Czy mogę być w ciąży - prawdopodobieństwo. Zbiorczy, cz.8 - Strona 3 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2012-04-10, 23:19   #61
inkaxx
Rozeznanie
 
Avatar inkaxx
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: Coventry, UK
Wiadomości: 883
Dot.: Czy mogę być w ciąży - prawdopodobieństwo. Zbiorczy, cz.8

Cytat:
Napisane przez Szsztywniara Pokaż wiadomość
najlepiej rano,ale można o każdej porze.
Pytanie kierowałam do dziewczyn,które mają za sobą doświadczenie z testem i czy którejś zrobiła różnicę pora dnia* (*poprawka mała,tak o )
Ja robiłam 14 dni od stosunku (chociaż ciężko powiedzieć, bo to było tak: od 8 marca seks uprawiałam codziennie, test robiłam 22 marca, więc równo dwa tygodnie po pierwszym dniu po końcu krwawienia) po południu i tego samego dnia wieczorem i obydwa dobrze działały, tj były pozytywne.
__________________
"People should have chips implanted in their skulls that explode when they say something stupid." Sheldon Cooper

Bloguję

marcowy wątek wymiankowy
inkaxx jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-04-11, 07:40   #62
FemmeSansVisage
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 15
GG do FemmeSansVisage
Dot.: Czy mogę być w ciąży - prawdopodobieństwo. Zbiorczy, cz.8

Witam,
w tym miesiącu zaczęłam stosować Artizię. Jest to moje pierwsze opakowanie jakichkolwiek tabletek antykoncepcyjnych. Zażywam tabletkę wieczorem, ale rano coś mnie tknęło - zajrzałam do opakowania i zauważyłam, że pominęłam jedną tabletkę. Na pewno zażyłam wczoraj, przedwczoraj i w niedziele. Z tego wniosek, że pominęłam tabletkę z piątku bądź soboty. Niestety, niewiele myśląc zażyłam rano pominiętą tabletkę. Czy dobrze zrobiłam? Kiedy zażyć dzisiejszą - środową - tabletkę? Wczoraj współżyłam. Czy ochrona antykoncepcyjna jest była/jest zmniejszona?
Pozdrawiam
__________________
"Les femmes! - Są wspaniałe! Mówią bez zastanowienia i potem cud - mają rację. Kobiety podświadomie obserwują tysiące najdrobniejszych szczegółów, nie wiedząc nawet, że to robią. Ich podświadomość sumuje te szczegóły, no i rezultat, który one nazywają intuicją. " Agatha Christie
FemmeSansVisage jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-04-11, 20:45   #63
magda5712
Raczkowanie
 
Avatar magda5712
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 240
Dot.: Czy mogę być w ciąży - prawdopodobieństwo. Zbiorczy, cz.8

Mam problem i prosze o w miare szybką odpowiedź. Okres spoznia mi sie dokladnie tydzien, a zawsze dostawalam praktycznie idealnie wtedy kiedy powinnam,czasem spoznial sie co 2, 3 dni. Do tego od paru dni mam mdlosci rano,czasem w poludnie i wieczorem,zbeira mi sie na wymioty ale nie wymituje, do tego bol brzucha, ogolnie slabo mi i jestem ospana.zapezpieczalismy sie prezerwatywa ale nigdy nic nie jest pewne wiec zaczynam sie bac;p myslicie ze mam o co
?
magda5712 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-04-11, 20:49   #64
magda5712
Raczkowanie
 
Avatar magda5712
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 240
Dot.: Czy mogę być w ciąży - prawdopodobieństwo. Zbiorczy, cz.8

mam pytanie i prosze o w miare syzbka odpowiedz. okres spoznia mi sie o tydzien, a zawsze miewalam raczej regularne. mam rano mdlosci , w ciagu dni troche i wieczorem,ale bez wymiotow. do tego jestem ospana,mam bole brzucha, nawet tam bardzo nisko dziwne uczucie jakby parcia. zabezpieczalismy sie ale jedynie prezerwatywa,wydaje mi sie ze nie pekla ani nic ale zaczynam sie powoli bac. co tym myslicie?
magda5712 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-04-12, 16:53   #65
koya89
Raczkowanie
 
Avatar koya89
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 187
Dot.: Czy mogę być w ciąży - prawdopodobieństwo. Zbiorczy, cz.8

witajcie. a ja mam taki problemik ;] tydzień temu współżyłam ze swoim facetem, był to nasz 3 raz. od tego czasu strasznie boli mnie podbrzusze, czuję, jak coś tam się przelewa;] oczywiście pierwsze co mi przyszło do głowy - ciąża ;] dodam, że oczywiście zabezpieczyliśmy się, chłopak nawet we mnie nie doszedł. do tego był to mój pierwszy dzień po okresie, więc teoretycznie niepłodny. ale ja od tego dnia cały czas widzę u siebie objawy ciąży ;] boli mnie to podbrzusze i plecy, tylko że u góry, mierzę temp i raz miewam 37 raz normalnie 36,6, ale tłumaczę to sobie tym, że po prostu się denerwuję i temp sama rośnie;] jak się uspokoję jest ok;] dzisiaj też robiłam test i wyszedł negatywny. mimo to nie mogę przestać o tym myśleć;] mam nadzieję, że moja panika jest bezpodstawna
__________________
"A może to, co Cię teraz spotyka, to cena przyszłego szczęścia...?"
koya89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-04-12, 18:22   #66
201612280917
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 1 285
Dot.: Czy mogę być w ciąży - prawdopodobieństwo. Zbiorczy, cz.8

Koya, moim zdaniem nie ma szans. Sperma nie znalazła się w tobie, byłaś zabezpieczona. Temperatura może się zmieniać przez wiele czynników, no i takie objawy w pierwszym tygodniu ciąży są niemożliwe wiem, jak to jest; też zawsze widzę u siebie wszystkie objawy.
201612280917 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-04-12, 18:24   #67
Diablica z Tasmanii
Zakorzenienie
 
Avatar Diablica z Tasmanii
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: z zielonej łąki:)
Wiadomości: 3 503
Dot.: Czy mogę być w ciąży - prawdopodobieństwo. Zbiorczy, cz.8

Cytat:
Napisane przez koya89 Pokaż wiadomość
witajcie. a ja mam taki problemik ;] tydzień temu współżyłam ze swoim facetem, był to nasz 3 raz. od tego czasu strasznie boli mnie podbrzusze, czuję, jak coś tam się przelewa;] oczywiście pierwsze co mi przyszło do głowy - ciąża ;] dodam, że oczywiście zabezpieczyliśmy się, chłopak nawet we mnie nie doszedł. do tego był to mój pierwszy dzień po okresie, więc teoretycznie niepłodny. ale ja od tego dnia cały czas widzę u siebie objawy ciąży ;] boli mnie to podbrzusze i plecy, tylko że u góry, mierzę temp i raz miewam 37 raz normalnie 36,6, ale tłumaczę to sobie tym, że po prostu się denerwuję i temp sama rośnie;] jak się uspokoję jest ok;] dzisiaj też robiłam test i wyszedł negatywny. mimo to nie mogę przestać o tym myśleć;] mam nadzieję, że moja panika jest bezpodstawna
Co do przelewania w brzuchu - to po prostu niestrawność

Zabezpieczenie było, dodatkowo chłopak nie doszedł w tobie - nie ma żadnych podstaw do ciąży
__________________
...gdyby tak człowieka skrzyżować z kotem,
człowiekowi wyszłoby to na dobre, ale kotu by z pewnością zaszkodziło...

Mark Twain
Diablica z Tasmanii jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-04-12, 20:30   #68
alli78
Raczkowanie
 
Avatar alli78
 
Zarejestrowany: 2011-04
Lokalizacja: 100lica/PTB/Cz-wa
Wiadomości: 182
Dot.: Czy mogę być w ciąży - prawdopodobieństwo. Zbiorczy, cz.8

Cytat:
Napisane przez Lady_Shady Pokaż wiadomość
Dziewczyny, stosuję tabletki antykoncepcyjne. Od 29.03 brałam antybiotyk z doksycykliną, który może osłabiać działanie tabletek. W czwartek (5.04) kochałam się z chłopakiem i niestety zapomnieliśmy się - skończył we mnie. Czy jest możliwość zajścia w ciążę, jeśli wczoraj, zgodnie z terminem dostałam krwawienie z odstawienia?
Wyjaśnij mi pojęcie @.... i sama sobie odpowiedz.
alli78 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-04-12, 21:06   #69
Chatul
ma zielone pojęcie
 
Avatar Chatul
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: T'Kashi (Wolkan)
Wiadomości: 40 401
Dot.: Czy mogę być w ciąży - prawdopodobieństwo. Zbiorczy, cz.8

Cytat:
Napisane przez koya89 Pokaż wiadomość
oczywiście zabezpieczyliśmy się
Więc szanse na ciąże są bliskie zeru. Nie panikuj

Cytat:
mierzę temp i raz miewam 37 raz normalnie 36,6, ale tłumaczę to sobie tym, że po prostu się denerwuję i temp sama rośnie;]
Gdzie mierzysz tę temperaturę? Jakim termometrem? O której godzinie?
__________________
Nowhere am I so desperately needed as among a shipload of illogical humans”.
Spock („Star Trek”)
Chatul jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-04-12, 22:22   #70
koya89
Raczkowanie
 
Avatar koya89
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 187
Dot.: Czy mogę być w ciąży - prawdopodobieństwo. Zbiorczy, cz.8

Cytat:
Napisane przez RozowaKotka Pokaż wiadomość
Koya, moim zdaniem nie ma szans. Sperma nie znalazła się w tobie, byłaś zabezpieczona. Temperatura może się zmieniać przez wiele czynników, no i takie objawy w pierwszym tygodniu ciąży są niemożliwe wiem, jak to jest; też zawsze widzę u siebie wszystkie objawy.
tak, właśnie w tym jest problem, że wiem, że to niemożliwe, a jednak cały czas się doszukuję objawów ;]

Cytat:
Napisane przez Diablica z Tasmanii Pokaż wiadomość
Co do przelewania w brzuchu - to po prostu niestrawność

Zabezpieczenie było, dodatkowo chłopak nie doszedł w tobie - nie ma żadnych podstaw do ciąży
dziękuję za pocieszenie

Cytat:
Napisane przez Chatul Pokaż wiadomość
Więc szanse na ciąże są bliskie zeru. Nie panikuj



Gdzie mierzysz tę temperaturę? Jakim termometrem? O której godzinie?
niestety, jestem straszną panikarą;] ehhhh zawsze i wszędzie panikuję ;] a co do temperatury to mierzę ją o różnych porach dnia, termometrem rtęciowym standardowo "pod pachą", ale wczoraj mierzyłam też w pochwie i było 36,6. jak się powinno mierzyć w tym wypadku, bo widzę, że jestem zielona;]

Bardzo przepraszam Was za moje głupie i jakże pewnie wg Was bezpodstawne podejrzenia i zawracanie głowy, ale tak jak pisałam - jestem mega panikarą ;] wolę się 100 razy upewnić, niż mieć jakiekolwiek wątpliwości ;]
__________________
"A może to, co Cię teraz spotyka, to cena przyszłego szczęścia...?"
koya89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-04-12, 22:25   #71
201612280917
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 1 285
Dot.: Czy mogę być w ciąży - prawdopodobieństwo. Zbiorczy, cz.8

Też częto panikuję ostatnio już miałam poranne mdłości itp
co do termometru - moja nauczycielka z biologi mówiła, że należy mierzyć temperaturę zawsze tym samym termometrem, zawsze w tym samym miejscu i zawsze rano, przed wstaniem z łóżka. Różne termometry są różnie wykalibrowane i może to powodować różnicę w temperaturze; a w tym przypadku ważne jest każde pół stopnia
201612280917 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-04-12, 22:33   #72
Chatul
ma zielone pojęcie
 
Avatar Chatul
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: T'Kashi (Wolkan)
Wiadomości: 40 401
Dot.: Czy mogę być w ciąży - prawdopodobieństwo. Zbiorczy, cz.8

Cytat:
Napisane przez koya89 Pokaż wiadomość
a co do temperatury to mierzę ją o różnych porach dnia
W ciągu dnia to mi temperatura z 36,12°C potrafi do 36,80°C skoczyć, więc wiesz Liczy się tylko temperatura zmierzona zaraz po przebudzeniu się, przynajmniej po 3 godzinach snu. Oczywiście, codziennie trzeba mierzyć o tej samej porze, nie później niż o 7:30.

Cytat:
termometrem rtęciowym standardowo "pod pachą"
Czyli takie pomiary w ogóle nie mają sensu w tym wypadku.
Mierzyć można tylko w odbycie, pochwie i ustach (za każdym razem w tym samym miejscu).

Cytat:
ale wczoraj mierzyłam też w pochwie i było 36,6.
Za mało dokładny pomiar.
Poza tym, nic nie da temperatura z jednego dnia. Trzeba mierzyć od początku cyklu, żeby to cokolwiek dało. Liczy się temperatura względna, a nie bezwzględna.

Cytat:
Napisane przez RozowaKotka Pokaż wiadomość
co do termometru - moja nauczycielka z biologi mówiła, że należy mierzyć temperaturę zawsze tym samym termometrem, zawsze w tym samym miejscu i zawsze rano, przed wstaniem z łóżka. Różne termometry są różnie wykalibrowane i może to powodować różnicę w temperaturze; a w tym przypadku ważne jest każde pół stopnia
No i miała rację Choć jest jeszcze kilka dodatkowych wymogów.
__________________
Nowhere am I so desperately needed as among a shipload of illogical humans”.
Spock („Star Trek”)
Chatul jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-04-12, 22:44   #73
koya89
Raczkowanie
 
Avatar koya89
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 187
Dot.: Czy mogę być w ciąży - prawdopodobieństwo. Zbiorczy, cz.8

Cytat:
Napisane przez RozowaKotka Pokaż wiadomość
Też częto panikuję ostatnio już miałam poranne mdłości itp
co do termometru - moja nauczycielka z biologi mówiła, że należy mierzyć temperaturę zawsze tym samym termometrem, zawsze w tym samym miejscu i zawsze rano, przed wstaniem z łóżka. Różne termometry są różnie wykalibrowane i może to powodować różnicę w temperaturze; a w tym przypadku ważne jest każde pół stopnia
pewnie jutro też będę miała poranne mdłości :P i tak aż dopóki nie dostanę okresu. a że cykl mam bardzo nieregularny, to mogę sobie poczekać jeszcze ze 2 miesiące ;]

Cytat:
Napisane przez Chatul Pokaż wiadomość
W ciągu dnia to mi temperatura z 36,12°C potrafi do 36,80°C skoczyć, więc wiesz Liczy się tylko temperatura zmierzona zaraz po przebudzeniu się, przynajmniej po 3 godzinach snu. Oczywiście, codziennie trzeba mierzyć o tej samej porze, nie później niż o 7:30.



Czyli takie pomiary w ogóle nie mają sensu w tym wypadku.
Mierzyć można tylko w odbycie, pochwie i ustach (za każdym razem w tym samym miejscu).



Za mało dokładny pomiar.
Poza tym, nic nie da temperatura z jednego dnia. Trzeba mierzyć od początku cyklu, żeby to cokolwiek dało. Liczy się temperatura względna, a nie bezwzględna.
bardzo Ci dziękuję za taki dokładny opis dostosuję się powiedz mi jeszcze, jak jest z testami ciążowymi (tak na przyszłość) czy test zrobiony po 7 dniach od stosunku może być wiarygodny? czytałam w różnych źródłach, że najlepiej wykonać po 10 dni od stosunku. na ulotce z testu było napisane, że już po 5 dniach ;] chyba nikt tego tak dokładnie nie potrafi sprecyzować, bo to pewnie zależy od organizmu.
__________________
"A może to, co Cię teraz spotyka, to cena przyszłego szczęścia...?"
koya89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-04-12, 23:13   #74
Chatul
ma zielone pojęcie
 
Avatar Chatul
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: T'Kashi (Wolkan)
Wiadomości: 40 401
Dot.: Czy mogę być w ciąży - prawdopodobieństwo. Zbiorczy, cz.8

Cytat:
Napisane przez koya89 Pokaż wiadomość
powiedz mi jeszcze, jak jest z testami ciążowymi (tak na przyszłość) czy test zrobiony po 7 dniach od stosunku może być wiarygodny? czytałam w różnych źródłach, że najlepiej wykonać po 10 dni od stosunku. na ulotce z testu było napisane, że już po 5 dniach ;] chyba nikt tego tak dokładnie nie potrafi sprecyzować, bo to pewnie zależy od organizmu.
Test z moczu — po 14 dniach od seksu albo w dniu spodziewanej miesiączki.
Test z krwi — po 10 dniach o seksu.

Test z krwi jest pewniejszy, oczywiście
__________________
Nowhere am I so desperately needed as among a shipload of illogical humans”.
Spock („Star Trek”)
Chatul jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-04-13, 11:16   #75
90_malutka_90
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 6
Dot.: Czy mogę być w ciąży - prawdopodobieństwo. Zbiorczy, cz.8

Hej
Piszę z ogromnym pytaniem. We wtorek / środę (z nerwow juz sama nie pamietam) zrobilam test ciazowy. Kreska kontrolna była intensywna, a drugą kreskę można było dostrzec pod swiatlo. Byla ona jednak bardzo,bardzo blada. ucieszylam sie ale nie nastawialam sie na wiele.
tego samego dnia kupilam w auchan dwa testy o nazwie pepino (ok. 3 zł za sztukę). Jeden zrobilam tego samego dnia i nic nie wyszło
Drugi zrobilam przec chwila i co mnie dziwi wyszla kreska w obszarze ciazowym , a w obszarze kontrolnym pustka.

uprawiam z chlopakiem stosunek przerywany jednak on twierdzi,ze mogl nie zdazyc raz czy dwa i cos moglo wyciec. a ostatnio uprawialismy seks w dni plodne jednak bylo to stosunkowo niedawno i watpie zeby test to juz pokazal.

Czy mam już jakieś podstawy do radości czy robić testy dalej po kilku dniach?
90_malutka_90 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-04-13, 12:07   #76
koya89
Raczkowanie
 
Avatar koya89
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 187
Dot.: Czy mogę być w ciąży - prawdopodobieństwo. Zbiorczy, cz.8

Cytat:
Napisane przez Chatul Pokaż wiadomość
Test z moczu — po 14 dniach od seksu albo w dniu spodziewanej miesiączki.
Test z krwi — po 10 dniach o seksu.

Test z krwi jest pewniejszy, oczywiście
dziękuję za odpowiedź pozdrawiam
__________________
"A może to, co Cię teraz spotyka, to cena przyszłego szczęścia...?"
koya89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-04-13, 12:36   #77
alfa88beta
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 11
Dot.: Czy mogę być w ciąży - prawdopodobieństwo. Zbiorczy, cz.8

a ja mam takie pytanie odnośnie tych temperatur.
wczoraj rano mierzyłam sobie temp. termometrem rtęciowym w pochwie i wyszło mi 36,7. Potem zmierzyłam wieczorem i miałam już 37,2
dzisiaj rano po przebudzeniu znów było 36,6 -36,7, a koło 12 już ponad 37. z wcześniejszych wypowiedzi mam rozumieć, że liczy się TYLKO ta poranna temperatura? czy tą mierzoną później mogę się nie przejmować?
alfa88beta jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-04-13, 15:33   #78
inkaxx
Rozeznanie
 
Avatar inkaxx
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: Coventry, UK
Wiadomości: 883
Dot.: Czy mogę być w ciąży - prawdopodobieństwo. Zbiorczy, cz.8

Cytat:
Napisane przez 90_malutka_90 Pokaż wiadomość
Hej
Piszę z ogromnym pytaniem. We wtorek / środę (z nerwow juz sama nie pamietam) zrobilam test ciazowy. Kreska kontrolna była intensywna, a drugą kreskę można było dostrzec pod swiatlo. Byla ona jednak bardzo,bardzo blada. ucieszylam sie ale nie nastawialam sie na wiele.
tego samego dnia kupilam w auchan dwa testy o nazwie pepino (ok. 3 zł za sztukę). Jeden zrobilam tego samego dnia i nic nie wyszło
Drugi zrobilam przec chwila i co mnie dziwi wyszla kreska w obszarze ciazowym , a w obszarze kontrolnym pustka.

uprawiam z chlopakiem stosunek przerywany jednak on twierdzi,ze mogl nie zdazyc raz czy dwa i cos moglo wyciec. a ostatnio uprawialismy seks w dni plodne jednak bylo to stosunkowo niedawno i watpie zeby test to juz pokazal.

Czy mam już jakieś podstawy do radości czy robić testy dalej po kilku dniach?
Jeżeli wyszła kreska mówiąca, że jesteś w ciąży, a kontrolnej nie ma, to test był źle zrobiony.
Zależy, kiedy był stosunek. Test z moczu można robić po 14 dniach po stosunku żeby był wiarygodny, test z krwi po 10 dniach.
__________________
"People should have chips implanted in their skulls that explode when they say something stupid." Sheldon Cooper

Bloguję

marcowy wątek wymiankowy
inkaxx jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-04-13, 16:44   #79
Chatul
ma zielone pojęcie
 
Avatar Chatul
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: T'Kashi (Wolkan)
Wiadomości: 40 401
Dot.: Czy mogę być w ciąży - prawdopodobieństwo. Zbiorczy, cz.8

Cytat:
Napisane przez 90_malutka_90 Pokaż wiadomość
uprawiam z chlopakiem stosunek przerywany jednak on twierdzi,ze mogl nie zdazyc raz czy dwa i cos moglo wyciec. a ostatnio uprawialismy seks w dni plodne jednak bylo to stosunkowo niedawno i watpie zeby test to juz pokazal.

Czy mam już jakieś podstawy do radości czy robić testy dalej po kilku dniach?
Test z moczu po 14 dniach od seksu lub w dniu spodziewanej miesiączki.
Test z krwi po 10 dniach od seksu.

Cytat:
Napisane przez alfa88beta Pokaż wiadomość
a ja mam takie pytanie odnośnie tych temperatur.
wczoraj rano mierzyłam sobie temp. termometrem rtęciowym w pochwie i wyszło mi 36,7. Potem zmierzyłam wieczorem i miałam już 37,2
dzisiaj rano po przebudzeniu znów było 36,6 -36,7, a koło 12 już ponad 37. z wcześniejszych wypowiedzi mam rozumieć, że liczy się TYLKO ta poranna temperatura? czy tą mierzoną później mogę się nie przejmować?
Liczy się tylko temperatura poranna, jeśli spełnia dodatkowo te wymogi:
-po przynajmniej 3 godzinach snu
-mierzona codziennie o tej samej godzinie
-nie później niż o 7:30

Przy okazji — zwykłe termometr rtęciowy ma za małą dokładność. Liczy się też drugie miejsce po przecinku, a Ty tutaj nawet nie jesteś pewana czy 36,6 było czy 36,7...
__________________
Nowhere am I so desperately needed as among a shipload of illogical humans”.
Spock („Star Trek”)
Chatul jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-04-13, 18:58   #80
Banned16
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 16
Dot.: Czy mogę być w ciąży - prawdopodobieństwo. Zbiorczy, cz.8

Cześć dziewczyny mam nadzieje że pamiętacie mój problem . wiem że powiedziałyście mi że nie mogę być w ciązy ale czytałam że mozna mieć w pierwszych 3 miesiącach właśnie miesiączke . Ten 3 okres mi sie skończył był dużo bardziej obfity niż te wczesniejsze . a od wczoraj pobolewa mnie lewy jajnik . no i to przybranie na wadze ale 2 testy nie wykryły ciąży .
Banned16 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-04-13, 19:31   #81
Diablica z Tasmanii
Zakorzenienie
 
Avatar Diablica z Tasmanii
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: z zielonej łąki:)
Wiadomości: 3 503
Dot.: Czy mogę być w ciąży - prawdopodobieństwo. Zbiorczy, cz.8

Cytat:
Napisane przez Banned16 Pokaż wiadomość
Cześć dziewczyny mam nadzieje że pamiętacie mój problem . wiem że powiedziałyście mi że nie mogę być w ciązy ale czytałam że mozna mieć w pierwszych 3 miesiącach właśnie miesiączke . Ten 3 okres mi sie skończył był dużo bardziej obfity niż te wczesniejsze . a od wczoraj pobolewa mnie lewy jajnik . no i to przybranie na wadze ale 2 testy nie wykryły ciąży .
Zrób test z krwi, da ci 100% pewność
__________________
...gdyby tak człowieka skrzyżować z kotem,
człowiekowi wyszłoby to na dobre, ale kotu by z pewnością zaszkodziło...

Mark Twain
Diablica z Tasmanii jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-04-14, 12:29   #82
Swarovska
Zadomowienie
 
Avatar Swarovska
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 1 515
Dot.: Czy mogę być w ciąży - prawdopodobieństwo. Zbiorczy, cz.8

Witajcie

Postanowiłam i tu opisać mój problem bo już schizuje

Staram się o dziecko od lutego, ostatnią @ miałam 6 lutego!!
nie ma jej już ponad 2 miesiące, trzy testy negatywne, wizyta u ginekologa była, na usg gin zobaczył tylko jakieś płyny ale nie wyjaśnił mi o co chodzi,zapytał się czy mam zaparcia (nie zauważyłam) torbieli ani cyst nie mam, zwiększonej macicy ginka nie stwierdziła, dostałam luteinę to było ponad tydzień temu, biorę tą luteinę i nadal nic @ nie ma Cykle mam długie i nieregularne zawsze w granicach od 34 do 45 dni! czy możliwe jest, że owulacja mi się przesunęła, doszło do zapłodnienia ale ciąża jest zbyt wczesna do wykrycia na usg? Dodam, że od ok 4 dni mam bardzo bolesne piersi i ból brzucha jak na @ ale nadal nic
Swarovska jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-04-14, 12:42   #83
Chatul
ma zielone pojęcie
 
Avatar Chatul
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: T'Kashi (Wolkan)
Wiadomości: 40 401
Dot.: Czy mogę być w ciąży - prawdopodobieństwo. Zbiorczy, cz.8

Cytat:
Napisane przez Swarovska Pokaż wiadomość
Witajcie

Postanowiłam i tu opisać mój problem bo już schizuje

Staram się o dziecko od lutego, ostatnią @ miałam 6 lutego!!
nie ma jej już ponad 2 miesiące, trzy testy negatywne, wizyta u ginekologa była, na usg gin zobaczył tylko jakieś płyny ale nie wyjaśnił mi o co chodzi,zapytał się czy mam zaparcia (nie zauważyłam) torbieli ani cyst nie mam, zwiększonej macicy ginka nie stwierdziła, dostałam luteinę to było ponad tydzień temu, biorę tą luteinę i nadal nic @ nie ma Cykle mam długie i nieregularne zawsze w granicach od 34 do 45 dni! czy możliwe jest, że owulacja mi się przesunęła, doszło do zapłodnienia ale ciąża jest zbyt wczesna do wykrycia na usg? Dodam, że od ok 4 dni mam bardzo bolesne piersi i ból brzucha jak na @ ale nadal nic
Zrób test z krwi
__________________
Nowhere am I so desperately needed as among a shipload of illogical humans”.
Spock („Star Trek”)
Chatul jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-04-14, 15:05   #84
alfa88beta
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 11
Dot.: Czy mogę być w ciąży - prawdopodobieństwo. Zbiorczy, cz.8

zmierzyłam temperaturę tak, jak pisała Chatul o godz. 7 i było 36,2 później z ciekawości zmierzyłam o 10 i już było 36,7 jakie to wszystko zagmatwane :P
alfa88beta jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-04-14, 15:18   #85
Chatul
ma zielone pojęcie
 
Avatar Chatul
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: T'Kashi (Wolkan)
Wiadomości: 40 401
Dot.: Czy mogę być w ciąży - prawdopodobieństwo. Zbiorczy, cz.8

Cytat:
Napisane przez alfa88beta Pokaż wiadomość
zmierzyłam temperaturę tak, jak pisała Chatul o godz. 7 i było 36,2 później z ciekawości zmierzyłam o 10 i już było 36,7 jakie to wszystko zagmatwane :P
Moim zdaniem nie ma w tu niczego zagmatwanego. Wszystko jest jasne i oczywiste
A temperatura w czasie dnia to się zmienia wielokrotnie, wpływ na nią ma wiele czynników zewnętrznych. Dlatego istotna jest tylko ta temperatura, którą zmierzymy rano, przed wstaniem.
__________________
Nowhere am I so desperately needed as among a shipload of illogical humans”.
Spock („Star Trek”)
Chatul jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-04-14, 16:45   #86
alfa88beta
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 11
Dot.: Czy mogę być w ciąży - prawdopodobieństwo. Zbiorczy, cz.8

Cytat:
Napisane przez Chatul Pokaż wiadomość
Moim zdaniem nie ma w tu niczego zagmatwanego. Wszystko jest jasne i oczywiste
A temperatura w czasie dnia to się zmienia wielokrotnie, wpływ na nią ma wiele czynników zewnętrznych. Dlatego istotna jest tylko ta temperatura, którą zmierzymy rano, przed wstaniem.
myślę, że jak kobieta jeszcze nie chce być matką, a ma wszystkie objawy ciąży, to wszystko jest dla niej zagmatwane
alfa88beta jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-04-14, 22:12   #87
krainaczarow
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 5
Dot.: Czy mogę być w ciąży - prawdopodobieństwo. Zbiorczy, cz.8

Witam. Odrazu przepraszam że pisze w niewłaściwym wątku (tak mi się wydaje) ale nie mogłam znaleść nic podobnego do mojego "problemu".
Chodzi o to że ostatnią @ miałam 8 lutego (zaznacze że w sierpniu 2011 odłożyłam tabletki anty i @ strasznie mi sie rozregulowała). W marcu wogóle nie dostałam więc zrobiłam testy - chyba z 5 w odstępie 5-6 dni- wszystkie negatywne. Poszłam do gin która kazała zrobić bete- zrobiłam 2 kwietnia - wynik 2,0mUl/ml - czyli ciąży brak. Ponieważ to było okres przed świąteczny nie było mojej gin. Po świetach 13 kwietnia zrobiłam jeszcze jeden raze bete - i tu szok - wynik 1215,9 mUl/ml. Pani z laboratorium powiedziała że to 1-2 tydzien ciąży. Czy to możliwe że w tak długim okresie od ostatniej @ mogłam zajść w ciążę? W poniedziałek ide do lekarza - nie wiem o co tym myśleć. Pomóżcie
krainaczarow jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-04-14, 22:16   #88
Chatul
ma zielone pojęcie
 
Avatar Chatul
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: T'Kashi (Wolkan)
Wiadomości: 40 401
Dot.: Czy mogę być w ciąży - prawdopodobieństwo. Zbiorczy, cz.8

Cytat:
Napisane przez krainaczarow Pokaż wiadomość
Witam. Odrazu przepraszam że pisze w niewłaściwym wątku (tak mi się wydaje) ale nie mogłam znaleść nic podobnego do mojego "problemu".
Chodzi o to że ostatnią @ miałam 8 lutego (zaznacze że w sierpniu 2011 odłożyłam tabletki anty i @ strasznie mi sie rozregulowała). W marcu wogóle nie dostałam więc zrobiłam testy - chyba z 5 w odstępie 5-6 dni- wszystkie negatywne. Poszłam do gin która kazała zrobić bete- zrobiłam 2 kwietnia - wynik 2,0mUl/ml - czyli ciąży brak. Ponieważ to było okres przed świąteczny nie było mojej gin. Po świetach 13 kwietnia zrobiłam jeszcze jeden raze bete - i tu szok - wynik 1215,9 mUl/ml. Pani z laboratorium powiedziała że to 1-2 tydzien ciąży. Czy to możliwe że w tak długim okresie od ostatniej @ mogłam zajść w ciążę? W poniedziałek ide do lekarza - nie wiem o co tym myśleć. Pomóżcie
Jak widać, jest możliwe. Wydaje mi się, jest szansa, że np. bardzo Ci się przedłużyła faza folikularna, ale owulacja ostatecznie wystąpiła i podczas niej doszło do zapłodnienia.
Ale to tylko moje przypuszczenia. Słusznie, że chcesz się wybrać do ginekologa On powinien wiedzieć więcej. No i oczywiście, traktuj siebie tak, jakbyś była w ciąży
__________________
Nowhere am I so desperately needed as among a shipload of illogical humans”.
Spock („Star Trek”)
Chatul jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-04-15, 00:08   #89
krainaczarow
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 5
Dot.: Czy mogę być w ciąży - prawdopodobieństwo. Zbiorczy, cz.8

Dziękuje za odpowiedź. Przy pierwszej ciąży też miałam podobnie - tzn wyszło że do zapłodnienia doszło 45 dni od ostatniej @. Czekam do poniedziałku... zobaczymy co z tego wyjdzie
krainaczarow jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-04-15, 08:38   #90
Swarovska
Zadomowienie
 
Avatar Swarovska
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 1 515
Dot.: Czy mogę być w ciąży - prawdopodobieństwo. Zbiorczy, cz.8

ciekawe czy u mnie też tak jest, dzis moj 70 dc nadal ból piersi i brzucha
Swarovska jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:52.