Panny Młode 2021 - Strona 121 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum ślubne > Jeszcze przed ślubem

Notka

Jeszcze przed ślubem Na tym forum rozmawiamy o tym co powinno zadziać się jeszcze przed ślubem, czyli o wieczorku panieńskim, prezentach.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2021-01-21, 14:03   #3601
leille
hayat güzeldir ₊⋆ ☽
 
Avatar leille
 
Zarejestrowany: 2015-07
Wiadomości: 20 011
Dot.: Panny Młode 2021

Cytat:
Napisane przez Pani_Mada Pokaż wiadomość
to jest chyba najlepszy plan. powiedz gdzie dopiero jak będzie dopytywał.
z tego co się orientuję to nie może. a w razie gdyby jednak usilnie odmawiał, poproś o pisemne uzasadnienie, bo chcesz to w takim razie skonsultować w kurii. z pewnością wtedy ulegnie
Tak zrobię dziękuję za rady. Teraz jest nowy proboszcz i nowi księża w tej mojej parafii to może się pozytywnie zaskoczę i nikt nie będzie wścibsko dopytywał.
__________________
» magister żona 🕊
leille jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-01-21, 14:11   #3602
Kolorowymaj
Zadomowienie
 
Avatar Kolorowymaj
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: Trójmiasto
Wiadomości: 1 885
Dot.: Panny Młode 2021

Cytat:
Napisane przez ciri15 Pokaż wiadomość
Livia, a to nie da rady wyciągnąć aktu chrztu na miejscu? Mój TŻ był chrzciny 500 km stąd, ale bierzmowanie miał już tutaj i wydaje mi się że chyba już mają tu akt chrztu...
Ja się wczoraj mocno wkurzyłam na księdza. Bo 27.12 poszliśmy na mszę, by zapytać po niej, kiedy nauki (jak zapisywaliśmy datę w kościele to było że w pierwszą niedzielę stycznia). Powiedział że na pewno nie teraz, ale jeszcze zdążymy. " Będzie ogłoszone, dowiadujcie się". I wczoraj patrzę a na stronie parafii, że w tamtą niedzielę odbyło się ostatnie spotkanie cyklu dla narzeczonych. No spoko🤦

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ciri, ja szczerze polecam nauki online 'dobre spotkania'. Co prawda pieczątka będzie z Gdyńskiej parafii, ale to nie ma większego znaczenia.
Sprawdziłam najbliższe terminy:
22-23.01
19-20.02
19-20.03

Są naprawdę bardzo wartościowe. Mimo sceptycznego nastawienia bardzo mi się podobało.

Koszt nieduży, bo 80zl. Przynajmniej będziecie mieć temat załatwiony i nie będziecie się stresować
Zaświadczenie przyszło po kilku dniach pocztą

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Kolorowymaj jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-01-21, 14:26   #3603
Gwiazdeczka223
Zakorzenienie
 
Avatar Gwiazdeczka223
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 3 819
Dot.: Panny Młode 2021

Cytat:
Napisane przez Kolorowymaj Pokaż wiadomość
Ciri, ja szczerze polecam nauki online 'dobre spotkania'. Co prawda pieczątka będzie z Gdyńskiej parafii, ale to nie ma większego znaczenia.
Sprawdziłam najbliższe terminy:
22-23.01
19-20.02
19-20.03

Są naprawdę bardzo wartościowe. Mimo sceptycznego nastawienia bardzo mi się podobało.

Koszt nieduży, bo 80zl. Przynajmniej będziecie mieć temat załatwiony i nie będziecie się stresować
Zaświadczenie przyszło po kilku dniach pocztą

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Niestety nie wszystkie parafie akceptują te nauki mi ksiądz powiedział że muszą być te organizowane przez archidiecezję poznańską i generalnie nawet na stronie archi jest napisane że we wszystkich kościołach w Poznaniu nauki można odbywać tylko w ten sposób. Ogólnie strasznie są niechętni co tych nauk online, organizują je, natomiast są one "terminowe". Były sesje w styczniu ale było powiedziane że one mają ważność tylko do końca lipca i pary które mają ślub później mają się nie zapisywać. Potem była informacja że czekają na konferencję w sprawie zniesienia obostrzeń i jeśli zniosą to będzie powrót do stacjonarnych nauk. Okazało się że nie znieśli więc teraz dołożą kolejne terminy. Ogólnie cena tych nauk wraz z poradnią to 250 zł, niby nie dużo ale jakoś mi się dziwnie zrobiło jak zobaczyłam ten cennik.

I jak już jesteśmy w tym temacie- ostatnio czytałam że niektóre parafie mają swój cennik za ślub i niektóre ceny wynoszą nawet 1000zł. Ja się księdza nie zapytałam, zawsze myślałam że się daje "co łaska"
__________________
Wymiana
Gwiazdeczka223 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-01-21, 14:29   #3604
ciri15
Ekspert od Dupy Strony
 
Avatar ciri15
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 20 778
Dot.: Panny Młode 2021

Cytat:
Napisane przez leille Pokaż wiadomość
Na pewno sama nie będę mówić gdzie jest ślub, ale właśnie gdyby pytał.. tak myślałam właśnie, żeby powiedzieć, że jestem bardzo sentymentalna i chcę taką rodzinną tradycję pociągnąć dalej. Bo ogólnie to ja jestem w tej parafii, w której jestem bo długo byłam zameldowana u babci i ten ,,region miasta'' należał do tej właśnie parafii, a moja mama jak była młoda to mieszkała bliżej tej parafii, w której chcemy wziąć ślub i dlatego tam się pobrali.

Ewentualnie powiem, że ślub będzie w parafii, w której pobrali się moi rodzice i zdecydowaliśmy się na zawarcie związku tam właśnie. Może nie będzie pytał gdzie to dokładnie jest.

A może teoretycznie odmówić wydania tego aktu chrztu do ślubu?
A nie możecie dodatkowo powiedzieć że do tej parafii regularnie uczęszczacie na mszę?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Jak na św. Hieronima jest deszcz albo go ni ma, to na św. Szczepana pada albo nie pada.

ciri15 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-01-21, 14:42   #3605
Kolorowymaj
Zadomowienie
 
Avatar Kolorowymaj
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: Trójmiasto
Wiadomości: 1 885
Dot.: Panny Młode 2021

Dobrze że mówisz Gwiazdeczka, bo wprowadziłam w błąd U nas ksiądz nie robił problemu. Powiedział, że czasy są jakie są, więc trzeba się dostosować. Jak widać nie wszędzie to tak działa
Ja osobiście z cennikiem nigdy się nie spotkałam, a wręcz przeciwnie. Księża mówili, że i za darmo ślubu udzielą, bo młodzi, na dorobku itp.
Zdarzyło się, że nie brali pieniędzy na kolędzie, bo 'nam się bardziej przydadzą'

Choć zdarzyło mi się też trafić w życiu na okropnych księży, którzy nie powinni zdecydowanie nimi być, ale jeśli chodzi o finansowe sprawy, to nigdy nie podnieśli mi ciśnienia.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

Edytowane przez Kolorowymaj
Czas edycji: 2021-01-21 o 14:52
Kolorowymaj jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-01-21, 20:16   #3606
_Poli_
Rozeznanie
 
Avatar _Poli_
 
Zarejestrowany: 2018-09
Wiadomości: 707
Dot.: Panny Młode 2021

Cytat:
Napisane przez Kolorowymaj Pokaż wiadomość
Ciri, ja szczerze polecam nauki online 'dobre spotkania'. Co prawda pieczątka będzie z Gdyńskiej parafii, ale to nie ma większego znaczenia.
Sprawdziłam najbliższe terminy:
22-23.01
19-20.02
19-20.03

Są naprawdę bardzo wartościowe. Mimo sceptycznego nastawienia bardzo mi się podobało.

Koszt nieduży, bo 80zl. Przynajmniej będziecie mieć temat załatwiony i nie będziecie się stresować
Zaświadczenie przyszło po kilku dniach pocztą

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Możesz podać link? Szczerze mówiąc jak w ten sposób wpisuje to nie mogę znaleźć No mi Pani z biura parafialnego też powiedziała że jak najbardziej akceptują nauki online. Zawsze odbywały się dwa razy do roku - w trakcie adwentu i wielkiego postu. No ale gdy dzwoniłam ostatnio to mówiła że nie wie jeszcze czy się odbędą ale że jak najbardziej akceptują nauki online.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
_Poli_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-01-21, 21:53   #3607
Kolorowymaj
Zadomowienie
 
Avatar Kolorowymaj
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: Trójmiasto
Wiadomości: 1 885
Dot.: Panny Młode 2021

https://www.facebook.com/dobrespotkania/



Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Kolorowymaj jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2021-01-22, 03:22   #3608
Kat_wisz
Rozeznanie
 
Avatar Kat_wisz
 
Zarejestrowany: 2020-02
Wiadomości: 890
Dot.: Panny Młode 2021

Cytat:
Napisane przez Gwiazdeczka223 Pokaż wiadomość
Niestety nie wszystkie parafie akceptują te nauki mi ksiądz powiedział że muszą być te organizowane przez archidiecezję poznańską i generalnie nawet na stronie archi jest napisane że we wszystkich kościołach w Poznaniu nauki można odbywać tylko w ten sposób. Ogólnie strasznie są niechętni co tych nauk online, organizują je, natomiast są one "terminowe". Były sesje w styczniu ale było powiedziane że one mają ważność tylko do końca lipca i pary które mają ślub później mają się nie zapisywać. Potem była informacja że czekają na konferencję w sprawie zniesienia obostrzeń i jeśli zniosą to będzie powrót do stacjonarnych nauk. Okazało się że nie znieśli więc teraz dołożą kolejne terminy. Ogólnie cena tych nauk wraz z poradnią to 250 zł, niby nie dużo ale jakoś mi się dziwnie zrobiło jak zobaczyłam ten cennik.

I jak już jesteśmy w tym temacie- ostatnio czytałam że niektóre parafie mają swój cennik za ślub i niektóre ceny wynoszą nawet 1000zł. Ja się księdza nie zapytałam, zawsze myślałam że się daje "co łaska"
Jak to czytam to aż mi się czasem odechciewa ślubu kościelnego ze względu właśnie na takich księży 🤦☠♀️ mój TŻ ma tak samo..

Szczęście że tam gdzie by bierzemy ślub księża to prawdziwi księża z powołania

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Kat_wisz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-01-22, 07:38   #3609
ciri15
Ekspert od Dupy Strony
 
Avatar ciri15
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 20 778
Dot.: Panny Młode 2021

Cytat:
Napisane przez Kat_wisz Pokaż wiadomość
Jak to czytam to aż mi się czasem odechciewa ślubu kościelnego ze względu właśnie na takich księży 🤦♀️ mój TŻ ma tak samo..

Szczęście że tam gdzie by bierzemy ślub księża to prawdziwi księża z powołania

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Mi to się serio odechciewa, bo u mnie proboszcz ma te wszystkie złe cechy. Kasa, kasa i chciałby wszystkim rządzić i o wszystkim decydować. Na kazaniach zdarza mu się zachaczac o tematy polityczne i społeczne.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Jak na św. Hieronima jest deszcz albo go ni ma, to na św. Szczepana pada albo nie pada.

ciri15 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-01-22, 07:52   #3610
Personal_Jesus
Zakorzenienie
 
Avatar Personal_Jesus
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Trójmiasto
Wiadomości: 38 005
Dot.: Panny Młode 2021

Ja nas zapisałam na kurs przedmałżeński do Dominikanów w Gdańsku, wybiera się miesiąc spotkania-u nas marzec i za 100 zł za 3 spotkania online. Dominikanie mam nadzieję zrobią to na poziomie, a nie będzie jak z memów.
__________________
Every siren often my lullaby Every heartbeat functioning thrown to the night I'm quenched in your light And see the floor rising through a dream Forgotten thoughts lost in a memorable theme And soaked to the skin


Mój kulinarny kącik
Personal_Jesus jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-01-22, 08:00   #3611
f1i2o3
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2020-10
Wiadomości: 132
Dot.: Panny Młode 2021

Ja odebrałam przesyłkę z sukienką używaną za.... niecałe 200 zł i... leży idealnie. Wcześniej zamówiłam jeszcze 1 na alie i czekam na nadanie

Zaproszenia już wszystkie mam, za granicę wysłane, planujemy rozdawać w marcu. (Ślub czerwiec)

Czekamy na otwarcie galerii, żeby wybrać się po ciuchy dla mojego. Buty będę ogarniać jak pojawią się letnie sandałki, czyli w sumie niedługo. A w lutym mam próbną fryzurę i makijaż vol. 2
f1i2o3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2021-01-22, 09:01   #3612
pitrasiaa
Raczkowanie
 
Avatar pitrasiaa
 
Zarejestrowany: 2016-11
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 108
Dot.: Panny Młode 2021

A my zamówiliśmy w końcu obrączki.

Co do spraw kościelnych to mi ksiądz powiedział że nie muszę żadnej licencji i nie piszą też o tym na stronie parafii. Może kwestia tego że większość życia udzielałam się w grupach parafialnych (chociaż w kancelarii akurat trafiłam na nowego księdza, który mnie nie znał, ale mu o tym wspomniałam mówiąc czemu chce ślub w tej parafii...)

Chociaż trochę się boje że jednak nas nie do końca poinformował poprawnie co i jak, bo nawet nie wspomniał że przy ślubie jednostronnym tylko ja muszę mieć nauki zrobione, a takie info znalazłam w internecie...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
pitrasiaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-01-22, 09:24   #3613
Personal_Jesus
Zakorzenienie
 
Avatar Personal_Jesus
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Trójmiasto
Wiadomości: 38 005
Dot.: Panny Młode 2021

Cytat:
Napisane przez pitrasiaa Pokaż wiadomość
A my zamówiliśmy w końcu obrączki.

Co do spraw kościelnych to mi ksiądz powiedział że nie muszę żadnej licencji i nie piszą też o tym na stronie parafii. Może kwestia tego że większość życia udzielałam się w grupach parafialnych (chociaż w kancelarii akurat trafiłam na nowego księdza, który mnie nie znał, ale mu o tym wspomniałam mówiąc czemu chce ślub w tej parafii...)

Chociaż trochę się boje że jednak nas nie do końca poinformował poprawnie co i jak, bo nawet nie wspomniał że przy ślubie jednostronnym tylko ja muszę mieć nauki zrobione, a takie info znalazłam w internecie...
licencja jest jak bierzesz ślub w kościele poza swoją parafią, jak bierzesz w swojej parafii to tylko protokół się spisuje. Tak mi się wydaje. No mi kazał dostarczyć licencję.
__________________
Every siren often my lullaby Every heartbeat functioning thrown to the night I'm quenched in your light And see the floor rising through a dream Forgotten thoughts lost in a memorable theme And soaked to the skin


Mój kulinarny kącik
Personal_Jesus jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-01-22, 09:32   #3614
ciri15
Ekspert od Dupy Strony
 
Avatar ciri15
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 20 778
Dot.: Panny Młode 2021

Cytat:
Napisane przez f1i2o3 Pokaż wiadomość
Ja odebrałam przesyłkę z sukienką używaną za.... niecałe 200 zł i... leży idealnie. Wcześniej zamówiłam jeszcze 1 na alie i czekam na nadanie

Zaproszenia już wszystkie mam, za granicę wysłane, planujemy rozdawać w marcu. (Ślub czerwiec)

Czekamy na otwarcie galerii, żeby wybrać się po ciuchy dla mojego. Buty będę ogarniać jak pojawią się letnie sandałki, czyli w sumie niedługo. A w lutym mam próbną fryzurę i makijaż vol. 2
Pokażesz sukienki?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Jak na św. Hieronima jest deszcz albo go ni ma, to na św. Szczepana pada albo nie pada.

ciri15 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-01-22, 14:54   #3615
pitrasiaa
Raczkowanie
 
Avatar pitrasiaa
 
Zarejestrowany: 2016-11
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 108
Dot.: Panny Młode 2021

Cytat:
Napisane przez Personal_Jesus Pokaż wiadomość
licencja jest jak bierzesz ślub w kościele poza swoją parafią, jak bierzesz w swojej parafii to tylko protokół się spisuje. Tak mi się wydaje. No mi kazał dostarczyć licencję.
No właśnie specjalnie nawet powiedziałam, że obecnie należę do innej parafii bo od kilku lat nie mieszkam z rodzicami. A ksiądz kazał nam przynieść do spisania protokołu tylko dokumenty wymienione na stronie parafii Ale chyba pójdę do rodziców jak ksiądz będzie chodził po kolędzie i jeszcze podpytam czy na pewno nie potrzebuje licencji.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
pitrasiaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-01-22, 15:06   #3616
_Poli_
Rozeznanie
 
Avatar _Poli_
 
Zarejestrowany: 2018-09
Wiadomości: 707
Dot.: Panny Młode 2021

Cytat:
Napisane przez Kolorowymaj Pokaż wiadomość
Dziękuję bardzo 🥰

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
_Poli_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-01-22, 17:01   #3617
Personal_Jesus
Zakorzenienie
 
Avatar Personal_Jesus
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Trójmiasto
Wiadomości: 38 005
Dot.: Panny Młode 2021

Cytat:
Napisane przez pitrasiaa Pokaż wiadomość
No właśnie specjalnie nawet powiedziałam, że obecnie należę do innej parafii bo od kilku lat nie mieszkam z rodzicami. A ksiądz kazał nam przynieść do spisania protokołu tylko dokumenty wymienione na stronie parafii Ale chyba pójdę do rodziców jak ksiądz będzie chodził po kolędzie i jeszcze podpytam czy na pewno nie potrzebuje licencji.
Jak rozumiem to była Twoja parafia, ksiądz Ciebie zna i bierzesz w niej ślub. Ja będę brała ślub ani u siebie, ani u narzeczonego, a w zakonie, więc w sumie inaczej A licencję mamy mieć wydaną na kościół parafialny pod który podlega ten zakon. Pokręcone, ale w tym zakonie nikt nas nie zna.
__________________
Every siren often my lullaby Every heartbeat functioning thrown to the night I'm quenched in your light And see the floor rising through a dream Forgotten thoughts lost in a memorable theme And soaked to the skin


Mój kulinarny kącik
Personal_Jesus jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-01-22, 17:43   #3618
Kolorowymaj
Zadomowienie
 
Avatar Kolorowymaj
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: Trójmiasto
Wiadomości: 1 885
Dot.: Panny Młode 2021

Tż dzwonił dziś do księdza i mamy przyjść na początku lutego żeby spisać protokół. Czyli u nas wyjdzie 2,5 miesiąca.

Co prawda jestem coraz bliżej uzgodnienia awaryjnego terminu, ale ciągle wierzę, że jakimś cudem wszystko uda zrobić się zgodnie z planem



Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Kolorowymaj jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-01-22, 22:27   #3619
Pollinaa
Zakorzenienie
 
Avatar Pollinaa
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 6 118
Dot.: Panny Młode 2021

Cytat:
Napisane przez Kolorowymaj Pokaż wiadomość
Tż dzwonił dziś do księdza i mamy przyjść na początku lutego żeby spisać protokół. Czyli u nas wyjdzie 2,5 miesiąca.

Co prawda jestem coraz bliżej uzgodnienia awaryjnego terminu, ale ciągle wierzę, że jakimś cudem wszystko uda zrobić się zgodnie z planem



Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Nam ksiądz kazał zadzwonić na koniec lutego umawiać się na protokół o 16 przed nami ślub ma para przekładająca z 19.09.2020.
Nie przekładamy, co ma być to będzie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Pollinaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2021-01-22, 22:27   #3620
e m o c j a
Raczkowanie
 
Avatar e m o c j a
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 151
Dot.: Panny Młode 2021

Kolorowymaj, a jak do tego awaryjnego terminu odnoszą się twoi usługodawcy? My dzwoniliśmy do DJa i na salę, bo na tym najbardziej nam zależy, z pytaniem o termin na przyszły rok, i o ile DJ może by się zgodził, to sala tak średnio jest chętna, żeby zajmować nam kolejny termin, żeby nie być stratnym Bo teraz akurat mają poumawiane pary młode na oglądanie sali na przyszły rok. Rozumiem to, ale po cichu liczyłam, że właścicielka się zgodzi wpisać nas awaryjnie, czułabym się trochę spokojniej w razie konieczności przekładania wszystkiego

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
e m o c j a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-01-23, 07:33   #3621
Kolorowymaj
Zadomowienie
 
Avatar Kolorowymaj
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: Trójmiasto
Wiadomości: 1 885
Dot.: Panny Młode 2021

Cytat:
Napisane przez e m o c j a Pokaż wiadomość
Kolorowymaj, a jak do tego awaryjnego terminu odnoszą się twoi usługodawcy? My dzwoniliśmy do DJa i na salę, bo na tym najbardziej nam zależy, z pytaniem o termin na przyszły rok, i o ile DJ może by się zgodził, to sala tak średnio jest chętna, żeby zajmować nam kolejny termin, żeby nie być stratnym Bo teraz akurat mają poumawiane pary młode na oglądanie sali na przyszły rok. Rozumiem to, ale po cichu liczyłam, że właścicielka się zgodzi wpisać nas awaryjnie, czułabym się trochę spokojniej w razie konieczności przekładania wszystkiego

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Wszyscy o dziwo zgodzili się wpisać drugą datę.
Poza tym PM odwołują już nawet wakacyjne terminy, więc jakieś pojedyncze dni się zwalniają.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Kolorowymaj jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-01-23, 07:53   #3622
LiviaVe
hę?
 
Avatar LiviaVe
 
Zarejestrowany: 2018-02
Wiadomości: 1 867
Dot.: Panny Młode 2021

Cytat:
Napisane przez Kolorowymaj Pokaż wiadomość
Poza tym PM odwołują już nawet wakacyjne terminy, więc jakieś pojedyncze dni się zwalniają.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Chyba będę musiała wyłączyć wszystkie ślubne grupy na FB, bo obawiam się, że zaraz zacznie się histeria... A to nikomu nie służy.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
LiviaVe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-01-23, 08:24   #3623
Personal_Jesus
Zakorzenienie
 
Avatar Personal_Jesus
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Trójmiasto
Wiadomości: 38 005
Dot.: Panny Młode 2021

My mamy we wszystkich umowach, że w przypadku braku możliwości zorganizowania uroczystości to oddają nam zaliczki. Nie wiem czy ja przekładała sam ślub w kościele? Chyba nie. Po prostu wesele byłoby w ogrodzie teściowej jako obiad dla rodziców i rodzeństwa i tyle.☠
__________________
Every siren often my lullaby Every heartbeat functioning thrown to the night I'm quenched in your light And see the floor rising through a dream Forgotten thoughts lost in a memorable theme And soaked to the skin


Mój kulinarny kącik
Personal_Jesus jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-01-23, 08:39   #3624
LiviaVe
hę?
 
Avatar LiviaVe
 
Zarejestrowany: 2018-02
Wiadomości: 1 867
Dot.: Panny Młode 2021

Ze ślubnych spraw - wczoraj na FB jedna z hurtowni w moim mieście wstawiła post, że przed dwa dni trwają "targi ślubne" na wódkę. Narzeczony już wczoraj mówił, że ceny naprawdę świetne, dzisiaj będąc na mieście sprawdził, jak to wygląda w sklepie i na wódce moglibyśmy zaoszczędzić ponad 400 zł. I teraz się gryziemy czy zmówić już dzisiaj u nich 70 butelek wódki

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
LiviaVe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-01-23, 09:10   #3625
Pollinaa
Zakorzenienie
 
Avatar Pollinaa
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 6 118
Dot.: Panny Młode 2021

Cytat:
Napisane przez LiviaVe Pokaż wiadomość
Ze ślubnych spraw - wczoraj na FB jedna z hurtowni w moim mieście wstawiła post, że przed dwa dni trwają "targi ślubne" na wódkę. Narzeczony już wczoraj mówił, że ceny naprawdę świetne, dzisiaj będąc na mieście sprawdził, jak to wygląda w sklepie i na wódce moglibyśmy zaoszczędzić ponad 400 zł. I teraz się gryziemy czy zmówić już dzisiaj u nich 70 butelek wódki

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Alkohol się nie psuje. Nie zastanawialibyśmy się

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Pollinaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-01-23, 10:08   #3626
raspberry21
Raczkowanie
 
Avatar raspberry21
 
Zarejestrowany: 2019-07
Lokalizacja: małopolskie
Wiadomości: 493
Dot.: Panny Młode 2021

Cytat:
Napisane przez LiviaVe Pokaż wiadomość
Ze ślubnych spraw - wczoraj na FB jedna z hurtowni w moim mieście wstawiła post, że przed dwa dni trwają "targi ślubne" na wódkę. Narzeczony już wczoraj mówił, że ceny naprawdę świetne, dzisiaj będąc na mieście sprawdził, jak to wygląda w sklepie i na wódce moglibyśmy zaoszczędzić ponad 400 zł. I teraz się gryziemy czy zmówić już dzisiaj u nich 70 butelek wódki

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Bierzcie!! Super oferta aż sprawdziłam hurtownie w Krakowie gdzie planujemy kupić czy czegoś takiego nie ma ale ni ma 🤷☠♀️

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
raspberry21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-01-23, 10:23   #3627
LiviaVe
hę?
 
Avatar LiviaVe
 
Zarejestrowany: 2018-02
Wiadomości: 1 867
Dot.: Panny Młode 2021

Wiem, że się nie psuje, ale założenie było takie, że czekamy z wódką maksymalnie długo, żebyśmy potem nie zostali z tymi butelkami... Już po założeniu
Weźmiemy, nawet poczekają na nas do poniedziałku, żebyśmy mogli przyjechać osobiście porozmawiać i w razie czego spróbować win. I na szczęście, możemy do wesela wszystko u nich zostawić, a oni dowiozą alkohol dzień przed na miejsce.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
LiviaVe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-01-23, 14:45   #3628
_Poli_
Rozeznanie
 
Avatar _Poli_
 
Zarejestrowany: 2018-09
Wiadomości: 707
Dot.: Panny Młode 2021

O kurczę to nie dość że taniej to jeszcze nie musicie tego składować i wam dowiozą - super oferta

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
_Poli_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-01-23, 15:42   #3629
LiviaVe
hę?
 
Avatar LiviaVe
 
Zarejestrowany: 2018-02
Wiadomości: 1 867
Dot.: Panny Młode 2021

Cieszę się, bo myślałam, że będą u nich takie ceny, że wypadną z butów.
Idzie do mnie biała sukienka na nie-poprawiny z aliexpress i ozdoba do włosów. Jestem ciekawa co z tego będzie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
LiviaVe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-01-23, 21:10   #3630
e m o c j a
Raczkowanie
 
Avatar e m o c j a
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 151
Dot.: Panny Młode 2021

LiviaVe, pokażesz? Właśnie też jestem na etapie szukania ozdoby do włosów, i powoli myślę o sukience, ale nie mam pomysłu

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Edytowane przez e m o c j a
Czas edycji: 2021-01-23 o 21:11
e m o c j a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Jeszcze przed ślubem


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-03-30 09:57:50


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 18:30.