Panny Młode 2021 - Strona 144 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum ślubne > Jeszcze przed ślubem

Notka

Jeszcze przed ślubem Na tym forum rozmawiamy o tym co powinno zadziać się jeszcze przed ślubem, czyli o wieczorku panieńskim, prezentach.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2021-02-25, 16:57   #4291
leille
hayat güzeldir ₊⋆ ☽
 
Avatar leille
 
Zarejestrowany: 2015-07
Wiadomości: 20 011
Dot.: Panny Młode 2021

Cytat:
Napisane przez karolinkakowal Pokaż wiadomość
Moja (druhna) była szyta na wymiar, a z suknią panny młodej to była niezła akcja! Suknia przywieziona z Ukrainy w bagażniku.. i kupiona bez przymiarki w połowie trasy
No to ładnie ale piękne, nie mogę się napatrzeć!
A kiedy było to wesele? (tak z ciekawości tylko pytam)
__________________
» magister żona 🕊
leille jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-02-25, 17:01   #4292
savior_
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-11
Wiadomości: 218
Dot.: Panny Młode 2021

Podpytałam moją menadżerkę sali weselnej o ostateczny termin podania ilości gości. Napisała, że pozostaje bez zmian. Do tego:

"Jak pewnie Pani wie, jesteśmy uzależnieni od decyzji naszego Rządu i narzucanych obostrzeń.
Liczymy, ze wraz ze wzrostem ilości osób zaszczepionych, sytuacja zacznie się stabilizować, a w kwietniu i maju wróci już do pełnej normalności.
Myślę, że dajmy sobie jeszcze marzec na ustalenie i monitorowanie sytuacji"

Jeśli patrzeć i wierzyć w to, że szczepienia tu coś przyspieszą i dadzą efekt... Echhh, sama nie wiem. Nie wiem czemu, ale mało optymistycznie widzę sytuację w maju. Do tego upewniłam się, że mój chrzestny nie przyjedzie, chociaż potem kręcił i powiedział, że jak covida nie będzie to postara się przyjechać. Ale ogólnie kilka razy podkreślał, żebyśmy se zrobili przyjątko dla najbliższych. Że on ma daleko. Że z kim psa zostawi i dom pusty... Że mi kasę da. Że mi kuchnie sfinansuje... Że tańczyć nie będzie. Że ma żałobę po 6 latach... Że on tam nikogo nie zna... (A ja, mój brat, jego żona, mój tata ?!) Bla bla bla. A czasem nie chodzi o kasę tylko o obecność. A obecności nawet gdyby covida nie było to by nie było... Bo za daleko. Bo pociągiem to nie. Itd itd... Czas się pogodzić, że nie ma co spodziewać się mojego chrzestnego na weselu.

karolinkakowal - piękne sukienki
Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Edytowane przez savior_
Czas edycji: 2021-02-25 o 17:54
savior_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-02-25, 18:03   #4293
ciri15
Ekspert od Dupy Strony
 
Avatar ciri15
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 20 778
Dot.: Panny Młode 2021

Karolinkakowal, naprawdę jest ślicznie ta suknia młodej

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Jak na św. Hieronima jest deszcz albo go ni ma, to na św. Szczepana pada albo nie pada.


Edytowane przez ciri15
Czas edycji: 2021-02-25 o 18:11
ciri15 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-02-25, 18:09   #4294
leille
hayat güzeldir ₊⋆ ☽
 
Avatar leille
 
Zarejestrowany: 2015-07
Wiadomości: 20 011
Dot.: Panny Młode 2021

Cytat:
Napisane przez savior_ Pokaż wiadomość
mój chrzestny nie przyjedzie, chociaż potem kręcił i powiedział, że jak covida nie będzie to postara się przyjechać.
W sensie? Covid a raczej SARS-Cov 2 nie zniknie z dnia na dzień. To tak jakby powiedzieć komuś kto ma wesele w zimie, że przyjdzie się na wesele jak grypy nie będzie tzn. ja się domyślam o co mogło chodzić, ale takie wzmożone chorowanie na Covid jeszcze potrwa, co nie znaczy, że trzeba nadmiernie siać panikę według mnie. Wygaszanie pandemii to długi proces, ale miejmy nadzieję, że będzie coraz lepiej. Chociaż te szczepienia to idą jak krew z nosa..
__________________
» magister żona 🕊
leille jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-02-25, 18:32   #4295
savior_
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-11
Wiadomości: 218
Dot.: Panny Młode 2021

No pandemia do maja nie zniknie. Nie ma się co łudzić. A on po prostu się motał i raz mówił, że przyjedzie jak pandemii nie będzie, a raz że nie przyjedzie. Także wiem już, że go nie będzie. Podejrzewałam, ale teraz utwierdziłam się w stu procentach. No cóż, życie. Nawet gdyby nie było pandemii to by nie przyjechał. Milion wymówek.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
savior_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-02-25, 21:08   #4296
Personal_Jesus
Zakorzenienie
 
Avatar Personal_Jesus
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Trójmiasto
Wiadomości: 38 005
Dot.: Panny Młode 2021

Ja dziś z TŻ -tem rozmawiałam, a raczej ciągle marudziłam, bo jakoś nigdy nie chciałam wesela, ja jestem antyimprezowa, nie tańczę, nie piję alkoholu, jestem nieśmiała, a jednak tak się nakręciłam na nasze przyjęcie w stodole, że ciężko mi to odpuścić. Cóż, weźmiemy ślub, a wesele?To niewiadoma. Niestety, w Pomorskim masa zakażeń, ciągle w pierwszej trójce zachorowań, boję się, że sierpień pod znakiem zapytania. Już mówią o kolejnej, jesiennej fali,a to dopiero co 3 ogłosili. Jeden wirusolog mnie dziś pocieszył w wywiadzie, że proces wygaszenia epidemii potrwa od 18 miesięcy do 2 lat, czyli najpewniej wesele robić w 2023 roku
__________________
Every siren often my lullaby Every heartbeat functioning thrown to the night I'm quenched in your light And see the floor rising through a dream Forgotten thoughts lost in a memorable theme And soaked to the skin


Mój kulinarny kącik
Personal_Jesus jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-02-25, 21:19   #4297
Kat_wisz
Rozeznanie
 
Avatar Kat_wisz
 
Zarejestrowany: 2020-02
Wiadomości: 890
Dot.: Panny Młode 2021

Cytat:
Napisane przez Personal_Jesus Pokaż wiadomość
Ja dziś z TŻ -tem rozmawiałam, a raczej ciągle marudziłam, bo jakoś nigdy nie chciałam wesela, ja jestem antyimprezowa, nie tańczę, nie piję alkoholu, jestem nieśmiała, a jednak tak się nakręciłam na nasze przyjęcie w stodole, że ciężko mi to odpuścić. Cóż, weźmiemy ślub, a wesele?To niewiadoma. Niestety, w Pomorskim masa zakażeń, ciągle w pierwszej trójce zachorowań, boję się, że sierpień pod znakiem zapytania. Już mówią o kolejnej, jesiennej fali,a to dopiero co 3 ogłosili. Jeden wirusolog mnie dziś pocieszył w wywiadzie, że proces wygaszenia epidemii potrwa od 18 miesięcy do 2 lat, czyli najpewniej wesele robić w 2023 roku
My też mieszkamy w pomorskim i też trochę się zmartwiłam że jesteśmy na tym okropnym podium pod względem zakażeń no ale nie przekreślamy jeszcze wszystkiego czekamy co się wydarzy..

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Kat_wisz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2021-02-25, 21:36   #4298
lady isss
Wtajemniczenie
 
Avatar lady isss
 
Zarejestrowany: 2015-12
Wiadomości: 2 978
Dot.: Panny Młode 2021

Jestem. Stres zniknął w zasadzie jak już byliśmy na miejscu i zaczęliśmy spisywac. Tzn wzięłam sobie do tej mojej bani, że przecież każdy to przechodził i nie znam nikogo kogo by nie dopuścili do ślubu z powodu tego protokołu ale ksiądz odrazu zaczaił, że się denerwuje i się śmiał, żebym tylko przed ołtarzem nie zemdlała przystanął przy tym pytaniu czy dopuszczam możliwość rozstania się. No i drążył temat, że co jakby zaczął pić, bić mnie i dzieci, znęcał się nade mną i nad dziećmi. Powiedziałam że w takim przypadku kierowała bym się dobrem przedewszystkim dzieci i sama taką sytuację przeżyłam i wiem, że patrzenie z perspektywy dziecka na takie sytuacje jest naprawę krzywda dla dzieci. No ale podszedł do tego na lajcie i zapytał czy grałabym odrazu pod uwagę rozwód czy najpierw rozmowa, po tem ewentualną separacja. No to na to odpowiedziałam, że rozwód byłby ostatecznością i bardziej biorę pod uwagę separację "na otrzeźwienie". No i dalej drążył co jakby np tz stracił sprawność, trzeba byłoby się nim opiekować, być może pojawiłyby się problemy finansowe itd. to odpowiedziałam zgodnie z prawdą, że jeśli chodzi o ewentualne kalectwo czy choroby poważne to nie jest to powód do rozejścia w żadnym stopniu. Ale drążył dalej z tymi problemami finansowymi, bo chorobą itd to odpowiedziałam, że na ten moment ciężko mi to sobie wyobrazić, ale myślę, że z finansami byśmy sobie poradzili a jeśli nie to myślę, że rodzina w takim przypadku również by nam pomogła w miarę możliwości. Chyba zdałam ale ksiądz był w porządku i raczej nie był taki typu "nie ważne że bije to przed Bogiem ślubowałas". W sumie to było jedyne pytanie, które tak drążył.

Tz szedł jako drugi i mi w aucie mówił, że że ściąganiem problem miał bo nie dość, że ksiądz niewyraźnie pisał to jeszcze do góry nogami czytać musiał i powiedział, że na pytanie czy ktoś nas do ślubu zmuszał chrzaknal i odpowiedział "nieeeeee... To była nasza eghm wspólna decyzja" ale ksiądz żart zrozumiał

Teraz to się śmieje, ale uwierzcie, że bez kitu mnie takie sprawy tak stresują, że naprawdę nawet mi jest ciężko czasami to zrozumieć... Muszę chyba medytować zacząć czy coś, bo naprawdę na zawał zejdę albo wylewu dostanę

Wysłane z mojego Redmi Note 8T przy użyciu Tapatalka

---------- Dopisano o 20:36 ---------- Poprzedni post napisano o 20:33 ----------

Cytat:
Napisane przez Kat_wisz Pokaż wiadomość
My też mieszkamy w pomorskim i też trochę się zmartwiłam że jesteśmy na tym okropnym podium pod względem zakażeń no ale nie przekreślamy jeszcze wszystkiego czekamy co się wydarzy..

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
I ja pomorskie... Ale w moim powiecie bez kitu nawet żółtej strefy nie było więc czuję się pokrzywdzona szczerze mówiąc nawet jak by zrobili podział na powiaty tak jak przedtem i byłoby tak, że mój powiat byłby w strefie czerwonej to i tak by mniej "bolało" niż tak jak teraz, że wszyscy tak samo

Wysłane z mojego Redmi Note 8T przy użyciu Tapatalka
lady isss jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-02-25, 21:48   #4299
leille
hayat güzeldir ₊⋆ ☽
 
Avatar leille
 
Zarejestrowany: 2015-07
Wiadomości: 20 011
Dot.: Panny Młode 2021

Dziewczyny a tak na poważnie. Serio uważacie, że będzie zakaz robienia wesel przez cały rok? w sensie jak to sobie wyobrażacie w praktyce? jak ludzie z branży ślubnej mają żyć? skąd mają wziąć pieniądze? jak rząd to ,,udźwignie''? nie mówię, że zakazu nie będzie, ale jakby spojrzeć na to w ten sposób. Branża ślubna jest ogromna. Ich zarobek to rocznie ok. 7 mld zł.. przecież to będzie cios w kolano. Zeszły rok był najgorszy. Początek pandemii, brak szczepień, tak naprawdę brak punktu zaczepienia. Uczenie się życia w nowym świecie, a jednak czerwiec, lipiec, sierpień, wrzesień i pierwszy tydzień października wesela hulały.. no to nie rozumiem.

Ja też sierpień. Województwo Lubelskie.
__________________
» magister żona 🕊

Edytowane przez leille
Czas edycji: 2021-02-25 o 21:49
leille jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-02-25, 21:52   #4300
_Poli_
Rozeznanie
 
Avatar _Poli_
 
Zarejestrowany: 2018-09
Wiadomości: 707
Dot.: Panny Młode 2021

Ja też pomorskie! Także sporo nas Ja właśnie napisałam maila do sali z różnymi pytaniami. Zobaczymy co odpiszą.



Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
_Poli_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-02-25, 22:10   #4301
elektro_lit
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2016-10
Wiadomości: 454
Dot.: Panny Młode 2021

Cytat:
Napisane przez leille Pokaż wiadomość
Dziewczyny a tak na poważnie. Serio uważacie, że będzie zakaz robienia wesel przez cały rok? w sensie jak to sobie wyobrażacie w praktyce? jak ludzie z branży ślubnej mają żyć? skąd mają wziąć pieniądze? jak rząd to ,,udźwignie''? nie mówię, że zakazu nie będzie, ale jakby spojrzeć na to w ten sposób. Branża ślubna jest ogromna. Ich zarobek to rocznie ok. 7 mld zł.. przecież to będzie cios w kolano. Zeszły rok był najgorszy. Początek pandemii, brak szczepień, tak naprawdę brak punktu zaczepienia. Uczenie się życia w nowym świecie, a jednak czerwiec, lipiec, sierpień, wrzesień i pierwszy tydzień października wesela hulały.. no to nie rozumiem.

Ja też sierpień. Województwo Lubelskie.
Nie sądzę. Myślę że zaczną luzować maj-czeewiec juz tak mocniej. W końcu wtedy sytuacja mocno się zmienia jeśli chodzi i tego typu choroby.
elektro_lit jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2021-02-25, 22:12   #4302
Pani_Mada
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 18 614
Dot.: Panny Młode 2021

Cytat:
Napisane przez leille Pokaż wiadomość
Dziewczyny a tak na poważnie. Serio uważacie, że będzie zakaz robienia wesel przez cały rok? w sensie jak to sobie wyobrażacie w praktyce? jak ludzie z branży ślubnej mają żyć? skąd mają wziąć pieniądze? jak rząd to ,,udźwignie''? nie mówię, że zakazu nie będzie, ale jakby spojrzeć na to w ten sposób. Branża ślubna jest ogromna. Ich zarobek to rocznie ok. 7 mld zł.. przecież to będzie cios w kolano. Zeszły rok był najgorszy. Początek pandemii, brak szczepień, tak naprawdę brak punktu zaczepienia. Uczenie się życia w nowym świecie, a jednak czerwiec, lipiec, sierpień, wrzesień i pierwszy tydzień października wesela hulały.. no to nie rozumiem.

Ja też sierpień. Województwo Lubelskie.
uważam, że prędzej czy później odmrożą wesela, ale chcę się odnieść do pogrubionego... nasz rząd już pokazał, że ma w poważaniu czy biznesy upadną i czy ludzie będą mieć z czego żyć, nie tylko branża weselna jest w takiej sytuacji, wiec niestety to nie jest dla nich argument

niemniej jednak myślę, że w końcu to poluzują. pewnie niestety w maju jeszcze nie (sama mam ślub początkiem maja) ale później już raczej tak. tak jak w zeszłym roku. ale zobaczymy, my nie przekładamy nic. najwyżej zamiast wesela będzie opcja 'b' (tj. impreza w domu rodziców)
Pani_Mada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-02-25, 22:30   #4303
_Poli_
Rozeznanie
 
Avatar _Poli_
 
Zarejestrowany: 2018-09
Wiadomości: 707
Dot.: Panny Młode 2021

Cytat:
Napisane przez leille Pokaż wiadomość
Dziewczyny a tak na poważnie. Serio uważacie, że będzie zakaz robienia wesel przez cały rok? w sensie jak to sobie wyobrażacie w praktyce? jak ludzie z branży ślubnej mają żyć? skąd mają wziąć pieniądze? jak rząd to ,,udźwignie''? nie mówię, że zakazu nie będzie, ale jakby spojrzeć na to w ten sposób. Branża ślubna jest ogromna. Ich zarobek to rocznie ok. 7 mld zł.. przecież to będzie cios w kolano. Zeszły rok był najgorszy. Początek pandemii, brak szczepień, tak naprawdę brak punktu zaczepienia. Uczenie się życia w nowym świecie, a jednak czerwiec, lipiec, sierpień, wrzesień i pierwszy tydzień października wesela hulały.. no to nie rozumiem.

Ja też sierpień. Województwo Lubelskie.
Nie będzie zakazu cały rok. Nie zrobię tego właśnie że względu na przedsiębiorców a zresztą zakarzenia to sinusoida. W końcu muszą spaść.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
_Poli_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-02-25, 22:32   #4304
leille
hayat güzeldir ₊⋆ ☽
 
Avatar leille
 
Zarejestrowany: 2015-07
Wiadomości: 20 011
Dot.: Panny Młode 2021

Cytat:
Napisane przez Pani_Mada Pokaż wiadomość
uważam, że prędzej czy później odmrożą wesela, ale chcę się odnieść do pogrubionego... nasz rząd już pokazał, że ma w poważaniu czy biznesy upadną i czy ludzie będą mieć z czego żyć, nie tylko branża weselna jest w takiej sytuacji, wiec niestety to nie jest dla nich argument

niemniej jednak myślę, że w końcu to poluzują. pewnie niestety w maju jeszcze nie (sama mam ślub początkiem maja) ale później już raczej tak. tak jak w zeszłym roku. ale zobaczymy, my nie przekładamy nic. najwyżej zamiast wesela będzie opcja 'b' (tj. impreza w domu rodziców)
I to jest właśnie straszne. Widać jakich ludzi mamy w rządzie.
Branża ślubna już protestuje. Dla nich to jest być albo nie być. Dla nich jakieś zapomogi nic nie ułatwią. Jak nie zaczną normalnie pracować to wiele osób zbankrutuje.
__________________
» magister żona 🕊
leille jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-02-25, 22:40   #4305
Pani_Mada
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 18 614
Dot.: Panny Młode 2021

Cytat:
Napisane przez leille Pokaż wiadomość
I to jest właśnie straszne. Widać jakich ludzi mamy w rządzie.
Branża ślubna już protestuje. Dla nich to jest być albo nie być. Dla nich jakieś zapomogi nic nie ułatwią. Jak nie zaczną normalnie pracować to wiele osób zbankrutuje.

jak siłownie... styczeń i luty to złoty okres postanowień noworocznych, na wiosnę zacznie się 'chudnięcie do bikini'. najlepszy czas dla branży fitness a oni nie zarobili nic. branża ślubna przynajmniej może mieć nadzieję, że ich otworzą na szczyt sezonu chociaż.
Pani_Mada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-02-25, 22:45   #4306
ciri15
Ekspert od Dupy Strony
 
Avatar ciri15
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 20 778
Dot.: Panny Młode 2021

Cytat:
Napisane przez leille Pokaż wiadomość
Dziewczyny a tak na poważnie. Serio uważacie, że będzie zakaz robienia wesel przez cały rok? w sensie jak to sobie wyobrażacie w praktyce? jak ludzie z branży ślubnej mają żyć? skąd mają wziąć pieniądze? jak rząd to ,,udźwignie''? nie mówię, że zakazu nie będzie, ale jakby spojrzeć na to w ten sposób. Branża ślubna jest ogromna. Ich zarobek to rocznie ok. 7 mld zł.. przecież to będzie cios w kolano. Zeszły rok był najgorszy. Początek pandemii, brak szczepień, tak naprawdę brak punktu zaczepienia. Uczenie się życia w nowym świecie, a jednak czerwiec, lipiec, sierpień, wrzesień i pierwszy tydzień października wesela hulały.. no to nie rozumiem.

Ja też sierpień. Województwo Lubelskie.
Szczerze ja myślę że do wielkanocy coś puszcza.
Teraz był idealny moment na wprowadzenie obostrzen w całej Polsce, a jednak nie zrobili tego

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 22:45 ---------- Poprzedni post napisano o 22:42 ----------

Cytat:
Napisane przez Pani_Mada Pokaż wiadomość
uważam, że prędzej czy później odmrożą wesela, ale chcę się odnieść do pogrubionego... nasz rząd już pokazał, że ma w poważaniu czy biznesy upadną i czy ludzie będą mieć z czego żyć, nie tylko branża weselna jest w takiej sytuacji, wiec niestety to nie jest dla nich argument
Tu się zgadzam.
Jeśli poluzują to dlatego, że chcą czy będzie to z takich czy innych względów dla nich korzystne. A nie dlatego że tak każe logika.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Jak na św. Hieronima jest deszcz albo go ni ma, to na św. Szczepana pada albo nie pada.

ciri15 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-02-25, 22:45   #4307
leille
hayat güzeldir ₊⋆ ☽
 
Avatar leille
 
Zarejestrowany: 2015-07
Wiadomości: 20 011
Dot.: Panny Młode 2021

Cytat:
Napisane przez Pani_Mada Pokaż wiadomość

jak siłownie... styczeń i luty to złoty okres postanowień noworocznych, na wiosnę zacznie się 'chudnięcie do bikini'. najlepszy czas dla branży fitness a oni nie zarobili nic. branża ślubna przynajmniej może mieć nadzieję, że ich otworzą na szczyt sezonu chociaż.
A no masz rację. Ja bym na ich otworzyła branżę ślubną na gorące miesiące weselne chociaż (czerwiec, lipiec, sierpień i np. pierwszy tydzień września czy cały wrzesień) bo wtedy oni sobie zarobią i na jakiś czas będą mieli z czego żyć, a w tych miesiącach mogą sporo wesel ,,obskoczyć.''

Trafiłam dzisiaj na FB na grupę Protest Branży Weselnej. Widzę, że coś próbują zdziałać i coś piszą o jakiejś akcji #otwieraMY od kwietnia.. no w sumie od kwietnia rozpoczyna się sezon.. ja to mam wrażenie, że jak się sale same nie otworzą to się będzie to bujando w nieskończoność odbywać.
__________________
» magister żona 🕊
leille jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-02-25, 22:50   #4308
e m o c j a
Raczkowanie
 
Avatar e m o c j a
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 151
Dot.: Panny Młode 2021

Cytat:
Napisane przez leille Pokaż wiadomość
Dziewczęta te, które mają już obrączki. Skąd pochodzą? wiem, że na pewno są tu osoby, które zdecydowały się na Kruka. Jeśli to nie problem napiszcie jeszcze raz. Będziemy w połowie marca ogarniać tą kwestię i tak się zastanawiamy. Myślałam, żeby odwiedzić CLASSICA by Niewęgłowski (akurat w mieście, w którym mieszkamy mamy salon stacjonarnie). Znacie, może macie jakieś opinie po znajomych? takich totalnie lokalnych jubilerów się obawiam (nie znam nikogo, kto by był godny zaufania, a bywa różnie)
Tak, my zdecydowaliśmy się na Kruka, woleliśmy u lokalnego jubilera, ale nie miał takich ładnych wzorów, które spodobały nam się w Kruku, no i była promocja i cena w Kruku to praktycznie to samo co u lokalnego by było - 2600 zł. Na razie wydają się w porządku, dożywotnia gwarancja na pewno na plus, ale okaże się w praktyce, czy wytrzymają całe życie, oby tak ;d Chociaż któraś z was pisała o wadze złota... I faktycznie nasze wydają się może trochę lekkie Nie pytałam akurat o ten parametr, a szkoda, byłabym spokojna czy są normalne czy zaniżone

Co do zakazów wesel to ja mam kompletne huśtawki, raz myślę, że będzie spoko (mamy wesele 4 czerwca), a raz, że nic z tego i co tu robić Na razie jesteśmy w trakcie zapraszania, nie ograniczamy liczby gości już teraz, udajemy, że wszystko odbędzie się normalnie Ale mamy dużą listę gości i nie wiem, czy to się uda..

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
e m o c j a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-02-25, 22:51   #4309
Pani_Mada
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 18 614
Dot.: Panny Młode 2021

Cytat:
Napisane przez leille Pokaż wiadomość
A no masz rację. Ja bym na ich otworzyła branżę ślubną na gorące miesiące weselne chociaż (czerwiec, lipiec, sierpień i np. pierwszy tydzień września czy cały wrzesień) bo wtedy oni sobie zarobią i na jakiś czas będą mieli z czego żyć, a w tych miesiącach mogą sporo wesel ,,obskoczyć.''

Trafiłam dzisiaj na FB na grupę Protest Branży Weselnej. Widzę, że coś próbują zdziałać i coś piszą o jakiejś akcji #otwieraMY od kwietnia.. no w sumie od kwietnia rozpoczyna się sezon.. ja to mam wrażenie, że jak się sale same nie otworzą to się będzie to bujando w nieskończoność odbywać.
tak czytałam o tym. część chce się otworzyć po świętach. ale mam mieszane uczucia - z punktu widzenia przedsiębiorców będzie pewnie tak jak z restauracjami i będą codzienne (co weekendowe kontrole) i kary.
a z punktu widzenia pary młodej - bardzo chciałabym aby wesele się odbyło ale wyobrażacie sobie że w połowie wesela wpada policja i sanepid? to będzie udane wesele?....
nie wiem co mam o tym myśleć. mam nadzieję, że rząd uzna, że bardziej im się opłaca otworzyc niż zmagać się z protestem
Pani_Mada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2021-02-25, 22:52   #4310
ciri15
Ekspert od Dupy Strony
 
Avatar ciri15
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 20 778
Dot.: Panny Młode 2021

Cytat:
Napisane przez lady isss Pokaż wiadomość
Teraz to się śmieje, ale uwierzcie, że bez kitu mnie takie sprawy tak stresują, że naprawdę nawet mi jest ciężko czasami to zrozumieć... Muszę chyba medytować zacząć czy coś, bo naprawdę na zawał zejdę albo wylewu dostanę
Wysłane z mojego Redmi Note 8T przy użyciu Tapatalka
Wrzuć na luz albo serio ta medytacja czy inne sposoby.. bo to nie wygląda dobrze. Ja na razie o tych wszystkich protokołach nie myślę, pytań nawet nie będę czytać (coś tam kiedyś przeleciałam wzrokiem). Mnie kwestie związane z kościelnym raczej wk***ja niż stresują.
Dobrze być na tym wątku, bo bym dopiero u księcia dowiedziała się że wypełnia się to oddzielnie



Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Jak na św. Hieronima jest deszcz albo go ni ma, to na św. Szczepana pada albo nie pada.

ciri15 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-02-25, 22:56   #4311
leille
hayat güzeldir ₊⋆ ☽
 
Avatar leille
 
Zarejestrowany: 2015-07
Wiadomości: 20 011
Dot.: Panny Młode 2021

Cytat:
Napisane przez ciri15 Pokaż wiadomość
Tu się zgadzam.
Jeśli poluzują to dlatego, że chcą czy będzie to z takich czy innych względów dla nich korzystne. A nie dlatego że tak każe logika.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
To fakt. Może logiką się kierować nie będą, ale odmrożą ,,dla świętego spokoju'' i żeby sobie większych problemów nie narobić. Na zasadzie ,,dobra, pozwolimy. Niech sobie zarobią te kilka miesięcy, a na jesień znów się wszystko zamknie, bo jesień bo choroby. Później grypa, o której nikt już nie pamięta'' itd.

---------- Dopisano o 22:56 ---------- Poprzedni post napisano o 22:52 ----------

Cytat:
Napisane przez Pani_Mada Pokaż wiadomość
tak czytałam o tym. część chce się otworzyć po świętach. ale mam mieszane uczucia - z punktu widzenia przedsiębiorców będzie pewnie tak jak z restauracjami i będą codzienne (co weekendowe kontrole) i kary.
a z punktu widzenia pary młodej - bardzo chciałabym aby wesele się odbyło ale wyobrażacie sobie że w połowie wesela wpada policja i sanepid? to będzie udane wesele?....
nie wiem co mam o tym myśleć. mam nadzieję, że rząd uzna, że bardziej im się opłaca otworzyc niż zmagać się z protestem
Racja. No nie.. nikt by nie chciał wesela w obawie, że ktoś wparuje i będą jakieś problemy. Dlatego te dzbany muszą w końcu się określić. A coś o Świętach Wielkanocnych mówili? kiedy znowu jakieś przemówienie tych mądrych? (ja w ogóle tego nie śledzę, nie mam tv i się już zgubiłam kilka miesięcy temu w tych kwestiach. Co usłyszę w radiu to moje (dobrze, że mam radio w kuchni ))
__________________
» magister żona 🕊
leille jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-02-25, 23:05   #4312
Pani_Mada
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 18 614
Dot.: Panny Młode 2021

Cytat:
Napisane przez leille Pokaż wiadomość
Racja. No nie.. nikt by nie chciał wesela w obawie, że ktoś wparuje i będą jakieś problemy. Dlatego te dzbany muszą w końcu się określić. A coś o Świętach Wielkanocnych mówili? kiedy znowu jakieś przemówienie tych mądrych? (ja w ogóle tego nie śledzę, nie mam tv i się już zgubiłam kilka miesięcy temu w tych kwestiach. Co usłyszę w radiu to moje (dobrze, że mam radio w kuchni ))
jak na razie to co ustalili jest ważne do 12 marca - ale nie wiem co ustalili poza tym, ze nie można już nosić szalików zamiast masek. na pewno nie wspominali o weselach. tak że jeszcze jest czas
Pani_Mada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-02-25, 23:11   #4313
leille
hayat güzeldir ₊⋆ ☽
 
Avatar leille
 
Zarejestrowany: 2015-07
Wiadomości: 20 011
Dot.: Panny Młode 2021

Cytat:
Napisane przez Pani_Mada Pokaż wiadomość
jak na razie to co ustalili jest ważne do 12 marca - ale nie wiem co ustalili poza tym, ze nie można już nosić szalików zamiast masek. na pewno nie wspominali o weselach. tak że jeszcze jest czas
I przyłbic chyba. To o tym słyszałam, ale nie wiedziałam, że to do 12 marca. Cenna informacja!
__________________
» magister żona 🕊
leille jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-02-26, 06:14   #4314
elektro_lit
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2016-10
Wiadomości: 454
Dot.: Panny Młode 2021

Cytat:
Napisane przez Pani_Mada Pokaż wiadomość
jak na razie to co ustalili jest ważne do 12 marca - ale nie wiem co ustalili poza tym, ze nie można już nosić szalików zamiast masek. na pewno nie wspominali o weselach. tak że jeszcze jest czas
Widziałam wczoraj nagłówek, że w piątek ma być wystąpienie, ale nawet nie czytałam Przecież oni we wtorek o północy ogłosili coś obowiązującego od środy (dotyczyło kasyn ale jednak!). Żyjemy w filmie Barei...
elektro_lit jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-02-26, 06:34   #4315
_Poli_
Rozeznanie
 
Avatar _Poli_
 
Zarejestrowany: 2018-09
Wiadomości: 707
Dot.: Panny Młode 2021

Też słyszałam tylko o zakazie szalików/kominów itp. Także chyba nic bardziej konkretnego nie powiedzieli.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
_Poli_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-02-26, 07:38   #4316
karolinkakowal
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2021-02
Wiadomości: 7
Dot.: Panny Młode 2021

w 2019

---------- Dopisano o 07:38 ---------- Poprzedni post napisano o 07:34 ----------

No to jest model petunia z ange etoiles wyglądała zjawiskowo!
karolinkakowal jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-02-26, 09:16   #4317
Personal_Jesus
Zakorzenienie
 
Avatar Personal_Jesus
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Trójmiasto
Wiadomości: 38 005
Dot.: Panny Młode 2021

W sprawie Świąt to wczoraj minister zdrowia mówił,że na święta przypadnie szczyt zachorowań i święta jak rok temu, z domownikami na co dzień, w domowych pieleszach. Ten doradca rządu do spraw epidemii mówił,że przed nami najgorsze miesiące czyli marzec i kwiecień.
Wczoraj po Faktach jest takie coś , Uwaga Koronawirus i panie z branży ślubnej mówiły np kwiaciarnia, teraz żyje z pogrzebów, a nie ze ślubów. I powiedzieli,że niestety branża ślubna jest ostatnia do otwarcia. A one narzekały, że gro ślubów z 2020, przełożono na ten rok, i nie wiedzą co robić.
To wszystko teraz zależy od szczepień. I chyba tego, że latem epidemia może osłabnąć. Ale to na dwoje babka wróżyła. Myślałam, że jakoś szybciej będą te szczepienia iść,a tutaj lipa. Tż ma jakiś taki luz, i spokój. Otworzą od czerwca jego zdaniem, a jak nie to obiad u rodziców w ogrodzie i będzie ok.
__________________
Every siren often my lullaby Every heartbeat functioning thrown to the night I'm quenched in your light And see the floor rising through a dream Forgotten thoughts lost in a memorable theme And soaked to the skin


Mój kulinarny kącik

Edytowane przez Personal_Jesus
Czas edycji: 2021-02-26 o 09:18
Personal_Jesus jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-02-26, 09:24   #4318
ciri15
Ekspert od Dupy Strony
 
Avatar ciri15
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 20 778
Dot.: Panny Młode 2021

Szczerze to jak dla mnie szybko idą te szczepienia, wiadomo że nie tak jak naobiecywali(to było wiadomo), ale codziennie patrzę na liczby na Onecie to szybko rosną.
Nie każdy się będzie chciał szczepić trzeba to wziąć pod uwage

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Jak na św. Hieronima jest deszcz albo go ni ma, to na św. Szczepana pada albo nie pada.

ciri15 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-02-26, 09:33   #4319
Kolorowymaj
Zadomowienie
 
Avatar Kolorowymaj
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: Trójmiasto
Wiadomości: 1 885
Dot.: Panny Młode 2021

Ja się łudzę jeszcze, że będziemy mieć wesele w kwietniu

Dziś idziemy spisać protokół i zapytam jak wygląda kwestia przełożenia. Czekamy do 15-20 marca z decyzją.

Mam nadzieję, że w weekend zamkniemy temat zaproszeń. O ewentualnych zmianach terminu będziemy informować wszystkich telefonicznie.

Jakbym miała strzelić, to obstawiam, że z ograniczeniami wesela będą od przełomu maja/czerwca. Choć kto to wie...



Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Kolorowymaj jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-02-26, 09:35   #4320
Pani_Mada
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 18 614
Dot.: Panny Młode 2021

Cytat:
Napisane przez ciri15 Pokaż wiadomość
Szczerze to jak dla mnie szybko idą te szczepienia, wiadomo że nie tak jak naobiecywali(to było wiadomo), ale codziennie patrzę na liczby na Onecie to szybko rosną.
Nie każdy się będzie chciał szczepić trzeba to wziąć pod uwage

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
tutaj jest kalkulator kolejki. nieoficjalny, oczywiste, ale realny
https://www.omnicalculator.com/healt...-szczepionkowa

biorąc pod uwagę aktualne tempo szczepień to, przeciętny 30 latek nie pracujący w uprzywilejowanych grupach może się realnie zaszczepić nawet w lecie w przyszłym roku. nie powiedziałabym, że szczepienia idą szybko

szybko to się zaszczepił Izrael
Pani_Mada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Jeszcze przed ślubem


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-03-30 09:57:50


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:07.