Seks przedmałżeński, masturbacja w chrześcijaństwie. - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2018-08-07, 17:38   #1
arcymod
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2018-08
Wiadomości: 6

Gdzie tu grzech?


Zastanawia mnie jedna sprawa. Jestem wierząca, katoliczka. zaczęłam zażywać tabletki anty, od tego czasu nie byłam u spowiedzi bo naczytałam się tu na wizaż że to hipokryzja, ale z drugiej strony naczytałam się również na wizażu, że tak naprawdę anty nie jest grzechem według Pisma, a dodatkiem jako grzech przez kk czyli ludzi.

Zdaję sobie sprawę, że idąc do spowiedzi, bez postanowienia poprawy w tym temacie, to hipokryzja i spowiedź (nie) ważna.(?)

No właśnie. Bez poprawy wiem, że łamię ZASADĘ KOŚCIOŁA, ale nie łamię zasady Boga, czyli nie popełniam grzechu według Boga, to po co mam wymieniać nawet (grzech) skoro on nim nie jest? Rozumiem, że kk tak przyjął, ale jeśli ja będę miała wywalone na to co kościół uważa akurat w tym temacie, to na pewno złamie zasadę kościoła (co mnie to obchodzi) ale czy złapię jakąś ZASADĘ BOŻĄ, CZY POMINĘ GRZECH 'BOŻY'? No chyba nie. Tak więc pomijając grzech według kk a według Boga nie, to czy Bóg się obrazi? No chyba nie.

Wiem, że wiara to nie supermarket, ALE, czy akceptowanie grzechów z Pisma, a pomijanie zasad kościelnych, dlaczego ma czynić spowiedź nie ważną pomiedzy mną a Bogiem? Przecież ksiądz to pośrednik tylko tak? Bóg uważa że grzech to XXX, ja to wszystko akceptuje idę do pośrednika, i mówię Panie Bożę, zakazałeś XXX ja uczyniłam XXX żałuję i więcej nie będę, i chyba tyle prawda?

Jakby tak kk przyjął że kto nie zje jabłka dziennie to grzech i spowiedź nie ważna (Bóg to widząc i słysząc-wymysł kościoła o jabłku-zapewne się smieje z tego wymysłu) i poważnie ja idąc do pośrednika-księdza omijając temat jabłka (bo wszyscy wiemy że to grzech żaden) to nie mówiąc o jabłku na spowiedzi, że nie zjadłam, Bóg uzna że spowiedź nie ważna? Nie sądzę, bardziej "karę" będzie miał ten kto wymyslił taką głupotę.

Rozumiem, ze kk to pismo i tradycja, ale pytam jeszcze raz, czy omijając tradycje, a przyjmując Pismo, popełnia się swiętokradztwo? Niby dlaczego?
arcymod jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-08-07, 18:05   #2
stitches
Zadomowienie
 
Avatar stitches
 
Zarejestrowany: 2015-04
Wiadomości: 1 032
Dot.: Gdzie tu grzech?

Skoro negujesz zasady pośrednika to po co Ci on w ogóle potrzebny?
__________________
"Naturalnie musisz wszystko przezwyciężyć,
Zanim zamiast słońca pojawi się księżyc,
Póki na niebie słońce świeci, masz tą siłę,
Jak każdy malutki człowieczek tej ziemii, osiągnąć coś przez wysiłek..."
stitches jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-08-07, 18:09   #3
arcymod
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2018-08
Wiadomości: 6
Dot.: Gdzie tu grzech?

Cytat:
Napisane przez stitches Pokaż wiadomość
Skoro negujesz zasady pośrednika to po co Ci on w ogóle potrzebny?
Bo tak jest napisane w Piśmie, że należy spowiadać się u pośredników, księża zastępują apostołów, więc są potrzebni, ale nigdzie nie natrafiłam, że pośrednik może coś dodać od siebie-wymyślić swój grzech, i jestem zobowiązana do tego grzechu wobec Boga, który sobie dodał pośrednik. Rozumiem, że to łamię zasady kk, ale to Boga interesuje? Chyba interesuje Go, które sam uznał za grzech, tak mis się wydaję, i chciałabym to z wami przedyskutować.
arcymod jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-08-07, 18:15   #4
staska_stasia
Zakorzenienie
 
Avatar staska_stasia
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 9 723
Dot.: Gdzie tu grzech?

Cytat:
Napisane przez arcymod Pokaż wiadomość
Zastanawia mnie jedna sprawa. Jestem wierząca, katoliczka. zaczęłam zażywać tabletki anty, od tego czasu nie byłam u spowiedzi bo naczytałam się tu na wizaż że to hipokryzja, ale z drugiej strony naczytałam się również na wizażu, że tak naprawdę anty nie jest grzechem według Pisma, a dodatkiem jako grzech przez kk czyli ludzi.

Zdaję sobie sprawę, że idąc do spowiedzi, bez postanowienia poprawy w tym temacie, to hipokryzja i spowiedź (nie) ważna.(?)

No właśnie. Bez poprawy wiem, że łamię ZASADĘ KOŚCIOŁA, ale nie łamię zasady Boga, czyli nie popełniam grzechu według Boga, to po co mam wymieniać nawet (grzech) skoro on nim nie jest? Rozumiem, że kk tak przyjął, ale jeśli ja będę miała wywalone na to co kościół uważa akurat w tym temacie, to na pewno złamie zasadę kościoła (co mnie to obchodzi) ale czy złapię jakąś ZASADĘ BOŻĄ, CZY POMINĘ GRZECH 'BOŻY'? No chyba nie. Tak więc pomijając grzech według kk a według Boga nie, to czy Bóg się obrazi? No chyba nie.

Wiem, że wiara to nie supermarket, ALE, czy akceptowanie grzechów z Pisma, a pomijanie zasad kościelnych, dlaczego ma czynić spowiedź nie ważną pomiedzy mną a Bogiem? Przecież ksiądz to pośrednik tylko tak? Bóg uważa że grzech to XXX, ja to wszystko akceptuje idę do pośrednika, i mówię Panie Bożę, zakazałeś XXX ja uczyniłam XXX żałuję i więcej nie będę, i chyba tyle prawda?

Jakby tak kk przyjął że kto nie zje jabłka dziennie to grzech i spowiedź nie ważna (Bóg to widząc i słysząc-wymysł kościoła o jabłku-zapewne się smieje z tego wymysłu) i poważnie ja idąc do pośrednika-księdza omijając temat jabłka (bo wszyscy wiemy że to grzech żaden) to nie mówiąc o jabłku na spowiedzi, że nie zjadłam, Bóg uzna że spowiedź nie ważna? Nie sądzę, bardziej "karę" będzie miał ten kto wymyslił taką głupotę.

Rozumiem, ze kk to pismo i tradycja, ale pytam jeszcze raz, czy omijając tradycje, a przyjmując Pismo, popełnia się swiętokradztwo? Niby dlaczego?
Rozumiem, że chodzi o anty w celu zapobiegania ciąży i w związku małżeńskim? Jeśli masz takie wątpliwości, to pogadaj z księdzem.

Z tego, co jeszcze pamiętam, to jest grzech, który doktryna Kościoła wyciągnęła z Pisma Świętego, dokładnie z Księgi Rodzaju. Bóg, po stworzeniu ludzi, powiedział do nich: bądźcie płodni i rozmnażajcie się. Zatem Bóg dał człowiekowi seksualność po to, by przede wszystkim służyło to rozmnażaniu. Zatem występując przeciwko błogosławieństwu do rozmnażania się, popełniasz grzech.

Jeśli natomiast bierzesz pigułki z powodu jakichś problemów zdrowotnych to wątpię, żeby był to grzech.
staska_stasia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-08-07, 18:20   #5
Caudofemoralis
Tęczowa Jaszczurka
 
Avatar Caudofemoralis
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 1 911
Dot.: Gdzie tu grzech?

Cytat:
Napisane przez arcymod Pokaż wiadomość
Bo tak jest napisane w Piśmie, że należy spowiadać się u pośredników
Nigdzie nie jest tak napisane. Spowiedź "uszna" to wymysł KK, protestanci np czegoś takiego nie uznają, a przecież też kierują się Biblią i wierzą w tego samego Boga. Więc jeśli masz zamiar interpretować Biblię po swojemu, to równie dobrze możesz sobie spowiedź odpuścić.
Caudofemoralis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-08-07, 18:26   #6
arcymod
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2018-08
Wiadomości: 6
Dot.: Gdzie tu grzech?

Może tak w uproszczeniu.

Pojawia się Bóg, mówi jak żyć, co jest grzechem a co nie. Ludzie to spisują I 'wydają' jako księga Boża. Bóg również mówi, że popełniając grzechy z księgi, należy się spowiadać, dziś u apostołów, jutro u księży bo oni będę pośrednikami.

I ok.

Mija 1000 lat nagle organizacja kościelna, która pośredniczy pomiędzy ludźmi a Bogiem, do "księgi Bożej" dorzuca katechizm, a w nim m.in, jedzenie pomidorów to grzech!

Jak według was powinien postąpić inteligenty człowiek? Olać pośredników i zarazem stracić możliwość spowiadania się z grzechów z "księgi Bożej" Czy olać dodatkowy katechizm pośrednika, wyśmiać i robić jak Bóg chciał?

Przecież idąc do pośrednika, i jedząc pomidory spowiadając się Bogu przez pośrednika, i nie wspomianjać nic o jedzeniu pomidorów, tak naprawdę nie grzeszymy, i spowiedz jest ważna, Bóg o tym wie, i my wiemy, a że nie stosojumey zasady pośrednika i on się wkurza, to co nas to obchodzi?

---------- Dopisano o 18:24 ---------- Poprzedni post napisano o 18:20 ----------

Cytat:
Napisane przez Caudofemoralis Pokaż wiadomość
Nigdzie nie jest tak napisane. Spowiedź "uszna" to wymysł KK, protestanci np czegoś takiego nie uznają, a przecież też kierują się Biblią i wierzą w tego samego Boga. Więc jeśli masz zamiar interpretować Biblię po swojemu, to równie dobrze możesz sobie spowiedź odpuścić.
Jest napisane, choćby-mogę przekręcić, powiedział do apsotołów i dzcie i spowiadajcie, komu odpuscicie będzie odpuszczone a komu zatrzymacie bedzie zatrzymane-chodziło o grzechy z Pisma, a nie co kto doda od siebie na przestrzeni lat.

Protestanci dają śluby homo, a w Pismie jest wyraźnie, że zwiazek (malzenski) pomiedzy k a m

Wiec protestanci robią sobie co chcą.

---------- Dopisano o 18:26 ---------- Poprzedni post napisano o 18:24 ----------

Cytat:
Napisane przez staska_stasia Pokaż wiadomość
Rozumiem, że chodzi o anty w celu zapobiegania ciąży i w związku małżeńskim? Jeśli masz takie wątpliwości, to pogadaj z księdzem.

Z tego, co jeszcze pamiętam, to jest grzech, który doktryna Kościoła wyciągnęła z Pisma Świętego, dokładnie z Księgi Rodzaju. Bóg, po stworzeniu ludzi, powiedział do nich: bądźcie płodni i rozmnażajcie się. Zatem Bóg dał człowiekowi seksualność po to, by przede wszystkim służyło to rozmnażaniu. Zatem występując przeciwko błogosławieństwu do rozmnażania się, popełniasz grzech.

Jeśli natomiast bierzesz pigułki z powodu jakichś problemów zdrowotnych to wątpię, żeby był to grzech.
I tak i nie. Powiedział idzcie i się rozmnażajcie, czyli miejscie dziecko/dzieci, wiec jak ktoś nie chce nigdy dziecka to grzech, nawet taka osoba nie moze ślubu koscielnego wziac, ale jesli chce np 1 a potem antykoncepcja to nie grzech, Przecież Bóg, nie nakazuje co roku. Bo jeśli dziś kobieta od 18 r (po ślubie) moze rodzić np do 40 to mam mieć 22 DZIECI? Przecież to chore, ogólnie chodziło ABY MIEĆ JAKIEŚ POTOMSTWO I NIE ZAMKNĄĆ SIĘ CAŁKOWICIE NA ŻYCIE.
arcymod jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-08-07, 18:28   #7
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 22 549
Dot.: Gdzie tu grzech?

Cytat:
Napisane przez arcymod Pokaż wiadomość
Zastanawia mnie jedna sprawa. Jestem wierząca, katoliczka. zaczęłam zażywać tabletki anty, od tego czasu nie byłam u spowiedzi bo naczytałam się tu na wizaż że to hipokryzja, ale z drugiej strony naczytałam się również na wizażu, że tak naprawdę anty nie jest grzechem według Pisma, a dodatkiem jako grzech przez kk czyli ludzi.
Zależy z jakiego powodu bierzesz te anty.
A kolejna sprawa jest taka, że w KK ludzkie dodatki są tak samo ważne, jak Biblia.

Cytat:
Zdaję sobie sprawę, że idąc do spowiedzi, bez postanowienia poprawy w tym temacie, to hipokryzja i spowiedź (nie) ważna.(?)
Tak.
Cytat:
No właśnie. Bez poprawy wiem, że łamię ZASADĘ KOŚCIOŁA, ale nie łamię zasady Boga, czyli nie popełniam grzechu według Boga, to po co mam wymieniać nawet (grzech) skoro on nim nie jest? Rozumiem, że kk tak przyjął, ale jeśli ja będę miała wywalone na to co kościół uważa akurat w tym temacie, to na pewno złamie zasadę kościoła (co mnie to obchodzi) ale czy złapię jakąś ZASADĘ BOŻĄ, CZY POMINĘ GRZECH 'BOŻY'? No chyba nie. Tak więc pomijając grzech według kk a według Boga nie, to czy Bóg się obrazi? No chyba nie.
Ciekawe zagadnienie. Jak przeczytasz Biblię od deski do deski, to zorientujesz się, że antykoncepcja bynajmniej nie jest jedyną niejasnością.
Cytat:
Wiem, że wiara to nie supermarket, ALE, czy akceptowanie grzechów z Pisma, a pomijanie zasad kościelnych, dlaczego ma czynić spowiedź nie ważną pomiedzy mną a Bogiem? Przecież ksiądz to pośrednik tylko tak? Bóg uważa że grzech to XXX, ja to wszystko akceptuje idę do pośrednika, i mówię Panie Bożę, zakazałeś XXX ja uczyniłam XXX żałuję i więcej nie będę, i chyba tyle prawda?
Cytat:
Napisane przez arcymod Pokaż wiadomość
Bo tak jest napisane w Piśmie, że należy spowiadać się u pośredników, księża zastępują apostołów, więc są potrzebni, ale nigdzie nie natrafiłam, że pośrednik może coś dodać od siebie-wymyślić swój grzech, i jestem zobowiązana do tego grzechu wobec Boga, który sobie dodał pośrednik. Rozumiem, że to łamię zasady kk, ale to Boga interesuje? Chyba interesuje Go, które sam uznał za grzech, tak mis się wydaję, i chciałabym to z wami przedyskutować.
W Piśmie jest też napisane, żeby nie nosić ubrań złożonych z dwóch różnych rodzajów tkanin, że kobietom nie wolno publicznie publicznie przemawiać, nie wolno modlić się do obrazków i takie tam.
Tak generalnie rzecz biorąc, to KK nie jest jedynym dostępnym pośrednikiem, skoro już jakiegoś potrzebujesz. Możesz sobie wybrać innego.
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2018-08-07, 18:34   #8
arcymod
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2018-08
Wiadomości: 6
Dot.: Gdzie tu grzech?

[1=18d73f41c1c01aef8fdf04b 5e3282c14752c25f5_62181c6 d1d29a;85319871]Zależy z jakiego powodu bierzesz te anty.
A kolejna sprawa jest taka, że w KK ludzkie dodatki są tak samo ważne, jak Biblia.

Tak.
Ciekawe zagadnienie. Jak przeczytasz Biblię od deski do deski, to zorientujesz się, że antykoncepcja bynajmniej nie jest jedyną niejasnością.

W Piśmie jest też napisane, żeby nie nosić ubrań złożonych z dwóch różnych rodzajów tkanin, że kobietom nie wolno publicznie publicznie przemawiać, nie wolno modlić się do obrazków i takie tam.
Tak generalnie rzecz biorąc, to KK nie jest jedynym dostępnym pośrednikiem, skoro już jakiegoś potrzebujesz. Możesz sobie wybrać innego.[/QUOTE]

Rozumiem, ale nie o tym pisze, że mogę odejść lub wybrać innego pośrednika. Notabene, każdy inny pośrednik na przestrzeni lat i tak zmienił na swoje, jak wspomniałam-protestanci śluby homoseksualne, a wiadomo, że w Piśmie jest związek tylko mężczyzny i kobiety.

Wiem, również, że kk uważa że Pismo i jego katechizm są na równi. ale temat też o czymś innym.

Czy jeśli Bóg powiedział, aby spowiadać się u pośrednika(księdza) i wtedy grzechy z Pisma są odpuszczane, to czy popełniam grzech według Boga jeśli ominę katechizm?
arcymod jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-08-07, 18:37   #9
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 22 549
Dot.: Gdzie tu grzech?

Cytat:
Napisane przez arcymod Pokaż wiadomość
Jak według was powinien postąpić inteligenty człowiek? Olać pośredników i zarazem stracić możliwość spowiadania się z grzechów z "księgi Bożej" Czy olać dodatkowy katechizm pośrednika, wyśmiać i robić jak Bóg chciał?
Inteligenty człowiek powinien postąpić jak chce, bo sam sobie zweryfikuje co ma dla niego sens.
Cytat:
Protestanci dają śluby homo, a w Pismie jest wyraźnie, że zwiazek (malzenski) pomiedzy k a m

Wiec protestanci robią sobie co chcą.
Ślubów osobom tej samej płci udzielają tylko nieliczne wspólnoty protestanckie. Większość odłamów protestantyzmu potępia homoseksualizm.
Cytat:
I tak i nie. Powiedział idzcie i się rozmnażajcie, czyli miejscie dziecko/dzieci, wiec jak ktoś nie chce nigdy dziecka to grzech, nawet taka osoba nie moze ślubu koscielnego wziac, ale jesli chce np 1 a potem antykoncepcja to nie grzech, Przecież Bóg, nie nakazuje co roku. Bo jeśli dziś kobieta od 18 r (po ślubie) moze rodzić np do 40 to mam mieć 22 DZIECI? Przecież to chore, ogólnie chodziło ABY MIEĆ JAKIEŚ POTOMSTWO I NIE ZAMKNĄĆ SIĘ CAŁKOWICIE NA ŻYCIE.
Wg KK istnieją dozwolone metody unikania poczęcia: brak seksu lub NPR.

---------- Dopisano o 19:37 ---------- Poprzedni post napisano o 19:35 ----------

Cytat:
Napisane przez arcymod Pokaż wiadomość
Rozumiem, ale nie o tym pisze, że mogę odejść lub wybrać innego pośrednika. Notabene, każdy inny pośrednik na przestrzeni lat i tak zmienił na swoje, jak wspomniałam-protestanci śluby homoseksualne, a wiadomo, że w Piśmie jest związek tylko mężczyzny i kobiety.
Polecam doczytanie faktów na temat zarówno KK, jak i kościołów protestanckich.
Cytat:
Czy jeśli Bóg powiedział, aby spowiadać się u pośrednika(księdza) i wtedy grzechy z Pisma są odpuszczane, to czy popełniam grzech według Boga jeśli ominę katechizm?
Zależy według której religii Według KK - tak
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-08-07, 18:42   #10
arcymod
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2018-08
Wiadomości: 6
Dot.: Gdzie tu grzech?

[1=18d73f41c1c01aef8fdf04b 5e3282c14752c25f5_62181c6 d1d29a;85320046]Inteligenty człowiek powinien postąpić jak chce, bo sam sobie zweryfikuje co ma dla niego sens.
Ślubów osobom tej samej płci udzielają tylko nieliczne wspólnoty protestanckie. Większość odłamów protestantyzmu potępia homoseksualizm.
Wg KK istnieją dozwolone metody unikania poczęcia: brak seksu lub NPR.

---------- Dopisano o 19:37 ---------- Poprzedni post napisano o 19:35 ----------

Polecam doczytanie faktów na temat zarówno KK, jak i kościołów protestanckich.
Zależy według której religii Według KK - tak[/QUOTE]

Ale skoro ja wiem, że nie, Bóg wie że nie, to co interesuje mnie zdanie kk? Że kk uważa że pominięcie katechizmu to grzech, a wszyscy uważają inaczej i mają rację, to co nas interesuje co myśli kk? Pytam, czy może być tak, że idąc do spowiedzi pośrednika, i pomijając katechizm na 100% to grzech? Nie uważam, bo jeśli dziś prezerwatywa to grzech, a jutro kk zmieni katechizm i powie że "balony" są, ok, więc jak ktoś używał 10 lat temu to obrażał Boga? No chyba nie
arcymod jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-08-07, 18:45   #11
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 22 549
Dot.: Gdzie tu grzech?

Cytat:
Napisane przez arcymod Pokaż wiadomość
Ale skoro ja wiem, że nie, Bóg wie że nie, to co interesuje mnie zdanie kk? Że kk uważa że pominięcie katechizmu to grzech, a wszyscy uważają inaczej i mają rację, to co nas interesuje co myśli kk? Pytam, czy może być tak, że idąc do spowiedzi pośrednika, i pomijając katechizm na 100% to grzech? Nie uważam, bo jeśli dziś prezerwatywa to grzech, a jutro kk zmieni katechizm i powie że "balony" są, ok, więc jak ktoś używał 10 lat temu to obrażał Boga? No chyba nie
Ale ty mnie pytasz, co ciebie interesuje? No jak ci się nie podoba w KK, to przecież nie musisz brać udziału, skoro wiesz lepiej.
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2018-08-07, 18:46   #12
staska_stasia
Zakorzenienie
 
Avatar staska_stasia
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 9 723
Dot.: Gdzie tu grzech?

Ale spowiedź też wynika z Pisma Świętego.
"Weźmijcie Ducha Świętego. Którym odpuścicie grzechy, są im odpuszczone, a którym zatrzymacie, są im zatrszymane" (Ewangelia wg Św. Jana). Więc to nie wymysł KK, a ponownie- interpretacja Pisma Świętego.

I po raz kolejny mówię - masz wątpliwości, to idź do księdza i sobie z nim pogadaj. Nie musisz się zgodzić z tym, co Ci powie, ale wyjaśni, dlaczego pewne rzeczy są grzechem w KK (nie mówię, że według KK, bo to nie KK je wymyślił, a WYINTERPRETOWAŁ).

Edytowane przez staska_stasia
Czas edycji: 2018-08-07 o 18:47
staska_stasia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-08-07, 18:52   #13
arcymod
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2018-08
Wiadomości: 6
Dot.: Gdzie tu grzech?

Cytat:
Napisane przez staska_stasia Pokaż wiadomość
Ale spowiedź też wynika z Pisma Świętego.
"Weźmijcie Ducha Świętego. Którym odpuścicie grzechy, są im odpuszczone, a którym zatrzymacie, są im zatrszymane" (Ewangelia wg Św. Jana). Więc to nie wymysł KK, a ponownie- interpretacja Pisma Świętego.

I po raz kolejny mówię - masz wątpliwości, to idź do księdza i sobie z nim pogadaj. Nie musisz się zgodzić z tym, co Ci powie, ale wyjaśni, dlaczego pewne rzeczy są grzechem w KK (nie mówię, że według KK, bo to nie KK je wymyślił, a WYINTERPRETOWAŁ).
Przecież pisałam, że spowiedz wynika z Pisma, i chciałabym ze spowiedzi korzystac i spowiadać się z grzechów wynikajacych z Pisma, a nie z katechizmu plus Pisma, chcę ominąć katechizm a zostawić Pismo, i korzystac z pośrednika-księdza.

Nigdzie nie ma że antykoncepcja to grzech jeśli ktoś chce mieć jakieś dziecko, że masturbacja to grzech, jeśli nie jest uzależnieniem, że seks przedmałżeński to grzech o ile potem weźmie się z tą osobą ślub. Mówią cicho o tym księża, i mówią że to wymysł kk, a nie interpetacja Pisma, sami księżą o tym mówią.
arcymod jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-08-07, 18:58   #14
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 22 549
Dot.: Gdzie tu grzech?

Cytat:
Napisane przez arcymod Pokaż wiadomość
Przecież pisałam, że spowiedz wynika z Pisma, i chciałabym ze spowiedzi korzystac i spowiadać się z grzechów wynikajacych z Pisma, a nie z katechizmu plus Pisma, chcę ominąć katechizm a zostawić Pismo, i korzystac z pośrednika-księdza.
No to po cholerę wybierasz ten odłam chrześcijaństwa, który interpretuje Biblię wg ciebie niepoprawnie i wybierasz pośredników akurat tej konkretnej instytucji? Zresztą tak naprawdę nikt ci nie broni iść do tej spowiedzi, która będzie nieważna wg KK, a ważna wg ciebie. Kogo to obchodzi w ogóle?
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-08-07, 19:04   #15
Caudofemoralis
Tęczowa Jaszczurka
 
Avatar Caudofemoralis
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 1 911
Dot.: Gdzie tu grzech?

Cytat:
Napisane przez arcymod Pokaż wiadomość
Może tak w uproszczeniu.

Pojawia się Bóg, mówi jak żyć, co jest grzechem a co nie. Ludzie to spisują I 'wydają' jako księga Boża. Bóg również mówi, że popełniając grzechy z księgi, należy się spowiadać, dziś u apostołów, jutro u księży bo oni będę pośrednikami.

I ok.

Mija 1000 lat nagle organizacja kościelna, która pośredniczy pomiędzy ludźmi a Bogiem, do "księgi Bożej" dorzuca katechizm, a w nim m.in, jedzenie pomidorów to grzech!

Jak według was powinien postąpić inteligenty człowiek? Olać pośredników i zarazem stracić możliwość spowiadania się z grzechów z "księgi Bożej" Czy olać dodatkowy katechizm pośrednika, wyśmiać i robić jak Bóg chciał?

Przecież idąc do pośrednika, i jedząc pomidory spowiadając się Bogu przez pośrednika, i nie wspomianjać nic o jedzeniu pomidorów, tak naprawdę nie grzeszymy, i spowiedz jest ważna, Bóg o tym wie, i my wiemy, a że nie stosojumey zasady pośrednika i on się wkurza, to co nas to obchodzi?
Kościół katolicki nic sobie nie dorzuca z powietrza, tylko oferuje interpretację. Np formułka o odpuszczaniu grzechów przez apostołów została zinterpretowana tak, że tylko apostołowie (a później kapłani) mogą odpuszczać grzechy. I tak samo na podstawie pewnej interpretacji Kościół uznał, że stosowanie antykoncepcji jest grzechem. Jeśli nie uznajesz mocy interpretacyjnej KK, to skąd wiara w moc spowiedzi? Wyznaj grzechy Bogu i miej pośredników gdzieś. Jeśli Bóg będzie chciał ci wybaczyć, to brak spowiedzi przed księdzem go nie powstrzyma raczej, prawda?

Cytat:
Napisane przez arcymod Pokaż wiadomość
Jest napisane, choćby-mogę przekręcić, powiedział do apsotołów i dzcie i spowiadajcie, komu odpuscicie będzie odpuszczone a komu zatrzymacie bedzie zatrzymane-chodziło o grzechy z Pisma, a nie co kto doda od siebie na przestrzeni lat.

Protestanci dają śluby homo, a w Pismie jest wyraźnie, że zwiazek (malzenski) pomiedzy k a m

Wiec protestanci robią sobie co chcą.
Ale zdajesz sobie sprawę, że każdy Kościół "robi sobie co chce"? Jezus nic nie mówił o utworzeniu specjalnej kasty kapłanów, którzy to będą na zasadzie wyłączności odpuszczać grzechy. A więc uznając "moc" księdza kierujesz się tak naprawdę wykładnią katolicką.

Cytat:
Napisane przez staska_stasia Pokaż wiadomość
Ale spowiedź też wynika z Pisma Świętego.
"Weźmijcie Ducha Świętego. Którym odpuścicie grzechy, są im odpuszczone, a którym zatrzymacie, są im zatrszymane" (Ewangelia wg Św. Jana). Więc to nie wymysł KK, a ponownie- interpretacja Pisma Świętego.
A gdzie jest napisane: 1) że wyłącznie apostołowie mogą odpuszczać grzechy, 2) że księża dostają tę samą moc, co apostołowie od Jezusa, poprzez "święcenia kapłańskie"? To są właśnie wymysły KK. Już nie mówiąc o tym, że spora część NT to także wymysły Kościoła, tyle że młodego. Po wniebowstąpieniu Jezusa skończyły się bezpośrednie nauki, a zaczęło się interpretowanie i różne wykładnie (a że różne odłamy tworzyły różne pisma i różne kanony, to i nawet ewangeliom nie można na 100% wierzyć).
Caudofemoralis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-08-07, 19:08   #16
theali
Zakorzenienie
 
Avatar theali
 
Zarejestrowany: 2016-11
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 6 604
Dot.: Gdzie tu grzech?

[1=18d73f41c1c01aef8fdf04b 5e3282c14752c25f5_62181c6 d1d29a;85320631]No to po cholerę wybierasz ten odłam chrześcijaństwa, który interpretuje Biblię wg ciebie niepoprawnie i wybierasz pośredników akurat tej konkretnej instytucji? Zresztą tak naprawdę nikt ci nie broni iść do tej spowiedzi, która będzie nieważna wg KK, a ważna wg ciebie. Kogo to obchodzi w ogóle?[/QUOTE]

Bo inne interpretuję jeszcze bardziej niepoprawnie
Dla mnie to wszystko brzmi trochę jak "ważne, żeby nie dopuszczano rzeczy, które ja uważam za grzech - ale z zakazów sama wybiorę, co jest słuszne".

Wychodzę z założenia, że albo się akceptuje reguły narzucane przez jakieś wyznanie, albo nie. KK nie opiera się na indywidualnej interpretacji Pisma, a właśnie wielu dodatkowych elementach. W tym katechizmie czy encyklikach.
theali jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-08-07, 19:12   #17
patusiaa23
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2017-02
Wiadomości: 3 713
Dot.: Gdzie tu grzech?

No to nie jesteś katoliczka, skoro nie stosujesz się do nauki KK, i ok, po prostu znajdź swój piłam chrześcijanstwa, który opiera się na własnej interpretacji Pisma. Solved. Po co ci miano "katoliczki"
patusiaa23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-08-07, 19:12   #18
puchaty71
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2017-08
Wiadomości: 750
Dot.: Gdzie tu grzech?

Zaprawdę powiadam Ci, Bóg widzi Twoje kombinacje, a posty Twoje przeczytane Ci będą, gdy staniesz w dniu sądu ostatecznego przed obliczem Pana. I spojrzy wtedy Pan i powie, sprawiedliwi ci, którzy pigułek antykoncepcyjnych nie brali tylko szli i rozmnażali się ufając Bogu, który daje i odbiera. Bo co od Boga pochodzi, dobre jest. A co od niego nie pochodzi, niedobre jest. A pigułka antykoncepcyjna od Boga nie pochodzi, chyba że jednak pochodzi, jako wytwór człowieka, któren na jego podobieństwo stowrzon został dnia szóstego, co przecież dobre było.
__________________
Takie tam moje oszopeny.

Edytowane przez puchaty71
Czas edycji: 2018-08-07 o 19:13
puchaty71 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-08-07, 19:14   #19
patusiaa23
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2017-02
Wiadomości: 3 713
Dot.: Gdzie tu grzech?

Cytat:
Napisane przez puchaty71 Pokaż wiadomość
Zaprawdę powiadam Ci, Bóg widzi Twoje kombinacje, a posty Twoje przeczytane Ci będą, gdy staniesz w dniu sądu ostatecznego przed obliczem Pana. I spojrzy wtedy Pan i powie, sprawiedliwi ci, którzy pigułek antykoncepcyjnych nie brali tylko szli i rozmnażali się ufając Bogu, który daje i odbiera. Bo co od Boga pochodzi, dobre jest. A co od niego nie pochodzi, niedobre jest. A pigułka antykoncepcyjna od Boga nie pochodzi, chyba że jednak pochodzi, jako wytwór człowieka, któren na jego podobieństwo stowrzon został dnia szóstego, co było dobre.
Penicylina i ibuprofem też nie pochodzi od Boga jak coś
patusiaa23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2018-08-07, 19:16   #20
stitches
Zadomowienie
 
Avatar stitches
 
Zarejestrowany: 2015-04
Wiadomości: 1 032
Dot.: Gdzie tu grzech?

Interpretować można różnie. Mozna też wyrywać sobie z kontekstu rozne zdania.
“Albowiem jeden jest Bóg, jeden tez pośrednik między Bogiem a ludźmi, człowiek Chrystus Jezus.”
Osobiście nie widzę sensu przystepowania do spowiedzi w kk, nie mówiąc o grzechach popełnionych według nich. Chyba, że potrzebujesz wyrzucenia z siebie pewnych rzeczy, rady lub wspólnej modlitwy.
__________________
"Naturalnie musisz wszystko przezwyciężyć,
Zanim zamiast słońca pojawi się księżyc,
Póki na niebie słońce świeci, masz tą siłę,
Jak każdy malutki człowieczek tej ziemii, osiągnąć coś przez wysiłek..."
stitches jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-08-07, 19:43   #21
ce4534435626970636826734dc4cc81c1d23e519_62b0fbf266bee
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 18 638
Dot.: Gdzie tu grzech?

Cytat:
Napisane przez arcymod Pokaż wiadomość
Zastanawia mnie jedna sprawa. Jestem wierząca, katoliczka. zaczęłam zażywać tabletki anty, od tego czasu nie byłam u spowiedzi bo naczytałam się tu na wizaż że to hipokryzja, ale z drugiej strony naczytałam się również na wizażu, że tak naprawdę anty nie jest grzechem według Pisma, a dodatkiem jako grzech przez kk czyli ludzi.

Zdaję sobie sprawę, że idąc do spowiedzi, bez postanowienia poprawy w tym temacie, to hipokryzja i spowiedź (nie) ważna.(?)

No właśnie. Bez poprawy wiem, że łamię ZASADĘ KOŚCIOŁA, ale nie łamię zasady Boga, czyli nie popełniam grzechu według Boga, to po co mam wymieniać nawet (grzech) skoro on nim nie jest? Rozumiem, że kk tak przyjął, ale jeśli ja będę miała wywalone na to co kościół uważa akurat w tym temacie, to na pewno złamie zasadę kościoła (co mnie to obchodzi) ale czy złapię jakąś ZASADĘ BOŻĄ, CZY POMINĘ GRZECH 'BOŻY'? No chyba nie. Tak więc pomijając grzech według kk a według Boga nie, to czy Bóg się obrazi? No chyba nie.

Wiem, że wiara to nie supermarket, ALE, czy akceptowanie grzechów z Pisma, a pomijanie zasad kościelnych, dlaczego ma czynić spowiedź nie ważną pomiedzy mną a Bogiem? Przecież ksiądz to pośrednik tylko tak? Bóg uważa że grzech to XXX, ja to wszystko akceptuje idę do pośrednika, i mówię Panie Bożę, zakazałeś XXX ja uczyniłam XXX żałuję i więcej nie będę, i chyba tyle prawda?

Jakby tak kk przyjął że kto nie zje jabłka dziennie to grzech i spowiedź nie ważna (Bóg to widząc i słysząc-wymysł kościoła o jabłku-zapewne się smieje z tego wymysłu) i poważnie ja idąc do pośrednika-księdza omijając temat jabłka (bo wszyscy wiemy że to grzech żaden) to nie mówiąc o jabłku na spowiedzi, że nie zjadłam, Bóg uzna że spowiedź nie ważna? Nie sądzę, bardziej "karę" będzie miał ten kto wymyslił taką głupotę.

Rozumiem, ze kk to pismo i tradycja, ale pytam jeszcze raz, czy omijając tradycje, a przyjmując Pismo, popełnia się swiętokradztwo? Niby dlaczego?

Bo "bądźcie płodni i rozmnażajcie się..."
Generalnie katolicyzm zakłada, że ludzie mają się raczej mnożyć.
ce4534435626970636826734dc4cc81c1d23e519_62b0fbf266bee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-08-07, 21:47   #22
żurawinka
Zakorzenienie
 
Avatar żurawinka
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: kraina uśmiechu i dobrego humoru :-D
Wiadomości: 9 033
Dot.: Gdzie tu grzech?

Ale przecież są dni niepłodne które można wykorzystać, a przez resztę dni wstrzemięźliwość

Dobrze że szukasz odpowiedzi na swoje pytania, ale czy wizaż Ci ich udzieli - możemy tu sobie interpretować. Spytaj księdza ( ale czuję że znasz już odpowiedź), albo na stronach katolickich typu katolik.pl, teraz księża mają również oglądalność na yt.
__________________

żurawinka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-08-08, 07:36   #23
3ebdb6c370169ce1a39c163fc8d64643247d9f80
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 9 219
Dot.: Gdzie tu grzech?

Cytat:
Napisane przez arcymod Pokaż wiadomość
Czy jeśli Bóg powiedział, aby spowiadać się u pośrednika(księdza) i wtedy grzechy z Pisma są odpuszczane, to czy popełniam grzech według Boga jeśli ominę katechizm?
Spytaj Boga (mówię serio, zero ironii).

A siebie zapytaj, co trzyma Cię akurat w KK. Czy jest tam coś kluczowego, czego nie ma w innym odłamie chrześcijaństwa. Bo może dogmatycznie jest Ci wszystko jedno, a skoro tak fiksujesz się na tak marginalnej kwestii, to możesz sobie wybrać inną wspólnotę, w której z kolei te kwestie 'etyki seksualnej' są rozpatrywane inaczej.
3ebdb6c370169ce1a39c163fc8d64643247d9f80 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-08-08, 07:50   #24
a9e9b14f0920806ea67464fa4f1a029ea354de7e_6212d6030631b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2016-02
Wiadomości: 1 329
Dot.: Gdzie tu grzech?

Wybaczcie, że tak wyskoczę od czapy, ale skoro rozmawiacie już o religii (chrześcijaństwie.) To jak interpretujecie inne religie? Na świecie jest cała masa religii i każda z nich ma swoim wiernych wyznawców, czemu to akurat chrześcijaństwo jest tą właściwą?
a9e9b14f0920806ea67464fa4f1a029ea354de7e_6212d6030631b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-08-08, 09:38   #25
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 22 549
Dot.: Gdzie tu grzech?

[1=a9e9b14f0920806ea67464f a4f1a029ea354de7e_6212d60 30631b;85328256]Wybaczcie, że tak wyskoczę od czapy, ale skoro rozmawiacie już o religii (chrześcijaństwie.) To jak interpretujecie inne religie? Na świecie jest cała masa religii i każda z nich ma swoim wiernych wyznawców, czemu to akurat chrześcijaństwo jest tą właściwą?[/QUOTE]Jeśli odnosisz się do wszystkich uczestników wątku, to odpowiem za siebie: żadnej religii nie uznaję za właściwą, żadnej nie wyznaję i jestem ateistką.
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-08-09, 15:39   #26
The_Silence
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2017-12
Wiadomości: 57
Dot.: Gdzie tu grzech?

Zasady Kościoła nie są sprzeczne z PŚ.
Rozumiem, że jesteś w małżeństwie sakramentalnym tak?[COLOR="Silver"]

---------- Dopisano o 15:36 ---------- Poprzedni post napisano o 15:36 ----------

---------- Dopisano o 15:39 ---------- Poprzedni post napisano o 15:36 ----------

[1=a9e9b14f0920806ea67464f a4f1a029ea354de7e_6212d60 30631b;85328256]Wybaczcie, że tak wyskoczę od czapy, ale skoro rozmawiacie już o religii (chrześcijaństwie.) To jak interpretujecie inne religie? Na świecie jest cała masa religii i każda z nich ma swoim wiernych wyznawców, czemu to akurat chrześcijaństwo jest tą właściwą?[/QUOTE]

Bóg jest jeden.
Dla mnie chrześcijaństwo jest w pewien sposób najlepszą drogą, bo Jezus mimo, że był Bogiem to stał się człowiekiem, był i Jest najbliżej nas.
Jak mężczyzna mówi, że jego kobieta jest najpiękniejszą kobietą na świecie, to nie znaczy, że inne są brzydkie.
The_Silence jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-08-09, 18:06   #27
Caudofemoralis
Tęczowa Jaszczurka
 
Avatar Caudofemoralis
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 1 911
Dot.: Gdzie tu grzech?

Cytat:
Napisane przez The_Silence Pokaż wiadomość
Bóg jest jeden.
Dla mnie chrześcijaństwo jest w pewien sposób najlepszą drogą, bo Jezus mimo, że był Bogiem to stał się człowiekiem, był i Jest najbliżej nas.
Jak mężczyzna mówi, że jego kobieta jest najpiękniejszą kobietą na świecie, to nie znaczy, że inne są brzydkie.
To jest ten argument typu "Bóg jest jeden, ale różne kultury różnie go interpretują"? To jak w takim razie dowiedzieć się, czego Bóg od nas chce, jeśli w jednej religii coś jest grzechem, a w drugiej już nie?
Caudofemoralis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-08-09, 20:45   #28
The_Silence
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2017-12
Wiadomości: 57
Dot.: Gdzie tu grzech?

Cytat:
Napisane przez Caudofemoralis Pokaż wiadomość
To jest ten argument typu "Bóg jest jeden, ale różne kultury różnie go interpretują"? To jak w takim razie dowiedzieć się, czego Bóg od nas chce, jeśli w jednej religii coś jest grzechem, a w drugiej już nie?
Czytać Pismo Święte, słuchać swojego sumienia (o ile jest dobrze ukształtowane), modlić się, można też poprosić duchownego o kierownictwo duchowe.
The_Silence jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-08-10, 09:09   #29
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 22 549
Dot.: Gdzie tu grzech?

Cytat:
Napisane przez The_Silence Pokaż wiadomość
Czytać Pismo Święte, słuchać swojego sumienia (o ile jest dobrze ukształtowane), modlić się, można też poprosić duchownego o kierownictwo duchowe.
Problem pozostaje ten sam. Po czym wiadomo która święta księga jest właściwa, który duchowny ma racje i co to znaczy, że sumienie jest ukształtowane "dobrze", skoro każda religia mówi co innego?
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-08-10, 09:57   #30
Mijanou
Wizażowy Kot Igor
 
Avatar Mijanou
 
Zarejestrowany: 2012-08
Lokalizacja: po drugiej stronie lustra
Wiadomości: 17 529
Dot.: Gdzie tu grzech?

[1=18d73f41c1c01aef8fdf04b 5e3282c14752c25f5_62181c6 d1d29a;85373746]Problem pozostaje ten sam. Po czym wiadomo która święta księga jest właściwa, który duchowny ma racje i co to znaczy, że sumienie jest ukształtowane "dobrze", skoro każda religia mówi co innego?[/QUOTE]

Pomijając wszelkie religie i wszelkich duchownych uważam, że każdy ma w sobie "glos Boga", który mu mówi,co jest dobre, a co złe. I to niezależnie od tego, co ksiądz na ambonie powie. Po to Bóg dał nam rozum, żebysmy mysleli i podejmowali własne decyzje a nie tylko opierali się na tym, co nam ktoś powie/każe/zabroni.
__________________
I don't have time for that! I'm a cat. We are rather busy you know?



Zanim założysz wątek, zajrzyj tu: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1269209


Warto wsłuchać się w Słowo: https://www.youtube.com/channel/UC5n...oyrF8xorb-IqVw

No pasaran!
mikroREKLAMA
Spełnione marzenia
Pragniesz szybkiej i radykalnej zmiany? Najwyższa światowa klasa włosów dziewiczych. Najlepsze z natury,.

Ta reklama pokazywana jest pod 17 529 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
Mijanou jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-11-08 17:57:07


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 21:27.