Sonda - na którą partię będziecie głosować. Wybory parlamentarne 2019 r. - Strona 3 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Pokaż wyniki sondy: Na którą partię zagłosujesz w wyborach parlamentarnych 2019?
POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE 2 5,71%
PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ 2 5,71%
SOJUSZ LEWICY DEMOKRATYCZNEJ 16 45,71%
KONFEDERACJA WOLNOŚĆ I NIEPODLEGŁOŚĆ 2 5,71%
KOALICJA OBYWATELSKA 13 37,14%
Głosujący: 35. Nie możesz głosować w tej sondzie

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2019-10-13, 22:43   #61
GdyMnieSenZmorzy
Raczkowanie
 
Avatar GdyMnieSenZmorzy
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 202
Dot.: Sonda - na którą partię będziecie głosować. Wybory parlamentarne 2019 r.

Wiedziałam że tak będzie... Przekupiony naród za swoje pieniądze.
__________________
Sometimes it's a rainy day
Just to let you know
Everything's going to be all right
All right...
GdyMnieSenZmorzy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-14, 00:26   #62
edan84
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2018-07
Lokalizacja: tam gdzie stało mleczko i jajeczko
Wiadomości: 10 152
Dot.: Sonda - na którą partię będziecie głosować. Wybory parlamentarne 2019 r.

Jeśli PiS by się dogadał z Konfederacja i PSLem to na chwile obecna brakuje im 21 posłów do większości konstytucyjnej.
Ale biorac pod uwagę, ze ludzie wstydzą się mówić ze głosowali na PiS, PSL, to jeśli jeszcze okaże się, ze Konfederacja nie wejdzie to wtedy nadrobią tych 21 posłów lub niewiele im braknie. A wtedy taka koalicja z PSLem i z Kukizem w imię „wyższych celów” mogłaby by być możliwa.
edan84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-14, 01:16   #63
Mijanou
Wizażowy Kot Igor
 
Avatar Mijanou
 
Zarejestrowany: 2012-08
Lokalizacja: po drugiej stronie lustra
Wiadomości: 17 529
Dot.: Sonda - na którą partię będziecie głosować. Wybory parlamentarne 2019 r.

Cytat:
Napisane przez edan84 Pokaż wiadomość
Jeśli PiS by się dogadał z Konfederacja i PSLem to na chwile obecna brakuje im 21 posłów do większości konstytucyjnej.
Ale biorac pod uwagę, ze ludzie wstydzą się mówić ze głosowali na PiS, PSL, to jeśli jeszcze okaże się, ze Konfederacja nie wejdzie to wtedy nadrobią tych 21 posłów lub niewiele im braknie. A wtedy taka koalicja z PSLem i z Kukizem w imię „wyższych celów” mogłaby by być możliwa.
Mogę się mylić, ale PSL pojawia się na przestrzeni lat w różnych konfoguracjach z różnymi partiami. Przypuszczam więc, że bez większego problemu "dogada się" z PiS. Z każdym zresztą, kto aktualnie bedzie rządzić.
__________________
I don't have time for that! I'm a cat. We are rather busy you know?



Zanim założysz wątek, zajrzyj tu: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1269209


Warto wsłuchać się w Słowo: https://www.youtube.com/channel/UC5n...oyrF8xorb-IqVw

No pasaran!
mikroREKLAMA
Spełnione marzenia
Pragniesz szybkiej i radykalnej zmiany? Najwyższa światowa klasa włosów dziewiczych. Najlepsze z natury,.

Ta reklama pokazywana jest pod 17 529 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
Mijanou jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-14, 18:14   #64
amillia
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 2 364
Dot.: Sonda - na którą partię będziecie głosować. Wybory parlamentarne 2019 r.

No i mamy dzień po wyborach, Korwin już się pcha w koalicję z PiSem za zakaz marszów LGBT, Lewica zachwala 500+, reszta to typowe świnie przy korycie, no nie ma na co głosować w tym kraju. Żałuję, że w ogóle poszłam na te wybory, trzeba w końcu wyjechać z tego kraju i się nie oglądać.
amillia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-14, 20:15   #65
Dobranka
Wtajemniczenie
 
Avatar Dobranka
 
Zarejestrowany: 2014-11
Wiadomości: 2 502
Dot.: Sonda - na którą partię będziecie głosować. Wybory parlamentarne 2019 r.

Pozytywną rzeczą jest wysoka frekwencja. Ogólnie Polacy interesują się polityką, ale jest też dużo rzeczy codziennych upolitycznionych, na przykład same pierogi kontra koktajl wegański mają wymiar polityczny. Ale fajnie, że mamy wspólne hobby.
__________________
"Gdy byłam małym chłopcem, myślałam, że poznam cię po kawałku chałwy."

Edytowane przez Dobranka
Czas edycji: 2019-10-15 o 08:09
Dobranka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-15, 05:33   #66
Mijanou
Wizażowy Kot Igor
 
Avatar Mijanou
 
Zarejestrowany: 2012-08
Lokalizacja: po drugiej stronie lustra
Wiadomości: 17 529
Dot.: Sonda - na którą partię będziecie głosować. Wybory parlamentarne 2019 r.

Cytat:
Napisane przez amillia Pokaż wiadomość
No i mamy dzień po wyborach, Korwin już się pcha w koalicję z PiSem za zakaz marszów LGBT, Lewica zachwala 500+, reszta to typowe świnie przy korycie, no nie ma na co głosować w tym kraju. Żałuję, że w ogóle poszłam na te wybory, trzeba w końcu wyjechać z tego kraju i się nie oglądać.
No ne wiem. Ja będę tęsknić na pewno. Mimo wszystko.

Zobaczymy, jak będzie. Narod wybrał i trzeba uszanować jego wolę.
__________________
I don't have time for that! I'm a cat. We are rather busy you know?



Zanim założysz wątek, zajrzyj tu: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1269209


Warto wsłuchać się w Słowo: https://www.youtube.com/channel/UC5n...oyrF8xorb-IqVw

No pasaran!
mikroREKLAMA
Spełnione marzenia
Pragniesz szybkiej i radykalnej zmiany? Najwyższa światowa klasa włosów dziewiczych. Najlepsze z natury,.

Ta reklama pokazywana jest pod 17 529 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
Mijanou jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-15, 12:05   #67
franczeska_simoneska
Przyczajenie
 
Avatar franczeska_simoneska
 
Zarejestrowany: 2019-10
Wiadomości: 12
Dot.: Sonda - na którą partię będziecie głosować. Wybory parlamentarne 2019 r.

Zwolenniczką Korwina nigdy nie byłam, ale zawsze myślałam, że mu chodzi o wolny rynek i rezygnację z socjalu, ale teraz okazuje się, że jest w stanie to wszystko porzucić w imię ustawy anty-LGBT.
franczeska_simoneska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2019-10-15, 21:21   #68
MsN
Femme fatale
 
Avatar MsN
 
Zarejestrowany: 2016-01
Lokalizacja: the circles of dante's hell
Wiadomości: 1 261
Dot.: Sonda - na którą partię będziecie głosować. Wybory parlamentarne 2019 r.

Cytat:
Napisane przez Dobranka Pokaż wiadomość
Sonda - na którą partię będziecie głosować w wyborach parlamentarnych 2019 r?

Lista numer 1 - KOMITET WYBORCZY POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE:
- dobrowolny ZUS dla przedsiębiorcy
- chorobowe opłacane przez ZUS od 15-tego dnia choroby
- nieopodatkowana emerytura
- Utrzymanie programu 500 plus
- skrócenie o godzinę czasu pracy rodziców dzieci do 10 roku życia
- wycofanie się z energetyki węglowej do 2050 roku
- Obniżenie VAT do 8 proc. wobec rozwiązań opartych na OZE

Lista numer 2 - KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ:
- wysokość składek ZUS uzależniona od dochodów (mniejsze firmy)
- uporządkowanie prawa podatkowego i wprowadzenie nowej ordynacji podatkowej
- 500 plus dla małych i mikroprzedsiębiorców w postaci ulgi na ZUS
- Wzrost płacy minimalnej do 4 tys. w 2023 r.
- od przyszłego roku stała trzynasta emerytura w wysokości 1200 zł

Lista numer 3 - KOMITET WYBORCZY SOJUSZ LEWICY DEMOKRATYCZNEJ:
- obniżka VAT do 21 proc.
- zerowy ZUS do 18 miesięcy dla firm zatrudniających pierwszego i drugiego pracownika
- wysokość składek ZUS uzależniona od dochodów
- 100 proc. pensja w razie zwolnienia chorobowego
- wzrost płacy minimalnej do 2,7 tys. w 2020 r.
- płaca minimalna w sektorze publicznym w wysokości 3,5 tys.

Lista numer 4 - KOMITET WYBORCZY KONFEDERACJA WOLNOŚĆ I NIEPODLEGŁOŚĆ:
- likwidacja podatku dochodowego
- obniżka VAT do 15 proc.
- dobrowolność wpłacania składek do ZUS
- nieopodatkowana emerytura
- likwidacja programu rodzina 500 plus - w jego miejsce program 1000 plus dla każdego pracującego Polaka
- wypowiedzenie pakietu klimatycznego

Lista numer 5 - KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY KOALICJA OBYWATELSKA PO .N IPL ZIELONI:
- zerowy ZUS dla przedsiębiorców do 25 roku życia
- nieopodatkowana emerytura dla tych, którzy nadal pozostają aktywni zawodowo
- płaca minimalna w wysokości połowy przeciętnego wynagrodzenia
- premia za aktywność dla najsłabiej zarabiających w wysokości 600 zł
- gwarancja uzyskania trzynastej emerytury
- wprowadzenie tzw. premii emerytalnej

Z tego co zdążyłam się zorientować i co wiem to na razie Partia RAZEM połączyła siły z Wiosną Roberta Biedronia i SLD. Zagłosowałam na lewicę bo mam lewicowe poglądy jeśli chodzi o światopogląd, kwestie społeczne, obyczajowości. Po za tym jestem feministką. Nie zgadzam się z programem PISu (praktycznie w żadnej kwestii), z Korwinem natomiast w kwestiach światopoglądowych.

Co do PO/Kolacji Obywatelskiej się nie wypowiem bo mam jeszcze małą wiedzę nt tej partii, ale też mają coś z lewej strony.
Zaczęłam mieć większą świadomość (mam na myśli fakt, że kilka lat temu zaczęłam interesować się polityką). U KORWINA, a obecnie - Konfederacji zgadzają mi się trochę poglądy gospodarcze, które reprezentuje. Światopoglądowo jest między mną a tym ugrupowaniem jak między piekłem, a niebem. To mizogin i seksista. Zachowuje się jak pajac. Nie wiem czy naprawdę taki jest czy tylko udaje.

A ogólnie gospodarczo raczej jestem na centroprawicę raczej, ale no cóż...
Ważniejsze dla mnie są poglądy społeczno-obyczajowe. Korwin robi wszystko, aby zwalczać LGBT, a w przypadku Narodowców - gender.

Nie twierdzę, że Korwin-Mikke to człowiek głupi bo być może taki nie jest, ale co z tego skoro ma w sobie taką pogardę w stosunku do kobiet, homoseksualistów i niepełnosprawnych?

To czyni go jako człowieka mądrego?

http://https://www.youtube.com/watch?v=HsTYbQ824Es

Po 4 latach lewica weszła do sejmu i tego właśnie chciałam.
A co do PiSU... (z całym szacunkiem), ale wyborcy tej partii raczej nie są inteligentni. I to nie są tylko słowa Korwina (a tu się z nim zgadzam). Zresztą najwięcej poparcia dla PISu zostawili ludzie w urnach z podstawowym wykształceniem i to 60+. Czy tacy ludzie mają własne zdanie? Twierdzę, iż nie.
Wg mnie to prosty przykład - wyborcy PISu to ludzie który władzy dadzą palec, a ta natomiast weźmie całą rękę.

Łapy po 500+ wyciągają najczęściej patologie społeczne, którym nie chce się pracować no bo ''państwo ma to da'' tak jak kiedyś było - ''czy się stoi czy się leży dwa tysiące się należy'' . Sorry, te czasy się już dawno skończyły.
I w tym przypadku, rozdawnictwo też się kiedyś skończy. I chyba ludzie tego nie przewidują, nie myślą w ogóle o tym. Po za tym, żeby dać jednym, to trzeba drugim zabrać. Wszystko przez 500+ zdrożało, a będzie jeszcze gorzej bo ceny w górę znów podskoczą.

Mam wrażenie, że w ogóle ludzie nie myślą o jutrze, co będzie jutro, za rok, za kilka lat bo żyją chwilą i z dnia na dzień (mam przede wszystkim na myśli popierających PIS).
Ci, którzy wykorzystują spoko kasę na 500+ to jak najbardziej okay, ale to nie zmienia faktu, że socjal powinien być tylko dla najbiedniejszych i powinien być sporo ucięty (niski socjal, wyższe płace i obniżenie podatków) (tylko jak to pokazuje, patola korzysta ''pełną gębą'' na to na co nie trzeba, albo wykorzystuje pieniądze w niewłaściwy sposób).

A tutaj mamy państwo, które nie dość, że rozdaje by zabrać innym to jeszcze łamie konstytucję i jak nie od dziś wiadomo brata się z KK, który zresztą sponsoruje. Kolejna patologia.

Uważam, że PIS zniszczył także polską edukację i ma ogromny wpływ na polską telewizję. Zupełnie niepotrzebnie. Jak ktoś lub coś jest niewygodnym tematem czy jest niewygodne dla PISu, zrobią wszystko aby nie pokazać prawdy i szczują jednych na drugich. Ludzie niczego się nie nauczyli, nie wyciągneli lekcji głosując na PIS. Jeszcze trochę i poczekajmy aż rząd wprowadzi cenzurę albo rządy dyktatury.

To kiedy mamy bać się wyjść z domów?
Jeszcze chwila i z tego kraju trzeba będzie emigrować.
Tak więc głosowałam na listę nr 3.


NISKI SOCJAL
WYŻSZE PŁACE
OBNIŻONE PODATKI


Chyba nigdy nie doczekam(y) takich czasów. Nie w tym kraju.
__________________
1. Lepiej być nielubianą za to, kim jesteś niż być kochaną za to kim nie jesteś.
2. Ludzie nie rodzą się dobrzy albo źli. Rodzą się z pewnymi skłonnościami, ale liczy się sposób, w jaki żyją. I to, jakich ludzi poznają.

Edytowane przez MsN
Czas edycji: 2019-10-15 o 21:58
MsN jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-15, 21:42   #69
amillia
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 2 364
Dot.: Sonda - na którą partię będziecie głosować. Wybory parlamentarne 2019 r.

Cytat:
Napisane przez MsN Pokaż wiadomość
Łapy po 500+ wyciągają najczęściej patologie społeczne, którym nie chce się pracować no bo ''państwo ma to da'' tak jak kiedyś było - ''czy się stoi czy się leży dwa tysiące się należy'' . Sorry, te czasy się już dawno skończyły.
I w tym przypadku, rozdawnictwo też się kiedyś skończy. I chyba ludzie tego nie przewidują, nie myślą w ogóle o tym. Po za tym, żeby dać jednym, to trzeba drugim zabrać. Wszystko przez 500+ zdrożało, a będzie jeszcze gorzej bo ceny w górę znów podskoczą.
I zagłosowałaś na partię, która chce ten socjal jeszcze bardziej zwiększyć...

Cytat:
NISKI SOCJAL
WYŻSZE PŁACE
OBNIŻONE PODATKI


Chyba nigdy nie doczekam(y) takich czasów. Nie w tym kraju.
Kurcze, pewnie żyję trochę w swojej bańce, otaczam się młodymi ludźmi, udzielam na forach internetowych, ale co i rusz trafiam na ludzi, którzy najchętniej zagłosowaliby na partię postulującą niskie podatki, niski socjal, wolność gospodarczą, przy zapewnionej wolności osobistej i poglądach lewicowych w kwestiach światopoglądowych. Jakim cudem takiej partii na naszej scenie politycznej nie ma i nie było nie jestem w stanie pojąć. Póki co cała rzesza ludzi dzieli głosy albo na Konfederację, bo niskie podatki, albo Lewicę, bo wolność osobista, ale w obu przypadkach i tak kierują się zasadą "mniejszego zła". Wydaje mi się, że istnieje jednak potencjał dla partii, która te poglądy by połączyła.
amillia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-15, 21:53   #70
MsN
Femme fatale
 
Avatar MsN
 
Zarejestrowany: 2016-01
Lokalizacja: the circles of dante's hell
Wiadomości: 1 261
Dot.: Sonda - na którą partię będziecie głosować. Wybory parlamentarne 2019 r.

Cytat:
Napisane przez amillia Pokaż wiadomość
Wydaje mi się, że istnieje jednak potencjał dla partii, która te poglądy by połączyła.
To może kiedyś taka partia powstanie, która poglądy o których wspomniałaś połączy.

Przykład - PO połączyło "siły" z Nowoczesną, partią zieloni by zamienić się w Koalicję Obywatelską.

Czasami łączenie sił być może może mieć większą siłę sprawczą by coś zyskać, niekoniecznie ugrać (to słowo źle mi się kojarzy i raczej posiada odbiór negatywny).

Wg mnie na razie pokazała to lewica, a co będzie dalej sie okaże.

Gdyby lewica nie połączyła się z SLD, partią Razem i Biedroniem to na pewno nie przekroczyłaby wymaganego progu wyborczego aby dostać się do Sejmu.
__________________
1. Lepiej być nielubianą za to, kim jesteś niż być kochaną za to kim nie jesteś.
2. Ludzie nie rodzą się dobrzy albo źli. Rodzą się z pewnymi skłonnościami, ale liczy się sposób, w jaki żyją. I to, jakich ludzi poznają.

Edytowane przez MsN
Czas edycji: 2019-10-15 o 21:56
MsN jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-16, 11:01   #71
goldennight
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2019-02
Wiadomości: 787
Dot.: Sonda - na którą partię będziecie głosować. Wybory parlamentarne 2019 r.

Niby się mówi że kultura jest co raz bardziej liberalna a szczególnie młodzi a i tak wśród młodych wygrywa pis, wszytko to trochę zamotane i nie do końca klarowne.Lewica weszła dzięki koalicji i teraz się mówi że się rozłączą.Czyli co tylko po to byli razem żeby wejść trochę to słabe zresztą nigdy na nich nie zagłosuje.

Ciekawi mnie jeszcze jedna rzecz lewica jest za aborcją ma życzenie i legalną prostytucją.Niech mi teraz ktoś powie jak to jest w takim razie że jak jakiś polityk nie uznaje aborcji na życzenie tylko kompromis albo jest przeciwnikiem prostytucji to z automatu nie może należeć do takiej parti czy niekoniecznie?
goldennight jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-10-16, 11:22   #72
edan84
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2018-07
Lokalizacja: tam gdzie stało mleczko i jajeczko
Wiadomości: 10 152
Dot.: Sonda - na którą partię będziecie głosować. Wybory parlamentarne 2019 r.

Cytat:
Napisane przez goldennight Pokaż wiadomość
Niby się mówi że kultura jest co raz bardziej liberalna a szczególnie młodzi a i tak wśród młodych wygrywa pis, wszytko to trochę zamotane i nie do końca klarowne.Lewica weszła dzięki koalicji i teraz się mówi że się rozłączą.Czyli co tylko po to byli razem żeby wejść trochę to słabe zresztą nigdy na nich nie zagłosuje.

Ciekawi mnie jeszcze jedna rzecz lewica jest za aborcją ma życzenie i legalną prostytucją.Niech mi teraz ktoś powie jak to jest w takim razie że jak jakiś polityk nie uznaje aborcji na życzenie tylko kompromis albo jest przeciwnikiem prostytucji to z automatu nie może należeć do takiej parti czy niekoniecznie?
Przecież prostytucja jest legalna.
edan84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-16, 12:15   #73
goldennight
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2019-02
Wiadomości: 787
Dot.: Sonda - na którą partię będziecie głosować. Wybory parlamentarne 2019 r.

Cytat:
Napisane przez edan84 Pokaż wiadomość
Przecież prostytucja jest legalna.
Jejciu wiem ale prawnie uporządkowana w tym sensie.Jak to w ogóle jest z tymi pogladami polityków danej partii jakie są wymagania zawsze mnie to zastanawiało.
goldennight jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-16, 13:02   #74
toczena
Raczkowanie
 
Avatar toczena
 
Zarejestrowany: 2019-10
Wiadomości: 36
Dot.: Sonda - na którą partię będziecie głosować. Wybory parlamentarne 2019 r.

Cytat:
Napisane przez goldennight Pokaż wiadomość
Jejciu wiem ale prawnie uporządkowana w tym sensie.Jak to w ogóle jest z tymi pogladami polityków danej partii jakie są wymagania zawsze mnie to zastanawiało.

Są na pewno subtelne różnice wewnątrz partii np w Lewicy nie ma zgody odnośnie podejścia do energetyki jądrowej. Pewnie też kwestia przystąpienia do partii wiąże się z tym, że z niektóre poglądy trzeba trochę przemilczeć.
toczena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-16, 14:31   #75
goldennight
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2019-02
Wiadomości: 787
Dot.: Sonda - na którą partię będziecie głosować. Wybory parlamentarne 2019 r.

Cytat:
Napisane przez toczena Pokaż wiadomość
Są na pewno subtelne różnice wewnątrz partii np w Lewicy nie ma zgody odnośnie podejścia do energetyki jądrowej. Pewnie też kwestia przystąpienia do partii wiąże się z tym, że z niektóre poglądy trzeba trochę przemilczeć.
Właśnie coś mi się wydaje że jeśli chodzi o prostytucje to nie są tak zgodni a konkretnie wiekszość jest zapewne za pełną legalizacją z tym że wcale tego nie uważa za coś moralnego w tym sensie róbta co chcecie wasza wola.Tak mi się wydaje ale nie wiem jaka jest rzeczywistość.
goldennight jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-17, 13:04   #76
FALLinLOVE
Realistka
 
Avatar FALLinLOVE
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 3 523
Dot.: Sonda - na którą partię będziecie głosować. Wybory parlamentarne 2019 r.

Cytat:
Napisane przez MsN Pokaż wiadomość

NISKI SOCJAL
WYŻSZE PŁACE
OBNIŻONE PODATKI


Chyba nigdy nie doczekam(y) takich czasów. Nie w tym kraju.
I zaglosowalas na partie, ktora twierdzi, ze socjal wciaz jest za niski, a podatki powinny zostac podniesione.

Rozumiem, ze masz lewicowe poglady swiatopogladowe i jak najbardziej to szanuje tylko to co napisalas na koncu kloci sie z tym co napisalas wczesniej

Ja glosowalam na Konfederacje, bo uwazam, ze panstwo socjalne nigdy do niczego nas nie doprowadzi i zadna inna partia nie zaproponowala niczgeo co mogloby poprawic moj komfort zycia. Oboje z mezem pracujemy i zarabiamy niezle, ale mam serdecznie dosc utrzymywania patologii, ktorej sie nie chce pracowac (znam takie przeypadki osobiscie)

Jesli chodzi o Korwina to nie zgadzam sie z wieloma prezentowanymi przez niego pogladami i nie jestem jego fanka, ale tez uwazam, ze w duzej mierze, wiele jego wypowiedzi jest wyrywanych z kontekstu. Na przyklad - ta o niepelnosprawnych, ja tam nie widze jakiegos hejtu z jego strony. Zreszta Koriwn zalozyl nawet stowarzyszenie wspierajace niespelnosprawnych.

Mysle, ze on po prostu powinien juz zejsc ze sceny i zribic miejsce mlodszym, ktorzy potrafia przyciagnac ludzi.

Mnie osobiscie przekonal Mentzen, ktory swietnie sprawdzil sie w debatach przedwyborczych i przedstawil dobre rozwiazania gospodarcze.
__________________
Don’t strive to make your presence noticed, just make your absence felt.
FALLinLOVE jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-17, 13:30   #77
alabastrowa7
Raczkowanie
 
Avatar alabastrowa7
 
Zarejestrowany: 2019-10
Wiadomości: 40
Dot.: Sonda - na którą partię będziecie głosować. Wybory parlamentarne 2019 r.

Cytat:
Napisane przez FALLinLOVE Pokaż wiadomość
Ja glosowalam na Konfederacje, bo uwazam, ze panstwo socjalne nigdy do niczego nas nie doprowadzi i zadna inna partia nie zaproponowala niczgeo co mogloby poprawic moj komfort zycia. Oboje z mezem pracujemy i zarabiamy niezle, ale mam serdecznie dosc utrzymywania patologii, ktorej sie nie chce pracowac (znam takie przeypadki osobiscie)

Nie mogłabym zagłosować na partię, w której jest wielu negacjnistów klimatycznych. Dlatego skreśliłam od razu PiS i Konfederację. Niestety, ale nie możemy się non stop rozwijać i wolny rynek bez kontroli nie działa. Muszą być mechanizmy kontroli i nie możemy produkować bez końca i napędzać konsumpcji - a na tym opiera się kapitalizm.
alabastrowa7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-17, 13:52   #78
FALLinLOVE
Realistka
 
Avatar FALLinLOVE
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 3 523
Dot.: Sonda - na którą partię będziecie głosować. Wybory parlamentarne 2019 r.

Cytat:
Napisane przez alabastrowa7 Pokaż wiadomość
Nie mogłabym zagłosować na partię, w której jest wielu negacjnistów klimatycznych. Dlatego skreśliłam od razu PiS i Konfederację. Niestety, ale nie możemy się non stop rozwijać i wolny rynek bez kontroli nie działa. Muszą być mechanizmy kontroli i nie możemy produkować bez końca i napędzać konsumpcji - a na tym opiera się kapitalizm.
Za to wolny rynek z minimalna kontrola moze dzialac. Wystarczy, zeby te mechanizmy kontroli nie utrudnialy przedsiebiorcom zycia tylko je upraszczaly.
__________________
Don’t strive to make your presence noticed, just make your absence felt.
FALLinLOVE jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-10-17 14:52:07


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:17.