DIETA BEZGLUTENOWA - wątek dla osób chorych na celiakię i nie tylko :) - Strona 3 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka

Notka

Dietetyka Miejsce dla osób, które są na diecie. Rozmawiamy o zdrowym odżywianiu. Uwaga! Wyznacznikiem jest kaloryczność dobowa diet - muszą one mieć ponad 1000 kcal.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-05-01, 21:12   #61
ajkaajka
Raczkowanie
 
Avatar ajkaajka
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 135
Dot.: Dieta bez pszenicy

Osłabienie, senność - częste, ale ja po prostu baardzo mało sypiam. I jeszcze mam niedoczynność tarczycy.
Bóle po jedzeniu- brak.
Częste biegunki - tak, całe życie.
ajkaajka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-02, 07:09   #62
dorkub
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 165
Dot.: Dieta bez pszenicy

Proponuję ci po prostu - idź z tym do lekarza. I jak wspomniała koleżanka wcześniej, nie odstawiaj glutenu, bo wyniki mogą wyjść zafałszowane. To co piszesz, wskazuje na podstawowe objawy celiakii, a potwierdzenie tej choroby i odpowiednie leczenie poprawi jakość twojego życia i wysypiaj się
dorkub jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-02, 21:47   #63
ajkaajka
Raczkowanie
 
Avatar ajkaajka
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 135
Dot.: Dieta bez pszenicy

Ech, do lekarza... Jak pomyślę o przychodni, zapisach, to...
Wiem, przesadzam

Mogę: 1) teraz zacząć znowu jeść zboże i zrobić badania (ale gastroskopii i tak nie zrobię) albo 2) pociągnąć dietę przez 4 tygodnie i zobaczyć, jak się będę czuła, potem wrócić do zbóż i po 2 miesiącach zrobić badania (jeśli to celiakia, to powinno mi się chyba trochę poprawić i po odstawieniu diety pogorszyć; a 3 miesiące wobec całego życia to niedużo).
Dzięki za radę. Na pewno coś z tym zrobię. Tylko może niekoniecznie natychmiast. Mam chrapkę wielką na 4-tygodniowy eksperyment, jeśli już go zaczęłam
ajkaajka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-03, 21:46   #64
Kica.
Zakorzenienie
 
Avatar Kica.
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 4 453
Dot.: Dieta bez pszenicy

Ja każdemu polecam odstawienie pszenicy, natomiast w innych zbożach - np pieczywo razowe żytnie albo orkiszowe - nie widzę nic złego, choć warto zachować też umiar w opychaniu się jakimikolwiek chlebem i bułeczkami...
Obracam się w środowisku osób zainteresowanych zdrowym żywieniem i nie raz słyszałam, że po odstawieniu pszenicy poprawiła się cera lub zmniejszył wystający brzuch

Tutaj można odsłuchać bardzo ciekawą audycję na temat szkodliwości pszenicy: http://www.polskieradio.pl/9/304/Art...sz-po-buleczke
__________________
INSTAGRAM
ZDROWIE.VEGIE.PL
Kica. jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-04, 11:11   #65
201705042038
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 5 868
Dot.: Dieta bez pszenicy

Cytat:
Napisane przez Kica. Pokaż wiadomość
Ja każdemu polecam odstawienie pszenicy, natomiast w innych zbożach - np pieczywo razowe żytnie albo orkiszowe - nie widzę nic złego, choć warto zachować też umiar w opychaniu się jakimikolwiek chlebem i bułeczkami...
Obracam się w środowisku osób zainteresowanych zdrowym żywieniem i nie raz słyszałam, że po odstawieniu pszenicy poprawiła się cera lub zmniejszył wystający brzuch

Tutaj można odsłuchać bardzo ciekawą audycję na temat szkodliwości pszenicy: http://www.polskieradio.pl/9/304/Art...sz-po-buleczke
Ja znam wiele osób, które jedzą pszenicę i mają dobrą cerę i płaski brzuch, w tym siebie.

Co do tego artykułu - z tego, co pamiętam, dr Davis postuluje odstawienie wszystkich zbóż, a także cukru i fruktozy. Jeśli więc ktoś zamienia pizze i ciastka na kurczaka z warzywami i, tadam, chudnie, to nie wiem, czy jest to tylko kwestia modyfikacji genetycznych pszenicy .
201705042038 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-05, 09:00   #66
diamondy
Wtajemniczenie
 
Avatar diamondy
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Lubelszczyzna
Wiadomości: 2 403
Dot.: Dieta bez pszenicy

Cytat:
Napisane przez ajkaajka Pokaż wiadomość
Ech, do lekarza... Jak pomyślę o przychodni, zapisach, to...
Wiem, przesadzam

Mogę: 1) teraz zacząć znowu jeść zboże i zrobić badania (ale gastroskopii i tak nie zrobię) albo 2) pociągnąć dietę przez 4 tygodnie i zobaczyć, jak się będę czuła, potem wrócić do zbóż i po 2 miesiącach zrobić badania (jeśli to celiakia, to powinno mi się chyba trochę poprawić i po odstawieniu diety pogorszyć; a 3 miesiące wobec całego życia to niedużo).
Dzięki za radę. Na pewno coś z tym zrobię. Tylko może niekoniecznie natychmiast. Mam chrapkę wielką na 4-tygodniowy eksperyment, jeśli już go zaczęłam
No i po co narażać organizm na taką rewolucję, może zupełnie bez sensu?
Nie lepiej zrobić badania krwi za kilkanaście złotych, i mieć pewność?
Trzeba szanować swój organizm żeby odwdzięczał się tym samym, a nie robić mu taką huśtawkę.

Tak objawy pasują, z ludzkiej życzliwości radę zrób badania
A skąd takie uparte stwierdzenie że nie zrobisz gastroskopii?
__________________
myślę sobie, że ta ZIMA musi kiedyś minąć, ZAZIELENI SIĘ!

już niedługo mgr dietetyki

WYSZUKIWARKA NIE BOLI


mów mi .
diamondy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-05, 15:43   #67
patusia2896
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 14
Dot.: Dieta bez pszenicy

Ja już nie jem pszenicy ani żadnych zbóż ze 3 miesiące. To co zauważyłam:
-nie muszę jeść co 3 godziny bo nie ssie mnie w żołądku
-nie mam ochoty na słodkie
-nie mam skoków ani spadków energii
-skończyły się wzdęcia
-od tej pory ani razu nie bolała mnie głowa (może to przypadek, ale nie wiem)
-cera mi się poprawiła, a mam trądzikową (teraz wyskoczy mi coś tylko przed okresem, a wcześniej ciągle coś nowego było)
I to w sumie chyba tyle Jak dla mnie warto nie jeść pszenicy, a najlepiej przerzucić się na paleo i jeść "zgodnie z naturą", a tym samym uchronić się od chorób cywilizacyjnych

A tak odnośnie pszenicy i paleo to polecam przeczytać :
http://nowadebata.pl/2011/01/01/chor...ie-xix-i-xx-w/

Bardzo ciekawy artykuł z którego można się wiele dowiedzieć
patusia2896 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-05-06, 14:39   #68
misior920127
Zakorzenienie
 
Avatar misior920127
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Honolulu Beaches
Wiadomości: 3 879
Send a message via Skype™ to misior920127
Dot.: Dieta bez pszenicy

przeczytałam książkę Williamsa - mega nudna, ciekawe fragmenty można wyliczyć na palcach jednej ręki. Za to plusem są przepisy - muffinki, bezpszenna pizza i chleb są pyszne, ale nie wydaje mi się, żebym mogła zrezygnować w 100% z pszenicy.

---------- Dopisano o 15:39 ---------- Poprzedni post napisano o 15:39 ----------

Zaobserwowałam, że wzdęcia zniknęły
misior920127 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-06, 21:48   #69
patusia2896
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 14
Dot.: Dieta bez pszenicy

Jeśli nie możesz zrezygnować to możesz chociaż ograniczyć
Ja dawniej nie wyobrażałam sobie życia bez zboża. Moimi przysmakami były naleśniki, racuchy, chlebek, bułeczki, makarony, ryż, ciasta i wszystko co z mąki. I do tego kochałam słodycze miłością bezgraniczną
Wtedy problemy z układem trawiennym nie były mi obce, ale myślałam że to normalka bo od zawsze tak miałam. Ale udało mi się zmienić swój sposób odżywiania o 180 stopni i to w miarę szybko. Sama się sobie dziwię, że nie brakuje mi słodyczy, ale teraz po prostu nie mam na nie ochoty-ot taki miły efekt uboczny Wszystko można zmienić, ale trzeba chcieć
patusia2896 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-07, 12:02   #70
misior920127
Zakorzenienie
 
Avatar misior920127
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Honolulu Beaches
Wiadomości: 3 879
Send a message via Skype™ to misior920127
Dot.: Dieta bez pszenicy

właśnie ograniczyłam co do słodyczy, to tez mnie nie ciągnie, a wcześniej nie bylo dnia bez czegoś slodkiego :P a skąd bierzesz przepisy? sama wymyślasz?
misior920127 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-07, 15:06   #71
patusia2896
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 14
Dot.: Dieta bez pszenicy

Przepisy to raczej sama wymyślam, ale ja robię to od zawsze praktycznie Lubię tworzyć coś swojego. Zazwyczaj wygląda to tak że zaglądam do lodówki i myślę jak to połączyć A jak na prawdę nie wiem co zrobić z tego co mam, albo mam ochotę na jakieś bardziej wyszukane dane to szukam na różnych blogach i ogólnie w necie.
patusia2896 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-05-07, 19:17   #72
klora
Rozeznanie
 
Avatar klora
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 975
Dot.: Dieta bez pszenicy

Odstawienie pszenicy super pomsyl...ale nie tylko ona jest problematyczna. Wiele składników szkodliwych jak gluten lektyny, kwas fitynowy są również obecne w innych zbożach. Samo bezglutenowe to za mało

http://www.tlustezycie.pl/2012/07/ja...-to-zboze.html - na dole mojego posta masz badania na temat diety bezgluetnowej i jej efektow u osob bez celaikii
__________________


klora jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-22, 22:25   #73
santhia-85
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 1
Dot.: Dieta bez pszenicy

Przyglądam się wątkowi i myślę, że mogę dorzucić swoje trzy grosze do rozmowy. Szacuje się, że około 45% populacji cierpi na nietolerancje pokarmowe Igg zależne, w tym najczęściej nietolerowana jest m.in pszenica, czy drożdzę- główny składnik pieczywa.
Test na nietolerancje pokarmowe Igg zależne wykonuje się przy pomocy testów diagnostycznych- z krwi. Wynik jest po 40 minutach. Wiem, bo sama wykonałam sobie test, wyszła mi nietolerancja na kilka produktów- m.in. na pszenicę. Wykluczenie pszenicy z diety poskutkowało- płaskim brzuchem, brakiem wzdęć, zapomniałam o migrenie. Nie pisałabym tego, gdybym nie spróbowała na sobie, jestem bardzo sceptyczną osobą, a to podziałało.
Nietolerancje pokarmowe Igg zależne- łatwa diagnostyka i wprowadzenie diety eliminacyjnej. Polecam, dużo problemów odchodzi i zwiększa się niewiarygodnie jakość funkcjonowania!
santhia-85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-22, 23:30   #74
Wyrak
Zakorzenienie
 
Avatar Wyrak
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 19 268
Dot.: Dieta bez pszenicy

Cytat:
Napisane przez anna87 Pokaż wiadomość
Jeśli więc ktoś zamienia pizze i ciastka na kurczaka z warzywami i, tadam, chudnie, to nie wiem, czy jest to tylko kwestia modyfikacji genetycznych pszenicy .
Nie, to kwestia tego, ze wegle sa niezdrowe dla ludzi w takich ilosciach

Co do przepisow i robienia zarcia - to make z jakiegos zboza mozna spokojnie zastpic maka migdalowa/kokosowa - sprawdzone, wyprobowane, od nalesnikow, przez babeczki i ciasta, po pizze
__________________
Łajrak blog: https://wizaz.pl/forum/blog.php?u=288138

Myslisz, ze mu sie podobasz? Czyli rzecz o nadinterpretacji: https://wizaz.pl/forum/blog.php?b=2437

OCZY (patrz av) cisna mi na MOZG. Prosze wez to pod uwage przy czytaniu moich postow.
Wyrak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-23, 08:04   #75
greeny666
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 135
Dot.: Dieta bez pszenicy

Cytat:
Napisane przez Wyrak Pokaż wiadomość
Nie, to kwestia tego, ze wegle sa niezdrowe dla ludzi w takich ilosciach

Co do przepisow i robienia zarcia - to make z jakiegos zboza mozna spokojnie zastpic maka migdalowa/kokosowa - sprawdzone, wyprobowane, od nalesnikow, przez babeczki i ciasta, po pizze
Zgadzam się.Pozostaje jeszcze kwestia kosztów-przyrównując ceny mąki pszennej(czy nawet innej "pseudozdrowej"tj orkiszowej itp) i kokosowej/migdałowej można się za głowę złapac-przebitka conajmniej pięciokrotna Dlaczego fajne,zdrowe organiczne jedzenie nie jest tańsze?
Cóż,kwestia priorytetów-ja nie jadam gotowych produktow,nie kupuje sokow,lodow i tysiąca innych rzeczy,ktore na codzien jada 99% spoleczenstwa,więc czasem sobie pozwalam na szaleństwa

Dodam jeszcze,że nigdy nie wierzyłam w "złą moc"pszenicy i glutenu dopóki nie doświadczyłam na własnej skórze skutków jej odstawienia. Po kilku tygodniach czułam się jakby ktoś pompował mi do krwi napój energentyzujący Cera ładniejsza,mniejszy apetyt na węgle,większa swoboda w jedzeniu(przestałam miec potrzebę bardzo częstego jedzenia "małych ilosci").Kiedys Klora na blogu napisała, "co jest AZ TAKIEGO w tym zbozu,że ludzie nie wyobrażaja sobie życia bez niego?"(to niedokładny cytat,ale dokladnie taki wydżwięk), dało mi to do myślenia......
greeny666 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-23, 10:00   #76
Wyrak
Zakorzenienie
 
Avatar Wyrak
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 19 268
Dot.: Dieta bez pszenicy

Cytat:
Napisane przez greeny666 Pokaż wiadomość
Zgadzam się.Pozostaje jeszcze kwestia kosztów-przyrównując ceny mąki pszennej(czy nawet innej "pseudozdrowej"tj orkiszowej itp) i kokosowej/migdałowej można się za głowę złapac-przebitka conajmniej pięciokrotna Dlaczego fajne,zdrowe organiczne jedzenie nie jest tańsze?
Cóż,kwestia priorytetów-ja nie jadam gotowych produktow,nie kupuje sokow,lodow i tysiąca innych rzeczy,ktore na codzien jada 99% spoleczenstwa,więc czasem sobie pozwalam na szaleństwa

Dodam jeszcze,że nigdy nie wierzyłam w "złą moc"pszenicy i glutenu dopóki nie doświadczyłam na własnej skórze skutków jej odstawienia. Po kilku tygodniach czułam się jakby ktoś pompował mi do krwi napój energentyzujący Cera ładniejsza,mniejszy apetyt na węgle,większa swoboda w jedzeniu(przestałam miec potrzebę bardzo częstego jedzenia "małych ilosci").Kiedys Klora na blogu napisała, "co jest AZ TAKIEGO w tym zbozu,że ludzie nie wyobrażaja sobie życia bez niego?"(to niedokładny cytat,ale dokladnie taki wydżwięk), dało mi to do myślenia......
Nie no, to normalne, ze migdaly/kokos i wyroby z nich beda drozsze. Niestety, c'est la vie.

Ja sam przykladowo nie mialem ani problemow z cera, ani z doznaniami ukladu pokarmowego, ale po wyrzuceniu slodyczy, wiekszosci zboz i ogolnie wiekszosci wegli poza owocami jestem lean & mean i uwazam, ze to po prostu zdrowsze

Tez mnie dziwia te reakcje - kilkakrotnie spotkalem sie juz tutaj na forum z wielkim zdziwko ze nie jem chleba
__________________
Łajrak blog: https://wizaz.pl/forum/blog.php?u=288138

Myslisz, ze mu sie podobasz? Czyli rzecz o nadinterpretacji: https://wizaz.pl/forum/blog.php?b=2437

OCZY (patrz av) cisna mi na MOZG. Prosze wez to pod uwage przy czytaniu moich postow.
Wyrak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-23, 10:36   #77
greeny666
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 135
Dot.: Dieta bez pszenicy

Cytat:
Napisane przez Wyrak Pokaż wiadomość
Nie no, to normalne, ze migdaly/kokos i wyroby z nich beda drozsze. Niestety, c'est la vie.

Ja sam przykladowo nie mialem ani problemow z cera, ani z doznaniami ukladu pokarmowego, ale po wyrzuceniu slodyczy, wiekszosci zboz i ogolnie wiekszosci wegli poza owocami jestem lean & mean i uwazam, ze to po prostu zdrowsze

Tez mnie dziwia te reakcje - kilkakrotnie spotkalem sie juz tutaj na forum z wielkim zdziwko ze nie jem chleba

Ja na kazdej imprezie rodzinnej/towarzyskiej jestem "jechana"za to,że niepotrzebnie "wydziwiam",że-uwaha,uwaga- to ROZRZUTNOSC nie zagryzac sałatki chlebem,że przecież wszystko TRZEBA jesc(moje ulubione zalecenie ),odkąd dorosłam do tego,że moje odżywianie to moja decyzja i kropka,przestalam tłumaczyć się każdemu i wszędzie
greeny666 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-23, 11:07   #78
hania811
Zakorzenienie
 
Avatar hania811
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 15 709
Dot.: Dieta bez pszenicy

Nie jem pszenicy jakieś 3 miesiące. Bez niej po pierwsze- nie odczuwam nagłego głodu, nie mam wzdęć (kiedyś wypuszczałam z siebie gazy non stop- ciężko było wyjść do znajomych), zupełnie minął pociąg do słodyczy, mam więcej energii- czuję się w 100% lepiej.

Jadam za to zboża bezglutenowe- bez ryżu i kaszy gryczanej jednak sobie życia nie wyobrażam- póki co

I też jestem uważana za wariatkę....która szuka dziury w całym i lubi sobie komplikować życie
hania811 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-23, 11:47   #79
akot80
Zadomowienie
 
Avatar akot80
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: gdzieś pod stolicą ;)
Wiadomości: 1 793
Dot.: Dieta bez pszenicy

Ja w ogóle nie jadam zbóż. Nawet ryż rzadko.
__________________
Cytat:
Napisane przez DudiBoy Pokaż wiadomość
Normalnie nowa dieta cud! "Nie jedz nic i licz na cud, że przeżyjesz!" A nie, przepraszam... zjadłaś jogurt.


"Niech pożywienie będzie Twoim lekarstwem..."
akot80 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-06-24, 13:49   #80
nosferatku
Zadomowienie
 
Avatar nosferatku
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 1 923
Dot.: Dieta bez pszenicy

Nie oceniam sensowności przechodzenia na dietę bez pszenicy, bo już pisałam gdzieś, co o zbożowej panice uważam.

Autorka wspominała, że by chciała przepisy bez pszenicy:

bułeczki kukurydziane:
-1 mały kubek gęstego jogurtu naturalnego
-2 jajka
-2 łyżeczki proszku do pieczenia
-łyżeczka miodu, łyżka rozpuszczonego masła
-dwie szczypty soli
-1 1/3 szklanki mąki kukurydzianej (w praktyce wychodzi trochę więcej, około 1.5 szklanki)

Mieszasz całość, tyle, że żółtka dajesz do ciasta, białka osobno i dopiero po ubiciu dajesz je do ciasta. Mi wychodzi lekko lejące i piekę w foremkach muffinkowych. W temperaturze 200 stopni pieczesz około 25 minut. Przepis wzięłam z bloga http://lawendowydom.com.pl/ i jadłam takie bułeczki wczoraj, są boskie.

To na dobry początek, a co do pozostałych przepisów radzę pogooglować, jest dużo miejsc w sieci, gdzie można sobie poczytać o bezglutenowych przepisach.
nosferatku jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-23, 10:47   #81
edyta07
Zadomowienie
 
Avatar edyta07
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 1 102
Dot.: Dieta bez pszenicy

Podbijam

Ostatnio przeczytałam o wpływie zbóż, a szczególnie pszenicy na organizm.
Nie mam zamiaru popadac w paranoję bo musiałabym jeśc "nic", bo we wszystkim jedzeniu pewnie znajdzie się coć na jego niekorzyść.

Chce zrobić eksperynemt- na początek dieta ze zbożami, a po tygodniu odstawienie ich. Od poniedziałku dieta bezpszeniczna, ograniczam też inne zboża, pozwolę sobie na kasze gryczaną.
Dlaczego?
1) Rano wstaje mam ładny płaski, brzuszek. Zjem coś już robi się wzdęty. Nie mam tego efektu np. po bananie, kiwi, pomarańczy czy marchewce, ale po kanapce, owsiance czy otrębch pszennych już tak.
2) Mam problemy z trądzikiem od ponad dwóch lat. Stosowałam nawet antybiotyk, ale cera dalej jest bardzo zanieczyszczona (dodam, ze naturalnie pielęgnuję cerę-minerały, oleje..)
3) Często miewam kolki po zjedzeniu większej ilości jedzenia, szczególnie np. kilku tostów, zapiekanki czy po prostu kanapek.
__________________
Dbam o włosy... od-01.2012
zdrowe odżywianie....walczę od dwóch lat i nadal nic
ćwiczę!

udo:
60-58-54 cm

mój blog
edyta07 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-23, 11:16   #82
Osleidis
Rozeznanie
 
Avatar Osleidis
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: zza kurtyny
Wiadomości: 867
Dot.: Dieta bez pszenicy

Dołączam się do wątku! Sama próbuję zrezygnować z pszenicy i glutenu w ogóle, czasem ciężko kiedy na spotkaniach rodzinnych we mnie wmuszają albo w pracy nie ma pod ręką nic poza drożdżówkami

Polecam ten link do przeczytania: http://nowadebata.pl/2011/01/01/chor...ie-xix-i-xx-w/ (a, przepraszam, widze, że już ktoś wstawił )

Jeśli o mnie chodzi, to jedząc ogromne ilości wyrobów zbożowych byłam senna, ociężała, codziennie bolała mnie głowa, po prostu nie mogłam normalnie funkcjonować. Do tego przelewanie się w brzuchu, ciągłe burczenie, no czułam się po prostu fatalnie.
Po dużym ograniczeniu produktów pszenicznych:
- głowa boli mnie sporadycznie, co ma zazwyczaj związek z ciśnieniem, a nie codziennie jak to było w zwyczaju
- po zjedzeniu jakiegokolwiek produktu zbożowego muszę natychmiast lecieć do toalety
- mnóstwo wyprysków na twarzy po zjedzeniu np chleba (tutaj wspomnę, że najgorzej jest po białym; po ciemnym pieczywie po prostu trochę pobolewa mnie brzuch)
- jem mniej! o wiele mniej, odkąd nie zapycham się chlebem np do sałatki, nie odczuwam głodu już tak bardzo
- super skóra, kiedyś była sucha i ciągle swędziała
- nie pocę się i nie śmierdzę! kiedyś było to bardzo dokuczliwe, pociłam się strasznie i zapach ten był ostry i nieprzyjemny, teraz - jak ręką odjął

...I mogłabym tak wymieniać i wymieniać.

Co do przepisów na dania bezglutenowe, polecam link w moim podpisie.

Edytowane przez Osleidis
Czas edycji: 2013-07-23 o 11:30
Osleidis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-23, 20:41   #83
readthelabel
Raczkowanie
 
Avatar readthelabel
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 128
Dot.: Dieta bez pszenicy

Z bezglutenowych zbóż godna zainteresowania jest też kasza jaglana. Jest przepyszna na słodko, z warzywami też daję radę

Ja od pół roku jestem na diecie praktycznie bezzbożowej. Czuję się lepiej, aczkolwiek pizzę to bym zjadła

Gdybyś potrzebowała pomysłów na bezzbożowe jedzenie to zapraszam do siebie na bloga
__________________
Moje gotowanie i recenzowanie - bezglutenowo, bezmlecznie, bezcukrowo, rozdzielnie, paleo.

http://readthelabel.pl
https://www.facebook.com/doreadthelabel
readthelabel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-24, 16:48   #84
edyta07
Zadomowienie
 
Avatar edyta07
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 1 102
Dot.: Dieta bez pszenicy

Wczoraj do każdego posiłku jadłam coś zbożowego-wieczorem mój brzuch był wieeelkiii.
Zawsze każdy mówił, że to od słodyczy-słodyczy ostatnio nie jem, więc wykluczam je. Jedyny winowajca-zboża.
Co ciekawe wzdętego brzucha nie mam po czekoladzie, czy chipsach, ale już po kanapce tak. Nie wspominam już o paluszkach

Jestem wegetarianką, ograniczam też bardzo nabiał i jajka, gdy wykluczę zboża zostaną mi same owoce i warzywa?
Nie bardzo dam radę. Dlatgo no cóż, zdrowie i samopoczucie ważniejsze może przełamię się do jajek (mam od babci, gdzie kury nie są faszerowane antybiotykami itd.), więc to powinno mi wyjść na dobrze. Może też jakiś nabiał typu jogurt naturalny, maślanka.
Kaszę gryczaną, jaglaną i ryż zostawię. Będę spożywać pewnie 2-4 razy w tygodniu.
Zobaczę co z tego wyjdzie. Może wreszcie cera się poprawi, zmęczenie zniknie, a brzuch będzie bardziej płaski...
__________________
Dbam o włosy... od-01.2012
zdrowe odżywianie....walczę od dwóch lat i nadal nic
ćwiczę!

udo:
60-58-54 cm

mój blog
edyta07 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-24, 19:17   #85
liduszka80
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 11
Dot.: Dieta bez pszenicy

Witaj

Ja na diecie bez pszenicy jestem od 1,5 miesiąca, ponieważ okazało się, że mam nietolerancję pokarmową na gluten
W pierwszym momencie byłam wystraszona i przerażona... co ja mam jeść, co ja pocznę...?
A tu się okazało, że nie jest tak źle przede wszystkim czuję się bosko!!! Mam siłę, energię, nie mam wzdęć, schudłam same pozytywy
Trzymam kciuki za wytrwałość, bo warto
Pozdrawiam
liduszka80 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-25, 20:26   #86
edyta07
Zadomowienie
 
Avatar edyta07
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 1 102
Dot.: Dieta bez pszenicy

Liduszka mogłabyś podać przykładowy jadłospis?
Ja właśnie nie bardzo wiem jak zabrać się za "pszeniczny odwyk". Dodam, ze jestem wegetarianką.
__________________
Dbam o włosy... od-01.2012
zdrowe odżywianie....walczę od dwóch lat i nadal nic
ćwiczę!

udo:
60-58-54 cm

mój blog
edyta07 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-26, 00:08   #87
liduszka80
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 11
Dot.: Dieta bez pszenicy

Cytat:
Napisane przez edyta07 Pokaż wiadomość
Liduszka mogłabyś podać przykładowy jadłospis?
Ja właśnie nie bardzo wiem jak zabrać się za "pszeniczny odwyk". Dodam, ze jestem wegetarianką.
Jak chcesz przejść na taki "pszeniczny odwyk" musisz najpierw przygotować się i wiedzieć co można jeść wtedy jet łatwiej, przede wszystki w chwilach słabości...
Rezygnujemy z pieczywa tradycyjnego, można je zastąpić bezglutenowym.

Na śniadanko możesz jeść musli lub granolę przygotowaną przez siebie z jogurtem lub mlekiem sojowym, ryżowym, migdałowym (jakie lubisz).
Płatki jakie możemy jeść to ryżowe, sojowe, amarantusowe, kukurydziane bezglutenowe, płatki quinoa (inaczej komosa ryżowa). Do tego wszystkiego dodaję sobie ulubione bakalie i ziarna, pycha !!!

Ja mam jeszcze trochę trudniej bo do tego doszła mi nietolerancja na mleko krowie, czyli odpada cały nabiał, który musiałam zastąpić kozim oraz na jajko kurze trzeba się nakombinować ale da się

Jeśli jesteś wegetarianką to super, jesz do woli warzywka i owoce.
Teraz moża robić takie pyszne sosiki do makaronu (oczywiście bezglutenowy). Ja dzisiaj zrobiłam ze świeżych pomidorów, cebulki, czosnku, z dużą ilością bazyli i lubczyku. Było przepyszne i aromatyczne

Taki sosik możesz również ześć z kaszą gryczaną, kaszą jaglaną, ryżem brązowym, quinoą, wybór jest spory

No i ważne , nie wolno się poddawać, trzeba się rozwijać kulinarnie i ciągle się interesować co dobrze na nas działa ja po 1,5 miesiąca czuję się o niebo lepiej!!!!!! I to jest dla mnie największa motywacja

Trzymam kciuki!
liduszka80 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-26, 00:29   #88
misior920127
Zakorzenienie
 
Avatar misior920127
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Honolulu Beaches
Wiadomości: 3 879
Send a message via Skype™ to misior920127
Dot.: Dieta bez pszenicy

Cytat:
Napisane przez readthelabel Pokaż wiadomość
Z bezglutenowych zbóż godna zainteresowania jest też kasza jaglana. Jest przepyszna na słodko, z warzywami też daję radę

Ja od pół roku jestem na diecie praktycznie bezzbożowej. Czuję się lepiej, aczkolwiek pizzę to bym zjadła

Gdybyś potrzebowała pomysłów na bezzbożowe jedzenie to zapraszam do siebie na bloga
fajny blog! Taki przejrzysty studiuję w krk więc Twoje recenzje się przydadzą; unikam pszenicy i jestem na niełączeniu
misior920127 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-26, 06:37   #89
readthelabel
Raczkowanie
 
Avatar readthelabel
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 128
Dot.: Dieta bez pszenicy

bardzo dziękuję Niełączenie to właśnie kolejna sprawa, która może pomóc pozbyć się wzdęć i ogólnie dyskomfortu z trawieniem. Warto zacząć choćby od tego, żeby zbóż, ryżu, ziemniaków nie łączyć z mięsem, jajkiem i rybami. Mam wrażenie, że białko jedzone oddzielnie dużo szybciej i łatwiej się trawi.

Jak tam idzie dziewczyny bez pszenicy?
__________________
Moje gotowanie i recenzowanie - bezglutenowo, bezmlecznie, bezcukrowo, rozdzielnie, paleo.

http://readthelabel.pl
https://www.facebook.com/doreadthelabel
readthelabel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-27, 18:46   #90
edyta07
Zadomowienie
 
Avatar edyta07
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 1 102
Dot.: Dieta bez pszenicy

Ja jeszcze pszenicznie jem-wczoraj miałam rodzinna impreze, ale stopniowo odstawiam. Jutro pobuszuję w przepisach, zrobię listy, w poniedziałek zakupy i dietka pełną parą ruszy
__________________
Dbam o włosy... od-01.2012
zdrowe odżywianie....walczę od dwóch lat i nadal nic
ćwiczę!

udo:
60-58-54 cm

mój blog
edyta07 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dietetyka


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-07-11 18:30:15


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:28.