdrożeć ma też sam egzamin na prawo jazdy. - Na razie nie wiemy, jakie to będą podwyżki - ucina Targoński. W nieoficjalnych rozmowach często pada jednak kwota 300 zł. Ale to nie koniec zmian."

lekarz o 150zł
kurs o ok. 200zł
egz. o ok. 300zł
650zł więcej, zakładając, że zdamy za I razem... Przeca to samobój dla już i tak upadających szkół i chyba niezbyt zadowolonych wordów... ?


Przepraszam za off topa.

Edytowane przez Ariene
Czas edycji: 2014-10-24 o 15:24
Ariene jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-24, 15:53   #11
Selfish Girl
Life is a drink ...
 
Avatar Selfish Girl
 
Zarejestrowany: 2012-04
Lokalizacja: Ontario
Wiadomości: 10 220
Dot.: Przedłużenie prawa jazdy - Kraków

Kurs 200 zl ? gdzie gdzie gdzie bo ja za swój płaciłam 1500 zł...

(edit)
a teraz zrozumiałam, ze kurs ma być droższy... czy ja wiem :P u mnie wszedzie na mieście te same ceny ale ja już widze, że niektóre ośrodki mają własnych lekarzy żeby klientów im nabijac :P

Edytowane przez Selfish Girl
Czas edycji: 2014-10-24 o 15:56
Selfish Girl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-10-24, 19:33   #12
Carousel
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 1 531
Dot.: Przedłużenie prawa jazdy - Kraków

Cytat:
Napisane przez malinka2121 Pokaż wiadomość
Przecież to nie opłata za egzamin ma wzrosnąć tylko kurs w szkołach nauki jazdy ma być droższy.
Ale jak to cena za kurs na wzrosnąć? Przecież szkoły jazdy nie są państwowe i nikt cen nie ustala.
__________________
Piszę.
Carousel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-21, 17:02   #13
michal870706
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-11
Wiadomości: 1
Dot.: Przedłużenie prawa jazdy

witam skonczyl mi sie termin prawa jazdy pojechalem do wielkopolskiego centrum medycyny pracy w poznaniu myslalem ze to zwykle badania ale zrobili mi badania krwi i moczu na anfetamine i marihuane i dolina palilem 4 dni wczesniej i wykazalo canabinole testy oblane ale udalem sie do innego lekarza medycyny pracy ktory juz nie robil mi badan na krew i mocz i wydal mi prawko bez terminowe odebralem nowe prawko i banan ale WCMP wyslalo te wyniki do urzedu komunikacji i lipa mam powtorzyc badania znow w WCMP i moze ktos mi odpowie czy to nie jest â˜☠â˜☠â˜☠â˜☠a podwazanie autorytetu lekarza prawko mam zatrzymane do badan i sie pytam z jakiej paki odpowie mi ktos moze na to pytanie

Edytowane przez michal870706
Czas edycji: 2015-11-21 o 17:06
michal870706 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Auto Marianna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-11-21 18:02:56


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:46.