Paznokcie po tipsach - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Paznokcie

Notka

Paznokcie Forum, w którym rozmawiamy o pielęgnacji paznokci. Podyskutujmy o malowaniu, kształcie, stylizacji i dominujących trendach w zdobieniu paznokci.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-06-12, 12:53   #1
12ewa34
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 57
Unhappy

Paznokcie po tipsach


Witam.
Nosiłam przez dwa miesiące tipsy żelowe, ale postanowiłam, że już z tym koniec. Niestety tipsy zaczęły mi odpadać a paznokcie są słabe, obolałe i krótkie. Jak najlepiej doprowadzić je do dobrej formy? Stosuje odżywki z witaminami, zaczynam także brać od nowa Skrzypovitę. Ma ktoś może jakiś pomysł co zrobić, aby paznokcie wyglądały w miarę przyzwoicie?
Nigdy więcej tipsów
12ewa34 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-12, 14:14   #2
Albertyna
Zakorzenienie
 
Avatar Albertyna
 
Zarejestrowany: 2004-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 782
Dot.: Paznokcie po tipsach

Same zaczęły odpadać? No cóz. Paznokcie żelowe nalezy albo zdjąć ok 3-4 tygodni od ostatniego uzupełnienia, albo uzupełnic. Gdy same "odpadna" no coz.... masakra gotowa, bo żel ciągnie za soba naturalny paznokcieć zrywając jego część i niesty- niszczy go.

Teraz musisz cierpliwie poczekac az osłabiony paznokciec zrośnie i odrośnie nowy- zdrowy i może nie "nigdy więcej tipsów", tylko "nigdy więcej oszczedzania na ich usuwaniu"
__________________
Pozdrowionka!
Albertyna
Albertyna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-14, 13:05   #3
jagna1221
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: lubuskie ;)
Wiadomości: 7
Dot.: Paznokcie po tipsach

polecam maseczke do paznokci Pierre Rene - Aloe & Biotyn Mask. Nie jest zbyt droga a przy codziennym stosowaniu naprawde widac efekty. Uzupełnia bruzdy po tipsach. Miałam podobny problem i pozbyłam się go poprzez zastosowanie tej maseczki . Wzmacnia ona paznokcie
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 5167eaceb49f8bbd658fe5cb522dbc18.jpg (61,2 KB, 48 załadowań)
jagna1221 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-14, 14:54   #4
Veela1
Raczkowanie
 
Avatar Veela1
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 288
Dot.: Paznokcie po tipsach

Jagna, jakie bruzdy po tipsach?
Nawet jeśli już są, to w jaki sposób można je uzupelnić odżywką? Nie da się. Poza tym, miałam już pare rzeczy z tej firmy i nie nadawały się do niczego, więc nie podejrzewam, żeby odżywka cokolwiek pomogła.
Veela1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-14, 16:26   #5
alloffkowa
Zakorzenienie
 
Avatar alloffkowa
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Niebooo:)
Wiadomości: 11 102
Dot.: Paznokcie po tipsach

Witam ! też mam taki 'tipsowy' problem
tylko że mój się już trochę ciągnie.. miałam paznokcie żelowe przez 1.5 miesiąca, i jakoś miesiąc temu postanowiłam zdjąć i żałuje, ponieważ żel nie do końca zszedł, i mam teraz takie nierówności na paznokciach, a nie chce ich ruszać bo i tak mam już naruszoną płytkę. a paznokcie są słabe, łamią się. nie mam pojęcia do mam zrobić
alloffkowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-14, 17:33   #6
Albertyna
Zakorzenienie
 
Avatar Albertyna
 
Zarejestrowany: 2004-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 782
Dot.: Paznokcie po tipsach

Poczekać aż zrosna, a nastepnym razem iśc na profesjonalne zdjęcie, a nie usuwac samej
__________________
Pozdrowionka!
Albertyna
Albertyna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-15, 08:45   #7
alloffkowa
Zakorzenienie
 
Avatar alloffkowa
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Niebooo:)
Wiadomości: 11 102
Dot.: Paznokcie po tipsach

Tylko tyle? nic więcej nie mogę zrobić?
następnego razy nie będzie, już nigdy chyba nie zrobię sobie ani żeli, ani akryli
alloffkowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-06-15, 09:23   #8
Albertyna
Zakorzenienie
 
Avatar Albertyna
 
Zarejestrowany: 2004-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 782
Dot.: Paznokcie po tipsach

Koffanie- plytka paznokcia, jest martwym wytworem naskorka i sklada sie z ok 100 warstw.
Zrywajac wraz z masa czesc tych warstw spowodowalas, ze paznokcie staly sie ciensze i slabsze.
Teraz aby byly znowu swojej "normalnej" grubosci musisz poczekac az odrosnie nowy, zdrowy paznokietek.
Jedz duzo swiezych owocow i warzyw, to spowoduje, ze paznokietki beda rosly szybciej i zdrowsze.

Gdy paznokcie byly fachowo usuniete- nie byloby tego problemu- styliski delikatnie spilowuja sama mase, pozostawiac paznokciec pod spodem w takiej kondycji i takiej grubosci, jak byl kiedys. Zazwyczaj pozostawia sie cieniusia, prawie niewidoczna warstewke zelu, lub akrylu na paznokciu, ktora wraz ze wzrostem paznokcia tez zrasta.

To nie "tipsy" niszcza paznokcie, a ich zrywanie, spilowywanie domowymi sposobami itp...
__________________
Pozdrowionka!
Albertyna
Albertyna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-15, 11:15   #9
alloffkowa
Zakorzenienie
 
Avatar alloffkowa
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Niebooo:)
Wiadomości: 11 102
Dot.: Paznokcie po tipsach

Ojej dziękuje za wyczerpującą odpowiedz, teraz już wiem o co chodzi
alloffkowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-15, 11:52   #10
ITAKA1
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 26
Dot.: Paznokcie po tipsach

Polecam również kąpiele parafinowe które popraiają kondycję nie tylko paznokci ale i skóry dłoni świetnie nawilża dłonie i pobudza paznokcie do wzrostu.
ITAKA1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-15, 13:04   #11
alloffkowa
Zakorzenienie
 
Avatar alloffkowa
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Niebooo:)
Wiadomości: 11 102
Dot.: Paznokcie po tipsach

a jak taką kąpiel sie wykonuje?;>
alloffkowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-06-16, 08:50   #12
Albertyna
Zakorzenienie
 
Avatar Albertyna
 
Zarejestrowany: 2004-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 782
Dot.: Paznokcie po tipsach

W wiekszości salonów można spokojnie zapisac sie na parafinke. Nie jest to drogi zabieg, a efekty sa superanckie- dłonie stają sie gładsze i milutkie w dotyku.
__________________
Pozdrowionka!
Albertyna
Albertyna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-16, 10:31   #13
alloffkowa
Zakorzenienie
 
Avatar alloffkowa
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Niebooo:)
Wiadomości: 11 102
Dot.: Paznokcie po tipsach

Ale mi nie chodzi o dłonie tylko paznokietki !
alloffkowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-18, 15:57   #14
G12acka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: z nienacka
Wiadomości: 230
Dot.: Paznokcie po tipsach

gdy samodzielnie odrywamy tipsy co sama czesto robie.. trzeba po prostu poczekac az paznokcie odrosna.. oczywiscie od razu spilowuje je jak najkrocej, pozniej w ruch idzie POLERKA bez ktorej nie wyobrazam sobie zebym mogla pokazac dlonie po oderwaniu tipsow.. i to na tyle ewentualnie pozniej maluje paznokcie bezbarwnym lakierem albo odzywka i jest git. naprawde polecam wszystkim dziewczynom ktore maja podobny problem polerke, bruzdy calkowicie nie poznikaja ale plytka sie wyrowna i beda mniej widoczne
G12acka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-18, 21:07   #15
Albertyna
Zakorzenienie
 
Avatar Albertyna
 
Zarejestrowany: 2004-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 782
Dot.: Paznokcie po tipsach

No comments....
__________________
Pozdrowionka!
Albertyna
Albertyna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-18, 22:07   #16
mysiak
Wtajemniczenie
 
Avatar mysiak
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Warszawa i okolice
Wiadomości: 2 185
Dot.: Paznokcie po tipsach

Cytat:
Napisane przez G12acka Pokaż wiadomość
gdy samodzielnie odrywamy tipsy co sama czesto robie.. trzeba po prostu poczekac az paznokcie odrosna..
Grunt to uczyć się na własnych błędach
Dziewczyny po raz pierwszy nieustający:
Nie usuwamy żelków/akrylków metodą chałupniczą
__________________

ADOPTUJ wirtualnie FRETKĘ- tak wiele za tak niewiele http://fretek.org/adopcje/showlist/37

Edytowane przez mysiak
Czas edycji: 2009-06-18 o 22:09
mysiak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-21, 18:17   #17
alloffkowa
Zakorzenienie
 
Avatar alloffkowa
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Niebooo:)
Wiadomości: 11 102
Dot.: Paznokcie po tipsach

Śmiesznie się tu zrobiło
__________________
zawsze twoja...
zawsze mój...
zawsze my...
Oliwka 21.07.2016
alloffkowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-22, 08:03   #18
12ewa34
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 57
Dot.: Paznokcie po tipsach

Mnie odpadły po 3 tygodniach, właściwie były to 3 tipsy tylko. Zadzwoniłam do osoby, która mi zakładała, powiedziałam co i jak, usłyszałam, że najbliższy termin jest za dwa tygodnie.
Jak zdjęłam już wszystkie tipsy to nie miałam nawet żadnych 'bruzd'. Paznokcie obcięłam, posmarowałam odżywką, potem witaminami. Chodziło mi głównie o to, jak zrobić żeby teraz stały się one mocniejsze
12ewa34 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-22, 22:27   #19
G12acka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: z nienacka
Wiadomości: 230
Dot.: Paznokcie po tipsach

Cytat:
Napisane przez mysiak Pokaż wiadomość
Grunt to uczyć się na własnych błędach
Dziewczyny po raz pierwszy nieustający:
Nie usuwamy żelków/akrylków metodą chałupniczą
no to sobie nie usuwajcie, ja robie tak, jak chce w szczegolnosci gdy mam inne wydatki niz zdjecie tipsow
milo mi ze udalo mi sie was rozsmieszyc
G12acka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-06-23, 19:55   #20
f591b3d149be47accb49f63af207605246af9120
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 81
Dot.: Paznokcie po tipsach

Cytat:
Napisane przez 12ewa34 Pokaż wiadomość
Mnie odpadły po 3 tygodniach, właściwie były to 3 tipsy tylko. Zadzwoniłam do osoby, która mi zakładała, powiedziałam co i jak, usłyszałam, że najbliższy termin jest za dwa tygodnie.
Jak zdjęłam już wszystkie tipsy to nie miałam nawet żadnych 'bruzd'. Paznokcie obcięłam, posmarowałam odżywką, potem witaminami. Chodziło mi głównie o to, jak zrobić żeby teraz stały się one mocniejsze
polecam balsam do paznokci herba studio rewelacja
tez mialam paznokcie w okropnym stanie po tipsach gdy je zdjelam to napierw uzywalam odzywke sally hansen - zlota, polecam tez tabletki revalid bardzo wzmocnily mi sie paznokcie i wlosy, ale balsam do paznokci naprawde polecam, jest tani a dziala cuda. poczytaj o nim na forum, ja wlasnie stad dowiedzialam sie o nim.
f591b3d149be47accb49f63af207605246af9120 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-23, 20:48   #21
Veela1
Raczkowanie
 
Avatar Veela1
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 288
Dot.: Paznokcie po tipsach

G12acka, to jest dla mnie właśnie nie logiczne. Jeśli mam inne wydatki, niż zdjęcie paznokci, to mam też inne niż założenie. Robiąc "tipsy" liczę się też z wydatkiem na ich prawidłowe usunięcie.
Tak samo bezsensu jest dla mnie stwierdzenie "nie mam kasy na kurs", jeśli ma się kasę na zestaw do akrylu/żelu.
No, ale to twoje paznokcie, rób jak chcesz.
Veela1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-23, 20:50   #22
wilczus
Raczkowanie
 
Avatar wilczus
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 334
Dot.: Paznokcie po tipsach

Cytat:
Napisane przez G12acka Pokaż wiadomość
no to sobie nie usuwajcie, ja robie tak, jak chce w szczegolnosci gdy mam inne wydatki niz zdjecie tipsow
milo mi ze udalo mi sie was rozsmieszyc


raaaany booooskie !
a później latają takie stereotypy ,że to żel/akryl niszczy pazury !
klientki same sobie niszczą na własne życzenie !

można trąbić ,że nie można zrywać masy - jak grochem o ścianę ! nic nie dociera
wilczus jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-23, 20:58   #23
JellyJumper
Zadomowienie
 
Avatar JellyJumper
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 1 372
Dot.: Paznokcie po tipsach

ja tipsy nosiłam ok 1,5 roku, zdjelam je sama, tzn wlasciwie po jakims połtora miesiąca zaczęły odpadac wraz z moja pomoca hehe, dzisiaj mija juz z 4 miesiąc od kąd nie mam tipsów, paznokcie może nie sa słabe ejdnak sa na nich jakies bruzdy
__________________
ODCHUDZAM SIĘ

Waga:67kg--> 63 kg-->60
Udo: 55 cm-->52
Łydka: 34cm
Biodra: 96cm-->94
Talia: 68cm-->66

ZAPUSZCZAM WŁOSY

21.11 Jest: 33 cm

JellyJumper jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-23, 21:38   #24
EWAkuacjaa
Przyczajenie
 
Avatar EWAkuacjaa
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 14
Dot.: Paznokcie po tipsach

Nie mam jeszcze zbyt wielkiego doświadczenia w tej materii ale widziałam paznokcie tuż po zdjęciu przez profesjonalistkę - płytka nienaruszona !!!
EWAkuacjaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-14, 23:23   #25
tusi3k
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 3
Dot.: Paznokcie po tipsach

Właśnie i tu powinno zakończyć się dyskusję

Paznokcie zdejmujemy u specjalistki, a jeśli strzeliło Wam już do głowy by je zerwać, to:
  • spiłowujemy krótko - najlepiej bez polerki, bo to ściera tylko jeszcze więcej warstw i tak osłabionej już płytki paznokcia,
  • stosujemy REGULARNIE odżywkę wzmacniającą i wystrzegamy się kolorowych lakierów,
  • czekamy cierpliwe, aż zniszczona płytka zrośnie (przeciętny paznokieć zrasta w całości w ciągu 3-4 miesięcy).

    Pozdr.
tusi3k jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-15, 10:07   #26
RoksiSK
Zadomowienie
 
Avatar RoksiSK
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: okolice Krakowa
Wiadomości: 1 496
Dot.: Paznokcie po tipsach

Dziewczyny, jak już musicie same je ściągać, to urzyjcie pilnika o ziarnistości 180, nie metalowego! Żelu nie ściągajcie do końca - bo można przedobrzyć i przepiłować płytkę (można przetrzeć paznokieć w trakcie wilgotnym wacikiem - widać wtedy ile jeszcze jest żelu i gdzie on się znajduje). Na koniec polerką wygładzić. Te resztki żelu w niczym nie przeszkadzają, a z czasem same odpadną lub odrosną z płytką. Wystarczy pomalować pazurki odżywką i dać kolorowy lakier - nic nie widać.
Nie próbujcie czasem przycinać paznokci z nieopiłowanym żelem, bo może paskudnie pęknąć. Najlepiej piłować, piłować i spiłować
Jednak polecam udać się do specjalistki, która zrobi to naprawdę dobrze (nie do pseudo ). Często przy zdjęciu nakłada się cieniutką warstwę żelu i pozostawia na pazurku, który sobie z tą warstewką odrasta - to najlepszy sposób, bo płytka jest utwardzona a pod lakierem nic nie widać.
__________________
Agnieszka

Edytowane przez RoksiSK
Czas edycji: 2009-12-15 o 10:08
RoksiSK jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-15, 12:27   #27
charolina
Zadomowienie
 
Avatar charolina
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Łążek
Wiadomości: 1 239
Dot.: Paznokcie po tipsach

jak czytam te wypowiedzi że same sobie laski zrywają to mnie szlak jasny trafia... na załozenie pazurów mają nawet 70zł, ale żeby dać na zdjęcie 20 to już problem... nie pojmuje... chociażby przez ten miesiąc co się nosi po 1zł zbierać skoro to taki problem, no tak lepiej się potem skarżyć że tipsy to tak paznokcie niszczą... tak jak moja znajoma kiedyś... zrobiła sobie pazury za 130zł. piękne, nic do zarzucenia, jednym słowem super robota... no i tak kiedyś siedzimy razem a ona ciach ząbkami jeden pazurek, potem drugi... mówię co Ty robisz?? no paznokcie ściągam... -tylko sobie płytkę zniszczysz... -wolę mieć zniszczoną niż dać za ściągnięcie 20zł ... -to ja Ci ściągnę, za darmo...-gdzie tam będziemy siedzieć godz, tu mi łatwiej idzie... nie mogłam na to patrzeć!!! to jest chore co się wyprawia najlepsze jest to , że po miesiącu do mnie przychodzi i tak gadamy sobie a ona że nawet pazurki by sobie zrobiła, ja mówię to siadaj, a ona że nie chce bo te ostatnie to jej tak płytke znisczyły.... no jak taak można???? to już lepiej kupić za 4zł pilnik i samemu spiłować, ale przecież to za dużo czasu... kobity, rozumu trochę
__________________
zapraszam na mój pazurkowy wątek
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=374711
charolina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-15, 12:37   #28
RoksiSK
Zadomowienie
 
Avatar RoksiSK
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: okolice Krakowa
Wiadomości: 1 496
Dot.: Paznokcie po tipsach

Charolina święte słowa
Najwięcej "spustoszenia" po stylizacji powoduje ich nieprawidłowe ściągnięcie. Ja też znak kilka takich osób, które sobie prędzej odgryzą całą płytkę niż pójdą na ściągnięcie
Inną sprawą jest natomiast, że niektóre kobiety, po prostu nie wiedzą, że jest taka opcja jak ściąganie masy
__________________
Agnieszka
RoksiSK jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-15, 12:44   #29
Sieciunia
Zadomowienie
 
Avatar Sieciunia
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 1 940
Dot.: Paznokcie po tipsach

Ja jak pierwszy raz robilam paznokcie, to tez zerwalam sobie sama A teraz jak to czytam to mnie tylko przerazaja niektore dziewczyny... I tez myslalam, ze to tipsy niszcza plytke, czy tez akryle W dodatku stylistka, ktora mi je robila tez jest bez kursu (czego wtedy nawet nie wiedzialam) i szybko zaczely mi sie zapowietrzac, szybko tez zaczely odchodzic. Ale, ze byly to moje pierwsze i z reszta ostatnie paznokcie myslalam, ze to normalne. Teraz sama zapisalam sie na kurs i czytam forum- duzo sie z niego dowiedzialam i widze bledy jakie popelnila ta dziewczyna:P
__________________
Sieciunia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-15, 14:08   #30
charolina
Zadomowienie
 
Avatar charolina
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Łążek
Wiadomości: 1 239
Dot.: Paznokcie po tipsach

najważniejsze właśnie jest to żeby dostrzec własne błędy. ja jestem świadoma że je popełniam i tez nie takie malutkie, tymbardziej że jestem samoukiem ale bynajmniej się staram. i myślę że to jest najważniejsze najgorsze jest w tych pseudo to że uważają że ich praca jest idealna a wara żeby ktoś cokolwiek skrytykował... mają pokończone kursy u takich samych pseudo ale szkoleniowców których niestety nie brakuje... i to najbardziej boli...
pozdrawiam
__________________
zapraszam na mój pazurkowy wątek
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=374711

Edytowane przez charolina
Czas edycji: 2009-12-15 o 14:10 Powód: bład
charolina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Paznokcie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:58.