"Nasz nowy dom" - pomoc potrzebującym, czy odpowiednik "szlacheckiej paczki"? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2019-10-15, 20:37   #1
Ellen_Ripley
Zakorzenienie
 
Avatar Ellen_Ripley
 
Zarejestrowany: 2018-04
Wiadomości: 20 853

"Nasz nowy dom" - pomoc potrzebującym, czy odpowiednik "szlacheckiej paczki"?


Wątek nie tyle o samych programie "Nasz nowy dom", który jest nieprzerwanie od kilku lat emitowany na antenie POLSAT, ale o tym co sądzimy o tego rodzaju pomocy i tym na ile ma sens i - o ile ma - w przypadku jakich rodzin?

Wątek zainspirowała Czarna2000 oraz dyskusja jaka się wywiązała w wątku "Ludzie i zachowania, które nas dziwią+ot, część 57" posty #1889 - 1941...

Zapraszam do wyrażenia zdania. Tytuł wątku jest clickbaitowy, bo wiadomo, że są ludzie, którym warto pomóc i którzy pomoc mądrze wykorzystają, a są i tacy, którzy zaprzepaszczą każdą szansę i zawsze będzie "coś", co przeszkodzi im w naprawieniu swojego życia.
__________________
Żegnaj Wizaż Forum. Tyle lat za nami. Witaj Życie po Wizażu (Discord). Wszystko przed nami.

Edytowane przez Ellen_Ripley
Czas edycji: 2019-11-08 o 06:24
Ellen_Ripley jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-15, 22:23   #2
Hultaj
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 27 877
Dot.: "Nasz nowy dom" - pomoc potrzebującym, czy odpowiednik "szlacheckiej paczki"?

A dlaczego miałaby nie mieć sensu ?
Hultaj jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-16, 06:28   #3
Ellen_Ripley
Zakorzenienie
 
Avatar Ellen_Ripley
 
Zarejestrowany: 2018-04
Wiadomości: 20 853
Dot.: "Nasz nowy dom" - pomoc potrzebującym, czy odpowiednik "szlacheckiej paczki"?

Cytat:
Napisane przez Hultaj Pokaż wiadomość
A dlaczego miałaby nie mieć sensu ?
Według niektórych nie mobilizuje to do zmian, ludzie minimum wysiłku dostają coś gotowego i niekoniecznie to potem szanują.
__________________
Żegnaj Wizaż Forum. Tyle lat za nami. Witaj Życie po Wizażu (Discord). Wszystko przed nami.
Ellen_Ripley jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-16, 08:44   #4
Hultaj
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 27 877
Dot.: "Nasz nowy dom" - pomoc potrzebującym, czy odpowiednik "szlacheckiej paczki"?

W mojej ocenie takie wymądrzanie się najlepiej wychodzi ludziom którzy sami dostają bardzo wiele ale udają że wszystko zawdzięczają sobie i swojej genetycznej a jakże zayebistości. Np. silne zaplecze ze strony rodziców (wychowanie, uwagę, i/lub wsparcie finansowe na starcie).
Taka sobie samotna mama czy tata co ledwo wiąże koniec z koncem to raczej może mieć problem by jeszcze po wymarzonemu urządzić dom i każde miało swój kącik. Znam może parę odcinków, za każdym razem były to rodziny raczej biedne ale zwyczajne, nie jakieś roszczeniowo patologiczne pasożyty. Ot, np. dziadkowie z wnukami. Wg mnie dobrze że i taka pomoc jest, im więcej dobrego i pomocy w wychodzeniu z biedy tym lepiej.
Hultaj jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-16, 08:50   #5
Ellen_Ripley
Zakorzenienie
 
Avatar Ellen_Ripley
 
Zarejestrowany: 2018-04
Wiadomości: 20 853
Dot.: "Nasz nowy dom" - pomoc potrzebującym, czy odpowiednik "szlacheckiej paczki"?

Cytat:
Napisane przez Hultaj Pokaż wiadomość
W mojej ocenie takie wymądrzanie się najlepiej wychodzi ludziom którzy sami dostają bardzo wiele ale udają że wszystko zawdzięczają sobie i swojej genetycznej a jakże zayebistości. Np. silne zaplecze ze strony rodziców (wychowanie, uwagę, i/lub wsparcie finansowe na starcie).
Taka sobie samotna mama czy tata co ledwo wiąże koniec z koncem to raczej może mieć problem by jeszcze po wymarzonemu urządzić dom i każde miało swój kącik. Znam może parę odcinków, za każdym razem były to rodziny raczej biedne ale zwyczajne, nie jakieś roszczeniowo patologiczne pasożyty. Ot, np. dziadkowie z wnukami. Wg mnie dobrze że i taka pomoc jest, im więcej dobrego i pomocy w wychodzeniu z biedy tym lepiej.
Ależ ja się z tym zgadzam, że wiele rodzin tam znalazło się w tej sytuacji bez swojej winy lub wskutek tego, że od dziecka nie mieli łatwego życia. Natomiast co do innych mam spore wątpliwości. Pytanie, czy to zawsze serio jest "pomoc w wychodzeniu z biedy"? Wątpię.
__________________
Żegnaj Wizaż Forum. Tyle lat za nami. Witaj Życie po Wizażu (Discord). Wszystko przed nami.
Ellen_Ripley jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-16, 08:51   #6
rudnika
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2019-10
Wiadomości: 319
Dot.: "Nasz nowy dom" - pomoc potrzebującym, czy odpowiednik "szlacheckiej paczki"?

Według mnie pomoc nie jest niczym złym, o ile oczywiście jest udzielana odpowiednim osobą. Ja z kolei nie rozumiem tej zawiści względem osób, którym pomocy udzielono. W miejscowości niedaleko mojej był kiedyś nagrywany program Nasz Nowy Dom. Po miesiącu od ukończenia remontu sąsiedzi zdewastowali elewację domu który był remontowany. Widać bolało kogoś, że zrobiono coś dobrego dla kogoś innego.. no bo przeciez dlaczego dostał to Xiński a nie ja...

---------- Dopisano o 08:51 ---------- Poprzedni post napisano o 08:50 ----------

Cytat:
Napisane przez Ellen_Ripley Pokaż wiadomość
Ależ ja się z tym zgadzam, że wiele rodzin tam znalazło się w tej sytuacji bez swojej winy lub wskutek tego, że od dziecka nie mieli łatwego życia. Natomiast co do innych mam spore wątpliwości. Pytanie, czy to zawsze serio jest "pomoc w wychodzeniu z biedy"? Wątpię.
Na pewno zapewnienie godnych warunków do życia.
__________________
Jeśli potrafisz o czymś marzyć, to potrafisz także tego dokonać.
Walt Disney

Nigdy nie rezygnuj z celu tylko dlatego, że osiągnięcie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie.
H. Jackson Brown
rudnika jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-16, 08:56   #7
Ellen_Ripley
Zakorzenienie
 
Avatar Ellen_Ripley
 
Zarejestrowany: 2018-04
Wiadomości: 20 853
Dot.: "Nasz nowy dom" - pomoc potrzebującym, czy odpowiednik "szlacheckiej paczki"?

Cytat:
Napisane przez rudnika Pokaż wiadomość
Według mnie pomoc nie jest niczym złym, o ile oczywiście jest udzielana odpowiednim osobą. Ja z kolei nie rozumiem tej zawiści względem osób, którym pomocy udzielono. W miejscowości niedaleko mojej był kiedyś nagrywany program Nasz Nowy Dom. Po miesiącu od ukończenia remontu sąsiedzi zdewastowali elewację domu który był remontowany. Widać bolało kogoś, że zrobiono coś dobrego dla kogoś innego.. no bo przeciez dlaczego dostał to Xiński a nie ja...

---------- Dopisano o 08:51 ---------- Poprzedni post napisano o 08:50 ----------



Na pewno zapewnienie godnych warunków do życia.
Okropne. Niektórzy ludzie to idioci, po prostu. Można się z czymś nie zgadzać, mieć swoje zdanie na temat jakiejś rodziny, ale niszczyć?

To samo zdarzyło się w Szczytnie, gdzie zdewastowano fasadę bloku wielorodzinnego, w którym mieszkała matka z córkami, której wyremontowano malutkie mieszkanie. Tam się w ogóle cała aferka rozkręciła z MOPS w tle:
https://natemat.pl/223309,zadzwonil-...ncie-tego-domu

Co do zapewnienia godnych warunków życia - zgadzam się. Każdy w XXI w. powinien mieć dostęp do bieżącej wody i łazienkę. I pod tym względem bardzo popieram i rozumiem, że trzeba pomóc ludziom, którzy nawet tego nie mają.
__________________
Żegnaj Wizaż Forum. Tyle lat za nami. Witaj Życie po Wizażu (Discord). Wszystko przed nami.

Edytowane przez Ellen_Ripley
Czas edycji: 2019-10-16 o 08:59
Ellen_Ripley jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2019-10-16, 09:09   #8
khloe
Strzelaj lub emigruj!
 
Avatar khloe
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Medellin!
Wiadomości: 27 440
Dot.: "Nasz nowy dom" - pomoc potrzebującym, czy odpowiednik "szlacheckiej paczki"?

Cytat:
Napisane przez Hultaj Pokaż wiadomość
W mojej ocenie takie wymądrzanie się najlepiej wychodzi ludziom którzy sami dostają bardzo wiele ale udają że wszystko zawdzięczają sobie i swojej genetycznej a jakże zayebistości. Np. silne zaplecze ze strony rodziców (wychowanie, uwagę, i/lub wsparcie finansowe na starcie).
Taka sobie samotna mama czy tata co ledwo wiąże koniec z koncem to raczej może mieć problem by jeszcze po wymarzonemu urządzić dom i każde miało swój kącik. Znam może parę odcinków, za każdym razem były to rodziny raczej biedne ale zwyczajne, nie jakieś roszczeniowo patologiczne pasożyty. Ot, np. dziadkowie z wnukami. Wg mnie dobrze że i taka pomoc jest, im więcej dobrego i pomocy w wychodzeniu z biedy tym lepiej.
Ostatnio często oglądam ten program i mam takie samo zdanie jak Ty.

Nie rozumiem porównania do Szlacheckiej Paczki.

Często widzę rodziny po wielkich tragediach, śmierci współmałżonków, ciężkich chorób, niepełnosprawności.

I często widzę, że te osoby próbują jakoś łatać te domowe budżety i te rozwalające się domy- widujemy przecież rozgrzebane pokoje, jakieś rozpoczęte remonty.

Jak kobieta, która ma na utrzymaniu niepełnosprawne dzieci i nikogo, kto wasparłby ja finansowo ma wyremontować sobie całą chałupę? Wyobraźcie sobie, jakie to są kosmiczne koszty?

Nie uważam, żeby osoby, którym domy zostały wyremontowane były pasożytami.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

Przejechane na rowerze w 2019: 2 762
km



mój INSTA
(napisz pw kim jesteś wizażanko
khloe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-16, 09:14   #9
Ellen_Ripley
Zakorzenienie
 
Avatar Ellen_Ripley
 
Zarejestrowany: 2018-04
Wiadomości: 20 853
Dot.: "Nasz nowy dom" - pomoc potrzebującym, czy odpowiednik "szlacheckiej paczki"?

Cytat:
Napisane przez khloe Pokaż wiadomość
(...)
Nie rozumiem porównania do Szlacheckiej Paczki.
(...)
To nie porównanie, a pytanie plus clickbait i przyczynek do dyskusji. Każdy ma prawo wyrazić swoje zdanie. Strony medalu są różne.
__________________
Żegnaj Wizaż Forum. Tyle lat za nami. Witaj Życie po Wizażu (Discord). Wszystko przed nami.
Ellen_Ripley jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-16, 10:26   #10
voice_of_silence
Zakorzenienie
 
Avatar voice_of_silence
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 4 378
Dot.: "Nasz nowy dom" - pomoc potrzebującym, czy odpowiednik "szlacheckiej paczki"?

Ten program chyba opiera się na sponsorach, a w sumie co kogo obchodzi jak ktoś inwestuje pieniądze?

Jedyne co wzbudza moje wątpliwości to jakość użytych materiałów. Nie wygląda to zachęcająco ani solidnie, ale może to tylko mylne wrażenie szklanego ekranu.

Ocenianie samych beneficjentów jest moim zdaniem poniżej wszelkiej krytyki. Nic o nich nie wiemy poza tym, co im każą powiedzieć do kamery żeby było wzruszająco i chwytliwie. Często są to osoby o niskim wykształceniu i obyciu i nie mają pojęcia jak ich szczerość może zostać odebrana, ale proste słowa wcale nie muszą świadczyć zaraz o patologii. To ile ktoś ma dzieci i w jaki sposób je spłodził też nie jest niczyją sprawą. Jeszcze by tego brakowało żeby ława wizażanek mówiła innym kto może a kto nie może seks uprawiać.

Plus myślę, że tam istnieje też jakaś selekcja i nie remontują tych domów każdemu, kto się zgłosi i uważa że mu się należy. Z jakiś powodów ktoś uznał, że dana rodzina potrzebuje tego remontu bardziej niż inna.
__________________
Kocham luksus. A luksus polega nie na bogactwie i ornamentach, ale na braku wulgarności.

Coco Chanel

Wyzwanie czytelnicze 2019

Edytowane przez voice_of_silence
Czas edycji: 2019-10-16 o 10:30
voice_of_silence jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-16, 11:13   #11
Pani_Mada
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 18 614
Dot.: "Nasz nowy dom" - pomoc potrzebującym, czy odpowiednik "szlacheckiej paczki"?

Cytat:
Napisane przez rudnika Pokaż wiadomość
Według mnie pomoc nie jest niczym złym, o ile oczywiście jest udzielana odpowiednim osobą. Ja z kolei nie rozumiem tej zawiści względem osób, którym pomocy udzielono. W miejscowości niedaleko mojej był kiedyś nagrywany program Nasz Nowy Dom. Po miesiącu od ukończenia remontu sąsiedzi zdewastowali elewację domu który był remontowany. Widać bolało kogoś, że zrobiono coś dobrego dla kogoś innego.. no bo przeciez dlaczego dostał to Xiński a nie ja...
pewnie Ci sami sąsiedzi, co ten miesiąc wcześniej byli pomagać, a później przed kamerą gratulować nowego domu. masakra
Pani_Mada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-10-16, 12:51   #12
ce4534435626970636826734dc4cc81c1d23e519_62b0fbf266bee
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 18 638
Dot.: "Nasz nowy dom" - pomoc potrzebującym, czy odpowiednik "szlacheckiej paczki"?

Rzadko to oglądam, ale chyba wczoraj widziałam odcinek - samotna matka, opóźnione dziecko, ojciec uciekł, wieś gdzieś w górach. Widać było, że próbowała robić sama to, co mogła, położyła sama kafelki na podłodze, itp. Uważam, że jak najbardziej był sens, żeby jej pomóc.

Natomiast zastanawia mnie tempo prac. Przecież niektóre rzeczy potrzebują czasu
Nie oglądam tego regularnie, raz na jakiś czas urywki i zawsze mnie dziwi, że oni wiecznie na paskudne, brudne, krzywe, zagrzybione i z zaciekami ściany walą karton gips. Przecież ten grzyb czy coś i tak tam pod spodem jest. A jeśli jakoś wcześniej zabezpieczają ścianę, to nie zauważyłam. Poza tym grzyb przecież może wyjść znowu, a tak będzie trudniej się go pozbyć.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
ce4534435626970636826734dc4cc81c1d23e519_62b0fbf266bee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-16, 17:01   #13
blue2003
Miuoshowa
 
Avatar blue2003
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 3 325
GG do blue2003 Wyślij wiadomość przez Yahoo do blue2003
Dot.: "Nasz nowy dom" - pomoc potrzebującym, czy odpowiednik "szlacheckiej paczki"?

Znajomych rodzina z kieleckiej wsi miala robiony przez nich remont, trwal ponad 2 miesiace. W dodatku sami musieli przekonac do siebie sponsorow, ludzie z programu byli na wywiadzie w gopsie, w zakladzie pracy ojca i w szkole dzieci, dokladnie sprawdzali czy dzieci nie sa zaniedbane, czy nie ma w rodzinie alkoholizmu. Tak wiec wedlug mnie i tego co wiem jest to bez porownania ze szlachecka.
__________________

"...nasza wielkość miała iskrzyć, a wygasa gdy tak teraz na nią patrzę a ty milczysz..."
blue2003 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-16, 17:07   #14
Czarna2000
Inez
 
Zarejestrowany: 2014-12
Wiadomości: 4 349
Dot.: "Nasz nowy dom" - pomoc potrzebującym, czy odpowiednik "szlacheckiej paczki"?

Czuję się wywołana, więc się wypowiem.
Podchodzę z ogromną rezerwą do tego typu programów. Mam wrażenie, że często jest to takie wspieranie ludzi nieogarniętych życiowo, którzy sami nie zmienią nic, bo "jakoś to będzie". Podobnie jak Szlachetna Paczka, dej.
Oczywiście, ja nie mówię, że zawsze jest źle! Wręcz przeciwnie, jest masa osób, którym warto pomóc, bo np. zdarzyła im się jakaś tragedia, zmarł żywiciel rodziny, cokolwiek innego. Natomiast jeśli ja widzę rodzinę, w której mimo tragicznej sytuacji finansowej pojawiają się kolejne dzieci, to najchętniej ofiarowała bym paczkę prezerwatyw.
Rodziny dostają odpicowane domy, ale jestem bardzo ciekawa, jak wyglądają po jakimś czasie. No bo jeśli ktoś był w stanie żyć w brudnej ruderze, to wręcz nie chcę mi się wierzyć, że teraz będą sumiennie dbać o domek. W dodatku te remonty czasami są trochę głupio zrobione. Na innym wątku pisałam o rodzinie, która mieszka obok mojej babci i dostała się do programu. Kasy nie mają, a założono im bardzo drogie ogrzewanie elektryczne. Po pierwszym rachunku za prąd stara koza wróciła na miejsce.
Dodatkowo tylko wspomnę, że w tej rodzinie pani ma trójkę dzieci, każde z innym mężczyzną, żaden się dziećmi nie interesuje, a u dziadków, którzy też tam mieszkają, alkohol raczej nie jest zbyt wygodnym tematem.
Od razu zaznaczam, że nie oglądałam wszystkich odcinków, być może przeważają rodziny, którym serio warto pomóc, bo stało się coś z czym nie mogą sobie poradzić. Nie ma sensu wrzucać wszystkich do jednego wora, być może "nasz nowy dom" lepiej selekcjonuje rodziny niż SzP. Inna sprawa, że widzimy tylko to, co producenci chcą nam pokazać.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Czarna2000 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-16, 19:56   #15
AuroraCoriolis
Zadomowienie
 
Avatar AuroraCoriolis
 
Zarejestrowany: 2017-02
Wiadomości: 1 091
Dot.: "Nasz nowy dom" - pomoc potrzebującym, czy odpowiednik "szlacheckiej paczki"?

Cytat:
Napisane przez rudnika Pokaż wiadomość
Ja z kolei nie rozumiem tej zawiści względem osób, którym pomocy udzielono. W miejscowości niedaleko mojej był kiedyś nagrywany program Nasz Nowy Dom. Po miesiącu od ukończenia remontu sąsiedzi zdewastowali elewację domu który był remontowany. Widać bolało kogoś, że zrobiono coś dobrego dla kogoś innego.. no bo przeciez dlaczego dostał to Xiński a nie ja...

a moze mieli jakis zatarg albo jest tu jakas inna historia. Raczej sie lubianemu sasiadowi nie niszczy chaty, randomowej osobie po remoncie bez powodu tez nie. Ofc moze we wsi jest jakis psychiczny wandal a moze cos nie tak z ta rodzina.


Ja mam mieszane uczucia. ogolnie program lubie,duzo ogladalam i czesto ta pomoc jest super. Z kolei w paru odcinkach mialam mocne watpliwosci:
-jak byl dom totalnie brudny (bieda to jedno, nigdy sie nie jest zbyt biednym by pozamiatac)- mam wrazenie wtedy zawsze ze nie warto takim ludziom pomagac bo i tak wszystko zepsuja i nie beda dbali,


-jak Pani z biednej rodziny opowiadala o tym,ze ich nie stac na lazienke a potem,ze dziecko lubi jezdzic konno. Zafascynowalo mnie to bo jazda konna to raczej droga rozrywka i za rok/dwa jezdzenia by miala remont czesciowy tej lazienki-i tutaj odbieram to jak z SP: ja wydam na rozrywki a inni niech mi dadza na dom,


-raz byl Pan, ktory wygladal na pijaka


Z drugiej strony moze to jest jakis kop i motywacja dla tych ludzi?

A z dwojga zlego,zamiast na glupiutkie trudne sprawy,kasa producentow przynajmniej polepszy komus zycie
AuroraCoriolis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-16, 20:30   #16
Ingrid80
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 8 729
Dot.: "Nasz nowy dom" - pomoc potrzebującym, czy odpowiednik "szlacheckiej paczki"?

[1=ce453443562697063682673 4dc4cc81c1d23e519_62b0fbf 266bee;87253850]Rzadko to oglądam, ale chyba wczoraj widziałam odcinek - samotna matka, opóźnione dziecko, ojciec uciekł, wieś gdzieś w górach. Widać było, że próbowała robić sama to, co mogła, położyła sama kafelki na podłodze, itp. Uważam, że jak najbardziej był sens, żeby jej pomóc.

Natomiast zastanawia mnie tempo prac. Przecież niektóre rzeczy potrzebują czasu
Nie oglądam tego regularnie, raz na jakiś czas urywki i zawsze mnie dziwi, że oni wiecznie na paskudne, brudne, krzywe, zagrzybione i z zaciekami ściany walą karton gips. Przecież ten grzyb czy coś i tak tam pod spodem jest. A jeśli jakoś wcześniej zabezpieczają ścianę, to nie zauważyłam. Poza tym grzyb przecież może wyjść znowu, a tak będzie trudniej się go pozbyć.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk[/QUOTE]Też oglądałam ten odcinek. Dom wyróżniał się porządkiem i czystością, czego w większości przypadków nie widać. Bardzo
Pozytywnie oceniam ten remont.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ingrid80 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-16, 21:16   #17
Ellen_Ripley
Zakorzenienie
 
Avatar Ellen_Ripley
 
Zarejestrowany: 2018-04
Wiadomości: 20 853
Dot.: "Nasz nowy dom" - pomoc potrzebującym, czy odpowiednik "szlacheckiej paczki"?

[1=ce453443562697063682673 4dc4cc81c1d23e519_62b0fbf 266bee;87253850]
(...)
Natomiast zastanawia mnie tempo prac. Przecież niektóre rzeczy potrzebują czasu
Nie oglądam tego regularnie, raz na jakiś czas urywki i zawsze mnie dziwi, że oni wiecznie na paskudne, brudne, krzywe, zagrzybione i z zaciekami ściany walą karton gips. Przecież ten grzyb czy coś i tak tam pod spodem jest. A jeśli jakoś wcześniej zabezpieczają ścianę, to nie zauważyłam. Poza tym grzyb przecież może wyjść znowu, a tak będzie trudniej się go pozbyć.
[/QUOTE]

Ta kwestia mnie również zastanawia.
__________________
Żegnaj Wizaż Forum. Tyle lat za nami. Witaj Życie po Wizażu (Discord). Wszystko przed nami.
Ellen_Ripley jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-16, 22:52   #18
AuroraCoriolis
Zadomowienie
 
Avatar AuroraCoriolis
 
Zarejestrowany: 2017-02
Wiadomości: 1 091
Dot.: "Nasz nowy dom" - pomoc potrzebującym, czy odpowiednik "szlacheckiej paczki"?

Cytat:
Napisane przez Ellen_Ripley Pokaż wiadomość
Ta kwestia mnie również zastanawia.

tez nad tym myslalam,
ja wogole nie wierze ze te remonty trwaja 5 dni, przeciez czesto pokazuja ze maluja doslownie dzien przed przyjazdem rodziny a jeszcze trzeba wstawic meble i posprzatac-to nie wyschnie...


a co do grzyba to mysle ze po paru latach powylazi ale wtedy bedzie po programie a zreszta ciezko zeby ktos mial reklamacje zlozyc
AuroraCoriolis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-17, 04:48   #19
khloe
Strzelaj lub emigruj!
 
Avatar khloe
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Medellin!
Wiadomości: 27 440
Dot.: "Nasz nowy dom" - pomoc potrzebującym, czy odpowiednik "szlacheckiej paczki"?

Cytat:
Napisane przez Ellen_Ripley Pokaż wiadomość
Ta kwestia mnie również zastanawia.
I mnie.

Często ostatnio widuję przypadek, w którym zakładają drewniane elewacje- przecież to wymaga dużego wysiłku, żeby to utrzymac w jako takim stanie, czesto trzeba odmalowywać na nowo...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

Przejechane na rowerze w 2019: 2 762
km



mój INSTA
(napisz pw kim jesteś wizażanko
khloe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-10-17, 13:12   #20
klatka
Zakorzenienie
 
Avatar klatka
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 10 084
Dot.: "Nasz nowy dom" - pomoc potrzebującym, czy odpowiednik "szlacheckiej paczki"?

Raczej nie zakładają im drewnianej elewacji, myślę, że to jakieś panele drewnopodobne.
klatka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-17, 13:33   #21
Ingrid80
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 8 729
Dot.: "Nasz nowy dom" - pomoc potrzebującym, czy odpowiednik "szlacheckiej paczki"?

Też mnie zastanawiają te drewniane elewacje, A także ogrzewanie matami elektrycznymi. Czy to może być oszczędne ogrzewanie??

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ingrid80 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-17, 13:52   #22
khloe
Strzelaj lub emigruj!
 
Avatar khloe
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Medellin!
Wiadomości: 27 440
Dot.: "Nasz nowy dom" - pomoc potrzebującym, czy odpowiednik "szlacheckiej paczki"?

Cytat:
Napisane przez klatka Pokaż wiadomość
Raczej nie zakładają im drewnianej elewacji, myślę, że to jakieś panele drewnopodobne.
Pewnie nie zawsze, ale były przypadki kładzenia na pewno drewnianych elewacji, bo potem to malowali jakas farba do drewna, nawet mówili że to drewno.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

Przejechane na rowerze w 2019: 2 762
km



mój INSTA
(napisz pw kim jesteś wizażanko
khloe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-17, 14:31   #23
Pani_Mada
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 18 614
Dot.: "Nasz nowy dom" - pomoc potrzebującym, czy odpowiednik "szlacheckiej paczki"?

Cytat:
Napisane przez Ingrid80 Pokaż wiadomość
Też mnie zastanawiają te drewniane elewacje, A także ogrzewanie matami elektrycznymi. Czy to może być oszczędne ogrzewanie??

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
no ale tak w zasadzie jakie ogrzewanie mają im założyć? gazu często nie ma podłączonego (gotują na butlach), a ogrzewanie tradycyjne, opałowe to są podobno większe koszty i więcej roboty. no i miejsce na piec...
ogrzewanie elektryczne to najmniejsza linia oporu
Pani_Mada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-17, 14:34   #24
khloe
Strzelaj lub emigruj!
 
Avatar khloe
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Medellin!
Wiadomości: 27 440
Dot.: "Nasz nowy dom" - pomoc potrzebującym, czy odpowiednik "szlacheckiej paczki"?

Cytat:
Napisane przez Pani_Mada Pokaż wiadomość
no ale tak w zasadzie jakie ogrzewanie mają im założyć? gazu często nie ma podłączonego (gotują na butlach), a ogrzewanie tradycyjne, opałowe to są podobno większe koszty i więcej roboty. no i miejsce na piec...
ogrzewanie elektryczne to najmniejsza linia oporu
Ja mieszkam w domu i mamy ogrzewanie węglowe, jak pewnie z 90%osob w mojej miejscowości, przede wszystkim dlatego, że jest dużo tańsze, niż gazowe. Każdy, kogo znałam, a kto miał gazowe, szybko przerabiał na węgiel, bo były to bardzo wysokie koszta ogrzania chaty.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

Przejechane na rowerze w 2019: 2 762
km



mój INSTA
(napisz pw kim jesteś wizażanko
khloe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-17, 14:39   #25
Pani_Mada
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 18 614
Dot.: "Nasz nowy dom" - pomoc potrzebującym, czy odpowiednik "szlacheckiej paczki"?

Cytat:
Napisane przez khloe Pokaż wiadomość
Ja mieszkam w domu i mamy ogrzewanie węglowe, jak pewnie z 90%osob w mojej miejscowości, przede wszystkim dlatego, że jest dużo tańsze, niż gazowe. Każdy, kogo znałam, a kto miał gazowe, szybko przerabiał na węgiel, bo były to bardzo wysokie koszta ogrzania chaty.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
nie mówiłam o kosztach utrzymania, a o kosztach wykonania instalacji nie doprecyzowałam, mój błąd.
Pani_Mada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-17, 14:42   #26
khloe
Strzelaj lub emigruj!
 
Avatar khloe
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Medellin!
Wiadomości: 27 440
Dot.: "Nasz nowy dom" - pomoc potrzebującym, czy odpowiednik "szlacheckiej paczki"?

Cytat:
Napisane przez Pani_Mada Pokaż wiadomość
nie mówiłam o kosztach utrzymania, a o kosztach wykonania instalacji nie doprecyzowałam, mój błąd.
Aha

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

Przejechane na rowerze w 2019: 2 762
km



mój INSTA
(napisz pw kim jesteś wizażanko
khloe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-17, 15:24   #27
Ingrid80
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 8 729
Dot.: "Nasz nowy dom" - pomoc potrzebującym, czy odpowiednik "szlacheckiej paczki"?

Cytat:
Napisane przez Pani_Mada Pokaż wiadomość
nie mówiłam o kosztach utrzymania, a o kosztach wykonania instalacji nie doprecyzowałam, mój błąd.
Oczywiście, że mówiąc o oszczędnym ogrzewaniu miałam na myśli tanie w eksploatacji.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ingrid80 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-17, 15:37   #28
Pani_Mada
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 18 614
Dot.: "Nasz nowy dom" - pomoc potrzebującym, czy odpowiednik "szlacheckiej paczki"?

Cytat:
Napisane przez Ingrid80 Pokaż wiadomość
Oczywiście, że mówiąc o oszczędnym ogrzewaniu miałam na myśli tanie w eksploatacji.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
wiem
ale weź pod uwagę, że to jest program telewizyjny i telewizja płaci za ten remont. dlatego nie zrobią ogrzewania tradycyjnego, opałowego, bo to im się zwyczajnie nie opłaca i nie jest modne.
im (programowi) nie chodzi o to, żeby było oszczędnie, a o to żeby było efektownie, szybko i na czasie - bo to im daje oglądalność.
Pani_Mada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-17, 16:13   #29
khloe
Strzelaj lub emigruj!
 
Avatar khloe
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Medellin!
Wiadomości: 27 440
Dot.: "Nasz nowy dom" - pomoc potrzebującym, czy odpowiednik "szlacheckiej paczki"?

Mój tż jak to ogląda to zawsze mi zadaje głupie pytanid "a czemu oni mają tylko 5 dni'?

No w sumie czemu?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

Przejechane na rowerze w 2019: 2 762
km



mój INSTA
(napisz pw kim jesteś wizażanko
khloe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-17, 18:31   #30
ce4534435626970636826734dc4cc81c1d23e519_62b0fbf266bee
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 18 638
Dot.: "Nasz nowy dom" - pomoc potrzebującym, czy odpowiednik "szlacheckiej paczki"?

Cytat:
Napisane przez khloe Pokaż wiadomość
Mój tż jak to ogląda to zawsze mi zadaje głupie pytanid "a czemu oni mają tylko 5 dni'?

No w sumie czemu?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz


Żeby iść na rekordy, bo to takie imponujące.
No i w USA robią chyba w 7 dni, więc my musimy szybciej, żeby po pierwsze być lepsi, po drugie tam burzą i budują od nowa, u nas jest mniejszy rozmach.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
ce4534435626970636826734dc4cc81c1d23e519_62b0fbf266bee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-05-17 17:54:07


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 10:19.