O środek wypoczynkowy nad morzem - mój przyszły mały/własny biznes :) - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2020-08-11, 19:43   #1
martinaa1314
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2020-08
Wiadomości: 1

O środek wypoczynkowy nad morzem - mój przyszły mały/własny biznes :)


Hej dziewczyny
Mam do was pytanie bo być może któraś z was już przeżyła radykalne zmiany w swoim życiu pod kontem założenia własnego biznesu który zmienił całe Twoje życie a mianowicie mam na myśli ośrodek wypoczynkowy nad morzem

Chciałam zapytać czy może która z was ma własny pensjonat/ośrodek nad morzem i mogła by mi doradzić czy warto w ten temat iść i przede wszystkim od czego zacząć swoją podróż w tym temacie. Nie ukrywam, iż jest to moje gorące marzenie i poniekąd marzenie mojego męża. Osobiście w młodzieńczych latach pracowałam dość długo w takich ośrodkach nadmorskich i chciałem to marzenie w niedalekiej przyszłości ziścić. Obecnie choć pracujemy z mężem w dużym mieście i dobrze zarabiamy to praca już nam nie przynosi żadnej radości wręcz ją odbiera (stres, ciągły brak czasu itd.) i chcielibyśmy mieć coś własnego na przestrzeni najbliższych czemu się poświęcimy całym swoim sercem...

Także kochane jeśli któraś z was ma doświadczenia z takim tematem (bądź chciała by się po prostu podzielić swoimi przemyśleniami/poradami) to z chęcią wysłucham każdej porady od czego zacząć swoją podróż bo chcemy się poświęcić razem mężem temu marzeniu w 100% nawet jeśli by to oznaczało sprzedaż obecnego mieszkania, wyprowadzkę i kredyt na wiele wiele lat ale cóż marzenia trzeba spełniać! więc dziękuje za każdą dobrą poradę
martinaa1314 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-08-13, 22:19   #2
Anyzkowa
Zakorzenienie
 
Avatar Anyzkowa
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 3 039
Dot.: O środek wypoczynkowy nad morzem - mój przyszły mały/własny biznes :)

ale chcecie kupić pensjonat
czy ziemie i budować ?
czy wydzierżawić grunt i na gastronomi zarobić ?
Może kupić dom z pokojami do wynajęcia ?

Jesteś z jakiego rejonu Polski ?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Anyzkowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-08-14, 06:20   #3
cava
Zakorzenienie
 
Avatar cava
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 22 122
Dot.: O środek wypoczynkowy nad morzem - mój przyszły mały/własny biznes :)

Rozumiem miłość do morza, bo mnie by musieli stad taczka wywieźć i drogę powrotna zaorać i posolić żebym nie wróciła,
ale w polskich warunkach celowałbym w ośrodek wczasowy na południu Polski nie na północy.
Z prozaicznej przyczyny: pogoda przekładająca się na regularność i długość przeciętnego sezony turystycznego.

Nad naszym Bałtykiem sezon jest bardzo krótki z zasady, do tego nie co roku(!)
W lipcu na ogół w całej Polsce piękne lato, a u nas tradycyjnie: zimno, leje i wieje.
W ostatnich 5 latach - 2 w ogóle nie było. Była wiosna i jesień- obie bardzo deszczyste i zimne.

Przykładowo, w tym roku, mieliśmy do tej pory aż 5 ( słownie : pięć) dni kiedy dzień był słoneczny a temperatura osiągnęła 26 st , a nie jest to lato złe, całkiem niezłe jak na pogodę w 3Miescie.

A w Bieszczadach w tym roku 40% turystów więcej niż kiedykolwiek, a pogoda jak zwykle, jak złoto. A potem prsyjdzientam cudowna Polska złota jesień i znów tłum turystów tam będzie walił wszelkimi drogami.
A u nas będzie zimno, lało i wiało.
__________________
Cava

Z salamandrą w dłoni szedłem przez powierzchnię komety.
Liz Williams
cava jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-08-14, 07:05   #4
sunshinebutterfly
Zadomowienie
 
Avatar sunshinebutterfly
 
Zarejestrowany: 2014-08
Wiadomości: 1 073
Dot.: O środek wypoczynkowy nad morzem - mój przyszły mały/własny biznes :)

Cytat:
Napisane przez cava Pokaż wiadomość
Rozumiem miłość do morza, bo mnie by musieli stad taczka wywieźć i drogę powrotna zaorać i posolić żebym nie wróciła,
ale w polskich warunkach celowałbym w ośrodek wczasowy na południu Polski nie na północy.
Z prozaicznej przyczyny: pogoda przekładająca się na regularność i długość przeciętnego sezony turystycznego.

Nad naszym Bałtykiem sezon jest bardzo krótki z zasady, do tego nie co roku(!)
W lipcu na ogół w całej Polsce piękne lato, a u nas tradycyjnie: zimno, leje i wieje.
W ostatnich 5 latach - 2 w ogóle nie było. Była wiosna i jesień- obie bardzo deszczyste i zimne.

Przykładowo, w tym roku, mieliśmy do tej pory aż 5 ( słownie : pięć) dni kiedy dzień był słoneczny a temperatura osiągnęła 26 st , a nie jest to lato złe, całkiem niezłe jak na pogodę w 3Miescie.

A w Bieszczadach w tym roku 40% turystów więcej niż kiedykolwiek, a pogoda jak zwykle, jak złoto. A potem prsyjdzientam cudowna Polska złota jesień i znów tłum turystów tam będzie walił wszelkimi drogami.
A u nas będzie zimno, lało i wiało.
Zazdroszczę mieszkania w 3Mieście <3 Zupełnie inne życie niż w zanieczyszczonym Krakowie czy pędzącym, zabetonowanym Wrocławiu czy Warszawie
Pogoda w tym roku też piekna w 3mieście.

Taki Sopot czy Gdańsk to akurat gości ma przez cały rok. Ostatnio byłam w Sopocie, większość turystów to byli Niemcy i Szwedzi.
Aczkolwiek jak ktoś chce mieć mieszkanie dla turystów w Gdańsku nie wspominając o Sopocie to też nieźle musi wybulić.
W ogóle te bardzo turystyczne miejsca są bardzo drogie jeśli chodzi o inwestycje i z roku na rok w takim Sopocie czy Zakopanem jest coraz drożej jeśli chodzi o ceny mieszkań czy apartamentów.
Ja na miejscu Autorki poszłabym w jakąś agroturystykę. Piękna, działka, drewniany domek, jakieś jeziorko. Na to jest teraz popyt

Edytowane przez sunshinebutterfly
Czas edycji: 2020-08-14 o 09:58
sunshinebutterfly jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-08-14, 09:54   #5
squirrelqa
Zakorzenienie
 
Avatar squirrelqa
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: W podróży
Wiadomości: 6 906
Dot.: O środek wypoczynkowy nad morzem - mój przyszły mały/własny biznes :)

Lokalizacja, lokalizacja, lokalizacja
+ nowoczesna forma

Tymi dwoma rzeczami kieruję się przy szukaniu miejsca na wypoczynek. Już mnie zmęczyły tradycyjne miejsca i z chęcią rozglądam się za nietypowymi rozwiązaniami (jak na przykład domek na jeziorze z codziennie donoszonym śniadaniem). Można wykombinować coś nowego, co przyciągnie ciekawskich.

Ale właśnie też zastanowiłabym się nad tym nadmorskim miejscem z powodu pogody, tak jak Cava napisała.
__________________

squirrelqa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-08-14 10:54:20


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 18:42.